Rijwielen Stofzuigers Wasmachines Gascomforen Centrifuges Compi. Keukens Belangrijk hogere exploitatie winst van de Kon. Rotterdamsche Lloyd Eerste Kamer bespreekt het buitenlands beleid Nicole Henriot pianosoliste bij N.Ph.O. onder Arends P.T.T.-tarieven 1 april omhoog Rijwielhuis »Wiïh$limtia" J. Brandenburg herdacht De mogelijkheden voor een pijpleiding naar Rotterdam 12Vz% (11) Dividendvoorstel DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs T WONDER VAN HAARLEM Nieuw Guinea Prof. R. Casimir overleden Huldeblijk Toon Verhey Scheepvaart PETROLEUM HAARDJES WOENSDAG 13 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPREGHTE HAARLEMSCHE COURANT In de Eerste Kamer is dinsdag het debat begonnen over de begroting van Buiten landse Zaken. Aan het begin van de ver gadering heeft minister Luns namens de regering deelneming betuigd met het over lijden van het Eerste Kamerlid .de heer J. Brandenburg (C.P.N.). Minister Luns" bracht het aandeel in het verzet van de heer Brandenburg in herinnering. Dit deed ook de voorzitter van de Kamer, mr. J. Jonkman, die de figuur van de heer Brandenburg vergeleek met het monument „De dokwerker" te Amsterdam. „De heer Brandenburg deed als leider in het ver zet belangrijk werk. Hij kwam altijd vier kant voor zijn opvattingen en overtuiging uit. Ondanks verschillen in politiek op zicht was de verhouding met de mens Brandenburg en de medeleden uitstekend. Men zal hem in deze kring zeer missen", aldus mr. Jonkman. Het debat over buitenlandse zaken werd geopend door prof. A n e m a (A.R.), die verheugd was over de verbeterde verhou ding tussen de Verenigde Staten en Israel en binnen de NAVO. Hij zei de hopen, dat toekomstige regelingen gebaseerd zullen zijn op het onverkorte recht en niet op relatief recht, dat alleen op macht ge baseerd kan zijn. Voorts spoorde prof. Anema aan tot aandacht en geduld bij de groei van de Benelux-unie. Prof. Beaufort (K.V.P.) achtte, hoe wel begrijpelijk door de voorafgaande provocaties, het Frans-Britse optreden in de Suez-kwestie juridisch nauwelijks ver dedigbaar, doch politiek geen misdaad. De tijd van het recht in eigen hand nemen is voorbij, tenzij bij noodzakelijke zelfver dediging, zoals voor Israel gold. Prof. Beaufort wijdde voorts een lange be schouwing aan de Verenigde Naties, die hij vergeleek met de spiegel van de we reld, waarin het goede, zowel als het slechte wordt afgebeeld. Hij meende dat de UNO minder een rechtsorganisatie dan wel een veiligheidsorganisatie is. Hij was van oordeel dat een aanbeveling van de algemene vergadering, vooral wanneer deze de taak heeft overgenomen van een machteloze veiligheidsraad, een belang rijk, moreel en politiek bindend karakter heeft, omdat hier de wil van de meerder heid van 81 landen aan enkele landen wordt opgelegd. Prof. R i p (A.R.) hield uitvoerige be schouwingen over het concept-verdrag voor de Europese markt. Hij waarschuwde tegen een te trage ontwikkeling van de markt met te lang vasthouden aan voor behouden. De sociale harmonisatie dient geleidelijk te zijn en'het protectionisme binnen de zes landen moet zo gauw moge lijk verdwijnen, wil ons land economisch niet tussen twee stoelen komen te zitten. Prof. Schermer horn (P.v.d.A.) vroeg met aandrang beslechting van de geschilpunten met Duitsland, voordat de Europese markt werkelijkheid wordt. Hij meende voorts in de Sovjet-Unie een des integratieproces van het stelsel te be speuren. De uitingen worden met terreur en geweld onderdrukt, doch de krachten worden niet geneutraliseerd. Van' hét denkbeeld-Gaitskell om met Duitsland en de satellietstaten een neutrale, zone te vor men wilde prof. Schermérho'rn niets weten. Hij wilde niet beweren, dat Enge land en Frankrijk in de kwestie-Suez geen directe koloniale oogmerken hadden. De Fransen hadden er het grootste belang bij een eind te maken aan de Egyptische steun aan Algerije. Ook België heeft in de Kongo een koloniaal systeem. Zo rust zijns inziens op de NAVO toch een odium van kolonialisme in de ogen van de Afro-Azia