Voorlopig Oranjeteam tegen Duisburg niet verder dan 1-1 ViCREM Die Raeckse na felle tegenstand door Libanon-spelers geklopt Schoofs in de zevende ronde door Ehtehamzade (Iran) uitgeschakeld Teleurstellende oefenwedstrijd Voorhoede - met individueel goede voetballers - faalde als linie Maximum aan spanning in de laatste set Ex-wereldkampioen Sido uit de strijd DONDERDAG 14 MAART 1957 11 DE VOLLEYBALCOMPETITIE Amateur Bondsteam te sterk voor jeugdelftal Biljarten Kampioenschap derde klasse kader 38/2 Om Europese titel 71/2 Deense wielrenners in de Ronde van Lisse Twee Haarlemse renners naar Engeland „De Kampioen" gaat in Duisburg rijden Van Breenen rijdt mee in MilaanSan Remo Voorgeschreven gemiddelde 50 kilometer per uur Militaire hockeyploeg versloeg de Belgen Haarcrême George Allison overleden De Engelse league Gonzales kreeg ruzie met toeschouwers WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TAFELTENNIS (Van onze sportredacteur) Het zal een hele toer zyn om voor het Nederlands voetbalelftal, dat volgende week woensdagmiddag tegen Luxemburg speelt in de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap, een produktieve voorhoede te formeren. Dat is gistermiddag in het Olympisch stadion in Amsterdam, waar het voorlopig Oranjeteam tegen de Duisburger Spiel Verein een oefenwedstrijd speelde, duidelijk gebleken. Tegen de lang niet op volle toeren spelende Duitsers, die ook al een improduktieve bui hadden, werd uiteindelijk een één-één score bereikt, hetgeen - dat behoeft welhaast geen betoog - een zeer duidelyke teleurstelling betekende. Geen ogenblik kwam de wedstrijd op een aanvaardbaar peil en het was dan ook maar goed dat het zo aangenaam toeven was in het zonnetje op de tribunes, want veel bijzonders aan voetbal zag men waarlijk niet op de grasmat. ADVERTENTIE Wat mankeerden al die spelers die zon dag na zondag de aandacht trekken op de voetbalvelden van Nederland? Zat het voorjaar hun in de benen? Werden soms de eerste tekenen van voetbalmoeheid ge voeld? Wilde men zich sparen voor de on getwijfeld weer belangrijke wedstrijden van zondag aanstaande? Of had men er soms doodleuk geen zin in gistermiddag? Hoe dan ook, de oefenwedstrijd was een uiterst saaie vertoning, die de heren van de keuzecommissie weinig verder zal hebben gebracht. Een vertoning ook, die de pu blieke schare van ongeveer vijfentwintig duizend mannen zonder veel interesse aan zich voorbij liet gaan. In de achterhoede ging het nog wel. Maar die had het dan ook verre van moeilijk tegen de vrij doorzichtig combinerende Duitse aanvallers, die er bovendien voor terugschrokken van buiten het strafschop gebied een schot te wagen. Zo kreeg De Munck al heel weinig moeilijks, al kwam eigenaardig genoeg het ene Duitse doel punt - in de 27ste minuut van de tweede helft gescoord - tot stand met een tamelijk ver schot van Müller, die van even buiten de zestien meter lijn hard en zuiver in de hoek knalde. Voor het overige echter kon den Kuys, Wiersma en vooral Van der Hart het wel klaren. Maar dat zouden veel Nederlandse achterspelers hebben gekund tegen de Duisburgse voorhoedespelers. Nog niet te missen In de middenlinie deden Schaap en Klaassens het niet slecht. Vooral eerst genoemde niet. Schaap was ook een van de weinige spelers die een poging waagde om het verrassend lage tempo ietwat te verhogen en met het direct en zuiver doorspelen van de bal wat meer verrassing in het spel te brengen. De 34-jarige Gooi-speler mag dan door velen als een voetbalveteraan betiteld worden, voor ons is hij een nog steeds niet te missen kracht in het nationale elftal. Op de critieke momenten is hij nog steeds een speler aan wie jongeren een voorbeeld kunnen nemen. En daarmede is al direct een eigenlijk actueel probleem