Arbeiderswoningen met opmerkelijke kwaliteiten in Delftwijk Ayer Bijna 600 kinderen brengen ieder een hyacint tot bloei Spel over Hildebrandmonument door poppen in de Vleeshal Over wedden Zichtbare ontwikkeling naar groter woongerief UITNODIGING N. van LOENEN Reis door Nederland voor L. van Asperen Kunst aan huis Burgerlijke Stand van Haarlem UIT STAD EN STREEK Jubileum adjudant P. Veenstra Gedekte tinten Huisbroeiwedstrijd in Heemstede Boekenweek Haarlem P. S. Schous overleden Voorzitter KAB treedt af COULEUR LUMIèRE Goed voorbeeld doet... - COCCCOCCCCOOCCCCCCCCCCCCCCC'CCCCCCC HARRIET HUBBARD -..DAG 16 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET VOORSTEL van B. en W. van Haarlem om een circulaire van Gedepu teerde Staten met betrekking tot de jaar wedden der wethouders voor kennisgeving aan te nemen, heeft opnieuw de bepaling van de vergoeding voor de werkzaamheden der wethouders actueel gemaakt. Daarbij doelen wij niet zozeer op de hoogte der vergoeding dan wel op de wijze waarop deze wordt vastgesteld. Gedeputeerden immers hebben in de be trokken circulaire niet anders gedaan dan een aantal loonronden en salarisverbete ringen welke in de loop der twee laatste jaren zijn toegekend, hetzij aan alle loon- trekkenden, hetzij inzonderheid aan de ge meente-ambtenaren en ander overheids personeel, thans ook, met terugwerkende kracht tot 1 september 1956 op te nemen in de jaarwedden der wethouders. Het is dus onjuist te menen dat op een moment, dat de overheid een zekere terughoudend heid op financieel terrein aanbeveelt, zij zichzelf een salarisverhoging toekent. Men kan slechts constateren, dat de ver goedingen voor de wethouders en andere gekozen bestuursfunctionarissen altijd nog zijn achtergebleven bij de algemene ten dens tot loonstijging, hetgeen zij overigens met bepaalde kleine groepen loontrekken- den gemeen hebben. Gedeputeerden hebben dus slechts de redelijkheid willen betrach ten en het is te hopen, dat de Haarlemse raad dit ook zal inzien, zodat er geen voor de direct betrokkenen pijnlijke discussie nodig zal zijn. Dit laatste nu doet de behoefte gevoelen aan een andere regeling voor de vaststel ling der wedden voor wethouders. Het is namelijk altijd weer een tikje gênant wanneer de raadsleden moeten gaan pra ten over de honorering van een paar medeleden. Zeker geldt dit voor de grote gemeenten, waar het wethouderschap vrij wel altijd een dagtaak en meer dan dat is. Wij weten, dat hier en daar de opvatting bestaat, dat het wethoudersschap een aan vullende taak moet blijven naast de nor male beroepsuitoefening door de betrok kenen. Wij geloven, dat men dit nooit zo eng kan stellen: de praktijk zal beslissend moeten zijn. Zonder te willen stellen, dat het wethou derschap in de grote steden nooit meer kan worden gecombineerd met een privé beroep, zouden wij ook niet willen be weren, dat het altijd als nevenfunctie uit geoefend zou moéten worden. Het belang rijkste is, dat er een objectieve vaststel stelling van deze jaarwedden komt, zoals bijvoorbeeld ook met de salarissen van burgemeesters en gemeentesecretarissen het geval is. Dan is men verlost van de mogelijkheid, dat kleine, persoonlijke ge voelens of politieke rancunes, wellicht on bewust, mede van invloed zijn op de hoog te van deze jaarwedden. Afscheidsgeschenk van Instituut voor Arbeidersontwikkeling Tijdens de vrijdagavond in het Hervorm de wijkgebouw aan de Molenaerstraat ge houden jaarvergadering