Kerkdiensten TAXI 13.300 Stichting club- en buurthuizen viert tienjarig bestaan Inkomsten zijn sterk verminderd van gisteren 9 VOIKSWAGENVERHUUR Medische verzorging tijdens weekeinde Woonkernen ten plattelande Ander genre Rock en rollen Terr ear Bewonderenswaardig Het woord Prolongaties en reprises Charmant „Nederland staat met hulp aan Hongaren aan de spits" ANTIEKE MEUBELEN HILLEGOM HAARLEMMERMEER In Vijfhuizen wordt weer bloed afgenomen LISSE Groene Kruis Lisse wil wijkgebouw restaureren Voorlichtingsavond Bouw- kas Nederlandse gemeenten Tuinbouwschool zal worden uitgebreid DE BEURS Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs van 4 tot en met 8 februari ZATERDAG 9 FEBRUARI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Stichting Club- cn Buurthuizen in Haarlem en omgeving zal in april haar tienjarig bestaan vieren met onder meer enige demonstraties en voorstellingen voor de kinderen. Het bestuur van de stichting zal op 4 april 's avonds recipiëren in hotel „De Leeuwerik". Op 12 april volgt een grote jiu-jitsu-demonstratie van een der groepen in gebouw St. Bavo aan de Smede- straat. Een dag daarna wordt de kinderen in het patronaatsgebouw aan de Koning- steinstraat een feestmiddag aangeboden. Dit zijn overigens niet de enige activi teiten, waarmede „club- en buurthuizen" naar buiten optreden. Zaterdag 16 februari zal in het patronaatsgebouw aan de Ko- ningsteinstraat een ouderavond worden gehouden, waarop een balletgroep, ge vormd uit leden, zal optreden. Het jaarverslag van de stichting over de periode van 1 september 1955 tot 1 sep tember 1956 is dezer dagen uitgekomen. Hieraan ontlenen wij onder meer, dat per 1 september 1956 een van de twee club huizen, dat aan de Lange Margaretha- straat, aan de stichting „Het ankerwerk" werd overgedragen. De reden hiervan is gelegen in de sterke daling van de inkom sten als gevolg van een verandering in de rijkssubsidieregeling. De reeds lang ge koesterde wens om meer buurthuizen in Haarlem op te richten, waartoe een direc teur-hoofdleider werd aangesteld, kon dus niet in vervulling gaan. Thans is alleen het club- en buurthuis aan de Kamper singel 70 in gebruik. Aan het begin van het verslagjaar werd met een bijna geheel nieuwe staf gestart. Het financieel overzicht over 1955 ver toonde een nadelig saldo van bijna vijf duizend gulden. De oorzaak hiervan schuilt niet alleen in de verminderde opbrengsten uit giften en donaties, doch ook in de stij ging van personeelskosten en dergelijke. De buurthuizen waren iedere dag ge opend, met uitzondering van donderdag en zondag. De staf vergaderde regelmatig en nam deel aan cursussen op het gebied van vrije expressie, sport en spel. De beroeps staf bracht driehonderd bezoeken aan ge zinnen van kinderen, die bij de buurt huizen staan ingeschreven, teneinde nader met de ouders kennis te maken. Deze be zoeken' werden zeer op prijs gesteld. Per augustus 1956 bestond de vrijwillige club leiding uit 31 personen. Bij het clubhuis aan de Kampersingel stonden zeshonderd leden ingeschreven, bij dat aan de Lange Margarethastraat 236. De meeste bezoekers behoorden tot de leeftijdsgroep van negen tot negentien jaar. Van het totaal aantal ingeschreven leden bleken er ruim tweehonderd reeds lid van andere clubs, voornamelijk van voetbal en gymnastiekverenigingen. Dagelijks werd het aantal bezoekende kinderen genoteerd; de leiding boekte voor beide buurthuizen een totaal aantal bezoeken van ruim 25.000. ADVERTENTIE Garage: Twijnderslaan 35 HAARLEM: Artsen: men raadplege uitsluitend tele fonisch firma Mathot, tel. 11990. Dierenartsen: Jacoba Hagedoorn, Heem- steedse Dreef 11, Heemstede, tel. 35521. Apotheken: Noorder-apotheek Jan Gij- zenkade 181, tel. 23821; Apotheek Rem mers, Kruisstraat 6, tel. 10354; Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, tele foon 12038. BLOEMENDAAL: Artsen: dokter H. D. G. A. Immink. Bloemendaalseweg 126, tel. 23449. Over- veen: dokter W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, Overveen, tel. 22884. Aerdenhout: dokter J. Reurink, Aerdenhoutsduinweg 8. tel. 26035. Wijkverpleegsters: zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 25769 (bgg 10920) en zuster A. G. Haags- ma, Spiegelenburghlaan 31, Aerdenhout, tel. 26994. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 16 fe bruari voor spoedeisende gevallen ge opend de Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. 