B. en W. van Haarlemmermeer willen samenvoeging aanvaarden ZORG, DAT U GEEN VITAMINEN TE KORT KOMT I Aan Meerweg zal mogelijk een sportveld worden aangelegd 150f. 3.75 I i Direct belang niet in geding Pleidooi voor flatbouzv in het Duin inplaats van sportterrein 534ste STAATSLOTERIJ 4e klas 8e lijst BRAADKIP GEERLING Vanaf fl.-per week BROKX LISSE Dierenbescherming VIJFHUIZEN Universitaire examens en de onderwijzers Opper Knapen verlaat na veertig jaar rijkspolitie GEMEENTERAAD BENNEBROEK Scheepvaart eem alleen genoegen met het beste Huidverzorging op medische basis Reclame is de motor voor uw bedrijf Adverteren is de beste vorm van reclame BLIJF FIT! Neem elke dag één dragee Actifral-10Dan bent U er zeker van voldoende vitaminen te krijgen, niet te weinig, niet te veel Dan blijft U fit en gezond. DONDERDAG 28 FEBRUARI 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT lo B. en W. van Haarlemmermeer hebben aan de gemeenteraad voorgesteld aan het college van Gedeputeerde Staten van Noordholland te berichten, dat de raad, hoewel niet strevend naar gebiedsuitbreiding, bereid is de conclusie van Gedepu teerde Staten met betrekking tot een vereniging van de gemeenten Haarlemmer- liede en Spaarnwoude en Haarlemmermeer onder één gemeentebestuur te aan vaarden en aan deze vereniging zijn medewerking te verlenen. „De verantwoorde lijkheid die het bestuur van de eventueel nieuw te vormen gemeente op zich zal moeten nemen is een zeer grote en het is mede de overtuiging dat de eenheid van het tussengebied aan de veelzijdigheid en de kracht van het bestuur ten goede zal komen, die B. en W. de vrijheid hebben gegeven de gemeenteraad het voorstel te doen", aldus delen zij in hun toelichting mee. De uitvoerige toelichting van B. en W. begint met een verklaring dat de wens tot, of zelfs maar de gedachte aan, een vergroting van het gebied der gemeente, nimmer bij hen, noch bij de gemeenteraad of een of meer zijner leden is opgekomen. De omgrenzing van de gemeente uitslui tend door de Ringvaart van de Haarlem mer-polder,4 het geheel en al samenvallen van haar gebied met dat van die polder, is steeds aanvaard als een natuurlijk en onveranderlijk gegeven, als een vanzelf sprekende en niet voor wijziging vatbare afbakening, die op onmiskenbare wijze de afzonderlijkheid, de eigenheid en daarmee de zelfstandigheid van deze en van de aangrenzende plaatselijke gemeenschappen markeert. De wens naar gebiedsuitbreiding, op welke wijze en in welke vorm ook, is B. en W. en ongetwijfeld ook de raad dus te enenmale vreemd. Motieven, welke sterk pleiten voor samenvoeging, zijn B. en W. niet bekend. De noodzaak om het dorp Zwanenburg zich zo snel mogelijk te doen ontwikkelen tot een volledige woongemeenschap kan niet als zodanig worden aangevoerd, omdat deze ontwikkeling ook zonder een samen- voeing met Halfweg mogelijk en door de grootte en ontwikkelingsmogelijkheden van Zwanenburg bij een goed gemeentelijk be leid zelfs gewaarborgd is. Een direct belang van Haarlemmermeer tot samenvoeging is er niet in het geding, aldus B. en "W. Wel in het geding is het belang van een aangrenzende gemeente. Dat geding is bovendien en misschien zelfs bovenal het belang van wat in de brief van Gedeputeerde Staten genoemd wordt een agrarisch tussengebied, het platteland min of meer omsloten door een driehoek waarvan Amsterdam, Haarlem en Leiden als het ware de hoekpunten vormen. Haar