Snorren en knippen SCHOOL VOOR MANNEQUINS Aesculus parviflora Katholieke schoolpsychologische dienst krijgt f 24.105 Mooi zijn alleen EHEXH is niet genoeg -ft 1 Hf -i ONZE TUIN- EN KAMERPLANTEN maar niet bij de kapper doch in Matla's dienst ZATERDAG 23 FEBRUARI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT PAR 13 SE COIFFURES MOLENDIJK Kapsalons Leven der insecten Schilder Wilm Wouters overleden Tropic Sauna Wave JAC. M. J. HENDRIKS Diakonaal maatschappelijk werk voor hervormden Onderzvijsvoorstellen aan Haarlemse raad Hoog in het archief Iets warms vooraf Van Hattum en Blanke voort blijven in Beverwijk Einsteinplantsoen en -straat in zuidwest PERMANENT INVISIBLE ca 20 OOOvissoorten ca.28000vogelsoorten ca 920 000 verschil lende diersoorten ca 300.000 bloe mensoorten i i Toöö7 ca22.000 beroepen ca 2800 levende talen caBOOO soorten voed- ca 2miljard stuks selplanfen (granen, j vee vrucht en.groenten etc jQffPE jellaschool, Kleine H. Thetresiaschool, Noor- derkerkschool, bijzondere kleuterscholen aan de Van Egmondstiraat en Raafstraat, bijzondere scholen voor gewoon lager on derwijs aan de Rozenhagenstraat, Bem- hard Zweersstraat, Klarenbeekstraat en Cruquiusstraat, de bijzondere school voor u.l.o. aan de Gedempte Oude Gracht, de Prinses Marijkeschool en de Dr. H. Ba- vinckschool. Tenslotte doen B. en W. enige voorstel len betreffende personeelsmutaties en be noemingen. Zo stelt het college voor toestemming te verlenen tot de overplaatsing van de heer J. M- Goddijn als onderwijzer van de Prof. Dr. Gunningschool naar de Dr. Huetschool, van de heer J. EI ion als onderwijzer van de Lorentzschool en. van mejuffrouw J. G Reynhart als onderwijzeres van de Van Zeggelenschool II naar de school voor leer lingen met leer- en opvoedingsmoeilijkhe den. Op de voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aan de Spaame- school staan de namen van mejuffrouw A. Tinkelen berg, mejuffrouw I. A. A. de Borst en mejuffrouw H. A. Poelstra, allen te Haarlem. Voor de benoeming van een on derwijzeres aan de Teylerschool bevat de voordracht de namen van mejuffrouw H- A. Poelstra, mejuffrouw I. A. A. de Borst, beiden uit Haarlem en mejuffrouw A. Kos ter te Heemstede, voor die van een onder wijzeres aan de Dr. Huetschool staan ge noemd mejuffrouw J. M. Hobbel te Hoofd dorp en mejuffrouw J. C. C. Hasebos te Haarlem. De voordracht voor benoeming van een onderwijzer of onderwijzeres aan de Mr. A. Bruchschool bevat de namen van de heer L. ter Heide te Voorburg, mejuf frouw R. Idema te Hilversum en mejuf frouw H. A. Poelstra te Haarlem. ADVERTENTIE EENVOUDIGE, HOUDBARE Santpoorterplein 1 Haarlem - Tel. 19706 Buslijnen 3 en 4. Donderdagavond hield de afdeling Haar lem van de Koninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging een bijeenkomst in Brinkmann. Dr. W. Kruyt hield een le zing over het leven der insecten, welke werd verduidelijkt door kleurendia's en een insectenfilm. Zo verschenen beelden op het doek van de bijenwolf, de vliegenvanger en de rupsendoder bij het graven van een nestholte in het Veluwse zand. Eveneens werd getoond hoe deze sluipwespen hun buit, die soms vele malen groter en zwaar der is dan het dier zelf, naar het nest brengen. Dr. Kruyt besprak het geheimzinnig le ven der insecten, in het bijzonder wat be treft de afweerreacties, de camouflage en het oriënteringsvermogen. De afweer werd onder meer gedemonstreerd door de van een hel gekleurd oog