„Rigoletto" in Carré Een diner in vijf minuten klaar! STENO TYPEN ENGELS MOORE's Internationaal Festival voor jongeren ROCK AND ROLL Kleine Zaken-annonces Cameramensen uit zes landen naar Berlijn Twee Haarlemmertjes in IJmuiden op „avontuur" Scheepvaart Afscheid dokter Piccardt (beginners) Dansschool RIEN KNOL MAANDAG 25 MAART 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Van Verdi's opera's is Rigoletto" wel het meest populair geworden. Voor een be langrijk deel is dit in de hand gewerkt door operaconcerten, waarop de zangmin naars hun hart konden ophalen aan ge liefde fragmenten uit het dramatische to neelwerk. Het ging bij deze uitvoeringen in het bijzonder om de meeslepende zang, om het vocale element dus. De dramatische samenhang ontbrak immers. Nu is het merkwaardig, dat dit verlan gen naar vocale genieting ook domineert wanneer er wel sprake is van een inte grale opvoering van Verdi's beroemde opera. Bij de opvoering, die de „Compag- nia d'Opera Italiana" het afgelopen week einde in Carré te Amsterdam voor drom men liefhebbers gegeven heeft, bleek al thans dat men gaarne de dramatische ont wikkeling opzij zet, om zich bij herhaling te verzadigen aan imponerende zang en bravour. Het ensemble gaf gewillig aan dit algemene verlangen gehoor, zodat men behalve de zang, ook de daarbij behoren de scènes herhaald kreeg. Wie het ernstig meent met een opera, moest zich tegen deze praktijk, die van „Rigoletto" soms een onbedoelde concertopera maakte, hard nekkig verzetten. Het verzwakte de dra matische voortzetting danig, or maar niet te spreken van de logica daarvan, waar mee men, wanneer zij een opera betreft, al heel voorzichtig moet omspringen. Goed beschouwd behoefde het optreden de gezelschap die onartistieke concessies niet aan het publiek te doen. Weliswaar kon men niet beweren, dat alle krachten van het hoogste operaniveau waren. Maar over het geheel genomen kon men toch zeggen, dat zij tot het geven van een ver antwoorde opvoering in staat waren. In het bijzonder was dit het geval met de ba riton Lino Puglisi, dij de van gekoester de wraakgevoelens jegens het mensdom vervulde, mismaakte hofnar Rigoletto uit beeldde. Zijn voortreffelijke zang en be wogen spel waren indrukwekkend, juist omdat Puglisi zich dienstbaar maakte aan het werk zelve. Met deze instelling wijdde ook de sopraan Franca Ottaviana zich als Gilda. Rigoletto's dochter, aan de opvoering. Hoewel zij in vocaal opzicht wisselende indrukken gaf, wist zij met haar actie veel voldoening te geven. De tenor Guiseppe Savio zong met veel glans en daverende kracht zijn partij als de her tog van Mantua, maar de typering van dit heerschap kreeg in zijn spel te weinig re liëf. De hertog bleef een oppervlakkige nietsnut en zijn korte bekering tot een „echte" liefde voor Gilda was niet erg overtuigend. Tevreden kon men zijn over de graaf Monterone van Renzo Venchi, evenals over Gino Belloni, die de ongure Sparafucile moest uitbeelden. En dan verdiende de mezzosopraan Anita Cami- nada voor haar zang en actie als Madda- dena een bijzonder compliment. De koren zongen naar behoren, maar hun handeling was niet vrij genoeg. De decors waren wat conventioneel, met uitzondering van Camera-lieden van de televisie-jour naals uit zes Europese landen gaan in mei ieder een filmreportage van 6 minuten maken over Berlijn, aldus vernemen wij van de Nederlandse Televisie Stichting. Deze reportage, welke door iedere camera man naar eigen inzicht en geheel zelfstan dig kan worden opgenomen, vormt de op gave van een wedstrijd, die door de zender: „Vrij Berlijn" wordt georganiseerd onder de titel „Trefpunt Berlijn". De deelnemen de landen zijn: Italië, Frankrijk, Zwitser land, Denemarken, Engeland en Nederland. Het N.T.S.