tische landen, dat grote gevaren inhoudt. Ten aanzien van Nieuw Guinea- zei prof. Schermerhorn dat het motief, waarop wij ons voor Nieuw Guinea verantwoordelijk stellen, hetzelfde is als de grondslag van de etische politiek uit de twintigste eeuw. „Wij scharen ons daarmee met behagen in de rij van de beherende mogendheden. Daarom is er bijzonder weinig hoop, dat de betrekkingen met Indonesië zullen ver beteren. Zelfs al zouden wij er in slagen ons te ontdoen van de schijn van koloniale mogendheid, dan nog zou het zeer lang duren, voordat het ressentiment jegens ons bij de gekleurde rassen verdwenen zou zijn", zo zei hij. Hij laakte de houding van voldoening van Nederlandse kringen bij de Verenigde Naties na afloop van de behandeling van de kwestie-Nieuw Guinea. Beseffen zij niet, dat deze afmattingstaktiek, waarbij ons land steeds in het defensief is, ons bij de Afro-Aziatische volken steeds in een slecht daglicht stelt?", zo vroeg hij. Mr. Vixseboxse (C.H.U.) hield een pleidooi voor supra-nationale organisatie ter bevordering van een internationale rechtsorde en het waarborgen van dé rechten van de mens. Thans geldt het ver sleten adagium, dat men zich niet met bin nenlandse aangelegenheden van andere landen mag bemoeien. Mr. Sassen (K.V.P.) wilde van een veiligheidspact, waarbij Duitsland ver deeld blijft, niets weten. Instabiel zou de situatie worden, indien Duitsland her enigd zou worden met het instellen van een gedemilitariseerde veiligheidszone van 800 km. De hereniging van Duitsland ligt binnen de vereniging van Europa. Dat is de sleutel van het ganse vraagstuk. Ook mr. Sassen was van oordeel dat desinte gratie van de Sovjet-Unie onmiskenbaar is. Al te vlot speculeren echter op de des integratie van het Sovjetsysteem acht hij niet in overeenstemming met de nood zakelijke voorzichtigheid. Hij hield voorts een pleidooi voor het concentreren in één plaats van de parle menten van KSG, Euromarkt en Eura- toom. De heer G e u g j e s (C.P.N.) meende, dat ons land, door zich te conformeren met de politiek onder Amerikaanse leiding, volkomen op de verkeerde weg is. Bij de Aziatische volkeren demonstreert zich steeds sterker de afkeer van alles, wat Amerikaans en Europees is. Hij zei voorts, dat de bewapeningslast te zwaar wordt, dat de politiek jegens Indonesië onjuist is, dat het „koloniale" bestuur van Nieuw Guinea zo spoedig mo gelijk moet verdwijnen, dat de benoeming van Speidel een onvergeeflijke fout is, dat Euromarkt en Euratoom in wezen anti- Nederlands zijn en dat ons land een poli tieke weg moet inslaan, die leidt tot col lectieve veiligheid. Mr. Van R i e 1 (V.V.D.) zag een ten dentie in de ontwikkeling van de water stofbom, die uitbreiding van oorlog niet waarschijnlijk maakt. Desondanks kan een klein land als het onze in de verdrukking komen. Immers dreigt ons land tussen Scylla en Charibdis te komen nu ener zijds het gevaar bestaat van totale ver nietiging en anderzijds het in de steek laten door de grote mogendheden, die de H-bom bezitten. Mr. Van Riel had enige bezwaren tegen de Europese markt. Hij meende, dat wij ons niet zo sterk met Frankrijk en België moeten identificeren, omdat wij anders in de moeilijkheden van deze volken in Afrika betrokken worden. Hij wenste bij de onderhandelingen met Duitsland veel aandacht voor de schade loosstelling aan oorlogsslachtoffers en voorts aan de „Auslandsbonds", waarvoor wellicht een specifieke kredietverlening aan Duitsland als oplossing kan worden gevonden. Hoewel mr. Van Riel veel waardering had voor mr. Beyen, vroeg hij zich toch af of diens benoeming tot regeringscommis saris voor de onderhandelingen met Duits land wel juist is. Mr. Beyen is een diplo matiek geverseerde financier, die wordt aangewezen voor het werk, dat geheel op het terrein van het ministerie van Buiten landse Zaken ligt. Heeft dit ministerie niet voldoende deskundigen voor dit werk?, vroeg hij. De heer A1 g r a (A.R.) hieldeen uit voerige beschouwing over het strikte han teren van westerse rechtsregels, zulks