HET JONGENSEILAND DE BUIT BINNEN fONDUraKTi(gsVLQ r Knap op die kale schutting met Ceta Bever Buitenbijts Werkzaamheden van kustbrigades in de zomermaanden Agenda voor Haarlem Coaster „Con Zelo" zaterdag in Spaarndam te water gelaten IT Gillette Bondsstranddag op 27 juli in Zandvoort 4 Oplichter met rijke fantasie aangehouden Aankopen betaaldmet ongedekte cheques Halve eeuw Scheidsgerecht bloembollenhandel Examens Generaal Hasselman naar Verenigde Staten Richtlijnen voor herdenking van de vierde mei Kinderen bekroonden liedje van Jurriaan Andriessen Kerkelijk Nieuws Ds. H. S. J. Kalf beroepen Vijfling overleden Kort en bondig MAANDAG 2 5 MAART 1957 Zaterdag omstreeks het middaguur is op de scheepswerf „De Rietpol" te Spaarndam de coaster „Con-Zelo" te water gelaten, het tweede schip uit een serie van vier dat gebouwd is door de combinatie Kramer- Booy-Verharen. De doopplechtigheid werd verricht door mevrouw H. H. van der Laan, de echtgenote van de Groningse reder Van der Laan die het schip gaat exploiteren op de kustvaart. Met een forse slinger wierp zij de fles champagne tegen de steven van het trotse schip en even later schoof de „Con-Zelo" het water in, begeleid door het luide gefluit van de schepen in de omtrek. Het schip dat 500 ton meet, is 45 meter in de loodlijn, 49 meter „over alles", 7.75 meter breedte op het spant en 3,25 meter in de zijde. De coaster waaraan vijf maanden is gewerkt, is voorzien van een M.A.K.- motor van 390 pk met een vermogen van 325 toeren. De technische inrichting is ver zorgd door de machinefabriek Zwart te IJmuiden. De „Con-Zelo", die bijzonder modern is ingericht, zal in Spaarndam worden afge bouwd, waarna men over ongeveer zes weken de proefvaart hoopt te houden. Een 40-jarige Hagenaar met een rijke fantasie is aangehouden, nadat bij een bankinstelling een stroom ongedekte cheques was binnengekomen. Een van deze cheques, groot 500 werd zelfs nog gehono reerd, maar deze vergissing kon spoedig worden hersteld. Hoewel de man voor duizenden guldens aan goederen had ge kocht bleef de schade voor de betrokkenen door snel ingrijpen tot kleine bedragen be perkt. De man is voor de politie geen onbe kende. Hij is degene, die in 1955 een „Devil driving circus" (botsraces met dumpauto's) wilde organiseren en daartoe een contract voor de levering van honderd dumpauto's afsloot, maar daarna niets meer van zich liet horen. Het vorig jaar bestelde hij bij een warenhuis voor 7000 aan goederen, maar kwam er ook niet meer op terug, zo dat de goederen niet werden afgeleverd. Bij een bouwmaatschappij tekende hij een koopacte voor een huis van 13.000. Tot dusver waren deze overigens merkwaardige praktijken niet strafbaar, maar vorige week voerde zijn fantasie hem te ver en liep hij tegen de lamp. Hij ging naar een bankinstelling en vertelde daar dat hij pas was teruggekeerd uit Saoedi- Arabië, waar hij „in de olie" 600.000 had verdiend. Het geld stond, naar hij zei, nog in Amerika. Hij verzocht de bank het te doen overmaken, zodat hij hier een reke ning kon openen. Hij vertelde dit verhaal zo geloofwaardig, dat hij een cheque- en een bankgiroboek meekreeg. Daarmee trok hij de stad in en kocht lederwaren voor 475, tabaksartikelen en rookgerei voor ruim 100 een scheerapparaat voor een zelfde bedrag, kleding voor 135, twee hor loges voor 500, gebak en bonbons voor 65, drank voor 50 en foto-artikelen voor 1000. Overal betaalde hij met de niet ge dekte cheques. In een enkel geval kreeg hij zelfs nog wisselgeld terug. Ook zijn pen sionrekening vereffende hij met een cheque van 150. Een deel van de goederen kreeg hij mee. Een juwelier kreeg op de cheque bij de bank zijn geld, maar toen kwam de bank er achter, dat de cheques, die