Kerkdiensten Plus-Form Creme Puff T entoonstelling TAXI 13.300 „Lindenheuvel" te Overveen herdenkt vijfjarig bestaan Plantaardappelen SLAPPE THEE IS GEEN TRACTATIE VLUG! VLUG! VLUG! ...max Factor Te mager? J. J. van Kooten SLOT DEFECT? ZATERDAG 16 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 Centrum voor rust en bezinning bewees bestaansrecht op ondubbelzinnige wijze MLLEGOM Kringvergadering getuigen van Jehovah Diètrictsvergadering van de Jonge kerk Burgerlijke Stand van Hillegom LISSE Christelijk overheids personeel vergaderde Drieling geboren in Hoofddorp HOOFDDORP Bondsdag van christelijke landbouwjongeren Medische verzorging tijdens weekeinde Nieuw filiaal geopend van n.v. Witte veen Een vleugje CremePufF en... klaar! v. Deursen's VOLKSWAGENVERHUUR WASSERIJ DUYN HANS JELTES H Vrijdag heeft „Lindenheuvel", het cen trum voor rust en bezinning, gelegen aan de Ter Hoffstcdeweg te Overveen, waar velen, die lichamelijk of geestelijk rust be hoeven een gastvrij thuis kunnen vinden, zijn vijfjarig bestaan herdacht. Dr. R. Burdet, eertijds verbonden aan „Meer en Bos" te Heemstede en nu in Ge- nève woonachtig, sympathiseerde met de plannen van de Witteveenvereniging die een centrum voor rust en bezinning wilde oprichten en stelde voor dit doel zijn huis beschikbaar, dat vernissend mooi gelegen is temidden van vijfentwintig ha bos- en duinterrein, dicht bij de Kenncmerduinen en niet ver van de zee. „Lindenheuvel" staat open voor allen, die het leven met al zijn moeite en spanningen niet meer aan kunnen en die tijdelijk behoefte hebben aan ruimte, stilte en een rustig gesprek. Hoewel de stichting geen bepaalde binding heeft en de grondgedachte in oecumenische richting gaat, voelde toch de Synode dei- Nederlands Hervormde kerken veel sympa thie voor dit streven. Ds. R. van der Mast was van de opening af tot 1 oktober 1955 als predikant-directeur aan het centrum verbonden. Op het ogenblik is de dagelijk se leiding in handen van mevrouw E. van de BraakSonnenberg, die de zware taken van het verzorgen van de gasten en de zorg voor haar gezin op voortreffelijke wij ze combineert. Met ingang van de maand juni is ds. J. C. Sickesz uit Den Haag, thans geestelijk verzorger van het zieken huis „Bronovo", tot predikant-directeur benoemd. Tezamen met zijn echtgenote, mevrouw Sickesz-Snijder, zal hij dan de geestelijke en materiële verzorging van de gasten op zich nomen. Het huis is toegankelijk voor huisvrou wen, voor mannen en vrouwen uit het ge hele land die door hun drukke werkkring of anderszins worstelen met de problema tiek van deze enerverende tijd. In de af gelopen vijf jaar hebben 2150 gasten her- Vrijdag, zaterdag en zondag wordt in restaurant „Treslong" te Hillegom de kringvergadering gehouden van het Wacht torengenootschap, de getuigen van Jehovah. In zijn openingstoespraak zei de heer R. Engelkamp, districtsopziener van het ge nootschap tot de 684 congressisten, dat men hier aanwezig was om door middel van een gevarieerd programma aanwijzingen en raad te ontvangen voor de verbetering van het predikwerk, omdat de ernst der tijden, aldus de spreker, de getuigen een grote verantwoordelijkheid oplegt. „Geen enkel propagandamiddel, noch enige nieuwsbron heeft de verbijsterde mensheid werkelijk enig goed nieuws gebracht" zei de heer Engelkamp. De grote zaal van „Treslong" was voor deze kringvergadering omgetoverd tot een „koninkrijkszaal". In de garderobe wbren stands ingericht voor lectuur, bijbels en publikaties. Verder waren er stands voor verversingen en een cafetaria, waar zater dag en zondag warme maaltijden zullen worden verstrekt. Zondagmiddag zal de heer