Humanisten ontevreden over niet opnemen in stichtingsbestuur ruim HUIS met garage en tuin 1. ervaren steno-typistes 2. een assistente Versiering van de Hoofdstraat met internationale vlaggen HALFZWARE DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Weer slank en vief enkele chauffeurs Twee kargeleiders manl. krachten dan WOENSDAG 20 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 ZANDVOORTS GEMEENSCHAPSHUIS NEW YORK RCH zocht contact met KFC-bestuur inzake oud EDO-er Mul LISSE Jan P. Strijbos sprak voor Theorie en Praktijk HILLEGOM Uitvoering van Christelijke Gymnastiekvereniging Jahn Hillegom in bollentijd Ongevallen in Haarlem Scheepvaart door WEX ERVAREN ASSISTENT en AANK. ASSISTENT(E) OVERHEMDENPERSSTERS MERKER HULP IN DE WASSERIJ FLINKE BIJPERSER MACHINESTIKSTERS fl. vrouwelijke krachten BEDIENDE i.d. BOEKHANDEL N.V. CALTEX PACIFIC PETROLEUM MIJ STUURLIEDEN SCHEEPS- WERKTUIGKUNDIGEN In de vergadering van de gemeenschap Zandvoort van het Humanistisch Verbond, dinsdagavond in hotel Keur gehouden, heeft de voorzitter, de heer R. de Jong, alvorens de spreker van deze avond, de heer W. H. Lichtveld, gelegenheid kreeg zijn onderwerp: „Rassen-discriminatie en de waardigheid van de mens" te behande len, zich met een verklaring tot de aan wezigen gewend, waarbij hij opmerkte, dat discriminatie een deftig, althans vreemd woord is voor een lelijke zaak, waar ook Zandvoort weet van heeft. Bij de vorming van een stichtingsbestuur voor het Ge meenschapshuis te Zandvoort werd het Humanistisch Verbond gepasseerd. Wel zijn alle kerkelijke richtingen uitgenodigd. Naar aanleiding daarvan richtte het be stuur op 5 maart een brief aan de gemeen teraad met verzoek erkenning te verlenen. Deze brief zal in de raadsvergadering van dinsdag aan de orde komen. Intussen ontving het bestuur van het Humanistisch Verbond te Zandvoort een afschrift van een brief, gedagtekend 19 maart, door het bestuur van het Gemeen schapshuis gericht aan de Zandvoortse gemeenteraad. De inhoud daarvan heeft het Humanistisch Verbond te Zandvoort genoegen gedaan, omdat het bestuur van het Gemeenschapshuis daarin zegt, geen enkel bezwaar te hebben, het bestuur van het Humanistisch Verbond als nog in het bestuur op te nemen; de uitnodiging daar toe kan echter niet van het bestuur uit gaan. Al heeft het Humanistisch Verbond te Zandvoort begrijpelijkerwijs waardering voor de brief van het stichtingsbestuur, dit kon volgens spreker het aangedane onrecht niet goed maken en evenmin de weg naar werkelijke samenwerking openen, hetgeen alleen nog geschieden kan door de ge meenteraad van Zandvoort AMSTERDAM In staatsfondsen was dinsdag weer flink aanbod waartegenover bijna geen vraag stond. Bij opening werd de staffellening verhandeld op een koers van 87% om daarna nog verder in te zakken tot 87V2, hetgeen evenals maandag, weer circa 1 percent lager is. Ook de overige leningen hadden koersverliezen. Van de internationale waarden waren Kon. Olie iets boven pariteit* Amerika en schommelden rond de prijs van f 169, Philips iets aangeboden waardoor het fonds 1 punt lager noteerde. Unilever, in verband met de staking in Engeland, even eens lager. Na op 358% te zijn geopend, kwam een koers van 357% tot stand, het geen 2 punten lager is dan maandag. Ook AKU verloor 1 pet. en noteerde 189. In