Katholiek jeugdpsychologisch bureau ontketent debat over „verzuiling" Subsidieverlening aanvaard met 26 tegen 9 stemmen LASSIE HAVERMOUT Voorjaarsbeurs voor de vrouw in het Krelagehuis geopend A VOND VER GADERING HAARLEMSE RAAD Haarlemse Bloemenmeisjes naar Engeland of Zweden DONDERDAG 28 FEBRUARI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Burgerlijke Stand van Haarlem Tegen verzuiling Eerbied Nauw contact UIT STAD EN STREEK P.v.d.A.-vergadering in Bloemendaal Bennebroek eet oliebollen voor achtergebleven landen Mr. A. F. Schepel gehuldigd Burgerlijke Stand van Heemstede BLOEMENDAAL Filmgroep Suriname terug naar Paramaribo „Geen sleur, maar goede gewoonte' Het voorstel tot subsidieverlening aan de Stichting Katholieke Schoolpsycho logische Dienst voor de oprichting van een rooms-katholiek schoolpsycho logisch bureau, ten bedrage van het geraamde exploitatieverlies van 24.105,—, had woensdagavond in de Haarlemse gemeenteraad een principieel debat over de verzuiling tengevolge. Hierbij namen de sprekers van verscheidene fracties ten aanzien van de motivering vaak een ander standpunt in, dan men zou hebben verwacht. Zo kon het gebeuren, dat wij in mevrouw Schelt em a— Conradi (V.V.D.) een warm pleitbezorgster vonden voor een op dit gebied vérstrekkende taak van de gemeentelijke overheid, dat de christelijk- istorische heer W e n s i n g een betoog hield, dat tegen de verzuiling gericht was, waarmee hij zich van de eveneens protestants-christelijke heer Spek (A.R.) distancieerde en tengevolge waarvan de heer M e n s i n k (Arbeid) kon verklaren, dat hij meer dan twee letters van zijn naam met de heer Wensing gemeen had. Verder stemde zoals te verwachten viel de K.V.P.-fractie dit keer eens gezind, maar had de fractie van de Partij van de Arbeid in haar gelederen een drietal dissidenten, die echter hun tegenstem niet nader motiveerden. Het gevolg was, dat het voorstel tenslotte in de ogen van de fracties van de V.V.D. en communisten en van de drie P.v.d.A.- raadsleden geen genade kon vinden, zodat bij stemming bleek, dat behalve de 26 voorstemmers ook 9 leden tegen het voorstel stemden. De andere agendapunten werden met korte, of zonder discussie aange nomen, waarbij slechts ten aanzien van het aangevraagde krediet voor de oranjebollen bij de in de toekomst wettig beschermde voetgangersoversteek plaatsen nog kort voor nadere wensen het woord gevoerd werd. Mevrouw Scheltema-Conradi (V. V.D.) toonde zich bij toekenning van een subsidie aan een rooms-katholiek jeugd psychologisch bureau bevreesd voor prece denten. Zij zag een jeugdpsychologisch bu reau ten behoeve van de geestelijke volks gezondheid als een parallel van een ge neeskundig schooltoezicht ten aanzien van de gewone volksgezondheid. De gemeente moet volgens de mening van de fractie voorzitster van de V.V.D. ook de verant woordelijkheid blijven dragen voor het psychologisch toezicht. Zij wilde daartoe aan het gemeentelijk jeugdpsychologisch bureau functionarissen verbinden van ver schillende geestelijke en godsdienstige schakering. Deze oplossing achtte zij des te meer gewenst, omdat men een ge meentelijke bureau naar haar mening niet moet zien als een vergaarbakje van neu tralen. Spreekster was verder van oordeel, ADVERTENTIE Haarlem, 27 februari 1957 ONDERTROUWD, 27 februari: N. H. B. van Trigt en H. C. C. Wassenaar; H. J. de Bont en A. C. M. van Koten; W. Fijnheer en M. C. Cats; J. E. Slagter en H. Wierimga; D. H. van Graas en C. P. van Westerhoven; E. Schat en D. R. Langhout; H. Sneltjes en L. H. Hoekman; P. W. Nanlohy en M. van Beek; J. C. Nijpjes en N. Klerk; E. A. Steele en G. F. van Lunenburg; L. Chr. Beers en A. G. M. Veldt; W. Musch en T. Guiteneau; J. Zwemmer en H. E. Wessimg; A. J. van Kes- sel en E. M. M. Th. van Oploo; P. C. Sluijter en M. R. Huis in 't Void; D. Kruizinga en C. M. J. van der Hoorn; D. van der Groef en A. Ummels. GEHUWD, 27 februari: A. Looij en A. J. Pot; J. Heemstra en A. Verkroost; Th. P. Ruijgvoorn