Voor uw tuin schilders P. Makkelie en Zn. liet spit J. G. NELIS v. DOORN'S Verzekeringsinspecteur droeg drieduizend gulden niet af Kadar wijzigt zijn kabinet Gramofoon- piaten OPENING Is Reïncarnatie mogelijk DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Kruyer's wilÉandel J.J.A. v. d. LINDEN Woninginrichting VRIJDAG 1 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 HAARLEMSE RECHTBANK AMSTERDAM NEW YORK „Sterke armMiinnich werd vervangen Nieuwe Japanse premier in mei naar Washington Minister Luns aangekomen te Bonn voor gesprek met minister Von Brentano Twee rebellenleiders in Algerije gevat Nieuwe Poolse regering kreeg het vertrouwen Bezoekers van westelijke legaties gearresteerd Scheepvaart W\ Houdt Crama voor ogen! STENO# Kwekerij Iets nieuws voor Haarlem JATOR VEEL STERKER, VEEL BETER! GEN. CRONJESTRAAT 23 VAKBEKWAME GEVRAAGD De officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. R. W. H. Pitlo, heeft tegen een 28-jarige verzekeringsinspecteur te Beverwijk wegens verduistering in dienst betrekking twaalf maanden gevangenis straf, waarvan drie voorwaardelijk, en on der toezichtstelling van de reclassering ge- eist. De inspecteur zou ten nadele van de verzekeringsmaatschappij, voor welke hij werkzaam was in het tijdvak van mei 1955 tot maart 1956, een bedrag van in totaal ongeveer drieduizend gulden hebben ont vreemd, doordat hij verzekeringspremies, die hij voor de maatschappij inde, niet afdroeg. De man is drie jaar geleden reeds ver oordeeld wegens flessentrekkerij. Hij stond nog onder toezicht en heeft bekend het geld te hebben verduisterd. Ter zitting verklaarde de man, dat zijn toezichthou der hem had genoodzaakt zich in een be paald pension te vestigen, waar echter alle comfort zou hebben ontbroken, zodat de inspecteur zijn toevlucht had gezocht in café's. Voorts had hij kennis gekregen aan een dochter van een stratenmaker, die hem veel geld kostte. „Je moet nu een maal tegenwoordig goed gefortuneerd zijn, om de dochter van een stratenmaker te krijgen", merkte de officier van Justitie op. De raadsman, mr. J. Roggeveen, schetste uitvoerig de omstandigheden, waaronder verdachte had verkeerd, waar door deze tot een leven op te grote voet werd gedwongen. Daarom pleitte de raadsman voor een milde straf. Donderdag was de handel ter beurze be langrijk minder dan de vorige dagen, be halve'dan bij opening in de hoek van Uni lever, terwijl er ook voor de scheepvaart fondsen meer belangstelling bestond dan de laatste dagen het geval is geweest. Unilevers, die in enkele dagen een flinke stijging ondergingen tengevolge van ver wachte gunstige jaarcijfers, een verhoging van het d.vidend alsmede een bonusuit kering, moesten gisteren een flink gedeelte van die verhoging prijsgeven op geruchten ter beurze, dat noch van een dividendver hoging, noch van een bonusuitkering sprake is. Nadat, in de morgenuren als hoogste koers 368 gehandeld werd, zette het fonds donderdagmiddag in op 359. Het publiek nam een afwachtende hou ding aan, zodat van drukke zaken in het verdere beursverloop niet kon worden ge sproken. Parijs was lichtelijk koper. Door verdere verkopen in een dunne markt zakte het fonds gedurende de middag tot 355 pet. waardoor de woensdag behaalde winst van 14 pet. geheel verloren ging. Koninklijke Olie werd wat gesteund door Parijse aankopen, waardoor het aandeel 0.50 boven gisteren kwam bij kalme handel. Philips was vrijwel onveranderd op 243, AKU iets lager op 2011/a. Voor scheepvaarten was de toon gunsti ger met de Holland-Amerika Lijn als gang maker op I68V2. De stocken werden gead viseerd 33.50 voor stukken van 200 uit komende voor de aandelen cum. dividend op 187°/o. Over