lemmermeer vormt, globaal genomen, de kern van dit tussengebied, waarvan, vooral aan de rand, het agrarisch karakter af brokkelt en zelfs grotendeels verdrongen dreigt te worden door de steeds verder om zich heen grijpende stedelijke expansie en de vestiging of teugelloze uitgroei van op de stad parasiterende en aan het platte land vreemde, half-stedelijke bevolkings agglomeraties. Het onverlet handhaven van het agra risch karakter van dit tussengebied is een boven-gemeentelijk, een regionaal be lang, dat het provinciaal bestuur blijkens de aandacht die Gedeputeerde Staten daar aan schenken, zeer ter harte gaat. „Wanneer wij trachten de samenvoeging te beschouwen van het standpunt, dat waarschijnlijk door Haarlemmerliede en Spaarnwoude zal worden ingenomen al dus vervolgen B. en W. hun toelichting dan mogen wij constateren dat de gebieds- afstand aan Haarlemmermeer de omvang en de samenhang van de eerstgenoemde gemeente aantast en dat compensatie het best gevonden kan worden door toevoeging van een gebied, dat, zowel door zijn lig ging als door de sociale structuur van zijn bevolking, de samenhang van de gemeente zal versterken. De mogelijkheid van een toevoeging van Spaarndam-West mag naar de mening van B. en W. van Haarlemmer meer buiten beschouwing worden gelaten. Dinsdagavond kwamen de ledén van de afdeling Lisse van de Vereniging voor Dierenbescherming bijeen in restaurant „De Witte Zwaan" te Lisse. De heer J. C. van Woerden herinnerde in zijn wel komstwoord aan de activiteiten van het afgelopen jaar. Hij deelde mee, dat de dierenartsen, de heren Kraak en Coster- mans, alsmede de heer N. Dol, gaarne be reid zijn alle gewenste inlichtingen aan de leden te verschaffen. Verder bevestigde de heer Van Woer den, dat slechts zieke dieren worden af gemaakt. Wil men van een gezond dier af, dan wordt het asiel te Haarlem inge schakeld. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal thans 175 bedraagt en nog steeds toe nemende is. Verrassend was de mede deling, dat aan het adres van de secreta resse in het afgelopen jaar niet minder dan 37 zwervende honden en 50 katten werden bezorgd, waarvoor men een adres moest zoeken. Ook het financiële verslag werd voorgelezén en goedgekeurd. Ten slotte werdén statuten en een huishoude lijk reglement voor de afdeling aange nomen, waardoor de vereniging naar bui ten een meer officieel karakter krijgt. In antwoord op een bij de rondvraag gestelde vraag deelde het bestuur mee, dat er in Lisse geen kettinghonden meer zijn. De bijeenkomst werd besloten met een lezing met lichtbeelden door de heer Tiele- man over het vogelleven. „ST. GENESIUS" De toneelvereniging „St. Genesius" in Tres long in Lisse heeft woensdagavond haar kwaliteiten gedemonstreerd met een opvoe ring van „Als de tulpen bloeien in de Keu kenhof", een stuk met als onderwerp het gemengde huwelijk, geschreven door de heer N. Mens. die enkele jaren geleden veel suc ces oogstte met een passiespel. Ditkeer heeft het publiek ook van zijn waardering blijk gegeven. Medewerkenden waren mejuffrouw T. v. d. Klugt en de heren D. Kortekaas, J. van de Pol, W. van Dorp, J. Bakker, P. van Beek en B.' Waasdorp. Wijziging postdienst Met ingang van maandag 4 maart treden enkele wijzigingen in in de dienst van de posterijen, voor zover deze het postkantoor te Vijfhuizen betreffen. Van deze datum af zal namelijk het kantoor niet meer voor pu bliek geopend