-journaal zal zijn vertegenwoor digd door cameraman Piet Kaart van Mul- tifilm. Het idee voor deze wedstrijd is ontstaan, doordat de documentaires en reportages over Berlijn in het Duitse televisiepro gramma bij het grootste deel van het Duit se publiek geen enthousiast onthaal vin den. Bij een opinie-onderzoek is gebleken, dat de actuele aspecten van Berlijn, zoals de zone-verdeling en alles wat daarmee samenhangt, de Duitse kijker niet bijster meer interesseren. Anderzijds blijkt een groot aantal kijkers toch belangstelling te hebben voor de opbouw en de ontwik keling, de economie, de industrie en het culturele leven van de voormalige Duitse hoofdstad. Op de vraag wat de kijker pre cies van Berlijn wil zien hoopt men nu een antwoord te krijgen door het publiek de zes reportages tijdens de uitzending op donder dagavond 9 mei zelf te laten beoordelen Men heeft gemeend de reportages te moe ten laten samenstellen door buitenlanders, in de verwachting, dat een vreemdeling meer ziet dan de Duitser zelf. Herbert Vik tor, die voor de Duitse televisie indertijd ook een documentaire maakte over de tele visie in Nederland, is de initiatiefnemer voor deze wedstrijd. De prijs voor de win naar is een week vakantie in Duitsland. De Velsense politie heeft tijdens het af gelopen weekeinde twee jonge Haarlem mers aangehouden, de 12-jarige S. v. d. T. en zijn tienjarig broertje J. die bij de IJmuidense vissershaven rondscharrelden. Daar vorige week enige ernstige vernie lingen en kleine diefstallen van etenswa ren op de gemeerde vissersschepen waren voorgekomen, waarbij onder meer enkele brandjes in logiezen gesticht waren, heeft de politie de beide knapen duchtig aan de tand gevoeld met het resultaat, dat zij bekenden, de wandaden te hebben bedre- en van plan waren nogmaals „op avon tuur" uit te gaan. Axeldijk, 22 v. Rotterdam n. Houston. Ariadne, 22 80 m. n.w. Kp. Bon n. Lissabon. Annenkerk, 22 v. Cadiz n. Antwerpen. Arendskerk, 22 te Genua. Argos, 22 te Genua. Aardijk. 25 te Charleston. Abbedijk, 23 v. Middlesboro n. Antwerpen. Alcyone, 25 te Norfolk. Alioth, 24 v. Salvador Bahia n. Antwerpen. Almkerk, 24 te Durban. Alphacca, 24 te Willemstad. Alwaki, 25 te Lorenco Marques. Alpherat, 25 te Rio de Janeiro. Amerskerk, 23 v. Barcelona n. Antwerpen. Alhena, 28 te Recife, 1/4 te Rio de Janeiro verw. Alnati, 24 te Rotterdam v. Buenos Aires. Alamak, 23 te Santos. Alkaid, 23 te Hamburg v. Rotterdam. Amstelmeer, 24 te Port Vancouver. Arendsdijk, 23 te Tampa. Aalsdi.ik, 23 te Priok v. Sungeigerong. Alnati, 24 te Rotterdam. Anker, 24 v. Newport News n. Rotterdam. Angolakust, 23 te Hamburg. Bloemfontein, verm. 5/4 v. A'dam n. Durban. Bantam, 25 te Lorenco Marques. Bengalen, 25 te Penang. Boschkerk, 25 te Madras. Banka, 23 te Tj. Priok. Bonaire, 27 te Paramaribo verw. n. Georgetown Bali, 24 te Amsterdam. Bawean, 23 te San Francisco. Bintang, 23 te Kaapstad. Billiton, 29 te Singapore verw. n. Labuan. Congokust 22 v. Amsterdam n. Dakar. die voor het tweede en vierde bedrijf, wel ke inderdaad sfeer hadden. De diligente Carmen Campori, die de opvoering leidde van zaterdagavond, wel ke hier besproken wordt, bezielde het goed spelende orkest. Zij zorgde voor een uitnemende eenheid tussen dat orkest en de toneelactie, hetgeen voor de goedé in druk, die deze „Rigoletto'-opvoering, ondanks enkele bezwaren, gemaakt heeft, van veel betekenis werd. P. Zwaanswijk Averdijk. 23 te Antwerpen. Caltex Delft, 2/4 te Rotterdam verw. Caltcx Nederland, 24 te Kopenhagen. Caltex Utrecht, 24 te Pta. Cardon. Clavella, 25 te Port Sudan. Coryda, 24 te Singapore. Cradle of Liberty, pass. 24 Azoren n. P. Cardon. Cistula. 