SPINWIEL JONGE Haarlem biedt vreemdelingen attracties van velerlei aard Onderbouw Prinsenbrug eind juni reeds gereed Hongaarse vluchtelingen moeten nog leren vrij te kunnen zijn N. J. van der Linden dank gebracht voor zijn arbeid Plantaardappelen Haarlems Dagblad Fototentoonstelling in Vishal Datum ingebruikneming staat echter nog niet vast V.V.V.-informatrices in Ridderzaal Aanmeldingsformulier WOENSDAG 20 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Voorjaarsprogramma Haarlems Bloei de meest gewilde jonge jenever Deskundige over vluchtelingenvraagstuk: Collectanten gevraagd voor Emmabloem-collecte UIT STAD EN STREEK Examens Afscheid bij K.A.B.-Heemstede Burgerlijke Stand van Haarlem v. Deursen's Faillissementen V.V.D. vergadert DE OVERGANG VAN winter in lente betekent voor de Haarlemse Stichting Haarlems Bloei" het einde van een periode van voorbereidingen en het in de open baarheid treden met de plannen voor voorjaar en zomer. Met het eerste uitkomen van narcissen en andere bloemen denkt men onwillekeurig terug aan de Haarlemse bloemenmeisjes, die in voorgaande jaren zoveel succes hadden'met het verspreiden van fleur en charme en het is dan ook niet toevallig, dat zij ook dit jaar weer een ereplaats innemen op de „Evenementenlijst voor het voorjaar 1957", die Haarlems Bloei dezer dagen deed uitkomen. Naast, tal van andere gebeurtenissen, zoals ten toonstellingen, orgelconcerten, folkloristische demonstraties en de Taptoe Unique" zullen het vooral de bloemenmeisjes zijn, die de naam en faam van Haarlem als bloemenstad zullen helpen handhaven en waar nodig verbreiden. Zoals wij reeds hebben medegedeeld zullen zij dit jaar op 1, 2 en 3 april een bezoek aan Londen brengen, waar de heer Albert Milhado een comité van ontvangst gevormd heeft, dat het programma van het bezoek aan de Britse hoofdstad zal regelen. Voor de samenstelling van dit comité heeft de heer Milhado de mede werking kunnen verkrijgen van de Neder landse ambassade, de Nederlandse Kamer van Koophandel en de Londense vertegen woordigers van de nationale luchtvaart maatschappij en de bloembollenorgani saties. Op het programma staan een ontvangst door de Lord Mayor van Londen en het aanbieden van voorjaarsbloemen aan zjjn echtgenote, de „first lady" van Londen. De eerste avond zullen de meisjes de gast zijn van de directie van het bekende Café de Paris, waar die avond Sophie Tucker optreedt en waar de negentien Haarlemse meisjes eveneens bloemen zul len uitreiken aan de gasten, op de voor Haarlem zo bekende charmante wijze. Wellicht zijn zij ook in staat het door Benedict S.ilberman gecomponeerde lied van het Haarlemse bloemenmeisje, waar voor de directeur van Haarlems Bloei, de Cor van Weele heeft grote belangstelling voor Haarlem opgevat. Hij is bezig met uitgebreide zwerftochten door de Spaarne- stad en wil de gehele stad „uitfotogra- feren Ofschoon hij voor eigen rekening werkt ondervindt hij bij zijn streven grote steun van Haarlems Bloei en het Haar lemse gemeentebestuur. Te zijner tijd zal men kennis kunnen nemen van het resul taat van deze fotografische „strooptochten", waarbij het de kunstenaar in de eerste plaats om de mens in Haarlem te doen is en waarbij hij er steeds op uil is contacten met de Haarlemmers te leggen. Volledigheidshalve vermelden wij in deze opsomming van evenementen nog het van 6 april tot 27 mei inrichten van de Vlees hal als Café Mozart, de folkloristische de monstratie van 300 Twentenaren op Ko ninginnedag en de Taptoe Unique op 11 mei, over welke manifestaties