Kerkdiensten TAXI 13.300 TAXI 18000 19 Bekoorlijk Fatsoenlijke boeven VOLKSWAGENVERHUUR Medische verzorging tijdens weekeinde Sentimenteel Woestijnromantiek Opera Vuisten en vrouwen Prolongaties en reprises LISSE Jaarvergadering K.A.V. VIJFHUIZEN Tachtig personen meldden zich voor hloedafneming 25 jaar arts in Lisse SLOT DEFECT? Telefoonadministratie 26 en 27 februari gesloten DE BEURS van gisteren Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs van 18 tot en met 22 februari Scheepvaart ZATERDAG 23 FEBRUARI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Rembrandt). Sissi, die in de „ro mance van een prinses" aller harten ver tederde, doet dit zeker ook in „De .jonge keizerin", een allerbekoorlijkst verhaal over het prille huwelijkslief-en-leed van Elisabeth van Beieren en keizer Franz Jo seph van Oostenrijk, die hun wittebroods weken beleefden in het prachtige slot Schönbrun bij Wenen, waar de jonge kei zerin zij was 17 jaar toen zij trouwde maling heeft aan de starre hofetiquette en de statige dignitarissen daardoor tot wanhoop brengt, maar ook in conflict komt met haar bitse schoonmoeder, aarts hertogin Sophie. Het impulsieve keizerin netje loopt zelfs weg, als haar gemaal min of meer de zijde van zijn moeder kiest, maar alles wordt weer pais en vree, zodra hij de voet over de drempel van haar va derlijk kasteel in Beieren heeft gezet om haar naar Wenen terug te brengen. Dat geeft de camera meteen gelegenheid, wat imposante stukjes natuurschoon op te ne men, niet alleen in Beieren, maar ook in Tirol, waar het keizerlijk paar incognito in een eenvoudige berghut de verzoening viert. Het is de verdienste van de makers van deze film, dat zij er geen sentimenteel, suikerzoet verhaaltje van hebben gemaakt. Het is alles echt menselijk en men zou werkelijk gaan geloven, dat het allemaal zo gebeurd is. Dat is alleen maar het ge val met hetgeen ons in deze film over de Oostenrijks-Hongaarse verzoening wordt voorgezet, onder meer in indrukwekkende scènes van de kroning van Franz Joseph tot koning van Hongarije. Een charmante film met als centrale fi guur de bekoorlijke Romy Schneider als Sissi. (Lux or) Vijf mannen beramen een complot om tijdens de paardenrennen het kantoor te beroven van de course-direc- tie, waar op dat moment miljoenen aan entrée- en wedgelden bewaard worden. De film „Miljoenenroof" toont ons in een reeks van boeiende scènes hoe geraffineerd ieders aandeel in de roofoverval voorbe reid en op de seconde nauwkeurig bere kend wordt. Aanvankelijk wordt er wel wat veel geëist van het combinatievermo gen van de bioscoopbezoeker, maar naar mate het verhaal zijn spannende climax nadert, woi'dt de samenhang van al die ge heimzinnige gebeurtenissen en figuren steeds duidelijker. Wat deze film veel ge nietbaarder maakt dan het gros der rol prenten in dit genre is, dat de vijf „zware jongens" in werkelijkheid helemaal niet zulke uitgekookte misdadigers zijn als men aanvankelijk gploofde: een blik in hun pri- vé-leven handig vervlochten met het verhaal van de roofdoverval toont ons, dat zij in de grond van de zaak eigenlijk allemaal redelijk-normale en „fatsoenlijke" mensen zijn, die door omstandigheden bui- ADVERTENTIE Garage: Twjjnderslaan 35 HAARLEM: Artsen: men raadplege per telefoon fir ma Mathot, tel. 11990. Dierenartsen: J. D. Beijers, Raamsingel 28, tel. 13164. Apotheken: Schoterbos-apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 25711; firma Loomeijer en Zoon, Zijlweg 34, tel. 12495; Teyler- apotheek, Teylerplein 79, tel. 17946. BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, tel. 25589. Overveen: Dok ter C. R. Post, Rollandslaan 35, Over veen, tel. 10367. Aerdenhout. Dokter C. Kroon, Burg. Den Texlaan 12, Aerden hout, tel. 26073. Wijkvcrpleegtcrs: Zuster J. van Dijk; Bloemendaalseweg 307. Overveen, te). 12698 en zuster A. G. I-Iaagsma, Spiege- lenburghlaan 31, Aerdenhout, tel. 26994. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 2 maart voor spoedeisende gevallen geopend de Bloemenriaalse Apotheek, Bloemendaal seweg 85, Bloemendaal, tel. 22181; Apo theek De Wilde, Broekbergenlaan 42. Santpoort-Dorp, tel. 02560—8284 en Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Heemstede, tel. 38320 (ook voor Aerden hout). HEEMSTEDE: Artsen: J. Laeijendecker. Raadhuisplein 9, telefoon 38103 en G. S. Nout, Camp- laan 20, telefoon 38763. Wijkverpleging: ziL. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, telefoon 34673 (en in de week van 25 februari tot en met 2 maart des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, telefoon 38320 (en in de week van 23 februari tot en met 1 maart, des avonds na zes uur). ZANDVOORT: Artsen: Dokter P. Vijlbrief, Hogeweg 43 telefoon 3355. Wijkverpleegsters: Zr. M. E. Niezen, Bre- derodestraat 11, telefoon 2774. Verloskundige: Zr. G. Bokma, Tolweg 6, telefoon 2816. Apotheken: De Haltestraat apotheek J. J. L. A. Wijnne, ^'al test raat 8, telefoon 2389. Zondag 24 februari de gehele dag geopend en in de week van 25 februari t/m. 2 maart, óók des avonds na 7 uur. Echter uitsluitend voor dokters recepten en spoedgevallen. BENNEBROEK: Artsen: Dokter G. Manschot, Rijksstraat weg 34, tel. 430. Wijkverpleging: zus ter A. G. Haagsma, Spiegelenburghlaan 22, Aerdenhout, tel. 26994. HALFWEG: Artsen. Dokter Honingh, Plein 13, tele foon 405, Halfweg. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Nanninga, tel. 6220. Nieuw-Vennep: dokter Nugtere, tel. 220. Badhoevedorp: dokter Van Glabbeek. Zwanenburg (ook Halfweg): dokter Ho ningh, Plein 13, tel. 405 LISSE: Artsen: dr. F. J. L. Haase, Heereweg 337, tel. 3685. HILLEGOM: Artsen: dr. Ten Hoopen, Stationsweg 2. tel. 5417. ten hun wil, zorgen of huiselijk leed het pad der misdaad opgedreven worden. Die kleine, onaanzienlijke kassier bijvoor beeld, die het slachtoffer wordt van zijn liefde voor een ontrouwe, canailleuze echt genote. De gesjochten buffetknecht, die alleen maar geld wil om zijn zieke vrouw een betere verzorging te kunnen geven. De wanhopige leider van het complot een prachtige rol van Sterling Hayden die door een eerdere veroordeling een paria geworden is. Dat zijn de boeven in dit knappe en suggestief-gefotografeerde film verhaal: zeer „menselijke" boeven, voor wie men oprecht medelijden en soms zelfs iets als sympathie kan voelen. (L i d o). „The Eddy Duchin Story" drijft uiteraard op de muziek en wie van die muziek houdt, zal het gelijkgeaarde ver haal kunnen waarderen, dat sentimenteel is en aandoenlijk voor licht-ontroerbaren. Het verhaal, dat kansen in overvloed biedt voor een goede dramatiek, is blij ven steken in tranen. Het gaat om het le ven van Eddy Duchin, een pianist die een razendsnelle carrière maakte. Hij verliest zijn door hem aanbeden vrouw, als ze een zoontje, Peter, heeft gekregen, aan een vreemde ziekte. Dan „stort" hij zich in zijn werk. wil zijn zoontje vijf jaar lang niet zien; maar tijdens een harde oorlogsdienst tijd dat is natuurlijk de vlucht voor het verdriet wordt de vaderliefde in hem wakker. Hij wint de liefde van het kind, trouwt met de gouvernante ervan, maar krijgt dan bericht van zijn arts, dat hij binnen een jaar zal sterven; wéér een onopgehelderde ziekte. Maar man, vrouw en zoontje zijn flink. Dat is het einde van de film. (Frans TI a 1 s). Wie, evenals de Engel sen, van woestijnromantiek houdt a la T. E. Lawrence, die men indertijd de onge kroonde koning van Arabië noemde, kan deze week terecht in Frans Hals, waar de film „Het geheim van de zwarte tent" draait. Zij zullen er geen spijt van hebben, want deze film is met Engelse degelijk heid gemaakt en bevat alle elementen van de echte woestijnsfeer, zoals karaktervolle, aan Engeland verknochte sheiks, een mooi bedouïnenmeisje en een stoere Engelse of ficier. Liefhebbers zullen zelfs enige on waarschijnlijkheden in het verhaal op de koop toe willen nemen om te zien hoe het afloopt met de Engelsman, die naar Noord- Afrika gaat om naspeuringen te doen naar zijn broer die tijdens de laatste oorlog ge wond werd en onderdook bij een Be- douïnenstaf, waar hij trouwde met de dochter van de sheik en tenslotte omkwam aan het hoofd van zijn stam in een ge vecht tegen Duitsers en Italianen. (Studio). Liefhebbers van de opera zullen bijzonder genieten van de film „Tosea", want aan de zang en muziek is de. uiterste zorg besteed. Voor het ver-, vaardigen van deze film naar een in 1900 geschreven werk vanGiócomó Puccini,' heeft de regisseur Carmine Gallome zich de medewerking weten te verzekeren van bekende Italiaanse zangers en zangeres sen. Men ziet en hoort Franca Duval als Tosca, Franco Corelli als Cavaradossi en Al fro Poli als Scarpia. Voorts het orkest en het koor van het Opera-theater van Rome. (R o x y) Tot maandag draaien in dit theater twee films, die de bezoekers het volle pond geven: véél spanning en nu en dan Ier ontspanning wat kluchtige situa ties, waarbij dra de lachspieren in werking worden gebracht. In „Durango rekent af" wordt eens een flinke opruiming gehouden onder de schurkachtige