G. S. achten gebiedsuitbreiding van Haarlem onvermijdelijk Uitbreidingsplan Rozenburg voor bewoners buurtschap Rijk DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 9 Ook grenswijziging van Spaarndam overwogen waardoor het gehele dorp bij Haarlem komt Nederlanders adviseren buitenlandse staten Lezing over de verzorging van het opgroeiende kind „Je kunt het toch niet meenemen" Nu ook voetbalpool voor dames Per film op reis Geslaagde feestavond van „St. Deusdedit" HILLEGOM Drie verkeersongelukken Vier dorpen-toernooi HAARLEMMERMEER ZANDVOORT Wedden en presentiegelden mogen verhoogd worden Overbodige bepaling wordt geschrapt UIT STAD EN STREEK Verhuur ruimte rotonde voor diepzee-aquarium Dokter Jongkind ere-lid van „Dierenbescherming" DINSDAG 19 FEBRUARI 1 95 7 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zoals wij reeds in een deel van onze1 grondgebied van Haarlemmerliede e/i vorige editie vermeldden, hebben Gedepu teerde Staten in een brief, die zij gericht hebben aan de gemeenteraden van Haar lemmermeer en van Haarlemmerliede en Spaarnwoude meegedeeld, dat zij de door Haarlem verzochte gebiedsoverdracht ten behoeve van de wyk Schalkwyk en ten koste van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude onvermijdelijk achten. Ter mottivering van deze opvatting delen Gedeputeerde Staten mee, dat het ten noorden van de Schipholweg gelegen Haar lem-Oost ter leniging van de woningnood in Zuid-Kennemerland ten spoedigste zal moeten worden voltooid. Aangezien de gronden in de Waarderpolder nodig zijn voor bedrijven, komen zij niet in aan merking voor bebouwing met woonwijken. Daarom zal ter leniging van de woning nood onmiddellijk na voltooiing van Haar lem-Oost ten zuiden van de Schipholweg een nieuwe stadswijk, met alles wat daar bij behoort, tot stand gebracht moeten worden. Gedeputeerde Staten delen verder nog mee, dat het ogenblik, waarop de ver zochte gebiedsoverdracht een feit zal moe ten zijn, zeer nabij Is. Ook al zal de eigen lijke bebouwing enige jaren later volgen dient deze gemeentegrenswijziging thans op korte termijn te worden voorbereid. Grenswijziging Spaarndam Ook ten aanzien van Spaarndam geven G.S. enige door hen gewenste grenswijzi gingen aan. Wanneer de voor dit dorp be nodigde terreinen aan de oostzijde op het AMSTERDAM Er was maandag in feite slechts één on derwerp van gesprek ter beurze: de beste dingsnota. Hierover kon men de meest uit eenlopende meningen horen verkondigen, maar men was het er over eens dat de vette jaren voorbij zijn. Van een volledige uitwerking van de nota ter beurze kon nog moeilijk worden gesproken aangezien men van het uitvoerige staatsstuk nog slechts onvolledig heeft kunnen kennis nemen. De stemming viel betrekkelijk mee, al waren verschillende fondsen iets lager dan zater dagochtend, toen de markt vast lag onder invloed van het betere verloop van New York. Wel viel waar te nemen dat men een zeer gereserveerde en afwachtende houding aannam. Aan de ene kant staat nu de aangekondigde herkapitalisatie, die reeds een gunstige invloed heeft gehad, aan de andere kant de maatregelen van de be stedingsnota, met name verhoging van het tarief der vennootschapsbelasting, en geen uitzonderingen op de afschaffing van de investeri ngsaf trek. Van groot aanbod was echter in het ge heel geen sprake en dit kon evenmin wor den gezegd van een fonds als Philips, dat rechtstreeks getroffen kan worden door de aangekondigde verhoging van de omzet belasting op radio- en televisietoestellen. Van 250 op zaterdagochtend liep do koers van Philips achteruit tot 244 gistermiddag, hetgeen kenmerkend was voor de situatie. De overige internationale fondsen bleven op prijs, vergeleken met vrijdagmiddag. Zij waren echter lager dan zaterdagochtend. Kon. Olie was drie gulden hoger bij zeer kalme affaire. Overigens had de markt weinig te betekenen. Holland Amerika Lijn bleef op het niveau van vrijdag. Cultures hadden een onbelangrijk verloop. Staats fondsen prijshoudend. Prolongatie 3 3/4 pet. (ANP) NEW YORK Bij