daarna volgden niet gedekt waren. Het geld bij de juwelier kon nog worden teruggehaald, om dat de horloges nog niet waren afgeleverd. De andere cheques werden niet meer ge honoreerd. Het grootste deel van de goe deren, die wel waren meegegeven, kon nog worden achterhaald, zodat de schade, die de fantast aanrichtte, beperkt bleef tot dat gene wat hij had geconsumeerd of opge rookt. Toen hij werd aangehouden kwam nog aan het licht dat hij voor 600 zijn ka mer laten inrichten. Hoe groot zijn fanta sie wel is, bleek ook nog uit het feit, dat hij een dag lang met een notaris had onder handeld, omdat hij de helft van zijn niet bestaande kapitaal aan zijn verloofde wilde schenken. Het Scheidsgerecht voor de bloembollen- handel zal op 27 mei vijftig jaar bestaan. Ter gelegenheid van dit gouden jubileum zal het scheidsgerecht, dat in Haarlem is gevestigd, die dag recepiëren. Onder de leden van de Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur en van andere organi saties, die met het scheidsgerecht hebben te maken, zal een inzameling worden ge houden voor een jubileumsgeschenk. AMSTERDAM (Gem. Universiteit): Ge slaagd voor het doctoraal examen economie: H. E. Rijsdijk. Amsterdam. GRONINGEN: Geslaagd voor het arts examen le gedeelte: E. J. Schouwink, En schedé. Bevorderd tot arts: mejuffrouw T. K. de Vries, Heerenveen. LEIDEN; Doctoraalexamen rechten: mej. A. Spruit, Den Haag; H. van Zijll de Jong, Den Haag; A. F. M. Delemarre, Schevenin- gen. Met een grote plons werd zaterdag in Spaarndam de „Con-Zelo" te water gelaten. Een van dé bouwers van de „Con-Zelo", de heer J. E. Verharen, werd vlak voor de officiële tewaterlating ziek. Van zijn bed uit kon hij toch nog ooggetuige zijn van de doopplechtigheid. Met een Superconstellation van de KLM is zondagavond de chef van de Genèrale Staf generaal B. R. P. F. Hasselman, ver gezeld van de generaal-majoor (vlieger waarnemer) A. J. de Vries van de Konink lijke Luchtmacht, naar New York vertrok ken. Generaal Hasselman is door de Ame rikaanse minister voor defensie, tezamen met de medeleden van het militaire comité van de NAVO uitgenodigd om in de Vere nigde Staten een aantal keurwerk-institu ten van de Amerikaanse strijdkrachten, welke over het gehele land verspreid lig gen, te bezoeken. Op 6 april wordt te Was hington een vergadernig gehouden van de chef van staven der veertien bij de NAVO aangesloten landen. Generaal A. Hasselman zal deze bijeenkomst voorzitten. De Commissie Nationale Herdenking heeft richtlijnen voor de nationale herden kingsavond op zaterdag 4 mei 1957 vastge steld. Herdacht zullen worden de militairen van de Nederlandse strijdkrachten, de zee lieden, de verzetsstrijders, de geallieerde militairen en alle overigen, die, waar ook ter wereld, in de jaren van de oorlog te land, ter zee of in de lucht voor de vrij heid van het koninkrijk zijn gevallen, dan wel als Nederlander of als Nederlands onderdaan tengevolge van tegen hen ge richte vijandelijke actie zijn omgekomen. Van des avonds 18 uur tot zonsonder gang zullen de vlaggen halfstok worden gehangen. Om 19.30 uur zal een ieder kun nen deelnemen aan een „stille tocht", welke zal beginnen van een punt, dat niet verder dan ongeveer 30 minuten verwij derd is van een plaats in de gemeente of naburige gemeente, waar Nederlandse mi litairen, verzetsstrijders of militairen van bondgenoten in de strijd de dood hebben gevonden of zijn begraven. Van 19.45 uur af tot 30 seconden vóór 20 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. Om 20 uur precies zal, nadat 30 secon den tevoren door middel van het voor elke gemeente meest geschikte signaal dit tijd stip is aangekondigd, op de plaatsen der herdenking gedurende twee minuten vol