in verband met het feit dat Indonesië zich niet houdt aan vrijwillig plechtig gesloten verdragen en gemaakte afspraken. Hij ging voorts breedvoerig in op de Nederlandse verplichtingen jegens Nieuw Guinea. Hij verweet de Partij van de Ar beid te spelen met politieke onmogelijk heden wat overdracht van Nieuw Guinea of een trusteeschap betreft, terwijl niet gesproken wordt over de belangen van de papoea-bevolking. Vandaag wordt het debat voortgezet. Naar aanleiding van uit Duitsland ko mende berichten als zou de aldaar geves tigde dochtermaatschappij van de Shell de aanleg van een oliepijpleiding overwegen van KeulenBonn naar het Rotterdamse havengebied, met een mogelijke aftakking naar de buurt van Gelselkirchcn, deelt het ANP mee, dat de mogelijkheden daartoe reeds verleden jaar zijn onderzocht en be cijferd, maar aanvankelijk niet tot enig resultaat hebben geleid. Wat Rotterdam betreft zijn er bij de op stelling van de plannen voor de aanleg van de derde petroleumhaven, diie nog altijd niet definitief zijn, mogelijkheden openge laten om een diuedandg plan, indien men er toch toe zou willen besluiten, te bunnen verwezenlijken. Hoewel niet bepaald waarschijnlijk, wordt het toch niet onmogelijk geacht, dat de olieleiding aansluiting zou krijgen op de van Marseille uit geprojecteerde pijp leiding, indien deze werkelijk aangelegd zou worden. Men legt er te Rotterdam de nadruk op, dat deze plannen niets te maken hebben met het omstreden project, dat tenslotte in het voordeel van Wilhelmshaven is beslist. Overigens wacht men te Rotterdam rustig af en herhaalt men slechts dat Rotterdam niet alleen de allergrootste supertankers zal kunnen gaan. ontvangen., maar ook ver der alle faciliteiten zal kunnen verlenen, die door de gegadigden gewenst zouden worden geacht. Te zjjnen huize in Voorburg is vannacht overleden prof. dr. R. Casimir, de grond legger van het schooltype lyceum. Prof. Casimir, die 79 jaar is geworden, promo veerde in 1910 in de letteren en wijsbe geerte aan de rijksuniversiteit te Gro ningen. Prof. Casimir heeft zich mede grote be kendheid verworven op het gebied van de drankbestrijding In het programma van het achtste dins dagavondconcert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest plaatste het be stuur een woord van dank en a-scheid aan Toon Verhey, die na tien jaren succesrijk werk in dienst van het muziekleven te Haarlem en in de provincie 'om gezond heidsredenen de dirigeeistok moest neer leggen en om ontslag moest verzoeken uit zijn functie. Gezien de grote verdiensten van de scheidende dirigent voor de opbloei van het orkest, mag deze open brief een karige geste lijken en zou een openlijke hulde, waarin ook het publiek betrokken was geweest, een waardiger bekroning van zijn taak geworden zijn. Maar. de verwe zenlijking daarvan moest stuiten op de oorzaak van zijn afscheid. En forceren zou de zaak wellicht nog pijnlijker gemaakt hebben. Zo werd het no >dgt-dwongen een afscheid per correspondentie. Wij hopen dat Verhey er, filosofisch berustend, voldoe ning-in zal vinden-en uit de--woorden, die hem ten afscheid gewijd werden, de waar dering'-voor zijn streven ten vólle zal proe ven.de waarderihg. tevens van het Haarlemse concertpubliek, waaronder ook wij ons rekenen. Verhey's opvolger As eerste dirigent van het orkest, de heer Iienri Arends, die pas in september officieel in dienst treedt, fungeerde deze dinsdagavond in de Haar lemse Concertzaal als gastdirigent. Hij vond ter begroeting een fraaie krans in de Haarlemse kleuren aan zijn lessenaar. Zijn'temperamentrijke, wilskrachtige na tuur vond in het Concerto grosso opus 6 nummer 10 in d van Handel een dankbaar object. Maar het lijkt wel of Arends, ge wend als hij is aan de zoveel grotere strijkersbezetting va het Concertgebouw Orke t, de grenzen van de klankkracht van het N.Ph.O. al te weinig ontziet. Dit lijkt mij de keerzijde van een overigens bezield musiceren, dat in mildere tinten vooral in het Air en in de gracieuze majeur-finale bijzonder fraai klonk. Jan