Ook Oost-Indonesië is aan het gezag van Djakarta onttrokken Tweedracht in Israel vertraagt aftocht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ruim 50 leiders deden staat van oorlog afkondigen HET WEER en Krabbegat Carnaval in Nice Nieuwe briefwisseling tussen premier Ben Goerion en president Eisenhower 71e JAARGANG No 200 MAANDAG 4 MAART 1957 302e JAARGANG No 48 Het woord is aan Botsing in Indonesië „Sukarno's droomwereld botst met werkelijkheid" Hatta tegen conceptie Zes doden in het verkeer V erkeer songelukken DIT JAAR: 171 DODEN j Tengevolge van verkeersonge- j Overwegend droog Geen twijfel Akkoord over Westduitse betaling aan Engeland Half miljard gulden plus 750 miljoen deposito Naar de maan Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N., Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, fr. p.p. 7.65. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman NOORO-SUMATWfll Medan iBORNEOl Padancrö MIDDEN-b**3 SUMATRA I (Djakarta ZUID- SUMATRA MIDOEN- JAVA MOLUKKEN Makkassar oap E|o-pi «LEINE SOENOA EIL- Waarnemers ver diepen zich tot nu toe in de vraag of er geen mogelijk heden zijn voor eenzelfde gang van zaken als op Noord Sumatra, waar Simbolon, de militaire com mandant, die der gelijke stappen deed, een tegen speler vond in een aan Djakarta ge hoorzame hoofd officier, welke laatste het gezag van hem overnam. In Oost Indonesië be vindt zich namelijk ook kolonel Sudirman, de voormalige militaire commandant van Oost Java, die daar kortgeleden belast werd met de operaties tegen de benden van Kahar Muzakker op Celebes. Hedenmorgen werd bekend, dat Nasu- tion in Djakarta in voortdurend contact zou staan zowel met de leider van de af scheiding, luit. kol. Samual, als met kolo nel Sudirman. Van ondei-ling contact tus sen deze twee militaire figuren in Oost In donesië werd tot dusver niets gemeld. In een proclamatie van luit. kol. Samual werd gezegd: „In het belang van de Indo nesische republiek en van het welzijn van de bevolking van Oost-Indonesië kondigen wij de staat van beleg af over Oost-Indo- nesië en stellen wij een militair bestuur in, in overeenstemming met de voorlopige grondwet en de regeringsordonnantie van 1948". Hij legde er de nadruk op, dat de maat regelen van tijdelijke aard zijn en niet be tekenen dat Oost-Indonesië zich afscheidt van de Indonesische republiek. „Moge God met ons zijn en ons zijn zegeningen ge ven", zo zei hij. De proclamatie volgde na een bijeenkomst van 52 Oost Indonesische leiders te Makassar, die drie uur duurde. Tegelijkertijd werd een „handvest voor gemeenschappelijke strijd" bekendge maakt. DE PROVINCIES VAN INOONESIË komsten van Oost-Indonesië gebruikt zul len worden door de gebieden zelf en niet langer aan de centrale regering worden uitgekeerd. Naar Reuter uit Djakarta meldt, heeft radio-Makassar bekendgemaakt, dat het nieuwe militaire bestuur van Oost-Indone- sië van plan is, voortaan slechts dertig percent van de inkomsten van het gebied aan de centrale regering af te dragen. United Press citeerde de mening van een parlementslid uit Oost-Indongsië, dat degenen die in Oost-Indonesië de macht aan zich hebben getrokken, zich volledig onafhankelijk van de centrale regering zullen verklaren indien de conceptie van Sukarno wordt doorgevoerd. Vooral de op neming van communisten zou in dit gebied met zijn sterk religieuze invloeden op ver zet zijn gestuit. Op de vraag of Samual door het afkon digen van de staat van oorlog in zijn ge bied de voorlopige grondwet heeft ge schonden, daar alleen het staatshoofd zulks kan doen, zeide een militaire woordvoerder, dat, van juridische kant bekeken, „Samual's actie niet te rechtvaardigen is". Enkele nationalistische dagbladen in Djakarta, waaronder de „Suluh Indonesia", het orgaan van de