zijn van des avonds zes tot zeven uur, maar van halfzes tot halfzeven. Ook de laatste buslichting, welke aanslui ting geeft op de nachtposttreinen, wordt met ingang van deze datum gewijzigd. De laatste buslichting zal namelijk niet meer om kwart over zéven doch om tien voor zes geschieden. B. en W. constateren dat er drie moge lijkheden zijn om tot een in verband met de waarschijnlijke verkleining van Haar lemmerliede en Spaarnwoude noodzake- lijkelijke wijziging in de gemeentelijke gebiedsindeling te geraken: Samenvoeging van Spaarndam-West met Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Vereniging van Haarlemmermeer en Haarlemmerliede en Spaarnwoude onder één gemeentebestuur. Vereniging van Haarlemmerliede en Spaarnwoude met Zwanenburg en om geving. B. en W. merken op, dat zij de derde mogelijkheid irreëel achten, waaruit volgt dat een keuze gedaan moet worden uit de andere mogelijkheden. Beslissend voor deze keuze is niet het belang der gemeente Haarlemmermeer als zodanig, maar het be lang van een zoveel mogelijk ongerept handhaven van het agrarisch tussengebied. Het gaat er dus om bij welke gemeente lijke indeling deze handhaving het best ge waarborgd is. Deze waarborg is gelegen in het overwegend agrarisch karakter van de gemeente maar niet alleen daarin. Behalve het agrarisch karakter speelt de bestuurs- De contact-commissie voor het protes tants christelijk onderwijs heeft zich tot de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen gewend met het verzoek aan van de afdeling Haarlem van de Neder- kracht, die geacht mag worden, al is het misschien niet evenredig, toe te nemen met de grootte, het draagvlak, een zeer belang rijke rol. Geen voor- en nadelen Het behoeft wel geen betoog dat het overgrote deel van de bevolking van Haar lemmermeer geen voor- of nadelen van een eventueel samengaan zal ondervinden, aldus B. en W. Het de laatste jaren aan zienlijk opgevoerde voorzieningspeil van Zwanenburg behoeft bij een samengaan met Halfweg niet te lijden. Er kunnen nog bepaalde voorzieningen worden geïntensi veerd. Tegen de door Gedeputeerde Staten voorgestelde grensafbakening hebben B. en W. geen bezwaar. Deze grens is zodanig gekozen, dat zij de natuurlijke gebieds- structuur van de nieuw te vormen ge meente en tevens van het agrarisch tus sengebied eerbiedigt en markeert. In de brief van Gedeputeerde Staten wordt op het verzorgingspeil zeer nadruk kelijk de aandacht gevestigd. Volgens B. en W. is het behoorlijk laten functioneren van het eigen sociale en economische leven zeer afhankelijk van het voorzieningspeil, hetgeen zich bij voorbeeld aan de moei lijkheden veroorzaakt door een te gering en wat kwaliteit betreft onvoldoende wo- ningpotentiëel gemakkelijk laat demon streren. Vanmorgen is de opperwachtmeester bij de Rijkspolitie, de heer J. Knapen, die gedurende acht jaar werkzaam was in het gerechtsgebouw aan de Jansstraat in Haarlem, met pensioen gegaan. De heer J. Knapen trad veertig jaar ge leden in dienst bij de Rijkspolitie en heeft onder andere in Spaarnwoude, Halfweg en Haarlemmermeer nauwlettend toegezien, dat de wet niet met voeten werd getreden. De districts-commandant, majoor H. A. van Steenis sprak zijn waardering uit over de ijver en plichtsbetrachting die de schei dende politieman in de loop der jaren heeft betoond. Waax-derende woorden spraken voorts de officier van justitie, mr. G. W. P. van der