elementen in het Wild-West stadje „Bonanza town". Voor dat de gerechtigheid overwint, zijn enige als heren vermomde bandieten met een stukje lood doorpriemd, zijn stevige cow boys met elkaar op de vuist geweest en is de plaatselijke kapper, die niets van zijn vak kent, van zijn pruik ontdaan. Maar niet getreurd, de kluchtige man heeft een haargroeimiddel uitgevonden. Een Frans fabrieksmeisje ontbeert de romantiek en daarom vertrekt zij naar het. Midden-Oosten. In „Harem-girl" krijgt men haar belevenissen opgediend: zij wordt bijna vermoord en als zij, vermomd als prinses, in het paleis van een Oosterse prins terecht komt, ontketent zij een reeks van achtervolgingen, waarbij zij haar ach tervolgers keer op keer over elkaar heen doet struikelen en hen een onvrijwillig bad bezorgt. Het meisje krijgt de sleutels van een geheim wapenarsenaal in handen, zorgt voor een opstand onder de harem meisjes en bezorgt de rebellen uiteindelijk de overwinning. (Cinema Pal ace). De mooie film van Pietro Gerni „De machinist" zal men nog een week kunnen zien. Men mag die gelegenheid eigenlijk niet missen. (Minerva). De fraaie Engelse politie film „The long arm" is tot maandag te aanschouwen. Zondagmiddag worden twee vertoningen gegeven van Stan Laurel en Oliver Hardy in „Het leven is geen lol letje". Op de jaarvergadering van de K.A.V. in Lisse heeft dokter Haase'een causerie ge houden over „De taak van de huisarts in het gezin". Spr. schetste de vooruitgang in de geneeskunde, waarna hij sprak over het nemen van preventieve maatregelen, teneinde ziekten te voorkomen. Voorts wijdde spr. aandacht aan de huisvesting van bejaarden en de verpleging van onge neeslijke zieken. Na afloop dankte de voor zitster, mevrouw F. de BruinWeyers, dokter Haase voor zijn leerzame causerie. De voorzitster deelde mede, dat K.A.V. volgend jaar het tienjarig bestaan zal vie ren. De verslagen van secretarsse en pen- ningmeesteresse werden uitgebracht en de aftredende bestuursleden werden her kozen. Zilveren ambtsjubileum Ds. J. J. Verleur, de voorganger der Ge reformeerde Kerk onderh. art. 31 viert op 13 maart zijn zilveren ambtsjubileum. Het bestuur va.n de onderafdeling Vijf huizen van het Neder larudische Roode Kruis heeft vrijdagavond in een speciale verga dering de laatste hand gelegd aan de plan nen voor de blodeafineming-avond, die op 1 maart zal plaats vinden. Deze actie ten behoeve van de plasma- dienst, die thans voor het eenst sedert 1952 wordt gehouden, heeft bij de burgerij veel weerklank gevonden.. Tot heden hebben zich reeds ongeveer tachtig personen ge meld om bloed af te staan en daar nog da gelijks aanmeldingen binnenkomen hoopt het bestuur dat dit aantal nog aanmerke lijk groter zal worden. De afneming vindt plaats in de openbare school, Spieririigweg 436, dde hiervoor door de gemeente beschikbaar wordt gesteld, en begint om halfaeht. Medewerking zal on der meer worden verleend dooi- het Rode Kruiskorps Haarlemmermeer, dat hierme de voor het eerst in Vijfhuizen zal optre den, alsmede door het speciale afnemings team van de Bloedtransfusiedienst uit Am sterdam. Daar er verscheidene veraf gelegen wij ken -zijn, waaruit zich vele bloedgeefsters en -gevers hebben opgegeven, zal voor de ze personen gratis vervoergelegenheid. per- bus zijn. Zo is er tussen half acht en acht uur een busdienst van de wijk Spiering- weg-Kruiswag-Cruquiusdijk naar de open bare school en van kwart over acht tot kwart voor negen van de Vijfhuizerdijk- Spaarawouderweg - Schiphol weg- Kromme Spiieringiweg. Na afloop der afneming wor den de medewerkers onmiddellijk weer naar de betreffende wijken teruggebracht, zodat hun steun aan de Bloedtransfusie dienst hun zo weinig mogelijk tijd kost. Dokier A. J. Duymaer van Twist, die zoals we reeds meldden, op 1 maart 25 jaar in Lisse als arts werkzaam is, zal op die datum 's avonds van halfaeht tot negen uur in „De witte Zwaan" recipiëren, 's Middags om half vier is er een bijeen komt voor genodigden, waarop de huldi ging zal plaats vinden. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 ZONDAG 23 FEBRUARI 1957 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. E. Pot. 7: Ds. G. J. Waardenbiirg. Noorderkerk, Vel- serstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Geldkamer. Zondag 10.30: Ds. Joh. Brons geest. 7: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomerkade 10: Ds. W. M. van Asperen. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. Burger. 10.30: Jeugddienst. Ds. A. J. van Rhijn. 