25 te Rotterdam. Camerounkust, 22 80 m. z.w. Ouessant n. Freetown. Camphuys, 23 te Singapore v. Belawan. Castor, 22 v. Trinidad n. Europa. Concepcion, 24 te Montevideo v. Parana. Cottica, 29 v. Amsterdam n. Georgetown. Cist.ula, 23 in Kielerkanaal n. Rotterdam. Doris, 22 v. Amsterdam n. West-Indië. Dinteldijk, 25 te Panama. Duivendrecht. 25 te Hamburg. Delft, 23 v. Amsterdam n. Port of Spain. Dordrecht, 24 te Rotterdam. Dorestad, 22 dw. Landsend n. Amsterdam. Eenhoorn, pass. 24 Gibraltar n. Algiers. Esso Den Haag. 24 te Antwerpen. Ena, 23 v. Teesport n. Stanlow. Etrema. 25 te Trinidad. Friesland KRL, 25 te Las Palmas verw. Ganvmedes, 23 te Amsterdam. Gaasterland. pass. 24 St. Paulsrock n. Recife. Gordias, 24 te Alexandrië. Groote Beer, 24 te Rotterdam. Gabonkust, 23 te Freetown. Ganymedes, 23 te Amsterdam n. Hamburg. Helicon. 23 v. Amsterdam n. Curasao. Hera, 22 v. Amsterdam n. San Juan P.R. Hydra. 22 te Amsterdam n. Hamburg. Hoogkerk, 24 te Fremantle. Heemskerk, 23 te Dairen. Hilversum, 22 7 m. z. Pt, Elizabeth n. Perz. Golf. Hermes, 23 te Lalibertad. Hector, 23 te Gibraltar v. Lissabon. Ilos, 26 te Rotterdam verw. Iberia, 24 te Bilbao. Isis, 22 v. New Orleans n. Maracaibo. Jupiter, 25 te Rotterdam. Jason, 24 te Houston. Johannes Frans. pass. 22 Kp. Agulhas n. Durban. Johan van Oldenbarnevelt, 25 te Sydney. Jagersfontein, 25 te Kaapst., 3/4 te Durban verw. Koningswaard, 23 v. Singapore n. Melbourne. Kellia, 24 v. Gothenburg n. Curagao. Kinderdijk, 24 te Baltimore. Kopionella. 24 te Bahrein. Kosicia, pass. 24 Azoren n. Curagao. Kota Gede, 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Kopionella. 23 te Bahrein. Kota Agoeng, 23 v. Barcelona n. Rotterdam. Kieldrecht, 22 25 m. z.z.w. Monaco n. Genua. Keizerswaard. 23 480 m. z. H'kong n. Yokohama. Luna, .22 v. Rotetrdam n. Tunis. Loenerkerk, 22 v. Nacala n. Las Palmas. Langkoeas, 24 te Semarang. Larenberg, 24 te Mobile. Lekhaven, 23 te Antwerpen. Louis Lantz, pass. 24 Kp. Vilano n. Las Palmas. Lutterkerk, 23 v. Kaapstad n. Las Palmas. Leuvekerk, 24 te Rotterdam. Lieve Vrouwkerk, 23 v. Rotterdam n. A'dam. Limburg, 23 te Surabaja. Lombok, 23 te Lourenco Marques. Larenberg, 24 te Mobile. Leersum, 23 te Antwerpen v. Le Havre. Louis Lantz, 23 110 m. z.w. Ouessant n. L. Palmas. Leersum, 23 te Antwerpen. Maashaven. 25 te Buenos Aires. Maasland, 25 te Amsterdam verw. Malvina, 25 te Balikpapan. Marpessa, 25 te Freetown. Meerkerk, 24 te Genua. Meliskerk, 25 te Le Havre. Macuba, 23 te Rotterdam. Merwede, 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Merwelloyd, 23 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Maas, 23 te La Guaira v. New Orleans. Mentor, 23 te Mobile v. Aruba. Maasdam, 27 te Rotterdam verw. v. New York. Montferland, 23 te Buenos Aires. Moordrecht, pass. 23 Masira eil. n. Landsend. Notos, 23 v. Rotterdam n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam, cruise, 25 v. New York. Noordam, 23 v. New York n. Rotterdam. Nanusa, 23 te Manilla n. Cebu. Ommenkerk, pass. 24 Kp. De Goede Hoop naar Las Palmas. Ootmarsum, 24 v. d. Bermudas n. Houston. Oranjefontein. 24 v. Kaapstad n. Las Palmas Osiris, 22 te La Guaira. Oranje, 25 te Belawan, 28 te Tj. Priok verw. Oranjestad. 31 te Curagao verw. n. Pto. Limon. Overijsel, 22 v. Las Palmas n. Duinkerken. Parkhaven, 22 v. Las Palmas n. Recife. Purfina Nederland. 23 te Mena Al Ahmadi. Prins Alexander. 24 te Le Havre. Prins Willem IV. 24 te Le Havre. Prins Willem V, pass. 24 Gibraltar n. Bergen. Phrontis, 23 te Singapore v. Portswettenham. Prins Casimir, 23 v. Hamburg n. Rotterdam. Prins Casimir, 24 te Rotterdam. Prins Willem II, 24 te Rotterdam. Rotula. 