Valk Bouman; de chef van het parket, de heer De Regt en de secretaris onderwijzers met hoofdakte bevoegdheden te verlenen tot het afleggen van universi taire examens, die geheel gelijk zijn aan de mogelijkheden, toegekend aan bezitters van het diploma vijfjarige HBS (a). Tevens verzoekt de commissie aan on derwijzers, in het bezit van een volledige middelbare bevoegdheid, het recht te ver lenen universitaire examens af te leggen, mits het hoofdvak van deze examens gelijk is aan het vak, waarin zij de volledige middelbare bevoegdheid verwierven. landse Politiebond, de heer Nijdam. De scheidende „opper", die veel van lezen houdt, kreeg enige boekenbonnen ten ge schenke. Zijn echtgenote werd een boeket prachtige bloemen aangeboden. Tot slot richtte de groepscommissaris, adjudant S. Kok, het woord tot de heer Knapen en wenste hem veel genoegen in zijn vrije tijd, waarvan hij nu in ruime mate kan gaan genieten. De festiviteiten werden des middags in intieme kring voortgezet. De gemeenteraad van Bennebroek lieeft in zijn woensdagavond gehouden vergade ring besloten een perceel grond langs de Meerweg aan te kopen ter waarde van f 14.400. De raad bezon zich erover, voor welke doeleinden deze grond zal kunnen worden gebruikt. Enkele leden vroegen zich af, of dit perceel reeds thans kan wor den gereserveerd voor sportterrein. De ge meente zou dan kunnen trachten de om liggende terreinen ook in bezit te krijgen. Voorts bestaat er een mogelijkheid nu de langs de Meerweg liggende grond ge deeltelijk in handen der gemeente is om de aan de weg in verband met wegzakken dringende verbeteringen te doen uitvoeren. Een in de rondvraag door de heer Broers (V.V.D.) ter sprake gebi-acht punt bi-eld met de aankoop van deze grond vérband De heer Broers was van oordeel, dat het sportterrein in het Duin verplaatst dient te worden, waarvoor de nieuw aan gekochte gronden mogelijkheden bieden. De heer Broers verwachtte namelijk, dat het in aanleg zijnde sportterrein in het Duin vele financiële offers zal vragen. Hij achtte dit terrein bijzonder geschikt voor flatbouw, die in het Duin beter op zijn plaats zal zijn dan een sportveld. De heer Broers wees er hierbij op, dat Bennebroek lanigzamei-hand volgebouwd raakt- Wethouder Van Lierop (K.V.P.) wees erop, dat de gemeente gebrek heeft aan sportterreinen. Besloten werd, dat B. en W. zullen onderzoeken, of er mogelijk heden voor flatbouw in het Duin bestaan. De heer Broers sprak voorts over de in Bennebi-oek enige jaren geleden doorge voerde sanering van de melkbezorging. De voorzitter, burgemeester D. van der Hoop van Slochteren, gaf hierover een uitvoeri- ge uiteenzetting, waaruit bleek, dat in Ben nebroek geen sprake is van sanering doch van een vrijwillige overeenkomst tussen de melkhandel aren Op een desbetreffende vraag van de heer Bi-oers deelde de voor zitter mede, dat na realisering van het uit breidingsplan „Bloemhof" een derde melk handelaar zich m Bennebroek zal vestigen, zodat de consumenten dan een keuze uit drie slijtei-s hebben. Enige voorstellen ten behoeve van het onderwijs werden aangenomen. Een kre diet van f 135.000 werd beschikbaar ge steld voor de bouw van een nieuwe r-k. meisjesschool aan de Meerweg. Voor de uitbreiding van de openbare lagere school met twee lokalen werd f 94.800 uitgetrok ken. De r.k. lagere school zal nieuwe ban ken kunnen aanschaffen voor een bedrag van f 3238. Het perceel