lOOO+i Philips radiotoestellen cadeau PHILIPS Raad verhoogt wethouderssalarissen, maar handhaaft huidig presentiegeld NEUROTONIC LASSIE HAVERMOUT Haarlems Dagblad Radio Voorstel voor w.a.-verzekering zal opnieuw worden voorbereid Werk van H. F. Boot bij „Felison" uw ZENUWEN „De Stem des Volks" zong een oratorium van Saint-Saëns A anmeldingsform ulier DONDERDAG 21 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSGHE COURANT 7 Ongelooflijk als een sprookje uit Duizend-en-één-Nacht contante prijs terug en nü een Philips radiotoestel* Philips geeft (tot eind april) aan 501 kopers de aan nog eens 500 een tweede toestel cadeau. Als u dus koopt, hebt u een reuze-kans uw geld terug te krijgen of een tweede toestel gratis te ontvangen. Vraag meteen uw radiohandelaar alle inlichtingen over dit geweldige aanbod. RAADSVERGADERING HAARLEM Kamerleden brengen bezoek aan spoorwegwerken Intrekking voorstel Culturele oriëntatie Monumentenzorg Jaarvergadering Haarlems Gemengd Koor Bloemendaalse raadsleden maken een excursie Tentoonstelling in de Lagere Technische school Leerlingen van H.T.S. naar het buitenland Haarlemmer ging er met auto vandoor Mej. A. M. G. Nierhoff verlaat gemeentedienst niet verdovend maar genezend Burgerlijke Stand van Haarlem ADVERTENTIE l Géén autoradiowel radiogrammofoons. De Haarlemse gemeenteraadsleden luisterden aan het begin van de raadsver gadering van woensdagmiddag staande naar een korte toespraak, die de voor zitter, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, hield ter nagedachtenis van de onlangs overleden directeur van de gemeentelijke geneeskundige- en gezond heidsdienst, dr. W. B. Smit. „Dr. Smit heeft", aldus de voorzitter, „in een 23- jarige periode als directeur van de G.G.D. deze dienst opgebouwd en gemaakt tot een apparaat, dat de vergelijking met de overeenkomstige diensten in andere gemeenten glansrijk kan doorstaan. Behalve door de toewijding voor zijn werk heeft dr. Smit zich ook steeds onderscheiden door zijn grote belangstelling voor de mens". Na deze toespraak heeft de raad zich onder meer bezig gehouden met de door Gedeputeerde Staten van Noordholland voorgestelde verhoging van de wethouderssalarissen en met de door het college van B. en W. voorgestelde verhoging der presentiegelden voor de raadsleden. De raadsleden namen met grote meerderheid de verhoging van de wethouderssalarissen aan (slechts de communisten waren tegen), maar ten aanzien van de presentiegelden toonde de grote meerderheid van de raad zich voorstander van handhaving van het huidige niveau. Slechts de gelijkstelling van presentiegeld voor afdelings vergaderingen werd zonder stemming goedgekeurd. Het voorstel tot aangaan van een wettelijke aansprakelijkheidsverzekering ten behoeve van de gemeente werd door B. en W. op verzoek van enige raads leden teruggenomen, omdat deze een nadere en meer gespecificeerde uiteen zetting verlangden. Verder werd nog gesproken over enige agendapunten, die men tot het „mengelwerk" zou kunnen rekenen en werden de andere voorstellen zonder, of met korte discussie aanvaard. By de behandeling van de ingekomen stukken legde de heer M o 1 (Comm.) ten aanzien van de brief van Gedeputeerde Staten met betrekking tot de jaarwedden van de wethouders namens zijn fractie een korte verklaring af, waarbü hij zei van mening te zün, dat het onjuist is om uit hoofde van het algemeen prijsbeleid en met het oog op de algemene omstandig heden de salarissen van de wethouders op een dergelijke drastische manier als is voorgesteld te verhogen. Hij werd hierin echter door geen der andere fracties gevolgd, zodat