aangesneden. De opstel ling van het voorlopig Oranjeteam deed duidelijk uitkomen dat men zo snel moge lijk wil komen tot een jonger team. Een uitstekend denkbeeld. Maar, zo vragen wij ons af, is daar de tijd al rijp voor? Kan men in het Nederlands elftal al spelers missen als Lenstra, Wilkes en Timmer mans? Hinkt men verder niet op twee gedachten door enerzijds jongeren een kans te willen geven internationale erva ring op te doen en anderzijds met man en macht proberen een oudere speler als Rijvers vrij te krijgen voor het Oranje team? In de oefenwedstrijd, die een amateur- bondsteam en een jeugdelftal woensdag avond op de Vliert in 's Hertogenbosch tegen elkaar speelden, heeft het bondsteam een heel wat frisser partij voetbal laten zien. dan het jeugdelftal. Het krachtsverschil lag hoofdzakelijk in het veel hogere tempo en de grotere doortastendheid, waarmede de voorhoede van de amateurs opereerde. De amateurs hebben de toon aangegeven, doch pas in de tweede helft, die bij kunst licht werd gespeeld, leidde dit tot het ver diende succes. In de tiende minuut schoot De Nooijer de bat na een algemene aanval langs Heijink (1—0). Twee minuten later werd het met een prachtige kopbal van Ke<rckhofs 20. In het laatste kwartier, toen Claus door Koog (Kimbria) was vervan gen. werden de aanvallen van de jeugd ge vaarlijker, wat tien minuten voor het einde in een doelpunt van Feldman (21) werd uitgedrukt. De opstellingen waren: Amateur-bondselftal: doel: Wetzels (Mau- rits); achter: Donoers (Maurits) en Claus (Helmondia); midden: Van Meunnecom (Roermond), Barten (Vlissimgen) en Ver hoef (Quick, Amersfoort); voor: Klein Schiphorst (Quick. Nijmegen), Kerckhofs (Maurits), Jan de Nooijer (Vlissingen), Van Gaans (NOC) en Henke (Unitas). Jeugdelftal: doel: Heijink (Eindhoven); achter: Verplanke (PSV) en Romijn (SW); midden: Jessen 'Ajax), Terhorst (Ensche- dése Boys) en De Jong (DWS); voor: Alma (Leeuwarden), Vilerius (Xerxes), Feldman (Ajax), Braam (DWS) en Bouwmeester (NAC). De ADO-speler Schuurman (links) maakt het enige Nederlandse doelpunt. Keeper Br oden's reactie is te laat geweest. Gisteren speelden er vijf individueel on getwijfeld zeer capabele spelers in de voorhoede: Moulijn, Voges, Schuurman (in valler voor de geblesseerde Van der Gijp), Bosselaar en Dillen. Maar met alle respect voor de individuele capaciteiten van deze spelers en hun conditie, een feit was toch wel dat zij allen tezamen als aanvalslinie faalden. Stuk voor stuk waren die aanval lers ingespeeld op geheel andere huur lieden. En vandaar dan ook dat er van het aanvalsspel zo weinig kracht uit ging en dat het onbegrip dikwijls zo groot was. Toegegeven, midvoor Schuurman (ADO) faalde als leider van de aanval, maar ook toen nog had het niet bij één doelpunt - gescoord door Schuurman nog wel, in de twaalfde minuut van de tweede helft - mogen blijven. Een gevaarlijk schot - van Bosselaar in de eerste helft - en nog een - eveneens vóór rust - van Dillen, was alles wat de Duisburgse keeper Broden te ver werken kreeg. Voor wat dat betreft had men gistermiddag net zo goed een club voorhoede - bij voorbeeld die van Feijen- oord, versterkt met Bosselaar, die daar nog niet zo lang uit verdwenen is - in het veld kunnen brengen. Onbevredigend Nu was het geheel in ieder geval bijzon der onbevredigend. Een gelyk spel - vlak voor tijd hadden de uitsers nog byna een voorsprong gehad, toen de Duitse midvoor Wechselberger alleen voor De Munck kwam, maar te lang wachtte waardoor de snel teruggekomen Klaassens de bal op de doellyn nog kon keren - tegen een club uit de Oberliga West, die bovendien niet op volle toeren speelde, is maar schamel. Er ger was echter dat er een duidelijk voor hoedeprobleem op de voorgrond trad - een probleem