Hesmerg, Leen- dert de Graaf en Eduard Biele vormden met smaak het concertino. De Zes Adagio's van Willem Pijper kre gen een bezonken verklanking en de Sym fonie in Es (K.V. 543) van Mozart had een vlot verloop. De Adagio-inleiding werd door klankvolume en ritmische tekening een machtig voorportaal van het heerlijke werk en de pétillant gespeelde finale toon de overduidelijk, dat Arends stevig vat op het orkest had. Het optreden van de Franse pianiste Nicole Henriot, met het Pianoconcert no. 1 in bes van Tsjaikofsky, wekte sensationele indrukken door de enorme kracht die zij ontwikkelde, door de rijke nuancering en de karakteristieke uitbeelding van ver schillende episoden en door een stuwing, die leek te werken als een natuurkracht. Pathos, bravour en zelfs lichte spotlust (waar de componist in het overigens fraaie tweede deel de melodie van een Frans straatliedje: „II faut s'amuser, danser et rire" als èën banaal walsje te pas brengt) vierden iri déze zeer doorleefde interpreta tie hoogtij. En Arends slaagde erin met het orkest een volmaakt tegenspel te leveren. Dit maakte de sensatie met het Tsjaikofs- ky-concert volledig. ]os. de Klerk Het bestuur van de stichting Noordhol- 'lands Philharmonisch Orkest, niet in de gelegenheid zijnde officieel van Toon Ver hey afscheid te nemen, wil deze dirigent toch niet laten gaan, nu hij om gezond heidsredenen ontslag heeft moeten nemen, zonder enig blijk van waardering en dank baarheid. Hem zal een stoffelijk blijk daarvan worden aangeboden. Degenen, die daartoe iets willen bijdragen en dat zul len er ongetwijfeld velen zijn kunnen dit doen door storting op een der rekenin gen van het orkest of ten kantore van de administratie. IN HET JAARVERSLAG OVER 1956 der Koninklijke Rotterdamsche Lloyd n.v. wordt met voldoening geconstateerd, dat toeneming van het ladingaanbod op de meeste van de door schepen der maatschappij bevaren trajecten heeft geleid tot een gunstiger exploitatie-resultaat dan het voorafgaande jaar werd behaald. Daartegen over vertoonde het onkostenpeil een verdere stijging over de gehele linie en er bestaat weinig uitzicht, dat deze binnen afzienbare tijd tot staan zal worden gebracht. Een gedeeltelijke compensatie van de toegenomen kosten werd gevonden in een verhoging der vrachten. De extra kosten, veroorzaakt door de belangrijk langere reisduur via de Kaap-route na de blokkering van het Suezkanaal, noodzaakten toe slagen op de vracht- en passage-tarieven in te stellen. De reeds in 1956 gestadig op lopende brandstofprijzen zijn begin 1957 verder aanzienlijk verhoogd. Wat het vracht vervoer betreft wordt gemeld, dat de uitgaande hoofdlijn dit jaar ongeveer hetzelfde beeld vertoondè als in 1955. Het ladingaanbod was gedurende het gehele jaar zeer ruim. In thuisvarende richting was het ladingaanbod aanzienlijk minder. Hierdoor was men genoodzaakt voor een aantal schepen ander emplooi te zoeken en met charterladingen naar huis te brengen. De goede resultaten van deze reizen hebben onder de invloed van de hoge algemene vrachtenmarkt in belangrijke mate bijge dragen tot het gunstige exploitatie-saldo. De exploitatie-rekening over 1956 laat een voordelig saldo van 41.099.800 (v.j. 29.725.064). Hierbij komt saldo winst- en verliesrekening 1955 86.487 50.495). In terest-rekening 3.856.668 3.132.769). Op brengst verkoop m.s. „Indrapoera" boven de boekwaarde 2.092.241, of in totaal 47.135.198 32.908.329). Na afschrijving, reserveringen (onder andere saldo winst naar 1957 49.527) resteert het bedrag van 4.961.250, waaruit 12V2 pet. (v.j. 11) dividend wordt voorgesteld. Het totale passagiersvervoer bleef nage noeg gelijk aan dat van 1955. Tegenover een toeneming in oostelijke richting stond een teruggang in westelijke richting. Toch was het noodzakelijk ten behoeve van het nog steeds zeer aanzienlijke vervoer in laatstgenoemde richting een zestal extra passagiers-afvaarten in te leggen. Mede om aan emigranten passagegelegenheid te blijven bieden, is de maatschappij voor nemens met de „Sibajak" voorlopig een passagiersdienst van Rotterdam naar Nieuw Zeeland en Australië te onderhou den, waarbij op de-terugreis als tot dusver Indonesië zal worden aahgelopen. Wat de vloot betreft wordt medegedeeld dat van het type Maas Lloyd, dat in sep tember 1956 werd afgeleverd, nog vijf schepen in aanbouw dan wel gecontrac teerd zijn. Verder zijn contracten gesloten met de Howaldtswerke Hamburg A.G., voor de bouw van nog twee motorvracht schepen, echter met een draagvermogen van circa 12.500 ton; de oplevering wordt in de 2de helft 1958 respectievelijk 1959 verwacht. Bestedingsbeperking In het jaarverslag van ook deze maat schappij wordt gewezen op de concurren- tiegevaren van schepen uit landen, waar grote belastingfaciliteiten worden verleend en op de fiscale Nederlandse situatie, on der andere aangaande de vervroegde af schrijvingen en investeringsaftrek voor vlootyeryanging. De directie komt in het jaarverslag tot de conclusie, dat de maat regelen tot beperking der bestedingen voor de Nederlandse koopvaardij hun conjunc tureel doel voorbijschieten tot grote schade van de ontwikkeling van deze bedrijfstak op langere termijn. In dit verband wordt opgemerkt, dat Engeland, in een soortge lijke monetaire situatie, als waarin thans ons land verkeert, de investeringsfacilitei ten juist voor de scheepvaart heeft gehand haafd: De reeds aangekondigde verhoging van de P.T.T.-tarieven zal op 1 april ingaan. Wat de postdienst betreft is de belang rijkste wijziging, dat het lokale tarief ver dwijnt. Lokale en interlokale brieven gaan nu beide een dubbeltje kosten, briefkaar ten 7 cent. Drukwerken komen van 2 op 4 cent per 50 gram. Brieven naar het bui tenland komen van 25 op 30 cent. Binnenlandse telegrammen worden duur der: 80 in plaats van 60 cent voor de eerste 10 woorden. Ook allerlei rechten worden verhoogd. Bij de telefoondienst worden alleen de abonnementskosten verhoogd. In de groot ste netten wordt de abonnementsprijs 6 in plaats van 5 gulden per maand. De kosten voor aansluiting aan het telefoonnet wor den aanzienlijk verhoogd: ze komen op een vast bedrag van 75 gulden per aansluiting. De stortingen bij de postcheque- en giro dienst worden 15 cent in plaats van 10 en een postcheque gaat een kwartje kosten in plaats van een dubbeltje. De abonnementen voor de draadomroep gaan omhoog van 2 tot 2,50 per maand. Een greep uit de herziening van de ta rieven: postpakketten 70 in plaats van 60 cent voor 1 kilo, luchtpostbladen 30 cent in plaats van 25 cent, aantekenrecht 25 cent in plaats van 20, expresserecht 50 cent in plaats van 30, internationale antwoord coupons 50 in plaats van 40 cent, postwis- selrecht: tot 25 een kwartje in plaats van een dubbeltje of 20 cent, met daarboven een evenredige verhoging, kwitanties 30 cent in plaats van 25, periodieke over schrijvingen girodienst 7 cent in plaats van 5 cent (dit met ingang van 1 januari 1958), luxe telegrammen 50 cent toeslag in plaats van 40, maandabonnement telex 80 gulden in plaats van 60. De PTT zal voor de toepassing van deze nieuwe tarieven twee nieuwe postzegels uitgeven: een van 8 cent en een van 70 cent. De tariefverhoging levért 56 miljoen per jaar op, precies voldoende om het te kort op te vangen. AMSTERDAM De belangstelling voor de 2V2 pet. pre mielening groot 20 miljoen ten laste van de gemeente Rotterdam waarvoor dinsdag de inschrijving plaats vond was uitzonder lijk groot zodat het toe te wijzen bedrag wel heel gering zal zijn aldus de indruk ter beurze. Verder was de ondertoon voor de inter nationale waarden vrij goed te noemen hoewel Kon. Olies lager waren dan maan dag, in verband met het teleurstellende slot van New York. Speciaal voor de oliewaar den was de ondertoon voor het fonds be slist goed te noemen. Werd in de morgen uren als laatste koers gehandeld op 164,40 door aanbod van publieke zijde, 's middags was er bij opening al direct be langstelling van arbitragezijde voor Parijse en Londense rekening. Het fonds opende op 165,- om daarna gedurende het beurs- verloop verder