cultuurwaarden ging hoegenaamd niets om. Fluctuaties deden zich niet voor en de noteringen bleven vrijwel onveran derd. Scheepvaarten moesten van de winst van de laatete dagen een deel prijsgeven. De teleurstellende winstcijfers van de Stoom vaart Mij. Wijklijn alsmede de grote in vesteringen van de maatschappijen ten aan zien van de nieuwbouw zijn niet bepaald bemoedigend om kopers in de markt te krijgen. Ook deed het gerucht ter beurze de ronde dat Van Nievelt Goudriaan met een nieuwe emissie op de markt zal ko men. Holland-Amerika Lijn verloor twee punten, terwijl de overige aandelen in deze sector circa 1 punt moesten prijsgeven. De dividendverhoging van de Stoomvaart Maatschappij Wijklijn van 10 op 11 pet. was op de koers niet van invloed. Ook de verhoging van het dividend van de Ver enigde Blikfabrieken van 5 op 9 pet. bracht geen belangrijke koersverandering. Giste ren was laatste dag van handel in claims Brouwerij D'Oranjeboom op advieskoers van f 40. Eerste noteringen voor premie lening Rotterdam: advieskoers 100101. Prolongatie 3% pet. (ANP) Een vermindering met een kwart per cent van het bankdisconto voor kortlo pend krediet werd tegen beursslot bekend en bracht een koersstijging teweeg bij scherpe vraag. De late activiteit bracht de omzet op 1.540.000 aandelen, 90.000 meer dan maandag. In beurskringen werd de discontoverlaging gezien als het sein voor het gemakkelijker verkrijgen van geld en dus gunstig voor de beurs. Het nieuws acti veerde een markt, die tot dan toe uiterst ongeanimeerd was geweest; tijdelijk was de handel zo traag als sinds augustus 1955 niet meer was voorgekomen. Individuele fondsen buiten de gemiddel de-groepen boekten de ruimste koesstijgin gen, deels ook door gunstig bedrijfsnieuws. Het industriegemiddelde sloot 1.63 ho ger op 473.93; spoorwegen 0.78 hoger op 142.67 en openbare nutsbedrijven 0.04 la ger op 71.30. Metaalwaarden vormden een der sterkste groepen, Autowaarden waren enigszins on regelmatig: Ford en Chrysler daalden fracties, General Motors en American Mo tors stegen fracties; het laatste fonds was een der meest verhandelde van de dag. Van de 1.103 verhandelde fondsen sloten er 512 hoger, 331 lager en 260 onveran derd; en werdén zeven nieuwe hoogte punten en vijftien nieuwe laagtepunten bereikt. (UP) De heer W. H. Lichtveld uit Den Haag, Surinamer van geboorte, noemde discri minatie een pijnlijk iets. Rassen zijn er op de wereld tientallen, maar door de enorme vooruitgang der techniek zijn er eigenlijk geen scherpe grenzen meer te stellen. Bij zwart en blank is het duidelijke onder scheid gebleven. Spreker betoogde, dat discriminatie altijd heeft bestaan, zowel in het klein als in het groot. Geen enkel land ontkwam eraan, al vat men in het westen dit nog al gemoedelijk op. Het ver werpelijke van de discriminatie is, dat het niet gaat om het individu, maar om het volk of de groep en het treft niet alleen de gekleurde rassen, echter bijvoorbeeld óók het Joodse volk. De oorzaak is, dat men meent, dat bepaalde volken inferieur zijn aan andere en dat is absoluut fout, want hoogstens zou men kunnen zeggen, dat deze volken een andere cultuur heb ben. Wanneer men uitgaat van het werkelijk „mens-zijn", dan zijn alle mensen van alle rassen ook werkelijk mens en elk mens heeft recht op een deel van alle