dat binnen een week opgelost moet zyn. Zo op het eerste gezicht lijkt het nog het beste om oude, vermaarde krachten weer naar voren te schuiven, of anders een voorhoede te formeren die een kern heeft van in competitievoetbal op el kaar ingespeelde krachten. Als het gehele team dan wat meer fut heeft, dan zal het nog wel gaan. Tegen Luxemburg althans. De opstellingen waren: Voorl. Nederlands elftal: doel: De Munck (Fortuna); achter: Wiersma (PSV) en Kuys (NAC); midden: Schaap ('t Gooi), Van dei- Hart (Fortuna) en Klaassens (VVV); voor: Dillen (PSV), Bosselaar (Sparta), Schuur man (ADO), Voges (Enschedé) in tweede helft door Van der Linden (DOS) vervangen en Moulijn (Feijenoord). Duisburger S.V.: doel, Broden; achter: Josten en Weskamp; midden: Wacker, Koll en Bermel (later: Müller); voor: Benning (later: Frey), Münnix (later: Bermel), Wechselberger, Lohrnan en Schneider (later: Hilterhaus) De uitslagen in het toernooi om het kam pioenschap biljart kader 3e klas 38/2 van het district Haarlem K.N.B.B., dat woens- dagavond is Raeckse" in gespeeld in restaurant „Die Haarlem luidden: Philippo 250 22 44 11.36 2 Luiten 179 22 35 8.13 0 v. d. Linden 250 27 54 9.25 2 Ketel 151 27 36 5.59 0 Swart 250 28 31 8.92 2 Luiten 211 28 31 7.53 0 Willemse 250 21 58 11.90 2 Hartog 206 21 63 9.80 0 Hellingman 250 33 27 7.57 2 Hartog 217 33 34 6.57 0 Willemse 250 27 37 9.25 2 Philippo 226 27 41 8.37 0 De wedstrijden worden vanavond voort gezet. De deelnemers aan het Europese kam pioenschap groot biljart kader 71/2, dat van 21 tot en met 24 maart in München Gladbach wordt gespeeld, zijn thans bekend. Voor Nederland komen uit: de Nederland se kampioen Henk Scholte, de Europese titelhouder Piet van de Pol, en Cees van Oosterhout. Duitsland, dat als organiserend land recht had op drie plaatsen, brengt Spielmann, Lütgehetmann en Rudolph in de strijd. België tenslotte wordt vertegenwoor digd door Van Hassel en Waf flard. De traditionele wielerronde op Koningin nedag in Lisse zal dit jaar vermoedelijk weer een internationaal karakter dragen. Nadat in voorgaande jaren achtereenvol gens Engelse en Duitse renners tot de deel nemers behoorden, is men nu bij de Haar lemse wielerclub „De Kampioen" aan het onderhandelen om Deense renners in deze. ronde aan de start te krijgen. Dit contact met de Denen is tot stand gekomen door bemiddeling van de Haar lemse soigneur J. P. v. d. Heijden, die on langs zes weken in Kopenhagen is geweest en daar zeven amateurs heeft getraind en adviezen aan wielerclubs heeft gegeven over trainingsaangelegenheden. Ook heeft Van der Heijden uit Denemar ken een uitnodiging meegebracht om met een aantal renners van „De Kampioen" voor een week naar Denemarken te komen. Mocht men tot overeenstemming komen, dan zullen de Haarlemmers daar aan en kele wedstrijden deelnemen. Men is by „De Kampioen" reeds druk bezig om deze uit wisseling te voltooien. Twee Haarlemse amateur-wielrenners van „De Kampioen" zullen op zaterdag 6 juli deelnemen aan een wegwedstrijd over 113 mijl in Twickenham (Engeland). Zij zyn daar de gasten van de Twickenham Cycling Club. Evenals het contact met de Denen heeft „De Kampioen" deze uitnodiging verkregen door bemiddeling van Van der Heijden. Welke renners er uitgezonden zullen worden is nog niet bekend. Een en ander houdt nauw verband met de prestaties van de renners in de komende maanden. Op uitnodiging van de Duisburger Stras- senfahr-verein '31 zal een ploeg amateurs van de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" op zondag 7 april deelnemen aan de internationale Ronde van Duisburg. Voorlopig zijn hiervoor aangewezen de renners: Piet Steenvoorden (winnaar van de Ronde van Duisburg in 1953), Coen Vis ser, Hein Koger en Henk Buis. Er zullen ditmaal