een uiterst voorzichtige handel een reactie op de scherpe en snelle stijging van de vorige week was het aandelenverloop gisteren onregelmatig. Enkele fondsen ste gen scherp en bij andere deden zich dalin gen voor, variërend van fracties tot twee of meer dollar. De omzet daalde van 2.060.000 op vrijdag tot slechts 1.800.000, de kleinste omzet sinds vier februari. Er was geen nieuws dat de markt kon beïnvloeden. Aluminium Ltd. liep in een snel herstel op één dollar na het geleden verlies in. Kennecott sloot ver boven zijn laagste dag notering met een winst van een dollar, maar bereikte toch niet weer zijn hoogte punt van vorige week. Anaconda moest ex dividend twee dollar prijsgeven. Inspi ration Copper en Miami Copper verloren elk meer dan een dollar. Chrysler sloot na een late stijging met een dollar winst; Ford steeg een fractie en Ge neral Motors daalde een weinig. De olies waren aan slechts lichte schommelingen onderhevig; uitersten in de groep waren Continental met een verlies van anderhalve dollar en Seabord met anderhalve dollar winst. Het industriegemiddelde sloot met een verlies van 0,67 op 467,4..; dat van spoor wegen met een verlies van 0,69 op 142,40; dat voor openbare nutsbedrijven met een winst van 0,15 op 70,04. (UP). Spaarnwoude in gereedheid zullen zijn ge bracht en straks zullen worden bebouwd en bevolkt, zullen de ongemakken, die voortvloeien uit het huidige grensbeloop door het dorp Spaarndam slechts toenemen. Daarom willen G.S. het gehele dorp in één gemeentelijk verband brengen en wel in dat van Haarlem. Bovendien zou dan de grens bij Spaarndam zo ver oostelijk wor den verlegd, dat mét de reeds bestaande dorpsbebouwing ten oosten van de sluizen, de gronden voor de oostelijke uitbreiding van het dorp bij de gemeente Haarlem komen te behoren. Met het oog op de gewenste gebiedsuit breidingen door Haarlem wordt de grens wijziging van de gemeenten Haarlemmer meer en van Haarlemmerliede en Spaarn woude urgent genoemd. Gedeputeerde Sta ten hebben de gemeenteraden verzocht vóór 1 april hun antwoord in te zenden over de voorstellen tot samenvoeging van beide gemeenten, waarover wij reeds eer der verrichtten. Ter nadere motivering van dit voorstel merkt het college nog op, dat het volledig begrip heeft voor de wens van Haarlemmerliede en Spaarnwoude om zo mogelijk als zelfstahdige gemeente te blijven bestaan, maar dat een poging om Zwanenburg en Halfweg te combineren op grote weerstanden zou stuiten, zodat G.S. menen, dat de keuze moet vallen op vereniging van het gehele gebied tussen Amsterdam en Haarlem in één gemeente lijk verband. Daarbij zal nog een tweede grenscorrectie moeten worden overwogen, namelijk de verlegging van de gemeente grens met Amsterdam naar het toekom stige verbindingskanaal tussen de ring vaart van de Haarlemmermeerpolder en het zijkanaal F. Door bemiddeling van het bureau voor internationale technische hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken kwa men de volgende uitzendingen tot stand: Ir. J. TL Kop uit Bloemendaal zal in dienst van de voedsel- en landbouworgani satie van de Verenigde Naties als deskun dige naar Pakistan vertrekken, waar hij zal worden opgenomen in het team van professor Van Blornmenstein, dat werk zaam is bij het Ganges-Kobadak-irrigatie- project. De heer Kop zal 23 februari naar Oost- Pakistan vertrekken. De duur van de uit zending is voorlopig gesteld op één jaar. Ir. H. Hekket uit Santpoort is uitge zonden naar Columbia, waar hij de re gering van advies zal dienen inzake irri gatie- en draineringsvraagstukken, be trekking hebbende op het tot ontwikkeling brengen van de Sinu-vallei. De heer Hekket, die tevoren enige jaren op Nieuw-Guinea werkzaam is geweest, is begin februari naar Columbia vertrokken. Öok de duur van deze uitzending is voorlopig gesteld op één jaar. Als uitvloeisel van het bezoek, dat mi nister Mansholt in 1956 heeft gebracht aan Pakistan, zal de heer J. G. van Bek- kum uit Amsterdam worden uitgezonden om de Pakistaanse regering te adviseren inzake