24 te Paranagua. Riinkerk. pass. 24 Kp. De G. Hoop n. Mombasa. Rondo, 22 te Hamburg v. Rotterdam. Ridderkerk, 23 te Bremen v. Amsterdam. Rijndam, verm. 26 v. New York n. Rotterdam. Sarangan, 25 te Durban. Stad Alkmaar. 25 te Narvik. Stad Leiden, 24 te Norfolk. Stad Maassluis, 23 v. Melilla n. IJmuiden. Statendam, 23 v. Sta. Lucia n. New York. Seven Seas, 24 v. Rotterdam n. Bremerhaven. Stad Schiedam. 23 v. Rotterdam n. Gibraltar. Stad Breda, 24 te Monrovia v. Rotterdam. Stanvac Talang Akar, 23 te Port Swettenham v. Sungeigerong. Sibajak, 26 te Roterdam verw. v. Tj. Priok. Statendam, cruise. 27 te New York verw. Schelpwijk, 23 v. Geelong n. Auckland. Sloterdiik. 23 te Antwerpen. Stanv. Pendopo, 23 v. Sungeigerong n. Bangkok. Sirrah. 23 320 m. n.n.o. Socotra n. Durban. Stad Vlaardingen. 22 te Rotterdam. Schelpwijk, 23 v. Geelong n. Auckland. Samarinda, 22 v. Kaapstad n. St. Vincent. Tara. verm. 26 v. Montevideo n. Buenos Aires. Tjiwangi. 23 te Singapore v. Belawan. Talisse. 24 te Kuwait. Taria. 24 te Curagao. Teirecias, 25 te Colombo. Ternate, 25 te Singapore. Tero, 25 te Antwerpen. Tibia, 24 v. Las Palmas n. Thameshaven. Tomocyclus. 24 v. Le Havre n. Rouaan. Tar, 23 te Montevideo v. Santos. Thelidomus. 23 te Curagao. Trajanus, 23 65 m. o. Flores n. Le Havre. Tankhaven II. 23 v. Singapore n. Sungeigerong. Tomini. 23 v. Djakarta n. Cheribon. Tjikampek. 23 te Shimizu. Tiberius, 22 300 m. n.w. Finisterre n. Bridlington. Titus, 21 v. Charleston n. New York. Themisto. 24 v. Rotterdam n. Albany. Utrecht. 23 v. Sorong n. Balikpapan. Wit.marsum. 23 te Amsterdam. Waterman, 28 v. Rotterdam n. Sydney. Westerdam, 23 v Rotterdam n. New York. Willem Ruys, verm. 25 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Willemstad, 4/4 te A'dam verw. v. Pto. Limon. Waal, 31 Rotterdam verw. W. Alton Jones, 27 te Rotterdam verw. v. Waerwijck. 23 450 m. o. Albany n. Singapore VVaikelo, 23 te Flores v. Makassar. Zuiderkerk, 23 240 m. o.z.o. Sokotra n. Karachi. Zuiderkruis. 27 te New York verw. v. A'dam. Zaanland, 23 te Santos. Van Riemsdijk, 23 te Belawan v. Singapore. Zaankerk, 23 te Rotterdam. Zaanland, 23 te Santos. KLEINE VAART Albert, 23 v. Immingham te Amsterdam verw. Alcetas, 22 te Milazzo n. Messina. Bloemgracht, 23 v. Amsterdam n. Londen. Boreas, 21 le Piraeus n. Thessaloniki. Bab T, 22 v. Gijon Mussel n. Bayonne. Concepcion, 22 te Paranagua n. Montevideo. Draco, 23 v. Ceuta te Savona verw. Daniël, 23 v. Bremen n. Stockholm. Elsa, 21 v. Tonnay Charente te Dublin. Geziena Henderika. 23 te Bremerhav. v. Londen. Gefle, 23 te Rouen v. Stockholm. Heerengracht, 23 v. R'dam in Oslofjord verw. Ilias, 22 te Duinkerken n. Tanger. Joost, 22 bij Dover n. Gent. Kaap Falga, 22 v. Bilbao n. Bayonne. Kaap St. Vincent, 19 v. Zaandam te Rotterdam. Manto, 23 te Hamburg n. Gdynia. Midas, 22 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Marathon, 23 te Rotterdam. Marcella, 23 v. Assens te Rotterdam verw. Netta, 22 200 m. z.w. Ouessant n. Lissabon. Nore, 25 te Antwerpen verw. v. Stockholm. Nestor, 23 te Demerara n. Wageningen. Pavo, 18 v. Newcastle n. Bilbao. Ponza, 21 v. Goole n. Gijon Mussel. Twee Gebroeders, 23 te Bordeaux v. Rotterdam, Tilly, 22 v. Santander n. Rotterdam. Willem Barendsz, 23 v. Bayonne n. Barry. SLEEPVAART Cycloop, 22 225 m. w. Key West n. Maracaibo. Ebro, 22 200 m. w. Freetown n. Mombasa. Loire, 22 v. New Orleans n. Maracaibo. Tyne, 22 dw. Ameland n. Vegesack. Zwarte Zee, 22 280 m. o.z.o. Bahia n. P. Belgrano. De Heer en Mevrouw SUIJKv. d. MöHLEN geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon FAUL KAKEL Bloemendaal, 23 maart 1957 Krullenlaan 18. Tijdelijk: Diaconessenhuis, Haarlem. Zondag werden in de Maria- stichting mijn twee broertjes NIEK en MARTIN geboren. MIA VINK. Haarlem, Zuiderstr. 