4.30: Padvindersdienst, o.l.v. Oübaas D. C. Knook. Gebouw Vrijz. Herv. Jacobstr. 10.30: Ds. J. Heidinga. Kapel Sarepta, Haze- paterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. F. R. As'cho'ff. 10.45': Ds. J. A. de'.Klerk, van Heem stede. Aula Chr. Lyceum, Emmakade 10.45: Ds. L. D. van Dijl, van Heemstede. Diaco- nessenliuis, Hazenpaterslaan 4.30: Ds. J. van der Wiel. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Ds. R. Bijl. Jeugdkapel. Noord. Molenaerstraat 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Dhr. W. C. de Groot. West. Leidsestraat 10: Wika W. Veenstra. Centrum, O. Groen markt 10: Dhr. D. Selling. Eglise Wallonne 10 h. 45: Service preside par le Pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Ev. Gemeinde, Waalse Kerk. 20 Uhr: Pfarrer D. Stein m. Heil. Abcnmahl. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pente costal Filadelfia Gemeente, Ged O. Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voor- helmslraat 3, gebouw „Beth-El". 3: H. Av. Pastor X. J. H. Theys en Evangelist E. Ch. Hermes, na afloop conlactavond, Dr. Cru- semanstraat 37. Dinsdag 7.30: Bidstond. Br. N. A. Matray. Donderdag 2: Kumpulan Isteri (Zuster samenkomst). Zr. L. J. Weber- Immink, Heemstede. AUe-Dag-Kerk. Maan dag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkom sten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Ron- detafelbespreking. Broederkerk, Parklaan 34. Hervormde Evangelisatie op Gereform. grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. W. ,T. v. d. Kraats, van Kinderdijk. Woensdag 7.30: Ds. J. v. Dijk, van Garderen. Stads Evange lisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Zuster A. Hoekendijk. Evangeliste van Midder nachtzending. Woensdag 8: Gemeenteverga dering. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Jac. Klein Haneveld, Evangelist te Bodegraven. 5: Dezelfde. Evangelisatiesa- menkomst. 8: Jeugdsamenkorhst o.l.v. Jac. Klein Haneveld. Opwekkingssamenkomsten Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Filmavond van de Zak-Bijbelbond. Rev. W. A. Grimsey en E. Andriessen met kleurenfilms over de campagnes in Afrika en Azië. Broederge meente, Parklaan 34 Zaterdag 7.30: Litur gische zangdienst. Zondag 10.30: Ds. TI. Schutz. 12: Zondagsschool. „De Vrije Ge meente", Rest. Brinkmann, Grote Markt. 10.30: Dhr. E. Frater Smid. Evang. Lutherse Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes, Doop. Jeugdgebouw Schoterweg. Prop. A. Steenkist. Ver. Doopsgezinde Ge meente 10.30: Ds. C. Soutendijk. 10.30: Dhr. W. Dorrepaal, jeugddienst in de Peuzelaar- steeg 3. Remonstr. Gerei'. Gemeente. 10.30: Ds. J. W. Wery. Geref. Kerk. Wilhelmina- kerk, Ged. Oude Gracht 57—59. 10.30: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Ooster- kerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoor weg. 5: Ds. C. Goeman. Lyceum-Aula, ing. van Merlenstraat. 9: Ds. Dr. P. J. Richel. 5: Ds. D. J. Roos. Chr. Geref. Kerk. (In de Wil- helminakerk, Ged. Oude Gracht) 8.45 en 3: Ds. J. P. Geels. Donderdag 8: (in de verga derlokalen Raakskerk). Ds. J. P. Geels, Bij bellezing. Ger. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Ger. Gem., L. Margare- thastraat 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21a 10 en 4.30: Lees dienst. Oud-Katli. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis Woensdag 9.30: TI. Mis. Baptistegemeente, Begijnhofkapel. 10.30: Dhr. G. Planting A'dam. 19: Ds. J. van Dam, 20.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 20: Zusterhulp. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Ge meenten, (Pinkstergemeenten). Elim-Kapel Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samen komst. Dhr. J. H. Schat. 12-13: Zondagssch. 7: Opwekkingssamenkomst. Verschillende sprekers. Donderdag 8: Gebedssamenkomst, (voor gemeenteleden). Immanuël-Kapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. A. Nauta, v. Hilversum. 10: Zondagsschool. 7.30: Dhr. v. Dijk, v. A'dam. Donderdag 8: Bidstond. Vrij dag 7: Jeugddienst voor jongere jeugd. 7.30: Jeugddienst voor oudere jeugd. Pinksterge- loofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10.15: Dhr. E. Schuurman. 5: Dezelfde. 