geestelijke rijkdom, die de gezamenlijke mensheid heeft te bieden, aldus spreken Discrimina tie ontstaat, omdat verschillende volken op verschillend niveau leven, maar ook de psychologische kant is zeer belangrijk, namelijk de angst. De gekleurde volken ontwikkelen zich zeer snel. terwijl de blanke de geboortebeperking heeft inge voerd. Men weet, dat men op den duur een nummerieke meerderheid niet kan tegenhouden, terwijl ook de angst voor vermenging vele volken parten speelt. Nei ging tot discrimineren zag spreker overal, maar als verschijnsel vindt men het nog slechts in Amerika en Afrika, waar het nog altijd een beangstigend probleem is, al is er tussen beide landen een markant ver schil. In Amerika is men bezig de nog aanwezige scheidsmuren steen voor steen af te breken, hetgeen in het noorden reeds geschiedde, maar in het zuiden wordt nog steeds veel smart veroorzaakt. Zuid-Afrika echter blijft de donkere plek op de wereld kaart. want daar heeft men van de discri minatie een ideologie gemaakt en beroept zich zelfs op de bijbel. Spreker bleef ech ter geloven in een groei naar verbetering, ondanks het feit, dat men daar de muren nog steeds hoger optrekt. Men zal echter tenslotte ook daar gaan inzien, dat rassen discriminatie het menszijn devalueert en dat hét een worden moet geschieden in geloof aan het feit. dat de mensen allen het goede kunnen doen en dit ook moeten betrachten. B\j de in voetbal geïnteresseerde schare in Haarlem doen de laatste tyd vele ge ruchten de ronde over transfers van spe lers. In vele gevallen zijn dat praatjes die elke grond van waarheid missen. In een enkel geval, zoals de overgang van de ySV'er De Graaf naar „Haarlem", waarover men op de sportpagina kan lezen, zijn de veronderstellingen juist. Uiteraard zijn vele Voetbalclubs thans bezig te proberen nieuwe krachten voor hun elftallen te winnen, doch de bespre kingen over transfers zijn in de meeste gevallen nog maar informatief. Zo heeft bij voorbeeld RCH onderhandelingen aange knoopt met KFC over de vroegere EDO- speler Mul, maar een afspraak over de overgang van Mul naar RCH is - zelfs niet voorlopig - niet gemaakt. Ook andere clubs - zoals Ajax en Alkmaar - hebben belang stelling voor Mul en pas in juli zal defini tief worden beslist voor welke club de oud-Haarlemmer het komende seizoen zal uitkomen. 3% Nederl. '47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Am ster d. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers gisteren 87% 91% 188% 298 191% 290 292% 264 249 148% 357% 219 833% 169,50 76% 167% 177 280 87 91 203% 163 170% 175 64% 166% 58% 40 82 35% Heden 13.45 uur 189 249 358 170,30 De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. en de Cementfabriek IJmuiden „CemIJ" N.V. te IJmuiden vragen voor enige zelfstandige functies Kennis der moderne talen is gewenst. Het bezit van de praktijkdiploma's voor Engelse, Franse en Duitse Handelscorrespondentie strekt tot aanbeveling. voor de afdeling Bedrijfsorganisatie ten behoeve van administratieve bezigheden en rekenwerk, In het bijzonder voor het typen van studie- rapporten. Vereisten: bekendheid met moderne rekenmachines, feeling voor cijfers en accuraat kunnende typen, leeftijd bij voorkeur 20 a 25 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties met beschrijving van opleiding