Engelkamp een openbare toespraak houden over het onderwerp: „Kunnen de menselijke scheids muren omver worden gehaald?" Het district Bollenstreek van de Jonge Kerk zal woensdagavond in het vereni gingsgebouw Rehoboth te Hillegom een bijeenkomst houden. Dr. H. J. Teutscher, die vele jaren zendingspredikant op Nieuw-Guinea is geweest zal spreken over „Papoea's in beweging". GEBOREN: Wilhelmina Hendrika. d. v. H. W. M. v. Ewijk en A. M. v. Beek; Suzanna Elisabeth Johanna, d. v. J. T. C. v. Etten en J. E. Meeuwisscn; Andreas Cornelis Maria, z. v. J. Bijwaard en M. J. v. d. Aart; Paulina Martina Geertruida. d. v. H. Schreurs en H. M. Kleyn; Joseph Adolf, z. v. J. A. Stroom- bergen en A. M. M. v. Beek; Margaretha Josepha Maria, d. v. W. A. J. Bekkers en W. A. v. Saaser. ONDERTROUWD: L. J. Rondaij en A. Vreeken; H. Doornebal en G. Vledder; W. F. v. d. Linden en J. H. de Jong. GEHUWD: J. Baartman en J. A. Zijlstra; G. Langezaad en W. C. A. Goossens. OVERLEDEN: J. de Wilde, 83 jaar, m. stel van gezondheid en levenskracht ge vonden, wel een bewijs dat het stichten van dit centrum alleszins verantwoord was en er ook behoefte aan bestond. Persoonlijke vrijheitl De samenleving op „Lindenheuvel" wordt gekenmerkt door een grote mate van persoonlijke vrijheid. De mogelijk heid tot geestelijke training en de dag sluitingen door de predikant kunnen voor hen, die daar prijs op stellen, een dieper reliëf aan hun verblijf geven. Hoewel het een centrum is op christe lijke grondslag, zijn ook diegenen, die niet tot een kerkgenootschap behoren er van harte welkom. Daarbij moet voorop worden gesteld dat het huis bestemd is voor gezonde mensen en dus niet voor hen, die psychiatrische be handeling nodig hebben. Het is het ge hele jaar geopend en biedt maximaal plaats aan dertig gasten. Er zijn zeer fraai ingerichte zitkamers en er is een uitgebreide bibliotheek. De eenper soons slaapkamers zijn veelal voorzien van een balkon en zij hebben alle een vaste wastafel met warm en koud water en centrale verwarming. Ook een lift ontbreekt niet. Ds. J. H. Stelma, Nederlands Hervormd predikant te Bloemendaal en voorzitter van de stichting achtte het wenselijk, dat het bestaan van dit centrum in bredere kring bekendheid kreeg. In de bollentijd en in de zomermaanden is de leiding ook gaarne bereid buitenlandse gasten te huis vesten, die in hotels of elders geen onder dak kunnen vinden. Op hoogtijdagen wor den er ook sprekers uitgenodigd. Naar ds. Stelma ons vertelde zullen er in de maand juni twee groepen van de Wereldraad dei- Kerken komen confereren en zullen er in september drie groepen van de Stichting 19401945 komen logeren. Fnnancieel heeft de stichting het in de afgelopen vijf jaar niet altijd gemakkelijk gehad. Thans gaat het echter in stijgende lijn en kan het bestuur de toekomst van „Lindenheuvel" met vertrouwen tegemoet zien. Vrijdagavond werd in café-restaurant „De Taveerne" een ledenvergadering ge houden van de afdeling Lisse van de Ne derlandse Christelijke Bond van Overheids personeel. Als spreker trad op de heer. Post hoofdbestuurder van de N.C.B.O. Hij gaf eerst een overzicht van de wereldgeschie denis, waarbij hij er aan herinnerde, dat alle situaties en gebeurtenissen hun weer slag hebben in ons land. De Suezkanaal- kwestie heeft gevolgen op de prijzen en lonen. In ons land is op het ogenblik als een actueel onderwerp te noemen de be stedingsbeperking. De Nederlanders zullen als volk alle krachten moeten inspannen om de betalingsbalans in evenwicht te houden. Wanneer dit niet geschiedt, dan zal dit voor het volk van grote financiële betekenis kunnen zijn. De werkgelegenheid