Amerika ook militair bij het pact van Bagdad betrokken OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER cCTORRIS'^mX/ Amsterdamse gedetineerde, ontsnapt uit gevangenis te Haarlem Geslaagde bemiddeling bij stakingen in Engeland Schietpartij in Haarlem-oost bij achtervolging van automobilist Washington weigert politieke binding Abonnementsprij zen Metaalbedrijf vandaag „plat"; overleg in scheepsbouwsector Wilde rit eindigde in het Spaarne Sprong van hoogte van vijf meter in tuin van gevangenbewaker Laatste dag tentoonstelling 71e JAARGANG No 217 ZATERDAG 23 MAART 1957 302e JAARGANG No 65 P. J. S. Serrarens president bij het hof der E.G.K.S. Het woord is aan Veranderlijke bewolking „Keukenhof" wordt al maandag opengesteld DEZE WEEK IN ERBIJ Sukarno verloor zijn islamitische titel V erkeersongelukken DIT JAAR: 230 DODEN Twee doden in het verkeer Luchtvaartonderhandelin gen te Washington vertraagd Vijfling te Roosendaal J. J. VAN KOQTEN Grote Houtstraat 93, Haarlem. TeL 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. TeL 15295. Bij kantoor Haarlem-N., Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, fr. p.p. 7.65. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman HAMILTON (Reuter). De Verenigde Staten hebben Grool-Brillannië op de conferentie van Bermuda meegedeeld dal zfj bereid zijn zich aan te sluiten bij de militaire commissie van het pact van Bag dad, dat Groot-Britlannië, Turkije, Per- zië, Irak en Pakistan omvat. Tot heden werkten de Verenigde Staten slechts mee aan het pact op economisch gebied en bij de bestrijding van communistische onder mijningspogingen. Volgens een officiële Amerikaanse woordvoerder is het Ameri kaanse besluit een logisch gevolg van het plan-Eisenliower. liet is alleen gericht op verdediging „tegen de communistische dreiging". Volgens de Amerikaanse onder minister van Buitenlandse Zaken Andrew Berding betekent de toetreding lot de mi litaire commissie niet, dat de Verenigde Staten volledig lid van het pact worden. Het volledige lidmaatschap legt wederzijd se steun tegen elke aanval op. waar het Eisenhower-plan slechts over bysland in geval van communistische agressie spreekt. De Amerikaanse aansluiting bij de militaire commissie zal het opstellen van militaire plannen tegen een commu nistische aanval in het Nabije Oosten mo gelijk maken. Dat is de reden van de Amerikaanse toetreding, aldus de woord voerder. Het lidmaatschap van de militaire com missie sluit geen politieke binding in, zo zei hij, kennelijk doelend op meningsver schillen in het Nabije Oosten waarbij som mige leden van het pact van Bagdad be trokken zijn. In conferentiekringen maakt men uit de bewoordingen van de Ameri kaanse bekendmaking op, dat de Verenig de Staten niet van plan zijn het pact van Bagdad te gebruiken voor inmenging in de betrekkingen tussen de Arabische lan den en Israel. Europese kwesties De ministers van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten en Groot-Brit- tannië, Dulles en Selwyn Lloyd, hebben vrijdag gesproken over de jongste ver gaderingen in Londen van de Westeuro- ADVERTENTIE e Ü11B Gr. Houtstr. hoek Raamvest Bekroonde gordijnstoffen van Nederlandse kunstenaars In het feestelijk versierde Vlissingen is gisteren de nationale herdenking van Michiel Adriaenszoon de Ruyter be gonnen met een dienst in de Sint- Jacobuskerk - waar de grote vloot voogd driehonderdvijftig jaar geleden gedoopt werd. Koningin Juliana en Prins Bernhard woonden de plechtig heid bij en maakten daarna, omstuwd door duizenden geestdriftig juichende Zeeuwen, een wandeling naar het De Ruyter-monument, waar zij een krans legden. Hier ziet men Hare Majesteit, begeleid door de Commissaris der Ko ningin