komen stilte in acht worden genomen. Aan de burgerij wordt verzocht deze stilte over al en algemeen te betrachten. Er zullen geen toespraken worden gehouden. De weg naar de plaats der herdenking zal te voet en in volkomen stilzwijgen zonder vlag of vaandel worden afgelegd. Toegestaan is het brengen van een een voudige hulde door het strooien van bloe men op de plaats der herdenking. In aansluiting op de „stille tocht" zullen in de kerken of andere gebouwen van elke gemeente herdenkingsbijeenkomsten worden belegd. Aan de burgemeesters zal worden ver zocht te bewerkstelligen dat die avond van 18 uur af geen openbare vermakelijkheden worden gehouden en alle verkooplokalitei ten zijn gesloten. De beslissing van een vakkundige jury van de AVRO, die onder leiding van Felix de Nobel een aantal kinderkoorwerkjes van Nederlandse componisten kreeg te be oordelen, heeft op de Huishoudbeurs in Amsterdam niet de instemming ontvangen van een kinderjury, bestaande uit twaalf kinderen van 7 tot 12 jaar. De AVRO-jury bekroonde „De koning gaat verhuizen" (muziek van Paul Chr. van Westering, tekst van Annie M. G. Schmidt) met de eerste en Johan Rönt- gens „Canon" (tekst Daan Zonderland) met de tweede prijs. Maar de twaalf kinderen, die nauwlet tend luisterden hoe het kinderkoor „Jacob Hamel" onder leiding van Herman Broek huizen en het Utrechts meisjeskoor van mevrouw Feitsch-Goetsch deze en nog vier andere werkjes ten gehore brachten, hadden een heel ander oordeel. Zij schre- op hun leitjes voor ieder werkje (waarvan noch de naam, noch de componist tevoren werd genoemd) een cijfer op en na afloop bleek, dat „De kat die de was kan doen" op tekst van Annie Schmidt, waarbij Jur riaan Andriessen de muziek gecomponeerd had, bij de jeugd het hoogst genoteerd stond. Deze componist was zelf niet aanwezig. Voor hem nam Ype Höweler de door de Huishoudbeurs uitgeloofde prijs van vijf honderd gulden in ontvangst. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Opheusden P. J. Dorsman te Staphorst. Bedankt voor Pietersbierum-Wljnaldum J. R. Brink te IJsbrechtum. Geref. Kerken Tweetal te Drachten (3de pred.pl.) P. R. Everaars te Avereest en dr. M. Feitsma te Oenkerk. tweetal te Delft (vac. E. de Vries) J. Bijleveld te Rijnsburg en G. P. Hartvelt te Assen. Beroepen te Oostwold (Old.) A. van As- selt, kand. te Baarn. Bedankt voor Roosendaal Jac. Plug te Schagen. voor Zuidhorn C. Klapwijk te Bennebroek. voor Oudewater J. Banga te Vleuten-De Meern. VERLAAT VERJAARSGESCHENK Als verlate verjaardagsverrassing zij vierde op 24 februari in het buitenland haar tachtigste verjaardag is zaterdag middag in de Haagse Pulchri Studio de schilderes en gewezen schilderlerares van de Koningin, mevrouw Roelofs-Bleckman, een tentoonstelling van haar eigen werk aangeboden. De tentoonstelling is al sinds 16 maart geopend, maar daarvan was de gehuldigde door haar verblijf buitenlands onkundig tot zaterdag toen haar de exposi tie werd getoond. De expositie blijft nog open tot 31 maart. Nu waren Bunkie en de andere Indiaan vlak achter Ricks rug gekomen; nog twee kleine stapjes, en Pak 'm.'!", schreeuwde Bunkie. En opeens voelde de cowboy zich door twee Indianen beetgepakt; en vóór hij van de schrik bekomen ivas, hadden ze hem al met een touw stevig vastgebonden. Ook bonden ze hem een doek. voor zijn mond, zodat hij niet om hulp kon roepen en zijn vrienden waarschuwen. „Oezei Bunkie de roodhuid tevreden. „Dat is er één, die is onze gevangene!" 