voorziene ondervleu gel van de pauwoogpijlstaartvlinder. die - waneer zij in levensgevaar verkeert - door dit oog plotseling te tonen de aanvallende vogels afschrikt. Ook rupsen kunnen een bepaalde opvallende kleurentekening heb ben, die vaak voor de vogel het teken is van „niet geschikt voor consumptie". Bij het bespreken van de oriëntatie werd on der meer belicht hoe insecten, die in het zand hun nest graven, bij het verlaten daarvan eerst enkele malen over de om geving vliegen om deze goed in zich op te nemen. Dit werd met proeven aangetoond. Het laatste deel van de avond was ge wijd aan de camouflage der insecten. Zo zijn er rupsen, die de vorm hebben van de takken der bomen waarop zij leven: overdag zitten zij doodstil in hun takhou ding en 's nachts zoeken zij voedsel. An dere vlinders hebben duidelijk de tekening van de boomschors waarop zij rusten, zo dat zij niet opvallen. In de nacht van donderdag op vrijdag is in Amsterdam overleden de schilder Wilm Wouters. Hij werd op 6 februari zeventig jaar. Wilm Wouters is leerling geweest van de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam. Jaren heeft hij in Volen- dam gewoond omdat hij vooral graag vis sers in Volendammerklederdracht schilder de. Hij schilderde ook veel bloemen en portretten. In 1930 won hij een prijs uit het WiVink van Collenfonds. Hij was lid van „Arti et amicitiae". (ADVERTENTIE) DAMES, U stelt prijs op een goede PERMA NENT WAVE Laat het dan eens een zijn. De Permanent Wave zonder warmte, beslist naturel. Maar dan ook uitgevoerd door Bespreken noodzakelijk Tel. 39734 - Binnenweg 79 D - H'stede Bureau ingericht in de Ridderstraat De kerkeraden van de hervormde ge meenten uit Haarlem hebben besloten tot het vormen van een stichting voor het ver richten van maatschappelijk werk (de vroe gere gezinszorg). Verscheidene activiteiten zullen onder leiding van een bestuur ont wikkeld worden. Het bureau van het diako naal maatschappelijk werk zal worden ge huisvest in een perceel op de hoek van de Jansstraat en de Ridderstraat. Hierin was vroeger een slagerij gevestigd; het is de laatste maanden verbouwd en tot bureau ingericht. De opening van het bureau is be paald op zaterdag 9 maart. Er zal in het bureau ook ruimte zijn voor de provinciale inspectrice van het Oranje- Groenekruis en voor het houden van een spreekuur voor gerepatrieerden. ZON HET U LIJKEN: uw kost verdienen door de hele lieve dag kranten en tijdschriften te lezen? Antwoord niet te snel bevestigend, want het werk is inspannender dan u denkt. En daar komt dan nog bij, dat het er niet om gaat alleen maar berichten en artikelen in u op te nemen. De schaar komt er ook aan te pas, in belangrijke mate nog wel. Nee, gemakkelijk is dit alles lang niet. Dat hebben we kunnen constateren, toen we een bezoek brachten aan het bureau van de heer Matla, een encyclopedische informatie- en documentatiedienst. Onze komst viel ongeveer samen met het dertigjarig beslaan van deze instelling, die voor zeer velen in Nederland een noodzakelijke inlichtingenbron is. „Meisjes zijn het meest geschikt voor dit zeer precieze werk", aldus onze gastheer, die ons van boven zijn baard monter bekeek. „Ze zijn vlugger in het hanteren van de schaar, handiger in het opbergen en ze weten alles weer sneller te vinden." Het behoeft geen nadere uitleg, dat zij er in het begin een beetje vreemd tegenover staan en het duurt enorm lang, voordat iemand geheel is ingewerkt. „Weet