22181; Apo theek De Wilde, Broekbergenlaan 42. Santpoort-Dorp, tel. 025608284 en de Aerdenhout Apotheek. Zandvoortselaan 164. Aerdenhout, tel. 26772. HEEMSTEDE: Artsen: R. J. P. Muller, Raadhuisplein 6, telefoon 36550 en P. M. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37, telef. 39903. Wijkverpleging: zr. G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, telef. 36389 (en in de week van 11 tot en met 16 februari, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voort-selaan 164, telef. 26772 (en tot en met zaterdag 16 februari, des avonds na zes uur). ZANDVOORT: Artsen: dr. H. K. van Es, Kostverloren- straat 4. telef. 2058. Wijkverpleegsters: zr. A. M. C. Hoogen- bosch, Julianaweg 25, telef. 2826. Verloskundige: zr. G. Bokma, Tolweg 6, telefoon 2816. Apotheken: De Haltestraat-apotheek J J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389. Zondag 10 februari de gehele dag geopend en in de week van 11 t/m. 16 februari óók des avonds na 7 uur. Ech ter uitsluitend voor doktersrecepten en spoedgevallen. BENNEBROEK: Artsen: dokter G. Manschot, Rijksstraat weg 34, tel. 430. Wijkverpleging: zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburglaan te Aerdenhout, tel. 26994. HILLEGOM: Artsen: dokter Le Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, tel. 5613. LISSE: Artsen: dr. H. A. Holl, Veldhorststraat 50, tel. 3155. HALFWEG: Artsen: dokter A. Hoekstra, Kerkhoflaan 87, Zwanenburg, tel. 454. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Bult, tel. 6320; Nieuw Vennep, dokter Nugteren, tel. 220; Bad hoevedorp: dokter Sabel; Zwanenburg (ook Halfweg): dokter Hoekstra, tele foon 454, De activiteiten bestonden uit instuif- en clubwerk. Door middel van diverse clubs konden de leden zich ontwikkelen en ont spannen. De leden konden zich in enige takken van handenarbeid bekwamen, jiu jitsu beoefenen, aan sport en spel deel nemen. Voorts waren er dansclubs en groe pen voor; radio-montage, gymnastiek, ko ken, ballet en EHBO. Een wandel-, een trektocht en een kinderkamp werden ge organiseerd. De directeur-hoofdleider, de heer J. Stans, stelt tenslotte in het jaarverslag, dat een vergroting van de inkomsten dringend noodzakelijk zal zijn. De aanstelling van een speciale maatschappelijk werkster wordt noodzakelijk geacht. De stichting heeft voorts behoefte aan een sportzaaltje. Alkmaar maakt voorbehoud B. en W. van Alkmaar hebben in een nota medegedeeld, dat zij over het plan van de burgemeesters van Bergen en Hei- lo tot het stichten van stedelijke woon kernen op het platteland van Noord-Ken- nemerland hun definitief oordeel pas kun nen uitspreken, nadat zij het advies van de stedebouwkundige adviseur, prof. Wieger Bruin, zullen hebben ingewonnen. Een op dracht, zij het slechts een studieopdracht aan enige architect, achten B. en W. in dit stadium voorbarig. Zij verklaren zich wel voorstander van een gemeenschappelijke aanpak van deze kwestie, maar eerst die nen allerlei vraagstukken van sociolo gische en economische aard, alsmede de religieuze zorg rijpelijk te worden over wogen. Zij nodigen de college's van B. en W. der betrokken gemeenten uit tot een bespreking, waarbij ook een waarnemer van Gedeputeerde Staten aanwezig zou dienen te zijn. (Frans Hals) - Het verhaal, dat aan de film „Buiten loert de dood" ten grond slag ligt is, hoewel wij hetzelfde thema al eens eerder ontmoet hebben, zeker niet van oorspronkelijkheid en aantrekkelijkheid ontbloot. Een bende van vijf man doet een overval op de plaatselijke bank van een klein stadje in Texas. Bij deze gelegenheid weet een algemeen geacht en bemind win kelier door een gelukkig schot de leider van de bende te doden, waarna de geluks- schutter tot plaatselijke held wordt gebom bardeerd. Deze populariteit verandert ech ter op slag, als blijkt, dat de overgebleven bendeleden hun leider willen wreken en pogingen doen de winkelier neer te schie ten, waarbij „en passant" enige onschul- digen gedood worden. Iedereen mijdt de arme man, die alleen het gevaar moet trot seren en daarbij eenslecht schutter is. Er komt echter op echt Amerikaanse wijze een gelukkige wending aan het verhaal als de bewoners van het dorp zich na een toespraak van de winkelier vermannen en de vier uendeleden bij hun komst een warme ontvangst