en levensloop worden, vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer HD 805, Ingewacht bij de Sociale Afdeling Beambten. Theorie en Praktijk, de vereniging van leerlingen en oud-leerlingen der Tuinbouw school te Lisse, heeft dinsdagavond het seizoen afgesloten met een bijeenkomst in „De Nachtegaal". De bekende natuurvorser en bioloog Jan P. Strijbos heeft het woord gevoerd. Na het openingswoord van de heer Gehrels maakte de heer Strijbos een praat je over dat deel van de aarde, dat hij de afgelopen zomer heeft bezocht: Spitsbergen en vertoonde daarna enkele films. Het was niet de eerste keer, dat de heer Strijbos naar Spitsbergen ging. In 1939 was hij er ook geweest, waarbij hij tenauwernood aan de dood tussen het gletscherijs ontsnapte. Spreker vertelde tal van bijzonderheden over Spitsbergen. Wat wel het meest frap peerde was het gezonde klimaat. De bloe men blijven zes tot acht weken in de vaas goed, vlees en vis hangt men maanden lang buiten en het bederft niet. Melk kan men rustig twee maanden buiten laten staan zonder dat ze zuur wordt. De heer Strijbos besprak uitvoerig de flora en de fauna en toen de heer Gehrels hem aan het slot van de avond dankte voor zijn interessante causerie was deze de tolk van allen. Dinsdagavond heeft de chr. gymnastiek vereniging „Jahn" in de grote zaal van Tres long een uitvoering gegeven onder leiding van de heer J. K. Visser. Het openingswoord werd gevoerd door ds. A. K. Krabbe, gere formeerd predikant. Hierna werden de ver schillende -'immers vlot afgewerkt. Eerst kwamen de kleuters met hun spelletjes aan de beurt. Vooral de kleine jongens, als In diaantjes verkleed, oogstten veel succes. Heel goed werden ook uitgevoerd de brug- oefeningen van de meisjes, evenals de vrije oefening van de dames- en meisjesafdeling. Het „hoog rek" van de heren hield velen in spanning, ook hiervan, was de afwerking goed te noemen. Bijzonder te vermelden is ook datgene wat door' de dames werd ge presteerd met ringzwaaien. Het was duide lijk te zien, dat hier veel oefening aan voor af was gegaan. De wedloop over hindernis sen door de beide jongensafdelingen was eveneens goed. „Jahn" heeft de talrijke aan wezigen een mooie avond bezorgd. Het slot woord werd gesproken door ds. F. Brouwer, Hervormd predikant. Dinsdagmiddag omstreeks zes uur is een vijftienjarige wielrijdster in de Spaarn- wouderstraat te Haarlem van haar fiets gevallen. Door onbekende oorzaak sloeg zij plotseling over haar stuur en kwam vrij ongelukkig op het wegdek terecht. Met een bloeduitstorting aan haar hoofd en vermoedelijk met een lichte hersenschud ding is het meisje in het Diaconessenhuis opgenomen. Een 54-jarige wielrijdster schrok dins dagmiddag omstreeks half twee zó van een op de Rijksstraatweg te Haarlem gepar keerde bakfiets, dat zij de macht over haar stuur verloor en viel. Met een gebroken linkeronderbeen en een hoofdwond is de vrouw ter verpleging in de Mariastichting opgenomen. Als binnenkort het bloembollenseizoen begint zal de Hoofdstraat van Hillegom van internationale vlaggen zijn voorzien. In de volgende jaren zal het aantal vlag gen worden uitgebreid, die in andere stra ten van het dorp zullen worden aange bracht. Aan de versiering van de Hoofd straat hebben alle bewoners medewerking verleend, waarvoor het bestuur