10.15: Colenso- straat 2. Zondagsschool. Donderdag 7.45: Schotersingel 99. Bidslond. Vrijdag 7.45: Schotersingel 99. Jeugdavond. De Christen- Wegens verhuizing naar Spaarn da m m er te eg Zoals wij reeds hebben bericht zal de administratie van het telefoondistrict van de P.T.T. in Haarlem verhuizen van het gebouw aan de Raaks naar het complex van de voormalige Holland Nautic n.v. Met het oog op deze verhuizing zal de administratie van het telefoondistrict Haarlem op 26 en 27 februari voor het pu bliek gesloten zijn. Met ingang van 28 februari zal men zich voor telefoon- en draadomroepzaken uit sluitend kunnen richten tot het adres Spaarndammerweg 120 of onder telefoon nummer 17400. gemeenschap, Wilhelminastraat 60. 10: Men- semvijdingsdienst. Donderdagmorgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Zevende-Dags- Ad ventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdag morgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Gemeen te, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Predi king Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Gemeente Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefe ning, Gemeente van Christus, Spraitenbosstr. 9 10.15: Aanbiddingsdienst. 8: Bijbelse preek. Vrijdag 8: Jeugd-bijbelklas boven 15 jaar. Ged. Oude Gracht 47 (z. 2): Maandag 8: Damesbijbelonderzoek. Donderdag 8: Bij belse preek. Duvenvoordestraat 61 zw.. 7: Jeugdbijbelklas 10-15 jaar. Roossveldstraat 1 Woensdag 3: Bijbelklas 610 jaar. IIAARLEM-NOORD. Ned. Ilerv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. TI. v. d. Loos. 7: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuëlkerk 10: Dr. G. Ph. Scheers. Jeugdlcapel (Jeugdhuis, Schoter weg). 10: Dhr. K. TI. Oosterhagen. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam-West). 10.30: Ds, Jac. Poort. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Dr. A. J. v. Leussen. Zuiderkapel afd. Noord, Ver enigingsgebouw Volkstuin „Zonder werken niets", Verlengde van de Geusevesperstr. 10: Dhr. A. H. Agtereek, evang. te Amster dam. Maandag 7.30: Jeugdevangelisalie, lft. 12-16 j. Woensdag 8: Opwekkingssamenkomst Dhr. L. G. Sussenbach. Vrijdag 8: Bijbelbe spreking. Geref. Kerk, Kloppersingelkerk, Kloppersingel 5557. 10: Ds. L. J. Boeyinga 5: Ds. W. Wierda. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda. 3.30: Ds. L. J. Boeyinga. Noord-Scholerkerk, Spaarnrijk- sti'aat. 10 en 5: Ds. J. A. v. Arkel, TI. Av. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 9: Ds. D. H. Biesma. 5: Ds. J. P. Geels. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp. 19: Dr. R. Boon. Landsmeer. Kapel Nieuw Vreden- hof. 10.30: Wika Haffmans jeugddienst. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Dijl. Ka pel Irene, Meer en Bosch. 10: Br. Oostenrijk Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. H. Faber, IIv.. Wassenaar. Doopsgez. Kring, in „De Olijftak''. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. A. Don- dorp. 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan. 10: Ds. C. Goeman. 5: Dr. A. Dondorp. Geref Kerk 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Ilerv. Kapel. 10.30: Ds. N. O. Steenbeek, van Amersfoort. 10.30: Zondagsschool in het Tyo TI. van Eeghen- instituut, van Lcnnepweg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Rem.. Em. Den Haag. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. IT. S. J. Kalf. 7: Dr. G. Snijders. Haarlem. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. G. Harldorff, van Amsterdam. 10.30: Open Deur Dienst. Prof. Dr. G. C. van Niftrik. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 10.30: Zondagsschool, Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool in Mara natha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder, Dg. Haarlem. Geref. Kerk. 9. 10.30 en 3.30: Ds. G. Toorn vliet. 7.30: (Belangstellenden) Ds. G. Lam mens, van Rotterdam-Oost. Vrij Kath. Kerk Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. V/oensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. R. H. Oldeman, van Zandvoort. 19.1519.45: Orgelspel door Egbert Vos, m. m. v. mej. C. W. van den Berg. altviool. 19.4520.15: Oecu menische Avonddienst. Prop. A. Steinhart, van de Evang. Luth. Gemeente. 10.15: Zon dagsschool Julianakwartier, Kon. Wilhelmi- naschool, Dompvloedslaan. 12-13: Zondags school Ramplaankwartier, Beatrixschool en Irene. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. Voorber. H. Avondmaal. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer. 7: Ds. W. Sirag. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Offeringa, van Katwijk aan Zee. 7: Ds. v. Voorst Vader, van Uithoorn. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. P. J. Smidts, van Wor- merveer. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Ilerv. Kerk. 9: Ds. M. C. Don. 10.30: Ds. F. Don, van Middel burg. 7: Ds. J. A. van Boven, Jeugddienst. Abbenes. 