bereiden. Liefhebbers van „westerns" zullen zeker plezier aan deze film beleven. (Lido) Hollywoods nieuwste rock-'n- rollprent „Don't knock the Rock" heeft ons nog minder gedaan dan het tweedaagse Rockfestival, dat deze week ten gerieve van de vaderlandse spijkerbroekjeugd in het Amsterdamse Krasnapolsky gehouden is. Viel er bij dit laatste evenement (zie Erbij) nog iets van spontaneïteit een „eer lijke transpiratie" te waarderen, de film mist ook deze attractie. Zij is een opge smukt pleidooi voor de toelaatbaarheid van. het rocken en rollen, waarin dat' willen wij wel aannemen in deze versie niets onwelvoegelijks steekt. Wie van ritme houdt,' kan genieten- van de muzikale ver richtingen van Bill Haley, Arnie Haines, Little Richard en andere "Rock-'n-Róllster- ren, maar het verhaaltje is te verwaarlo zen en vervelend. Ook het camerawerk is door zijn onbeweeglijkheid geen bijdrage tot filmgenot. R o x yEen aantal leden van een religieuze sekte trekt in huifkarren naar het westen, naar Californië, dat zij als het beloofde land zien. Zij zijn „De pioniers van het Westen", zoals de filmtitel luidt, maar een vijftal uitgehongerde ontsnapte gevangenen ziet de groep meer als een middel, om levend aan woestijn en achter volgers te ontkomen. Dat betekent terreur, die pas tot conflicten leidt, wanneer de karavaanleider-predikant de bandieten hoofdman aftuigt dat het een aax-d heeft. Dan gaat alles verder van een leien dakje, al lijken uit de verliefdheid van de predi kantenvrouw op de roverhoofdman nog moeilijkheden te kunnen komen. Die wor den echter mèt de roverhoofdman in een dynamietexplosie opgelost. (P a 1 a c e) Over de film „De machi nist" treft men een van oprechte bewonde- 1 ring getuigende beoordeling elders in dit nummer. (Studio) De filmbewerking van Kaj Munk's „Het Woord" zal van maandag af in dit theater worden vertoond. Men zal op die dag een uitvoerige beschouwing van onze filmredacteur in ons blad aantreffen. (Rembrandt) Theo Lingen en Hans Moser blijven den volke nog vermaken met hun capriolen in „Carnaval in Wien". Op het programma van Lux or blijft Carol Reed's „Trapeze" gehandhaafd. Tot en met zondag vertoont Minerva opnieuw „Serenade", de romantisering van het leven van een opera-zanger.. Maandag gaat in hervertoning „Als de dauw hangt, komt er regen"; dinsdag en woensdag treft men Jean Gabin in de film „Gas Oil". Lust voor Life In ons blad van vrijdag is de film over Vincent van Gogh „Lust for life" ten on rechte getiteld als „Lushfor live". Wij ma ken de lezers hiex-bij attent op de juiste spelling. (Studio). „Kaiserwalzer" is een van die charmante filmverhalen uit de tijd van keizer Franz Joseph, volgens welke Wenen een stad was waar men alleen maar ro mantische liefdesavonturen kon beleven. In deze- rolprent is het een aartshertog, die incognito natuurlijk een lieftal lig onderwijzeresje hot hof maakt en daar bij in allerlei ingewikkelde situaties ver zeild raakt omdat onder dezelfde naam een jonge luitenant eveneens amoureuze avonturen beleeft, hetgeen tot allerlei ver makelijke vex-gissingen volgens het be kende recept der pex-soonsverwisseling aanleiding geeft. Men kan tot. en met zon dag in Studio zien hoe Rudolf Prack, Os kar Sima en Maria Holst deze pi-oblemen tot een gelukkige oplossing bx-engen en daarbij tevens genieten van de meeslepen de muziek van Johann Strauss, die in een romantische geschiedenis als deze onont beerlijk is. Voorzitter nationaal comité: Op de giroi'ekening van het nationaal comité Hulpverlening Hongaarse Volk is tot heden een bedrag van rond 4.800.000 gulden (inclusief 1.160.000 gulden van de uurloonactie) gestort, waarvan 2.925.000 gulden is besteed. Totaal is door alle in ons land gevoerde acties ten bate van de Hon gaarse vluchtelingen een bedrag van cir ca 15 miljoen gulden bijeengebracht, het geen betekent, dat per hoofd der bevol king een gulden a f 1,50 is bijgedx-agen. Dit heeft de voorzitter van het nationaal comité, de heer E. Kupers, medegedeeld. „Als wij nagaan wat Nederland in ver gelijking met de andere landen heeft ge daan, dan staat ons land aan de spits", al dus de heer Kupers, „het nationaal co mité gaat echter met zijn actie door, want het heeft nog een aantal projecten in stu die en voorbereiding waarvan de verwe zenlijking tenminste twee miljoen gulden zal vergen". ZONDAG 10 FEBRUARI 1957 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe 1 Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10; Ds. G. J. Waardenburg. H. Av. 7: Dezelfde. Noorder- I kerk, Velserstraat. Zaterdag 45; Bidstond i in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl, H. Doop. 7: Dezelfde. Oosterkerk, Zomer- kade. 10: Ds. J. van der Wiel. Bakenesser- kerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. K. Spaans. 