van de afdeling Haarlem van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling en „De Natuurvrienden" heeft de heer L. van Asperen afscheid ge nomen als voorzitter van deze afdeling van het „Instituut". Dat het hier geen gewone bestuursmutatie betrof bleek uit het grote aantal aanwezigen, waaronder verscheidene afgevaardigden van het ge westelijke bestuur. „Ik zou niet graag heb- bij dat men van mij zei dat ik aan mijn stoel „kleefde" en daarom ben ik blij dat er voor mij een geschikte opvolger is ge vonden", aldus de heer Van Asperen in zijn afscheidstoespraak. Even tevoren was de heer J. Romeijn met algemene stemmen door de vergadering tot voorzitter geko zen. De heer Romeijn dankte zijn voor ganger voor het door hem verrichte werk voor het Instituut, waarna hij uit handen van de heer Van Asperen een gloednieuwe voorzittershamer in ontvangst mocht ne men. De heer G. Boerhorst sprak namens het bestuur de heer Van Asperen in hartelijke bewoordingen toe. Spreker haalde herin neringen op uit de moeilijke beginjaren van het Instituut, toen men nog geheel vreemd stond tegenover de culturele vor ming van de arbeiders. De heer Romeijn was er van overtuigd dat duizenden de heer Van Asperen dankbaar zijn, dat hij door zijn liefde en toewijding voor het ontwikkelings- en het scholingswerk dit levensgeluk weer meer gestalte heeft ge geven. Namens de afdeling Haarlem van het Instituut bood hij het echtpaar Van Asperen een enveloppe met inhoud aan. te gebruiken voor een week vakantie in Nederland. De heer G. Spronkers. die hierna namens het Centrale en het gewestelijke bestuur van het Instituut het woord voerde, zei dat de heer Van Asperen het werk on danks persoonlijke tegenslagen en moei lijkheden trouw wist te blijven. Hij over handigde als blijk van waardering een tweetal boekwerken. De heer W. F. Happé, die in zijn functie van voorzitter van de federatie Haarlem van de Partij van de Arbeid het woord tot de heer Van Asperen richtte, zei, dat hoewel de banden tussen het Instituut, de partij en de vakbeweging na de laatste wereldoorlog officieel verbroken zijn, het onderlinge contact gebleven is. Als voor zitter kon de heer Van Asperen gemoede lijk maar ook vasthoudend zijn. Maar al tijd toonde hij zich toegankelijk voor ar gumenten. „U hebt de mensen veel mee gegeven in hun leven en dat zullen zij nooit vergeten", aldus de heer Happé. De heer Van Asperen zei dat zijn werk voor het Instituut voor hem steun en in spiratie heeft betekend. Steun in persoon lijke moeilijkheden, inspiratie voor het zoeken van nieuwe mogelijkheden van het Instituut. Hij dankte allen die met hem samenwerkten voor de goede geest, die er steeds in de vergaderingen heerste. De heer Van Asperen deed een dringend beroep op hen het werk van de arbeidersscholen te doen uitgroeien. Staande zongen de aan wezigen de heer Van Asperen hierna het „Natuurvrienden"-lied toe. Voorafgaande aan deze huldiging vond er een bestuursverkiezing plaats. De heren G. Boerhorst, W. J. van Essen en F. Ie Fèbre. die aftredend waren, werden in de zelfde functies herkozen. In de plaats van de heer D. Cozijnsen, die zich niet herkies baar had gesteld, werd als penningmeester gekozen de heer H. van Gelder. Voorts werd als bestuurslid gekozen de heer B. Williams. Het jaarverslag van de secreta resse werd goedgekeurd en vastgesteld. VOOR DE DERDE keer in enkele jaren tijds is er in Haarlem een modelwoning ingericht. Betrof