de bestrijding van mond- en klauw zeer en de toepassing van het op het staats- veeartsenijkundig onderzoekingsinstituut te Amsterdam samengesteld vaccin tegen deze deze veeziekte. Vandaag zal de Commissaris der Koningin in Noordholland, dr. M. J. Prinsen, de Weatfriese Flora in Boven- karspel openen. De tentoonstelling, waarop men vooral de resultaten van de broei van kleibollen zal kunnen zien, blijft geopend tot en met 24 februari. Maandag was men nog druk bezig met het inrichten van de exposi tie en het rangschikken van de bloe men Op de foto: een fraaie bloemen- partij in de grote veilinghal. 3!<®/o Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.PhilipsGloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank. Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 92% 201 288 195% 298 310 274 243% 150 337/2 789 158,30 7815 179 166 276% 95% 97% 212 168% 176% 181 62% 176 62% 40°/t« 76% 33% Voorbeurs koersen 201 244 337 158.- Op uitnodiging van de commissie voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting sprak mevrouw E. den Hartog-Rcardo, kinder arts te Zandvoort, maandagavond in het gebouw van het gemeentelijk gasbedrijf in Zandivoort over het onderwerp: „De ver zorging van het gezon.de en het zieke kind". De presidente van de commissie me vrouw M. van Fenema-Brantsma leidde de spreekster in. Mevrouw Den Hartog wees erop, dat haar causerie geheel was afgestemd op ge vallen, die zij in haar praktijk als arts had meegemaakt. Het inwinnen van adviezen voor de ba byverzorging bij buurvrouw, oma of tante raadde zij ten sterkste af. Werkelijk ver antwoorde raadgevingen kunnen uitslui tend van medische zijde worden gegeven. Uitvoerig ging mevrouw Den Hartog in op de behandeling van de baby en besprak de groei van het jonge kind en de lichamelij ke ontwikkeling van de zuigeling- Zo vzel mogedijk moeten ziekten bij de baby wor den voorkomen; het is daarom een ver eiste dat zij op zeer jeugdige leeftijd wor den ingeënt.- Mevrouw Den Hartog wees voorts op het belang van de geestelijke verzorging. Met enkele voorbeelden werd dit door de spreekster duidelijk gemaakt, waarna mevrouw Den Hartog het eerste deel van haar lezing besloot met een inte ressante beschouwing over verschillende gewoonten van jonge kinderen, zoals onder meer het zogenamde „duimzuigen". Spreekster betoogde in het tweede deel van haar inleiding, dat de groei van zuige ling tot kleuter zich in verschillende fazen voltrekt. Opmerkelijk is de zucht tot klie deren en smeren, gevolgd door de „koppig- heidisperiode", waarna de tijd van „het ver eren van de ouders" aanbreekt. Op 3 tot 4- jarige leeftijd verdraagt het kind zeer slecht een langdurige scheiding van de moeder. In deze periode dient te worden gewaakt tegen het opwekken van angstge voelens. Gebrek aan eetlust dient met tact te worden bestreden; de kleuter heeft ge durende deze tijd namelijk meer behoefte aan eiwitten dan aan vetten. Met de voe ding moet met dit feit rekening worden gehouden. De kleuter heeft op deze leef tijd ook veel slaap nodig. Hierna behan delde spreekster uitvoerig verscheidene kleu/terziekten. Spreekster besloot haar be toog met erop te wijzen, dat een liefderij ke verzorging voor het kind belangrijker is dan een deskundige behandeling. Nadat enkele vragen waren beantwoord, bracht mevrouw Van Fenema de spreek ster dank voor haar interessante causerie. Zij deelde mee, dat mevrouw Den Hartog haar honorarium voor deze avond beschik baar had gesteld a an de stichting „Het. vierde Prinsenkind", welke geste met een hartelijk applaus werd beloond- Tot slot- gaf zij mevrouw Den Hartog een fraai bloemstuk. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Amateurtoneel De voorstelling, die „De spelers van St. Frans" ons zondagavond in gebouw Sint Bavo hebben opgediend, liet veel goede bedoelingen zien en maar weinig toneel. Men kan daar die spelers moeilijk hard om vallen. Toen ik kennis kreeg van het op te voeren stuk „Je kunt het toch niet aannemen" heb ik me al afgevraagd hoe de spelersbent erin zou slagen in zo'n gro te bezetting te manoeuvreren op zo'n klein toneel, nog daargelaten de kwestie of de keuze van het stuk wel overeen zou komen met de talentrijkheid van het on dernemende groepje. Welnu, de opvoering' was een bevestiging van de juistheid der twijfels. Inderdaad bleek het onmogelijk iets van een stuk te maken dat om ruimte vraagt. De familie Sycamore wier lotge vallen het schetst, is allerminst bekrompen of burgerlijk. Ze bestaat uit vrije vogels, die zich gemakkelijk en losjes bewegen, die een wijde vleugelslag hebben en niet als in een kooitje op een te kleine bühne gevangen mogen zitten. Dan tast men de geest van dit blijspel aan. Maar diezelfde gesteldheid veronderstelt ook bij de spe lers een geestelijke en fysieke souplesse, die zich uit in een snedige en luchtige dia loog en een dienovereenkomstige plas tische vormgeving. Van dat alles was niets te bespeuren. En daarom moet men op de eerste plaats de man hard vallen, die zijn mensen aan zoiets waagt, terwijl hij toch op zijn vingers kan uitrekenen dat het niet lukt. Regisseur Kraaij had beter moeten weten. We kregen in de opvoering van zondag avond een heel vertokend stuk te zien, dat nu ook maar alles miste was „Je kunt het toch niet meenemen" de charme verleent, die het tot een der grote successen van het toneel heeft gemaakt. Het heeft weinig zin de spelers te toet sen aan omstandigheden, die zo in hun na deel waren. Het is een lange lijst van na men die ik voor me heb, maar een beoor deling is werkelijk niet op te brengen. Welk criterium moet men aanleggen? Ik volsta dus met op de vaststelling van de gewraakte feiten en hoop dat er gelegen heid is tot een revanche, waarbij we alle maal aan onze trekken komen. P. W. Franse Naar aanleiding: van een bericht, dat een „Nederlandse Dames Voetbalpool Combina tie" is opgericht (met liet secretariaat in Den Haag) deelt de Nederlandse Damesvoetbal Bond mede dat zy niets te maken heeft met deze pool. Ter v redui del ij king kunnen wij mededelen dat deze nieuwe combinatie een organisatie is, waarvan die dames van 18 jaar en ouder lid kunnen worden om te „poolen" op de voetbalwedstrijden. Deze organisatie vond het betreurenswaardig, dat de KNVB alleen maar voor de leden (de mannen) zijn voet balpool open stelt en dat alle vrouwen, die tot dusverre hun dubbeltjes op de thans buiten werking gestelde amateur- en andere ge combineerde voetbalpools hebben gezet, nu ineens eigenlijk uitgeschakeld zijn bij dit wedden. De initiatiefnemers verzekerden ons dat er op vele plaatsen in den lande grote interesse van de bij voetbal geïnteresseerde dames bleek te bestaan voor de Nederlandse Dames Pool Combinatie, welke op 3 maart met haar werkzaamheden start. In de woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlemmer meer zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen om het uitbreidingsplan in on derdelen „Rozenburg" (ten behoeve voor de bewoners van Rijk, die na de uitbrei ding van Schiphol zullen moeten verhui zen) vast te stellen. B. en W. stellen ver der voor de aangevoerde bezwaren onge grond te verklaren. De gemeenteraad heeft het ontwerp- uitbreidingsplan reeds voorlopig vastge steld en daarna heeft het ter visie gelegen. Van de gelegenheid tot het indienen van een bezwaarschrift hebben drie belangheb benden gebruik gemaakt. De kerkeraad en de kerkvoogdij van de Hervormde gemeente te Rijk verzoeken de mogelijkheid te scheppen voor de bouw van een pastorie en jeugdgebouw nabij de geprojecteerde nieuwe kerk. B. en W. merken op, dat daar voldoende ruimte voor zal zijn. De heer A. C. Pruissen is de pachter van de grond, waarop de nieuwe buurtschap za 1 ven-ijzen. In totaal heeft hij ter plaatse in pacht een oppervlakte van vijf tig hectare, welke bij realisering van het plan zal worden verminderd met ongeveer vijf hectare. Op het resterende deel zal, volgens B. en W., nog een goede bedrijfs voering mogelijk zijn. Met de eigenaar van de grond is het college inmiddels in onder handeling getreden, om te