geen Haarlemse berospsrenners kunnen deelnemen. Dat de wielrenners uit de Spaarnestad in Duisburg graag geziene gasten zijn, blijkt wel uit het feit dat men hen nu reeds uit genodigd heeft om van de zomer ook aan enkele baan wedstrijden deel te nemen. De Amsterdamse wielrenner Hein van Breenen zal deelnemen aan de wedstrijd MilaanSan Remo, die voor dinsdag 19 maart cp het programma staat. MilaanSan Remo is de eerste klassieke wegwedstrijd voor profs in het nieuwe seizoen. De Tulpen-rally Het reglement van de negende internatio nale Tulpen-rally is verschenen. Hierin zijn nog nadere bijzonderheden vermeld over deze sterrit, die van maandag 6 tot vrijdag 11 mei zal worden gehouden. Er blijkt onder meer uit, dat gedurende de gehele rally met uitzondering van de klassementsproe ven de voorgeschreven gemiddelde snel heid 50 km/u zal bedragen, op speciale autowegen kan dit gemid<Mde op 60 km/u worden gesteld. Alle klassementsproeven er zullen er 8 of 9 worden afgenomen zulen snelheids proeven zijn. Ten aanzien van de bepaling van het eindklassement gelden, in onder staande volgorde, zowel voor het algemene klassement als voor de klassementen per cilinderinhoudklasse, de volgende richt lijnen: 1. het kleinste aantal strafpunten in de rally; 2. het totaal aantal behaalde winst punten in de klassementsproeven; 3. het aantal behaalde winstpunten in de klasse mentsproef op het circuit in Zandvoort; 4. de percentsgewijze beste prestatie ten op zichte van de bestgeplaatste drie deelnemers in de eigen klasse. Voor de berekening hiervan worden van deze drie deelnemers de gemaakte tijden in alle klassementsproeven bij elkaar geteld en de verkregen som wordt dan door drie ge deeld. De in Nijmegen gespeelde hockeywed strijd tussen de militaire ploegen van Ne derland en België is door onze landgenoten met 3-1 gewonnen, nadat de rust met 1-1 was ingegaan. Beide teams begonnen in een hoog tempo. Opvallend was dat de Nederlanders over een gavere techniek be schikten. Zy hielden het spel evenwel te kort en daardoor konden de Belgen steeds ingrijpen voordat de Nederlanders werke lijk gevaarlyk werden. Toch kwamen de gasten tot gevaarlijke uitvallen. Zelfs namen zij de leiding door een doelpunt van hun rechtsbinnen De Laet (0-1). Uit een strafcorner wist de Nederlandse middenvoor Van Erven Dorens (Laren) gelijk te maken (1-1). Doordat de Nederlanders volhardden in het te korte spel, bleven verdere successen voorlopig uit. Na de hervatting waren de gastheren, die nu de lange pass vaak toepasten, aanmer kelijk gevaarlijker. Al na vijf minuten bracht linksbinnen Alberts (Zwolle) de stand op 2-1. Nederland bleef sterker en de Belgen moesten het hebben van uitval len, die echter verrassend genoeg waren om de Nederlandse achterhoede voor pro blemen te stellen. Een derde doelpunt van Nederland be sliste de strijd. Een prachtige voorzet van rechtsbinnen Berkman (BMHC) - een van de beste spelers van het Nederlandse team - bracht Van Erven Dorens een kans, die hij gebruikte (3-1). De Belgen probeerden nog de strijd te forceren door sterk op te dringen. Wel was de voorhoede van de gasten, en met name de binnenspelers De Laet en De Becker, gevaarlijk, doch doelpunten kwamen er niet meer. ADVERTENTIE Grote pot 1.65 - tube 1.20 Die Raeckse heeft gisteravond het sterke Rotterdamse Libanon uitstekend partij ge geven, maar moest na een spannende vier de set toch beide punten aan de Rotter dammers afstaan. Vooral de aanval van de gasten - die twee spelers in hun midden hebben van ongeveer twee meter lengte - was moeilijk te stuiten, Die Raeckse tracht te met lage set-ups de Rotterdamse bloks voor te zyn en vooral De Leeuw plaatste meermalen een goede smash. In de rood witte verdediging waren de gebroeders De Graaf weer