het de eerste keer een middenstandswoning in Sinnevelt en daarna een étagewoning aan de Schipholweg, thans is een ééngezinshuis voor arbeiders aan de Van Moerkerkenstraat in Delftwijk volgens hedendaagse opvattingen gemeubileerd gedurende tien dagen te bezichtigen. Een bezoek aan deze woning, welke tevens gecombineerd kan worden met een wandeling door het in aanbouw zijnde Delftwijk om een goede indruk te krijgen van de in het laatste jaar op gang gekomen woningbouw, is in meer dan één opzicht belangwekkend. In de eerste plaats kan men kennis ma ken met een type arbeiderswoning, dat in woongerief en comfort een wezenlijke voor uitgang betekent en een ontwikkeling van belang in de woningwetbouw markeert. Het is de architect C. Brakel uit Haarlem gelukt binnen de enge begrenzingen van woningwetmaten en rijkscurveprijs tot een heden op de verdieping. De kachels kunnen met cokes worden gestookt. De bewoners van deze huizen behoeven dus zelf niet voor haarden en kachels te zorgen. Voor dit gerief betaalt men 1.50 per week meer. Een ander niet minder belangrijk ken merk van deze' woningen van architect woning te komen, welke een maximaal j Brakel is, dat er, alle financiële beperkin- ruimtegebruik aan een weldadige ruimte- gen ten spijt, toch nog speling is gebleven werking paart. De architect heeft zichtbaar gestreefd naar een grote inhoud aan be woonbare ruimte in een vormgeving welke het midden houdt tussen traditie en voor uitstrevendheid. De woningen van archi tect C. Brakel - de voorletter is in dit geval van belang ter onderscheiding van zijn naam- en vakgenoot H. Brakel - zijn inderdaad niet uitgesproken „modern" naar het uiterlijk men lette maar eens op de verhouding tussen hout- en glasoppervlakte van de ramen en deuren - maar zeker wel in indeling en rangschikking der ruimten. Karakteristiek voor zijn werkwijze is zeker de benedenverdieping geworden, waarvan de gang bijvoorbeeld ter hoogte van de garderobe de noodzakelijke „armslag" biedt omda.t er onder de trap nu eens geen kast is aangebracht. Dit kon, omdat in de kamers betrekkelijk veel kasten zijn ge plaatst en vooral omdat de schuurruimte in het huis is ondergebracht. Deze schuul heeft daardoor de dubbele functie van bergruimte en bijkeuken gekregen. Er zijn dan ook aansluitingen in aangebracht voor gas en water. De keuken zelf, achter de woonkamer gelegen en daarvan door een glazen wand gescheiden, is als eetkeuken geprojecteerd en biedt daartoe voldoende ruimte. Van de drie kamers op de boven verdieping dient vermeld te worden, dat de grootste van een balkon in loggiavorm is voorzien en niet minder dan drie kasten bevat en dat zelfs het kleinste vertrek nog voldoende plaats biedt aan een één-per- soonsbed, een bureau met. boekenkast, een stoel met tafeltje. Verder is er een douche- en wascel van redelijke afmetingen. Onder het dak bevindt zich nog een met een trapje bereikbare vliering. De heer Koemans van „De Kerkuil" heeft de woninginrichting opvallend trefzeker aangepast aan het inderdaad zeer persoon lijke karakter van de architectuur van dit complex van „Onze Woning". Met name de kleurschakeringen zyn met grote finesse gekozen, waarby opmerkelijk is, dat de hele lichte kleuren verlaten zyn voor meer gedekte tinten, zoals anthraciet voor de vloerbedekking over de gehele kamer oppervlakte - waardoor een veel grotere vryheid voor de opstelling der meubelstuk ken mogelyk is dan met het geijkte formule