P.N.I., schreven maan dag, dat Samuals eigenmachtig optreden de weg baant voor de doorvoering van Seneca: Begeer niet lang, doch goed. te leven. Toen, in de periode tussen de capitulatie van Japan en de overdracht van de soeve reiniteit, de toenmalige Luitenant-Gouver neur-Generaal dr. H. J. van Mook de fede rale structuur voor Indonesië concipieerde en tot het einde toe verdedigde, is hij er door vele Indonesiërs (en ook door Ameri kaanse politici en commentators) van be schuldigd, Nederland in de tropen een poli tiek van „verdeel en heers" te willen laten voeren. Uit de jongste ontwikkelingen is wel gebleken, dat deze verdachtmaking van Van Mook onrechtvaardig is geweest en dat hij de staatkundige behoeften van Indonesië beter begreep dan Sukarno. De eenheidsstaat, die Sukarno met geweld en intriges - en tegen de door zijn eigen regering ondertekende verdragsbepalingen in - tot stand heeft gebracht nadat de soe vereiniteit was overgedragen aan de „Ver enigde Staten van Indonesië", is een mis lukking gebleken. Naar buiten is dit on langs duidelijk gedemonstreerd door de staatsgreep op Sumatra, die geen poging tot afscheiding van het gewest was, maar wel een eenzijdig verbreken van het cen tralistische staatsbestel en de vervanging daarvan, op Sumatra, door een soort van „home rule". Deze is weliswaar door het centrale gezag in Djakarta niet erkend, maar evenmin krachtig bestreden. Nu heeft zich in Oost-Indonesië iets der gelijks voltrokken. De tweede door Van Mook geconcipieerde en door Sukarno weg gevaagde bondsstaat is tegen Djakarta in verzet gekomen en heeft in feite zijn oude rechten als zelfstandig lid van een Indo nesische federatie opgeëist. Zowel hier als op Sumatra is dit geschied door leger officieren, hetgeen moet worden verklaard uit de rol, die deze mannen tijdens Indo- nesië's nationale revolutie hebben gespeeld, een rol waaraan zij nu het recht ontlenen, zich op enigszins „Zuidamerikaanse" ma nier in de politiek te mengen. Want met militaire kwesties heeft dit alles weinig of niets te maken. De drie voornaamste klachten, die zowel op Suma tra als in Oost-Indonesië de stoot tot het verzet hebben gegeven, zijn kort en bondig samengevat in de proclamatie van Makas sar: het centralisme van de huidige staats vorm, waardoor de provincies buiten Java economisch niet aan hun trek komen; de corruptie, waartegen de regering onvol doende maatregelen heeft genomen (en waarbij zelfs kabinetsleden rechtstreeks betrokken schijnen te zijn geweest); en het in-gebreke-blijven van de regering bij het uitvoeren van het nationale opbouwplan. Dat militairen zich met problemen van deze aard bemoeien, kan men betreurens waardig achten; maar nog betreurenswaar diger is het. dat zij hiertoe blijkbaar moes ten overgaan omdat niemand onder de burgerlijke autoriteiten het deed. Het allerbedenkelijkste van deze situatie is, dat zij niet kan worden verbeterd maar wel kan worden verergerd door president Sukarno's plan tot „redding van de natie" (het woord „democratie" is uit de omschrij ving van het plan plotseling verdwenen). Dit plan getuigt duidelijk van Sukarno's centralistische opvattingen, waarin voor werkelijk effectieve medezeggenschap van de provinciale besturen in het geheel geen plaats is. Het is dus niet te verwonderen dat er al stemmen opgaa.., die pleiten voor adicale staatkundige afscheiding van Oost- Indonesië van de rest van de republiek indien Sukarno's conceptie zou worden verwezenlijkt. En het is evenmin verwon derlijk dat er in regeringskringen te Dja karta grote verwarring heerst nu er zulk een scherpe antithese blijkt te bestaan tussen de bedoelingen van de president, gesteund door de tegenwoordige romp regering en de zo krachtig geuite wensen van grote delen van het land. Mohammed