op dreef. Die Raeckse startte uitstekend. Na 2-0 namen de gastheren door grove verdedi- gingsfouten bij Libanon een 5-0 voor sprong. Libanon onderbrak met een time out, echter zonder succes. Door misverstan den en slecht opvangen liep Die Raeckse zelfs uit tot 9-0. Toen pas slaagde Libanon er in om enkele punten tegen te scoren en na 9-3 werd het 9-5. De Haarlemmers lie pen nog verder uit 12-5 en de Rotterdamse coach onderbrak andermaal met een time out. Toen leverde dit wel het gewenste re sultaat op. De serve ging over en toen bleek dat ook de Die Raeckse-ploeg niet feilloos verdedigde. Er vielen gaten in het Die Raeckse-veld, terwijl de smashes door te lage set-ups in het net belandden. Het leek verkeken voor de Haarlemmers toen Libanon gelijk maakte: 12-12. Maar Die Raeckse herstelde zich keurig en nam wederom de leiding met 14-12, maar moest deze voorsprong toch nog eenmaal afstaan (14-14). Onder bijval van het publiek won nen de Haarlemmers na veel inspanning toch de eerste set: 16-14. In de tweede set nam Die Raeckse het te gemakkelijk op en gaf Libanon de volle gelegenheid om zijn spel te ontplooien. De set-ups werden weer te laag gehouden en De Leeuw - overigens de beste aanvaller in de Haarlemse ploeg - sloeg menigmaal in het net. Die Raeckse had reeds een 9-2 achterstand opgelopen toen de Haarlemse coach De Bruin met een time-out het spel onderbrak. Het leverde Die Raeckse de serve op, maar het slaagde er niet in om er van te profiteren. Die Raeckse verloor via 9-5, 11-5 en 12-7 met 15-7 deze set. Harde slagen Libanon kwam er steeds beter in en de Die Raeckse-bloks werden met harde sla- In Stockholm is het toernooi om de wereldkampioenschappen tafeltennis voort gezet. De Nederlanders Jan Scheffer en Paul Gimbel hebben de zevende ronde van het heren enkelspel bereikt. Eerstgenoem de had niet veel moeite met de Zwitser Spiegelberg: 21-10, 21-10, 21-2. De strijd tussen Gimbel en de Duitser Pleuse heeft meer spanning gebracht. Gim bel won deze met 22-20, 14-21, 16-21, 21-19, 21-11. De tweede en derde game gingen voor onze landgenoot verloren omdat hij zijn zenuwen niet de baas was. Bovendien had de Duitser met zijn smashes succes omdat de kleine Amsterdammer te dicht bij de tafel speelde. Gimbel herstelde zich in de vierde en vijfde game, waarin hij met meer zelfvertrouwen speelde. Werd in de vyfde ronde een geplaatste speler uitgeschakeld, in de zesde ronde leed een tweede „seeded" een nederlaag. Het was de ex-wereldkampioen Sido (Hong.). De Engelsman Kennedy schakelde hem uit met de cijfers 21-17, 16-21, 21-12, 20-22, 21-11. Het Nederlandse dames dubbel mevrouw Heederik-Ursula Artz heeft in de tweede ronde (in de eerste ronde had de combi natie een bye) het Amerikaanse paar mej. Krizman-mej Bessinger verslagen met 21- 12, 21-10, 23-21. In de zesde ronde van het heren enkel spel is een derde geplaatste speler uitge schakeld. De Roemeen Reiter slaagde erin de Engelsman Richard Bergmann, die vier maal het wereldkampioenschap op zyn naam heeft gehad, in vyf games te ver slaan. En dit gebeurde op een merkwaar dige wijze. In de laatste drie games werd de tijdlimiet overschreden en zo werd geen enkele maal het cijfer 21 bereikt. De uit slag was: 14-21, 16-21, 17-14, 11-8, 11-10. De Amerikaanse meisjes hadden enige moeite met onze linkshandige landgenote Ursula Artz, die met haar harde forehand- smashes menig punt scoorde. In de derde gen veel gepasseerd. Die Raeckse was tegen het spel van de Rotterdammers niet opgewassen. Na 3-3 verloor Die Raeckse via 6-3, 8-3 en 8-5 met 15-6. In de vierde game sloeg Die Raeckse fel terug en nam een kleine voorsprong: 2-0 en 4-2. De score kwam weer in evenwicht (4-4), maar even later overspeelde Die Raeckse de tegenstanders: 8-4. Maar de strijd was nog niet beslecht, want de Rot terdammers herstelden zich keurig en menigmaal trof de bal doel in het verlaten achterveld van Die Raeckse. De voorsprong voor Jac. Moolenaar c.s. ging verloren en maakte plaats voor een achterstand: 9-8 (time-out voor Die Raeckse) en 11-8. Ad de Graaf bracht met goed serveren de balans weer in evenwicht: 11-11. De score kroop daarna zeer langzaam omhoog. Via 11-11. 