9.30: Ds. J. de Vos, van Katwijk. 3.30: Ds. F. Don van Middelburg. Betliclka- pel. 10: Ds. J. A. van Boven. 7: Ds. TI. P. Swets, van Rijk, Jeugddienst Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 4.30: Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. G. Rang. SANTPOORT. Ned. Ilerv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. J. A. Mulder, Naarden. 19: Ds. IT, Slrating, Goes. „De Toorts" 9: Ds. J. R. Wolfensberger, Amsterdam. Chr. Geref. Kerk, Pniël-kapel, Pastorieweg. 10.30 en 4: Ds. D. H. Biesma. SPAARNDAM. Ned. Ilerv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. TI. v. cl. Woord. ZANDVOORT. Ned. Ilerv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru, Medewerking v. h. kerkkoor. 19: Prof. Dr. A. J. Rasker, hoogleraar te Leiden. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Dr. A. van Biemen uit Bentveld. Kapel „Het Iluis in de Duinen" 19.30: Ds. C. P. Hoekema, van Haarlem. Geref. Kerk, Julianaweg. 10.30: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. huize „Pniël", Zui derstraat 3. Dinsdag 3: Dhr. IT. Veldkamp, evangelist te Den Haag. LISSE. Ned. Ilerv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. S. L. Knottnerus, van ITillegom. 5: Ds. C. Jon- geboer. Ned. Prot. Bond 10: Mej. L. A. v. d. Voort, van Heemstede. Geref. Kerk. 10: Ds. K. Schouten TI. Av. 5: Dezelfde. H. Av. en Nabetrachting. Geref. Kerk (ort. 31) 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. TI. W. Eerland. Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Ge meente 9.30 en 3: Leesdienst. Donderdag 7.30: Leesdienst. ADVERTENTIE Alhena, 24 te Rotterdam verw. Amsteldijk, 24 te Rotterdam verw. Ariadne, pas. 22 Vlissingen n. Amsterdam. Aeneas, 22 te Amsterdam n. Tanger. Adonis, 21 v. Miragoane n. Port Au Prince. Aegis, 23 te La Guaira. Alamak, 22 te Antwerpen. Alkaid, 22 v. Ilheos n. Recife. Ameland, 27 te Kaapstad verw. Amstelvaart, 22 v. Dakar n. U.K. Artemis, 23 te Curagao. Agamemnon, 22 v. Amsterdam n. Curagao. Alphard, 22 te Rotterdam. Ariadne. 22 te Amsterdam. Blitar, 22 te Kuweit. Britsum, 21 340 m. w.z.w. Kp. St. Vincent naar Marseille. Beninkust, 22 te Port Harcourt. Bloemfontein, 22 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Bussum, pass. 22 Miami n. New Orleans. Bennekom, 22 v. Amsterdam n. Rio Haina. Breda, 22 te Rotterdam. Crania, 21 v. Panama n. Brisbane. Calamares, 22 te Balboa. Caltex Delft. pass. 22 Ouessant n. Port Arthur. Caltex Leiden, pass. 22 n. Kreta n. Sidon. Caltex Utrecht, 22 v. Houston n. Rotterdam. Caltex Pernis, 27 te Rotterdam verw. Caltex Rotterdam, 0/3 v. Sidon te R'dam verw. Clavella. 20 te Dar Es Salaam verw. Cleodora, 23 te Abadan. Camerounkust, 21 v. Dakar n Amsterdam Castor, 22 te New York v. Charleston. Concepcion, 21 75 m. o. Vitoria n. San Francis co do Sul. Camilia, verw. pass. 9/3 Panamakan. n. Curagao. Cistula. 20 te Rotterdam verw. Delfshaven, 23 te Durban. Drente, 22 te Makassar v .Surabaja. Dorestad. pass. 21 Comori eil. n. Las Palmas. Dalerdijk, 22 v. San Francisco n. Los Angeles. Diemerdijk, 24 te San Francisco verw. Dinteldijk, 22 te Schiedam. Eenhoorn, 22 te Kavaila. Eos, 22 te Piraeus. Esso Den Haag, pass. 22 Socotra eil. n. Kaapstad. Elizabeth B, 25 te Barry verw. Esso Nederland, 23 te Fawley. Friesland SSM, pass. 22 Valencia n. Barcelona. Gordias, 23 te Amsterdam verw. Cottica, 22 te Paramaribo. Ganymedes, 22 in Panamakanaal verw. Guineekust. 22 te Hamburg. Gadila. 22 300 m. z. Sydney n. Gladstone. Gooiland. 22 te Recife. Gaasterlariö. 22 v. Amsterdam n. Hamburg. Hoogkerk, 21 v. Marseille n. Dakar. Ilera, 21 400 m. z.w. Fiores n. Londen. Hersilia, 22 te Morrisville. Helicon, 2 2v. Trinidad n. Pto. Ordaz. Iberia, 21 v. St. Nazaire n. Rotterdam. Jupiter, 21 te Amsterdam. Korenia. pass. 21 Duivelseiland n. Buenos Aires. Karimata, 22 v. Sorong n. Banjuwangi. Kosicia. 22 v. Curacao n. Beaumont. Kola Baroe, 23 te Tj. Priok. Kryptos, 22 v. Portland n. Curagao. Kaimana, 22 te Surabaja v. Semarang. Keizerswaard, 22 180 m. z. Formosa n. Kawasaki. Kenia, 6/3 te Mena Al Ahmadi verw. Kerm ia, 23 te San Lorenzo verw. Koratia, 22 te Pta. Cardon verw. Korovina, 27 te Singapore verw. Krebsia, 25 te Pto. La Cruz verw. Kenia, 22 370 m. z. Coeos eil. n. Mena Al Ahmadi. Khasiella, 23 te Tripoli. Kopionella, 23 te Dakar. Kylix, 22 te Curagao. Lemsterkerk, pass. 21 Mozambique n. Mombasa. Laurenskerk, 22 te Le Havre. Limburg, pass. 22 Mauritius n. Belawan. Loosdrecht, pass. 22 Gibraltar n. Las Palmas. Lutterkerk, pass. 22 Socotra n. Dar Es Salaam. Langkoeas, 22 te Penang v. Belawan. Lissekerk, 22 v. Amsterdam n. Londen. Maasdam, 21 v. Southampton n. Cobh. Maaskerk, 23 te Madras. Mijdrecht, pass. 22 Dakar n. Las Palmas. Macuba, 22 te Kopenhagen verw. Maas. 22 te Curagao. Ma lea. 28 te Balikpapan verw. Marissa. 