Hatta heeL deze moeilijk heden kernachtig omschreven door te zeg gen dat „Sukarno's droomwereld van Indo- nesië's eenheid botst met de werkelijkheid". Hij had daar nog bij kunnen voegen, dat de neiging van de president om zichzelf als de spil van die droomwereld te be schouwen, de gevaren van deze botsing nog vergroot. Want Sukarno moge zichzelf in staat achten, door zijn voorzitterschap van de voorgestelde „Nationale Raad" de communisten niet alleen in toom te houden maar tot loyale samenwerking met de rest van de natie te bewegen, het is vele buiten staanders wel duidelijk, dat juist dit per soonlijke ingrijpen de positie van de presi dent geen goed kan doen, aangezien het staatshoofd daardoor van zijn voetstuk stapt. En juist in een tijd, waarin het ver zet in de provincies de nationale eenheid bedreigt, is er meer dan ooit behoefte aan een staatshoofd, dat boven de partijen staat en daardoor aanspraak kan maken op het respect van alle groeperingen en alle landsdelen. Simon Koster DJAKARTA (ANP) De voormalige vice-president Mohammed Hatta heeft za terdag verklaard, dat het plan van presi dent Sukarno voor herstel van de natio nale vrede in Indonesië tot mislukking is gedoemd, „als hij de communistische partij met de religieuze en nationale partijen in één kabinet wil verenigen". In een artikel in het socialistische „Pedoman" zegt Hatta, dat het denkbeeld van de president alleen in praktijk zou kunnen worden gebracht, als alle in het parlement vertegenwoordig de partijen hetzelfde doel zouden nastre ven. Er bestaat echter een principieel ver schil tussen de doelstellingen van de reli gieuze en nationalistische partijen een rechtvaardige en welvarende Indonesische nationale staat en het uiteindelijke doel van de communistische partij, die in wezen een onderdeel vormt van een internatio nale beweging die een wereldrevolutie be oogt, aldus Hatta. Hij noemt het plan van Sukarno^,,goed en idealistisch", maar nau welijks te verwezenlijken. Naar de mening van de voormalige vice-president heeft Sukarno beslissende details verwaarloosd. Daarom schuilt de zwakheid van het plan in zijn eenvoudig heid. „Sukarno zal altijd oproepen tot een heid, maar zijn di-oomwereld botst met de werkelijkheid. Wat in het verleden is ge beurd, geschiedt nu weer". Prinses Gratia Patricia heeft de Mona- gasken zaterdag een verrassing bereid. Zij verscheen met haar dochter, prin ses Caroline, op het balkon van het paleis. Terwijl President Sukarno dit weekeinde nog eens bij zichzelf te rade ging over zyn conceptie voor de oplossing der staatkundige moeilijkheden in Indonesië, moest h{j vernemen, dat opnieuw een uitgestrekt deel van de Indonesische archipel zich van de centrale regering op Java afzonderde: Oost Indonesië. Hedenmorgen keerde de president in Djakarta terug en weldra verscheen de stafchef van de TNI, Nasu- tion, bij hem om verslag uit te brengen over de stappen van de militaire commandant in Oost Indonesië, luit. kol. Ventje Samual, die, gedekt door een raad van 51 belang rijke en representatieve figuren, zaterdag de staat van oorlog en beleg had afgekon digd voor Oost-Indonesië; te weten: Celebes, de Kleine Soenda-eilanden met inbe grip van Bali, en de Molukken. Hy heeft tegelijkertijd een militair bestuur voor Oost Indonesië ingesteld, waarbij de door Djakarta benoemde burgerlijke gouverneur voor Celebes tot militair gouverneur voor Celebes werd benoemd. Evenzo geschiedde met de gouverneur van de twee andere provincies van Oost Indonesië. Zondagmiddag is te 's Hertogenbosch een auto van de Westwal af in De Dommel te water geraakt. De auto kwam uit het straatje „Achter den Boogaard", een zij straatje van de Westwal, en reed schuin het water in. Hij dreef tot bijna aan de overzijde, waar hij zonk