aan te trekken tot f 165,30. Philips min 2 bij opening op wat midden koersaanbod om daarna iets te herstellen tot 251. Ook Unilever 2 pet. lager op 360 met heel kleine omzet. AKU lag wat ge drukt en verloor IV2 pet. ten opzichte van maandag. In de scheepvaartfondsen was Holland Amerika Lijn iets lager I66V2 (167 7/8). De overige fondsen vertoonden weinig veran dering met de slotkoersen van maandag. Maatschappij Zeevaart echter reageerde niet op het verhoogde dividend van 12 tot 14 percent en de adviesprijs was 222224 onveranderd bij de vorige slotprijs. Van de cultuurwaarden was Amsterdam Rubber wat aangeboden 75 3/4 (77 1/4). Deli- maatschappij iets beter op 96 pet. In de staatsfondsen ging heel weinig om en de koersen schommelden om het slot van maandag. Billitons 240 bieden. In verband met de emissie van 4.400.000 in aandelen met claimrecht ten laste van de Nederland se Overzee Bank was er vandaag geen no tering in de aandelen. Prolongatie 3 3/4 pet. (ANP). NEW YORK Enkele individuele fondsen toonden scherpe koersveranderingen en enkele werden zeer actief verhandeld tijdens een over het algemeen onregelmatige beurs, die de kleinste omzet leverde sinds 26 fe bruari van dit jaar. De omzet bedroeg 1.600.000 aandelen, dat is 50.000 minder dan maandag. Het industriegemiddelde sloot 0,81 ho ger op 470.31; spoorwegen 0,16 lager op 141,80 en openbare nutsbedrijven 0,29 ho ger op 70,98. De handel had de meeste aandacht voor American Motors, dat nog steeds sterke, vraag ontmoet in aansluiting op het nieuws dat de financier Louis Wolfson deelneming beoogt. Het fonds steeg met een halve dollar tot 7%. Chi-ysler kwam van 74% op 75%. Van de 1.117 verhandelde fondsen slo ten er 462 lager, 401 hoger en 254 onver anderd. Er werden vijf nieuwe hoogte punten en 21 nieuwe laagtepunten be reikt. (UP). Bedrijfsbescherming;. De minister van Binnenlandse Zaken overweegt een regeling, krachtens welke de leden der bedrijfsbe- schermingsploegen, die in oorlogstijd, op verzoek van het hoofd van de Bescherming Bevolking ter plaatse, buiten het eigen be drijf optreden, voor de lijd van dat optre den de status van noodwaohter verkrijgen, zodat hun ongevallenrisico dan ten laste van het rijk komt. 3A Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabel fabriek gew. Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Plandel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 90 y8 90 927he 92s/ie 193A 192% 300'/2 300 190 191 290 290 285 A 285 260 260 249 251 148K 360% 360 210 817 831 165,40 168,20 77 78% 166% I66V2 171% 172% 279% 94% 94 96% 96 205 206 166 173% 173 178 63% 63% 169% 169 59% 59% 40 40 82 81% 35% Aardijk, 10 v. Baltimore n. Galveston. Aludra, 15 te Hampton Roads verw. Averdijk, 11 v. Le Havre n.'Antwerpen. Albireo, 13 te Las Palmas. Adonis, 12 180 m. n. Haiti n. Willemstad. Argos, 12 te Haifa verw. Arkeldijk, 12 te Beaumont n. Nèw Orleans. Aludra, 15 te Hampton Roads. Amstelstad, 12 275 m. 0. Lor. Marques n. Karachi. Andijk, 12 te Le Havre v. Boston. Astrid Naess, 12 te Mena v. Dakar. Abbekerk, 13 te Port Swettenham, Aegis, 12 te New York. Alcor, 12 te Buenos Aires. Antonia, 13 te Pladju. Alderamin, pass. 12 Kp. De Goede Hoop n. Las Abbedi.jk, 12 v. Rotterdam n. Bremen. Almdijk, 12 v. Rotterdam n. Antwerpen. Alphard, 12 v. Rotterdam n. Havana. Axeldijk, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Palmas. Almkerk, 13 te Kaapstad. Alpherat, 13 te Willemstad. Angolakust, 12 te Le Havre. Averdijk, 12 te Antwerpen. Beninkust, 12 te Monrovia. Baud, 12 le Priok v. Semarang. Bronnoy, 13 te Rotterdam v. Newportnews. Bintang, 11 v. St. Vincent n. Kaapstad. Bali, 14 te Dakar verw. Balong, 13 v. Massawa n. Perzische Golf. Bantam, 13 te Cochin. Bengalen, 13 rede Tj. Mani. Breda. 12 te Amsterdam. Callisto, 13 te Londen. Caltex Leiden, pass. 12 westp. Kreta n. Venetië. Caltex Nederland, pass. 12 Gibraltar n. R'dam. Ceronia, 13 te Abadan. Cinulia, 12 v. Pta. Cardon n. Hamburg. Clavella, 13 te Abadan. Cleodora, 13 ten anker Chittagong. Castor, 14 te Puerto Ordaz. Camerounkust, 11 te Hamburg n. Amsterdam. Caltex Rotterdam, 12 te Rotterdam. Caltex Utrecht. 