jhrmr. A. F. C. de Casembroot, op weg naar het standbeeld aan de De Ruyter-boulevard. pese Unie, de hereniging van Duitsland, de Europese economische gemeenschap, de voorgestelde vrijhandelszone, de Eura- toom, Lloyds voorstel voor één enkele Europese Assemblee, de betrekkingen met de Sovjet-Unie en de toestand in Oost- Europa. Ook hebben zij nog kort over China en andere problemen in het Verre Oosten gesproken. In antwoord op vragen zei een woord voerder, dat er vrijdag geen besluiten ge nomen zijn inzake de Europese kwesties, omdat er geen besluiten nodig waren. Het grootste deel van de ochtendvergadering werd besteed aan de Europese integratie. Dulles verklaarde, dat de Verenigde Sta ten verheugd zijn over de groeiende eco nomische eenheid in Europa. Hij zei ech ter te hopen dat de Europese economische gemeenschap niet op hoge, doch op lage tarieven gebaseerd zal zijn. Lloyd sprak de hoop uit, dat de Verenigde Staten en Ca nada zich op bepaalde punten met de Europese Assemblee zullen associëren, semblee zullen associëren. Britse defensie 's Middags spraken president Eisen hower en premier Macmillan samen met hun ministers van Buitenlandse Zaken over defensie-aangelegenheden. Over deze vergadering is niets bekendgemaakt. Pre sident Eisenhower zou een voorlopige stu die hebben gemaakt van maatregelen die nodig zijn om de Amerikaanse wetten te wijzigen die op het ogenblik de levering van Amerikaanse kernwapens aan andere landen verbieden. Dit zou vex-band houden met de Britse bezuinigingsplannen op de fensiegebied, die gebaseerd zijn op het aanschaffen van raketten met kernlading. Men verwacht, dat de defensiebesprekin- gen onder meer zullen gaan over het aan deel van West-Duitsland in de NAVO waarover een groep Britse en Amerikaan se deskundigen een verslag heeft opge steld. De conferentie zal waarschijnlijk van daag officieel eindigen. Bezoekers komen en gaan ten huize van president Nasser van Egypte te Manclüet El Bakry, een voorstad van Cairo. Op de foto boven ziet men prins Feisal, premier en minister van Buitenlandse Zaken van Saoedi-Ara ble, die een boodschap kwam brengen van zijn vader, koning Saoed. Op de schoorsteenmantel staan de portretten (van links naar rechts) van koning Hoessein van Jordanië, premier Nehroe van India, president Tito van Joego slavië, premier en minister van Buiten landse Zaken van China, Tsjoe En Lai en president Sukarno van Indonesië. 2 De abonnementsprijs van dit blad zal: met ingang van 1 april 1957 worden j verhoogd met: X 4 cent per week 50 cent per kwartaal X X 8 De nieuwe prijs van het abonnement 2 0 wordt derhalve 59 cent per week, 7.65 1 per drie maanden en 8.15 franco per 3 8 post. 8 Tot deze geringe verhoging hebben wij p moeten besluiten omdat het couranten- papier wegens de stijging van de kos- 8 8 ten van de grond- en hulpstoffen met 8 ingang van 1 april a.s. wederom in prijs p 8 zal worden verhoogd. De stijging van dep o kosten in de loonsector wordt de abon- 0 nees hierbij niet doorberekend. De mi- 0 8 nister van Economische Zaken heeft zijn goedkeuring aan deze verhoging gehecht, p lOCOCCOCOCOCOCOCOCCCCCCOCOCCOCOCOCCOCOCOCCOCCOCOCCCCOCCO LUXEMBURG (AFP) De heer P. J. S. Serrarens is gekozen tot president van de tweede kamer van het Hof van Justitie van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (EGKS). De ambtstermijn is een jaar. De heer Serrarens volgt de Westduitser Otto Riese op. Tot president van de eerste kamer van het Hof is de Luxemburger Léon Hammes benoemd als opvolger van de Fransman Jacques Rueff. De algehele leiding over het Hof berust bij de Italiaan Massimo Pilotti. Publilius Sirius: Het is dom, te vrezen wat onvermijde lijk is. (Van onze correspondent