en geheel onder water raakte. Terstond nadat het ongeluk gebeurd was, sprong een automobilist, de heer Van Boeckel uit 's Hertogenbosch, ge kleed te water. Hij trachtte twintig minu ten lang de auto te bereiken, maar door de vrij sterke stroming lukte hem dit niet. De Bossche brandweer en politie riepen, na urenlang vergeefs te hebben gedregd en gepoogd de wagen te bergen, de hulp in van de te 's Hertogenbosch gelegen genie troepen. Ook deze konden met hun mate rieel de auto niet bergen. Zes uur na het ongeval is met een zwaardere takelwagen de auto gelicht, waarin zich de stoffelijke overschotten bevonden van de 53-jarige heer S. Vrijhoff uit Eindhoven, zijn 52- jarige echtgenote, hun 17-jarige zoon Hans, hun 15-jarige zoon Frans en een logé uit Alkmaar, de 17-jarige B. Smit. Zaterdagmiddag omstreeks half twee waren enige kinderen aan het spelen op het trottoir aan de noordzijde van de Mid denstraat te Sappemeer. Plotseling stak het bijna vijfjarig dochtertje van de familie K. Bos de rijweg over. Hel meisje raakte onder de rechterachterwielen van een trekker. Het kind was vrijwel op slag dood. lukken in ons land zijn in 1957 om j j het leven gekomen 171 personen, j van wie 23 kinderen. In Makassar, de hoofdstad van Celebes, was het zondag rustig. Volgens in Djakar ta ontvangen berichten staat de stad sinds zaterdagavond onder strenge militaire be waking. Luit.-kol. Samual heeft in een proclamatie gezegd, dat het oostelijk deel van de archipel in de strijd van Indonesië om West-Irian een belangrijke rol speelt. De instelling van een militair bestuur was van dwingend belang „om het land te be waren voor een grote ramp als gevolg van de grote meningsverschillen onder ons". De proclamatie ging niet dieper op de zaak in, maar het is een publiek geheim, dat men in de Oostindonesische archipel ontevreden is over de centrale regering. Er is herhaaldelijk geklaagd over het „centralisme" van Djakarta, het falen van de centrale regering in de strijd tegen de corruptie en bij de uitvoering van haar op- bouwplan. Radio-Makassar heeft zaterdagavond bekend gemaakt, dat de militaire comman dant van Oost-Indonesië, die eigenmach tig een militair bestuur instelde over het oostelijk deel van de Indonesische archipel, „bereid was onderhandelingen te begin nen met een delegatie van de centrale re gering". In deze bekendmaking werd ge zegd, dat de delegatie mandaat van presi dent Sukarno moet hebben in diens kwa liteit van opperbevelhebber van de Indo nesische strijdkrachten. De onderhande- ingen zouden kunnen leiden tot een rege- :ing van kwesties, die voortkomen uit de proclamatie van zaterdag, aldus radio- Makassar. Het nieuw uitgeroepen militaire bestuur van Oost-Indonesië verzocht volledige autonome rechten te verlenen aan de vier Oostindonesische provincies: Celebes, de Kleine Soenda-eilanden, de Molukken en West-Irian. Het besloot verder, dat de in- -eCOCXXXXXXX3CCOCOOCCOOXCOOOOOOOOOCXX)CO(X)C<X>Oa X X O A VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Overwegend droog weer met plaatselijke wolkenvelden en hier en daar tijdelijk mist. In het midden en zuiden van het land lagere middagtemperatu- ren. Zwakke tot matige wind aanvankelijk uit uitlopende, later voornamelijk uit oostelijke richtingen. S 8 Volledige weerrapporten op pagina twee. •-UAXAXAAAXU/ A *»AA.A KA KXSKXXA^JJCXJZOC*. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S de Verenigde Staten. De premier zou de coalitiepartijen gewaarschuwd hebben, dat een partij, die in het parlement tegen de regering stemt, zich uit de coalitie moet terugtrekken. De Heroet- en de algemene zionistenpartij, die in de oppositie zijn, hebben besloten een motie van afkeuring in te dienen. Te Washington verluidt, dat Israel het plan om zich, overeenkomstig de verklaring van zijn minister van Buitenlandse Zaken mevrouw Meir, in de UNO-Assemblee, uit de kuststrook van Gaza en het gebied langs de Golf van Akaba terug te trekken, ten uitvoer zal leggen, niettegenstaande het on verwachte verzoek uit Jeruzalem om na dere opheldering over het Amerikaanse standpunt. Eisenhower zou in zijn nieuwe brief te kennen hebben gegeven, dat Israel op redelijke gronden de hoop kan koeste ren, dat de_ te ontruimen gebieden geen haarden va'n moeilijkheden zullen worden en dat de Verenigde Staten er naar zullen streven, dat deze hoop niet ijdel zal zijn. In Washington vermoedt men dat het Israëli sche verzoek om opheldering over de hou ding van de Amerikaanse regering meer met het oog op de binnenlandse politiek is gedaan dan omdat zij werkelijk twijfel zou hebben over de Amerikaanse politiek. Is raëlische functionarissen spraken berich ten, als zou ambassadeur Eban de Ameri kaanse regering hebben gevraagd akkoord te gaan met uitstel van de ontruiming, ca tegorisch tegen. Volgens de Israëlische militaire gouver neur in Gaza, kolonel Peled, zal de terug trekking der Israëlische strijdkrachten uit het gebied twee tot drie weken in beslag nemen.De overdracht van het burgerlijk bestuur aan het UNO-leger zou veel meeer tijd vergen. Het militaire personeel zal het gebied niet verlaten voordat de laatste burgerlijke bestuursambtenaar is vertrok ken. Peled ontkende dat de Israëliërs mili taire installaties in Gaza zouden hebben vernield. Zes Arabische infiltranten zijn gedood in schermutselingen tussen Israë lische militairen en groepen Arabieren, die van Jordanië naar het gebied van Gaza trokken, aldus heeft een woordvoerder van het Israëlische leger zaterdag te Tel Aviv meegedeeld. Het Russische persbureau Tass heeft ge zegd dat het besluit van Israel om Gaza en Sjarm El Sjeik te ontruimen gegrond is op beloften tot waarborgen die mevrouw Meir van Verenigde Staten heeft gekregen. Het persbureau is overigens van oordeel, dat het Israëlische ontruimingsplan geens zins in overeenstemming is met de UNO- resolutie waarin volledige en onvoorwaar delijke terugtrekking werd geëist. LONDEN (UP). In Londen is van middag een Israëlische radio-uitzending opgevangen, waarin gezegd wordt dat de kabinetsvergadering en de regeringsver klaring in het Israëlisch parlement, over de Israëlische terugtocht uit Gaza en Sjarm El Sjeik, tot morgen zijn uitgesteld. van kunstnijverheidsartikelen op het Lieve Vrouweplein binnen. Hij richtte heel wat schade aan, maar geen schrammetje bedierf de pretTot woensdag zal in het zuiden het plezier voortduren! BONN/LONDEN (Reuter/DAP). - West- Duitsland zal Groot-Brittannië ongeveer een half miljard gulden betalen als bij drage tot de legeringskosten der Britse troepen in de bondsrepubliek. In een com muniqué, dat na onderhandelingen van zes weken tussen Westduitse en Britse verte genwoordigers te Bonn is uitgegeven, wordt verklaard, dat de bondsrepubliek dit bedrag vrijwillig betaalt, tegenover 400 miljoen mark in het lopende jaar, dat op 1 april eindigt. De duur van de periode, waarop de nieuwe bijdrage betrekking heeft, wordt niet genoemd. West-Duitsland zal voorts ongeveer 750 miljoen gulden bij de Bank of England deponeren, bestemd voor de aflossing van de na-oorlogse schuld aan Groot-Brittannië. Het bedrag, dat voor de aankoop van Britse wapens bestemd is, wordt van 200 tot 300 miljoen gulden ver hoogd. Sukarno's conceptie. Maar in berichten uit Makassar werd gezegd, dat de nieuwe ge zaghebbers in Celebes de wederinstelling van de twee-eenheid Sukarno-Hatta wen sen en dat Sukarno en Hatta tesamen de leiding moeten hebben over het nieuwe kabinet en de nationale raad, die naast dit kabinet zou worden ingesteld. Ook eisen zij dat zeventig