staat hiermede in nauw verband. Spreker constateerde, dat in 1956 goede successen geboekt konden worden, n.l. de uitkering ineens over 1955, de verhoogde vakantietoeslag en de 6 °/o verhoging op 1 september of 1 juli. Betreurd werd dat de ruime loonmetho- diek meer verschoven is naar 1958. Aange drongen werd op invoering van een tussen- maatregel, waarover de regering nog geen beslissing heeft genomen. Alles wordt in het werk gesteld om voor de ambtenaren in de middengroepen en het lager overheidspersoneel een verbetering van de loonvoorwaarden te bewerkstelli gen. Hierna volgde een vraaggesprek met de heer Post over de loonpolitiek der regering. Voorts over de doelstelling en de prakti sche uitvoering van de Ouderdomswet, waarbij de aftrek op het burgerpensioen een punt van de eerste orde was. Te Hoofddorp is vrijdagmorgen een drie ling geboren in het gezin P. Koolbergen- Bouman, wonende Prinses Irenestraat, dat reeds uit negen personen bestond. Vier jaar geleden is een tweeling geboren. Gisteren zijn drie jongens geboren en hun namen zijn Fonnie, Nico en Gerard. Thans zijn er zeven jongens en drie meisjes. De burgemeester van Haarlemmermeer, mr. G. C. van der Willigen, heeft vrijdag de familie Koolbergen geluk gewenst. 1111 V/AL', De Christelijke Jonge Boeren- en Tuin- dersbond houdt in samenwerking met de Christelijke Bond van Plattelandsvrouwen en Boerinnen op 8 mei in de „Beurs" te Hoofddorp zijn jaarlijkse bondsdag, 's Mor gens zullen de beide organisaties afzonder lijk vergaderen en 's middags zal een in leiding worden gehouden door een nader te noemen spreker. De deelnemers en deelneemsters aan deze bondsdag zullen reeds dinsdagavond 7 mei aankomen. Ver wacht wordt, dat ongeveer zevenhonderd boerenjongeren aan de bondsdag zullen deelnemen; zij zullen bij particulieren in de Haarlemmermeer worden onderge bracht. Op 9 mei zullen de jongeren een excursie door Noordholland houden. Geen spreekuur. De burgemeester van Heemstede is maandag verhinderd spreek uur te houden. Iedere vrouw gaat er-prat op, een lekker kopje thee te kunnen zetten. Zo'n kop je van dat hartversterken de vocht: niet te sterk, niet te slap. Niet te heet, niet te koud. Feilloos volgens de regelen van de theezet- kunst. Iedere rechtgeaarde vrouw is zich beivust van haar theezet-capaciteiten. En toch vrijdagmiddag en -avond, zijn wij aan het theezetvermogen van vele dames gaan twijfelen. Wij zijn er nu niet meer zeker van, of zij het theezetten beheersen tot in alle onder delen. Zij zijn er misschien nog een beetje zwakjes in. Want-, laat men dit niet vergeten: theezetten is een grote kunst. Vrijdag zijn wij in gebouw St. Bavo aan de Smedestr. te Haa rlem getui ge geweest van een theezet duel tussen Haarlemse da mes, welke wedstrijd werd georganiseerd door het „Theebureau voor Neder land". 's Middags reeds zat de zaal van gebouw St. Bavo vol met meisjes van drie Haarlemse scholen, welke ieder een afgevaar digde in het strijdperk had den gebracht. Nu, in die zaal is me een stukje thee wijsheid weggegeven. Nadat mejuffrouw R. de Jong het een en ander over het bekende vocht had ver teld, kon het zet-duel be ginnen. Drie dames moes ten op het podium komen. Wat?, dacht mejuffrouw De Jong, laat ik drie ballen de zaal ingooien; de dames, die de ballen vangen, mogen met de wedstrijd meedoen. En zo geschiedde. Er werd nog een keer een balspel letje gedaan om de drie da mes voor de jury aan te wijzen. De strijd kon beginnen: water aan de kook bren gen, theepot omspoelen, thee in de pot, laten trek ken, voor het inschenken omroeren, enz. Enfin, ein delijk kreeg de jury het vocht te drinken. Maar dat