in Londen) Vrijdagavond kwam er voor het eerst ontspanning in de Engelse crisis-toestand. In de scheepsbouw werd een basis voor onderhandelingen gevonden, welke maan dag zullen beginnen en bjj de spoorwegen werd men het eens over een loonsverhoging van 5 percent. De staking in de haven van Southampton is van de baan. De vakbon den hebben tenslotte ingezien dat de pro testen tegen het ingrijpen van de regering, welke er voor zorgde dat de „Queen Mary" kon vertrekken, niet steekhoudend waren. De scheepsbouwstaking zal echter nog voortduren, maar het einde er van kan VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking en plaatselijk enige regen. Ongeveer dezelfde temperaturen als van daag. Zwakke tot matige, maar in het noorden van het land aan vankelijk nog vrij krachtige wind tussen oost en zuid. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S, WAARIN OPGENOMEN ERBIJ De nationale bloemententoonstelling „Keukenhof" te Lisse zal in verband met het uitzonderlijk zachte voorjaarsweer reeds maandag worden opengesteld. Er staan al verscheidene partijen bloemen in bloei en ook de vele bloeiende variëteiten in de kas maken de „Keukenhof" een be zoek ten volle waard. Uiteraard zijn de werkzaamheden in het bloemenpark nog niet geheel gereed en men zal dan ook kunnen zien, hoe dertig hoveniers de laat ste hand aan de tentoonstelling leggen. Voorts zullen de bezoekers het plaatsen van de Franse beeldhouwwerken, die deze week uit Parijs zijn aangekomen kunnen zien. De officiële opening blijft echter vastge steld op 4 april. Die dag zal het bloemen park tot drie uur gesloten zijn. spoedig worden verwacht nu de impasse door het toedoen van de jonge en bekwame minister van Arbeid, MacLeod, is verbro ken. Volgende week zal hij trachten een oplossing te vinden voor de staking in de metaal-industrie, waarvan de eerste fase volgens het aangekondigde plan vandaag zou beginnen in een groep bedrijven, welke een miljoen arbeiders omvat. Het feit dat de dingen op gang zijn gebracht in de scheepsbouw, kan een regeling voor de metaalbewerkers vergemakkelijken, daar de actie door dezelfde vakbondsfederatie wordt geleid. Het lijkt voor Engeland iets ongewoons, dat er, zoals in de scheepsbouw, onder handeld wordt terwijl de staking voort duurt. Maar dit is een officiële, door de vakbonden uitgeroepen staking, in tegen stelling tot de vele wilde stakingen, welke sinds de oorlog bij herhaling de Engelse industrie hebben geteisterd, waartegenover de bonden zelf meestal machteloos stonden en die onderhandelingen tijdens het voort duren van het conflict uitsloten. Loonsverhoging Aangenomen mag worden dat de werk gevers thans bereid zijn tot een bepaalde loonsvei-hoging. Het conflict ontstond om dat de ondernemers zich oorspronkelijk tegen elke verhoging hadden verzet. In ruil voor meer loon zal van de vakbonden wor den verlangd dat zij meewerken om de talrijke verouderde voorschriften, welke de produktie remmen, op te ruimen of te ver zachten. De vakbonden hebben zich hiertoe blijkbaar bereid verklaard. Het zal een belangrijke stap voorwaarts zijn indien loonsvei-hoging in de industrie en groter produktiviteit voortaan nauwer met elkaar verbonden worden dan tot nu toe het geval was. Het spoorwegpersoneel krijgt behalve een verhoging van 5 percent tevens een ver hoging met terugwerkende kracht tot 26 november van 3 percent. De spoorweg leiding erkende daarbij de rol, welke het afgelopen jaar de grotere produktiviteit in het bedrijf, dat meer presteerde met min der personeel, heeft gespeeld. De moeilijk heid is de nodige gelden te vinden, aange zien de niet door de staat gesubisideerde spoorwegen verplicht zijn hun begroting van jaar tot jaar