de gehele linie lagen scheep vaarten ongeveer 2 punten hoger dan gis teren. Amsterdam Rubber was fractioneel lager. Staatsfondsen waren verder in reactie uit angst voor verkrapping van de geldmarkt (Callgeld 3'/2 pet. na 3 pet.). Staffellening min V2 pet. op 88, terwijl de overige lenin gen eveneens lager noteerden. Prolongatie 3% pet. (A.N.P.) Ook gisteren bleef de aandacht geconcen treerd op slechts enkele in bijzondere posi tie zijnde fondsen terwijl over het geheel genomen de aandelenlijst slechts aan zeer lichte schommelingen onderhevig was. Te gen slotbeurs deed zich een vereffening voor, toen het tijdstip naderde waarop naar men verwachtte Israel zou bekend maken of het al dan niet zijn troepen zou terugtrekken. Men is algemeen van gevoe len, dat de handel wacht op een verhelde ring van de situatie in het Nabije Oosten. Het industriegemiddelde sloot 1.46 lager op 464,62, waarbij een daling van twee dollar bij United Aircraft een grote rol speelde; het spoorweggemiddelde bleef on veranderd 141,04 en dat voor openbare nutsbedrijven sloot 0.13 lager op 70,40. De omzet van 1.620.000 aandelen was ge lijk aan die van woensdag. Van de 1.096 verhandelde fondsen sloten er 402 hoger, 431 lager en 263 onveranderd. Er werden drie nieuwe hoogtepunten en 19 nieuwe laagtepunten bereikt. Een der actiefste fondsen was Republic Aviation, na het bekend worden van een luchtmachtopdracht tot massaproduktie van de nieuwe F-105 gevechtsbommenwer per. Van de stijging van vier dollar tij dens beginbeurs, bij verhandeling van een blok van 16.500 aandelen van dit fonds, werd aan het slot 3 1/8 dollar behouden met notering 28 5/8. (UP). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3% Nederl. '47 87% 38% 3 Nedl. 1962/64 92% 92% A. K. U 201% 202% Calvé Delft 299 300 Van Gelder Zonen 194 193 K. N. Hoogovens 301% 300 Nederl. Ford 290 300 N. Kabelfabriek 268 270 gew.PhilipsGloeil. 245 247 pref.Philips Gloeil. 150 150* Unilever 357)4 365 Wilton Fijenoord 217 218 Dordtsche Petrol. 833)4 833 Konkl. Petroleum 168,10 167,90 A'dam Rubber 75% 75% Holl. Amer. Lijn. 167 165 N. Scheepv. Unie 167 168% Phs. v. Ommeren 280 280* H. V. A 88 86 Verg. Deli Mijen 90 89 208% Amsterd. Bank 208% Ned. Handel Mij. 166 166 Rotterd. Bank 173 173 Twentsche Bank 179 179 Anaconda Copper 62 62 Bethlehem Steel 172% 172 U. S. Steel 60% 60 General Motors.. 397/ie 39 Shell Union 80B/is 80% Tidewater 33% 33% Vorige koers Een 61-jarige machinebankwerker in IJmuiden hoorde een gevangenisstraf van tien maanden, waarvan drie voorwaarde lijk, tegen zich eisen. De man zou de laat ste jaren een aanzienlijke hoeveelheid me talen onderdelen en gereedschappen heb ben weggenomen ten nadele van de Ko ninklijke Hoogovens. Plet waren voor namelijk bouten, schroeven en pijpjes, die de man mee naar huis nam. Hij borg het materiaal, dat volgens hem schroot was, op in een kamer, die hij steeds gesloten hield. Op de deur had hij een bordje „ver boden toegang" gehangen. Zelfs zijn vrouw kwam nimmer in deze kamer. Volgens zijn verklaringen had- de man deze materialen meegenomen om er thuis mee te werken en daardoor zijn vakkennis te vergroten. „Ik heb er nooit wat van verkocht. In die kamer werkte ik aan de vermeerdering van mijn kennis", zei de man, wat verontschuldigend. De ï-aads- man, mr. B. J. Lambers, pleitte voor een lichte straf. Hij achtte het onderzoek niet volledig. Een 26-jarige bloemistknecht uit Heems kerk is op 8 november en 11 december van vorig jaar op het inbrekerspad gegaan. Lang is hij echter niet uit de handen van de poiitie kunnen blijven. De bloe mistknecht was reeds voorwaardelijk ter beschikking van de regei-ing gesteld, doch de officier van