van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer bijzonder dankbaar is, want aanvankelijk was men bevreest, dat het niet mogelijk zou zijn tot versiering over te gaan. Het bestuur der V.V.V. had zich in het afgelopen jaar tot de gemeenteraad ge wend met het verzoek een garantie te ge ven voor het aanschaffen van vlaggen. De gemeenteraad wees de aanvrage in decem ber j.l. af. De bedoeling was om de Pas- stoorslaan tot en met de villa „Pluk de Dag" (Leidsestraat) en de Van der Endelaan aan elk huis een of meer vlaggen van landen aan te brengen gedurende het bloeiseizoen van de bloembollen. Medewerking is ge vraagd aan de inwoners en dit jaar zal be gonnen worden met het aanbrengen van vlaggen in de Hoofdstraat. Er zullen weer'mozaïeken van bloemen worden gelegd van 26 tot en met 28 april. Een wedstrijd staat op het programma, niet alleen voor Hillegom, maar ook voor de bollenstreek. De keuring geschiedt plaatselijk en streekgewijs. Ook Benne- broek zal aan de keuring deelnemen. On der de jeugd bestaat reeds grote belang stelling voor het aanleggen van mozaïeken, hetgeen verheugend wordt genoemd. Met de organisatie van de streekwedstrijd is de V.V.V. te Lisse belast; in 1955 en 1956 heb ben Sassenheim en Hillegom de organi satie verzorgd. In de afgelopen jaren was het infor matiekantoor van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer gevestigd in het bureau van politie te Hillegom. Doordat het niet mogelijk is voor een bezetting zorg te dragen zal dit jaar geen gebruik worden gemaakt van het politiebureau. Het reisbureau „Copex" aan de Parklaan is bereid gevonden inlichtingen aan be zoekers te geven namens V.V.V. Demonstratietuin Voor bezoekers aan de demonstratietuin* nabij Treslong zal weer gelegenheid be staan deel te nemen aan een prijsvraag, uitgeschreven door V.V.V. Gevraagd wordt mee te delen welke tulp of hyacint, naai de mening van de bezoeker(ster) de mooi ste is. Verwacht wordt, dat vele duizenden een bezoek aan de tuin zullen brengen. Voor 14 april staat een internationale Keukenhof-sterrit voor auto's, motoren en bromfietsen op het programma, voor 22 april (tweede paasdag) bloembollenwan deltochten en voor 28 april een bridge drive. De baten van deze drive zijn be stemd voor het Nederlandse Rode Kruis. Huisvesting Evenals vorige jaren is aan een aantal Hillegomse ingezetenen de vraag gesteld, of zij in geval van nood bereid zijn toe risten onderdak te verlenen tegen een ver goeding. De secretaris van V.V.V., wonen de Tweede Loosterweg 141 a, is belast met de werkzaamheden. Fraai resultaat van een weldadigheidsvoorstelling De door het comité „Schouwburgavond" ten bate van Maatschappelijke Zorg voor Zieken voorbereide gala-avond, waarbij het Rotterdams Toneel een voorstelling gaf van „Een kans op de hemel" hèeft' êeh rh'oó'i fi nancieel succes opgeleverd. De netto-op brengst van schouwburgavond en verloting bedroeg ongeveer driehondex-d gulden meer dan verleden jaar, hetgeen een nieuw re cord betekend. Het comité was zo gelukkig een bedrag van 5550 te kunnen uitkeren. Alcor, 19 te Villa Constition. Angolakust, 19 te Antwerpen. Antonia. 