de raad met aantekening van de communisten, dat zij geacht wilden worden te hebben tegen gestemd, besloot de salarissen van f 11.000 op f 13.500 te brengen. Het voorstel van B. en W. tot verhoging van de presentiegelden van de raadsleden van f 12 tot f 18 vond de heer A 1 b r e c h t (Arb.) alleszins redelijk. Toch zei hij na mens zijn fractie tegen het voorstel te zul len stemmen, omdat hij van mening was, dat het onjuist was in deze tijd, waarin de bevolking offers moet brengen tengevolge van de veelbesproken bestedingsbeperking, een dergelijke verhoging te accepteren. Hij was dus niet tegen het voorstel als zo danig maar tegen het tijdstip van indie ning. „Laat het te gelegener tijd nog eens terugkomen" vond hij. De opvatting van de heer Albrecht werd gedeeld door mevrouw Scheltema- C o n r a d i (V.V.D.) en de heren Schip pers (K.V.P.), W e n s i n g (C.H.U.) en Proper (Comm.), waarbij de heer Schip pers opmerkte dat hij niet uit naam van zijn gehele fractie sprak en de heer Proper vroeg het voorstel punt voor punt in stem ming te brengen, omdat hij zich wel een voorstander toonde van gelijkstelling van het presentiegeld voor de afdelingsverga deringen met die van de gewone raads vergaderingen. De mening van al deze sprekers werd niet gedeeld door de heer Spek (A.R.), die hierin werd gevolgd door de heer Schreurs (K.V.P.). Zij meenden, dat er raadsleden waren, die uit het huidige pre sentiegeld de kosten van het bijwonen van de vergaderingen niet kunnen dekken en dat men niet uit de weg behoorde te gaan voor de psychologische kant van de zaak ten aanzien van een eventueel onjuist tijd stip van indiening van het voorstel. De voorzitter zei, dat het voorstel gedaan is „tastende naar de opinie van de raad". Hij volgde de argumentatie van de heren Spek en Schreurs en zag, in tegen stelling tot de heer Proper, geen parallel ADVERTENTIE *e,b0*o^ Binnenkort zal de president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen, ir. F. Q. den Hollander, in gezelschap van de leden van de vaste commissie van Verkeer en Water staat van de Tweede Kamer een bezoek brengen aan de spoorwegwerken in West- Nedicrland. Hierbij zal het gezelschap ook de spoorwegwerken bij het station Heem- stede-Aerdenhout in ogenschouw nemen. Verder wordt een bezoek gebracht aan Delft, Schiedam en Rotterdam. Deze reis zal woensdag 27 of zaterdag 30 maart plaats hebben. met de verhoging van de wethouders salarissen, omdat het in het laatste geval een rechttrekking betrof van iets, dat als onjuist werd gekenmerkt. Overigens liet hij de beslissing gaarna aan de raad over, waarbij hij het voorstel van de heer Pro per overnam en het voorstel punt voor punt in stemming bracht. Hierby bleek, dat de meerderheid van de raad, waarbij zich de wethouders Ge luk cn Happé aansloten, tegen de voor gestelde verhoging van presentiegelden voor raadsvergaderingen en commissie vergaderingen was. Met respectievelijk 31 tegen 7 en 30 tegen 8 stemmen werden deze punten verworpen. By het eerste punt werd het voorstel van B. en W. gesteund door de heren Bakker, Angenent, Van Vel- sen (K.V.P.), Silvis (A.R.), Balm (K.V.P.), Spek (A.R.) en Schreurs (K.V.P.). Bij stem ming over het tweede punt (de voorgestel de verhoging van het presentiegeld voor commissievergaderingen) voegde de heer Adelaar (K.V.P.) zich by dit gezelschap. Ten aanzien van de gelijkstelling van de vergoeding voor het bywonen van af delingsvergadering met die van gewone raadsvergaderingen schaarde de gehele raad zich achter het voorstel: er behoefde niet gestemd te worden. Bij de behandeling van het voorstel tot het sluiten