31-32 ADVERTENTIE 1" Zaterdag werd in restaurant Munniks aan de Grote Markt in Haarlem onder voorzitterschap van de heer P. v. d. Mije een contactvergadering gehouden van de reddingsbrigades in de kustplaatsen, aan gesloten bij de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen. Medegedeeld werd, dat in Heemskerk ver gevorderde plannen zijn tot oprichting van een reddingsbrigade. Besloten werd de jaarlijkse bondsstranddag van de bond op zaterdag 27 juli in Zandvoort te houden. De heer P. v. d. Mije uit Zandvoort be sprak het werk der reddingsbrigades aan de kust, waarbij hij herinnerde aan de op richting, de ontwikkeling en de activering der brigades. Voor de o ichting der kust brigades gebeurde het, dat de schipbreu kelingen zelf een goed heenkomen moes ten zoeken. Dit was aanleiding om over te gaan tot het oprichten van brigades die de schipbreukelingen opvingen en verzorgden. Geleidelijk aan is het werd uitgegroeid. In de zomermaanden werd het strand drukker gezocht; er kwamen kampeerders en het werd zaak, aandacht le besteden aan het baden en zwemmen in zee. Ook het onderkennen van de gevaren der zee was van een grote betekenis. De heer v. d. Mije memoreerde het be langrijke, werk door-wijlen dr. P. Varen kamp verricht. Door het plaatsen van bor den werden aan de sti andbezoekers de plaatsen in zee, die gevaar opleverden, kenbaar gemaakt. Ook werden kastjes met reddingsmateriaal op het strand geplaatst. Meer en meer breidde het werk der kust brigades zich uit. Overgegaan werd tot het plaatsen van vaste posten op het strand die in de weekeinden door de leden van de brigades werden bezet om bij even tuele ongevallen hulp te kunnen verlenen. Ook het preventieve werk had de aan dacht. De leden liepen patrouille, zoals thans nog gebeurd. In de loop der jaren is het kamperen op het strand uitgegroeid waardoor er thans hele dorpen op het strand zijn en het be zoek aan het strand is op door de weekse dagen dermate uitgegroeid, dat het wense lijk is ook de posten op werkdagen te be zetten. Over de inleiding van de heer Van der Mije hebben de aanwezigen uitvoerig van gedachten gewisseld. De heer J. P. Wey- burg, voorzitter KNBRD, gaf in overwe ging het Engelse systeem in toepassing te brengen en de binnenbrigades meer in het werk der kustbrigades te betrekken. De heer Bisenberger, voorzitter Zandvoortse Reddingsbrigade, deelde mee, dat in de af gelopen zomer in Zandvoort met medewer king van de Haarlemse Reddingsbrigade de stranddienst was verricht. De hoop werd uitgesproken dat de medewerking in de komende jaren bestendigd zal wor den. De afgevaardigden van Katwijk deel den mede, reeds jaren de medewerking van de Leidse Brigade te genieten en gaf de andere brigades in overweging contact op te nemen met brigades uit de omgeving. Voorts merkte de heer Weyburg op, dat het wenselijk is de kennis van de bestrij ding der gevaren der zee ter hand te ne men, door het organiseren van bijeenkom sten in de geest, zoals in gr->te steden de jeugd wordt onderwezen op het voorkomen van arkeersongevallen. De Hervormde gemeente te IJmuiden heeft een toezegging, van beroep, uitge bracht in de aanstaande vacature door het vertrek van ds. D, C, (yan Wijngaarden naar Hoofddorp op ds. H. S. J. Kalf te Bennebroek. De vijfling, drie jongens en twee meis jes, die zaterdagmorgen tussen negen uur en kwart over tien in het Charitas-zieken- hui's te Roosendaal door mevrouw Van Hassel-Heinen ter wereld is gebracht, is in de loop van de dag overleden. De kin deren waren drie maanden te vroeg ter we reld gekomen is het gewicht van elk hun ner lag tussen de drie en zeven ons. ADVERTENTIE CO KRN N/er HET t>BT E StHEEABPPfiRRF» T OP fiE/S ZPL EEW HJEUW VOOR. HEM Kopert. 