24 rd. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve moeder, zuster, behuwd zuster en tante HENRICA VOLRADA JULIA ELISABETH SURIE weduwe van Pieter Haitsma Muiier in de ouderdom van 74 jaar. Ermelo: Tj. P. Haitsma Muiier Brussel: A. Surie C. Surie-Devillers 's Gravenhage: G. I. van den Honert- Surie Zutphen: B. J. Haitsma Muiier N. Haitsma Mulier- Gallée Amstelveen: W. J. T. Haitsma Muiier H. O. Haitsma Mulier- Sigel Zeist: Tj. G. Haitsma Muiier A. G. Haitsma Muiier- Haan Neven en nichten. \erdenhout, 23 maart 1957 Correspondentie-adres: de Lairessestraat 105, Amsterdam-Z. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben woensdag a.s. op de Algemene Be graafplaats te Heemstede te half een. Vertrek van de rouwkamer Parkl. 36 Haarlem, te twaalf uur. Bezoekuren der rouwka mer dagelijks van 2—3 en 7.30—8 uur. Volstrekt enige en algemene kennisgeving. Zaterdag j.l. overleed tot onze diepe droefheid onze lieve huisgenote mevr. H. V. J. E. HAITSMA MULIER-SURIE in de leeftijd van 74 jaar Uit aller naam: Fam. Rahusen-Menten Tot onze grote droefheid overleed na een langdurig geduldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sa cramenten der stervenden onze lieve zorgzame vrouw, moeder en oma HTLLEGONDA LOUTSA MARIA VAN HOOF geb. HüIJBOOM in de leeftijd van 62 jaren Haarlem: W. J. van Hoof J. J. W. van Hoof A. C. van Hoof- Riet Halfweg: J. J. van Hoof A. J. van Hoof- Bos en kinderen Haarlem: S. A. de Haan Haarlem, 24 maart 1957 Brouwersvaart 24 rd. De H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden op woensdag 27 maart in de Parochiekerk van de H. Antonius van Padua (Nieuwe Groenmarkt) de stille H. Missen om 6.45, 7.30 en 8.15. de plechtige H. Mis van Requiem om 9.30, waarna de begrafe nis vanuit de kerk om 10.45 op het Kerkhof St. Barbara. Rozenkransgebed dins dagavond om 8.15 in bo vengenoemde Kerk. Gelegenheid tot condole ren dinsdag n.m. van 3 tot 5 uur aan huis. Heden overleed na een langdurige ziekte, nog on verwacht tot onze diepe droefheid. onze lieve broer, behuwdbroer en oom HENDRICUS JOHANNES ZWERUS in de leeftijd van 57 jaar D. Zwerus B. Zwerus-Koreman L. H. Zwerus M. Zwerus-Zwarter A. C. A. Groeneveld- Zwerus J. C. Groeneveld P. H. Zwerus J. Zwerus-Hartman T. S. Zwerus H. Zwerus-Croese Neef en nichten Haarlem, 23 maart 1957 Kinkerstraat 3. Het stoffelijk overschot rouwkamers Zijlweg 63, is opgebaard in een der bezoeken van 24 uur en en des avonds van 7.30—8 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben op donder dag 28 maart a.s. te 11.30 uur op de Algemene Be graafplaats aan de Kle verlaan. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. Heden overleed nog on verwacht na een kort stondige ziekte tot onze diepe droefheid onze lieve man en vader, zoon, schoonzoon, broer, be huwdbroer en oom IIERMANUS VAN DE MOOLEN in de leeftijd van 43 jaar. Namens de familie: E. C. van de Moolen- van Verseveld Regina en Betty Heemstede, 23 maart 1957 Koediefsiaan 27 De teraardebestelling zal plaats hebben op woens dag 27 maart a.s. te 1.30 uur op de Algemene Be graafplaats te Heemtede. Vertrek Koediefsiaan 27 tegen 1 uur. Ter gelegenheid van het ver trek op 31 maart 1957 we gens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van de heer H. PICCARDT psychiater en hoofd van de psychiatrische voor- en na- zorgdienst voor Haarlem en een aantal omliggende ge meenten. zal op donderdag 28 maart aanstaande, des na middags van 3 tot 5 uur in het gebouw van de gemeen telijke geneeskundige en ge zondheidsdienst aan de Nieuwe Gracht 124, alhier, een receptie worden gehou den. waar gelegenheid tot afscheid nemen en tot ken nismaken met zijn opvolger dr. P. H. Esser zal be staan. Nederl. 