19 te Makassar. Aardijk, 18 v. Beaumont n. New Orleans. Abbekerk, 19 v. Singapore n. Manilla. Annenkerk, 19 te Ceuta. Adonis, 19 te Maracaibo verw. Almdijk, 18 v. Lissabon n. Vera Cruz. Almkerk, 18 te Port Elizabeth. Arendsdijk, 18 v. New York n. Mobile. Attis, 17 te Port of Spain. Akkrumdijk, 19 v. Santos n. Rio de Janeiro. Ameland, 19 v. Abadan n. Las Palmas. Amstelvaart, 19 v. Londen n. Amsterdam. Amstelland, 19 v. Amsterdam n. St. Vincent. Amstelvliet, pass. 19 Kaapstad n. Dakar. Artemis, 20 te New Orleans. Axeldijk, 20 v. Antwerpen n. Rotterdam. Bussum, 18 v. Roterdam n. St. Kitts. Britsum, 20 te Boston verw. Bali, 19 225 m. z.w. Lissabon n. Cowes Róads. Banda, 19 v. Belawan n. Djibouti. Borneo, 20 te Cheribon. Bali, 22 te Cowes Roads verw. Balong, 19 te Bahrein. Beninkust, pass. 19 Las Palmas n. Amsterdam. Bennekom, 19 v. Puerto Cabello n. Punta Cardon. Breda, 18 200 m. w.z.w.. Landsend n. San Juan. Boissevain, 20 te Kobe. Bloemfontein, 20 te Amsterdam. Calamares, 19 te Puerto Barrios v. New York. Camerounkust, 18 te Antwerpen. Callisto, 19 v. Londen n. U.S.A. Carillo, 19 v. Rotterdam n. Cortes. Charis, 18 180 m. n.w. Jamaica n. Maracaibo. Ceronia, pass. 18 Ras Al Hadd n. Pt. Elizabeth. Cottica. 18 v. Plymouth n. Amsterdam. Cleodora. 19 v. Calcutta n. Perzische Golf. Coryda, 19 te Palembang. Crania, 20 te Brisbane. Caltex Pernis, 19 v. New Orleans n. Rotterdam. Congokust, 20 t.e Amsterdam. Cradle of Liberty, 19 v. R'dam n. Pta. Cardon. Dcrestad, pass. 18 Ouessant n. Rotterdam. Delft, 19 te Rotterdam. Delfland, pass. 19 Fern. Noronha n. Las Palmas. Duivendijk, 21 te Philadelphia verw. Doris, 19 v. Rotterdam, 20 te Amsterdam. Elizabeth B, 19 v. Philadelphia n. Bermuda. Esso Amsterdam. 19 v. Kaapstad n. Antwerpen. Eenhoorn. 19 v. Rotterdam n. Algiers. Ena, 19 v. Rotterdam n. Teesport. Esso Rotterdam, 19 te Amuay Bay v. Antwerpen. Etrema, 19 te Belem. Groote Beer, pass. 13 Kp. Race n. Rotterdam. Grootekerk, 19 te Madras v. Colombo. Guineekust, 19 te Capecoast. Gaasterland, 19 220 m. z.z.w. Cape Palmas naar Durban. Hermes, 19 v. San Jose n. Champerico. Hersilia, 19 te Guanta. Hector, 20 te Lissabon. Hoogkerk, pass. 19 Amsterdam eil. n. Fremantle. Hera, 17 te Amsterdam n. San Juan P.R. Hilversum, 18 300 m. z.w. Walvisbaai n. Perz. G. Isis, 21 te New Orleans verw. Iberia, 20 te Rotterdam. Japara KRL, 20 te Rotterdam. Java, 20 te Belawan. Jason, 19 te Mobile. Joseph Frering, 20 te Las Palmas. Johan van Oldenbarnevelt, 19 220 m. z.o. Albany naar Melbourne. Kellia, 18 te Rotterdam. Kloosterdijk, pass. 18 Vlissingen n. Nèw York. Kinderdijk, 19 te Boston. Korenia, 19 te Kaapstad. Kryptos. 19 te Curasao. Hydra, 18 650 m. z.w. Scillies n. Amsterdam. Hecuba, 19 v. Port of Spain n. Rotterdam. Kaimana, 21 te Menado verw. v. Makassar. Kieldrecht, 18 v. Las Palmas n. Genua. Karimata, 19 v. Belawan n. Colombo. Kota Agoeng, 20 te Marseille. Kota Baroe, 19 v. Colombo n. Rotterdam. Kota Gede, 19 te Rotterdam. Karimun, pass. 19 Finisterre n. Dakar. Kertosono, 20 te Panama. Khasiella, 20 te Aruba. Korovina, 20 v. Auckland n. Balikpapan. Kosicia, 19 v. Rotterdam n. Curasao. Lemaire, 19 te Palembang. Liberty Bell, 19 te Mena v. Pernis. Leersum, 20 te Le Havre. Leuvekerk, 20 te Le Havre. Limburg. 20 te Cheribon. Loenerkerk, 19 v. Mombasa n. Beira. Maasdam. 18 v. New York n. Southampton. Mentor, 18 v. Aruba n. Mobile. Mirfak, 19 v. Montevideo n. Paranagua. Musi, 20 te Palembang verw. Murena, 19 te Bunju. Malvina, 19 v. Balikpapan n. Surabaja. Molenkerk, 19 te Bombay v. Karachi. Moordrecht, 19 te Mena v. Las Palmas. Macoma, 19 60 m. z.w. Colombo n. Abadan. Montferland. 