wij reeds eerder bericht hebben. Op de avond voor de Taptoe Unique zal de harmonie Crescendo 's avonds om acht uur een muzikale wandeling door de bin nenstad van Haarlem maken, waarbij ge- ADVERTENT1E 8.l5pil,r] 38% De werkzaamheden aan de Prinsenbrug in Haarlem vorderen geheel volgens ver wachtingen. Temeer heeft men vlotte voortgang met het werk kunnen maken, omdat zich in het geheel geen vertragingen ten gevolge van slechte weersomstandighe den hebben voorgedaan. Slechts drie da gen hebben de metselaars deze winter niet kunnen werken. Naar schatting zal de aan nemer eind juni alle werkzaamheden vol tooid hebben, hetgeen wil zeggen, dat de brug dan, wat de onderbouw betreft, ge heel gereed zal zijn. In juli en augustus begint de dienst van openbare werken met het ophogen van de opritten van de brug. Aan de oostelijke zijde aan de kant van de Harmen Jansweg. zal zand moeten worden gestort tot een hoogte van drie meter. Te vens zuilen de verbindingswegen worden verbeterd en zullen aan weerszijden van de keermuren plantsoenen worden aangelegd. Momenteel zijn arbeiders druk in de weer met het stellen van de wapening en het maken van de bekistingen. Eind vol gende week zal een einde aan het metsel werk worden gemaakt en dan volgt beton- storten. Aan de oostelijke zijde is een ge deelte van de hulpbrug weggehaald, omdat daar reeds wordt begonnen met het aan brengen van de bekisting voor een van de vaste overspanningen. De bouw van het havenkantoor begint start zal worden op de Gedempte Oude ook al vaste vormen aan te nemen. Het Gracht. Tenslotte zij vermeld, dat de historische heer W. van Willige de tekst, heeft gedicht, gebouwen in Haarlem des avonds verlicht in het Engels te zingen, onder de titel Maiden xvith your flowerbasket". De Engelse tekst is naar het Nederlandse ori gineel vervaardigd door Red Debroy en Ad, Remy. Op verzoek van de uitgever heeft Noëlle de Franse tekst: „La jeune fille aux fleurs" gemaakt en op zijn Duits heet het lied „Haarlems Blumenmadchen" Dit jaar zullen er negentien bloemen meisjes zijn, die allen weer op de bekende fleurige wijze in het wit en rood gekleed zijn, waarbij de blouse en het petje wit en de handschoenen, schoentjes, rok en jasjes rood zijn. De trip naar Londen betekent overigens niet het eerste optreden van de Haarlemse meisjes: op de eerste lentedag zullen zij door Haarlem trekken, waarbij zij bloe men aan hooggeplaatste stadgenoten zullen aanbieden en aanstaande zondagavond zul len zij per bus naar Hilversum reizen, waar zij in het AVRO-programma aan de hersengymnastiek zullen meedoen. Daarna komen zij tot half mei regel matig in de stad Haarlem op het lunch en diner-uur en bij belangrijke gelegen heden welkome voorjaarsboden uitreiken aan voorbijgangers, in de vorm van nar cissen en later in het seizoen tulpen. Volgend jaar: Brussel Zoals bekend waren er ook plannen de bloemenmeisjes naar Zweden te laien gaan: dit kon echter geen doorgang vin den, omdat de voorbereidingen hiertoe niet op tijd voltooid konden worden. Wellicht zal dit bezoek in 1959 kunnen plaats heb ben, want in het komende jaar zullen de Haarlemse bloemenmeisjes de opening van de Wereldtentoonstelling in Brussel met hun aanwezigheid luister bijzetten. De bloemen, die uitgereikt worden zijn ook dit jaar door de kwekers ten geschenke gegeven. De transportproblemen naar het buitenland zijn eveneens door de kwekers opgelost. Orgelbespelingen Ook op andere wijzen zal bezoeker en vreemdeling deze zomer in Haarlem een bijzondere ontvangst worden bereid. Zo