'PK*C*m. PPHK z\jGiuerre, i/Evext>. soPs/tsNei sche- PEN /S JE H/TPE. lp VOELÖE ME F Pt 6 EN VU Z Ei FvERTROUWErt. JA „Je weet, dat de onderwereld bang is voor de po- 1 litie, omdat de heren weten wat hun boven het hoofd hangt als ze gepakt worden. Maarer klonk een tikje voldoening in haar stem, „uit wat ik in de laat ste tijd gehoord heb, zijn ze nog banger voor mij en mijn Vier Raadgevers, omdat ze dan niet weten wat hun te wachten staat. Daarom nam ik het zekere voor het on zekere en toen ze dit kantoor verliet, gingen Saunders en Masterton achter haar aan". Joan keek niet weinig verheugd. „Je denkt toch overal aan", zei ze. „We hebben nu eenmaal een reputatie, die we moeten hooghouden en we mogen niet het geringste risico ne men. Dat is de „straf" voor een beste naam: je mag nooit een fout maken of je faam ligt in duigen". „Ik geloof, dat juffrouw Wrayne het weer eens bij het rechte eind heeft", zei Saunders, die achter het stuur van de auto zat. Masterson, die naast hem zat, glimlachte eens. „Zoals altijd, ouwe jongen", zei hij. „Je bedoelt zeker die zwarte slee, daar voor ons". „Juist. Ik denk niet, dat het toeval was, dat die in Con duit Street precies achter de two-seater van juffrouw Morstone stond te wachten en wegreed, toen zij vertrok". Saunders grinnikte. „Ik ben het met je eens", zei hij. „Maar ik vind het wel prettig, dat er nu maar één vent in zit". „Zo denk ik er ook over. Want als ze hadden willen proberen haar te ontvoeren, zouden ze allicht met z'n tweeën zijn geweest". „Laten we hopen, dat hij niet in de gaten heeft, dat we hem achterna zitten. We moeten toch eens uitzoeken wie die knaap is, nadat we de juffrouw veilig hebben thuisgebracht". „Als hij haar inderdaad volgt, wil ik er een tientje om verwedden, dat hij een vals nummer heeft." „Logisch. Als we buiten komen, moeten we een beetje omzichtig rijden". „Snap jij, wat het te betekenen kan hebben?" „Dat horen we wel, als we terug zijn in Conduit Street. Ik hoop, dat het een sappig zaakje is". Gedurende het volgende half uur spraken ze geen van beiden. Maar toen zij de drukte van Windycombe gé- passeerd waren, nam Masterson weer het woord. „Je kunt er zeker van zijn, dat die knul haar volgt. Zou ze het wete^?" „Wat me meer interesseert is, of hij weet, dat wij hem nazitten," zei Saunders, onderdrukt lachend. „Nu moet ze die linkerweg pakken om naar Durville te komen en als hij hetzelfde doet, is het bewijs geleverd, dat onze reis niet voor niets is. Hé, hij remt af. Wat moeten we voor de drommel nu doen?" Lang duurde de aarzeling niet. „Ik rijd 'm gewoon voorbij", zei Saunders kalm. „Onze opdracht is ervoor te zorgen, dat ze veilig thuiskomt en dat moeten we doen". Sheila Morstone's two-seater had nu de bocht links genomen. Maar de zwarte wagen was aan de kant van de weg blijven staan en de bestuurder gaf hun een teken, dat zij passeren konden, wat zij dan ook dadelijk deden. Maar toen zij de heuvel opreden, die vlak voor hen lag en zij het kleine karretje van Sheila over de rand van de heuvel zagen verdwijnen, liet Masterson een zacht ge fluit horen, toen hij achter zich keek. „Hij komt ons achterna. Wat zou hij van ons willen?", zei hij. Saunders gaf geen antwoord. Zij waren nu evpneens de top van de heuvel gepasseerd en er lag een steile helling voor hen, omdat de weg daar als het ware in een tunnel neerdook, die gevormd werd door de bomen aan beide zijden van de weg, wier takken elkaar bijna ontmoetten. En toen gebeurde alles in een angstwekkend snel tempo. Plotseling hoorden zij de scherpe knal van een geweer uit het kreupelhout, gevolgd door het breken van glas. Het wagentje van Sheila begon te zwaaien over de weg, alsof het elk ogenblik in de berm terecht zou kun nen komen, maar zij scheen er op de een of andere ma nier in te slagen haar auto in bedwang te houden om vervolgens stil te staan met een hard gepiep van de remmen. Zo snel had Saunders gereageerd, dat hij maar enkele seconden nodig had om