10.30: Jeugddienst. Ds. H. A. Vissei-, van Amsterdam. Gebouw Vrijz. Her vormden, .Tacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga, (Jeugddag). Kapel Sarepta, Hazepaterslaan 9.30: Kinderkerk. Wika W. Veenstra. 10.45: Dhr. J. de Vries.Hulppred. van „Meer en Bos". Aula Chr. Lyceum, Emmakade. 10.45: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. van Heem stede. Diaconessenhuis, Hazepatei'slaan. 4.30: Ds. J. van der .Wiel. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Br. C. J. Oostenrijk, van Heemstede. Jeugdkapcl, Noord, Molenaei'straat 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomei'kade 10: Dhr. J. de Vink. West, Lcidsestraat 10: Dhr. J. de Smalen. Centrum, O. Gi'oenmai'kt 10: Dhr. F. Braaksma. Eglise Wallonne, 10 h. 30: Pasteur Ch. Carbanis, de Leiden. Deutsche Ev. Kirchengemeinde, Waalse Kerk, 20 Uhr: Pfarrer D. Stein. Christian Science, First Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Fila- delfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3 gebouw „Beth-El". 3: Evangelisatie samen komst. Evangelist E. Ch. Hei-mes, Amsterdam Dinsdag 7.30: Bidstond. Br. N. A. Matray. Dond. 2: Kumpulan Isteri (Zustersamenk.) Zr. L. J. Weber-Immink, Hst. Alle-Dag- Kerk. Maandag 7.30 en woensdag 3: Con tactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Bröèderkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking. Broeder- kerk. Parklaan 34. Hervormde Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassaplein 8. 10 en 5: Dhr. A. Romein, van Vlaardingen. Woensdag 7.30: Ds. Klein Kranenburg, van Hilversum. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: Adri Bouwens, Kapitein Leger des Heils. 7: Getuigenis- en Zangdienst. Zuiderkapel, Zuidei-straat 15. 10: Dhr. F. Niemeyei-, Evan gelist te Alphen a. d. Rijn. 5: Ds. J. Vissei-, Amsterdam. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Her man Spoor. Opwekkingssamenkomsten, Zui derstraat 15. Dondei-dag 8: Dhr. D. J. Bi-uijn, Wassenaar. Vrfj Evang. Gemeente, Pai-klaan 21. 6.30: Ds. A. H. v. Gent. Broedergemeente, Pai-klaan 34. Zatei-dag 7.30: Geen zangdienst Zondag 10.30: Ds. H. Schutz. 12: Zondags school. Evang. Lutli. Gemeente, Witte He- rensti-aat. 10.30: Ds. G. Ki-oes. Gezinsdienst. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. 10.30: Dhr. W. Dorrepaal. Jeugd dienst in de Peuzelaax-steeg 3. 19.30: Ds. C. P. Hoekema, in Wijkgeb. Ned. Herv. Gem. H.O. Zomerkade 161. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.25: Ds. J. W. Wery. (Radio-uitzending I. K. O. R.) Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. L. Hooi-weg 5: Ds. C. Goeman. Zuid-Oosterkerk. Richard Holkade 125. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. D. J. Roos. Lyceum-Aula, ingang van Merlen- straat. 9: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. L. Hoorweg. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 8.45: Ds, Plooij 3: Ds. Verleur. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. ,T. P. Geels. Donderdag 8: Ds. J. P. Geels. Bijbellezing. Ger. Gemeente, L. Mar garethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Vrijdag 7.30: Ds. Ketterij. Oud-Geref. Gemeente in Ned„ Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath, Kerk, Kinderhuissingèl 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugdsamenkomst. Dins dag 20: Zusterhulp. Leger des Heils, Schag- chelstraat 26. 10: Heiligingsdienst. 6.45: Openluchtsamenkomst. 