8/15 apr. Duits 3 apr. dagelijks Aanvang: 4/11 apr. SCHOOL Fr. Halsstr. 1. tel. 14624. Haarlem Wegens sterfgeval is het bedrijf en kan toor Woensdag 27 maart GESLOTEN Directie Wasserij Bosch en Vaart Haarlem BIJLES gevr. voor II.T.S.'er lste klasse afd. Werktuig- bouwk. Br. G 8443. WERKSTER v. 2 ocht. p.w. Paulus Potterlaan 6 H'stede (bushalte J. v. Goyenstr.), tel. 34728. WERKSTER gevr. enkele keren p. week. Tel. 22177. NAAISTER gevr. v. nieuw en veranderwerk. Mevr. v. Zanten. Hoplaan 1 Aerden- hout, halte Bentveld, t. 26262 NET MEISJE v. dag of d. en n., prett. werkkring. Mevr. v. Zanten, Hoplaan 1, Aer- denhout. halte Bentveld, tel. 26262. Gevr. per 1 april of later, MEISJE v. d. en n. of voor de dag. in gezin met kinde ren. Goede interne hulp aan wezig. Mevr. Korthals Altes, Krullenlaan 2. Bloemendaal, tel. 24774. Voor mijn verloftijd te Heemstede (15/415/10) zoek ik voor mijn gezin met drie jonge kinderen een opge wekte HUISH. ASSISTENTE kunn. koken (intern). Ge makkelijke werkkring). Goed salaris. Brieven G 8461. MEISJE v. 8.30—2 uur, vrijd. tot 5 u. Mw. Strijland, Scho- terweg 7. WERKSTER v. d. schoon maak. Planetenplein 5. HULP i. d. HUISHOUDING v. d. dag in jong middenst.- gezin met 2 kinderen. Ver laat, Bl'daalseweg 96, Bloe mendaal, tel 24213. WERKSTER gevr. voor 2 of 3 dagen per week. Bij voor keur wat Engels sprekend. Aanm. mevr. Maas, Duin roosplantsoen 53. Haarlem. Voor direct gevr. NET WIN KELMEISJE. Kantoorboek handel - Speelgoederen. - T. Plomp, Zandv.laan 165, bij station Aerdenhout. ERVAREN TYPISTES gevr. (ook gehuwden) voor enige dagen of weken. Typebureau „Paraat", Schoterbosstr. 18, tel. 25920. GEVOKI). LEERLING-KOK, boven 17 jaar, goede arbeids- voorw. Jaarbetrekk. Hotel Roozendaal. Overveen. Agenturenkantoor vraagt v. enkele dagen of halve da gen p. w. gerout. STENO TYPISTE, Ned.. Fr., D„ Eng. Br. met condities G 8436 NETTE WERKSTER gevr. voor de dinsdag van 9-3 uur. Gebr. Blokker, Grote Hout straat 138, Haarlem. Voor direct le of 2e KAP PER (STER), prima kunnen de werken. Dameskapsalon H. B. Post, v. Zeggelenplein 83-84, H'lem-O. Tel. 21820, Voor vacantie-inval BESCH. VERPLEEGHULP. Br. G8425 GEVORDERD LEERLING KAPSTER, 2e kapster en le kapster. Dameskapsalon Van Giezen, Damstraat 8. Haarl. Propharma N.V., Stephen- sonstraat 38, Haarem, zoekt voor 5 ochtenden of midda gen per week WERKSTER. Loon f 30, JONGEN gevr. om in het vak te worden opgeleid. Draadvormenbedrijf Firma Laatsch, Tetterodetraat 94. Haarlem. Gevr. VERKOOPSTER, be kend in de confectiebranche goed salaris, en aank. ver koopster of leerl. Modemag. De Waag, Haltestr. 40 Zand- voort. Aanm. na telef. afspr. K 2507-2087, na 7130 uur K 2507-2931. ",Hul$h.(pers, aangeb. J.VROUW B.Z.A. v. woensd., vrijd. en zaterdagmorgen. Br. G 8456. HUISHOUDSTER, goed k. koken, b. z. a. voor dag en nacht. Telefoon 02548-289. WERKSTER b. z. a. per uur. Br. G 8445. f 1,25 NETTE WERKSTER voor 2 of 3 ocht. p. w. Klein gezin, goed loon. Aanm. van 7-8 u. Beethovenlaan 14, H'stede. Gevr. per 1 mei een erva ren KINDERVERZORG STER, boven de 21 jaar, in een klein kinderhuis. Br. G 8433. Gevr. ZELFST. MEISJE v. 9-4 uur. in rustig gezin, ge rief. kl. huis. I-toog salaris. Mevr. Dikker. Oranjestr. 17 Zandvoort. Aanm. 's avonds na 7.30 uur, tel. K 2507-2931 WERKSTER, 2 ocht. p. wk. Kleverparkweg 79. Bedrijfteers/ gevr. JONGEN gevr. v. kas en tuinwerk. 