11 v. Rotterdam n. Houston. Calamares, 11 te New York. Congokust, 12 v. Amsterdam n. Hamburg. Corilla. 13 v. Singapore n. Balikpapan. Dinteldijk, 12 Londen n. Cristobal. Dorestad, 13 te Las Palmas. Delfland, 12 te Bahia. Dongedijk, 12 te Panamakanaal. Dordrecht. 11 v. New York n. Hamburg. Doris, 11 te Rotterdam. Delft, 12 v. Emden n. Bremen. Daphnis, 13 te Amsterdam verw. Eos, 12 v. Amsterdam n. Nordenham. Ena, 14 te Rotterdam verw. Erinna, 12 te Pladju v. Bangkok. Etrema, 12 te Recife n. Pta. Cardon. Eemland, 12 te Itajai. Esso Den Haag, 12 500 m. z. Kp. Palmas n. Antw. Felipes, 13 te Tj. Priok. Friesland SSM, 13 te Rotterdam. Gaasterkerk, pass. 12 Lissabon n. Dakar. Gadilla, 13 te Balikpapan. Groote Beer, 13 te Halifax. Guineekust, 12 te Freetown. Graveland, 11 v. Las Palmas n. Amsterdam. Hecuba, 12 v. Port of Spain n. Pto. Ordaz. Heemskerk, 12 te Hongkong v. Bangkok. Hydra, 11 960 m. z.w. Flores n. Amsterdam. Holland. 12 te Macuze. Heelsum, 12 te Hamburg. Helicon, 12 te Amsterdam. Hera, 10 te Bremen n. Hamburg. Hilversum, 11 180 m. z.w. Monrovia n. Perz. Golf. Hathor, 11 te Rotterdam. Iberia, 12 v. Rotterdam n. Onton. Johannes Frans, 12 v. Montevideo n. Durban. Jason, 12 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Joseph Frering, 10 te IJmuiden. Koningswaard, 13 te Singapore. Kylix, 11 v. I-Ieysham n. Freetown. Kaimana, 12 te Surabaja n. Tegal. Karimata. 11 v. Singapore n. Port Swettenham. Karossa, 12 te Ambon v. Makassar. Kermia, 12 te Buenos Aires. Kieldrecht, 11 500 m. z.z.o. Monrovia n. L. Palmas. Kloosterdijk, 12 te Bremen. Karimun, 11 le Amsterdam. Kota Inten, 12 te Priok. Kalinga, 12 v. New York n. Beaumont. Kqrovina, 14 te -Wellington verw. - Leuvekerk, 12 v. Genüa'n. Le-Havre. Laagkerk, 12 v. East-Lo.ndon n. Las Palmas. L'angkoeas, .13 te. Surabaja. Loenerkerk, 13 te Mombasa. Laertes, 12 te Amsterdam. Limburg, 12 te Priok v. Tj. Pandan. Lawak, 12 80 m. v. Cristobal. Muiderkerk, 13 te Marseille. Murena, 12 v. Moji n. Bunju. Molenkerk, 12 te Karachi. Myonia, 13 te Maurilina verw. Maasdam, 12 te Havana. Maaslloyd, 12 te Lissabon verw. Mentor, 11 60 m. n.o. Jamaica n. Maracaibo. Maasland, pass. 11 St. Paulsrock n. Las Palmas. Macuba, 11 v. Rotterdam n. Stockholm. Montferland, pass. 11 Fern. Noronha n. Rio de Janeiro. Merwelloyd, 12 te Rotterdam. Maaslloyd, 12 v. Lissabon n. Dakar. Meliskerk, 13 v. Las Palmas n. Marseille. Metula, 14 te Geelong verw. Nanusa, 12 320 m. z.w. Cure eil. n. Manilla. Notos, 11 60 m. w. Algiers n. Tanger. Oostkerk. 12 v. Las Palmas n. Durban. Oranje 13 te Kaapstad. Ophir, 12 te Priok v. Muntok. Ondina, 12 te Pto. La Cruz. Osiris, 11 440 m. z.w. Fayal n. Curagao. Ouwerkerk, 13 v. Brisbane n. Sydney. Perna, 13 te Pladju. Phrontis, 16 te Penang verw. Pieter S, 12 v. Swansea n. Amsterdam. Pr. Johan Willem Friso, 12 v. Antw. n. Bremen. Prins Willem II, 12 te Londen. Pr. Alexander, verm. 12 v. St. John n. Le Havre. Prins Casimir, 14 te Rotterdam verw. Pygmalion, 8 te Trinidad. Parkhaven, 11 v. R'dam. pass. 11 Vliss. n. Antw. Peperkust, 12 v. Lagos n. Pte. Noire. Prins Willem IV, 13 v. Bordeaux n. Duinkerken. Prins Willem V. pass. 12 Gibraltar n. Alicante. Purfina Nederland, 12 dw. Mozambique n. Mena A1 Ahmadi. Rondo, 12 v. Agadir n. Rotterdam. Roebiah, 12 v. Port of Spain n. Kaapstad. Rijnkerk, 13 v. Las Palmas n. Kaapstad. Riouw, pass. 11 Kp. De Goede Hoop n. Belawan. Salatiga. 13 te Colombo. Schiedijk, 12 te Norfolk. Schouten, 12 v. Adelaide n. Mauritius. Sommelsdijk, pass. 12 Wight n. New York. Stad Dordrecht, 12 te Melilla. Stanvac Djirak, 12 te Sungeigerong v. Singapore. Stanvac Ogan, 12 te Sungeigerong v. Singapore. Stanvac Selo, 12 te Sungeigerong. Straat Madura, 12 te Singapore v. Colombo. Solon, 12 te Jacmel n. Haiti. Soestdijk, 11 300 m. z.o. Bermuda n. Havana. Stat, of Liberty, 11 90 m. z. v. Durban n. Europpa. Schelpwijk, 12 280 m. n. N.westkaap n. Geelong. Straat Banka, 12 v. Semarang n. Tj. Priok. Stad Schiedam, pass. 12 Kp. St. Vine. n. R'dam. Sumatra, 12 te Marseille. Stad Maassluis, 13 te IJmuiden. Stad Rotterdam, 12 te Rotterdam. Senegalkust, 13 te Duinkerken. Slamat, 12 v. Kaapstad n. Mogadiscio. Sloterdijk, 12 v. New York n. Antwerpen. Sumatra, 12 te Marseille. Tjisondari, 12 te Manilla v. Singapore. Tibia. 