zullen naast de gebruikelijke orgelbe spelingen op dinsdagavond en donderdag middag en de beiaardbespelingen op maan dagmiddag en vrijdagmorgen, iedere mor gen van half twaalf tot tien voor twaalf orgelconcerten worden gegeven door één der Haarlemse stadsorganisten in de Grote Kerk. Bijzondere tentoonstellingen zullen te zien zijn in de Galerie Espace, waar van 12 april tot 10 mei de schilder Karei Ap pel exposeert. In het museum het Huis van Looy blijft tot 15 april de tentoonstelling „Honderd jaar archiefdienst". Van 20 april tot 14 mei zal daarna een tentoonstelling van werken van de schilder H. F. Boot worden gehouden. Fototentoonstelling In de Vishal wordt van 13 april tot 6 mei een fototentoonstelling gehouden „Foto's van Cor van Weele". Hier zullen 71 foto's van de Amsterdamse fotograaf worden ge- expioseerd tijdens een tentoonstelling, die door de fotograaf zelf helemaal is voor bereid. Veertien van deze foto's zal men op 1 april reeds kunnen zien in het tele visie-avondprogramma van de VPRO. zullen zijn. kantoor zal in september kunnen worden betrokken. In het havenkantoor komt ondermeer een administratie-afdeling, een ruimte voor de buitendienst, eên kamer voor de directeur en de adjunct-directeur, een ar chief er. een hal, die als wachtkamer voor het publiek zal dienstdoen. Het gebouw wordt gedeeltelijk op pijlers in het Spaar- ne gebouwd. Onder het gebouw tussen de pijlers is een aanlegsteiger gebouwd, waar twee dienstboten kunnen meren. Bij het kantoor is tevens een fietsenstalling ge projecteerd. Naar de directie van de Haarlemse ma chinefabriek v.h. Gebr. Figee n.v. mee deelde, kan nog niet met zekerheid wor den bepaald, wanneer de stalen boven bouw van de brug kan worden geleverd. Zoals wij reeds eerder berichtten wordt deze vertraging veroorzaakt door de stag natie in de materiaalvoorziening. Bepaalde onderdelen, die van groot belang zijn en in Nederland niet worden vervaardigd, kunnen nog niet worden geleverd. Hoewel de onderbouw van de brug naar alle waar schijnlijkheid reeds begin juli gereed zal zijn, is nu nog niet te bepalen, wanneer de brug in gebruik zal kunnen worden geno men. Dit jaar zal de Emmabloem-collecte, de bekende collecte ten. bate van de tubercu- lose-bestrijding, te Haarlem en Bloemendaal op woensdag 3 april worden gehouden. Zij, die hun medewerking aan deze voor de tuberculosebestrijding belangrijke col lecte willen verlenen, kunnen zich als col lectant voor Haarlem opgeven aan het con sultatiebureau aan de Gedempte Oude Gracht 41 en bij de heer G. van Waard, Schotersingel 39. Collectanten voor Aerden- hout kunnen zich melden bij mevrouw Van Riemsdijk, Zwaluwenweg 5. Degenen, die aan de inzameling in Bloemendaal willen mee werken, kunnen zich opgeven bij mevrouw Thöne. Rijperweg 13. Gegadigden voor Over- veen zijn in de gelegenheid zich te melden bij mevrouw Wiardi Beekman, Pemambuco- laan 55. Nieatos in het kort Cabaret-revue „Gaat dat zien". Zondag avond zal het gezelschap Kees Manders in het Concertgebouw te Haarlem een cabaret- revue opvoeren onder de titel „Gaat dat zien". Hieraan zal onder meer worden mee gewerkt door de Jordaanzangeres Zwarts Riek, van wier liedje „Mijn wiegie was een stijfselkissie" onlangs de honderdduizendste grammofoonplaat is verkocht. AMSTERDAM (Vrije Universiteit): Kan didaatsexamen psychologie: mejuffrouw P. H. Hoogendorp, Amsterdam. Doctoraalexa men psychologie: mejuffrouw C. C. Davidse, Landsmeer; R. J. Bijkerk, Amsterdam (cum laude). In de tuinzaal van het „Cafétaria-res- taurant" aan