Grondig beveiligingssysteem voor Velsen en strijd tegen de „tunnelvrees" Schrikreacties worden door licht, kleur en akoestiek afgeremd Sun balm Op „Keukenhof" wachten bezoekers nieuwe attracties Elk uur 30 x frisse lucht EUROMARKT EN DE FRANSE OVERZEESE GEBIEDEN Dit jaar geen stoptreinen in Lisse De negen Muzen EEN TUNNEL IS EEN RISKANTE VERKEERSADER Iri één nacht Uw handen gaaf en zacht AVRO vraagt muziek voor kinderkoortjes Aanklacht tegen directeur van jongensinternaat HOOGTEZON H. 3. MAERTENS N.Y. Nationaal jeugdorkest De enige PfÜ Stichting Zaans tunnelcomité opgericht DONDERDAG 28 FEBRUARI 1957 (Van een onzer redacteuren) ER ZIJN NU EEN PAAR VASTE EINDDATA in de tunnelbouw aan te wijzen. Zoals de eerste april, als de autotunnel „dicht" moet zijn, een dag in het begin van juni, waarop de spoorwegtunnel gereed is gekomen en dan tenslotte een van de eerste oktoberdagen, de officiële opening van het Velsense reuzenwerk zal zien en die een kleine omwenteling zal betekenen in de ver bindingen tussen het zuiden en het noorden van de provincie en in groter verband van de int,er-Nederlandse verbindingen. De spoorrails kruipen met zichtbare snelheid de meest westelijke bak, die voor de spoorweg, binnen en de schilders zijn al bezig met het „doppertjesgroen"dat de wanden van de autotunnel een zo plezierig mogelijk aanzicht zal gevenHet dak is al voor een deel donkerblauw. Velsens tunnel is dank zij de zachte winter in zijn laatste stadium gekomen en op het betonnen wegdek en een klein stuk in het noorden na, is Rijkswaterstaat klaar met het projekt. De grootste zorgen althans zijn voorbij. Maar op een bureau van de Dienst voor Sluizen en Stuwen aan de Utrechtse Maliebaan liggen twee simpele grijze kastjes met elk een paar wielvormige schakelaars erop en vier controle-lichtbakjes er boven. Het zijn de eenvoudige uitrustingsstukken, die een plaats zullen vinden onder het zuidelijke ventilatiegebouw, waar de centrale controlekamer als een glazen loge in de tunnelbuis hangt en waarmee de dienstdoende beambte niet alleen het verkeer in de Velser tunnel kan regelen, maar tevens in één oogopslag de stand der verkeerslichten in het. gehele ondergrondste circuit kan overzien. In grote trekken wordt voor de tunnel beveiliging hier een zelfde systeem gevolgd als voor de Rotterdamse, met dit verschil, dat Rotterdam het moét doen met een in gewikkeld en lichtelijk onoverzichtelijk controlepaneel terwijl de Velsense bedie ningsman vier ruitjes voor zich krijgt, waarop de zeven verkeerssecties van elk ongeveer 250 meter lang in vakjes twee ruitjes voor elke rijrichting zijn weerge geven. Want het kan gebeuren, dat er door een ongeluk in de tunnel één richting uit- mag worden ingehaald. Daar oranje knip perlicht echter volgens de verkeerswetge- ving wettelijk niet impliceert, dat men niet mag inhalen (tenzij op een kruispunt, waar het inhalend verkeer de nadere rijbaan zou moeten gebruiken) wordt er aan het oranje knipperlicht een transfer gekoppeld met de bekende twee autootjes, „inhalen ver boden". Invoegend verkeer De tunnel heeft, dank zij het feit, dat Rijkswaterstaat hier niet in een bebouwing hoefde te werken en dus voor de aanvoer- valt en het verkeer dus de andere „buis" ™5G,n rui™te voor klaverbladen en onge- voor beide richtingen moet gebruiken en bovendien zal er af en toe 's nachts een grote motorische „duizendpoot" door de tunnel kruipen, om het inwendige, dat naar schatting elke dag weer tussen de 15.000 en de 20.000 auto's te verwerken krijgt, grondig schoon te maken. Om in zulke ge vallen het verkeer vlot door één tunnelbuis te kunnen regelen en tevens een overzicht te houden van de verkeerslichten door de hele tunnel, zijn de beide schakelkasten met de controle-lichtbakken vervaardigd. Hiermee kan de tunnelwacht naar be hoefte