u, dat enkele meisjes hier al achttien, negentien jaar werken? Me juffrouw Gerda Huberts bijvoorbeeld, mijn rechterhand, die me voliedig ver vangt, als ik op reis ben, is echt in het bedrijf gegroeid". De heer Matla vindt het bepaald een ramp, als een meisje gaat trouwen. Een lichtpuntje is, dat ze dan thuiswerkster kan worden, want er is altijd meer werk dan er menselijkerwijs klaar kan ko men. Voordat we achter het fijne van al die nauwkeurige arbeid konden kijken, rinkelde de telefoon. Gelijk met het op nemen van de hoorn stond al een meisje naast het bureau. Ze kreeg het gevraag de onderwerp gegevens over Boeda pest door en was terug met de enve lop, gevuld met knipsels, toen de vra ger nog niet geheel was uitgesproken. Snel handelen is het devies geen tijd, dus geen geld verspillen. „En als u in de envelop nu eens niet vindt wat u zoekt?" Dan duikt men in een van de vierdui zend naslagwerken, die overzichtelijk gerubriceerd langs de wanden staan. Wanneer een meisje goed in deze ma terie is thuisgeraakt, dan heeft ze een all-round archiefopleiding achter de rug en haar'algemene ontwikkeling is be hoorlijk aangevuld. „In een betrekke lijk korte tijd leren de meisjes meer dan in welk vak of bedrijf ook", aldus de heer Matla. „Ze komen in ontwikkeling haar leeftijdsgenoten zelfs ver voor. Daarbij zoek ik bij voorkeur krachten met een gymnasiumopleiding". handig uitgekiend: thuislezers nemen alle kranten en tijdschriften door en on derstrepen, al naar hun bijzondere op dracht, alle persoonsnamen (waarbij een P komt te staan) of alle onder werpen (gemerkt met een O). Een derde merkt met weer een ander ge kleurd potlood de plaatsnamen. De laat ste etappe bestaat uit de controle van de hole krant het zoeken naar nieu we ideeën, het eventueel nagaan of er fouten zijn gemaakt en het kijken naar verwijzingen. ALLES WAT IS AANGESTREEPT, wordt door een ander meisje van datum en bronvermelding voorzien. Dan ko men de grote stapels terug naar het bu reau waar de hoofdsortering in O's en P's plaats vindt en waar tevens afzon derlijke hoopjes plaatsen, schepen, be drijven, enz., worden gemaakt. Nu be gint het uitknippen („alle witte randjes gaan eraf, dat scheelt enorm in de op bergruimte"), waarna alles alfabetisch op onderwerp, in het archief wordt op geborgen. Dit laatste vereist een grote accuratesse, want komt een knipsel ver keerd te liggen dan is het tussen die honderdduizenden gegevens nooit meer te achterhalen. DIT OMVANGRIJKE ARCHIEF be strijkt elk denkbaar gebied: wanneer er. waar ook ter wereld een historisch ge bouw afbrandt of een schip vergaat, als een nieuwe benoeming afkomt, als er wordt geïnformeerd naar de prijs van de boter in 1914 en nog duizend dingen meer, dan is men in staat a la minute elke vragensteller te bevredigen. Zelfs knipsels van twee of drie regels worden zorgvuldig bewaard. „Koninginnedag is voor ons een ware ongeluksdag", zei de heer Matla somber. „Ga maar eens na wat het zeggen wil al die nieuwe lintjesdragers te re gistreren". Abonné's op deze knipseldienst kun nen de gevraagde gegevens in bruikleen verkrijgen en daarnaast geeft Matla ook een agenda uit, waarin alle belangrijke gebeurtenissen en jubilea zijn vermeld. Deze agenda heeft edities voor Neder land, België, Engeland en Amerika. De eerste klanten waren de redacties van kranten en tijdschriften, daarna volg den de radio en de televisie, alle offi ciële instellingen, de