7.30: Vex-lossingssa- menkomst o.l.v. Kapt. P. Vons. Woensdag Bijzondere samenkomst o.l.v. Bx-igadier Ruisink. Dondex-dag Bijzondere samenkomst o.l.v. Majoor Bosveld. Vergadering van Ge lovigen, Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbx-eken). Ned. Chr. Gemeensclxaps- bond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Sa- tnenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstx-aat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeenten (Pinksterge meenten) Elim-Kapel, Paul Kxngerstraat 36 10: Openbare samenkomst Dhr. Jac. Zeegex-s 7: Opwekkingssamenkomst. Velschillende sprekers. Donderdag 8: Gebedssamenkomst (voor gemeenteleden). Immanuël-Kapel, ADVERTENTIE Restaureren - Verkoop - Inkoop. Oude Ma honie ronde tafels ook uittrekbaar, stoelen, fauteuils, kleine meubelen. Meubelen, welke beschadigd zijn en u niet wilt laten restau reren kopen wij van u. - Antiek-inrichting „DE HERTEKOP", Groot Heiligland 64, Gasthuisvest 45. - A. M. MUDDE, Tel. 12223 Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. v. Dijk, v. A'dam. m.m.v. muziekgroep en zangkoor Glorieklanken. 10: Zondagsschool. 7.30: Grote Jeugddienst. Donderdag 7.45: Bidstond. Vrij dag 7: Jongere jeugd. 7.30: Oudere jeugd. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8 10.15: Dhr. E. Schuurman. 5: Dezelfde. 10.30: Zondagsschool, Colensostraat 2. Donderdag 7.45: Bidstond Schotersingel 99. Gemeente van Christus, Spruitenbosstr. 9. 10.15: Aan- biddingsdienst. 8: Bijbelse preek. Vrijdag 8: Jeugd Bijbelklas (boven 15 jaar). Ged. O. Gracht 47 (z. 2). Maandag 8: Dames Bijbel klas. Dinsdag 8: Engelse Dienst. Donderdag 8: Bijbelse preek. Duvenvoox-destr. 61 zw. (Fam. Quint) Maandag 7: Jeugd Bijbelklas (1016 jaar). Woensdag 8: Bijbelstudie. Roosveltstraat 1 (Fam. v. Dx-agt). Woensdag 3: Bijbelklas (6—10 jaar). Zevende-Dags Ad ventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmor gen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Pre diking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Pi-ediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Kex-kdienst. Apostolische Gemeente,, Jaco- bijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. De Christengemeenschap, Wilhelminastr. 60. 10: Mensenwijdingsdienst. Donderdag- nxox-gen 8.30: Mensenwijdingsdienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk Julianakerk.. Zaterdag 7.30: Avondgebed Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers. 7: Dr. H. v. d. Loos, bijzondere dienst. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. v. d. Loos. Jeugdkapel, Jeugdhuis Schoterweg. 10: Dhr. H. D. v. d. Ouw. Sionskerk, Eksterstx-aat. (Spaarndam-West) 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. J. Kroon Ned. Prot. Bond, Bei'kenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst. Zuiderkapel, afd. Noord, Verenigingsgebouw Volkstuin „Zonder Wer ken Niets, Verlengde van de Geusevesper- straat. 10: Dhr. J. Dammuller, evang. te Alk maar. Maandag 7.30: Jeugdevangelisatie. Woensdag 8: Opwekkingssamenkomst. Dhr. J. Sevensma. evang. te A'dam. Vrijdag 8: Bij belbespreking. Geref. Kerk. Kloppersingel kerk, Kloppei-singel 5557. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. Sionskerk, Ek- sterstraat. 8.45: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. J. A. v Arkel Noord-Schoterkerk, Spaarnrijk- straat. 10: Ds. J. A. v. Arkel. 5: Ds. H. W. Wierda. Geref. Kerk, in geb. N. P. B.. Ber kenstraat 10. 9: Leesdienst. 2.45: Ds. Plooij. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. J. C. Maris. 5: Ds. D. H. Biesma. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp. 19: Dr. F. Boerwinkel. Driebergen. Kapel Nieuw Vredenlxof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. 19: Prof. Dr. J. de Graaf. Utrecht. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. De Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. v. d. Afd. Doopsgezinde Kring, in „De Olijftak". 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Gerêf. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. D. J. Roos 5: Dr. Ridderbos, A'dam. Camplaan 10: Dr. Ridderbos, 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10.15 en 5: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel 10.30: Bs. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennep- weg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. W. R. M. Noordhoff. Rem. Rotterdam. BENNEBROEK. Ncd. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. J. N. de Ruiter. Leiden. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 11: Dr. J. H. Stelma. 9.30: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 11: Zondagsschool, Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. W. Macken zie, Rem.. Amsterdam. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. J. Overduin, van Veenendaal. 3.30: Ds. G. Toornvliet. 