16 a 17 jr. D. Dek kers. Bennebroekerdijk 58, Hoofddorp. NET PERSOON heeft nog enkele uren per dag vrij. Wie helpt hem aan werk? Br. G 8442. Te huur voor tijdelijk geheel gemeub. WOONHUIS in Kle- verparkkwartier, zeer ge schikt voor verlofgangers. Brieven no. 5233. WINKEL-WOONHUIS te H'lem aangeb., zonder ruil. Goodwill en invent, 8500.-. Br. G 8473. er* gevraagd ONGEMEUB. KAMER met vrije keuken gezocht of etage Br. Bakenessergracht 61zw. Grote gem. ZIT-SLAAPK. m. warme maalt, te H'lem, gez. d. jongem., b.b.h.h. Br. no. G 8447. Pardon, mevrouw! Bent U al naar de Huishoudbeurs geweest? Nee? O, mevrouw, er is zó veel nieuws, zó veel bijzonders, voor U, voor Uw man, voor Uw kinderen, voor iedereen! Dat mag U niet missen! Trek er een ochtend, een middag of een avond voor uit. Het kan nog - tot en met 31 maart. Iedere dag van 10 tot 5 en van 7 tot 11 uur°in het RAI-gebouw. Entree f 1.50 Kinderen f0.75. Welkom! Op drukke dagen is biefstuk tartaar echt een uitkomst. Het is een bij zonder gezond voedsel en het is in vijf minuten klaar. En wat een variaties zijn er mogelijk er zijn 6, 7 verschillende bereidings wijzen. Uw slager is Uw adviseur. Hij heeft 6 gratis recepten Voor U. Vraag er naar hij heeft op Uw iomst gerekend! Publikatie van de verenigde slagers in Haarlem en omstreken VIOOLCONCERT van MENDELSSOHN SOLIST: Joan Louis Stuurop Vrijdag 29 maart - 8 uur in het CONCERTGEBOUW te HAARLEM met het SYMPHONIE ORKEST „H A E R L E M". Dirigent: MARINUS ADAM. Entree 1.60 Scholieren 1.10 (a.i.) Kaarten en plaatsbespr. bij Muziekhandel Alphenaar, Kruisweg 49, Tel. 11532. van 28 juli tot 11 augustus te Moskou. De deelname staat open voor jongeren van 16—30 jaar. Nadere inlichtingen kan men verkrijgen dinsdag 26 maart a.s. in het gebouw der C.J.M.V., Lange Marga- rethastraat 13. O.A. VERTONING VAN FILMS. Aanvang 8 uur. Vrije toegang. Ook inlichtingen aan het adres: Topaasstr. 11 II, A'dam VLOTTE SPORTIEVE JONGELUI LEREN IN BESCHAAFDE STIJL BIJ Gcd. Raamgracht 77 - Telefoon 17068 HEDEN INSCHRIJVING Bejaard heer vr. GEST. KA MER z. pension. Br. G 8476. Gevr. GESTOFF. KAMER Iirl. Z. d. verpleegster. Br. no. G 8424. Gevr. v. oudere dame ZIT KAMER en slaapk. m. gebr. van keuken. Br. G 8441. Te huur grote zonnige ZIT KAMER m. 2 slaapkamertjes gestoff. v. 3 pers. met pens. v. direct. Joh. v. Vlietstr. 88 bij station. Tel. 11352. ZONNIGE GEM. ZIT-SL.K. voor d. of h., b.b.h.h. met voll. pension, keurige stand, w. en k. water st. geleg., tel. aanwezig. bij part. H.-W. Br. G 8238. KOSTHUIS. Tel. 18302. Brou werskade 43. GEM. ZIT-SLAAPKAMER, V.W., c.v. Tel. 11591. KAMER M.VRIJE KEUKEN 50.p. m. plus licht en water. Centr. Br. G 8411. RUILEN KOSTENVERGOE DING. Welk ouder echtp. te H'stede wil kleiner wonen? Aangeb. parterre Zandv.laan bij stat. best. uit ruime suite, serre, keuken, douche, w.c., kelder, schuur en tuin 75.- p.m. Tel. .3,an,\y. Br. no.. G8478 Aangeb. te Assendelft DUP. BENEDENW. bev. 2 gr. in- eenl. kamers, keuken met geyser, kelder, schuur, tuin tje. Gevr. woning, Haarlem of omg. Br. G 8434. A'DAM-STADIONBUURT. - Bel-etage 4 kamers, badk., keuken. Gevr. Haarlem 45 kamerwoning Br. G 8434. Diversen Te koop aangeb. EEN ZAAK betimmering en goodwill in een der drukste straten v. A'dam-W. Prijs 25.000.—. Br. G 8469. WEGGELOPEN lapjespoesje Teg. bel. ter. te bez. Bakk. De Poort, Amsterd.vaart 2. WEGGELOPEN LAPPEKAT ..Molly". Graag terug. v. d. Weyden, Javastr. 68, H.-N. HUWELIJK. Heer, wedn.. gezond en actief, gepens. Ned. Spoorw., m. eigen won. z.k.m. dame. leeft. 