22 te Berre verw. Marpéssa, 26 te St. Vincent verw. Mitra. 3/3 te Curagao verw. Myonia, 25 te Abadan verw. Meerkerk. 22 te Antwerpen. Mentor, 22 v. Curagao n. Mobile. Metula, 23 te Melbourne. Nias, 23 v. Manilla n. Singapore. Nanusa, 23 te San Francisco. Nieuw Amsterdam, 23 te Basseterre. Nigerstroom, 23 te Bordeaux. Overijsel, 22 v. Adelaide n. Kaapstad. Ovula, 22 te Balikpapan v. Singapore. Oranjefontein. 21 670 m. n.w. Walvisb. n. Kaapst. Oberon, 22 te Maracaibo. Ondina. 28 te Dakar verw. Ouwerkerk, 22 270 m. w. Adelaide n Adelaide. Orion, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Prins Willem III. 22 v. Bizerta n. Dakar. Poseidon, 22 v. Mobile n. Beaumont. Polyphemus, 23 te Colombo. Prins Casimir, 23 te Cristobal. Prins Willem IV, 22 rede Dakar. Prins Willem V. 22 v. Skiën n. Bergen (Nw I Peperkust, pass. 23 Finistérre n. Dakar. Pieter S. 22 v. Rotterdam n. Barry. Rotti, 23 te Surabaja. Ruys. 22 v. Hongkong n. Singapore. Radja, 22 te Tj. Priok. Rotula, 22 te Curagao. Raki, 21 410 m. z.o. Bermudas n. New Orleans. Rijnland, 24 te IJmuiden verw. Ridderkerk. 24 te Kaapstad verw. Rijndam, 22 v. Nassau (Bahama) n. New York. Rempang, 22 v. Rotterdam n. Sydney. Rijn kerk, 22 v. Amsterdam n. Oost-Afrika. Scherpëndrecht, 23 te Sidon. Sibajak, 23 te Tj. Priok. Stad Rotterdam, pass. 22 Dover n. Melilla. Straat Torres, 23 te Colombo. Stad Schiedam, 22 te Gibraltar v. Rotterdam. Sidnjoe, 25 te Bangkok v. Singapore. Samarinda, 22 te Lourenco Marques v. Durban. Solon, 22 te Philadelphia. Stentor, 21 v. Puerto Cabello n. Houston. Soestdijk, 21 v. Hamburg n. Antwerpen. Schelpwijk, 230 m. z.w. Adelaide n. Miri. Sunetta, 22 58 m. n.n.w. Kp. Wessel n. Balikpapan. Seven Seas, 23 te Cowes verw. Stad Haarlem, 24 te Rotterdam verw. Senegalkust, 23 te Takoradi. Stad Leiden, pass. 22 Madeira n. Antwerpen. Tamo, 20 v. Santos n. Buenos Aires. Theobaldius, 21 v. Kaapstad n. Las Palmas. Tomocyclus, 21 v. Oslo n. Curagao. Tibia, pass. 23 Socotra n. Las Palmas. Tabian, 22 te Cheribon v. Tj. Priok. Teiresias, 22 te Surabaja v. Semarang. Tjiluwah, 22 te Djakarta v. Singapore. Themisto, 22 te New Orleans. Taria, verm. 24 v. Hamburg n. Corpus Christl. Tara, 22 te Antwerpen verw. Tjisondari, 21 v. Mombasa n. Singapore. Tjinegara, 23 te Rio de Janeiro. Tjisadane, 22 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Van Waerwijck, 22 140 m. z.w. Kangeroe eil. n. Sydney. Vasum, 22 v. Las Palmas n. Mena Al Ahmadi. Van Cloon, 22 te Surabaja v. Semarang. Van Riemsdijk, 22 tc Djakarta v. Singapore. Westland. 21 v. Salvador Bahia n. Amsterdam. Wieldrecht, 22 te Sidon. W. Alton Jones, 21 270 m. o. Mogadiscio n. Mena. Waal, 22 v. Rotterdam n. Algiers. Wonosari, 22 te Khorramshahr. IJssel, 23 te La Guaira. KLEINE VAART Anna B, 22 v. Antwerpen te Nantes verw. Anna B, 22 20 m. z.w. Ile de Croix n. Nantes. Arbon. 22 ten anker Solway Baai n. Silloth. Ardeas, 22 te Kp. San Sebastian n. Genua, Ariadne, 22 dw. Hoek v. Holl. n. Amsterdam. Atlantic, 22 v. Fowev te Amsterdam verw. Alcetas, 22 te Rotterdam n. Algiers. Atlas, 21 v. Lissabon n. Rotterdam. Bloemgracht, 22 te Londen v. Amsterdam. Brouwersgracht, 22 te Pargas v. Gdansk. Bab T. 20 v. Rochefort te Bordeaux. B'ornrif. 2 2v. Londonderry te Cardiff verw. Diana. 22 v. Middlesboro te Oostende verw. Elsa. 19 v. Bordeaux n. Port Talbot. Eemsborg, 22 Sandettie n. Rotterdam. Erkalin. 22 v. Carlough te Paisley. Equator, 26 v. Teignmouth te Napels verw. ErasmuS. 23 v. Kopenhagen te Cork verw. Finlandia, pass. 22 Vlissingen n. Tcrneuzen. Flevo, 22 20 m. z.w. Texel n. Hamburg. Frans v. Seumeren, 22 dw. Vlissingen n. R'dam. Isis, 22 60 m. w.n.w. Texel n. Goole. Ilias, 21 v. Limassol n. Irkalion. Joost, 20 v. Zaandam te Newcastle. Jonan. 23 v. Napels te Barcelona verw. Jan Herman, 22 100 m. n. Casabl. n. Casablanca. Jonet, pass. 22 Vlissingen n. Londen. Kaap Falga. 20 v. Huil te Goole. Kaap St. Vincent, 20 v. Vestervik n. Rotterdam. Konny M, 22 v. Tunis te Ceuta verw. Kastanjesingei. 22 dw. Lizzard n. Antwerpen. Koh-I-Noor, 22 6 m. z. Goeree n. Rotterdam. Leliegracht, 21 te Kotka v. Antwerpen. Luna, 22 50 m. z.o. Valencia n. Barcelona. Midas. 