en C. J. van der Velden; J. M. C. Kars en J. de Vogel; E. H. Hollestelle en J. P. Beentjes; J. Th. H. Koolmoes en D. E. Wilkes; P. J. Verhoeven en M. Breed; G. W. Tesselaar en A. M. Th. Vogels; A. P. Wul- lems en J. Wullems; W. J. M. Peters en C. M. Winkel; A. A. van Huët en G. A. van der KooijC. Chr. Piers en D. Meeuwsen; L. van den Berg en P. J. de Haart. BEVALLEN van een zoons 25 februari: P. Brandse—Rijneveld; 26 februari: J. H. A. van Bruggen—Van Bruggen; H. J. Thoolen— Booms; 27 februari: P. Beune—Hendriks. BEVALLEN van een dochter, 26 februari: H. Kolderie—Keesmaat; J. E. Brennink- m>syerSchmuiteP. H. Bosma—Dime; L. Biel—Zwiers. OVERLEDEN, 25 februari: A. J. de Zaaijer, 71 jaar, Blinkertlaan; 26 februari: P. Steijl, 72 j., Kamperstraat; A. J. Bijnsdorp —Van Tongeren, 74 j., Sterreboestraat. dat het hier ging om een selecterende taak. „Als het hier om een behandelende in stantie ging, zou de toestand anders komen te liggen." Overigens meende mevrouw Scheltema— Conradi, dat het onderhavige voorstel een open behandeling van de taakverdeling van het gemeentelijk jeugdpsychologisch bureau doorkruist. „De raad heeft allang genoeg op opening van zaken aangedron gen en dat het zover niet gekomen is, is bepaald niet de schuld van de raadscom missies". Tenslotte was zij van mening, dat een beroep op de efficiency juist pleit voor de instandhouding van één bureau op dit ge bied, aangezien meer bureaus elk relatief aanzienlijk meer zullen kosten. Zoals te verwachten viel was mejuffrouw B o 1 s i u s (K.V.P.) een warm voorstand ster van het voorstel. Bij de werkzaam heden van een jeugdpsychologisch bureau komt men al gauw op het terrein van het gezin van het onderzochte kind en dit is toch wel een gebied, dat zeker levens beschouwelijk moet worden benaderd. „Als de overheid een bepaalde taak niet aan kan, ligt het op het terrein van het parti culier initiatief het werk over te nemen", meende zij. De heer W e n s i n g (C.H.U.) begon met te stellen, dat waar mevrouw Scheltema- Conradi de verzuiling had bestreden, zy aansluiting kreeg met de christelyk-histo- rische fractie. By het ter tafel liggende voorstel echter speelt de levensbeschouwe lijke kant een grotere rol, dan bijvoorbeeld bij de gewone gezondheidszorg. „Wanneer men het bijzonder onderwijs aanvaardt, dient men ook het bestaan van een aan dit onderwijs aangepast jeugd psychologisch bureau te aanvaarden", al dus de spreker. Slechts ten aanzien van de grootte van de subsidie wilde de heer Wensing een beperking stellen: de gemeente moet zich niet binden aan het exploitatietekort van het bureau. Liever had hij gezien, dat een bepaald bedrag als subsidie was vastge steld. Het tijdstip van de voordracht achtte de christelijk-historische woordvoerder ook niet gelukkig, omdat de raad nog wacht op de toelichting van B. en W. ten aanzien van taak, plaats en omvang van het ge meentelijk jeugdpsychologisch bureau. Een tegenstander van het voorstel dien de zich aan in de persoon van de commu nistische fractievoorzitter, de heer Pro per, die van oordeel was dat met de steun aan een katholiek bureau de be staande gemeentelijke instantie voor een deel geboycot wordt. Hij trok te dezen aan zien een vergelijking met de particuliere ziekenhuizen, die ook geen subsidie van de gemeente ontvangen. „De apartheid van de scholen wordt nu ook doorgevoerd in de sector van de selectie", meende hij. En hij liet er geen twijfel over bestaan, dat hij een dergelijke apartheid betreurde. Een mogelijke andere oplossing zag de heer Propér, naar analogie van de toestand in Amersfoort in een aparte stichting op te richten met steun van de gemeente en waarvan het bestuur de functionarissen aanwijst. Tenslotte vroeg de heer Proper zich af, of een bedrag van f 9.250 per jaar voor een halve dagkracht niet te hoog was. De heer M e n s i n k (Arb.) hield een hooggestemd principieel betoog, waarbij hij er voor waarschuwde, dat de gemeente lijke gezondheidsdiensten