linoleum-vloerkleed het geval kan zyn - en voor de bekleding van een bank. Het merk waardige is nu, dat deze gedekte tinten de kamers wèl die indruk van „gezelligheid" verlenen, die velen juist missen bij moder ne interieurs, waarin de lichte toets over heerst. Het zou ons te ver voeren op alle détails te wijzen van dit modelhuis. Men moet het vooral zelf gaan zien om er de bekoring van te ondergaan. Wel willen wij op een belangrijk aspect van een dergelijk bezoek de aandacht vestigen. De tijd, dat de voor vechter voor een eigentijdse, doeltreffende interieurkunst de „balpoten" moest bestrij den is eigenlijk voorbij. Maar nu bedreigt hem een veel groter gevaar: dat van de goedkope, karakterloze nabootsing. De markt wordt al overstroomd met produk- ten die „iets" hebben van de uiterlijke kenmerken van goed hedendaags meubilair, maar die bij nadere bestudering de harmo nie missen tussen vorm en bestemming. Omdat de producenten toch de band met het verleden niet kunnen doorsnijden ont sieren zij deze imitatiemeubelen met aller lei opsmuk, die „gezelligheid" en „wel gedaanheid" dienen te suggereren. Om het onderscheid tussen echt en vals te leren kennen is een bezoek aan Van Moerkerken straat 107 zeer leerzaam. Het laat zich aanzien, dat de hier ge noemde woningen zijn gebleven binnen aanvaardbare huurnormen. In de meeste gevallen betaalt men 13.50 per week, in welk bedrag de douche en geyser en het tuinonderhoud zijn inbegrepen. In een twintigtal woningen zijn Ledakachels in gebouwd. Het betreft hier een centraal ver warmingssysteem per woning door middel van hete lucht, welke door roosters in vrijwel alle kamers verspreid wordt. In de woonkamer en de eetkeuken wordt een temperatuur van zeventig graden gegaran deerd. Uiteraard wordt deze temperatuur beïnvloed door de verwarmingsmogelijk- ADVF.RTF.NT1F. DE EERSTE COOP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING OA ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers Haarlem, 15 maart 1957 GEHUWD, 15 maart: J. Ozinga en H. J. de Maagd. BEVALLEN van een zoon, 14 maart: M. C. van StraatenVan der Blom; W. van Vas ten hovenSmits. BEVALLEN van een dochter, 14 maart: Ch. E. G. M. Middelhoff—Koot; L. Eerhart— Oudolf. OVERLEDEN. 13 maart: R. Kleijn. 59 j., Gasthuisvest; 14 maart: A. Th. Joosten, 70 j., Soendaplein; N. A. Oostwouder, 64 j., Korte Houtstraat. voor een verantwooi'de esthetische verzor ging der wijk. Zo worden boven de ingan gen der trappenhuizen van een blok étage woningen aan de Generaal Spoorlaan re- liefs in beton aangebracht. Het gaat hier om voorstellingen van straattaferelen naar ontwerpen van K. Draaisma uit Bloemen- daal: winkelende en keuvelende huisvrou wen, muzikanten en dergelijke. Mevrouw E. B. Draaisma-Haije ontwierp voor het plantsoen bij het gebouw voor 23 werkende vrouwen, dat ook tot dit com plex van „Onze Woning" behoort, een aar dig beeldje. Verder worden de woningen op de hoeken van de straten welke op het Top Naefplantsoen uitkomen, met elkaar verbonden door pergola's. Wanneer ook de door de heer Brakel ontworpen kleuter school aan het plantsoen zal zijn gebouwd, zal dit plekje een stukje na-oorlogse stede- bouw van de eerste rang vertegenwoor digen. Zo ziet men van de eetkeuken uit de woonkamer. Doorkijk van de smaakvol ingerichte woonkamer naar de eetkeuken. Rechts in de hoek van de kamer de inge metselde LedakachelDe warme lucht wordt in de kamer verspreid door middel van het rooster