Justitie wilde thans geen ter beschikkingstelling eisen. Plij requi- reerde een jaar gevangenisstraf met aftrek. Op 8 november trok de man met in brekerswerktuig naar een woning in de Breestraat in Beverwijk, waar hij enige deuren forceerde en de brandkast open brak. Hij vond echter niets van zijn ga ding. Op 11 december zou hij hebben in gebroken in- een woning in de Duinwijk- laan te Beverwijk, waar hij een bedrag van ongeveer f 330 en een hoeveelheid gouden en zilveren sieraden zou hebben meegenomen. Deze had hij later verstopt in een hooiberg. De officier opperde de veronderstelling dat de man contact had gehad met een beruchte bende, die in Kennemerland heeft geopereerd. Mevr. Felhoen Kraal-Otto bepleitte een lichtere straf. In al deze zaken uitspraak op 14 maart. WENEN (UP) Radio-Boedapest heeft meegedeeld, dat de communistische pre mier van Hongarije Janos Kakar wijzigin gen heeft aangebracht in zijn regering- De radio-uitzending bevatte de mededeling, dat de plaatsvervangende premier en mi nister voor de gewapende strijdkrachten Ferene Miinnich benoemd is tot eerste plaatsvervangende premier. Beta Biszku is benoemd tot minister vara Binnenlandse Zaken, in opvolging van Münraich, die ook als minister van Binnen landse Zaken fungeerde. Geza Revesz is benoemd tot minister van Defensie, ter vervanging van Miinnich, die ook nog fun gerend minister van Defensie was in zijn bevoegdheid van minister voor de gewa pende strijdkrachten. Radio-Boedapest deelde verder mede, d'at professor Frigyes Doleschal tot minis ter voor de Volksgezondheid werd be noemd en Gyula Kallai tot minister voor Culturele Zaken. Deze beide ministeries bestonden tot dusver niet in de regering van Kadar. Samdor Ronai, die tevens voorzitter is van het Hongaarse parlement, is van zijn functie als minister van Handel ontheven. De uitzending zei niet, wie Ronai als mi nister van Handel op zou volgen. In diplomatieke kx-ingen in Wenen meent men, dat de positie van Miinnich door de benoemingen van nieuwe ministers van Binnenlandse Zaken en Defensie verzwakt, ook al werd hij vice-pi-emier. Eerder kondigde radio-Boedapest een be langrijke reorganisatie aan van cïe Hongaar se socialistische (d.w-z. communistische) arbeiderspartij in een nieuwe poging om een enigszins behoorlijk werkend partij apparaat te krijgen Het nieuwe beheers comité van de partij blijkt voor het groot ste deel gevormd te worden door lieden, die ook al lid van het comité van beheer onder Rakosi waren. Kringen in Wenen legden de nadruk op het besluit van de partij om een zesmaand- se bijzondere politieke scholingscursus voor partijfunctionarissen in te stellen. Een partijmotie bevestigde de „hax-de hand" van het Kadar-bew'ind door er de nadruk op te leggen, dat de „regering de reactionaire eis voor het recht van staken" van de hand moest wijzen- De motie liet de Hongaarse arbeidei-s weinig twijfel over wat zij van het bewind hebben te ver wachten. Zij ci-itiseerde de invoering van vaste lonen na de revolutie, wat „in vele fabrieken tot een verslapping van de ar beidsdiscipline heeft geleid". De motie ge waagt van „verschillen van inzicht inzake de organisatie van de Hongaarse partij en de arbeidersraden tussen de partijen van Hongax'ije en Joegoslavië". De motie voegt daaraan toe, dat gehoopt wordt, dat er we gen en middelen zullen worden gevonden om de betrekkingen met de Joegoslavische zusterpartij te verbeteren". TOKIO (Reuter/AFP) De nieuwe Japanse premier, Noboesoeke Kitsji, heeft te Tokio medegedeeld dat hij, na de hui dige zitting van de Rijksdag, die in mei af loopt, een bezoek aan Washington zal bren gen om met Amerikaanse leiders te spx-e- ken over de