geen toevluchts oord worden voor mensen, waarvoor geen verzuilde instellingen bestaan. Zover als mevrouw Scheltema-Conradi (V.V.D.) wil de hij echter niet gaan: bij doortrekking van de lijn door de liberale spreekster ge trokken, zou men ook het onderwijs vol ledig openbaar moeten maken, waartoe de heer Mensink bepaald niet bereid was. Hy was een voorstander van het betonen van eerbied voor de wensen ten aanzien van een levensbeschouwelijke behandeling, maar vroeg zich af of wel voldoende reke ning is gehouden met de mogelijkheden voor samenwerking tussen verschillende schakeringen ten tijde van de stichting van het gemeentelijk bureau. „Ook in ge meentelijk verband kunnen de levensbe schouwelijke elementen zich doen gelden. Dit is geen verzuiling" betoogde hy. Ove rigens was hy van mening dat hier toch wel het gezegde „gelijke monniken, ge lijke kappen" góld, waardoor hy het niet aanvaardbaar vond zyn stem aan het voor stel te weigeren. Dat hij hier niet namens zijn gehele fractie sprak, bleek later bij de stemming, toen drie van zijn fractiegenoten tegen stemden. Tenslotte bepleitte de heer Men sink een gelijke salarisregeling voor beide jeugdpsychologische bureaus en tevens voor een gelijke tarifering. De heer Spek (A.R.) achtte bij een eventueel jeugdpsychologisch bureau het levensbeschouwelijke element evenzeer no dig als bij het enderwijs, zonder dat dit wilde zeggen, dat hij in alle opzichten voor een verzuiling was. Hij en zijn geest verwanten zagen echter de waardering, die het christendom voor de mens heeft, zeker waar het de opvoeding van de kinderen betreft, het beste gewaarborgd bij een werkzaamheid op jeugdpsychologisch ge bied volgens eigen levensbeschouwelijke opvattingen. Wethouder Bakker zei in zijn ant woord, dat B. en W. voor het ter tafel brengen van het voorstel een studie had den gemaakt van de organisatievormen op jeugdpsychologisch gebied in Amersfoort en Utrecht, waar in beide gevallen een stichting in het leven geroepen was, die echter in Amersfoort mislukt was, doordat daar de rooms-katholieken zich later had den teruggetrokken en waarbij in Utrecht van een particuliere stichting sprake is. „Wij hadden hier al een gemeentelijk bureau, daarom was het voor ons onmoge lijk een stichting op te richten", aldus de heer Bakker. De wethouder was verder van mening, dat als op het gebied van de volksgezond heid (de verschillende kruisverenigingen) en het onderwijs levensbeschouwelijk te werk wordt gegaan, het geen wonder is als men het ook in de geestelijke sector tot stand wil brengen. B. en W. wensen aan de subsidieverlening de voorwaarde verbinden, dat een zo nauw mogelijk con tact zal moeten bestaan tussen de beide jeugdpsychologische bureaus. Ook willen B. en W. zich uitdrukkelijk losmaken van eventuele tekorten by het rooms-katho- lieke bureau in de komende jaren. Er wordt gezocht naar de vaststelling van een prestatiesubsidie. Eventueel zal het college ook het meer dere van de hogere salarissen bij het rooms-katholieke bureau van het bedrag van de subsidie aftrekken. Wat de tari fering betreft merkte de wethouder op, dat het gemeentelijk bureau geen tarieven kent. Een overweging van levensbeschou welijke „vleugels" bij het gemeentelijk bu reau had bij de oprichting niet gespeeld, omdat de opzet was geweest, dat het bu reau slechts werkzaam zou zijn voor de gemeentelijke scholen. By de duplieken kioam mevrouw Scheltema-Conradi nog even terug op de vergelijking, die gemaakt was tussen het jeugdpsychologische bureau en het onder wijs, waarbij zij als fundamenteel verschil noemde, dat aan het gehele bijzondere onderwijs een wet ten grondslag ligt. Verder was zij van mening, dat bij cultu rele zaken een gemeentelijke dienst zó samengesteld kan worden, dat er goed gewerkt kan worden, zonder tot verzuiling te ontaarden. „Of laat ik het niet zo scherp stellen en in plaats van ontaarding liever spreken van verwording", merkte zij tot algemene hilariteit op. De heer W en