7.30: (Belangstellen den) Dezelfde. Vrij Kath. Kerk. Popellaan 1 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespei's en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. G. Snijders, van Haarlem. 19.1519.45: Orgel spel door Egbert Vos, m.m.v. het Overveens kerkkoor o.l.v. Mej. W. van Eldik. 19.45 20.15: Oecumenische Avonddienst. Dr. J. H. Stelma. 10.15: Zondagsschool Julianakwartier Kon. Wilhelminaschool, Dompvloedslaan. 1213: Zondagsschool Ramplaankwartier, Beatrixschool en Irene. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ring- nalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. S. L. Knottnerus. 5: Ds. H. J. F. Wesseldijk, uit Den Haag. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. H. SchiDpers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Offeringa, van Katwijk aan Zee, H. Av. 7: Ds. J. A. van Boven, van Nieuw-Vennep. H. Av. en dankzegging. Doopsgez. Gemeente 10.30: Ds. J. C. Beekhuis, van Edam. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer, van Lisse. 3: Ds. J. A. van Boven. Ahbenes. 10: Ds. J. A. van Boven. 3.30: Ds. M. C. Don. Bethelkapel 10: Ds. H. A. C. Hildex'ing. van Leiden. Geref. Kerk. 9.30: Ds. D. Hoornstra. 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Kramer, van Aalsmeer. 4.30: Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10: Ds. G. Rang. 3: Ds. C. Mórgenstern, van Amstelveen. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. Jeugddag. 18.45: Bijzondere kerkdienst. Ds. D. ter Steege. Van 18.45—19: Zangdienst. „De Toorts''. 9: Ds. J. H. Klein Wassink, Alkmaar Doopsgezinde Gemeente. Remonstrantse Ge meente, geb. Spaarnberg. Wüstelaan 75. 10.30: Ds. J. P. Jacobszoon. Chr. Geref. Kerk Pniël-kapel, Pastorieweg. 10: Ds. D. H. Biesma. 4: Ds. J. C. Maris. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 19: Ds. G. Koch, pred. te Haarlem-N. Jeugddienst. Kapel Bentveld. 10.45: Ds. R. H. Oldeman. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. H. A. C. Snethlage, van Rottei'dam. Geref. Kerk, Julianaweg 10.30: Ds. A. de Ruiter. 17: Ds. J. A. van Ai-kel, van Haarlem-N. Kapel „Het huis in de duinen''. 19.30: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschapshond, huize „Pniël", Zuiderstx-aat 3. Dinsdag 3: Dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Prof. Dr. G. C. van Niftrik, Amsterdam. 5: Ds. C. Jongeboer. Ned. Prot. Bond. 10: Ds. S. M. A. Daalder, Haarlem. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Woensdag 7.30: Ds. E. du Max-- chie van Voorthuysen, Leei'sum. GEEN SPREEKUUR De burgemeester van Hillegom zal in plaats van dinsdag 12 februari op woens dag 13 februari van 's avonds zes tot zeven uur spreekuur houden. Tegen auto gereden Donderdagavond reed een bromfietser op de MeerJaara te Hillegom tegen een ge parkeerde auto. De man kwam te vallen en liep een hersenschudding op. Met een ziekenauto is hij naar zijn woning aan de Venneperweg vervoerd. De bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis doet weer een beroep op de burgerij van Vijfhuizen en omstreken. Er zal weer een bloedafname-dag worden georgani seerd, ditmaal voor het eerst in Vijfhuizen. De afname is bepaald op vrijdag 1 maart in de openbare lagere school aan de Spie ringweg. Reeds verleden jaar bestond het plan om voor het eerst na de geelzuchtepedemie weer een bloedafname te organiseren. Het plan moest worden uitgesteld in verband met de werkzaamheden in het dorp, waar door de wegen onbegaanbaar waren. Het Rode Kruis doet een beroep op ieder in de leeftijd van 18 tot 65 jaar om aan deze actie mee te werken. Zoals bekend, voor ziet de bloedtransfusiedienst alle Neder- landse ziekenhuizen en sanatoria van bloedplasma, nodig onder andere na on gelukken en bij operaties. Het Rode Kruis rekent speciaal op de bloedgevers, die reeds meer hun medewerking hebben verleend. Zij ontvangen dezer dagen een persoonlijke brief over de hervatting van de afname. Huis aan huis wordt een kaart bezorgd, waarop diegenen, die bloed willen afstaan, hun naam kunnen invullen. De kaarten kunnen worden ingelevex'd bij de bestuurs leden van het Rode Kruis in Vijfhuizen (secretariaat: Zwarteweg 1). Voor de af name ontvangen alle bloedgevex-s een op naam gestelde oproepkaart, waarop het tijdstip van de afname staat vermeld. Het Groene Kruisgebouw te Lisse vol doet niet meer aan de thans te stellen eisen. Het