van een wettelijke aansprake lijkheidsverzekering ten behoeve van de gemeente Haarlem, vroeg de heer Wen sing (C.H.U.) zich af, of die mensen van het gemeentepersoneel, die over een eigen voertuig beschikken van de verzekering zijn uitgesloten. Verder bepleitte hij in schakeling van Haarlemse maatschappijen en vond hij het verzekerde bedrag te laag. De heer Schippers (K.V.P.) was van mening, dat er verzekeringtechnisch veel aan het voorstel ontbrak. Hij wenste een nauwkeurige bepaling van de verzeke- ringsvoorwaarden en stelde voor het voor stel terug te nemen om eerst nader advies van deskundigen in te winnen. Wethouder Bakker verklaarde zich bereid hiertoe over te gaan, al merkte hij op dat het dan wel zes weken kon duren, voordat de raad een nieuw voorstel zou bereiken (een dergelijk voorstel werd door de heer Fibbe (V.V.D.) ongewenst geacht). In zijn verdediging van het betreffende voorstel zei de wethouder, dat de Haar lemse maatschappijen met hun premies te hoog lagen en dat de hoogte van het ver zekerde bedrag (f 20.000 voor zaakschade en f 10.000 voor vermogensschade) ook door andere gemeenten als voldoende werd be schouwd. De sprekers toonden zich door dit ant woord niet bevredigd, waarna wethouder Bakker het voorstel terugnam en toezegde binnenkort met een uitvoeriger terug te komen. De voorgestelde contributie van de ge meente Haarlem voor de culturele Raad Noordholland ontmoette critiek van de kant van mevrouw Scheltema-Con- r a d i (V.V.D.). Zij meende dat deze raad van meer belang is voor het noordelijk deel van de provincie en dat de gemeente Haar lem zich niet steeds moeten laten mee slepen door dergelijke initiatieven van rijk en provincie. Zij werd in deze mening ge steund door de heer W e n s i n g (V.V.D.). Het voorstel werd echter gesteund door de heren M e n s i n k (Arb.), Schippers (K.V.P.), Spek (A.R.) en Proper (Comm.), die betoogden, dat Haarlem zich als hoofdstad van de provincie niet aan een dergelijke lage subsidie kon onttrek ken. De heer Schippers was van mening, dat men altijd nog kon terugtreden, als de verwachtingen werden beschaamd. Wet houder Bakker kon hiei-aan weinig meer toevoegen en het voorstel werd dan ook aangenomen met de aantekening, dat de V.V.D. geacht wenste te worden te heb ben tegengestemd. De bijdrage van f 2500, die B. en W. hadden gevraagd voor het cultureel socio logisch onderzoek, dat onder auspiciën van de Culturele Raad Noordholland onder lei ding van prof. dr. H. D. de Vries Reilingh zal worden uitgevoerd stuitte op tegen stand van de heren Schippers (K.V.P.) en Spek (A.R.), die betwijfelden of een dergelijk onderzoek op dit moment voor Haarlem van beslissende betekenis was. Zij waren van mening, dat de gemeenten op dergelijk gebied al voldoende georiën teerd was door de onderzoekingen, die ten aanzien van de IJ-mond zijn gedaan en ook door die van de gemeentelijke socio- graaf. De heer Voogd (Arb.) toonde zich daarentegen een warm voorstander van het voorgestelde onderzoek. „Haarlem is in cultureel opzicht zeker niet voldoende georiënteerd" meende hij. Hij vroeg slechts, dat bij het onderzoek niet teveel de na druk gelegd zal worden op de centrum functie van Haarlem en op het economisch aspect. Ook zag hij de resultaten van het onderzoek gaarne in vergelijking met die van dergelijke onderzoekingen in gemeen ten buiten Noordholland. Wethouder Geluk was van mening, dat bij de onderzoekingen in de IJmond slechts een bepaald aspect naar voren was ge komen en dat het voor Haarlem zeker zijn nut zal hebben als bijvoorbeeld eens onder zocht kan worden, hoe het bezoek aan al