s in g (C.H.U.) memoreerde nog het verschil in opvatting over ver zuiling tussen hem en de heer Spek en de M en sink merkte tot de heer Spek op, dat er ook protestantse theologen zijn, die bij christelijke organisatie een versluiering in de verhouding God-mens zien, waarop de heer Spek (A.R.) repliceerde, dat zulke theologen dan meestal in de Partij van de Arbeid georganiseerd zijn. Deze opmerking had enige interrupties van socialistische raadsleden tengevolge, die uitriepen: „Neen, neen, niet allen. Er zijn er echter wel vele bij". Nadat het voorstel in stemming was ge bracht, bleek, dat 26 leden zich voor en 9 tegen het voorstel verklaarden. Tot de iaatsten behoorden de voltallige fracties van liberalen en communisten, alsmede mevrouw Kerkhoff-Pet, mevrouw Van der Nieuws in het kort Vorarlberg. Prof. dr. Anton Klien uit Vorarlberg zal dinsdag 5 maart in het ge meentelijk concertgebouw te Haarlem voor de afdeling Haarlem van de Nederlandse Reisvereniging iets vertellen over Vorarl berg. Ook zullen ter opluistering enige volksliederen ten gehore worden gebracht. Gepromoveerd. Aan de gemeente- Universiteit van Amsterdam is tot doctor in de wis- en natuurkunde gepromoveerd de heer J. E. Vincent uit Santpoort, op een proefschrift „Thianine-S 35". Promotor was professor Slater. Tijdens de bijeenkomst van de afdeling Bloemendaal van de Partij van de Arbeid, die woensdagavond in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan gehouden werd kwam onder meer het uitgestelde gedeelte van de jaar vergadering aan de orde, waarvoor in de vo rige bijeenkomst geen tijd overbleef. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. In het be stuur vonden enkele mutaties plaats door het aftreden van de heer C. Schulz, die wegens vergevorderde leeftijd gemeend had te moe ten plaats maken voor een ander. Voor de groep Bloemendaal-Noord werd in zijn plaats bij acclamatie de heer D. Roos uit Santpoort- Station gekozen. De heer Schulz werd in hartelijke bewoordingen door de voorzitter, de heer H. Stapel dank gebracht voor het geen hij in al die jaren in het belang van de afdeling had gedaan. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een kist sigaren. Ook de heer J. C. Konz zag zich wegens drukke werkzaamheden genoodzaakt zijn taak als bestuurslid voor de groep Overveen neer te leggen. In zijn plaats werd mejuffrouw C. P. Bal bij acclamatie gekozen. Na dit huishoudelijk gedeelte werden de congresvoorstellen besproken, waarbij de heer J. Buys jr. de onderwijsvoorstellen op verhelderende wijze belichtte. Wel-Beyen cn de heer Voogd van de socia listische fractie. Naar aanleiding van het voorstel tot kredietverlening van f 5.850 voor de aan schaffing van palen met oranje bollen met knipperlichten voor de markering van per 1 mei aanstaande wettelijk beschermde voetgangersoversteekplaatsen, bepleitte de heer Hennevelt (Comm.) de beschik baarstelling van een hoger krediet om ook op drie plaatsen op de Rijksstraatweg, namelijk bij de Vergierdeweg, de Van Eg- mondstraat en de Kleverlaan, voetgangers oversteekplaatsen in te richten. In het raadsvoorstel was meegedeeld, dat de mi nister van Verkeer en Waterstaat was ver zocht toestemming te verlenen de „zuur ballen" ook daar aan te brengen. De heer Spek (A.R.) wilde daar nog het drukke punt in de Rijksstraatweg bij de Jan Gij- zenkade aan toe voegen. De voorzitter, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, merkte hierbij op, dat een verhoogd krediet niet nodig is, aan gezien de Rijksstraatweg een rijksweg is en eventuele inrichting van voetgangers oversteekplaatsen door het rijk bekostigd moeten worden. Bij de Jan Gijzenkade is de Rijksstraatweg momenteel te breed: bij een herindeling van de rijbaan kan deze kwestie.misschien nader onderzocht wor den. Intussen zal de. gemeente er. bij het rijk op aandringen, dat deze herindeling zo spoedig mogelijk tot stand komt. Bij het voorstel tot het verlenen van een bijdrage in het zogenaamde