departementen, de grote hotels en belangrijke bedrijven. Er worden hem wel eens heel vTeem- de dingen gevraagd „hoeveel klap stoeltjes staan er in het Londense Hyde Park?" en dan is het voor de heer Matla een erekwestie afdoend van re pliek te dienen. Het systeem is zowel ingewikkeld als (Van onze medewerkster) pfgregPlpÉf»'m W 4 In Parijs is dezer dagen een nieuw soort school geopend. Een school, die opleidt voor het beroep van „sprekende mannequin". Deze naam is aardig ver zonnen en bovendien wel toepasselijk. Tot dusverre vervulden de mannequins uitsluitend de rol van gracieuse auto maten. Het enige waar ze in bedreven waren, was de overigens bijzonder moeilijke kunst om op de juiste wij ze een toilet te presenteren en zich in het publiek te bewegen met gratie en fierheid. Hoeveel van deze comédiennes want toneelspelen doen ze inderdaad de lieve lange dag voor het publiek van de grote modehuizen en het oog van de earner-.'s hoeveel van deze meisjes bezitten echter een ontwikke ling, die ook maar enigszins evenredig is met haar schoonheid'' Zelfverzekerd heid, een gemak om zich te bewegen, een fraaie gang plus een charmante glimlach werden tot dusverre voldoen- de geacht, want hun monden behoefden ze nooit in het openbaar te operten. De nieuwe school legt zich er nu op toe de mannequins óók een beetje algeme ne ontwikkeling bij te brengen. Boven dien krijgen de dames spraaklessen en wordt bij hen wat bredere belangstel ling en begrip voor toneel aangekweekt. De school is opgericht door een actrice, Tonia Navar, die een carrière achter zich heeft aan het Odéon-theater en aan de Comédie-Frangaise. Ondankbare loopbaan Tonia Navar heeft zich altijd sterk voor de mannequins geïnteresseerd. Vaak heeft ze zich afgevraagd, wat er wel van die mooie wezens terecht kwam, wanneer zij ouder werden en de aal-slanke lijn, die voor hun beroep absoluut vereist wordt, niet meer kon den handhaven. Geen enkele loopbaan is zo kortstondig en ook zo ondankbaar als de carrière van mannequin. Er wordt niet voor niets zoveel ophef ge maakt over de huwelijken die sommi ge beroemde mannequins met een rijke prins of baron sluiten. De duurste en zeker niet de minst knappe van alle Parijse mannequins, Bettina, kan geen stap verzetten, of ze wordt door de persfotografen onder schot genomen. De Parijse mannequin Bettina, samen met prins Ali Khan. school gesteld. De lessen zijn goedkoop, en ook op dat punt vormen ze een uit zondering: tienduizend francs of hon derd gulden in de maand, voor twaalf lessen van drie uur. Ik ga beginnen mijn leerlingen be hoorlijk Frans te leren spreken, zegt mevrouw Navar. U zult zien, dat ze nog mooier worden, wanneer ik ze wat meer beschaving heb bijgebracht. U kunt er zeker van zijn, dat we onze leerlingen zorgvuldig zullen uitzoeken. Behalve op hun fysieke schoonheid, zullen we ook hun verstandelijke capaciteiten aan een streng onderzoek onderwerpen. Het is vind ik een mooi programma. OISIZE WERELD TELT de^Urouw Men moet hier alles weten: in welk jaar kwam dat boek uit, is die encyclo pedie compleet, welke druk van dit na slagwerk Ls het best, het meest volledig? Soms vragen een heleboel mensen te gelijk inlichtingen, als er iets bijzonders is gebeurd. Dan moeten er reserveploe- gen worden ingeschakeld om allen te vreden te stellen. Het enorme pand aan de Riouwstraat in Den Haag bevat vier etages, volge stouwd met kasten vol vakjes met knip sels, vol boeken, vol