de Binnenweg te Heemstede is de heer N. J. van der Linden dinsdag avond voor het laatst als voorzitter van de Heemsteedse afdeling der Katholieke Ar beiders Beweging opgetreden, omdat hij de tijd gekomen achtte de functie aan een jongere kracht over te dragen. De bijeenkomst werd bijgewoond door de Heemsteedse pastoors C. Pouw en H. A. J, Drost, de wethouder van Open- ADVERTENTJE Haarlem, 19 maart 1957 ONDERTROUWD, 19 maart: H. F. G. van der Hevden en E. M. C. van Dijk; A. Knol en M. A. Pluis: H. Bos en J. M. van den Heuvel: H. D. Brauckmar.n en H. B. M. van Sinderen; Chr. J. E. van Warmerdam en W. M. A. E. Heemskerk. GEHUWD, 19 maart: N. F. J. Huijboom en M. C. D. M. van den Berg. BEVALLEN van een zoon, 13 maart: M. E. AalbersPlantinga; M. J. van Nieuwland Wielart; J. M. van Waard—Van Rooden; 19 maart: J. TroostSouwer. BEVALLEN van een dochter, 17 maart: I. H. Wybenga—Van Trappe. OVERLEDEN, 16 maart: M. Hoekman-— Siebert, 68 j., Houtmarkt; 17 maart: R. W. M. Nan, 9 m., Grote Houtstraat; A. Bel, 43 j., Lijsterstraat; C. Bruscher, 13 d., Gasthuis- vest; 18 maart: J. W. van Musscher. 81 j., Timorstraat; J J. Timmerman. 71 j„ Zomer straat; W. J. Bende, 87 j., Pijnboomstraat; W. Bouman, 76 j., Middenweg; C. Hartge- rink—Taake, 58 j., Tempeliersstraat. ,,Onze taak ten opzichte van de Hongaar se vluchtelingen zal moeten zijn te trach ten hen van hun angsten te bevrijden en door persoonlijk contact hun vertrouwen te winnen. Een grote mate van begrip zal moeten worden getoond voor de geeste lijke moeilijkheden, die bij de vluchtelin gen ontstaan door de overgang van de dwangwereld naar de ongekende vrije wereld, die zich aan de vluchtelingen als een onbegrijpelijke wanorde opdringt" Met deze woorden richtte de heer J. van Broek huizen, directeur van de Europaische Bil- dungsgemeinschaft, zich dinsdagmiddag tot een aantal personen, die in Noordhol land bij de vluchtelingenhulp zijn betrok ken, op een bijeenkomst die in café-restau rant Brinkmann te Haarlem was belegd. De organisatie van deze bijeenkomst be rustte bij de provinciale Stichting voor Maatschappelijk Werk, welk orgaan in deze provincie met de vluchtelingenzorg is belast. Ondermeer waren aanwezig: afge vaardigden van de plaatselijke comité's voor vluchtelingenhulp in Haarlem, Am sterdam, Alkmaar, Hilversum en Zaan dam; functionarissen van gemeentelijke diensten voor Sociale Zaken en van ge westelijke arbeidsbureaus. Doel van de bij eenkomst was de aanwezigen een inzicht te geven in de problemen, waarmede de Hongaarse vluchtelingen worstelen, 's Avonds werd een speciale bijéénkomst voor pleeggezinnen, waarin de Hongaarse vluchtelingen zijn opgenomen, georgani seerd. De Europaische Bildungsgemeinschaft Eiserner Vorhang is een semi-officieel genootschap, dat zich bezig houdt met de vluchtelingenvraagstukken en ondermeer leergangen organiseert voor vluchtelingen uit de Oosteuropese landen om hen ver trouwd te maken met het vrije West-Euro pa. Voorts worden enquetes onder de vluchtelingen gehouden, om een inzicht te krijgen in de vraagstukken, die zich bij deze mensen voordoen. De Bildungsgemeinschaft zal van 24 tot 30 maart in het Haus der Zukunft te Ber lijn een cursus organiseren ter oriëntering in het vluchtelingenvraagstuk. Mevrouw M. van der Wall-Duyvendak te Haarlem, die verbonden is aan de provinciale Stich ting voor Maatschappelijk Werk in Noord holland en belast is met het werk voor de integratie van de Hongaarse vluchtelingen in onze volksgemeenschap, zal deze cursus bijwonen. Na haar terugkomst