sluitend te maken. Een extra tariefsverhoging boven de zoveelste, die er toch al komt en welke voor de mil joenen forensen hetzelfde resultaat heeft als een belastingverhoging, is wellicht on vermijdelijk. <XXXXXXX5COC>^OCCOCOCCOC<Xy>COC>C03COOCOOOOOCODOOOOCOOOOCC' blz. 8 Vijfenzeventig jaar geleden ontdekte 8 Robert Koch de tuberkelbacil 3 3 X Jacques Offenbach en de muze van 8 de boulevards 4 De jeugd van Amerika begint wat bezadigder te worden 1 Het korte verhaal „Een broodje met 8 kaas" is van Lizzy Sara May5 Verder in dit nummer onder meer de? rubrieken: Over oude litteratuur. Onze 8 namen. In de caravan. Onze puzzel. 8 Voor de microfoon en de wekelijkse 8 pagina voor de jeiLgd. 8 8 TALRIJKE HAARLEMMERS stonden vrijdagmiddag omstreeks half twee in het oostelijk deel van de binnenstad als aan de grond genageld, toen zy getuige waren van een felle achtervolging van een voortjakkerende automobilist door in een motor met zijspan gezeten politiemannen. De politie loste, toen de bestuurder van de nagezeten auto niet wilde stoppen, een groot aantal waarschuwingsschoten en schoot, toen dit ook niet hielp, in een der achterbanden van de achtervolgde wagen, die daardoor op de Friese Varkenmarkt tot stilstand kwam. Nog gaf de bestuurder de strijd niet op: hij sprong in het Spaarne, maar eenmaal in het water kwam hij tot het inzicht, dat zijn ontvluchtingspogingen geen zin hadden en gaf hy zich gewonnen. By het verhoor op het politiebureau bleek men met een éénentwintig jarige Haarlemse betonwerker te doen te hebben, wiens aanhouding 's morgens door de Apeldoornse politie was verzocht, omdat hy ervan verdacht wordt in die plaats een auto te hebben gestolen. Omstreeks half twee vrijdagmiddag za gen twee Haarlemse politie-agenten in een motor met zijspan op de Prins Bernhard- laan een personenauto. Daar zij van plan waren het rijbewijs van de bestuurder te controleren, reden zij achter de wagen aan. De automobilist vermeerderde daarop zijn vaart. Inmiddels waren achtervolgde en achtervolgers via de Amsterdamse vaart en de Oudeweg bij de Thorbecke- straat gekomen, waar de politie erin slaag de de mystei-ieuze automobilist te pas seren. Voor de auto uitrijdende sommeer den zij hem te stoppen. Het leek alsof hij aan dat bevel gevolg zou geven, want hij ging langzamer rijden. Maar toen de auto bijna stilstond gaf de bestuurder opnieuw vol gas en sloeg links af de Thorbecke- straat in. Daardoor raakte de politie haar voorsprong weer kwijt. Waarschuwings schoten mochten ook niet baten: de chauf feur zette alles op alles om zijn belagers te ontgaan, waartoe hij zigzaggend ging rijden om de trefkans van de kogels ge ringer te maken. Veel gaf hem die tactiek niet, want van korte afstand schoot een der agenten in een der achterbanden. Via de Harmenjansweg, waar het vrij drukke verkeer de politie vex-hinderde de vluchte ling opnieuw in te halen, bereikte men de Catharijnebrug. Daar bemerkten de achter volgers. dat de getroffen achtex-band in- derdaad langzaam leegliep. Op de Friese Varkenmarkt icon de auto niet verder, maar nog voordat de agenten de bestuur der hadden kunnen grijpen, was deze het Spaarne ingesprongen. Hij zwom wat rond, maar omdat hij wel inzag, dat zijn kans om te ontkomen verkeken was, kwam hij naar de wal terug, waar hij werd inge rekend Terwijl een inmiddels gealarmeer de agent van de straatdienst de wacht bij de auto hield, bracht de motor de arrestant naar het politiebureau aan de Smedestraat. Bij het verhoor kwam vast te staan, dat de bestuurder een éénentwintigjarige Haar lemse betonwerker is, wiens opsporing en aanhouding vrijdagmorgen door de Apel doornse politie was verzocht. De man, die in Apeldoorn werkt, wordt