21 te Lissabon n. Barcelona. Mariscal Lopez. 22 v. Hamburg te Antw. verw. Marne, 22 dw. Scheveningen n. Rotterdam. Neptunus, 22 bij Et-St. boei n. Bremen. Noord. 22 te Hoek van Holland. Phidias. 21 v. Barcelona n. Santa Feliu. Piato, 21 v. Aalborg n. Aarhus. Prinsengracht, 22 te Brussel v. Newport Mon. Peter Swenden, pass. 22 Vlissingen n. Dublin. Ponza, 20 v. Bordeaux n. Grangemouth. Rigel, 22 bij Eemsboei n. Delfzijl. Roelof Buisman, 22 te Startpoint n. Londonderry. Rijnhaven. 22 v. Duinkerken te Rouaan verw. Sonia D, 2 120 m. n.o. Humber n. Huil. Stella Maris. 22 25 m. n.o. Stromboll n. Malta. Swift. 22 20 m. n.w. Dieppe n. Gent Tide. 22 op Wielingen n. Gent. Tilly, 20 v. Bayonne te Bordeaux. Vanda, 23 v. Halmstad te Exmouth verw. Wilca, 22 te Thames n. Middlesbro. SLEEPVAART Clyde, 21 v. Rotterdam n. Bordeaux. Ebro, 21 v. Gravesend n. Mombasa. Gele Zee, 21 bij Vittangi. Humber, 21 240 m. z.z.w. Kp. Finisterre n. Hamb. Noordholland. 21 210 mijl w.n.w. Burüngs naar Pto. Cabello. Noordzee. 21 190 m. z.z.o. Suez n. Suez. Poolzee, 21 te Maassluis. Thames, pass. 21 Ouessant n. Rotterdam. Amsterdam In tegenstelling met donderdag was het gisteren rustig in de hoek van Kon. Olie. Omdat New York gisteren gesloten was wegens George Washingtondag was men wat gereserveerd om nieuwe posities aan te gaan met een lang weekend in het voor uitzicht. New York stelde donderdag voor olie waarden teleur en dit was gisteren in Amsterdam mede van invloed op de han del. Op de niet-officiële ochtendbeurs werd gedaan f163 tot f 163.90. 's Middags opende Kon. Olie op vrijwel de slotkoers van donderdag f 164.70, hetgeen toch nog ruim f 2 boven New Yorkse pariteit is. Het publiek bleef afzijdig en alleen Parijs toon de weer belangstelling voor het oliefonds. Gesloten werd op de hoogste prijs van de dag f 164.90. Van de overige internationa le fondsen was alleen Unilever circa 2 pun ten lager, Philips en AKU vrijwel onver anderd. Scheepvaarten verdeeld met fractio- neel lagere koersen behalve voor Neder land die iets van het verlies van donder dag terugnam en l'/i punt hoger noteerde. In cultures ging vrijwel niets om. Amster dam Rubber onveranderd op 78. Staats fondsen klimmen weer naar boven en voor al 3'/2 pet. Nederland was aan de vaste kant op 88 3/8. De andere leningen alle iets hoger dan donderdag. De n.v. Spanjaard (textiel) komt met een dividendvoorstel van 5 pet. Voor het laatst in 1951 werd eveneens 5 pet. be taald. De tussenliggende jaren werd het dividend gepasseerd. De koers verbeterde gisteren van 81 tot 85 bieden. De vorige lening Nederlandsche Spoorwegen liep op tot 101 bieden. K.N.S.M. was iets hoger op 164 ingevolge het gunstige jaarverslag. Van de banken werd Twentsche Bank iets lager geadviseerd als gevolg van het vrij dag verschenen verslag. Voor converteer bare obligaties Philips werd een advies- koers vernomen van 111-^. Prolongatie 3% pet. (ANP) (De New Yorkse effectenbeurs was vrij dag gesloten wegens de herdenking van de geboortedag van George Washington.) ADVERTENTIE Alcor, pass. 21 St. Vincent n. Rio de Janeiro. Alhena, 22 te Antwerpen. Amerskerk, pass. 21 Mozambique n. Las Palmas. Amor, 21 te Alexandrië. Amstelmeer, 21 v. Londen n. Curagao. Amstelwal, 21 v. Londen n. Curagao. Aludra, pass. 22 Wight n. Hampton Roads. Amstelveen 22 nog te Damman. Anker, 23 te Hamburg. Antonia, 23 te Balikpapan. Argos, 22 te Oran. Atje Ray S, 22 nog te Lissabon. Almdijk, 22 te Antwerpen. Alioth, 22 te Montevideo. Vrijdag 22 februari 1957 Alg. 'unstzijde Unie "an Berkels Patent Van Geld?) Zonen [■Con. Ned. Hoogovens Ned. Kal-elfabriek Philips Ur'lever Wilton-Fijerioord Kon. Petroleum, "-'^nd-Amerika Liin Con. Ned. Stoombc T "Ij. Ned. Scheepvaart Unie Van Ommeren msterdam r .utber H.VA "er. Deli Maatschappijen 3%% Staffellening 1947 3% Invest, cert. Nederland 3% Nederland 1962—64 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Deze week (voorl.) Laagste Hoogste laatste koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 15 febr. 199 202'/, 199'/4 2s/s 195'/4 197Vi 196V» 4'/i 295'/s 305 295'/t 2 269 274>/2 269 5»/» 241 246'/2 243'/s 3 337 350 343'/s 6»/4 215 V2 2173/4 217-V4 158,10 167,— 134,75 9,30 177"/s 179'/2 179 Vs 162V2 166 164 V/i 163'/, 167 165 V/2 274J/< 280 280 5 77V4 .9 78'/4 90'/i 95' /2 90Vi 3 95 98'/4 95 2Vi 87V4 88s/s 88 f Vs 921/» 92 V2 923/s 0 91'Via 92»/8 92s/a Vu Aandelen 7.368.337,- Aandelen 7.606.864,- Obligaties 8.320.835,- Obligaties 9.217.206,-

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13