trachten tot aankoop te geraken. Daarbij wordt uiter aard met de belangen van de pachters vol ledig rekening gehouden. Voor het geval het B. en W. niet mocht gelukken tot min nelijke overeenstemming te komen, zal de rechter voor onteigeningen het bedrag van de aan de pachter uit te keren schadever goeding moeten vaststellen. De heer D. C. Dalmeijer die in Rijk een smederij en rijwielhandel heeft, merkt in zijn bezwaarschrift op, dat vestiging van zijn bedrijf in het nieuwe plan zeer on- Tijdens een maandag in de Prinses Bea- trixschool aan de Raafstraat in Oud- Schoten gehouden filmavond heeft de groep Haarlem-Noord van het Instituut vooer Arbeidersontwikkeling zijn leden een voorproefje gegeven van een vakantie in het buitenland. Een tweetal reisleiders van het reisbureau „De Vrije Wereld" be handelde aan de hand van dia's en film pjes de verschillende mogelijkheden van een verblijf in de Eifel, de omgeving van het Zevengebergte en het Zwarte Woud in Duitsland, enige vakantiecentra in Zwit serland, alsmede een excursie naar het dal van de Rhöne in zeuid-oost-Frankrijk. Het ene schitterende panorama na het andere ontrolde zich aan het oog van de aanwe zigen die het gevoel hadden inplaats van toeschouwer zelf deelnemer aan de reizen te zijn. De bezienswaardigheden van de steden en de schoonheid van het land schap kwamen tot hun recht. Een fraai kleurenfilmpje van een ex cursie per gerieflijke salonboot over het Vierwoudstedenmeer tenslotte liet de aanwezigen verschillende plaatsen zien, welke nauw met de legendarische figuur van de Zwitserse vrijheidsheld Wilhelm Tell in verband staan. gunstig is wegens de daar reeds bestaande bedrijven, terwijl de omvang van de toe komstige ontwikkeling van de nieuwe buurtschap slechts gering zal zijn. De bouw van een nieuwe openbare school nabij het kruispunt Kruisweg-Aalsmeer- derweg is volgens hem niet juist te ach ten, omdat het gevolg hiervan zal zijn, dat langs de Slotenveg wonende leerlingen de school niet meer zullen bezoeken. Stich ting van een nieuwe school aan de Aals- meerderdijk acht hij veel beter. Voorts acht de heer Dalmeijer verplaatsing van de hervormde kerk evenmin juist. Naar aanleiding van dit bezwaarschrift merken B. en W. op, dat binnenkort naai de hervestigingsmogelijkheden voor in Rijk bestaande bedrijven een nauwkeurig onderzoek zal worden ingesteld. Het tegen de geprojecteerde school gerichte bezwaar noemen B. en W. niet van onmiddellijk belang. Uiteraard is in de nieuwe buurt schap ruimte gereserveerd voor de bouw van de te verplaatsen openbare lagere school, maar of deze aldaar ooit zal wor den gesticht is geheel afhankelijk van de verdere ontwikkeling. Wat de bezwaren tegen de kerk betreffen, merken B. en W. op, dat de kerkeraad en kerkvoogdij een geheel andere zienswijze huldigen. Aange nomen mag woi-den aldus B. en W. dat deze zienswijze op betere gronden berust, dan die van de heer Dalmeijer. B. en W. zijn van mening, dat de inge diende bezwaarschriften ongegrond ver klaard dienen te worden. De toneelgroep „Studio" uit Amsterdam heeft de jaarlijkse feestavond voor de Ka tholieke Landarbeidersbond „St. Deusde dit" in Lisse verzorgd. Uit het daverende applaus, dat de acteurs oogstten bleek dat de aanwezigen de verrichtingen van de ar tiesten zeer op prijs stelden. Na een kort openingswoord van de voorzitter van de afdeling, de heer L. Elferink, sprak de bondsvoorzitter, de heer Van der Ploeg, die op het grote belang van de Katholieke Arbeidersbond wees. Ook in tijden van voorspoed is de bond belangrijk; in tijden van tegenspoed zal de bond steeds de be langen van de arbeiders verdedigen. Spre ker behandelde in het kort de geschiede nis van de organisatie en legde de nadruk op het feit, dat de bond tegenwoordig een veel grotere invloed heeft dan vroeger. De heer Van der Ploeg was tot slot van mening, dat af en toe een feestavond nood zakelijk is om de sleur van de vergade ringen te breken. Na deze inleiding voerde de toneelgroep „Studio" het blijspel in drie bedrijven „De slag