12 450 m. o. Sint Helena n. Las Palmas. Theobaldius, 12 te Rotterdam. Tiberius. 12 te Rotterdam. Talisse, 12 te Bahrein. Tamo, 13 te Necochea. Tegelberg, 13 te Rio de Janeiro. Trajanus, 12 v. Trinidad n. Le Havre. Wonorato, 14 te Singapore verw. Waterman, 11 v. Rotterdam n. Halifax. Wieldrecht, 13 te Rotterdam. Waal, 13 te Beyrouth. Willem Ruys. 13 te Las Palmas. Willemstad, 12 v. Cartagena n. Aruba. Zuiderzee, 13 te Panama Zuiderkerk, 12 te Durban. Zijpenberg, pass. 12 Finisterre n. IJmuiden. KLEINE VAART Albatros, 12 8 m. z. Dungeness n. Duclair. Altho, 12 70 m. w. IJmuiden n. Amsterdam. Alcetas, 9 v. Patras n. Piraeus. Atlas. 10 te Amsterdam n. Rotterdam. Birmingham. 12 80 m. n.n.w. Waterweg n. R'dam. ■Borelly. 12 te Cromer n. Goole. Bab T, 11 15 m. n.w. Landsend n. Garston. Batavier I, 12 30 m. z. Kaap Roca n. Casablanca. Boreas, 11 170 m. z.w. Ouessant n. Malta. Cito, 12 v. Thames n. Dordrecht. De Ruyter, 12 bij Kp. Dantifer n. Rotterdam. Draco, 10 te Amsterdam n. Rotterdam. Deo-Favente, 12 15 m. dw. lie Debas n. A'dam. Eibergen, 12 .v Ceuta n. Civita Vecchia. Elsa, 8 te Port Talbot v. Bayonne. Flevo, 10 te IJmuiden n. Amsterdam. Ferocia, 12 te Gironde v. Swansea. Frieda, 12 v. Hommelvik te Bremen verw. Herman Buisman, 12 dw. Waterweg n. IJmuiden Hoflaan, 13 v. Corsica te Londen verw. Hoogezand, 12 v. Aviles te Calais verw. Inspecteur Mellema, 11 v. Grangemouth te La Joost, 10 te Goole v. Dordrecht. Jan Herman, 12 v. Le Havre n. Casablanca. Julia Mary, 12 175 m. z.z.w. Scillys n. Manchester. Kenitra, 12 bij Noordhinder n. Rotterdam. Kaap Falga, 9 te Londen v. Bordeaux. Kaap St. Vincent, 10 te Vestervik n. Aalborg. Leliegracht, 12 dw. Nordernei n. Helsinki. Manta, 12 te Varne n. Shoreham. Mareliberum, 12 te Beachyhead n. Malta. Marie Sophie, 12 25 m. w. Goeree n. Rotterdam. Marie Sophia, 12 v. Londen te Rotterdam verw. Marin, 12 100 m. w.z.w. Salerno n. Londen. Matthew, 12 25 rn. n. Hoek v. Holl. n. Rotterdam. Merwestad, 12 op Noordzee v. Londen n. R'dam. Mynelis, 12 10 m. z. Livomo n. Napels. Midas, 11 40 m. w.n.w. Oporto n. Amsterdam. Neeltje B, 12 te Dover n. Londen. Nyenburgh, 12 8 m. n.w. IJmuiden n. Antwerpen of Rotterdam of Amsterdam. Netta, 11 150 m. n.o. Villano n. Antwerpen. Pavo, 10 v. Requejada n. Dordrecht. F"onza, 9'te Bordeaux v. Nantes. Plato. 11 60 m. o. Valencia n. Barcelona. Pallice verw. Philetas, 11 100 m. n.n.o. Kp. Vilano n. R'dam. Santa Margherita, 12 10 m. n. N.hinder n. Fowey. Soemba. 12 te Kp. Villano n. Leixous. Stella Maris, 12 bij Borkum Rif n. Kopenhagen. Spurt, 12 40 m. o. Barcelona n. Londen. Tasmanië, 12 5 m. z.w. Tersch.bank n. Stettin. Theobaldius, 12 30 m. z.w. Nrd.hinder n. R'dam. Tilly, 10 te Barry v. Bordeaux. Vlieslroom, 12 dw. Villano n. Kingslynn. Wiebold Böhmer, 12 60 m. z.. Finist. n. Lissabon. Walenburg, 12 30 m. z.w. Casquets n. Rotterdam. Zuiderzee, 11 100 m. n.o. Villano n. Gent. SLEEPVAART Hudson, 12 v. IJmuiden te Maassluis. Noordholland, 11 140 m. n.o. Barbados naar Pto. Cabello. Poolzee, 11 v. Rotterdam n. Maracaibo. Simplex, Balako enz. Dongens en meisjes v.a. 2.50 per v.a. 2.per week week Holland Electro, Ruton, Erres v.a. ƒ1.60 per week Bico, Eteb, Edy, Erres, AEG v.a. 2.per week Ega, Etna, Haller v.a. 2.per week Miele, Edy, Bicov a. ƒ2.per week Aluminium en emaille v.a. 2.per week Clarus en Pex v.a. ELEKTR. SCHEERAPPARATENv.a. ELEKTR. ZONNEKACHELS ƒ17.90 ook voor AUTOPEDSv.a. DRIEWIELERSv.a. ELEKTR. STRIJKBOUTENv.a. STALEN STRIJKTAFELSv.a. VRAAGT INLICHTINGEN AT.TFEN BIJ 1.50 per week 1.— per week ƒ1.50 per week ƒ1.50 per week ƒ1.per week 2.50 per mnd. ƒ1.50 per week KROCHT 6—8 - t.o. HEMA TELEFOON

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3