opbouw der Japanse weer macht, Japans-Amerikaanse economische samenwerking in Zuid-Oost-Azië, de be perkingen op de handel tussen Japan en communistisch China, de economische werkzaamheden van Japan in Korea en Formosa. In antwoord op een vex-wijt, dat hij ge neigd zou zijn autoritair te handelen, ver klaarde Kitsji: Ik wil zelfs de dmeocratische beginselen in Japan versterken". De 72-jarige voormalige Japanse pre mier Isjibasji, die op 22 februari ontslag nam na twee maanden ministex--president te zijn geweest, is voor een spoedbehande- ling in een ziekenhuis te Tokio opgenomen. Hij moet een langdurige rustkuur ondei'- gaan. De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, is van morgen voor een bezoek van anderhalve dag in Bonn aangekomen. Hy zal met zyn Duitse ambtgenoot Von Brentano Neder lands-Duitse vraagstukken bespreken. Bij zijn aankomst op het vliegveld Wahn bij Bonn, zei minister Luns zeer verheugd te zijn, voor het eerst op Duitse bodem zijn ambtgenoot te kunnen bezoeken. Hij sprak de hoop uit, dat de besprekingen tot een goed resultaat zouden leiden. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Von Brentano begroette minister Luns op het vliegveld. De Nederlandse am bassadeur in Bonn, de heer Lamping, was hierbij tegenwoordig. Minister Luns heeft zich terstond na zijn aankomst naar vice-kanselier dr. Franz Blücher begeven, die op het ogenblik bondskanselier Adenauer vervangt. Dr. Adenauer vertoeft met vakantie aan het Como-meer. De besprekingen zullen heden middag in het ministerie van Buitenlandse Zaken beginnen, na de lunch die dr. Von Brentano zijn Nederlandse gast zal aan bieden. Het ligt in de bedoeling, dat de beide ministers in de loop van hedenmid dag nog een persconferentie zullen geven. Vanavond zullen in het hotel Petersberg een ontvangst en een banket ter ere van minister Luns plaats vinden. De bespre kingen zullen zatex'dagochtend worden voortgezet, waarna een lunch zal plaats vinden ten huize van de Nederlandse am bassadeur in Bonn, de heer A. Th. Lam ping. (DPA-ANP) PARIJS (Reuter) Ambtenaren te Al giers hebben donderdagavond de arrestatie van de Algerijnse opstandelingenleider Ben Mhidi Larbi bevestigd. Zij deelden mee, dat ook de opstandelingenleider Aissat Idir in hechtenis is genomen. Beide leiders maakten deel uit van de vijf leden tellende „commissie voor samen bundeling en actie" van de nationale raad van de Algerijnse revolutie, aldus de ambtenaren. Tot dusver was slechts de arrestatie van de helper, de 35-jarige Sjergoei Brahim, alias Hamida, officieel bekendgemaakt. Ben Mhidi behoorde evenals Ben Bella een van de opstandelingenleiders die in oktober op een vliegreis werden onder schept tot de vijf oprichters van het Revolutionaire comité voor gemeenschap pelijk optreden, dat eind 1954 de opstand tegen het Franse gezag begon. De afgelopen 24 uur zijn 154 opstande lingen om het leven gekomen, aldus heeft het Franse hoofdkwartier in Algerije mede gedeeld. Op ongeveer 260 km ten zuiden van Algiers, in de Sahara, woedden don derdag de gehele dag gevechten tussen Franse troepen en opstandelingen, van wie 83 sneuvelden. Voorts werden 63 geweren en grote hoeveelheden munitie buitge maakt. Slechts één stem - met bijval - tegen Cyrankiewicz WARSCHAU (Reuiter/AFP) Het Poolse parlement heeft met 449 stemmen tegen één bij zeven onthoudingen zijn ver- ti-ouwen uitgesproken in de nieuwe re gering onder premier Cyrankiewicz. De enige stem, die tegen de regering werd uitgebracht, was afkomstig van de partijloze afgevaardigde prof. Antoni Woj- tysiak, de directeur van. een landbouwho geschool te Breslau, die in het voorafgaan de debat Cyrankiewicz verantwoordelijk