om Diana" van Terence Rattigan op. Het stuk verhaalt de belevenissen van een vijftal studenten van verschillende natio naliteit, die in een plaatsje in Zuid-Frank rijk bij tijd en wijle serieus studeren om de Franse taal meester te worden. Zij stor ten zich in allerlei avonturen, die leiden tot de meest komische verwikkelingen, vooral wanneer een meisje zich met de vijf studenten gaat bemoeien. De vijf vrienden worden allen tot over hun oren verliefd op haar en beconcureren elkaar tot het „happy end" alles ten goede doet keren. Zondagnacht omstreeks kwart over twaalf had in de Van Meerbeekstraat 'in Hillegom een botsing plaats. Een automo bilist uit Lisse had zijn auto onder een brandende lantaarn geparkeerd. Om twaalf uur ging dit licht uit,hetgeen de automobi list niet bekend was. Van de richting Hoofdstraat naderde een auto, bestuurd door een inwoonster van Nieuw-Vennep. Deze zag de geparkeerde auto niet en reed er in volle vaart tegen aan. Beide wagens werden beschadigd. De bestuurster werd aan neus en lippen gewond. Maandagmorgen had opnieuw een aan rijding plaats in de Van Meerbeekstraat. Een vrachtwagen reed in de richting van het dorp, toen van de tegenovergestelde zijde midden op de weg een bromfietser naderde. Op de signalen van de vrachtauto remde de bromfietser, maar tengevolge van de gladheid van de weg slipte hij. Hij botste met zijn hoofd tegen de voorzijde van de auto en bleef bloedende op straat liggen. Dr. Versluys verleende de eerste hulp en liet de bromfietser naar de Maria- stichting in Haarlem vervoeren. Maandagmiddag omstreeks twaalf uur had op de Haarlemmerstraat in Hillegom een aanrijding plaats. Een vrachtauto uit de richting Lisse wilde opzij afslaan. Van de andere kant naderde een andere vracht auto met daarachter een personenauto. Deze personenauto wilde de vrachtauto passeren en kwam in botsing met de vrachtwagen die linksaf wilde slaan. Beide wagens kregen materiële schade. De wedstrijd LissëHillegom voor het vier dorpen toernooi is in een gunstige 39 stand voor Hillegom afgebroken. De eind uitslag St BavoHillegom werd 119 voor St. Bavo Bovendien is laatstgenoemde -lub erin geslaagd het ongeslagen Sassenheim met 146 te verslaan. St. Bavo zal dus in de eind strijd voor de wisselbeker een hartig woord je meespreken. De stand is n.u: Sassenheim 4 gespeeld 6 punten; St. Bavo 5 gesp. 6 pnt.; Hillegom 4 gesp. 2 pnt.; Lisse 4 gesp. 2 pnt. In deze stand zijn de afgebroken wedstrij den Sassenheim—Lisse en LisseHillegom niet verwerkt. VARKENSMARKT LEIDEN. Lelden, 19 februari: Aanvoer 253 vette varkens. Notering in centen per kg levend gewicht: lichte 172176. slagersvarkens 176 180 zeugen 152156. Handel tamelijk, en kele prima boven notering, bovendien tien nuchtere kalveren, geen notering. Gemeentebestuur Zandvoort B. en W. stellen voor er pas in 1958 gebruik van te maken Gedeputeerde Staten hebben aan het gemeentebestuur van Zandvoort bericht, dat er aanleiding bestaat om gezien het inwonertal der gemeente, waardoor Zand voort wegens bijzondere omstandigheden werd ingedeeld in een hogere groep, de jaarwedden van de wethouders - momen teel 2400 bedragend - te verhogen tot 3350 per jaar. Het presentiegeld van de raadsleden, thans 10, zou kunnen worden verhoogd tot Ï3 per vergadering en het presentie geld voor het bijwonen van de raadscom missie-vergaderingen, zou kunnen worden gesteld van 5 op 6.50 per vergadering, een en ander met ingang van 1 september 1956. B. en W. van Zandvoort stellen de raads leden voor. aan Gedeputeerde Staten te berichten, dat de raad zich met deze ver hogingen kan verenigen, doch deze pas te laten ingaan op 1 januari 1958, aangezien hiervoor op de begroting voor dit jaar geen gelden werden uitgetrokken. De Zandvoortse gemeente-arts, de heer J. van der Meer, werd met ingang van 1 februari 1955 bij raadsbesluit in vaste dienst als zodanig benoemd voor de tijd van twee jaar. Deze tweejaarlijkse benoeming geschied de op grond van de ontstane gewoonte, voortvloeiende uit de verordening op de