gebouw biedt onvoldoende ruim te, er is geen behoorlijk geoutilleerde wachtkamer en de verlichting laat te wen sen over. Het bestuur heeft daarom plan nen gemaakt om het gebouw grondig te moderniseren en uit te breiden. Verwacht wordt, dat met deze restauratie een bedrag van honderdduizend gulden is gemoeid. Een gedeelte hiervan zal worden ver goed door rijk en gemeente. De vereniging zal echter een niet onbelangrijk deel van de kosten voor haar rekening moeten ne men. Teneinde de exploitatiekosten na de verbouwing te kunnen dekken, zal de con tributie van vijf tot tien gulden moeten worden verhoogd. Thans zal een bedrag van ruim dertigduizend gulden bijeen moe ten worden gebracht. Hiertoe zal van 11 tot '25 februari een inzameling worden ge houden. Een Lissese architect, de heer L. Tol, heeft opdracht gekregen tot het ontwerpen van een verbouwingsplan. In het ver nieuwde gebouw zal een ruime wachtkamer van 67® bij 6V2 meter worden aangebracht, alsmede twee kamers en nog een speciale ruimte waar de babies zullen worden on derzocht. De babies zullen een plaats krij gen in boxen, waardoor de kans op infectie zo veel mogelijk wordt tegengegaan. De bovenverdieping zal ondermeer worden in gericht voor de huisvesting van de con cierge. Tevens wordt wooni-uimte voor de zusters geschapen: drie slaapkamers en een royale zitkamer. In het gerestaureerde gebouw zal voorts het centrale magazijn worden ondex-gebracht. „In de afgelopen vijf jaar zijn in Lisse driemaal zoveel woningen gebouwd als het aanvankelijk vastgestelde contingent be droeg. Momenteel staan echter nog zeshon derd woningzoekenden ingeschreven en als regel moet men vier tot vijf jaar wachten, voor men in aanmex-king komt voor een woning". Dit zei de burgemeester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf, op de vrij dagavond in „De Witte Zwaan" gehouden voorlichtingsavond van de Bouwkas Ne derlandse Gemeenten. De burgemeester zei voorts dat momenteel 185 woningen in aanbouw zijn; de afgelopen week zijn op nieuw 49 huizen aanbesteed. De heer Udema gaf een uiteenzetting over doel en werkwijze van de bouwkas. Degenen, die met behulp van de bouwkas een eigen huis willen bouwen, moeten over vijftien percent van de totale aanneemsom kunnen beschikken. Tijdens de spaartijd is één percent administx-atiekosten verschul digd. Voor een standaardhuis dient men tweeduizend gulden in contanten neer te leggen, waarna gedurende dertig jaar on geveer tachtig gulden per maand moet worden afbetaald. Het huis is dan eigen dom va de bewoner geworden. Bij het ontwei-pen der huizen wordt grote aan dacht geschonken aan het woongerief. Medegedeeld werd, dat de bouwkas mo menteel plannen tot px-efab-bouw in studie heeft. Met behulp van het in studie zijnde systeem zou een woning in één dag onder de kap zijn; na drie weken zouden de be woners het huis kunnen betrekken. Met de bouw van deze woningen zal de bouwkas vei-moedelijk volgend jaar beginnen. Na de pauze werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. De uitbreiding van de Rijkstuinbouw school te Lisse met een overblijf- en een studaelokaal, twee leslokalen en enkele ne ven vertrekken is gegund aan de fa. J. M. Versteegen Zn. te Montfoort voor f 124.200. RIJKSPOSTSPAARBANK In januari werd op de Rijkspostspaar bank te Lisse ingelegd f 54.491.38 en terug betaald f 43.753,86. Geslaagd Voor de cursus algemene ontwikkeling, die door de gereformeerde school aan de Schoolstraat te Lisse werd gegeven, slaag den de dames: C. de Graaf, L. Trommel, G. Eveleens, F. Roubos, T. v. Waveren en L. de Visser en de heren: R. Balkenende, J. Imanse, E. Imanse, J. C. v. Voorst en C. v. Voorst. Mej. L. Trommel slaagde cum laude en gaat op kosten van de cursuslei ding een cursus Engels volgen. Mejuffrouw I. Wijnhout van de Lisser- dijk behaalde het diploma typen. VEILIG VERKEER In Lisse is een afdeling van de Vereni ging voor Veilig Verkeer opgericht. In het bestuur hebben zitting de heren L. Bunt, voorzitter; J. A. M. Bulten, secretaris; C. Strik, J. Hendrikse en M. Oosterkamp. Vermoedelijk zal begin april in Lisse een verkeersdag worden georganiseerd. AMSTERDAM Merendeels ontwikkelde zich vrijdag een vaste beursstemming nadat 's ochtends een aarzelende houding nog de boventoon had gevoerd onder invloed van het afbrokke lende verloop van New York. In het al gemeen