had gesteld voor „alle machtsmisbruik tij dens de Stalinistische periode". „In de tijd van de persoonsverheerlijking was Cyran kiewicz voorzitter van de ministerraad Ik zie geen enkele roden om hem nu tot voor zitter van de nieuwe regering te benoe men", aldus Wojtysdak. Deze verklaring lokte zowel kroten van afkeuring als ap plaus uit. Toen de voonzitter de vergade ring voor tien minu/ten verdaagde, hadden enkele afgevaardigden de zaai verlaten. De zeven afgevaardigden, die zich van stemming onthielden, waren ook niet bij een pai'tij aangesloten- Het parlement be staat uit 237 communisten, 118 leden van de boerenpartij, 39 afgevaardigden van de democratische partij en 63 pai'tijlozen. WENEN/LONDEN (UP en AFP). De Oostenrijkse legatie in Hongarije wordt al vier dagen scherp in het oog gehouden door de Hongaarse geheime politie, zo is uit Oostenrijkse diplomatieke bron ver nomen. Agenten van de geheime politie houden iedereen aan, die op de legatie op bezoek is geweest, aldus de zegslieden. Het aantal Hongaren, dat de Oostenrijk se legatie bezoekt is aanzienlijk vermin derd wegens vele arrestaties van de afge lopen drie dagen. Niettemin werden meer dan twintig per sonen naar het hoofdbureau van politie gebx-acht voor een nader verhoor, nadat zij de legatie verlieten. Ook andex-e Weste lijke legaties in Boedapest wordt scherp in het oog gehouden, maar deze worden door een kleiner aantal Hongaren bezocht. De Hongaax-se gezant in Londen, Janos Katona, is donderdagmiddag op het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken ont boden, waar hem door onder-minister Sir William Hayter om uitleg werd gevraagd betreffende het arresteren van Hongax'en, die het Britse gezantschap te Boedapest hadden bezocht, om een visum aan te vragen. Sir William verklaarde, met nadruk, dat dit optx-eden der Hongaarse politie kan wox-den beschouwd als tegen het Britse gezantschap te zijn gericht. Hij wees er ook op, dat het werk van het Hongaarse gezantschap te Londen op geen enkele wijze wordt belemmerd. Albireo. pass. 28 Gibraltar n. Max-seille. Almkerk, 28 te Las Palmas. Alwaki, 1/3 te Bandarsliapur verw. Anker, pass. 23 Dover n. Norfolk. Axeldijk, 27 320 m. r.o. Cape Race n. Antwerpen. Alpherat, 28 te Norfolk v. Baltimore. Arkeldijk, 27 v. Baltimore n. Savannah. Aalsum, 27 v. Vancouver n. San Pedro. Amstelstad, 28 1282 m. w.n.w. Kaap De Goede Hoop n. Durban. Amstelbrug, 28 880 m. n.w. Kaapstad n. Kaapst. Antonia, 28 v. Surabaja n. Pladju. Argos, 28 te Piraeus. Aardijk, 28 v. Halifax n. Boston. Adonis, 1/3 te Philadelphia. Agamemnon, pass. 28 Azoren n. Curagao. Alcor, 28 te Rio de Janeiro. Annenkerk, 1/3 te Durban. Averdijk, pass. 23 Miami n. Le Havre. Alamak, 28 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Almdijk, 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Amsteldijk, 28 te Rotterdam. Ariadne, 1/3 te Rotterdam. Bantam 28 te Belawan. Bontekoe, 28 te Belawan. Baarn, 28 te Caldera. Batjan, 28 te New York v. Bremerhaven. Balong, pass. 28 Kp. De Goede Hoop n. Massawah. Batanghari, 28 v. Durban n. Tj. Priok. Bennekom, pas. 28 Flores Az. n. Rio Haina. Britsum, 28 v. Marseille n. Ver. Staten. Bussum, pass. 28 Key West n. Rotterdam. Caltex Nederland pass. 28 Malta n. Sidon. Caltex Rotterdam, 28 te Sidon. Cinulia, pass. 28 Azoren n. Curagao. Cottica, 28 te Paramaribo. Caltex Pernis, 28 te Hoek van Holland verw. Camerounkust, 2 3 te Amsterdam verw. Caltex Utrecht, 12/3 te Rotterdam verw. Charis. 27 70 m. w. Aruba n. Mobine. Congokust, 2 3 te Rotterdam verw. Castor, 1/3 te Port Au Prince. Daphnis, 27 170 m.' n.o. Barbados n. Londen. Dorestad, 27 48 m. o.z.o. Kp. De Goede Hoop n. Las Palmas. Dongedijk, 28 te Los Angeles. Dalerdijk. 