geneeskundige dienst der gemeente Zand voort, daterende uit het jaar 1925. Deze verordening is evenwel reeds lang inge trokken. B. en W. van Zandvoort hebben de raad bericht dat zij geen enkele reden zien deze ongebruikelijke gedragslijn te bestendigen. Zij stellen voor deze beper kende tijdsbepaling in het raadsbesluit te schrappen. Wijziging politieverordening De algemene politieverordening der ge meente Zandvoort behelst een artikel waarin wordt bepaald, dat wanneer in lokalen of aanhorigheden van café's lunchrooms en dergelijke tevens een winkel is gevestigd, alle lokalen en aanhorigheden van het café gesloten moeten worden gedurende de tijd, waarop de winkels moeten zijn gesloten Daar door de winkelsluitingswet 1951 die van 1930 is ingetrokken, dient genoemd gemeente-artikel dienovereenkomstig te worden gewijzigd. B. en W. van Zandvoort stellen de raadsleden voor, hiertoe in de raadsvergadering van 26 februari over te gaan. Verkoop van grond B. en W. van Zandvoort stellen de raads leden voor 470 vierkantemeter grond, gele gen achter de Brederodestraat en bestemd voor particuliere woningbouw, voor de prijs van 7755 te verkopen aan de heer C. Siegers te Zandvoort, alsmede ongeveer 415 vierkantemeter grond, eveneens achter de Brederodestraat gelegen, voor 6847,50 aan de de heer J. C. Hoedeman. Ook deze grond is voor particuliere bouw bestemd. GEEN ELEKTRISCH LICHT IN „DE VIJVERHUT" De heer H. Paap, eigenaar van paviljoen „De Vijverhut", gelegen in het Vijverpark aan de Vondellaan te Zandvoort, had bij B. en W. het verzoek ingediend, zijn pa viljoen te doen aansluiten op het elektrici teitsnet. B. en W. adviseren de raadsleden ge hoord de raadscomrnisies het verzoek af te wijzen; zij wijzen er op dat bij het college van een „toezegging", welke de heer Paap in zijn verzoek aanhaalt, niets bekendis. - Nieuws in het kort Lezing over Franse litteratuur. Woens dag 27 februari zal pasteur Henry Babel voor de Conférences Franeaises, waarin vertegen woordigd de Alliance Frangaise en het Ge nootschap NederlandFrankrijk, in het gymnasium aan de Prinsenhof te Haarlem spreken over „De hedendaagse Franse litte ratuur en de menselijke bestemming". Protestantenbond. Ds. J. Zuurdeeg, voorganger van de Nederlandse Protest i- tenbond te Parijs, zal donderdag 21 februari in het kerkgebouw van de Nederlandse Pro testantenbond aan de Postlaan in Heemstede een'lezing houden over „Frankrijk na do tweede wereldoorlog". „Boemerang". De toneelvereniging „Heemstede-West" heeft thans in studie ge nomen „Boemerang", een nieuw toneelspel in drie bedrijven door Ruurd Feensfra. Het stuk zal zaterdag 11 mei in hotel „De Leeu werik" in Haarlem worden opgevoerd. Kennemerduinen. De afdeling Benne- broek en omstreken van de Kon. Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt vanavond in „Oud Berg en Dal" wederom n vergadering. Ir. E. C. M. Roderkerk, directeur van de stichting Het nationale park „De Kennemerduinen", zal een inleiding met kleurendia's houden over dit park. Witte Kruis. De afdeling Bennebroek- Vogelenzang en omstreken van de Noordhol- landse vereniging „Het Witte Wruis" houdt op woensdag 20 febr 'ari in „Oud Berg en Dal" haar algemene ledenvergadering. De agenda welke twaalf, punten telt, vermeldt, behalve de gebruikelijke jaarverslagen, een voorstel van het bestuur om de minimum contributie op vijf gulden per jaar per lid vast te stellen. Jaarvergadering. Op woensdag 20 febr. houdt de afdeling Bennebroek van de Neder- 'andse Christen Vrouwenbond in „Rehoboth" haar algemene jaarvergadering. Lezing. Mejuffrouw dra. F. J. Smit zal donderdagavond 21 februari in een zaaltje aan de Wilhelminasti-aat 3 te Haarlem voor de „Nederlandse Bond voor Vrouwen werk zaam in Bedrijf en Beroep" spreken over het onderwerp: „De automatisering en het individu" In het zilver. Op donderdag 21 februari hoopt de heer P. J. Hoogeveen, wonende te Haarlem, bureel ambtenaar-A bij het P.E.N. te Bloemendaal, te herdenken dat hij vijf entwintig jaa>- geleden bij dit bedrijf in dienst