zal me vrouw Van der Wall van haar ervaringen verslag doen aan functionarissen, die in Noordholland met de vluchtelingenzorg zijn belast. De heer C. Lijnzaad, directeur van de Stichting voor Maatschappelijk Werk, leidde de heer Van Broekhuizen in. Een speciaal woord van welkom richtte hij tot de echtgenote van de Commissaris der Ko ningin in Noordholland, mevrouw Prinsen, die het werk voor de vluchtelingen be langrijk heeft gesteund. Voorts heette hij welkom mevrouw Cremers, echtgenote van de burgemeester van Haarlem, en de hoofdinspecteur-directeur voor de Arbeids voorziening in deze provincie, de heer J. C. Corver. De heer Van Broekhuizen zei, dat diege nen, die zich met het. vluchtelingenvraag stuk bezighouden praktisch geconfron teerd worden met alle problemen, die zich in de wereld voordoen. Grote geestelijke spanningen, aldus spreker, gaan gepaard met de overgang vanuit de dwangwereld naar het vrije westen. Het is noodzakelijk, dat de personen, die met de Hongaarse vluchtelingen in aanraking komen, van deze spanningen en geestelijke moeilijkhe den op de hoogte zijn. Een enquete in Duitsland onder de Hongaarse vluchtelin gen aldaar heeft uitgemaakt, dat reeds en kele weken na de vlucht tien percent van de Hongaren terug naar huis wil. Voorts wil ongeveer dertig percent naar landen overzee, bijvoorbeeld naar Amerika of Australië. Dikwijls leeft bij de vluchtelingen ook op de westerse maatschappij kritiek. Men mag echter niet vergeten dat de jonge mensen, die de meeste vluchtelingen zijn, boordevol negatieve kritiek zijn, ook ten opzichte van onze samenleving. Deze jonge mensen kunnen in onze sa menleving teleurgesteld zijn, omdat zij er andere verwachtingen van koesterden of omdat zij hier desillusies ondervonden. Het is belangrijk te weten, dat de regering Kadar honderden agenten naar het Westen zendt, die trachten de bewerkstelligen, dat de vluchtelingen weer naar hun land terugkeren. Voorts is het mogelijk, dat de vluchtelingen van familieleden uit hun land smeekbrieven krijgen, die onder dwang zijn géschreven en waarin wordt gevraagd terug te keren, omdat bijvoor beeld de moeder ziek is. De jeugdige vluchteling voelt zich in de ongekende vrije samenleving te midden van een onbegrijpelijke chaos, omdat hij vanuit een streng geordende samenleving vol verboden en geboden wordt overge plaatst in een maatschappij, waar alles verloopt zonder een regiem, zonder een ge heimzinnig spionagesysteem. Hij beoor deelt onze maatschappij met zijn door het communistische regiem gevormde inzich ten. Zijn taal heeft een geheel andere in- houdswaarde als die van de mensen, die hem benaderen. Overal vermoedt de vluchteling een dreiging, een wantrouwen. Alles in zijn eigen land diende staatspoli- tiek te worden bezien: wat niet verboden was, was geboden. Alle officiële instanties diende hij te wantrouwen; zelfs van zijn familieleden kon hij niet zeker zijn, omdat deze een verlengstuk konden zijn van de veiligheidspolitie. „De vrijheidsdrang overheerste, toen de Hongaren vluchtten, zij hebben echter niet 'geleerd vrij te k u n n en zijn en zelfstan dig te kunnen handelen", aldus de heer Van Broekhuizen. Jarenlang zijn zij ge ïnfecteerd met angstgevoelens en deze zul- len zij niet in korte tijd kunnen kwijtra ken. De vluchtelingen vinden, volgens de ervaringen van de heer Van Broekhuizen, het leven in het vrije Westen uiterst moeilijk, omdat zij elk dag weer in alle vrijheid beslissingen moeten nemen en zelf moeten kiezen. Dit telkens weer zelf een keuze moeten doen veroorzaakt