serverenDat valt ook niet mee. De jury nam van elk kopje een slokje en deelde wat puntjes uit: voor deze zet een S, voor dat ser veren een 9. Na de spannende strijd kwam mevrouw Van der Plasse, Atjehstraat 14 met negentig punten als winna res van het podium. Zij ont ving een mooi theeservies en dingt nu mee in het provinciale kampioenschap voor Noordholland. Tweede werd mevrouw Veldmeyer, Olmenstraat 52 met 85 pnt. en derde mevr. Andreoli, Gierstraat 20rd met 69 pun ten. Bij de meisjes werd 's middags Marianne v. d. Berg, G. van Assendelft- straat 36, met 87 punten eerste. Zij vertegenwoor digde de r.k. Huishoud- en Industrieschool, ontving ook een theeservies en dingt eveneens mee in de provin ciale kampioenschappen. Tweede werd Tilly Bier man (r.k. u.l.o. school St.. Lucia), Schoterweg 30 met 83 punten. Derde werd Wil ly Walbeek (Haarlemse Huishoud- en Industrie school), J. J. Hamelinkstr. 52, met 82 punten. De twee de en derde winnaressen ontvingen een zilveren le pel. Er gebeurde overigens nog veel meer: er werden enige aardige films ver toond. En in de pauze kreeg ieder een kopje geurige, smakelijke thee; niet te sterk, niet te slap. HAARLEM: Artsen: men raadplege telefonisch firma Mathot, tel. 11990. Dierenartsen: Jac. Hagedoorn, Heem- steedse Dreef 11, Heemstede, tel. 35521. Apotheken: Frans Hals-apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180; Apotheek Buzink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000. BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter J. A. Bosch, Bloemen- daalseweg 84, tel. 22185. Overveen: Dokter W. D. van Oldenburgh, Bloemen- daalseweg 223, Overveen, tel. 22884. Aerdenhout: Dokter J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6, tel. 27570. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2. Bloemendaal, tel. 25769, bgg 10920; zuster H. J. G. Lugt- hart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876 en zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, Bennebroek, tel. 02502618 Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 23 maart voor spoedeisende gevallen ge opend de Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-Station, tel. 025608249 en Apotheek Schotsman, Binnenweg 206208, Heemstede, tel. 38320 (ook voor Aerdenhout). HEEMSTEDE: Artsen: K. L. Kout, Johan de Wittlaan 23, telefoon 38411 en W. van der Linde. Ifeemsteedse Dreef 253, telefoon 34606. Wijkverpleging: zr. B. G. Badings, Heem- steedse Dreef 30 (flat 13), telefoon 39818 (en in de week van maandag 18 tot en met zaterdag 23 maart, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206. telefoon 38320 (en in de week van zaterdag 16 tot en met vrijdag 22 maart, des avonds na zes uur). ZANDVOORT: Artsen: Dr. J. van der Meer, Juliana- weg la, telefoon 2499. Wijkverpleegsters: Zr. S. M. de Wilde, Zeestraat 67, telefoon 2720. Verloskun dige: zr. G. Bokma, Tolweg 6, tel. 2816. Apotheken: De Zeestraat-apotheek, M. J. Kerkhoven-Nieuwenhuis, Zeestraat. 71, telefoon 3073. BENNEBROEK: Artsen: Dokter F. de Graaf, Rijksstraat weg 53, tel. 300. Wijkverpleging: zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, tel. 618 HALFWEG (ook Zwanenburg): Artsen. Dokter Honingh, Plein 13, Half weg, tel. 405. HILLEGOM: Artsen: dokter A. van der Kaaden, Hoofdstraat 14, tel. 5114. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Nanninga, tel. 6220. Nieuw-Vennep: dokter Van der Weg, tel. 280; Badhoevedorp: doktér Faber. Het was vrijdag feest voor de n.v. M. J. Witteveen's modemagazijnen, maar ook voor twee Haarlemse meisjes, die gisteren haar zevende verjaardag vierden. Voor de n.v. was het feest, omdat in de Grote Houtstraat op de hoek van de Anegang, een nieuw filiaal werd geopend en voor Ansje Dijkzeul en Annemicke Traanburg, omdat zij ter gelegenheid van de zevende verjaardag een pop ontvingen. Ook andere meisjes, die deze maand zeven jaar wor den, ontvangen een pop. Gisteren is het zevende filiaal geopend, waarbij leden van de directie en vertegen woordigers van het personeel toespraken hebben gehouden. Daaruit bleek de snelle groei van het bedrijf in het land. In 1958 zal het vijfenzeventig jaar bestaan van de onderneming worden gevierd en tot 1951 waren alleen winkels in Amsterdam en Eindhoven gevestigd. Daarna volgde de opening van nieuwe filialen. Dank werd gebracht aan hen, die in korte tijd hadden meegewerkt het pand te ver bouwen. Men beschikt op de begane grond en twee verdiepingen over overzichtelijke ruimten en de etalages hebben een nieuwe indeling gekregen. ZONDAG 17 MAART 1957 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Dr. G. Snijders. 3.30: Con sistoriekamer Grote Kerk Liturgische dienst voor slechthorenden. 7: Dr. G. Snijders. Dienst uitg. v. d. ,.Bavo-commissie" in het Bijz. Kcrkewerk. 6.45: Zangdienst Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. E. Pot. M.m.v. het Hervormd „Jeugdkerk-koor". Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30 en 7: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen, H. Doop. Bakenesser- kerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Ds. J. van der Wiel. 10.30: Jeugddienst. Ds. A. J. Schneider, van Amsterdam. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraal. 10.30: Ds. H. J. Kater, van Amsterdam. Kapel Sarepta. Ha- zepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. .1. de Nie. 10.45: Ds. J. A. de Klerk, van Heem stede. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Diaconessenhuis, Hazepaters- laan. 4.30: Ds. A. J. van Rhijn. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Jeugd- kapel. Noord. Molenaerstr. 10.30: Dhr. D. Selling Oost, Zomerkade 10: Geen dienst, gaan naar de Oosterkerk. West, Leidsestraat 10: Dhr. W. C. de Groot. Centrum. O. Groen markt 10: Dhr. J. de Smalen. Eglise Wal- lonne, 10 h. 30: Service présidé par le Pas teur J. N. de Watteville, de la Haye. 19 h. 45: Groupe de Coligny présidé par le Pas teur J. N. de Watteville. Deutsche Ev. Gem. Waalse Kerk. 20 Marz, 20 uhr: Bibelstunde. Pfarrer D. Stein. Church of England, Kin der huissingel. Evening Service 3 pm. Chris tian Science, First Church of Christ, Scien tist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: En gelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Alle-Dag-Kerk. Maan dag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeenkom sten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk. Parklaan 32. Dinsdag 3: Ron- detafelbespreking, Broederkerk. Parklaan 34 Hervormde Evangelisatie op Geref. Grond slag, Nassauplein 8. 10 en 5: Ds. L. G. Bruijn van Arnhem. Woensdag 7.30: Ds. Timmer, van Huizen. Stads Evangelisatie, Lange He renstraat 6. 10: A. Vries, Den Helder. 7: J. F. Snoeks. Woensdag 8: J. Jansen. Zuiderkapel Zuiderstraat 15. 10: Dhr. J. Sevensma. Evan gelist te Amsterdam. 5: Dezelfde. Evangeli satiesamenkomst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Jaap Polderman. Opwekkingssamenkomsten, .Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. Jac. Klein Haneveld. Bodegraven. Vrij Evang. Ge meente, Parklaan 21. 6.30: Ev. Ed. Pera, uit Den Haag. Donderdag 8.15: Ds. A. H. van Gent Bijbellezing. Broedergemeente Park laan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zang- dienst. Na de zangdienst familieavond. Zon dag 10.30: Ds. W. J. Musch Jeugddienst. O. R. G. Centrum Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds A. R. de Jong. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Prop. A. Steinhart. 10.30: Ds. G. Kroes in Jeugdgebouw Schoter weg hoek Pijnboomstraat H.-N. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. W. Wery. Geref. Kerk, Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57—59. 10.30: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. D. J. de Roos. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. H. W. Wierda. Lyceum-Aula, ingang van Mer- lenstraat. 9: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoor weg. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9: Lees- dienst. 4.30: Ds. Bos. Chr. Geref. Kerk, Raaks (In de Wilhelminakerk, Ged. O. Gracht). 8.45 en 3: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Don derdag 3 en 7.30: Ds. Molenaar. Biddag. Ger. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30 Lees dienst. Oud-Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper Woensdag 9.30: H. Mis. Baptistengemeente. Begijnhofkapel. 10.30 Ds. J. van Dam. 20: Ds. R. Reiling, R'dam en Ds. J. van Dam. Dins dag 20: Zusterhulp. Leger des Heils, Schag- chelstraat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 6.45: Openluchtsamenkomst. 7.30: Verlos singssamenkomst o.l.v. Kapitein P. Vons. Vergadering van Gelovigen. Oude Gracht 47 10 Samenkomst (Broodbreken). Bijbelbe spreking, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Dhr. H. Meijer, uit Amsterdam. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Ileeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeenten). Elim-Kapel, Paul Kru- gerstraat. 10: Openb. samenkomst. Dhr. W. Zeegers. 12-13: Zondagsschool. 7: Opwek kingssamenkomst (Verschillende sprekers). Donderdag 8: Gebedssamenkomst (voor ge meenteleden). Immanuël-kapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. J. Maasbach, van Gouda. 10: Zondagsschool. 4.30: Maleis- Hollandse dienst, dond. 7.45: Bidstond. Vrij dag 7: Jeugddienst voor jongeren. 7.30: Jeugddienst voor ouderen. Pinkstergeloofs gemeenschap, Nassauplein 8. 10.15 Dhr. M. v. d. Sluis Amsterdam. 5: Dhr. E. Schuur man. Donderdag 7.45: Bidstond, Schoter singel 99. De Christengemeenschap, Wilhel- minastraat 60. 9.30: Zondagsdienst voor kin deren. 10: Mensenwijdingsdienst. Donder dagmorgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zon dagsschool. 5: Kerkdienst. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6, Iedere zaterdag morgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Pre diking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Prediking. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wilhelmina- straat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Ned. Ver. v. Spiritisten „Har- monia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmor gen. Mej. G. C. Bont, Den Haag. Soefi-Bewe- ging, aula Stedelijk Gymnasium, Prinsen hof. 11: Universele Eredienst. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voor helmstraat 3, gebouw „Beth-El". 10: Buiten gewone samenkomst en doopbediening. 7: H. Avondmaal. Evangelist E. Ch. Hermes, Nobelstraat. 5, den Haag. Dinsdag 7.30: Bid stond, Br. N. A. Matra.v. Donderdag 2: Zus- tersamenkomst. Zr. L. J. Weber-Immink, Heemstede. Gemeente van Christus, .Sprui- tenbosstraat 9. 10.15: Onderlinge samen komst. 