vergoedingen tekort van het bejaardentehuis „De Blin- kert" van de Algemene Stichting voor Huisvesting van Bejaarden, bepleitte de heer W e n s i n g (C.H.U.) een individuali sering van de toelagen voor gegadigden, die een lager inkomen dan f 4800 per jaar hebben, waarop wethouder Angenent in een lang, in details afdalend, betoog zei, dat waar iemand niet in staat is de pen- sionprijs te betalen, een vergoeding van wege Sociale Zaken wordt verleend. De heer Wensing achtte dit niet juist, omdat de steunregeling van Sociale Zaken op de kinderen verhaald kan worden. Wethouder Angenent zegde toe een en ander nog eens te zullen overwegen. ADVERTENTIE Het beste ontbijt in de kortste tijdl Op initiatief van de Katholieke vrouwe lijke jeugd zal zaterdagmiddag in Benne broek een oliebollenactie op touw worden gezet teneinde gelden te verkrijgen voor het verstrekken van hulp aan de onderontwik kelde gebieden. Voor dit doel is aan alle in gezetenen een circulaire gestuurd. (ADVERTENTIE) «W -o*1 Doordat in het verslag van onze parle mentaire redacteur over de huldiging van de griffier der Tweede Kamer, mr. A. F. Schepel, een passage was weggevallen, bleek daaruit niet dat deze huldiging ook werd bijgewoond door de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers. In zijn vorige functie griffier der Provin ciale Staten van Zuid-Holland heeft mr. Cremers veel contact gehad met mr. Schepel, mede doordat de Provinciale Sta ten voor hun vergaderingen gastvrijheid genieten in het gebouw van de Tweede Kamer. ONDERTROUWD: F. Th. J. Oeverhaus en C. A. Dodd; I. C. Collet en N. Simons; J. K. A. Stutterheim en L. Smit. GEHUWD: K. L. Rikkers en M. Th. van der Prijt; R. van der Veer en J. Krabbe; C. A. M. Warmerdam en C. A. M. van Gelde ren; L. J. M. Haak en R. L. M. Nieuwenhuis; B. J. van Rijsbei-gen en M. A. G. Leuven. GEBOREN: Ali, d. v. A. Koren en H. van IJperen; Alida Hendrika, d. v. H. Kuipers en A. J. van der Peijl. OVERLEDEN: mevrouw J. Kool—Meijer, 73 j.; mevrouw C. Vermeer—Hafkamp, 81 j.; A. C. Revaik, 61 j.; G. H. Klazin.ga, 67 jaar wed. G. van dier LaanHoutwipper, 83 j.; wed. J. W. BolandWesterveld, 79 j.; Hen drika J. Hengstmengel, 2 jaar. BEVALLEN: G. C. M. Verlaat—Stolwijk, z.; R. G. G. van VlijmenHuijsser, z.; N. A. de SwartAlblas, z.; J. J. M. de Bakker Joosten, z.; S. H. M. R. EgelieJaspers, d.; A. M. WarmerdamBlaas, d. ONDERTROUWD: J. Friedhoff en M. J. van Alphen; J. F. Seijkens en M. vam Don kelaar. GEHUWD: F. A. Malipaard en A. H. Smits; M. A. Smith en E. Schevel. OVERLEDEN: P. A. van Kessel, 46 jaar; mevrouw D. Timmerman, 75 j.; K. W. J. Stockmann, 65 jaar. WINTERSERIE „JAN PASSTOORS". Zondag 3 maart houdt de W.S.V. „Jan Passtoors" te Haarlem de laatste van een serie van vier wandeltochten. Ook voor deze dag bestaat nog de gelegenheid om in te schrijven voor een dagtocht. De start is van uit gebouw „Rosehaghe", Hoofmanstr. 12 in Haarlem. Ook dit jaar zullen de Haarlemse bloe menmeisjes weer acte de présence geven in binnen- en buitenland. Dit is mogelijk geworden door het krediet van vijftien duizend gulden dat woensdagavond door de Haarelmse gemeenteraad voor de ge bruikelijke voorjaarsactiviteiten van de stichting Haarlems Bloei werd verleend. De reisplannen van de meisjes staan nog niet vast, want het bestuur van Haarlems Bloei moet nog een keuze doen tussen Londen of Stockholm. Met het Nederlandse gezantschap in Zweden vindt overleg plaats over de mo gelijkheid van een korte reis naar de Zweedse hoofdstad, doch een reis naar Londen zou eventueel ook op aantrekke lijke voorwaarden gemaakt kunnen wor den. Voor de twintig bloemenmeisjes, die woensdagavond voor het eerst bij elkaar zijn geweest, is een nieuw costuum ont worpen, uiteraard in de Haarlemse kleu ren. Haar eerste optreden is niet voor 24 maart te verwachten. Op die zondag zal een tiental optreden in een radiowedstrijd in hersengymnastiek. De publiciteit begint al eerder, onder meer met de radiopremière van het Haarlemse