28 v. Los Angeles n. Balboa. Diemerdijk, 1/3 te Portland. Duivendrecht, 28 v. New Orleans n. Houston. Esso Rotterdam, 28 te Antwerpen. Etrema, 28 te Punta Cardon v. Curagao. Elizabeth, 28 v. Barry n. Philadelphia. Esso Den Haag, pass. 28 Beira n. Kaapstad. Enggano, 13 te Amsterdam. Felipes, 13 te Tj. Priok. Fairsea, 25 v. Papeete n. Cuxhaven. Giessenkerk, 28 v. Las Palmas n. Duinkerken. Gaasterkerk, 27 v. Hamburg n. Bremen. Gan.vmedes, 1/3 te Curagao. Groote Beer, 1 3 te Rotterdam. Hecuba, 13 te Port Au Prince. Helder. 28 te Antwerpen. Hera. 2/3 te Londen verw. Hoogkerk, 28 v. Dakar n. Fremantle. Hispania. 13 v. Rotterdam n. Onton. Helena, 28 te Antwerpen. Hydra, 28 te Palua Hermes 28 te Ciudad Trujillo. Hestia, 27 te Barbados v. Madeira. Jagersfontein. 28 te Antwerpen. Jason, 28 te New York v. Baltimore. Johannes Frans, 27 250 mijl z.z.w. Tristan naar Buenos Aires. Kopionella, 28 te Abidjan. Kota Baroe, 1/3 te Singapore. Kalianda, 28 te Tolli Tolli. Kellia, 28 te Rotterdam. Kryptos, 28 te Bajo Grande. Kara, 28 te Lake Charles v. Havana. Katelysia, 27 600 m. w.z.w. Bermuda n. Curagao. Korenia, 27 720 m. n.o. Rio de Janeiro n. B. Aires. Konlngswaarde, 1/3 te Madras. Korovina, 27 v. Singapore n. Wellington. Kenia, pass. 28 Minikoy n. Mena Al Ahmadi. Kaimana, 28 te Balikpapan. Khasiella, 13 te Beyrouth. Kosicia, 23 v. Beaumont n. Rotterdam. Laurenskerk, 28 v. Antwerpen n. Hamburg. Loosdrecht, pass. 28 Dakar n. Lour. Marques. Louis Lantz, 28 v. Monrovia n. Emden. Leto, 27 420 m. w. Azoren n. Hampton Roads. Lombok, 27 te Cape Town v. Trinidad. Luna, pas. 28 Marseille n. Sagunto. Leersum, 27 v. Jacksonville n. Savannah. Lawak, 28 te Baltimore v. New York. Lindekerk, 1/3 te Basrah. Muiderkerk, 28 te Rotterdam. Myonia. 27 v. Abadan n. Mauritius. Maashaven, 1/3 te Las Palmas. Malea, 1/3 te Tarakan. Mapla, 113 te Balikpapan. Marisa, pass. 28 Malta n. Piraeus. Mataram. pass. 28 Sabang n. Colombo. Molenkerk. 1/3 te Lourenco Marques. Marpessa, 28 v. St. Vincent n. Curagao. Meerkerk, 23 te Hamburg v. Bremen. Mylady, 1/3 te Houston verw. Munttoren, 1/3 te Mamonal. Montferland, 1/3 v. Amsterdam n. Las Palmas. Noordam, 27 250 m. o. New York n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 27 v. Curagao n. Havana. Ovula, 28 te Singapore. Ondina, 28 te Dakar. Oranjefontein, 28 te Port Elizabeth. Oberon, 28 te Mobile v. Maracaibo. Oldekerk, pass. 28 Gibraltar n. Antwerpen. Ootmarsum, 28 te Hamburg v. Bremen. Oostkerk, pas. 28 Vlissingen n. Rotterdam. Oranje, 1/3 v. Amsterdam te Southampton. Ouwerkerk, 1 3 v. Melbourne n. Sydney. Peperkust, 28 te Dakar. Prins Casimir. 28 v. Curagao n. Europa. Prins Willem III, 2/3 te Dakar verw. Papendrecht, 2 3 te Pta. Cardon verw. Poelau La ut, 1 3 te Singapore. Prins Willem IV, 28 v. Dakar n. Bordeaux. Prins Willem V, 28 v. Bergen Nw. n. Lissabon. Rempang, 1 3 te Genua. Rijnkerk, 1/3 te Marseille. Reael 23 te Surabaja. Riouw, 28 te Dakar. Rotula. 27 5 m. n.w. Curagao n. Santos. Rijndam. 28 v. New York n. Cobh. Stad Arnhem, 28 te Norfolk. Schie, 28 te Le Havre. Sommelsdijk, 28 te Antwerpen. Stad Dordrecht, 28 v. Gibraltar n. Palermo. Stad Rotterdam, pass. 28 Gibraltar n. Melilla. Stad Schiedam, 28 v. Savona n. Bona. Statendam. 28 te La Guaira. Straat Madura, 1/3 te Colombo. Scherpendrecht, 28 te Napels. Schiedijk, 28 te Boston. Statendam, 27 v. San Juan n. La Guaira. Straat Torres, 28 te Bombay v. Colombo. Stad Leiden, 23 te Antwerpen. Stanvac Selo 28 te Singapore. Slamat, 27 240 m. o.n.o. Paramaribo n. Kaapstad. Solon, 27 v. Philadelphia n. Willemstad. Stad Amsterdam, 27 695 m. z.z.w. Cape Race n. Hampton Roads. Stad Leiden, 27 te Antwerpen. Stad Alkmaar, 28 te Freetown. Statendam, 28 v. La Guaira n. Curagao. Statue of Liberty, 1 3 v. Mena Al Ahmadi naar West-Europa. Steenwijk. 