Kennemerbeekweg 5 werd onbewoonbaar verklaard. De heer Breek (K.V.P drong erop aan in de politieverordening een bepaling op te ne men, waardoor bevuiling van de wandel paden door honden kan worden tegenge gaan, door de bezitters van honden te ver plichten, deze niet op de tegelpaden te la ten. De voorzitter gaf, omdat dit de eerste vergadering in het nieuwe jaar was, een overzicht, waarin hij aandacht schonk aan de gemeenetlijke activiteiten. Ook liet hij de belangrijke gebeurtenissen van voiig jaar de revue passeren. Hij deelde mede, dat Bennebroek thans 4018 inwoners heeft. Vorig jaar kwamen 24 woningen, gereed; thans zijn er vijf in aanbouw- Verbetering van diverse wegen staat op het program ma. De bebouwing van „Bloemhof" zal niet lang meer op zich laten wachten.. Ook schonk de voorzitter aandacht aan de bouw van scholen: het wachten is thans op een openbare en christelijke kleuterschool. Tenslote sprak de voorzitter over de finan ciële positie van de gemeente, die hij niet rooskleurig achtte. Toch wilde hij zijn. overzicht niet in mineurstemming eindi gen: Bennebroek wordt gekenmerkt door een gezonde bloei en ontwikkeling, het geen verheugend is. Alphard, 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Alamak, 26 te Rotterdam. Alcyone, 24 te Rotterdam. Aardijk, 26 te Halifax. Alkaid, 26 v. Recife n. Antwerpen. Aagtedijk, 27 te Karachi. Aagtekerk, 27 v. Bangkok n. Hongkong. Albireo, pass. 27 Lissabon n. Marseille. Amor, 27 v. Beyrouth n. Latakia. Ampenan, 27 te New York. Amstelveen, 27 te Rastanura. Andijk, 26 v. Houston n. Le Havre. Anker, 26 v. Hamburg n. Hampton Roads. Angolakust, 27 te Abidjan. Ameland, 27 te Kaapstad. Alblasserdijk, 27 te Vera Cruz. Amsteldijk, 27 te Antwerpen v. Le Havre. Alpherat, 28 te Norfolk. Arkeldijk, 27 v. Baltimore n. Savannah. A verdijk, 26 v. New Orleans n. Le Havre. Bonaire, 25 te Amsterdam. Batanghari, pass. 26 East-London n. Durban. Bloemfontein, 26 v. Kaapstad n. Las Palmas. Banda, 27 v. Sungeigerong n. Tj. Priok. Boschkerk, 27 te Calcutta. Barumun, 27 te Sorong v. Fak Fak. Batoela, 3/3 te Singapore v. Padang. Baarn, 28 te Caldera. Breda, 27 te Bremen n. Hamburg. Bussum, 27 v. New Orleans n. Rotterdam Batjan, 28 te New York.- Cistula, 25 te Rotterdam. Cumulus, 25 v. Rotterdam n. Atl. Oceaan. Caltex Leiden, 27 te Ravenna. Camerounkust. 2/3 te Amsterdam verw. Corilla, 27 v. Singapore n. Bangkok. Caltex Pernis, 28 te Rotterdam. Celebes, 27 te Penang. Calamares. 27 te Mobile v. Cristobal. Callisto, 27 te Halifax v. Rotterdam. Charis, 26 v. Bachaquero n. Mobile. Cleodora. 27 v. Bahrein n. Cochin. Diemerdijk, 2/3 te Portland verw. Dorestad, pass. 27 Kp. De Goede Hoop naar Las Palmas. Dongedijk, 28 te Los Angeles. Dordrecht, 4/3 te New York verw. Esso Den Haag, pass. 27 Mozambique n. Kaapst. Esso Nederland, 27 v. Purfleet n. St. Kitts. Elizabeth B, 28 v. Barry n. Philadelphia. Giessenkerk, 27 te Las Palmas. Gabonkust, 27 te Hamburg. Groote Beer, 1/3 te Rotterdam verw. Helder, 27 v. Bremen n. Antwerpen. Hoogkerk, 27 te Dakar. Hispania, 27 te Rotterdam. Hera, 26 480 m. z.w. Landsend n. Londen. Hvdra. 