50—60 jr. Br. no. G 8427. HUWELIJK. Dame, 53 j.. wenst kennism. m, heer tot 60 jaar. Br. G 8415. Te koop gevraag Uitneemb. KINDERWAGEN, z.g.a.n. met spaakwielen. Br. G 8457. Te koop aangeboden koop. ga en Wuthrich, Zijlweg 133, Afd. Oliebranders. SIMPLEX SACHS a. n. 3000 km. gel.. 2 lederen d. jassen m. 44. Doelstraat 8. ZILVERVOSKRAAG, zw. d. schoenen m. 38, bl. zwaar z. japon m. 42, koffergrammo- faan m. platen, wandboeken- kastje, handweefkleedje, enz. Na 6 u. Kinderhuisvest 25 a. 3 LEDIKANTEN 2 jongens- fietsen, 1 pick-up k'ast, uit- schuifbaar. Jan Luyckenstr. 90. Tussen 7—9 uur. Groot KINDERLEDIKANT- JE. Gen. Joubertstraat 32. Naumann TRAPNAAEVIA- CHINE in eiken salonkast. Roskamstraat 63, H.-N. ENG. KINDERWAGEN grijs wit. Na 7 uur: Olmenstr. 24r. MOTORRIJW. (Maico '52) in z. g.st. Pr. 500.— of ruil v. auto. Burgwal 16rood. Van particulier mass, eiken SLAAPK. AMEUBL., 3 dig. linnenk., toilettafel, 2 nacht kastjes, 2 stoelen, tafel, lits- jum. met spir. en interieur matrassen. v. d. Ziel, Kle- verpal-kweg 61zw., na 7 uur 14 in goede staat z. WIN- KELSTOELEN. Trommelen, Gen. Cronjéstraat 58é. Z. g. a. n. KINDERWAGEN 65.—. Palamedesstr. 13, HN. Voor grote kamer zeer mooi HUISKAMERAMEUBL., z.g. a.n. Pr. was 2000.(reke ning Fa. Haan ter inzage) nu wegens plaatsgebr. 550.—. Adres te vern. bur. v. d. blad D.K.W. 98 cc ,38, waarde f 125.Ruilen voor brom fiets. Lambrecht van Dale laan 18. Wegens vertrek ENIG MEU- MÏLAÏR, serviezen enz. Zeer billijk. Maand, en dinsdav. uitsi. v. 79 uur. Kleverp. weg 190. Direct v. eigenaar SIMCA ELYSEE '56. Te bevr. n.m. v. 6—8 uur. Heemst. Dreef 25. Heemstede. TEAKHOUTEN DEUR. no. G 8430. Br. Handseknooopt. DEVENTER TAPIJT. 3x4 m. Julianalaan 30R b d. Zijlweg. .Vakantieverblijven ZOMERHUISJE te huur te Haamstede (Schouwen-Dui- veland) van 1 mei tot 20 juli, per week of meerdere; 9 per sonen. elektr. licht, water leiding, bulagas, 10 min. van strand en bos. Brieven du Bois, Beethovenlaan 13, Hst. Te koop aangebeden HERENKOSTUUMS, regen jassen, mantelkostuums. Jer seypakjes, mantels, kinder mantels, regenmantels, etc. v.a. f 5 p. mnd. Coupeur be zoekt u met kollektie aan huis. Brieven no. 5202 LEDEREN KLEDING. Uitsl le kwaliteit. Ook naar maat. Repareren en verven. Event, termijnbet. Kerbeco, Ane- gang 21, Hrl. Tel 13438. TELEVISIE OF RADIO bij P. Wilkes slaagt u zól Ged. Oude Gracht 11. JAWA 250 c.c. bouwj. 1949 Na 6 uur. Van 't Hoi'fstr. 297. Vermager zonder dieet met GRACIAL, 50 dragees f 1.95. Bij apoth. en drogist. GRIEPASAN het modernste middel tegen griep. Bij apoth. en drogist. 10 tabl. 95 ct. ROKERSHOEST en ochtend- hoest geneest u onmiddellijk met Domproost. 40 tabletten f 1.45. Bij apoth. en drogist. Te koop gevraagd LOMPEN 30 t/m. 45, kranten 6, druk 4, carton 2. Lange Poeil. 10. Tel. 20785—21678 VEEL GELD BETAALT BROEKMAN voor alle soor ten meubilair, naaimachines zolderopr. enz Lakenstr 26 hoek Doelstraat Tel 10794 COMPRESSOR met ketel 35—50 liter, Volautomatisch. Kampervest 5, tel. 15405. VELLEMAN koopt alles!!!!! Inboedelgoederen, antieke en mahonie meubelen, kristal porselein, Perz. tap., koper, Curiosa, ant. schilderijen, zilver etc. gratis taxatie. Zijlstraat 62, Hrl. (Geen fi lialen). Tel. 14637. GEERTS KOOPT ALLES!!!! Inboedels, meubilair, ouder wetse meubelen, antiek, por- celein, kristal, goud, zilver, koperwerk, zolderopr. Taxa tie. L. Veerstraat 2, tel. 14672 Sinds 1913. (Geen filialen). WIJ BREIEN voor u onver- slijtbare sokken vanaf f 3.95 incl. wol. Brieven no. 5234. MASSAGE van 19 uur. N.we Prinsengracht 106 huis Tel. 59404, A'dam RIJDT ZELF in een nieuwe auto van „Holidays", Haar lem, Ged. O. Gracht 70, tel. 10454. Prachtige wagens prima service. 10 KORTING op over hemden en al uw fijngoed, mits gebracht en gehaald bij Wasserij Evers, Brouwers vaart 60. HUISPARTIJTJE? Bel. Mon- lagne's Jeugdvariété. K 2500 (4899. Goochelen. Poppen- 'hra!«r, enz.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 12