percent van de leden van deze raad zouden worden gekozen uit lei ders van de religieuze partijen. ADVERTF.NT1F. DUFFEL MONTY COATS 59.50 Met elf schoten uit het momuskanon werd daar de feestviering luidruchtig ingezet. Vier kilometer was de stoet der praalwagens lang. Een carnaval- vierder te Maastricht reed in de nacht van zaterdag op zondag een winkel JERUZALEM (Reuter/AFP/UP) Twee partyen die tot de Israëlische regerings coalitie behoren, ie Ahdoeth Haavoda en de Mapam, hebben besloten premier David Ben Goerion niet te steunen in zijn politiek aangaande de terugtrekking uit Gaza. Deze partijen, die samen 19 van de 120 parle mentszetels hebben, zullen zich ook verzet ten tegen de overeenkomst met de Ver enigde Staten. Dit besluit kan de premier een nederlaag bezorgen als hij na de uit eenzetting van zijn politiek het. vertrouwen van het parlement vraagt. De coalitierege ring bestaat uit vyf partyen. De beide ge noemde partijen hebben elk twee ministers in het kabinet. Ook in een derde coalitie partner, de verenigde religieuze party, is verzet tegen de terugtocht gerezen. Het bestuur van de Mapam (Verenigde arbei dersparty) heeft echter meegedeeld, dat het geen stappen zal doen die leiden tot een val van de regering. Na twee kabinetsvergaderingen heeft de regering bekendgemaakt, dat zij vandaag een besluit zal nemen over de terugtrek king der troepen. Na de kabinetsvergade ring zal de regering een verklaring afleg gen in het parlement. Zondag zijn de ver slagen van de jongste besprekingen van Israëlische vertegenwoordigers met de Amerikaanse en Franse regering en een nieuwe boodschap van president Eisen hower aan Ben Goerion besproken. Volgens waarnemers achten de Israëliërs de Amerikaanse verklaring in de UNO- Assemblee onvoldoende. In het regerings communiqué wordt niet gesproken over in structies aan de Israëlische opperbevel hebber, generaal Dajan, voor besprekingen met de bevelhebber van de UNO-troepen, generaal majoor Burns, ter regeling van de overdracht van Gaza en Sjarm El Sjeik. Volgens Menachem Beigin, de leider van de oppositie zou Dajan willen aftreden als de Israëlische troepen teruggetrokken wor den. Men vermoedt, dat Ben Goerion het uit stel wil gebruiken voor nader overleg met DCCOOCOC<X>OC<XCOOCQCy. Het hoofd van de dienst voor weten luchtmacht, brigade-generaal Gregory, schappelijk speurwerk van de Ameri kaanse luchtmacht, brigade-generaal j Gregory, heeft zaterdag te Washington j verklaart, dav de Amerkiaanse lucht macht misschien binnen vijf jaar een j raket rondom de maan zal zenden. Het is alles Carnaval wat de klok slaat in het zuiden. Niet alleen in Nederland. Daarvan getuigt de boven ste foto uit Nice, waar prins Carnaval, gezeten op een kreeft, zijn intrede deed. Zijn koks vergezellen hem. in hxin pot sierlijke uitmonstering. Het Krabbegat - in de dagelijkse wandel Bergen op Zoom - vormt de plaats van handeling op de txoeede foto. Uit handen van de burgemeester ontving prins Carnaval er de sleutel der stad en daarmee de toestemming het „Agge maar leut heb" in praktijk te brengen. Op dezelfde wijze begon ook de Carnavalviering in Den Bosch, Maastricht, Venray, Venlo, Nijmegen... overal waar de zotheid nog in ere wordt gehouden. In Venray beloofde prins Carnaval alle kinderen, die daar zaterdag werden geboren, een spaarbankboekje. In Sas van Gent (Zeeuwsch-Vlaanderen) werd de Car navalstraditie na dertig jaren onder breking hersteld. Er was weer een op tocht en voor het eerst zelfs een prins. De „grootste boer van Oeteldonk" werd naar goede gewoonte op de markt te Den Bosch tentoongesteld. Op het Vrijthof in Maastricht verscheen het „Mosswief" ofwel de groentenvrouw in de gedaante van een pop aan de mast.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1