rood, groen of oranje licht laten op vlammen in de armaturen, die binnenkort zullen worden gemonteerd voor wat het normale verkeer betreft, met aan de andere kant alles rood en oranje of geheel ge lijkvloerse kruisingen kon gebruiken, ver der geen verkeerslichten van node dan de lichten in het tunnellichaam zelf. Het in voegende verkeer kan zich zonder risico aan noord- en zuidkant in het tunnelver- keer mengen, maar niettemin blijft een tunnel, naar de ervaring heeft uitgewezen, een uitermate riskante verkeersader. De situatie verandert namelijk voor de automobilist op slag en ongelukken ko men dan ook verre van zelden voor. Men heeft de risico's door toepassing van allerlei foefjes en hulpmiddelen in de nieuwe Vel ser tunnel zoveel mogelijk willen inperken, door bijvoorbeeld betonnen lichtrasters aan te brengen boven de open bakken, om aldus bij in en uitrijden de overgang tussen dag licht en tunnelverlichting zo geleidelijk mo- doofd voor het eventuele tegemoetkomende £eiJk je doe" *!jn' me" ïf 1 660 verkeer. Dit, om als er één buis buiten ge- helderder verlichting met TL-buizen ont worpen dan de Rotterdamse en de kleuren van het inwendige zijn zo gekozen, dat het oog „gerustgesteld" wordt. Voorts is het la waai, dat vaak angstwekkend werkt in een tunnel, door geluidsabsorberende stoffen in het dak en schuine wanden, die het leven naar de zolder kaatsen zoveel mogelijk ge reduceerd en naar alle waarschijnlijkheid teruggebracht tot dat van een stadsstraat, maar de helling bij voorbeeld, die eveneens bruik moeten worden gesteld, groen licht „doorrijden en normaal inhalen" zou bete kenen: moet er in twee richtingen door één buis worden gereden, dan verschijnt er dus aan de tunnelwand op vaste afstanden een oranje knipperlicht, dat zeggen wil „Voor zichtig rijden". En „niet inhalen". Artikel 7 lid 7 van het wegenverkeers reglement geeft deze verschillende kleuren een welomschreven betekenis: groen is „doorrijden", oranje „voorzichtig" en rood: „stoppen en motor afzetten". Dat laatste wordt bijna nooit gedaan met alle risico's voor koolmonomxyde vergifti ging van dien, want een onbelast draaiende automotor produceert nu eenmaal veel meer giftig gas dan een normaal lopende. De zeven secties van de tunnel, die bij ongelukken op een schoonmaakbeurt van groen op rood moeten worden geschakeld en dus voor het verkeer uit die richting uitvallen, zijn afleesbaar op de lichtbak, waar een rode streep opkruipt naarmate er meer rode lampen gaan branden, die dan automatisch de groene lichten „voor zich uitschuiven". Allemaal te volgen op de con trolepanelen. Tegen menselijke vergissingen Het systeem houdt rekening met mense lijke vergissingen. Het zou bijvoorbeeld kunnen voorkomen, dat een tunnelbuis ge heel op groen staat. Dan mag het verkeer van de andere kant er dus onder geen voor waarde in, want bij groen licht wordt er vrijelijk ingehaald. Om nu te voorkomen, dat de lichten aan de andere kant op groen of oranje komen te staan, waardoor het te gemoetkomend verkeer in de verleiding zou kunnen komen, dezelfde buis te gebrui ken, is de zaak zo vergrendeld, dat dit niet kan: aan één kant groen licht kan nimmer samengaan met oranje of groen aan de an dere zijde van het verkeerslicht in de tun nelmuur. Het oranje knipperlicht duidt dus op een bijzondere situatie en beduidt dat er niet (ADVERTENTIE) De AVRO heeft tien Nederlandse compo nisten gevraagd nieuwe kinderkoorwerkjes te schrijven voor kinderen tussen 7 en 15 jaar. Aan deze opdracht is een prijsvraag verbonden, waaraan een jury van musici en een kinder-jury zullen meewerken. Voor de beste kinderkoren zijn geldprijzen uitgeloofd. Jurriaan Andriessen, Adriaan Bonsel, Géza Frid, Oscar van Hemel, Ru- dolf Karsemeyer, Jan Mul, Max Prick van Wely, Johannes Röntgen, Hans Schouw man en