lerlei culturele manifestaties sociografisch kan worden vastgelegd. Vooral als een dergelijk onderzoek zich ook zou kunnen uitstrekken tot een bepaald gedeelte van Amsterdam teneinde na te gaan hoeveel Haarlemmers daar „cultuur gaan genieten". Al was het niet zo, dat het college van B. en W. had uitgeroepen: „Hoera, hier zitten wij op te wachten" meende de wet houder de raad toch te moeten aanraden het gevraagde bedrag ter beschikking te stellen. Hetgeen deze zonder hoofdelijke stemming deed. Het voorstel van B. en W. gerechtelijk verweer te stellen inzake twee eisen van particulieren tegen de gemeente (betref fende een aanvaring met de Melkbrug en een aanrijding op het terrein van het ge meentelijk. energiebedrijfontlokte de he ren Spek (A.R.) en Schreurs (K.V.P.) de opmerking het bij dergelijke gevallen niet tot een cassatieberoep te laten komen, tenzij het principiële gevallen betreft. Zij zouden gaarne eens een lijstje zien met resultaten van lopende procedures. De voorzitter zegde toe met beide wensen in het vervolg rekening te willen houden, ofschoon hij de raad vroeg voor de twee aanhangig gemaakte voorstellen zijn medewerking te willen geven, omdat de gemeente in beide gevallen vrij sterk staat en er in één geval van „een kolossaal grote schuld van de andere partij ten op zichte van de gemeente" sprake was. De gevraagde medewerking werd door de raad „con amore" gegeven. De aankoop van twee percelen in de Breestraat werd door de heer Van V e 1 - sen (K.V.P.) toegejuicht („Is het hier een eerste initiatief van het nieuwe bureau voor monumentenzorg?"), maar door me vrouw Scheltema-Conradi (V.V.D.) bestreden. Zij meende dat de economische waarde van de beide panden nihil was en voorzag klachten van de bewoners bij Bouw- en Woningtoezicht. „Dan zal er ge restaureerd moeten worden en is dit nu wel verantwoord?" vroeg zij zich af. Wethouder Happé meende van wel en bevestigde dat de aankoop was geschied op advies van het bureau voor monumen tenzorg. Mevrouw Scheltema-Conradi was niet bevredigd, hetgeen resulteerde in het tegenstemmen van de V.V.D.-fractie. Bij de voorgestelde verbouwing van het gebouw van de gemeentelijke geneeskun dige en gezondheidsdienst stelde de heer Vissers (K.V.P.) een vraag naar aanlei ding van de indertijd voorgestelde uit bouw. Ook vond hij het bedrag, dat voor de aanleg van een lift was uitgetrokken, te hoog. Wethouder Bakker zei in zijn antwoord dat de geprojecteerde uitbouw nu reeds te klein was gebleken en wet houder Happé gaf toe, dat de raming voor de lift misschien iets te ruim was opgezet. De raad had echter verder geen bezwaren. De aanschaffing van atlassen voor het Coornhertlyceum vond mevrouw Schel tema-Conradi (V.V.D.) niet nodig. „Vroeger kochten de leerlingen deze zelf." Bovendien vond zij het gedrag van de lei ding van het Coornhertlyceum, die een stencilmachine had gekocht en toen de rekening bij B. en W. indiende, weinig elegant. Wethoxider Geluk was het hier mee eens, maar toonde de noodzakelijk heid van stencilmachine én atlassen aan. De raad (met uitzondering van de V.V.D.