12-12 en 13-13 werd de score 14-13 in het voordeel van Die Raeckse bereikt. Maar de knappe slagen van De Leeuw ten spijt ver loor Die Raeckse deze set na nog menig maal de gelegenheid gehad te hebben om de winst uit het vuur te slepen (16-14). Velox won Velox heeft ook tegen HBC de volle winst weten te behalen. De eerste set werd door Verheem c.s. met 15-7 gewonnen. In de tweede game nam HBC een 6-1 en 9-4 voorsprong. Maar even later gaf het sco- ringbord 10-10 aan. Slecht opvangen aan Velox-zijde stelde HBC in de gelegenheid de stand op 1-1 te brengen: 15-11. De laat ste twee sets werden echter werd ruim door de blauw-witten gewonnen: 15-4 en 15-10, nadat HBC in de laatste set tot 9-9 de score gelijk had weten te houden. In de ontmoeting tussen PSVH en Eclec- ta waren de tweede en derde set spannend. De tweede set werd met 15-13 door Eclecta gewonnen, terwijl in de derde set PSVH de zege voor het grijpen had op de stand 16-15. Eclecta won niettemin deze game met 18-16. Eclecta won met 3-1, maar het is nog niet zeker of deze uitslag gehandhaafd blijft, daar Eclecta met Kroonenburg (ex- VCK Velsen) uitkwam, die nog geen toe stemming voor overschrijving van zijn vereniging ontving. Dames MHBS heeft niet geheel zonder moeite van Vesmia gewonnen. In de derde en vierde set bleven de teams elkaar goed volgen. MHBS won uiteindelijk met 15-9. 3-15, 16-14 en 15-9. AVC stuitte op veel tegenstand van HVS. HVS heeft vrijwel in iedere set een rede- game vonden zij echter het juiste tegen spel. Tot 21-21 ging de strijd gelijk op. De Nederlandse combinatie, die buiten gewoon geconcentreerd speelde, haalde echter de beslissende punten binnen en met 23-21 werd de game en de partij gewonnen. In de derde ronde zullen mevr. Heederik en Ursula Artz uitkomen tegen het sterke Roemeense paar Angelica Rozeanu-Ella Zeiler. Anneke Lahey, die samen met de Engelse mej. Jones een paar vormt, versloeg in de tweede ronde de Zweedse speelsters mej. Hermansson en mej. G. Larsson met 21-17, 21-9, 21-14. Schoofs klasseerde zich voor de zevende ronde van het heren enkelspel door in de voorafgaande ronde de Spanjaard Ramon te verslaan met 21-14, 21-16, 17-21, 21-17. Hoewel de Nederlander de derde game met 17-21 verloor, heeft hy toch niet veel moei te met zyn tegenstander gehad. Rustig spelend, wachtte hij elke kans om te sco ren geduldig af. Dan kwam hy met een harde smash, welke door de Spanjaard on mogelijk te retourneren was. In de zevende ronde van het herenenkel spel is de Hongaarse, geplaatste, speler Gyetvay uitgeschakeld door de Chinees Hu Ping-Chuan met 21-11, 21-17, 18-21, 21-14. Scheffer moest het onderspit delven tegen de Fransman Chergui met 17-21, 21-17, 21- 15, 21-23, 16-21, 11-21. Het was een hard gevecht geweest. Nadat de eerste game met 17-21 voor Scheffer verloren was gegaan, wist onze landgenoot de tweede game door enkele briljante slagen met 21-17 op zijn naam te brengen. Ook de derde game, waarin de Fransman nauwelijks enkele kansen kreeg, werd een Nederlandse overwinning (21-15). De vierde game was vol spanning. Met zijn harde smash won de Fransman tenslotte de game met 23-21. Ook de volgende twee games, waarin beide spelers elkaar weinig toe gaven, leverden tenslotte voor de Frans man die aan het einde van de games zijn aanvallen verscherpte, de overwinning op. Schoofs is in de