tijdschriften, die de planken doen doorbuigen. „Kijk, hier zitten alle levende honderdjarigen', wees de heer Matla, „ook die in België". „En weet u nu werkelijk altijd alles te vinden wat wordt gevraagd?" „Ja, daarvoor zorgen mijn meisjes", zei de heer Matla trots. „Zij zouden bij wijze van spreken blindelings elk onder werp kunnen vinden. Ze hebben er een speciaal zintuig voor". Een bijzonder en eerbiedwaardig be drijf. dit levenswerk van een man, die op zijn eenentwintigste jaar bibliothe caris in Schiedam was en daarna in de journalistiek ging. Zijn archief kan zich* nu meten .met de beste en uitgebreidste ter wereld. Tineke Raat Een warm hapje vooraf, bij de boter ham. of aan de warme maaltijd, valt altijd in de smaak en de weinige extra moeite, die de bereiding ervan kost, zult U er dan ook wel voor over hebben. U hoeft U overigens niet te bepalen tot een soep of een opgewarmde hap: een ragout, een rijst- of macaronigerechtje vormen een dankbare afwisseling. Preisoep met vermicelli. 250 g. prei, 1 liter bouillon van vlees, beentjes of (bouillon blokjes, 40 g. (een half kopje) vermicelli, boter of margarine, desge wenst peper, nootmuskaat of foelie, zout. De prei schoonmaken door de wortelschijf en de harde groene bladeren weg te snij den. De prei in fijne reepjes snijden en wassen. De boter of margarine smelten, de prei toevoegen en zachtjes enkele minuten fruiten zonder bruin te laten kleuren. De bouillon en de gebroken vermicelli toe voegen en het geheel aan de kook bren gen. De soep tien minuten zachtjes laten doorkoken en op smaak afmaken met zout en desgewenst peper, nootmuskaat of foelie. Macaronisoep. liter bouillon van vlees, beenderen of (bouillon-)blokjes, 2'idl. melk, 30 g. (een half kopje) maca roni, 30 g. (2 eetlepels) boter of marga rine. 30 g (3 eetlepels) bloem, een stukje boterhamworst, zout, zo moge lijk peterselie- of selderijgroen. De bouillon aan de kook brengen, de macaroni er in strooien en zachtjes gaar koken in ongeveer 20 minuten. De boter of margarine smelten in een lege pan, de bloem er door roeren en bij scheutjes tegelijk de bouillon toevoegen. De massa steeds even laten doorkoken, alvorens er opnieuw bouillon bij te schenken. De melk eveneens toevoegen. De boterham worst in zeer kleine blokjes snijden (het peterselie- of seldei ijgroen fijnsnijden). Macaroni en worst in de soep overdoen, deze nog even verwarmen en zo nodig verder op smaak afmaken. Op het laatst het fijngesneden groen door de soep roe ren. Sneetje met leverragout. 4 kleine snee tjes oud brood, 100 g. lever, 50 g. (kalfs)gehakt, 30 g. (2 eetlepels) boter of margarine. 30 g. (3 eetlepels) bloem, zout. peper of nootmuskaat, (boter of margarine om het brood te bakken). Het gehakt aanmaken met een weinig water en zout en peper of nootmuskaat naar smaak en er zeer keine balletjes van draaien. De lever wassen en opzetten met zoveel kokend water, dat hij onderstaat. Gehakt, zout, een schijfje ui, wortel en wat selderij- of peterseliegroen toevoegen en het geheel tegen de kook aanhouden gedurende 10 minuten. De lever en de soepgroenten uit de bouillon nemen, de lever in blokjes snij den. In een lege pan de boter of marga rine smelten, de bloem er door roeren en bij kleine scheutjes tegelijk 2 dl. kooknat toevoegen. Steeds de massa even aan de kook laten komen, alvorens opnieuw vloeistof toe te voegen. Wanneer de saus goed van dikte is, het vlees er door men gen. De ragout