8: Bijbelse preek. Vrijdag 8: Jeugd- bijbelklas boven 15 jaar. Ged. Oude Gracht 47: maandag 8: damesbijbelstudie. Donder dag: Evangelisatiesamenkomst. Duvenvoor- destraat 61: maandag 7: jeugdbijbelschool 10-15 jaar. Woensdag 8: Bijbelonderzoek voor allen. Dinsdag 8: Waldeck Pyrmont- straat 2 zw. Bijbelonderzoek voor allen. Vrijdag 8: Siriusstraat 41. Bijbelonderzoek voor allen. ADVERTENTIE Mooi zpn, betóverend mooi zjjn en toch maar enkele seconden per dag aan make-up besteden Dat kan, met Max Factor's Creme Puff. Weldadige lanolinerijke crème en het fijnste poe der zijn in Creme Puff op meesterlijke wijze tot één geheel gemaakt. Een complete make-up brengt u nu in nog geen twintig tellen met een poederdonsje aan. En uw make-up „bijwerken" is met Creme Puff in amper vijf seconden ge beurd Deze lichte, heerlijk luchtige make-up verkleurt niet, droogt uw huid niet uit. Schaf nu de tijdrovende make-up af - begin vandaag nog met Creme Puff. HOltY WOOD Crème make-up basis en poeder in één! Imp. Marfae. N.V., Huddestraat 5, Amsterdam. Creme Puff (handelsmerk) betekent Max Factor Hollywood creamy powder make-up HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers. 7: Ds. A. Th. Stegenga, van Amsterdam. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. v. d. Loos, met medew. v. h. kerk koor. 7: Dr. G. Ph. Scheers. Sionskerk. Ek sterstraat. 10.30: Ds. Jac. Poort. 7: Ds. J. Kroon. Ver. Vrijz. Ilerv., Berkenstraat 10. 10.30 Ds. J. Heidinga. Zuiderkapel afd. Noord Verenigingsgebouw Volkstuin „Zonder wer ken niets". Verlengde van de Geusevesper- straat. 10: Dhr. A. H. Agtereek. Evang. te A'dam. Maandag 7.30: Jeugdevangelisatie (leeftijd 12-16 j.) Woensdag 8: Lichtbeelden avond, uitgaande van het „Zoeklicht". Spr. Ch. van Duuren. Vrijdag 8: Bijbelbespreking. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Klopper singel. 5557 10: Ds. J. A. v. Arkel. 5: Ds. W. Kreuzen. van Delft. Sionskerk, Ekster straat. 8.45: Ds. W. Kreuzen. 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. v. Arkel. Geref. Kerk, in geb. N. P. B.. Berkenstr. 10. 8.30 en 2.30: Ds. Bos, H. Av. Chr. Geref. Kerk Floresstraat. 9: Ds. J. C. Maris. 5: Ds. J. P. Geels. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelniinaplein. 10 Ds. Oskamp. 19: Bijz. samenkomst o.l.v. Mevr. T. Kirch- heiner Gelatius. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. van Dijl. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Bronsgeest. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. de Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dhr. H. de Nie, Haarlem-N. Geref. Kerk. Koediefslaan 10: Dr. P. J. Richel. 5: Prof. Dr. J. Waterink. Camplaan 10: Prof. Dr. J. Waterink. 5.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. PLooy AERDENHOUT Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr. J. H. Stelma. 10.30: Jeugdkapel, 12-15 j. in De Stal. 10.30: Zondagsschool in het Tyo I-I. van Eegheninstituut, van Lennepweg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. W. Mackenzie. Rem., Amsterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. II. S. J. Kalf. 7: Ds. G. J. Waardenburg. Haarlem Geref. Kerk 10 en 5: Ds. C. Klap wijk. V.m. biduur voor het gewas. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. J. E. Drost. 19: Dr. J. H. Stelma. H. Avondmaal. 10.15: Jeugdkerk. 1620 j. in Maranatha Spr. de heer D. W. Koerselman 10.30: Zondagsschool. Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool in Mara natha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. H. W. Meihuizen. Dg., Den Haag. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Ds. G. Toorn vliet. 7.30: Ds. G. N. Lammens, van Rotter dam-Oost. Vrij Ivath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Com pleten en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10: Dr. Ch. de Beus. 10: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Irene. 