een zware geestelijke druk. Vele vluchtelingen vinden onze maatschappij egoïstisch, het geen vanuit hun ogen bezien begrijpelijk is: immers, ondanks de onvrijheid in het eigen land leefde er onder kleine groepjes mensen een zekere solidariteit, omdat de mensen elkaar nodig hadden. Het is deze solidariteit, die de vluchtelingen in onze samenleving missen. De heer Van Broekhuizen besprak voorts de moeilijkheden, ontstaan doordat de vluchtelingen uit hun vertrouwde samen leving met haar eigen geaardheid zijn weggerukt. Hij drong er tenslotte bij de aanwezigen op aan, de Hongaarse vluchte lingen met begrip en veel geduld tegemoet te treden, hun vertrouwen te schenken en door een open gesprek te trachten hun ver trouwen te winnen. Op verscheidene vragen van de aanwezi gen gaf de heer Van Broekhuizen een uit voerige beantwoording, 's Avonds had een bijeenkomst plaats voor personen, die een vluchteling in hun huis hebben opgeno men. Speciale aandacht werd op deze avond geschonken, aan de opvoeding van de jeugd onder het communistische re giem. Verscheidene van de ongeveer veer tig aanwezigen uit Haarlem en omgeving bespraken de moeilijkheden, die in het contact met de vluchtelingen ontstaan, doordat er onvoldoende van gedachten kan worden gewisseld als gevolg van de taal barrière. Voorts werd gesproken over de volkomen andere geaardheid van de Hon garen, waardoor veel begrip voor hun doen en laten moet worden opgebracht. Een van de moeilijkheden is het tekort aan lectuur in de Hongaarse taal. De wenselijkheid werd uitgesproken, dat in de gemeenten buiten Haarlem, bijvoorbeeld in Velsen, eveneens de steun kan worden ingeroepen van een tolk, opdat de pleegouders eens met de in huis opgenomen Hongaar van gedachten kunnen wisselen. ADVERTENTIE UW ADRES SINDS 1851 Aardappelbedrijf Ged. Oude Gracht 107 - Telefoon 14245 Dinsdagavond was een aantal perso neelsleden waaronder vele informatrices van de V.V.V.-kantoren uit de provincies Noordholland en Zuid-Holland de gast van de Haarlemse zustri-vereniging Haar lems Bloei. Om zes uur werd het gezelschap door de wethouder van Onderwijs en Kunstzaken en voorzitter van Haarlems Bloei, de heer D. J" A. Geluk, in de ridderzaal van het Haarlemse stadhuis ontvangen. In een welkomsttoespraak herinnei-de de heer Geluk aan de schaarse vroegere con tacten tussen de verschillende V.V.V.-bu reaus. Wel is toen gebleken, dat deze con tactbijeenkomsten in een behoefte voorza gen en daarom heeft Haarlems Bloei het initiatief genomen tot het uitnodigen van een gezelschap in de Spaarnestad. In de eerste plaats om het wederzijdse contact nog eens te vernieuwen, maar ook om de gasten op een aangename wijze op de hoogte te stellen van de bezienswaardig heden en mogelijkheden van Haarlem op toeristisch gebied. „De taak van een V.V.V.-kantoor is een tegenovergestelde van die van een reis bureau", aldus de heer Geluk. „Heeft een reisbureau tot taak de mensen af te stoten op kortere of langere reizen, de V.V.V.- kantoren willen de bezoekers juist aan trekken". Juist voor Amsterdam, dat als opvangcentrum van vele toeristen fun- geeft, is het van belang, dat het de mo gelijkheden kent, die in de omliggende plaatsen aanwezig zijn. De arrondissementsrechtbank te Haarlem heeft op dinsdag 19 maart in staat van fail lissement verklaard: Bernardus van Opzeeland chauffeur, te Wijk aan Zee, Julianaweg 63. Rechter-Com missaris mr. N. Smits. Curator: mr. A. A. M. Leesberg te Beverwijk. P. Vernout, uitvoerder van betonwerken, te Haarlem, Raamvest 37 