zevende ronde na een interessante wedstrijd door de Iraanse Op 73-jarige leeftijd is in Londen over leden George Allison, de vroegere manager van de bekende voetbalclub Arsenal. Allison legde zijn functie bij deze Londense club in 1947 neer. de vereniging had toen veer tien jaar onder zijn leiding gestaan. Onder zijn directie beleefde Arsenal zijn gloriejaren, waarbij het team driemaal kam pioen van de league werd en eenmaal de Engelse beker veroverde. Allison behoorde tot de beste sportverslaggevers van de BBC. De uitslagen van de wedstrijd gespeeld voor de Engelse league luidden: eer-te divi sie: Aston VillaCardiff City 41, Sunder landWest Bromwieh Albion 14. Beide wedstrijden zouden oorspronkelijk op 2 maart zijn gespeeld, maar moesten toen worden uitgesteld. PortsmouthLuton Town 22; Tottenham HotspurArsenal 13. Tijdens de tenniswedstrijd tussen Pancho Gonzales en Ken Rosewall in Boston heeft zich een incident voorgedaan. Gonzales sloeg de bal in de richting van iemand uit het publiek, die voortdurend onaangename op merkingen maakte. Daarna wandelde hij van de baan en raakte met een andere toe schouwer in een twistgesprek. Bestuursleden van de vereniging bewogen hem om de wedstrijd voort te zetten. Hij ging terug en versloeg Ken Rosewall met 62, 57, 2422. Het incident ontstond na dat Gonzales in de derde set bij de stand 1312 in zijn voordeel zijn service had ver loren. Overigens heeft deze set geruime tijd geduurd, om precies te zijn niet minder dan 1 uur en 53 minuten. Gonzales heeft 21 maal van Rosewall gewonnen, laatstgenoem de zegevierde slechts zeven keer. lijke kans op winst gehad, maar heeft deze - behoudens de eerste set - steeds laten glippen. In de tweede set stonden de HVS- dames liefst met 11-2 achter, maar zij slaagden er niettemin in nog een voor sprong te nemen: 13-11. Het was voor Atie Wijdenes en haar ploeggenoten een teleur stelling dat deze set toch nog verloren ging (15-13). De setstanden werden: 11-15, 15-12, 15-12 en 15-9. De uitslagen De uitslagen luidden: Heren: PSVHEclecta 1-3, Die Raeckse Libanon 1-3, VeloxHBC 3-1, Boru 2 AW 1-3, CIOS 3—Eclecta 2 0-3, HBC 2— Rapiditas 2 3-1, CIOS 2Santpoort 2 1-3, Die Raeckse 3—PSVH 2 3-0, WIK 2—CIOS 4 2-2, Gios 2—HBC 3 3-0, PWN 2—OSS 1-3, OVRA 2Spaarnestad 0-4. Dames: SSO—Eclecta 2 3-1, HBC 3—Die Raeckse 3 0-4, OSSHBC 2 3-1, Vesmia MHBS 1-3, Gios—AW 3-0, Sizo—MHBS 2 3-0, Eclecta—HVS 2 4-0, AVC—HVS 3-1. Richard Bergmann. speler Ehtehamzade uitgeschakeld met 21- 19, 21-17, 21-16. Schoofs speelde in de eerste game uit stekend en de Iranees kon niet zonder moeite de game winnen: 21-19. Ook in de tveede game ging de strijd tussen beide spelers aanvankelijk vrijwel gelijk op, maar later miste Schoofs de returnslagen lfer- haaldeljjk, zodat ook de tweede en derde game voor hem verloren gingen: 17-21, 16-21. De Engelsman Johnny Leach is in de zevende ronde van het herenenkelspel uit geschakeld door de Hongaar Foeldy, die met vier games won: 21-17, 24-26, 21-19, 21-16. Een weinig levendige wedstrijd was de ontmoeting in de achtste ronde tussen Chiang Yung-Ning (China) en Gimbel, die door de Chinees in zijn voordeel'werd be slecht: 21-15, 18-21, 24-22, 21-12, waarmee de laatste Nederlander werd uitgeschakeld. De enige verrassing in de zevende ronde bij het dames enkelspel was de uitschake ling van de Britse speelster Diana Rowe door de Hongaarse Mosoczy. Alle drie Ja panse speelsters klasseerden zich voor de kwartfinales. In deze kwarteindstrijden zullen tegen elkaar uitkomen: Angelica Rozeanu (Roemenië) tegen K. Watanabe (Japan), I. Mosoczy (Hong.) tegen F. Eguchi (Jap.), A. Haydon (Eng.) tegen Eva Koczian (Hong.) en Eva Zeiler (Roemenië) tegen T. Okawa (Japan).

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13