28 v. St. Nazaire n. Norfolk. Stentor. 27 v. Houston n. New Orleans. Seven Seas. 1/3 te Rotterdam. Tara pass. 28 Wight n. Rio de Janeiro. Trompenberg, pass. 28 Flores Az. n. Le Havre. Teiresias, 28 te Tjilatjap v. Surabaja. Ternate, 28 te Balikpapan Titus, 27 v. Curagao n. Port of Spain. Trajanus, 28 te Port Limon. Tibia, 28 60 m. w. Comoro eil. n. Las Palmas. Tabinta, 28 v. Bahrein n. Vizagapatan. Themisto, 28 v. New Orleans n. Rotterdam. Tomocyclus, pass. 28 Azoren n. Curagao. Tiberius, 1 3 te Amsterdam. Van Neck, 1/3 te Napier. Vlist, 2/3 te Hamburg verw. Van Waerwljck, 1 3 v. Sydney n. Melbourne. Witmarsum, 28 te New Orleans. W. Alton Joneh, 28 v. Mena n. Landsend. Wonosari, 27 v. Abadan n. Bahrein. Willem Ruys, pass. 28 Mauritius n. Kaapstad. Westland, 27 280 m. z. St. Vincent n. A'dam. Woensdrecht. 28 80 m. z.o. Albany n. Balikpapan. Waal. pass. 28 Gibraltar n. Algiers. Willemstad. 1/3 te Trinidad. Zaanland, 27 te Rio de Janeiro Zaankerk, 28 v. Hamburg op proefvaart. Zeeland, 28 v. New Orleans n. Philadelphia. Zuiderkruis, 28 v. New York n. Rotterdam. KLEINE VAART Adine, 1/3 v. Lissabon n. Oporto. Advent, 28 v. Skice te Odense. Arnhem, 28 v. Liverpool n. Belfast. Arnoudspolder, 2 3 v. Oporto te Antw. verw. Arctic, 1/3 v. Londen n. Rotterdam. Bab T, 26 te Gai'ston v. Bordeaux. Beekbergen, 28 v. Goole te Gent verw. Beja, 28 v. Antwerpen te Cork verw. Bergsingel, 28 v. Gent n. Newport. Birmingham, 28 v. Poole n. Velsen. Concepcion, 27 v. Sao Francisco do Sul n. Pto. Alegre. Diligentia, pass. 28 Kiel n. Rotterdam. Elsa, 26 v. Barry n. Rochefort. Ferocia, 28 v. Pt. Lyautey n. Swansea. Fiducia, 28 v. Middelharnis te Londen. Gaasterland, 28 v. Boston n. Kingslynn. Harold, 28 v. Frederikstad n. Hull. Hondsbosch, 2/3 v. Rotterdam n. Londen. Haskerland, 28 v. Goole te Velsen. Ida D. 28 v. Rotterdam te Ventspils. Ida Pieter 2 3 v. Bordeaux te Dordrecht verw. Jaba, 28 v. Chatham te Wisbech. Jan Kreumer, 28 v. Londen n. Rotterdam. Joost, 27 v. Cherbourg n. Requejada. Kastanjesingel, 28 v. Antw. te Ipswich verw. Kaap Falga, 26 te Bordeaux v. Goole. Kaap St. Vincent, 27 v. Rotterdam n. Antw. Libra, 28 v. Leixoes te Rotterdam verw. Lotus, 28 v. Hamburg n. Londen. Mare Liberum, 5/3 v. Barcelona te Hull verw. Marin. 13 v. Pt. Lyautey te Malta verw. Markab 28 v. Rotterdam te Rostock verw. Matthew, 28 v. Londen n. St. Malo. Muphrid N, 28 v. Campbelltown te Ayr verw. Navis, 28 v. Rotterdam te Oporto verw. Nottingham, 28 v. Harlingen te Goole. Ponza, 27 v. Grangemouth n. Aberdeen. Paloma, 28 v. Goole te Rotterdam verw. Swift, pass. 28 Kiel n. Kopenhagen. Sonja D, 28 v. IJmuiden n. Rotterdam. Tilly, 26 te Cardiff v. Bordeaux. Tasmanië, pass. 28 Brunsbüttel n. Waterford. Westerhorn, pass. 28 Brunsbtittelkoog n. Rostock. Westersingel, 28 v. Vilvoorde n. Cork. Westerdok, 21 te Gravesend n. Amsterdam. SLEErVAART Ebro, 27 180 m. z.w. Ouessant n. Mombasa. Gel Zee, 28 v. Vlissingen met Vittangi n. R'dam. Humber, 27 80 m. z.w. Wight n. Hamburg. Loire, 27 1290 m. z.o. Hawaii n. New Orleans. Noordholland, 27 510 mijl w.z.w. Madeira naar Pto. Abelo. Tyne, 27 te Port Talbot. Witte Zee, 28 v. Vlissingen m. Vittangi n. R'dam. Zwarte Zee, 27 50 m. n. Casablanca n. St. Vine. ONTEIGENING Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Haar lem d.d. 8 januari 1957 is inzake de Gemeente Beverwijk eiseres; pi'ocureur mr. A. D. P. V. v. Löben Seis; tegen 1 de vennootschap onder de firma Gebi\ Pirovano te Be verwijk en haar vennoten: 2. Reinier Pirovano te Be- vei-wijk. 3. Leonardus Pirovano te Beverwijk. 