vastere beursbeeld vormde Phi lips echter een uitzondering. De aandelen die gisteren nog 251 noteerden, liepen achteruit tot 248''2 en bereikten tegen het sluiten van de markt zelfs een niveau van 245 als middenkoers aanbod. Deze ontwik keling van het Philipsaandeel bracht men ook in verband met een vrijdag verschenen bericht van een commissionairsfii-ma waar in een voortduren van de financierings moeilijkheden van Philips wordt verwacht. Hetzelfde bericht verwacht ten aanzien van AKU dat geen drastische verlaging van het dividend behoeft te worden ge vreesd, hoogstens een vermindering tot het peil van Unilever en Philips, namelijk 14 percent. AKU was op deze optimistische klank 3 punten hoger. Vooral werd de beurs echter beïnvloed door de aankondiging van een wetsont werp dat een nieuwe mogelijkheid wil bieden tot herkapitalisatie. Men ging dus gissen welke maatschappijen hiervoor in aanmerking komen, waardoor voor diverse binnenlandse industrieën een betere stem ming ontstond, speciaal voor Hoogovens die 10 punten hoger werden geadviseerd. Ook Unielever was beter gestemd maar wist de koerswinst niet volledig te behou den. In het algemeen was het Damrak dus niet ongunstig, hoewel de affaire beperkt bleef. Scheepvaart handhaafde zich, van cul tures werd Amsterdam Rubber hoger af gedaan. Converteerbare obligaties Philips i 12 1/8, de nieuwste spoox-weglening 101 en de claims Arnhemse Scheepsbouw weder om cii'ca 125 gulden. Staatsfondsen waren licht gesteund. Prolongatie 3% pet. (ANP) NEW YORK Na een aanvankelijke inzinking, die bij levendige handel nieuwe laagtepunten voor 1957 opleverde, bood de beurs weer stand bij kleinere omzetten, waardoor de inzinking voor de helft werd ingelopen. De omslag deed zich voor bij een indus trieel gemiddelde van 460-464, het niveau waarop in 1956 de markt vijf maal in her stel kwam. Termijndekkingen voor het weekeinde waren eveneens van invloed. Het bericht van Chrysler over een winstvermindering van tachtig percent ten opzichte van 1955 was ter beurze al vex'- wacht en verwerkt en had dus geen in vloed. De mededeling, dat Chrysler in het eerste kwartaal 1957 hogere winst ver wacht dan in het laatste van 1955, veroor zaakte laatbeurs zelfs flinke vraag, waar door het fonds met een winst van 3/4 dol lar sloot. General Motors en Ford sloten met 1/8 dollar winst. Staalwaarden sloten ruim boven hun laagtepunt; Youngstown Sheet and Tube boekte drie-kwax-t dollar winst. In de in- dustriegroep ondervonden de aandelen slechts een lichte schommeling. Spoor wegen-aandelen bewogen zich tussen een stijging van 1 5/8 dollar bij Atlantic Coast Line en een daling van 1 1/2 dollar bij Norfolk Western. Bij de openbare nuts bedrijven liep Peoples Gas 3/4 dollar op. De omzet bedroeg 2.140.000 aandelen tegen 1.840.000 op donderdag. Vele fond sen sloten mot verliezen van twee of meer dollar, onder andere Tenxiessee Corp., American Sugar, Pittston Co. en National Lead. Verliezen van meer dan één dollar deden zich voor bij Inland Steel. Con tinental Oil, International Nickel, Boeing Airplane, Westinghouse Electric en United Air Lines. Van de 1.156 verhandelde fondsen sloten er 307 hoger, 605 lager. Het industriege middelde sloot op 466,29. dat van spoor wegen op 144.10, dat van openbax'e nuts- bedrijven op 71,16. (U.P.). Laagste koers Alg. "unstzijde Unie 198 Van Berkels Patent173'/2 Van Gelder Zonen 195V2 Ki Ned. Hoogovens ...-.271 Ned. Kabelfabriek 2687a Philips 2457a Unilever 33674 Wilton-Fijenoord 219 Kon. Petroleum 154,20 Hoiland-Amerika Lijn ...-.173 Kon. Ned. StoombotTllj. 164 Ned. Scheepvaart Unie 167 Van Ommeren 278Va msterdam Lubber 77 ff."". A95Vs Ver. Deli Maatschappijen 10074 3—3 Vb Nederland 1947 865/ie 3% Invest, cert. Nederland 913/is 3% Nederland 1962—64 91V4 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen 7.527.634,- Deze week (voorl.) Aandelen 6.313.390,- Vrijdag 8 februari 1956 Hoogste laatste koersverschil koers tijdvak t.o.v. 1 febr. 203 20 U/4 l3/i 175 175 2 200 195 Va 6V2 285 285 4 276 276 1 251'/2 2473/a 37a 345 342V4 3/4 220 219 0 157,30 154,85 3,60 176 1757» Va 168V» 1677a 274 169'/2 I68V4 74 2803/4 2803/4 74 803/4 805/s 17a 97 967a 7a 102VÏ 100V4 *r 7a 88 867ia B/.e 925/i6 912s/S2 3/is 923/ie 91*1/4 74 Obligaties 10.251.901,- Obligaties 14.152.553,-

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9