rood. Rechter-Com- missaris mr. N. Smits. Curator mr. B. E. van Tijn te Haarlem. Joh. W. Nooijen. koopman te Aalsmeer, Primulastraat 67. Rechter-Commissaris mr. N. Smits. Curator mr. G. J. H. de Leeuw te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 17 maart geëindigd het faillissement van: J. J. Vijverberg, wo ninginrichter, te Santpoort. Kruidbergerweg no. 71. Rechter-Commissaris mr. N. Reeling Brouwer. Curator mr. G. H. Veenhoven te Haarlem. Bij beschikking van de arrondissements rechtbank te Haarlem van 12 maart is aan: Leonardos Maria Anlhonius Roozen, bloem bollenhandelaar, te Heemstede, Schollevaer- Laan 1, voorlopig surséance van betaling verleend, met benoeming van mr. F. M. Oberman te Haarlem tot bewindvoex-der. Het verhoor van de schuldeisers is bepaald op maandag 6 mei des namiddags te 2 uur. Voorts is door de rechtbank met ingang van 24 december 1956 voor de tijd van één jaar en zes maanden, definitief surséancé van betaling verleend aan Pieter Drijver, koopman, te IJmuiden, Huygenstraat no. 30. Mr. J. W. Rutgers te Haarlem is bewind voerder. Mejuffrouw R. Hooij van Haarlems Bloei biedt de vertegenwoordigsters Vdn de V.V.V.-kantoren Noordwijk, Rotterdam, Amsterdam en Den Haag (v.l.n.r.) ieder een mapje met folders over Haarlem aan. Vervolgens vertelde de heer Geluk iets over de geschiedenis van het stadhuis en over de Haarlemse orgeltradities. De heer Geluk eindigde met de aanwe zigen een genoegelijke avond toe te wensen. Namens de V.V.V.-functionarissen be antwoordde de directeur van de V.V.V. van Noordwijk, de heer '7. van Haselen, de toespraak van de wethouder, waarin hij dank bracht voor de voortreffelijke ont vangst in Haarlem. Daarna bestond voor de gasten gelegen heid aan een buffet iets te eten, waarna zij het stadhuis bezichtigden. Des avonds werd een bezoek gebracht aan de Grote Kerk, waar men het orgelconcert, dat door Albert de Klerk gegeven werd, beluisterde en aan het Frans Halsmuseum, waar de directeur, de heer H. P. Baard, hen rond leidde. Op vrijdag 29 maart zal de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, afdeling Bloe mendaal. in hotel „Roozendaal" in Overvèen een buitengewone algemene ledenvergade ring houden. De agenda vermeldt ondèr meer de bespreking van de beschrijvings brief voor de algeméne vergadering van d« partij op 5 en 6 april in Groningen en d« ver kiezing van een voorzitter, wegens het perio diek aftreden van de heer ir. R. Dufour, die zich niet herkiesbaar stelt. Na de pauze zal drs. O. F. Staleman eén causerie houden over „Voor- en nadelen van het kopen op afbe taling". bare Werken, de heer E. J. van Lent, de meeste leden van de katholieke raads fractie en vertegenwoordigers van katho lieke organisaties. De sprekers werden ingeleid door de heer G. J. Willemse, die de scheidende voorzitter tijdelijk zal opvolgen, tot defini tief in de vacature wordt voorzien. Na mens de afdeling dankte de heer Willemse de heer Van der Linden voor de activiteit, zorg en medeleven; waarbij hij herinnerde aan het door de heer Van der Linden ge geven voorbeeld. In het dankwoord werd ook mevrouw van der Linden betrokken, die haar echtgenoot zo dikwijls aan het organisatieleven heeft moeten afstaan. Als blijk van waardering ontving de schei dende voorzitter een vulpenset en zijn echtgenote een bloeiende plant. Vervolgens sprak de heer H. Jaarsveld, penningmeester van de K.A.B. in de bis dommen Haarlem en Rotterdam, die als zijn mening te kennen gaf dat van het vele, dat in Heemstede kon worden bereikt, het grootste deel het