zijn grote wagen naast de hare tot stilstand te brengen. „Bent u ongedeerd, juffrouw Morstone?" „Ja", stotterde het meisje, dat een spierwit gezicht had en van de hevige emotie achter haar stuur zat te trillen. Beide zijramen waren vernield. „Wie bent u?", kon ze uitbrengen. „De recherche van juffrouw Wrayne. Zij gaf ons op dracht u te volgen. Nee, we zijn geen bedriegers, want we kunnen bewijzen wie we zijn en bovendien hebben we papieren van Scotland Yard. Neemt u een slokje voor de schrik". Saunders haalde een fles tevoorschijn en Sheila nam een flinke teug. „Dank u wel. Die kogel ging op een haarbreedte langs me heen. Het scheelde weinig of ik was in de berm terecht gekomen". „Gelukkig, dat het zover niet kwam. Hé, Bill, daar komt onze vriend in z'n slee. Let jij op juffrouw Morsto ne, dan neem ik hem voor mijn rekening". De grote zwarte wagen stopte en de bestuurder infor meerde op verschrikte toon wat er eigenlijk was ge beurd. 1-Iij was een jonge man, slank, met een klein don ker snorretje en een bril met een montuur van hoorn. Zijn stem klonk poeslief. „Kan ik misschien van dienst zijn?" Saunders had in een wip door, dat hij een bedrieger was en dus behandelde hij hem, zoals Daphne zelf zou gedaan hebben. „Nee, dank u wel", zei hij op koel-vriendelijke toon, terwijl hij er intussen voor zorgde, dat hij de vinger aan de trekker van zijn revolver in zijn broekzak hield. Hij hield elke beweging van de ander terdege in het oog. „Is de dame er goed van af gekomen?", vroeg deze weer. „Ja, heel goed. Dank u wel". „Wat is er eigenlijk gebeurd? Ik zie, dat de ruiten van haar wagen stuk zijn". „Dat zijn ze. Iemand schoot op haar, vanuit het struik gewas. Maar het zal u genoegen doen te vernemen, dat hij geen al te beste schutter was". „Ach zo. Kan ik haar misschien in mijn auto mee nemen?" „Dank u zeer voor uw vriendelijk aanbod. Maar wij zullen wel zorgen dat zij veilig thuiskomt. Wij kennen haar toevallig". „Wat een geluk, dat u net op dat ogenblik ter plaatse was", zei het snorretje weer, maar er klonk heel duide lijk sarcasme in zijn stem. Saunders stond er maar liefjes bij te lachen. Hij kon echter niet nalaten de ander een steek onder water te geven. (Wordt vervolgd Gevangenbewaarster. De politierech ter te Leeuwarden heeft een 50-jarige ge vangenbewaarster van het Huis van Bewa ring te Leeuwarden veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf, omdat zij een man. die uit de strafgevangenis te Norg was ont vlucht. drie dagen in haar woning te Leeu warden had chuisvest. De vrouw is boven dien als gevangenbewaarster ontslagen. R.K. jeugdbeweging. Tot voorzitter van de Nationale Katholieke Jeugdbeweging is benoemd mr. H. Disch, rechter te Maas tricht. Mr. Disch was tot voor enkele jaren assistent-districtscommissaris voor algemene zaken van de Katholieke Verkennersbewe ging in het district Maastricht. Mr. Disch volgt generaal Van Voorst tot Voorst op. 'e vorig jaar ontslag heeft genomen als voor zitter van de Katholieke Jeugdbeweging. Ankeveen wil niet. De gemeente Anke veen voelt er niet voor geheel of gedeelte lijk te worden samengevoegd met Hilver sum. Dit blijkt uit een advies, dat B. en W. van Ankeveen aan de gemeenteraad hebben uitgebracht naar aanleiding van de plannen om te komen tot nieuwe gemeenten 's-Gra- veland, Kortenhoef en Weesp, met opheffing van de gemeenten Ankeveen, 's-Graveland, Kortenhoef, Weesp en Weesperkarspel. Vol gens de wens van Hilversum zouden delen van de gemeente Ankeveen bij Hilversum worden gevoegd. Spookhotel. Enige jaren geleden werd op de heuvels bij Slenaken in Zuid-Limburg begonnen met de bouw van een hotel. Toen het half voltooid was moest de bouw wor den gestaakt wegens financiële moeilijk