ervan verdacht vrijdagmorgen in die plaats een auto te hebben gestolen. Hij had aan een garage houder gevraagd hem een auto te ver huren, doch dit werd hem geweigerd. Daarop zou hij een geparkeerde auto, waarvan het contactsleuteltje nog in het dashboard stak, hebben weggenomen. De aanhouding van deze wagen in Haarlem was een toeval. ADVERTENTIE DJAKARTA (ANP) De voorzitter van de Islamietische vereniging van godsdienst- lei-aren, Gazali Hasan, heeft zaterdag ver klaard, dat president Sukarno zijn titel van „walijul amri", dat is islamietisch hoofd van staat, heeft verloren, nu de isla mietische partijen zijn bekende conceptie hebben verworpen. Tengevolge van verkeersonge lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 230 personen, van wie 34 kinderen. Het onvoorzichtig oversteken van de Kinkerstraat in Amsterdam op de avond van 13 maart j.l. is de 72-jarige mevr. J. Ch. J. Riet noodlottig geworden. Een personenauto kon de bejaarde dame niet ontwijken en reed haar aan. Zij is met een wond aan het voorhoofd en een ge broken neusbeen opgenomen in het Wees- pei-pleinziekenhuis, waar zij gisteren is overleden. In het Binnengasthuis te Amsterdam is dé 76-jarige Amsterdammer J. J. Schou ten overleden aan de verwondingen die hij heeft opgelopen toen hij op 19 maart werd aangereden door een vrachtauto in de Bloemstraat te Amsterdam. De heer Schou ten stak toen de straat over en een auto kon de man niet meer ontwijken. Terzake van het ongeval met een trek ker met aanhanger, dat op 18 maart aan de bestuurder van een landbouwtractor in de Beemsterstraat Amsterdam-Noord, K. I Riemersma, het leven heeft gekost ver-1 nemen wij nader, dat niet het defect raken van de stuurstang de oorzaak is, maar dat de verbindingsstang tussen de trekker en de aanhangwagen ontzet moet zijn ge raakt. BARTELIORISSTR HAARLEM IEL 1 34 39 - \fERD. B01STR. 48 ADAM - TEL 717162 j MOTOR OVERALLS 59.50 „Bevreemding" bij Nederlanders (Van onze correspondent in Washington) Het „gematigd" optimisme in de Neder landse delegatie, die met de Amerikanen in Washington over een luchtvaartovereen komst handelt, is thans helaas wel byzon- der gematigd geworden. Enkele dagen ge leden kon men nog in de opinie verkeren, dat de Amerikaanse onderhandelaars wel dra met enig aanbod over de brug zouden komen, maar vrijdag werd het duidelijk dat er in elk geval een aanzienlijke ver traging in de onderhandelingen is inge treden. De senaatscommissie voor de handel met het buitenland is zich namelijk plotseling met het geval gaan bemoeien en heeft verzocht woensdag een bijeenkomst te mogen hebben met de Amerikaanse groep van het ministerie van Buitenlandse Zaken welke de onderhandelingen met Nederland voert. Kennelijk zijn de Amex-ikaanse lucht vaartmaatschappijen ongerust geworden over de concessies, die wellicht aan Neder land zouden kunnen worden verleend en via de senaatsgroep probeert men thans de zaak ten minste te remmen. Van Amerikaanse zijde wijst men er op, dat tot dusverre dergelijke overeenkomsten steeds gesloten werden op basis van „quid pro quo: kon een bepaald land drie lan dingsplaatsen aanbieden, dan kon het door gaans ook drie landingsplaatsen in Amerika krijgen. Nederland, dat slechts één groot vliegveld heeft, verkeert daarom in een moeilijke onderhandelingspositie. Onze re gering betoogt echter, dat men zulk een overeenkomst in groter verband moet zien en onder andere rekening moet houden met de handelsbalans. Men ontkent van Amerikaanse kant niet, dat de Nederlandse argumenten een zekere mate van redelijk heid bezitten, maar onderstreept, dat men, indien men deze aanvaardt, zou afwijken van de praktijk, die nu reeds twaalf jaar gevolgd wordt. Men sluit