10.15: Zondagsschool Julianakwartier, Kon. Wilhelminaschool, Dompvloedslaan. 12-13: Zondagsschool Ramplaankwartier. Beatrix- school en Irene. Marine Hospitaal. 10: Dienst Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. S. L. Knottnerus. 5: Bs. Brouwer. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. I. P. v. d. Waal. van Den Haag. 7: Ds. H. P. Swets, van Rijk. Doopsgezinde Gemeente 10.30: Dhr. G. J. A. van Staden, van Utrecht. Geref. Kerk. 9.30: Ds. M. Ros. 3.30: Ds. J. de Lange. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. J. A. van Boven. Abbenes 9.30: Ds. M. C. Don. 3.30: Ds. J. A. van Boven. Bethelkapel. 10: Ds. F. L. Duijkeren. van Amsterdam. 7: Ds. G. A. Alma, van A'dam. Geref. Kerk. 9.30: Ds. D. Hoornstra. 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. C. Baljé, H. Doop. 4.30: Ds. W. Moerman, van Aalsmeer. Ger. Kerk. 10 en 3: Ds. Rang. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps- Kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege, H. Doop. 19: Ds. H. J. van Heerden, Scheveningen. „De Toorts". 9: Ds. D. ter Steege. Remonstrantse- Doopsgezinde Gemeenten geb. ..Spaarnberg" Wüstelaan 75. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Chr. Geref. Kerk, Pniël-kapel, Pastorieweg. 10.30 en 4: Ds. J. C. Maris. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. 7.30: Ds. Jac. Poort. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. W. H. Buijs, vicaris te Bent veld. Medew. van het kerkkoor. 19: Geen dienst. 9: Jeugdkapel in de nieuwe consis torie, Spr. Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lobman. Kapel „Het Huis in de Duinen1'. 19.30: Ds. R. II. Oldeman. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. H. Luikinga, van Zaandam. Geref. Kerk. Julianaweg. 10.30: Ds. S. J. Dokter, van Bennebroek. 17: Ds. A. de Ruiter. Bidstond v. h. gewas. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Dinsdag 3: Dhr. H. Veldkamp Evangelist te Den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 7: Ds. Schouten Vlaardingen, Jeugddienst. Ned. Prot. Bond geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schouten. Ger. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur, dir. Geref. Kerk 10 en 4: Leesdiensten. Ger. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. ADVERTENTIE Schriele figuren, die genoeg of zelfs véél eten en toch maar niet aan willen komen, zien er vaak slecht en onaantrekkelijk uit, voelen zich ongelukkig, hebben geen weerstand. De Amerikaanse supervoeding Plus-Form - smakelijk en licht verteerbaar - bevat alle bouwstoffen en groeivitaminen, die door het lichaam snel worden omgezet in de ponden die u mist. Met de extra calorieën van Plus-Form komt u zienderogen 5, 8, 12 pond aan, ja zelfs 20 pond is geen uitzondering. Méér weerstand tegen kou en infectie - méér energie en levenslust. En wat een gevoel, zeker te zijn van een gezond en welgevormd lichaam Begin nog vandaag met Plus-Form, f 6.80. SUPER-VOEDING ADVERTENTIE UW ADRES SINDS 1851 Aardappelbedrijf Ged. Oude Gracht 107 - Telefoon 14245 ADVERTENTIE HOUTPLEIN 18 van 16 t/m 23 maart a.s. 10 u. v.m. tot 17 en van 19 tot 22 uur. MOTOREN - SCOOTERS AUTO-SCOOTERS ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST' LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11492 ADVERTENTIE Garage: Twünderslaan 35 ADVERTENTIE AMSTKKI#,\MSKV A.VKT 20 TH.. 11053 ADVERTENTIE ADVERTENTIE VAN HOGENDORPSTRAAT 25 - HAARLEM - TELEFOON 34682 GEDIPLOMEERD SCHOONHEIDSSPECIALISTE Schoonheidsbehandeling -Massage - Make-up - Epileren - Manicuren - enz. Eventueel aan huis te ontbieden. Gebruik van PAYOT-ARTIKELEN.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 19