in de rechter bovenhoek. Nieuws in het kort Lezing over „Zomerbloemen". De afde ling Bloemendaal van de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt op dinsdagavond 26 maart in hotel „Rusthoek" aan de Bloemendaalse- weg te Bloemendaal een ledenvergadering, waar de heer A. Jager een voordracht met lichtbeelden zal houden over „Zomer bloemen". Over Texel. Voor zijn vertrek naar Spanje en Portugal zal de heer Jan P. Strij- bos op donderdag 28 maart in het Minerva- theater een lezing houden met als onderwerp „Het vogeleiland Texel". Deze causerie, die de directie van het theater in aansluiting op de succesvolle „Wereldreizigerscyclus" orga niseert. zal door de heer Strijbos met een kleurenfilm worden geïllustreerd. Vrijdagochtend is de heer P. Veenstra, adjudant van politie en chef van de poli- tie-administratie te Bloemendaal, in de in tieme kring van het korps in de gymna stiekzaal op het bureau te Overveen ter gelegenheid van het feit, dat hij veertig jaar geleden in overheidsdienst trad, op hartelijke wijze gehuldigd. De jubilaris begon zijn loopbaan op 15 maart 1917 als milicien bij het negende regiment der infanterie te Amersfoort. Van 6 juli 1918 tot mei 1919 was hij soldaat kommies aan de grens bij Nieuweschans. Daarna was hij enige jaren agent van po litie te Gorinchem en op 1 juli 1921 kwam hij in dezelfde functie te Bloemendaal. La ter ging hij van de straatdienst over naar de administratie, waarvan hij thans chef is. Op 1 juni 1942 werd de jubileris bevor derd tot brigadier en op 1 januari 1949 werd hij adjudant van politie. Tijdens de huldiging van de heer Veen stra op het politiebureau te Overveen voerde de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, het woord, die de jubilaris de gebruikelijke gratificatie overhandigde en hem waarderend toe sprak. De korpschef, de heer J. Voerman, gaf een terugblik op de levensloop van de heer Veenstra en noemde hem een bijzon der consciëntieus administrateur. Brigadier J. P. Wessel sprak namens de C.P.O. en brigadier A. Post namens het hoofdbestuur van de Bond van Christelij ke Politieambtenaren. Tenslotte voegde brigadier H. L. A. van de Pavert hier nog enkele woorden namens de Politiesport- club Bloemendaal aan toe. De sprekers lie ten hun woorden vergezeld gaan van ca deaus. Ook de oud-burgemeester van Bloe mendaal, jhr. mr. C. J. A. den Tex, gaf door zijn aanwezigheid van zijn belang stelling blijk. Na afloop dankte de heer Veenstra de sprekers voor hun waarderen de woorden en voor de geschenken. Om twaalf uur was er gelegenheid om de jubilaris de hand te drukken, waarvan door tal van personen uit de Bloemendaal- se burgerij gebruik werd gemaakt. Aangereden. Vrijdag omstreeks half negen is een twintigjarige vrouw uit Velsen op die Rijksstraatweg in Haarlem door een auto aangereden. Met een gebroken rechter been is de vrouw in het St. Antoniuszieken- huis te Velsen opgenomen. De Boekverkopersvereniging voor Haar lem en omstreken houdt zoals ieder jaar ook nu weer een plaatselijke „Boeken week" ter aanvulling van de landelijke actie, die op 29 maart begint en waarover wij reeds uitvoerig hebben bericht. Een speciaal schouwburgprogramma is er dit- keer niet by. In plaats daarvan is er een voorstelling in de Vleeshal door het pop pentheater „Het kleine wereldtoneel" van Jan Nelissen met twee Nederlandse pre mières. Eerst wordt namelyk opgevoerd „Het boek Esther" in een tekstbewerking door Evert Werkman, daarna „Het Hilde brandmonument op pad" (Een Haarlemmer halletje in twee bedryven) door H. L. Prenen. De openingsavond is vastgesteld op za terdag 30 maart en draagt een interessant karakter: dr. Victor E. van Vriesland, een Haarlemmer van geboorte, spreekt in de Vleeshal over „Persoonlijke herinneringen aan de schrijvers van '80". De zo lang zamerhand traditionele forumavond ont- In de leeftijd van negenenzestig jaar is te Haarlem overleden de heer P. S. Schous van de firma Schous, ijzerwarenhandel aan de Gedempte Oude Gracht. De thans overledene was een kleinzoon van de heer Schous. die in 1854 de zaak oprichtte. Vele jaren heeft hij de leiding gehad van het bedrijf, dat zich bijzonder heeft uitgebreid. Om gezondheidsredenen kon hij de laatste jaren niet zoveel aandacht aan de zaak be steden als vroeger. Maandagmorgen zullen in de r.k. kerk aan de Nieuwe Groenmarkt de uitvaart diensten worden gehouden, waarna het stoffelijk overschot op het r.k. kerkhof aan het Soendaplein ter aarde zal worden besteld. breekt niet: onder voorzitterschap van drs. H. W. M. van Run wordt naar aanleiding van gestelde vragen gedebatteerd door de dichteres Harriet Laurey, de bibliotheca resse mej. mr. M. Wijnstroom, de uitgever G. A. van Oorschot en de letterkundige Gabriel Smit, het geheel staande onder auspiciën van de r.-k. Openbare Leeszaal. Tenslotte is er, eveneens in de Vleeshal, een causerie over exotische reisbelevenis sen: de heer P. J. Suasso de Lima de Prado spreekt over „Luipaardmannen en slangen dansers in de greep van het oerwoud" en vertoont een geluidsfilm over de Pygmeeën. Dinsdag 19 maart houdt de afdeling Heemstede van de Katholieke Arbeiders Beweging haar jaarvergadering in de tuin- zaal van het „Cafétaria-restaurant" aan de Binnenweg. Behalve de gebruikelijke pun ten vermeldt de agenda onder meer een bestuursverkiezing, wegens het aftreden van de heren N. S. van der Erf, L. J. Floris, P. van Kimmenaede en N. J. Van der Lin den. De beide laatstgenoemden stellen zich niet meer herkiesbaar, zodat op deze ver gadering een nieuwe voorzitter moet wor den gekozen. De heer Van der Linden heeft deze functie ongeveer tien jaar waarge nomen; hij is bovendien nog twintig jaar bestuurslid geweest. Doordat ook de heren G. Brouwer en H. Zegwaart voor het bestuur hebben be dankt, zijn er vier vacatures ontstaan, voor welke de heren J. J. de Bruin, J. van der Langkruis, A. J. Mense en G. M. Wel- lenberg door het bestuur kandidaat wer den gesteld. De in 1956 toegetreden nieuwe leden zullen allen het K.A.B.-insigne ontvangen, dat eerst door de geestelijk adviseur zal zijn gewijd. Tenslotte vindt het officiële afscheid plaats van de heer Van der Lin den, waarna de vergadering met een ge zellig samenzijn wordt besloten. De Heemsteedse Vereniging voor School- en Werktuinen organiseert ieder jaar een huisbroeiwedstrijd voor de leer lingen van de vijfde en zesde klassen der lagere scholen; de kinderen wordt een hyacintenbol verstrekt, die zij tot bloei moeten brengen. Vrijdagmiddag kwamen ongeveer 570 kinderen in het Sportpark- reestaurant met hun bloeiende bollen bij een, waar een deskundige jury, bestaande uit de heren J. F. C. en J. K. C. Dix en H. Walet, de hyacinten keurden. De burgemeester, mr. A. G. A. ridder van Rappard, wees de kinderen op de be doeling van deze jaarlijkse broeiwedstrijd: dé kinderen gevoel bijbrengen voor de schoonheid van de natuur. De burgemees ter maakte van de