- fractie) kon zich daarna met het voorstel verenigen. Naar aanleiding van de voorgestelde ver hoging van de vergoeding voor de exploi tant van stadsschouwburg en concertge bouw, vroeg de heer Spek (A.R.), hoe het met de salariëring van het personeel van beide instellingen gesteld was. Wethouder Geluk bevestigde dat B. en W. op deze salariëring toezicht houden en dat er onlangs besprekingen waren ge weest met de betreffende vakbonden. Bin nenkort is een nieuwe regeling te ver wachten, die verbeteringen van het salaris zal inhouden. Na Amsterdam, waar de tachtigjarige Haarlemse schilder H. F. Boot was uitge nodigd deel te nemen aan een groepenten- toonstelling bij Arti en als lid van de schildersvereniging „De Brug" optreedt, preludieert nu Felizon in IJmuiden met een kleine expositie op de eretentoon- stelling van zijn werk, die in het „Huis van Looy" te Haarlem zal plaats hebben. De keuze voor deze expositie, die tot 31 maart gehouden wordt, lijkt te zijn be paald door modernere opvattingen mis schien, dan die welke Boots gehele oeuvre beheersen. De wat grijze, stoffige en soms povere atmosfeer, waartoe Boots voorkeur vaak uitgaat, is in het werk, dat hiervan getuigt, helder en met stelligheid ver beeldt. In tekening is trouwens Boot altijd stellig genoeg en van dit werk prijken hier enige voorbeelden. In het getoonde is ech ter vooral de kleurstelling opvallend dui delijk. De weergeving van enkele land schappen, die meer kleur verlangden en dan ook verkregen, geschiedde voor het grootste deel in Hollands impressionisti sche zin, waarbij echter de vormen en lij nen nog enigszins verstrakt werden. Nage noeg ieder werk munt uit door bepaalde kwaliteiten, die tezamen Boot tot een be langrijker figuur maken dan andere, min der of anders uitgezochte exposities wel eens deden vermoeden. Karakter spreekt uit de portretten. Sommige zijn psycholo gisch interessant. Hoe vergeestelijkt is dat van een oude man! Hoe evenwichtig ge componeerd dat van een schrijver en van twee eters! Boot kan ingewikkelde stille vens tot een eenheid brengen. Meer ab stracte waarden spreken in een kleine aquarel van viooltjes. Zorgvuldigheid valt op in enkele tekeningen van een erf van een Frans hotel. Een goede inleiding tot de grote tentoonstelling, deze collectie bij Felison! Bob Buys Haarlems Gemengd Koor hield als af sluiting van het jaar van haar 35-jarig be staan, haar 36-ste jaarvergadering. Uit het verslag van de secretaresse bleek, dat er een succesvol jaar achter de rug is, dat werd afgesloten met de traditionele uitvoering van het Weihnachts-oratorium, aangevuld met het Macnificat van Bach. Ook de pen ningmeesteres sprak van voorspoed. Er werd daarom besloten tweede kerstmiddag weer een uitvoering van het Weihnachts- oratorium en het Macnificat te geven. In studie wordt genomen het prachtige werk „Le Chant de la Cloche", van Vincent d'Indy, waarvan de uitvoering ten gehore zal worden gegeven februari of begin maart 1958. Dit werk is tien jaar geleden ook uit gevoerd, waarmede veel succes werd ge oogst. Op donderdag 4 april zullen de leden van de gemeenteraad van Bloemendaal, even als verleden jaar, een excursie door de ge meente maken, waarbij tal van objecten de aandacht van de excursisten zullen hebben. In de Lagere Technische School aan de Kleverparkweg te Haarlem wordt op woensdagmiddag en avond 27 maart een tentoonstelling van het werk der leerlin gen van de afdeling brood en banketbak kerij gehouden. Hieraan werken patroons organisaties mee. Des middags wordt een keuring gehouden van brood, dat bakkers uit Haarlem en omgeving hebben ingezon den. Ook zal de film „De bloem der natie" worden vertoond. ADVERTENTIE Het beste ontbijt in de kortste tijd! Twee excursies Vrijdag 5 april vertrekt een grote groep werktuigbouwkundigen van het vierde jaar van de Haarlemse Hogere Technische School voor een excursie naar Zweden en Duitsland onder leiding van de leraren ir. J. E. de Vries en ir. W. L. Esmeyer. Zij gaan in deze landen diverse grote tech nische bedrijven bezoeken, onder meer staalbedrijven, wapenfabrieken en op de terugweg in Duitsland een grote auto- fabriek. De