19 v. Santos n. Montevideo. Maasland, 18 v. Las Palmas n. Amsterdam. Marisa, 20 te Istanbul. Maureen, 19 v. Charleston n. Londen. Meliskerk, 19 v. Marseille n. Le Havre. Nieuw Amsterdam. 19 te Havana. Notos, 18 150 m. n.o. Kp. Vilano n. Rotterdam. Oranjefontein. 19 te Port Elizabeth. Orion, 19 v. Tunis n. Piraeus. Ouwerkerk, 20 te Melbourne v. Sydney. Ommenkerk. pass. 19 Mauritius n. Las Palmas Ondina, 19 v. Cabimas n. Gent. Osiris, 20 te Curasao. P. G. Thulin, 18 v. Durban n. Kuwait. Pieter S, 18 te Cardiff. Prins Willem v. Oranjet 19 te Kuwait. Prins Frederik Willem, 20 te Duinkerken verw. Pygmalion, 16 te Antigua. Prins Casimir, 19 v. Rotterdam n. Bremen. Prins Philips Willem, 20 te Rotterdam. Prins Willem. 20 te Antwerpen.. Rondo, 16 te Rotterdam n. Hamburg. Rotti, 19 te Singapore n. Tj. Priok. Raki, 19 te New York. Roggeveen, 19 v. Singapore n. Penang. Ridderkerk, 19 te Amsterdam, Sarpedon, 19 te New York. Stentor. 19 v. Georgetown n. Paramaribo. Sliedrecht, 19 te Mena v. Aden. Statue of Liberty, 13 200 m. z.z.o. Monrovia naar Lavera. Saroena, 19 te Pulau Bukom. Sidajoe, 20 te Singapore v. Patani. Stanvac Pendopo, 19 te Tj. Priok. Stanvac Selo, 19 te Sungeigerong v. Semarang. Sliedrecht, 19 120 m. o. Rast.anura n. Mena. Stad Arnhem, 19 te Glasgow v. Norfolk. Stad Breda, 19 te Las Palmas. Stad Dordrecht, pass. 19 Ouessant n. Rotterdam. Stad Haarlem. 19 te Norfolk verw. Stad Maassluis, uass. 19 Finisterre n. Melilla. Stad Vlaardingen, 22 te Hoek v. Holland verw. Schelpwijk. 19 te Geelong v. Singapore. Sirrah. 19 v. Abadan n. Durban. Soestdijk. 19 v. Havana n. Houston. Straat Bali, 19 v. Kaapstad n. Santos. Straat Malakka, 20 te Port Swettenham. Statendam, 20 te Fort de France. Sumatra, 19 v. Cowes n. Amsterdam. Tara, 19 v. Santos n. Montevideo. Tomocyclus, pass. 19 Azoren n. Le Havre. Tomori, 19 te Kaapstad. Telamon, 19 te Amsterdam. Tero, 19 v. Rotterdam n. Bremen Tegelberg, 19 te Montevideo v. Santos. Tiba, 19 v. Recife n. Antwerpen. Titus, 19 te Jacksonville. Trajanus, 19 780 m. z.w. Azoren n. Le Havre. Tomini, 21 te Djakarta verw. v. Calcutta. Tarakan. 19 v. Singapore n. Tj. Priok. Talisse, 19 te Khorelmufatta v. Mena Al Ahmadl. Tibia, pass. 20 Dakar n. Las Palmas. Tara. verm. 19 v. Santos n. Montevideo. Tjibantjet. 19 200 m. o.z.o. Saigon n. Hongkong. Utrecht, 19 te Sorong. Vasum, 19 v. Mena Al Ahmadi n. Landsend. Weltevreden, 13 v. Southampton n. Dakar. W. Alton Jones, 26 te Rotterdam verw. Woensdrecht, 19 200 m. n.o. Bal.papan n. Manilla. Westland, 17 te Hamburg. Willemstad, 19 v. Port of Spain n. Brighton. Waterman, 19 te Hoek van Holland. W. Alton Jones, 18 250 m. z.w. Cape Palmas n. Rotterdam. Zuiderzee, 13 1040 m. n.w. Panama n. Yokohama. KLEINE VAART Alcetas. 16 v. Volos n. Istanbul. Midas, 17 v Amsterdam n. Hamburg. Plato, 17 te Cadiz n. Kopenhagen. Bab T, 16 v. Preston n. Gijon Mussel. Joost, 13 v. Santander n. Requejada. Elsa, 16 te Tonnay Charente v. Nantes. Kaap Falga, 16 v. Londen n. Bilbao. Kaap St. Vincent, 17 te Zaandam v. Vestervik- Pavo. 13 v. Newcastle n. Bilbao. Ponza. 