gelegenheid gebruik de kinderen te verzoeken de parken en plant soenen zoveel mogelijk te ontzien, welk verzoek met een spontaan en luidkeels „Ja" werd beantwoord. Vervolgens ging de burgemeester over tot het bekend maken van de uitslag, waarbij hij de spanning er zoveel mogelijk inhield door eerst de scholen te noemen, die niet voor de hoofdprijs in aanmerking waren gekomen. Tenslotte deelde hij mede dat de Crayenesterschool, die vorig jaar de fraaie wisselbeker in ontvangst mocht nemen, deze trofee zal moeten afstaan aan de Voorwegschool. Deze inzending had namelijk 914 pnt. behaald; onmiddellijk gevolgd door die van de Sint Antonius- school en de Jacobaschool, met respec tievelijk 914 en 9 pnt. Nadat de burgemees ter de begeerde beker aan twee jeugdige vertegenwoordigers van de Voorwegschool had uitgereikt, maakte hij de volgende individuele prijswinnaars bekend: Sint Aloysiusschool: 1. Jaap Hulsbosch, 2. Peter Weijers. Sint Antoniusschool: 1. Lucy Leene, 2. I-Ienny Hopstaken. Sint Augustinusschool: 1. Lenneke Breeuwer, 2. Anneke van der Bos. Bosch en Hovenschool: 1. Roelof Ver haar, 2. Miems Voors. Crayenesterschool: 1. Anneke Jeltema, 2. Gerrit van der Valk Bouman. Dreefschool: 1. Thea Meeuwese, 2. Jan Voogelaar. Sint Jacobaschool: 1. Stef Jansen, 2. Pe ter Suidman. Sint Jozefschool: 1. Adrie Mannaert, 2. Ben van Houten. Meer en Boschschool: 1. Ada Rotteveel, 2. Ronnie Versluys. Nicolaas Beetsschool: 1. Ineke Middel koop, 2. Wietse Adema. Voorwegschool: 1. Ansje Osinga, 2. Eduard Bekman. De prijzen voor de leerkrachten werden gewonnen door de onderwijzer van de zesde klasse van de Sint Jacobusschool en die van de vijfde klasse van de Dreef school. Een extra ovatie was uiteraard be stemd voor Jacoba Kwint van de Voor wegschool, die de mooiste hyacint van de gehele tentoonstelling had gekweekt en daarvoor de medaille kreeg toegewezen, welke door de burgemeester telkens wordt uitgeloofd. De burgemeester heeft de win naars gecomplimenteerd, waarna zij uit zijn handen de gewonnen boeken in ont vangst mochten nemen. Het laatste woord was deze middag aan de voorzitter van de organiserende ver eniging, de heer T. Stavenga, die in de eerste plaats zijn hartelijke dank betuigde aan de burgemeester voor de plezierige en spontane wijze, waarop deze zich geregeld met deze prijsuitreiking wil belasten. Niet minder erkentelijk toonde spreker zich tegenover de jury en zijn collega's, zonder wier enthousiaste medewerking deze jaar lijkse wedstrijd eveneens onmogelijk zou zijn. Tot besluit van deze middag ont vingen alle kinderen een tractatie. ADVERTENTIE ADVERTENTIE De natuurlijke kleur- spoeling, die uw haar tevens sterk, soepel en glanzend maakt. ADVERTENTIE Zeker, haar grootmoeder en ook haar moeder gebruikten reeds MAÏZENA DUR YEA en zij volg- de dat goede voorbeeld. Vandaar haar lekkere groenten, smakelijke soepen en smeuïge sausen. En als haar vriendinnen vragen hoe het komt dat zij zo lekker kan koken, dan zegt zij ,,Goed voorbeeld dóet goed volgen" en gebruik - zoals ik - MAÏZENA PURYEA voor het binden van groenten, soepen en sauseii. Dan zijn mislukkingen bij voorbaat uitgesloten. ADVERTENTIE Op vrijdag 22 en zaterdag 23 maart a.s. geeft Ml Ie. PER RIN, een schoonheidsspecialiste van PARIS gratis adviezen over huidverzorging en make-up bij de depositaire: Ostadestraat 8 - Haarlem - Telefoon 14851 cooco">vcorococcoc<xx>

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11