Paul Chr. van Westering hebben aan de uitnodiging gevolg gegeven. De AVRO tracht met deze activiteit in een leemte te voorzien. Bij het samenstellen van programma's voor kinderkoren stuiten de dirigenten steeds op een gebrek aan fris, nieuw en acceptabel repertoire. Zij moeten vaak teruggrijpen op ouderwetse werkjes of buitenlandse koormuziek, die onder de jonge zangertjes uitspraakmoei lijkheden opleveren. De jury staat ondér voorzitterschap van Felix de Nobel. y»3cxxcxxoaxxx>^oocco^ooccooccccccccox^:cc<xccccccc(-/ 6 g Rood licht in de tunnel betekent niet t' alleen onvoorwaardelijk stoppen, maar 8 ook „motor afzetten". Dat dit laatste] geen overbodige voorzorg is, mag blij- ij ken uit het verhaal, dat bij tunnelbou- 3 wers als een afschrikwekkend voor- beeld de ronde doet over een Ameri- kaanse tunnel, waar op een goed mo- 5 ment een opstopping ontstond door een Ongeval. Een vrachtauto kwam daar- door met de uitlaat net boven de g motorkap van een personenwagen te- recht en doordat de vrachtautochauffeur g verzuimde zijn motor af te zetten, over- 8 leed drie minuten later de bestmirder van de personenwagen aan koolmonoxy- devergiftiging. >OOMOXX»DCXXXO^^DO<>X*X>OOMOOCOOOC03CCCCOOOOOCXX»DOa>: een bepaalde schrikreactie opwekt, kon zelfs Rijkwaterstaat niet voorkomen. De zo groot mogelijke aanpassing aan de omstan digheden in de open lucht, heeft niet kun nen voorkomen, dat er ook in de Velser tunnel straks natuurlijk andere omstan digheden heersen dan op de weg. Bij brokken: paraat Mochten er echter toch nog brokken ko men in de tunnel, dan staat een kraanwa gen met 15 ton hefvermogen achter en 3 y2 ton voor in de brandweer-tunnelgarage klaar om uit te rukken en zullen in de controlekamer de auto's door één buis wor den geleid met behulp van de verkeers lichten. De kraanwagen en de „duizendpoot" een auto die in Weesp wordt gebouwd en het meest zal lijken op de bordeswagens, die men hier en daar gebruikt voor het onder houd van de straatverlichting, zullen ech ter samen niet kunnen voorkomen, dat er elke seconde grote hoeveelheden afgewerk te en vergiftige lucht in de tunnel wordt gespoten door het langsrazende verkeer. Daarvoor zijn of worden aan weerskanten van het kanaal de hoge ventilatietorens gebouwd de noordelijke kon wel eens niet op tijd klaar komen, maar dan gaat de tunnel tóch in dienst die per strek kende meter tunnel elk uur 1250 kubieke meter lucht zullen kunnen verversen met behulp van de grote schoepen, welke onder in deze torens worden gemonteerd. Dat wil zeggen, dat elk uur de ganse tunnelinhoud dertig keer ververst wordt, maar dat er toch nog altijd een licht waas zal hangen, zoals ook de Rotterdamse tunnel dat kent bij intensief gebruik. Rot terdam is echter „vol": 60.000 auto's per dag. Velsen, met zijn bredere tunnel nog niet 20.000 per dag naar raming. Het aantal ongevallen in de Maastunnel is angstwek kend hoog en niet alleen door de te smalle tunnel, maar ook door ergerlijk gedrag van vrachtautobestuurders, waarvan een be paalde categorie er bij voorbeeld een won derlijk soort sport in heeft gezien, de ver keerslichten met de lading van de wand te rukken. De voorzorgsmaatregelen, die Rijkswa terstaat in samenwerking met politieautori teiten gaat nemen, zijn dan ook vérre van overbodig. Op een internaat te Leeuwarden hebben zich de afgelopen week gebeurtenissen voorgedaan, die voor de ouders van twee jongens aanleiding zijn geworden een aan klacht bij de officier van Justitie tegen de directeur van het internaat, de oud-mili tair J. W. in te dienen. De vader van de 16-jarige A. de H. uit Amsterdam heeft nadat zijn zoon verhalen over zware licha melijke tuchtiging waarbij zijn boventan den door de onderlip zouden zijn geslagen naar huis had geschreven een aan klacht ingediend tegen de directeur van