trad. Lezing. Op woensdagavond 6 maart zal dr. H. Wamsteker uit Haarlem een lezing houden voor de Haarlemse Sportraad over „De sport en de medische problemen". De lezing, die gehouden wordt in restaurant Brinkmann in Haarlem, begint om acht uur. Slippartij. Tengevolge van de gladheid is maandagmorge omstreeks acht uur een autobus uit Haarlem op de Binnenweg te Heemstede geslipt, v aama hij tegen een ge parkeerde bakfiets botste. De achterzijde hiervan werd vernield, waardoor 120 op de bakfiets geladen eieren en 40 liter melk ver loren gingen. Aanrydiug. Bij het uitrijden van een open terreintje aan de Raadhuisstraat te Heemstede op de rijbaan lette een automobi list gisteren onvo'doende op het van rechts komende verkeer, tengevolge waarvan zijn wagen in botsing kwam met een uit die richting naderende auto. De schade aan beide auto's is aanzienlijk. Getuigen gevraagd. Maandagmiddag omstreeks drie uur is eer. 70-jarige voet- gangster uit Haarlem bij het oversteken van de Koningstraat te Haarlem door een onbe kend gebleven fietser aangereden, tenge volge waarvan zij kwam te vallen en haar linkerarm brak. Zij moest naar het Diaco- nessenhuis worden overgebracht. De politie vraagt getuigen van dit ongeval zich met haar in verbinding te willen stellen. B. en W. van Zandvoort stellen de raadsleden voor aan de heer D. J. Krijger te IJmuiden de bergruimten in de ro tonde te verhuren voor f 1500 per jaar. In de besloten raadsvergadering van 31 juli 1956 besloot de Zandvoortse gemeen teraad aan de heer Krijger deze bergruim ten in principe te verhuren en hem voor een nader te bepalen deel van de onder de Rotonde gelegen grond erfpacht te verle nen voor de vestiging en inrichting van een diepzee aquarium. Deze plannen worden momenteel in op dracht van de heer Krijger uitgewerkt, doch de werken kunnen niet meer voor het komende seizoen gereed zijn, afgezien van de vraag of daarvoor momenteel de vereiste rijksgoedkeuring zal worden ver leend. Daarom wil de heer Krijger voorlopig volstaan met het in gereedheid brengen van de bergruimten in de Rotonde, waar bij hij naast de bestaande gelegenheden, nog een grote ondergrondse ruimte wil bij trekken De datum van ingang van de huur wensen B. en W. te stellen op 1 september 1956, aangezien de gemeente wegens de bestaande plannen van belanghebbende, de rotonde de afgelopen winter niet heeft kunnen verhuren als opslagplaats voor strandbenodigdheden. In de jaarvergadering van de afdeling Zandvoort van de Nederlandse vereniging voor het welzijn der dieren, werd. in een bestuursvacature voorzien door de benoe ming van de heer H .C. Schutter; de perio diek aftredende penningmeester, de heer K. Kraan, werd herkozen. Aan de dierenarts, dokter J. Jongkind, die meer dan dertig jaar de Zandvoortse polikliniek heeft geleid, werd uit erken telijkheid voor het vele dat de vereeniging aan hem te danken heeft, het erelidmaat schap van de afdeling Zandvoort aange boden. Mevrouw R. J. Joode-Maas, die dokter Jongkind gedurende deze periode als as sistente trouw terzijde stond, ontving uit handen van cie voorzitter, onder dank zegging voor het vele werk dat zij in het belang van dierenbescherming heeft ver richt, een boekwerk. Het verslag van de penningmeester getuigde van een gema tigd optimisme. Grondaankoop voor verkeers- verbetering Daar met verscheidene eigenaren van percelen op de Grote Krocht overeen stemming is bereikt over de aankoop van gronden voor verbetering van deze belang rijke verkeersstraat in Zandvoort, stellen B. en W. van Zandvoort de raad voor over te gaan tot aankoop van deze gronden tegen de overeengekomen prijs van 8.50 per vierkante meter plus bijkomende kos ten. De uitvoering van deze verbeteringen zal echter pas dan mogelijk zijn, wanneer de gemeente de beschikking heeft gekregen over alle grondstroken, die hier gelegen zijn, hetgeen thans nog niet het geval is. Waarschijnlijk zal men tegen enkele eige naars een onteigeningsprocedure moeten openen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3