excrusie zal van 5 tot woens dag 17 april duren. Ook de echtgenoten van de beide leraren zullen aan de excursie deelnemen en de broodmaaltijden en de thee onderweg ver zorgen. Op die manier zullen zij in de ge legenheid zijn „de strakke technische geest om te toveren tot een allerprettigst samen zijn", aldus de directeur der H.T.S., ir. G. L. Ludolph in zijn voorwoord van het reis programma. Gedurende de terugtocht zal een tweede groep werktuigbouwkundigen zich in Duitsland bij de uit Zweden komende groep aansluiten om gezamenlijk nog enige bedrijven te bezichtigen. De excursies wor den per autobus gemaakt Het totaal aan tal deelnemers van beide groepen tezamen bedraagt eenenzeventig. Ook de vierdejaars elektrotechnici, ofwel de „vonkentrekkers", zoals zij in de wan deling worden genoemd, gaan in het bui tenland hun licht opsteken. Onder leiding van hun leraren ir. B. Visman en ir. A. J. Boltjes gaan zij een excursie maken naar België, Luxemburg, Zwitserland en Frank rijk. De warme maaltijden zullen zoveel mo gelijk in jeugdherbergen worden gebruikt; het ontbijt en de lunch zullen dagelijks door een corveeploeg worden gereed ge maakt. Onder meer zullen de radiostudio in Luxemburg, de waterval in Schaffhausen, een studio in Baden, de waterkrachtcen trales in Wassen (Zw.) en in Genisiat bij Genève en diverse fabrieken en bedrijven in Frankrijk worden bezocht. In totaal zal er een afstand van drieduizend kilo meter per autobus worden afgelegd. Deze excursie zal duren van dinsdag 26 maart tot vrijdag 5 april. De rechtbank te Rotterdam heeft overeen komstig de eis een tweeëntwintig jarige varensgezel uit Haarlem veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maan den met aftrek van voorarrest. De jongeman was na zijn ontsnapping uit de Rekkense inrichtingen op nieuwjaarsdag er enige tijd later vandoor gegaan met een auto van iemand voor wie hij chauffeerde. In de auto lag een collectie zilveren gebruiksvoor werpen. Met ingang van 1 juni gaat mejuffrouw A. M. G. Nierhoff wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de Bloemendaalse gemeentedienst verlaten, waar zij, sedert haar op 1 juli 1952 op haar verzoek als chef van de afdeling interne zaken ter gemeentesecretarie, waaronder het oud archief ressorteert, eervol ontslag was verleend, nog twee ochtenden per week werkzaam was. Als archivaris heeft mejuffrouw Nierhoff zeer veel werk ver zet met alles wat op het verleden van de gemeente, haar bevolking, wegen, oudhe den, enz., betrekking heeft. Tijdens een gemeenteraadszitting in juni 1952 werd haar wetens haar bijzondere verdiensten bij de vorming van het histori sche archief der gemeente Bloemendaal de zilveren medaille der gemeente aangebo den. Met grote opgewektheid, nauwkeu righeid, kennis van zaken en welwillend heid heeft mejuffrouw Nierhoff haar taak verricht. ADVERTENTIE wordt U volledig de baas met het zenuwpreparaat dezer tijden Ruim veertig jaar geleden heb ik voor het eerst het oratorium „Le Déluge" van Saint-Saëns in de Haarlemse Concertzaal gehoord. Het werd toen door het élite koor van „Toonkunst" uitgevoerd. De „Stem des Volks" zong toen alleen nog maar „Morgenrood" en andere meer of minder opstandige koorliederen. Het Haarlemse Toonkunstkoor heeft reeds vele jaren zijn activiteit gestaakt, terwijl „De Stem des Volks" een culturele evolutie doormaakte. Men is thans in staat een koorprogramma met orkest te vertolken, waarop een cantate van Bach, een mis van Mozart en „Le Déluge" van Saint-Saëns voorkomen. Dit had dinsdagavond in bovengenoemde concertzaal plaats. En al men het dan niet verbloemd worden, dat