26 v. Georgetown n. Palua. Haulerwijk, 4 3; v. Hampt. Roads te A'dam verw. Harja, 27 te Southampton. Helicon, 27 v. Macareo rivier n. Emden. Hermes, 28 te Ciudad Trujillo. Hestia, 27 te Barbados. Ivoorkust, 26 v. Dakar n. Freetown. Ittersum, 27 te Galveston v. Birkenhead. Jagersfontein, 27 v. Hamburg n. Antwerpen. Jason, 28 te New York. Kosicia, 26 te Beaumont. Kalianda, 27 te Donggala. Khasiella, 27 te Iskenderun. Kota Baroe, 27 v. Tj. Priok n. Singapore. Kalydon, 27 te Curasao. Kara, 27 te Lake Charles. Kryptos, 28 te Bajogrande. Koningswaard, 1/3 te Madras verw. Korovina, 28 v. Singapore n. Wellington. Kellia, 28 te Rotterdam. Kopionella, 28 te Abidjan. Kinderdijk, 27 te Bremen. Leopoldskerk, 27 te Rotterdam. Laurenskerk. 27 te Antwerpen. Lutterkerk, 27 te Dar Es Salaam. Lawak. 27 te Baltimore. Lombok, 27 te Kaapstad. Macuba, 26 te Rotterdam. Meerkerk, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Maas, 27 v. Maracaibo n. Las Palmas. Mapia, 27 420 m. n.w. Menado na Balikpapan. Mataram. 27 v. Penang n. Colombo. Molenkerk, 29 te Lorenco Marques verw. Mijdrecht, pass. 27 Gibraltar n. Triëst. Mentor, 28 te Mobile v. Curasao. Mylady, 27 v. Miami n. Houston. Muiderkerk, 28 te Rotterdam. Marpessa, 28 v. St. Vincent, n. Curasao. Myonia, 27 v. Abadan n. Mauritius. Nigerstroom, 26 v. Bordeaux n. Dakar. Nieuw Amsterdam, 27 v. Curasao n. Havana. Noordam, 27 v. New York n. Rotterdam. Ovula, 28 te Singapore. Oorestes, 27 te Launion v. Balbao. Osiris, 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Oberon, 28 te Mobile. Oldekerk, pass. 28 Gibraltar n. Antwerpen. Ondina, 23 te Dakar. Oranjefontein, 28 te Port Elizabeth. Ocstkerk, 28 te Rotterdam. Poseidon, 26 v. Houston n. New Orleans. Prins Willem IV, 27 te Dakar. Papendrecht, 1/3 v. St. Vincent te Curasao verw. Prins Casimir, pass. 27 Aruba n. Curasao. Prins Willem, 27 te Dakar v. Kavlakh. Prins Frederik Willem, 27 te Abidjan. Parkhaven, 27 te Rotterdam. Prins Willem George Frederik, 27 v. Rotterdam naar Halifax. Prins Willem V, 28 te Bergen. Perna, 27 v. Singapore n. Manilla. Rempang. 1/3 te Genua verw. Riouw, 28 te Dakar. Raki, 26 te New Orleans. Roebiah. 27 te Los Angeles. Rotula. pass. 27 Curasao n. Santos. Rijnkerk, pass. 27 Gibraltar n. Marseille. Stad Alkmaar, pass. 26 Dakar n. Freetown. Singkep, 27 te Amsterdam. Stad Haarlem, 27 v. Vlaard. n. Hampton Roads. Scherpendrecht, 28 te Napels. Schiedijk, 27 te Boston. Stad Leiden, 28 te Antwerpen. Stad Rotterdam, pass. 27 Kp. Vincent n. Melilla. Statendam, 27 v. San Juan n. La Guaira. Statue of Liberty, 27 te Mena A1 Ahmmadi. Straat Torres, 23 te Bombay. Sunetta, 28 te Balikpapan. Sommelsdijk, 27 te Le Havre. Soestdijk, 26 v. Antwerpen n. Rotterdam. Stanvac Pendopo, 27 te Sungeigerong. Stanvac Talangakar. 27 te Sungeigerong. Senegalkust, 27 te Monrovia. Sumatra, 27 te Dakar. Stad Lejden 28 te Antwerpen verw. Schelpwijk, 27 95 m. n.n.w. Kp. v. Geelong n. Mirl, Solon, 27 v. Philadelphia n. Curasao. Stad Arnhem. 23 te Norfolk. Schie, 27 v. Amsterdam n. Le Havre. Tara, 27 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Taria, 27 te Southampton. Ternate, 28 te Balikpapan. Tiberius, 26 200 m. w. Landsend n. Amsterdam. Tjiluwah, 27 te Makassar. Tjipanas, 27 te Kobe. Talisse, 27 te Mogadiscio. Tankhaven II, 27 v. Sungeigerong n. Tj. Uban. Tibia, 27 315 m. o.z.o. Zanzibar n. Las Palmas. Triton, 28 te Curasao. Van Cloon, 27 te Belawan. W. Alton Jones, 28 v. Mena Al. Ahm. n.Landsend. Wonosari, 27 v. Abadan n. Bahrein. Wonogiri, 26 v. Genua n. Dakar. Westland. 26 600 m. z. St. Vincent n. Amsterdam. Zuiderzee. 