het internaat. De jongen is door zijn moe der uit Leeuwarden weggehaald. Twee an dere leerlingen zouden naar aanleiding van het voorgevallene van het internaat zijn weggelopen. Ook van de zijde van een van deze twee jongens, namelijk H. K. uit Den Haag. is een aanklacht bij de officier van Justitie gedeponeerd. Op het internaat zijn ongeveer vijftig jongens van 15 tot 20 jaar ondergebracht. Deze jongens, die allen op scholen in hun woonplaats hebben gefaald, worden hier geducht aan de studie gehouden. Lessen worden op het internaat niet gegeven; die ontvangen de leerlingen op diverse Leeuw arder scholen. Het internaat kan het best worden beschouwd als een streng huis werkinstituut. De directeur van het internaat heeft ver klaard dat er geen lichamelijke tuchtiging is geweest. Wel hadden zich inderdaad moeilijkheden voorgedaan in de eetzaal, waarop de directeur het nodig vond A. de H. uit dit lokaal te verwijderen. Hierbij zou de jongen zich ongelukkigerwijs heb ben gestoten. Van enige opzet was geen sprake, aldus de heer W., die tevens mee deelde, dat het geval van de twee jongens, die dezelfde dag het internaat hebben verlaten, niets met de moeilijkheden tus sen hem en genoemde leerling heeft te maken. W. heeft een van de twee jongens in verband met andere moeilijkheden van de school verwijderd en de andere zou voor een zware repetitie het hazenpad heb ben gekozen, doch zijn teruggekeerd. ADVERTENTIE VERKOOP EN VERHUUR Nassaustraat 5 - Haarlem - Tel. 15220 Nieuwe Groenmarkt 2 - Haarlem - Tel. 15228 De stichting „Jeugd en Muziek" heeft het plan opgevat binnenkort een nationaal jeugdorkest op te richten, dat onder de naam Het Nederlands Nationaal Jeugd orkest zal streven naar de vorming en in standhouding van een zo volledig mogelijk ensemble van amateurmusici in de leef tijd van dertien tot drieentwintig jaar. In het voorjaar van 1958 zal de stichting „Jeugd en Muziek" haar tienjarig bestaan vieren. Hierbij is gedacht aan een eerste openbaar optreden van het te vormen or kest. In de zomer van 1958 zal ter gelegen heid van de Wereldtentoonstelling in Brussel het dertiende jaarlijkse congres van de „Fédération Internationale des Jeunesses Musicales" worden gehouden. De stichter van de feratie, de Belg. Marcel Cuvelier, heeft het. plan geopperd hier aan een ontmoeting te verbinden tussen nationale jeugdorkesten uit een tiental lan den. Het Nederlands Nationaal Jeugdor kest zal daaraan deelnemen. Voor de toe lating, audities, voorwaarden en verplich tingen liggen lijsten ter invulling gereed, die bij voorkeur op schriftelijke aan vrage worden toegezonden door het Bureau Jeugd en Muziek aan de Jacob Obrechtstraat 51 in Amsterdam. Het bepalen van de openingsdatum van de nationale bloemententoonstelling „Keukenhof te Lisse is dit jaar voor het organiserende stichtingsbestuur een grote moeilijkheid geweest. Zoals wij reeds dinsdag berichtten, wordt de wereldvermaarde tentoonstelling op 4 april geopend, waarmee de traditie van de zeven voorgaande exposities wordt voortgezet. De moeilijkheid is echter, dat zoals thans wordt ver wacht de bloembollen twee weken vroeger dan normaal zullen bloeien, met als ge volg, dat het stichtingsbestuur nog gedacht heeft aan wijziging van de openings datum. Om de traditie geen geweld aan te doen, is de datum van 4 april gehandhaafd. Het tot nu toe ideale voorjaarsweer is trouwens geen enkele waarborg, dat de bollen vroeger zullen bloeien. Enkele nachtvorst en en de bloeiperiode is weer verlaat. De nationale bloemententoonstelling te Lisse zal dit jaar een extra Hollands cachet hebben. Want als de „Keuken hof' wordt geopend, zullen daar de wieken van 'n Groningse molen gaan. ADVERTENTIE Expositie Van 2 tot én met 28 maart wordt in kunsthandel ,,'t Oude Wevers- huys" in Amersfoort een expositie gehou