de Cantate 190 („Singet dem Herrn ein neues Lied") een te hoge greep was, die alleen reeds om technische redenen te kort moest schieten en dat de Missa Brevis in d van de dertienjarige Mozart veel van haar delicate spiritualiteit moest missen - wat de uitvoering van „Le Déluge" betreft, kon, op een enkel zwak punt (de inzet van de slotfuga) na, worden getuigd, dat dirigent Dick Dekker zijn krachten en die van het koor helemaal niet overschat had. Het werd een int°rpretatie die respect afdwong en de vele schoonheden van het tachtig jaar oude werk fris, klaar en mar kant, doch vooral ook doorzichtig naar voren bracht. In het licht van onze tijd gezien, zal wellicht menigeen bezwaar opperen tegen de zoetsappige melodieus heid, waarmee de componist de onverdor ven mens typeerde. Maar wat hij daarnaast aan vakmanschap in het verwerken van zijn motieven presteerde en vooral hoe suggestief hij instrumentaal de „ondergang der eerste waereld" en nadien de vredige ontknoping van het bijbelse drama der zondvloed verklankte, kan nog altijd bij iedere onbevooroordeelde toehoorder be wondering wekken. Dit maakt dat het or kest in het werk van een zeer belangrijke taak heeft. Het bleek Dick Dekker toever trouwd met het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest deze klankbeelden raak en overtuigend te verwerkelijken. Het koor stond vast in zijn schoenen en zong de Franse tekst alsof het dagelijks werk was. De solisten voldeden in het opus van Saint-Saëns uitstekend. De heldere sopraan Riek Waas-Reen vervulde glansrijk haar taak, de alt Elly Imhof kleurde fraai in het kwartet, de tenor Leo Larsen voelde zich in deze quasi-dramatische muziek heel wat beter thuis dan in de Cantate van Bach, waaruit volgt dat zijn partij in „Le Déluge" een briljant karakter kreeg, de bas Jan van der Ree liet geen wensen onbe vredigd. Zodat deze uitvoering van „Le Déluge" een welverdiend succes voor Dick Dekker en zijn Haarlemse „Stem des Volks" werd. In de werken van Bach en Mozart werd de continuo-partij op het orgel correct uitgevoerd door Simon C. Jansen. Jos. de Klerk Haarlem, 20 maart 1957 ONDERTROUWD. 20 maart: S. Timmer man en M. M. J. Hoogeboom; G. I. van Gijls- wijk en M. Haverkort; C. van Es en G. W. van Til; C. A. Bakker en M. C. Thoolen; J. Th. Knegtel en A. M. Giling; J. C. Boskaljon en E. Nijssen; A. Kollaart en P. Th. van der Aar: J. H. R. Mok en H. Smit; A. M. Ver meulen en A. M. van Kampen; J. Dijkstra en A. A. Vergers; J. W. Borst en J. Staphorst; J. F. M. Wolf en A. C. Rood; B. J. Fruitema en K. Kneijnsberg. GEHUWD, 20 maart: J. D. Wildschut en C. H. A. Kouijzer; C. Hoogeboom en M. J. Florie; J. Zwemmer en H. E. Wessing; A. Giesbergen en S. W. van Heems; J. W. Kuijer en M. A. Graber; Th. Jansen en H. E. A. Kohier; P. C. Sluijter en M. R. Huis in 't Veld; W. H. Luckhardt en F. Brandsma; S. P. Spoelstra en L. M. Siemens; R. Kruizinga en C. M. J. van der Hoorn; G. J. Ames en G. A. Derr; W. Musch en T. Guiteneau; H. J. Zoet en W. Bleecke; H. C. Ouwehand en J. M. Stevenhaagen; D. van der Groef en A. Ummels; J. A. Otte en M. J. Bijster. BEVALLEN van een zoon, 19 maart: G. M. RiethoffFluck; E. B. van der Geest Ruijter. BEVALLEN van een dochter, 19 maart: M. M. Chr. BergmanWeber; M. J, van dei- ValkZ egw a a rt OVERLEDEN, 17 maart: J. C. M. van Ba- kelKoenot, 86 j., Bloemveldlaan; 19 maart: C. H. KoomenKottman, 84 j., Oranjeboom straat; A. H. RijkenbergSpaltman, 64 jaar, Van 't Hoffstraat. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Handtekening: ZO die zich met ingang van 1 april 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11