26 650 m. o.n.o. Bermuda n. Norfolk Zijpenberg, 27 te Freetown verw. Zaanland, 27 te Rio de Janeiro KLEINE VAART Annie G, 27 50 m. z.w. Hornsrif n. Aalborg. Aruza, 27 te Dungeness n. Ramsgate. Bab T. 26 te Garston v. Bordeaux. Beekbergen, 27 op Humber n. Gent. Dido, 27 te Amsterdam n. Hamburg. Draco, 26 30 m. o.n.o. Ouessant n. Amsterdam. Draka, 27 dw. Boulogne n. Le Havre. Duurt, 27 25 m. z. Wight n. Kirkaldy. Da Capo, pass. 27 Vlissingen n. Rotterdam. Eyo S. 27 eil. Man n. Irwin. Elsa, 27 10 m. z. Wolfrock n. Rochefort. Elsa, 26 v. Barry n. Rochefort. Franka. II, pass. 27 Vlissingen n. Swansea. Kaap St. Vincent, 24 te Rotterdam v. Vestervjk. Kastanjesingel, 27 te Vlissingen n. Ipswich. Liberte, 27 10 m. n.o. Noordhinder n. Dordrecht. Phidias. 27 v. Malaga n. Antwerpen. Ponza, 25 te Grangemouth v. Bordeaux. Pamir, 27 te Shjpwash n. Hull. Soemba, 27 10 m. n.o. Malinhead n. Belfast. Tilly, 26 te Cardiff v. Bordeaux. Neem alleen genoegen met het allerbeste als het gaat om de verzorging van Uw huid. Probeer niet lukraak, maar kies en blijf bij een beproefde metbode, die gebaseerd is op medische ervaring- Kies dus voor Uw schoonheidsverzorging de cosmetica, bereid volgens recepten van. Dr P. H. v. d. Hoog (huidarts), want die gezond voor Uw huid, afgestemd op het Nederlandse klimaat en dus ook voor U de ideale cosmetica ofmedcca A Druil OOG verkrijgbaar bij PARFUMERIE Grote Houtstr. 128 Tel. 20536 Haarlem 1058 669 2071 983 3032 567 4U7U 920 5145 913 6013 564 "035 817 8004 736 8043 725 253 292 310 346 709 712 746 888 159 183 208 226 985 991 094 209 221 226 633 693 770 773 078 279 281 356 376 463 891 936 237 252 275 349 781 811 619 742 PRIJZEN VAN ƒ80.— 500 567 580 10035 071 965 299 305 651 423 435 441 821 868 904 760 791 918 220 360 433 577 579 663 753 765 843 260 292 346 390 437 434 483 663 704 810 212 425 476 605 644 298 414 447 504 708 028 101 181 238 872 930 076 181 322 381 066 160 169 205 774 899 113 147 171 284 733 761 804 934 11003 243 859 S99 12013 138 13110 158 14139 183 15087 229 748 816 16117 664 17C03 018 492 592 18026 102 895 957 19159 202 939 20036 081 21022 262 952 180 393 537 557 258 261 269 406 157 232 592 347 426 616 745 242 305 393 724 316 320 402 591 861 837 956 969 063 092 112 232 147 201 205 566 253 300 377 452 156 261 399 517 281 353 399 444 1006 280 605 792 2028 321 508 804 3014 374 577 810 4010 368 644 5012 248 431 618 859 6022 199 396 578 734 7019 482 822 8014 279 464 777 991 9056 340 731 10U16 328 718 899 11040 198 416 587 012 017 049 335 367 452 606 610 628 S08 811 865 080 089 093 334 335 367 542 670 677 836 862 S75 016 020 048 382 418 432 581 621 623 853 890 891 089 099 189 375 456 478 676 677 767 013 017 021 261 262 271 461 475 487 631 642 652 872 905 914 070 074 106 237 243 264 398 45S 461 602 603 604 765 799 810 058 070 088 521 524 589 840 912 915 084 122 144 304 309 311 536 560 624 822 837 844 NIETEN 065 075 479 520 651 701 8S1 914 120 149 379 404 680 683 931 945 066 165 438 482 704 738 905 919 210 239 482 483 793 S68 026 078 295 298 519 541 657 666 966 113 116 312 328 499 507 612 650 823 832 153 276 646 673 924 950 159 165 321 337 653 654 859 873 168 210 540 545 708 711 952 967 198 272 431 465 693 750 980 178 189 497 509 741 747 931 994 273 307 500 530 880 902 089 117 321 326 543 560 670 686 129 157 340 354 515 530 665 678 908 974 367 428 688 701 952 956 201 246 416 436 663 691 892 912 256 265 561 577 779 786 298 317 492 496 770 797 240 326 552 571 776 797 332 340 579 596 189 246 366 405 567 572 716 733 166 172 356 387 542 561 1 688 720 