den van schilderijen en tekeningen van de in Frankrijk wonende Nederlandse schilder Nico Eekman. Expositie Tekeningen en schilderijen van de schilder en dichter Hendrik de Vries in Haren (Groningen) worden van 2 tot en met 17 maart geëxposeerd in Arn hem in de tentoonstellingsruimte „De Po pulier". Expositie. De Delftse schilder Jan de Groot zal in de kunstzalen Bennewitz in Den Haag zijn debuut maken. Hij houdt daar van zaterdag 9 tot en met zaterdag 30 maart een tentoonstelling van zijn schil derijen. De expositie zal op 9 maart des middags om drie uur worden geopend. Bruikleen Het stedelijk museum „De Lakenhal" in Leiden heeft voor de ten toonstelling „Goya et le fantastique", die van 20 mei tot 31 juli in Bordeaux wordt gehouden, het schilderij „Charonsboot" van Jacob Isaanczn. van Swanenburgh in bruikleen verstrekt. Het rijksmuseum Kröller-Möller in Otterloo heeft voor deze tentoonstelling twee schilderijen in bruik leen gegeven. Expositie. Van 2 tot 23 maart zal bij kunsthandel M. L. de Boer in Amsterdam een tentoonstelling worden gehouden van schilderijen en tekeningen van Jan van Herwijnen. Met het oog op de be sluiten van de conferen tie te Parijs over de Euro- markt en meer in het bij zonder over het opnemen van de Franse overzeese gebieden in de gemeen schappelijke markt, is een kaart van de Franse Unie actueel. Krachtens de be palingen van de Franse grondwet omvat deze Unie de Franse Republiek en de geassocieerde gebieden. De Franse Republiek omvat het grondgebied van Frankrijk, de overzeese departementen en de over zeese gebieden. Aan de de partementen van het moe derland worden toegevoegd de Algerijnse departemen ten, alsmede de departe menten Guadeloupe, Marti niqueRêunion en Frans Guyana. De overzeese g eb i eden zijn in de plaats gekomen van de vroegere „koloniën": Frans West Afrika, Frans Equatoriaal Af rika, Madagascar, de Comoren, de Franse Zuidelijke en Zuidpoolgebieden, Frans Somaliland, St. Pierre en Miquelon, Nieuw Caledonië en Frans Oceanië. De geassocieerde gebieden omvatten Togo en Kameroen, gebieden die onder UNO-voogdij bestuurd ivorden door Frankrijk. De Nieuwe Hebriden vormen een Frans- Brits condominium. Deze eilandengroep wordt door Frankrijk en Groot-Brittannië '/f sinds het jaar 1907 gezamenlijk bestuurd. In de jaren 1935-1937 heeft Frankrijk een sterfteoverschot. gehad van 13.600 per jaar. Na de oorlog is de stand der bevol king verbeterd. Hoewel de cijfers voor 1956 een geboorteoverschot aangeven van 260.000, valt er een lichte daling van het aantal geboorten ivaar te nemen en het aantal sterfgevallen neemt enigszins toe. Volgens gegevens van het Nationale In stituut voor de Statistiek te Parijs, moet de daling van het aantal geboorten worden toegeschreven aan de veranderde samen stelling der bevolking naar leeftijdsgroe pen. In het komende jaar zal een verdere daling van het aantal geboorten intreden, daar, als gevolg van de gebeurtenissen in Algerije minder huwelijken werden geslo ten en er bijgevolg minder eerstgeborenen zullen zijn. Het aantal sterfgevallen blijft ongeveer gelijk. De schommelingen, welke van jaar tot jaar Minnen worden waargenomen, zijn een gevolg van het aantal sterfgevallen onder de grijsaards, dat toeneemt wanneer er een ernstige griepepidemie heerst, zo als in 1953, of wanneer de winter wordt gekenmerkt door hevige koude, zoals in februari 1956. Met deze woorden richtte de voorzitter van „Keukenhof", de heer T. M. H. van Waveren, zich dinsdag in café-restaurant „Treslong" te Hillegom tot een groot aan tal persvertegenwoordigers, toen hij hun de plannen voor dit jaar uit de doeken deed. De „Keukenhof" zal dit jaar weer aan trekkingskracht uitoefenen op duizenden buitenlanders en landgenoten, die onge twijfeld weer verrukt zullen staan van de naar schatting tien