werk van de heer Van der Linden is geweest. Hij heeft immers steeds geijverd de persoon van de arbei der te verheffen en zijn werk meer inhoud te geven. Spreker besloot zijn toespraak met de beste wensen voor een lange rus tige toekomst en een kistje sigaren aan te bieden. Pastoor C. Pouw legde de nadruk op hetgeen het gezin van de heer Van der Linden eigenlijk steeds door het enthou siasme van de man en vader voor de K.A.B. heeft moeten ontberen. Toch waag de hij het, er zijn vreugde over uit te spre ken dat het hier slechts een betrekkelijk afscheid betreft, omdat de heer Van der Linden inmiddels het voorzittersschap van „Gezinshulp" heeft willen aanvaarden. Spreker was er dan ook van overtuigd, dat indien er in Heemstede iets kon worden bereikt, dit aan mannen als Van der Lin den te danken is. Wethouder E. J. van Lent gaf de verze kering, dat de heer Van der Linden in de gemeenteraad en in het college van B. en W. ten volle wo:rdt gewaardeerd; zijn mening wordt steeds op hoge prijs gesteld. Eveneens vervult hij zijn „onmogelijke" laak bij dé huisvestingscomniissie met een blij hart en zijn volle liefde. Persoonlijk dankte de wethouder hem voor de grote steun, die hij altijd van hem ondervonden heeft, een steun, waarop hij nog jaren hoopte te mogen rekenen. Dezelfde waardering bleek uit de toe spraken van de heer J. Verhoeven, voor zitter van de katholieke raadsfractie, de heer J. Verdonschot, voorzitter van de Heemsteedse afdeling van de R.-K. Mid denstandsbond en kapelaan J. Wesseling, geestelijk adviseur van de plaatselijke K.A.B. De laatste noemde de heer Van der Linden ondermeer een voorganger, die reeds nu zijn stempel heeft gedrukt op diegenen, welke hem vrijwillig zullen vol gen. In zijn uitvoerig dankwoord zeide de heer Van der Linden dat hij een voor hem bijzonder moeilijk besluit heeft moeten nemen. Hij achtte het van een groter be lang zijn taak door een jongere te laten vervullen dan aan te blijven. Zijn opvat ting is steeds geweest, dat het aanvaarden van een bestuursfunctie voor de K.A.B. het gevolg is van een roeping, waarbij het niet in de eerste plaats gaat om een gulden meer of minder in het loonzakje. Volgens zijn mening is het godsdienstig leven van hoger belang. De heer Van der Linden dankte allen die hem zo voorbeeldig in zijn taak ter zijde hebben gestaan, om te be sluiten met de verzekering, dat hij de ver richtingen van de K.A.B. met een critische belangstelling zou blijven volgen. In het huishoudelijke gedeelte der ver gadering zijn de jaarverslagen van pen ningmeester en secretaris goedgekeurd, waarna een kort resumé gegeven werd van de jaarverslagen der verschillende on derafdelingen. In dat van de woningbouw vereniging werd melding gemaakt van po gingen om tot vermeerdering van het aan tal woningen te geraken; waardoor men wellicht ook meer invloed zou kunnen uit oefenen bij de verdeling daarvan, Bij de bestuursverkiezing werden de heren N. S. van der Erf enL. J. Floris bij acclamatie herbenoemd. Voor de vier ont stane vakatures waren door het bestuur de heren J. J. de Bruin, J. van der Langkruis, A. J. Mense en G, M, Wellenberg kandi daat gesteld, die allen in het bestuur ge kozen werden. Een aantal nieuwe leden werd verder in het bezit gesteld van het K.A.B.-insigne. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Handtekening: zy die zich met ingang van 1 april 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet vóOr omzétting vah weèk- in kwartaalabonnementen

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7