op smaak afmaken. Het brood lichtbruin roosteren of in boter of margarine goudbruin bakken. De sneden met de warme ragout bedekken en warm opdienen. Iedereen kent de echte paardenkastan- je. Een mooie boom. die jammer genoeg voor kleine tuintjes veel te groot wordt. Dan zal men na enkele jaren al moeten snoeien en hakken en gaat de normale groeiwijze geheel verloren. Zo'n boom lijkt dan meer op een kapstok dan op een echte kastanje. Wie van kastanjes houdt kan ik een ander soort aanbevelen: Aes culus parviflora. Verwacht hiervan ech ter niet begin mei de eerste bloemen; deze Aesculus bloeit pas in juli-augustus maar dan met schone witte bloemtrossen; echt iets bijzonders voor de liefhebber. Aesculus parxnflora Het is nu de tijd om zo'n struik te be stellen. Na de winter kan die dan ook direct gepoot worden. Zet die struiken nu niet te dicht op elkaar; ze kunnen erg breed uitgroeien en een onderlinge af stand van drie meter is heus niet over dreven. Voorlopig kan men er dan wat laagblijvend goed tussen poten. Ik denk bijvoorbeeld aan de maartse viooltjes met hun heerlijk geurende bloempjes: die houden wel van een beetje schaduw. Zij wordt namelijk herhaaldelijk in het gezelschap gezien van een van de rijk ste mannen van de wereld, prins Ali Khan. Maar zoiets is een uilzondering. In de meeste gevallen eindigen de schone en bewonderde schepsels als winkeljuffrouw. Het ligt voor de hand dat ze zich zelf over hun toekomst zor gen maken en de presidente van het syndicaat der mannequins, Lucky, is dan ook zeer geïnteresseerd in de op richting van de nieuwe school. Niet zo duur Het is vooral de bedoeling de manne quins voor te bereiden op een beroep dat ze na de korte glorie zullen kunnen uitoefenen. De meisjes prefereren meestal een plaatsje bij film of theater. Madame Navar heeft haar eigen huis aan de Avenue Hoche, dat vele luxueu ze salons bevat, ter beschikking van de Zoals wij reeds berichtten ligt het in de bedoeling, dat in Haarlem een katholieke schoolpsychologische dienst wordt opge richt. De Stichting Katholieke Schoolpsy chologische Dienst heeft een verzoek inge diend om subsidie in het exploitatietekort van. de door haar op te rchten dienst. De stichting stelt zich ten doel om overeen komstig de rooms-katholieke beginselen de geestelijke volksgezondheid onder de jeugd te bevorderen en om meer in het bijzonder mee te werken aan het scheppen van om standigheden, waaronder het katholieke onderwijs tot zo gunstig mogelijke resulta ten kan komen. B. en W. van Haarlem zeggen in de toe lichting op het voorstel tot subsidieverle ning van f 24.105, dat zij streven naar het vaststellen van een bepaalde maatstaf. Zij menen echter, dat in dit geval een maat staf nog niet bepaald kan worden, zodat B. en W. voor het eerste jaar de subsidie wil len bepalen op het bedrag van het geraam de exploitatietekort. De stichting van een rooms-katholieke schoolpsychologische dienst achten B. en W- daarom zo belang rijk, omdat de gemeentelijke dienst nu reeds niet a^le gevallen kan behandelen en omdat er weinig officieel contact is tussen deze gemeentelijke dienst en de besturen van het rooms-katholieke onderwijs. Tengevolge van de benoeming van de derde psycholoog bij het jeugd-psycholo- gisch bureau blijkt het nodig te zijn enige instrumenten en testmateriaal aan te ko pen, alsmede enig meubilair voor het in richten van de werkkamer van de be noemde psycholoog. B. en W. hebben bij