heden. Het onvoltooide gebouw, dat een ruïne leek, werd in de streek het „spook hotel" genoemd. Onlangs is het gekocht door een hotelhouder uit Vinkevfcen. Het bouwwerk, zal jiu yoltooid worden. Stadliuisooievaar. Vrijdagmiddag is in Oudewater de ooievaar teruggekeerd, die zijn nest heeft op het dak van het zestiende eeuwse stadhuis. Daarmede is een traditie van drie eeuwen voortgezet. In de oud-Hol landse raadszaal van Oudewater hangt een schilderij van de Utrechtse schilder Stoop die in 1650 de uitmoording van het stadje door de Spanjaarden in 1575 vereeuwigde. Op dit grote! doek is ook de ooievaar op het dak van het raadhuis te zien. Ambassadeur in Marokko. De Neder landse ambassadeur in Marokko, de heer H. Goemans, heeft zijn geloofsbrieven overhan digd aan de Sultan van Marokko, Sidi Ben Joessef. De plechtigheid werd bijgewoond door prins Moelay Hassan, de stafchef van de Marokkaanse strijdkrachten, premier Si Bekkai en de Marokkaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ahmed Balafrej. De nieuwe Nederlandse ambassadeur in Ma rokko is zijn diplomatieke loopbaan in 1945 begonnen Hij heeft 24 jaar in Turkije ge woond. Daarna vas hij Nederlands zaakge lastigde eerst in Cairo en vervolgens vier jaar in Syrië. Vakbondsdelcgalie. Acht vertegen woordigers van Nederlandse vakbonden en arbeidsorganisaties maken een rondreis door Israel onder auspiciën van de Israëlische Socialistische Partij en Arbeidsfederafie. De eerste snijbonen. Aan de veiling Westerlee werden aangevoerd de eerste snij bonen en wel door tuinder A. Vermeer, wonende in De Lier Zij brachten 5.50 per kilo op. Terug van Afrika-reis Na een zeer zware reis -••an veertien maanden door Afri ka is de Zaandamse journalist Wim Horn- man zaterdag met zijn echtgenote, die de hele reis heeft meegemaakt, met zijn auto in zijn woonplaats teruggekeerd. MAANDAG 25 MAART Studio: „Mijn kleine Hongaarse Pirosch- ka alle leeft., 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Sissi", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Duivel zijde", 18 j„ 7 en 9,15 uur. Frans Hals: „Het geheim van de vijf gra ven", 14 jaar, 7 en'9.15 uur. I "do: '„In de sloppen van een wereldstad", 18 j„ 7 en 9.15 uur. Luxor: „Mannen in het wit", 18 j„ 7 en 9.15 uur. Minrrva: „East of Eden", 14 jaar, 8.15 uur. Roxy: „Moordende handen", 7 en 9.15 uur. Concertgebouw: Hohner Symphonie Accordeon Orkest o.l.v. R. Wüthner, 8 uur. Zang en Vriendschap: Genezingsdienst o.l.v. H. C. van der Laan voor „Grotere Wer-ld", 8 uur. Begijnhofkapel: Interkerkelijk Evan gelisatiecomité J. Klein Haneveld over „Welke zekerheden zijn er voor christenen?" 3 uur. Zangdiienst van 7.30 uur af. Wilhel- minastraat 22: Vereniging van Spiritisten „Het licht". Onderwerp: „Het boek, waar het om gaat", 8 uur. DINSDAG 26 MAART Studio: „Mijn kleine Hongaarse Pirosch- ka", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 u. Rembrandt: „Sissi", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Duivel in zijde", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het ge heim van de vijf graven", 14 jaar, 2.30 en 3 uur. Lido: „In de sloppen van een we d- stad", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Mannen in het wit", 18 jaar, 2, 7 en 9 15 u. Minerva: „East of Eden", 14 jaar, 8.15 uur. Roxy: „Moordende handen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Concertgebouw: „Willy Vervoorts caba retrevue" en „Vrolijke Alpenklanken" m.m.v. Johnny Kraaikamp, die Tiroler Holzahcker Bub'n en vele anderen, 3 uur. Frans Hals museum: Lezing voor de Volksuniversiteit door de Vlaamse schrijver Raymond Brulez, 3 uur. Dick Boer geeft cursus amateur-foto grafie, 3 uur.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6