17 te Grangemouth v. Bordeaux. Tilly, 16 te Rochefort v. Swansea. Notos, 13 150 m. n.o. Kp. Villano n. Rotterdam. Phidias, 18 bij Terschell.bank n. Amsterdam. SLEEPVAART Clyde, 18 te Londen. Ebro, 16 410 m. n. Dakar n. Mombasa. Hudson. 17 te Maassluis. Loire. 18 dw. Kp. San Antonia n. New Orleans. Noordholland, 17 v. Pto. Cabello n. Buen. Aires. Noordzee. 18 dw. Bizerta n. Antwerpen. Oostzee, 17 790 m. w. Kaapstad n. Pto. Belgrano. Poolzee. 17 260 m. z.w. Lissabon n. Maracaibo. Rode Zee, 18 te Triëst. Zwarte Zee, 18 170 mijl n.o. St. Paulsrock naar Pto. Belgrano. GEVRAAGD Belemmert overtollig vet Uw bewegings vrijheid? Gaat ge meer en meer opzien tegen lichamelijke inspanning? Begin dan de WEX kuur. Geen vermoeiende oefe ningen, geen gehonger, maar een prettige gezon de methode om binnen kort weer slank en, fit te zijn. Ah 's morgens de wekker afloopt is het tifd voor Uw glas IVex Brieven met volledige inlichtingen aan J. L. HEDEL, Accountant-Belastingconsulent, Zeestraat 145, Beverwijk. WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraat 41, vraagt voor de fijngoed-afdeling houdt Uw gewicht in evenwicht N.V. Standard Coats, confectie-ateliers, Tevens gevraagd eventueel halve dagen van 812.30 of 13 tot 17.15 uur. Aanm.: Bakenessergracht 65. Na 6 uur: Tesselschadestr. 37. WIJ VRAGEN GEHUWDE DAMES eventueel voor halve dagen. WASSERD HOEK EN VAART Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station N.V. v. GEND LOOS vraagt voor spoedige indiensttreding met rijbewijs B t/m E, leeftijd tot 20 jaar. Tevens kunnen geplaatst worden, direct of later voor eenvoudige adm. werkzaamheden, in de leeftijd tot 25 jaar. Aanmelden bij de directie Goederenstation, Wester gracht, Haarlem. VROOM OREFSMAVIX Te koop gevraagd Event, mooie huurwoning ter beschikking. Brieven onder no. 5187 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD: (liefst vr.), 20 j. of ouder. Minstens 3 j. erv. in het vak. In bezit van of stud, voor vakdipl. Sal. 250.— tot 300.— p. m. C.Dingler's Boek- en Kantoorboekhandel Breestraat 52 - Beverwijk - Tel. 3005 Op ons I.ingerle-Atelier, waar bekende Beauty-Sleep pyama's en nachthemden worden ver vaardigd, kunnen geplaatst worden ERVAREN NAAISTERS AANKOMENDE NAAISTERS LEERLING NAAISTERS Meisjes in het bezit v. dipl. Lingerie-naaien, naaischool of ervaring in naaien hebben de voorkeur. Tevens een BEKWAME STRIJKSTER Persoonlijke aanmelding dagelijks van 10—5 uur (ook 's zaterdags), Gierstraat 5. VROOM DREEKMAM1V Wegens uitbreiding, kunnen op onze afd. Woningstoffeerderü geplaatst worden: VOLSLAGEN WONINGSTOFFEERDER HALFWAS WONINGSTOFFEERDER LEERLING WONINGSTOFFEERDER VOLSLAGEN BEHANGER HALFWAS BEHANGER LEERLING MEUBELMAKER ERVAREN BEHANGERSNAAISTER AANK. BEHANGERSNAAISTER LEERLING BEHANGERS-NAAISTER Vaste aanstelling. Uitstekende sociale voor waarden en verzorging. Opname in het V D Pensioenfonds. Aanmelding dagelijks van 35 uur (ook zaterdags), Gierstraat 5, of schriftelijk. vraagt voor haar tankschepen in Sumatra: in het bezit vai 3e rang; diploma ie, 2e of in het bezit van het diploma B, A of het Voorlopig Diploma (volledig). Europees verlof na 12 maanden actieve dienst. Schriftelijke sollicitaties: met vermelding K 4129 te richten aan het kantoor der Maatschappij, Postbus 340, Den Haag. Persoonlijke aanmelding: (maandag t.m. vrijdag), Plesmanweg 5, (kamer 4129), Den Haag. J

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3