Bloemenmeisjeslied van Benedict Silbermann en W. van Willige op 21 maart in een lente-programma. Verder dient het krediet voor de finan ciering van een paar attracties als de Tap toe Unique op de Grote Markt op zaterdag 11 mei en een tentoonstelling van werk van de Amsterdamse fotograaf Cor Weele, op 13 april in de Vishal te openen, alsmede voor de propaganda. Van een Haarlemse deelneming aan het Corso in de bollen streek wordt dit jaar uit bezuinigingsover wegingen afgezien. Na bij Multifilm in Haarlem een oplei ding te hebben genoten vertrekt die uit drie Surinamers bestaande Filmgroep Su riname 1 maart naar Paramaribo. De Su rinamers hebben, zoals wij vorig jaar reeds uitvoerig hebben bericht, onder lei ding van de cineast P. Creutzberg zowel iiv Suriname als in Nederland gewerkt en treden thans in dienst van de Surinaamse regering In haar opdracht zuil enzif een reks films maken verband houdende met de volksvoorlichting. Dej opleiding van de groep is bekostigd door de Nederlandse Stichting voor Culturele Samenwerking met Suriname en de Nederlandse Antillen. Met een slag op de gong in de zaal van het Krelagehuis te Haarlem, waar in de komende dagen een aantal modeshows ge houden zal worden, heeft burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers vanmorgen de vijf tiende Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw geopend, nadat hij het belang van het houden van een beurs had uiteengezet. De presidente van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, mevrouw A. Hamaker-Willink, richtte zich met woorden van welkom tot de genodigden en dankte allen, die hun mede werking aan de voorbereiding van de beurs hebben verleend. Dank bracht zij o.a. aan de organisator, de heer H. C. Vermeulen, die alle beurzen heeft voorbereid en voort varend te werk is gegaan. Als voorzitter van de Middenstandscen trale voor Haarlem en omliggende gemeen ten zeide de heer L. Lam, dat de centrale in het verleden zitting had genomen in de commissie van advies. Thans is het de eer ste keer, dat de centrale medewerking ver leent; daarmee wil zij een stimulans geven. Het is noodzakelijk, dat de middenstand steun verleent aan de beurs, omdat deze voor het bedrijfsleven van groot belang is. In de loop der jaren is de beurs een onmisbare plaats in Haarlem gaan inne men. Dat het gemeentebestuur hiervan ook overtuigd is blijkt steeds uit de grote me dewerking bij de voorbereiding. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers merkte op, dat het traditie is, dat de beurs geopend wordt door de burgemeester of een andere vertegenwoordiger van het ge meentebestuur. Bij een traditie moet men echter voorzichtig zijn. Gezorgd moet wor den, dat de beurs geen sleur wordt, maar een goede gewoonte. Spreker ziet de beurs als een goede gewoonte. De bezoekers krij gen een indruk van hetgeen de midden stand biedt. Zij kunnen een keus maken en tot de conclusie komen, dat men niet naar een andere stad behoeft te gaan, om zijn inkopen te doen. De verhouding tus sen klant en distribuant kan bevorderd worden. Om al die redenen stelde spreker het op prijs bij de opening tegenwoordig te zijn. Daardoor krijgt hij gelegenheid uiting te geven van zijn waardering en de beste wensen uit te spreken voor het succes van de vijftiende beurs. De gasten, onder wie waren mevrouw mr. J. Prinsen-De Jong, echtgenote van de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland en mevrouw Cremers, echt genote van de burgemeester, maakten een rondgang over de beurs en woonden daar na een modeshow bij. Bij zijn rondgang over de vanmorgen geopende Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de vrouw werd burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers zijn in kurk gesne den beeltenis aangeboden. Aan de vele demonstraties op de beurs werkt na melijk ook een kurkesnijder mee. Naast de burgemeester kijkt mevrouw mr. Prinsen-De Jong belangstellend toe

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13