988 I 429 440 740 755 252 256 460 462 727 748 914 938 115 134 411 477 742 764 025 090 428 431 724 766 956 959 047 061 203 205 452 455 600 601 139 154 232 490 499 581 771 789 S21 145 192 204 567 579 585 795 815 816 981 067 083 106 251 255 299 460 476 488 649 654 659 234 253 254 333 607 643 680 720 846 859 905 977 224 250 277 293 618 638 686 697 819 851 885 895 148 156 162 187 311 322 356 360 496 553 578 582 675 677 681 686 1 715 978 12007 254 424 618 852 13071 216 378 746 979 14023 339 594 759 15014 334 537 884 16094 451 809 17004 342 589 784 18074 426 589 794 19016 271 450 612 743 20030 446 613 799 21001 202 473 799 037 051 267 282 493 508 646 65.1 875 882 090 114 224 226 432 451 784 812 984 991 046 047 352 413 623 627 833 840 099 109 361 363 561 564 903 962 108 178 452 470 813 842 047 065 372 434 604 655 864 S93 196 258 443 445 594 615 824 829 035 096 285 293 468 488 613 671 767 769 042 117 447 468 618 630 818 819 010 013 212 255 4S1 509 823 852 087 100 290 301 510 530 697 728 901 935 155 176 228 260 570 661 837 879 116 130 426 431 681 693 852 876 133 169 401 414 601 634 215 283 506 566 876 885 087 130 447 493 696 700 899 947 274 289 452 457 630 673 836 847 113 127 298 319 494 502 688 702 783 851 198 285 480 491 688 709 854 867 044 065 299 305 524 540 906 920 103 132 333 360 543 547 745 753 943 188 189 284 287 666 671 890 891 191 195 484 485 703 709 899 902 178 181 419 431 705 778 319 332 341 587 681 704 897 950 955 163 255 281 513 519 521 718 724 756 968 986 317 339 361 492 503 531 688 701 730 931 173 193 212 332 337 345 525 562 574 710 721 722 865 898 921 315 321 322 496 499 530 714 736 771 889 959 970 087 111 158 395 398 434 553 687 711 937 94S 955 HOGE PRIJZEN I'™00,J227 2000 3524 19307 1000 2029 2726 14530 18893 21652 400 1036 2819 5088 j 4682 16282 16346 200 2222 2764 3949 5075 5130 6119 7221 9104 9308 9715 n OJsm "?43 12433 13525 13987 143S1 16077 16103 16514 17082 18U67 18315-18388 18484 1909o 19342 19658 20010 20824 21440 642 965 470 671 680 744 916 965 822 936 594 706 741 746 236 265 367 384 655 661 722 844 505 645 790 881 532 832 913 936 527 597 822 938 754 756 764 775 786 878 936 952 959 189 247 253 365 392 400 553 565 589 763 76S 795 191 203 210 312 351 374 689 699 738 938 939 954 236 321 338 492 500 543 731 733 748 924 925 972 197 212 270 464 472 502 796 798 803 351 357 766 800 971 987 302 325 547 569 762 781 365 367 539 575 737 779 252 260 421 447 585 607 727 736 948 974 340 375 582 585 783 7SS 995 165 194 439 469 713 730 966 987 Een handelszaak kan niet buiten reclame. De beste reclame is: adverteren. Het beste adverteren doet men in dit blad. Door omstandigh. te huur: 2 grote ineen- lopende kamers met ged. pension. C. v. en alle andere comfort voorzien Dreef 42, Haarlem. Een heerlijke malse per stuk f 4. Prachtig vers Kippenpoulet p. pond f 2.25 Prima Soep-Braadkippen p. pond f 1.50 Natuurlijk weer in de KIPPENWINKEL van Alléén KI. Houtstraat Acht en Dertig tussen Anegang en Ged. Oude Gracht Telefoon 10296. Wederom ontvangen: Nieuwste modellen o.a.: Italiaanse en Franse Dames Pullovers en vesten. Dames cn kinderrokken. Dames-, Heren- en Kindémylon Sokken, wit, zwart en gekleurd. Tafelkleden Vitrages en gordijnstoffen HOGERWOERDSTR. 58 Tel. 25368. gezond en fit Profiteer van de voordelige ...het oranje flesje... gezinsverpakking ffifi N.V. PHILIPS-ROXANE AMSTERDAM

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11