niet definitief de mogelijkheid uit van de gebruikelijke koers af te wijken, maar onderstreept, dat dit een precedent zou schepper., waarop an dere kleine landen - men denke aan België en Zwitserland - zich zouden kunnen be roepen. Vier der kinderen overleden In de Charitasstichting te Roosendaal is vanmorgen om half negen een vyfling ge boren. Van de kinderen die drie maanden te vroeg werden geboren en waarvan de gewichten tussen drie en zes ons varieer den, zijn inmiddels reeds vier overleden. Voor het leven van het vijfde kind wordt gevreesd. De moeder is de 28-jarige me vrouw Van Hassel-Heinen. De vader H. van Hassel werkt op de Philipsfabrieken te Roosendaal. Het echtpaar Van Hassel heeft reeds een tweeling. De zevenentwintigjarige Amsterdammer F. W., die in de gevangenis te Haarlem was gedetineerd voor het ondergaan van een straf, die in de tweede helft van juni zou eindigen, is er vrijdagmiddag in geslaagd te ontsnappen. Van een hoogte van vijf meter is hij in de tuin van een lid van het personeel der gevangenis aan de Harmenjansweg gesprongen, waarna hij via de Harmenjansstraat verdwenen is. Wel werd de politie spoedig gealarmeerd dankzij een jongen, die in de tuin speelde en zijn vader waar schuwde, maar de Amsterdammer was niet te vinden. Daar hij een overal droeg, heeft hij zich mogelijk gemakkelijk tussen het publiek kunnen bewegen. Vrijdagmiddag begaf de Amsterdammer zich weer naar de ruimte in de omgeving van de spoelkeuken en heeft hij de laatste hand gelegd aan het verbreken van de versperring. Daarbij heeft hij een ruit weggedrukt, waardoor een gat ontstond. Op die wijze kon hij aan de noordzijde van de gevangenis een dak bei-eiken van het gedeelte van het gebouw, dat aan de tuinen der huizen van leden van het personeel, woonachtig aan de Harmenjansweg, grenst. De Amsterdammer sprong van een hoogte van vijf meter en kwam in een tuin, waar een zoon van een lid van het personeel speelde. Hij verzocht de knaap zijn mond te houden en verdween via een tuinhek. Hij kwam op de Harmenjansweg en had de vrijheid. Natuurlijk heeft de jongen zijn mond niet gehouden. Hij heeft zijn ervaringen meegedeeld, waardoor men in de gevan genis vrij spoedig op de hoogte kwam van de ontsnapping van de Amsterdammer. De Haarlemse politie werd gewaar schuwd, die maatregelen trof en de om geving afzocht, echter zonder resultaat te boeken. Signalement De Amsterdammer F. W. onderging te Haarlem een straf van één jaar en drie maanden wegens diefstal. Zijn signalement luidt: lang 1,73 metex-, donkerblond krul lend haai-, grijsgroene ogen, gewoon voor hoofd, rechte neus en ovaal gezicht. Zijn gelaatskleur was gezond en hij was gekleed in olijfgroene overal. W. was in 1929 ge boren. De gedetineerde was in de Haarlemse gevangenis te werk gesteld in de keuken, die gelegen is aan een aan twee kanten afgesloten gang, tussen de entree van het gebouw en de ruimte, waar zich de cellen bevinden. De keuken wordt op het ogenblik ver bouwd en de werkzaamheden voor de koks worden tijdelijk verricht in de spoelkeuken. In deze omgeving bevindt zich een ruimte, die op een dak van het gebouw uitkomt. Door een aantal groentekisten op te sta pelen, is het de man mogelijk geworden dicht bij het raam te komen, daarvoor zich een spijl bevindt. Aangenomen wordt, dat de man gebruik gemaakt heeft van een zaag of een ander voorwerp van de werk lieden, die met de verbouwing van de keuken bezig zijn. Met dat voorwerp is de spijl verbogen en mogelijk heeft de man het voorbereidend werk daartoe al eerder verricht. ADVERTENTIE De ontvluchte gedetineerde Geopend tot hedenavond 10 uur, HOUTPLEIN 18 Telefoon 12000

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1