de raad een voorstel ingediend hiervoor een bedrag van f 3500 beschikbaar te stellen. Een bedrag van f 13.200 wordt aange vraagd voor de aanschaffing van achttien schrijfmachines en vijftien duplicators ten behoeve van enige gemeentelijke scholen, die deze apparaten hoofdzakelijk gebrui ken voor het vervaardigen van zelf samen gestelde taken of leeropdrachten. Subsidie-aanvragen Een groot aantal scholen heeft ook dit keer weer aanvragen ingediend om gelde lijke steun voor de aanschaffing van meu bilair en leer- en hulpmiddelen of voor kleine verbouwingen en verbeteringen. B. j en W. stellen voor in totaal f38411 te ver- I lenen ten behoeve van aanvragen van be sturen van de volgende scholen: St. Fran- ciscus Xaveriusschool, St. Gerardus Ma- Het college van Burgemeester en Wet houders van de gemeente Beverwijk heeft vanmorgen medegedeeld dat de firma Van Hattum en Blankevoort alsnog in Bever wijk gevestigd zal blijven. Er is namelijk overeenstemming bereikt tussen het colle ge en deze firma die aanvankelijk naar Velsen zou verhuizen in verband met de behandeling door het gemeentebestuur van Beverwijk barer uitbreidingseisen om de grond aan de Velserweg aan deze firma te verkopen waar zich thans het gebouw van de derde afdeling van de gemeentesecre tarie en woningen van de bode en de tuin man bevinden en bovendien belendende grond aan de firma over te doen waardoor de firma Van Hattum en Blankevoort haar kantoorgebouw zou kunnen uitbreiden. De firma Van Hattum en Blankevoort zal dan zorgen voor nieuwe huisvesting voor de derde afdeling van de secretarie, de bode en de tuinman waardoor op de weide van het historische Scheybeeck ach ter de Vondellaan te Beverwijk gebouwen van tijdelijke aard zullen verrijzen. Het college van B. en W. van Velsen echter vraagt zich ontstemd af of dit nu de basis is voor een gezonde samenwerking in de IJmond. Men is namelijk indertijd door de firma Van Hattum benaderd of er een mo gelijkheid zou bestaan een vestiging in Velsen te krijgen nabij het viaduct. De ge meente Velsen heeft toen alle moeite ge daan om dit voor elkaar te krijgen en na langdurige besprekingen die reeds in april 1956 begonnen en waarbij onder meer de architect Zwiers, de supervisor der ge meente Velsen en de Nederlandse Spoor weg a moesten worden gekend waren de zaken tenslotte zover dat Van Hattum en Blankevoort er in toestemden de grond te nemen. Velsen verwijt bovendien de burgemees ter van Beverwijk dat hij zoals later bleek er niet voor is uitgekomen dat het zijn ini tiatief was dat Van Hattum en Blanke voort benaderd werden. Tegenover het Velsense college is namelijk in het begin van deze affaire voorgesteld dat het ini tiatief bij de firma zelf lag. In de omgeving van de Stephensonstraat en de Muntex-slaan te Haarlem zullen aan een plantsoen en een straat de naam van Einstein worden gegeven. Dit besluit hebben B. en W. genomen naar aanleiding van de voortschrijdende bebouwing. Tussen de Mun terslaan en het verlengde van de Maxwell straat zal een straat aangelegd worden (de Einsteinstraat). Tussen deze straat en de spoorbaan komt een plantsoen, dat Einstein plantsoen genoemd zal worden. De Curie straat zal worden doorgetrokken naar de Einsteinstraat. ADVERTENTIE Wagenweg 29 Haarlem - Tel. 20518 HAUTE COIFFURE in combinatie mei DOUBLE COUPE Een ideale coiffure, bestand tegen ons vochtig en winderig klimaat

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3