4. Lambertus Pirovano te Bevei-wijk. 5. Mr. C. Blankevoort q.q. te Haarlem 6 Hendrika Pirovano te Be verwijk. 7. Cornelia F. Pirovano ge huwd met M. Beerepoot te Zwaag. 7a. M. Beerepoot q.q. te Zwaag 8. Johanna J. Pirovano te Beverwijk gedaagden; procui'eur mr. F. M. Oberman uitgesproken de onteigening ten name en ten behoeve van de gemeente Beverwijk van een perceel huis, schuur en erf te Beverwijk, kadastraal bekend gemeente Wijk aan Zee en Duin. Sectie B no. 4660. voor het geheel gi-oot 0.7.88 H.A., met vaststelling van het bedrag der schade loosstelling op f 2624met de rente en met veroordeling van eiseres in de kosten des gedings. Haarlem. 28 februari 1957. De Officier van Justitie L. H. FEITSMA. Gediplomeerd Opticien Het oudee vertrouwde adres van 1875 Levering alle Ziekenfondsen KLEINE HOUTSTRAAT 7 Grote Markt 31 - Telefoon 71174 VLUC EN GOEbl! Vruchtbomen, sierheestex-s, rozen, klimplanten, coniferen rhododendrons, vaste snij- bloemplanten, enz. enz. plant men nu. Graszoden, teelaarde enz. enz. Burgwal 36, Haarlem Tel. 12584 Kwekerij Schalkwykerw. 126 5 min. vanaf Buitenrustbrug en Schipholweg. Eet nu van Een fijne Kip gebraden aan Bestel tijdig. Warmoesstraat 4 Tel. 10924. Effen pumps in diverse kleuren. Een combinatie van luxe en comfort. Alleen-verkoop voor Haarlem KLEINE HOUTSTR. 8 Tel. 14563 No. 36 Accordeon potp. The 3 Jacksons True love Bing Crosby/ Grace Kelly Twee Motten Tom Manders Wenen Annie de Reuver LEEG HUIS TE KOOP omgeving Z. B. Spaarne prijs f 5000. Huizenadm. kantoor J. Antoni v/h. H. W. Vrolijk Heussensstraat 16, tel. 23693 Zandvoort tel. 02507—2210. ZATERDAG 2 MAART a.s. te 10 uur v.m. zal de Edelachtbare Heer Mr. M. M. KWINT, burgemees ter der Gemeente Velsen, de officiële verrichten van het nieuw gebouwde bedrijfspand van het AANNEMERS- EN TRANSPORTBEDRIJF gelegen aan de Kromhoutstraat no. 52 op het nieuwe industrieterrein nabij de Haringhaven te IJmuiden. RUDOLF STEINER SCHOOL - Wilhelmi nastr. 43a Het Amerikaanse antwoord - Op zoek naar Bridey Murphy Het Indische antwoord - Boeddha Het Europese antwoord - Van Lessing tot Steiner. 4 OPENBARE VOORDR. door Mr. M. STIBBE op Do. 7. 14. 21, 28 mrt., 20.15. Entree ter keus 4.6.of 8. SCHOENEN TROPENKLEDING Witte en khaki lange broeken, shorts, shirts met lange en korte mouwen, sportkousen en ankiets, in kwaliteiten die u 1000 en één keer kunt laten wassen. Tropen-Ondergoed Tropen-Regenhoeden Tropenhelmen Palmbeach- en tropical costumes naar maat (zo dun als een lovertje) Tropen-smoking naar maat Speciale afdeling tropenkleding HAARLEM - ZIJLSTRAAT 71 - TEL. 16963 ENORME COLLECTIE 3-ZITS BANKSTELLEN met losse verende kussens, moderne kleuren, fantastisch lage prijzen 375.-, 425.-, 450.-. Blank kersen bankstel slechts 325.— Zware Clubstellen, bekleding naar keuze 297.50 Rookfauteuilkussens, keuze, keuze en nog eens keuze 27.75, 29.75, 33.75, 39.75 Blank eiken Huiskamer, compleet 650. Goth. Huisk.garn., wollen bekleding 325.— 1 pers. Divanbed, 15 jaar garantie 22.75 1 pers. Jeugdmatras29.75 2 pers. Bedstel, 3-delig47.50 1 pers. Binnenvering, 80 x 190 52.25 2 pers. Binnenvering. 120 x 190 89.50 Originele Pullman-matrassen 1 pers. 80 x 19088.50, 120 x 190.... 130. Bouclé-, Smyrna- en Wilton karpetten grote sortering - lage prijzen Deurkleedjes wol 4.79 Slaapkamerkleedjes v.a. 4.75 Cocosmatjes 1.89 Oud-Hollandse Doeken 3.75 U SLAAGT BESLIST VOORDELIGER BIJ GEN. CRONJéSTRAAT 113 - HAARLEM - TEL. 19141 CREDIET-SERVICE AANWEZIG vnl. voor onderhoudswerk, doch ook wel utiliteitsbouw en constructiewerk Fa. P. H. VAN DEN B O S EN ZONEN Klein Heiligland 19 - Tel. 12467

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11