miljoen bloembollen, die in het bosachtige terrein in sierlijke perken, partijen en rotstuintjes zijn ge groepeerd. Dat het bezoek aan de nationale bloemententoonstelling, speciaal van bui tenlanders, geleidelijk stijgt, wordt wel be wezen door de cijfers. Vorig jaar wandel den 522.000 personen langs de gazons en vijvers van „Keukenhof", waarvan onge veer vijftig percent bestond uit buitenlan ders: voornamelijk uit Duitsland, België en Noord-Frankrijk. Deze toeneming van het aantal bezoe kers stelt het stichtingsbestuur voor moei lijkheden in verband met het verkeerspro bleem. Het wordt steeds moeilijker om het aantal auto's en bussen op de zondagen snel naar en van de „Keukenhof" te lei den. Het bestuur heeft het daarom nodig geoordeeld een sneciale verkeerscommis- sie in het leven te roepen. Dit verkeers probleem is dit jaar zo acuut, omdat het de Nederlandse Spoorwegen niet mogelijk is, in het komende bloembollenseizoen treinen te Lisse te doen stoppen. De werkzaamhe den op het baanvak Amsterdam-Rotter dam leveren namelijk reeds zoveel moei lijkheden en vertraging op, dat het inleg gen van stoptreinen te Lisse niet verant woord is. Verwacht wordt, dat. met het oog op deze maatregel het aantal bussen, dat de tentoonstelling zal aandoen, sterk zal stijgen. Het is de vraag, of het huidige parkeerterrein bij de „Keukenhof" vol doende ruimte voor het parkeren van deze bussen zal bieden. De NZHVM zal trachten de grote toeloop van bezoekers zo snel mogelijk aan- en af te voeren. Op de corsodag zullen wel stoptreinen, die op de stations Lisse en Hillegom zullen halt houden, worden ingelegd. Een nieuwigheid op de expositie is de zogenaamde „koude kas". Hier zullen de tulpen en narcissen bloeien, nadat de tienduizenden tulpen in meer dan zeshon derd variëteiten in de „warme kas" zijn uitgebloeid. In de „koude kas" zal men on dermeer kunnen genieten van de zeer laat bloeiende Breeder-tulpen, wier bijzondere kleuren bekoorlijk zijn. Nieuw is ook het beeld van de wiekende molen, die thans nog in aanbouw is. De bezoekers zullen deze molen vrijelijk kunnen bezichtigen. Vooral voor filmers en fotografen zal dit „Hollandse symbool" een aantrekkelijk object betekenen. Van de molen af heeft men een prachtig uitzicht over de bloeien de velden. In afwijking tot vorige jaren zal ditmaal geen tentoonstelling van Nederlandse beeldhouwwerken worden gehouden. Thans zullen tussen de bloemperken Fran se beelden van ondermeer Rodin, Zadkine, Bourdelle en Lipchitz een plaats krijgen. Er wordt een internationale fotowed strijd georganiseerd, speciaal voor kleuren foto's en dia's. Teneinde de bezoekers zo veel mogelijk van dienst te zijn wordt op het terrein een donkere kamer ingericht, waar fotografen, die met hun toestel moei lijkheden hebben, de films kunnen verwis selen. Tenslotte kan worden medegedeeld, dat de aanleg van de perken op vele punten ten goede is gewijzigd. Óp het „Keukenhof-terrein zal weer een post kantoor worden ingericht, waar speciale „Keukenhof-zegels verkrijgbaar zijn. In Zaandam is bij notaris G. van Holk de stichtingsacte gepasseerd van de „Stich ting Zaans Tunnelcomité'. Doel der stich ting is door het verzamelen van documen tatiemateriaal en het voeren van propa ganda, te bevorderen dat op korte termijn begonnen wordt met de uitvoering van het Coen-tunnelplan van Rijkswaterstaat. Het stichtingsbestuur wordt gevormd door de heren E. G. Duijvis, voorzitter; D. Zwart, vice-voorzitter; mr. W. M. Otten, secretaris; mr. J. J. van der Lip, pen ningmeester; D. Boon Czn; J. Breeuwer; A. Heijn en M. J. Hille. RECHTBANK DEN HAAG. Naar het ANP verneemt, is tot president van de rechtbnak te 's Gravenhagc 'benoemd jhr. mr. G. Witsen Elias, en tot vice-presi dent mr. J. H. C. Slotemaker.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7