Aartsbisschop Makarios van Cyprus in vrijheid gesteld OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER I Eerste stap naar oplossing van bitter conflict Amerika zou verlenging van luchtlijn tot Los Angeles geweigerd hebben cf& MORRIS tyote you £w// Moskou waarschuwt Israel en Parijs, Cairo niet te belagen Washington ontraadt reders het Suezkanaal te bevaren Stuurman Cohen Russische ambassadeur naar Tel Aviv TEKENMATERIALEN Egyptische autoriteit laat konvooien en schepen tot 19.000 ton toe Impasse in luchtvaartbesprekingen Vrijgeleide voor Griekse verzetsleider Grivas Ziekenfondsraad besprak conflict met tandartsen HDZ-VERLOVSNGSRINGEN Hogere temperaturen J. J. VAN KOOTEN Solex de eerste en de beste v.a. 349.50 Eden voor onderzoek naar de Verenigde Staten TECHN. Vier doden in het verkeer V erkeer songelukken I DIT JAAR: 256 DODEN Minister Staf heeft voor 1956 81 miljoen meer nodig Het woord is aan Drs. Speekenbrink beëdigd I. KAN Barteljorisstraat 2 - Tel. 13004 Margarine met ingang van 8 april een cent goedkoper 71e JAARGANG No 222 VRIJDAG 29 MAART 1957 302e JAARGANG No 70 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N., Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, fr. p.p. 7.65. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Londen) De Engelse regering heeft besloten aartsbisschop Makarios, de geestelijke en politieke leider van de Griekse Cyprioten, die ruim een jaar geleden naar de Seychellen in de Indische Oceaan werd verbannen, vrij te laten, maar voorlopig zal hem niet worden toegestaan naar Cyprus terug te keren. Tegelijkertijd heeft de regering Gri- vas, de Griekse terroristenleider on middellijk vrijgeleide van Cyprus aan geboden. Dit aanbod staat ook open voor alle andere buitenlandse leden van de E.O.K.A., die zich nog op vrije voeten bevinden en zal worden uitgebreid tot de Britse leden van deze organisatie, mits zij zich ver plichten, zolang de noodtoestand op Cyprus voortduurt, geen Brits grond gebied te betreden. Het doel van deze maatregel is om op snelle wijze orde en rust te herstellen. Lenno- Boyd, de Engelse minister van Koloniën, deed gisteren deze aankondiging in een vol Lagerhuis. De Labour-oppositie, die reeds zolang voor de vrijlating van Makarios had geijverd, juichte. Deze ont wikkeling kwam niet onverwachts. Na het wapenstilstandsaanbod van de E.O.K.A. van vorige week had de regering ver klaard, dat indien de aartsbisschop in het openbaar een beroep zou doen op de terro risten om het geweld te staken, er sprake zou zijn van een nieuwe toestand. De aartsbisschop heeft thans een verklaring afgelegd. Hoewel deze niet ten volle be vredigt, ziet de regering toch geen reden hem nog langer te interneren. Oorspron kelijk had E.O.K.A. slechts aangeboden de terreur op te schorten als Makarios zou worden bevrijd. De regering eiste, dat Ma karios, die zij er immers van had beschul digd zelf de hoofdaanstichter van het ge weld geweest te zijn, op ondubbelzinnige wijze de terreur zou veroordelen. Maka rios, die aanvankelijk had geantwoord, dat hij eerst moest worden vrijgelaten en pas daarna mee zou werken aan de pacificatie van Cyprus, heeft nu inderdaad de stop- ADVERTENT1E BARTEDÓRISSTR. HAARLEM TEL '.3439 FERD B01STR. 48 ADAM TEL. 717162 MOTOROVERALLS ƒ59.50 De Ziekenfondsraad heeft zich in een donderdag gehouden vergadering beraden over de situatie, die na 1 april ten aanzien van de tandheelkundige hulp aan zieken fondsverzekerden kan ontstaan als gevolg van het afbreken der onderhandelingen tussen de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde en de or ganisaties van ziekenfondsen. Daar de tandartsen van 1 april 1957 af zich niet meer op de tot dusverre geldende voorwaarden aan de algemene ziekenfond sen verbonden achten, heeft de zieken fondsraad bepaald dat de ziekenfondsen aan de tandartsen geen betalingen meer kunnen doen en dat de wettelijke en regle mentaire voorschriften niet toelaten, dat ■ie ziekenfondsen aan ziekenfondsverzeker den, die na 31 maart hulp van een tand arts ontvangen, een tegemoetkoming in de kosten verstrekken. De Ziekenfondsraad is overtuigd van de ernstige bezwaren, welke hieruit voor de verzekerden voortvloeien en acht het van het grootste belang, dat zo spoedig moge lijk voor de gerezen moeilijkheden een oplossing wordt gevonden. Daarom heeft de raad besloten onverwijld aan partijen te verzoeken hem op de kortst mogelijke termijn in kennis te stellen van alle feiten en gegevens, die aan de onderhandelingen ten grondslag hebben gelegen, opdat hij zal kunnen beoordelen of stappen zijner zijds mogelijk zijn. ADV ERTENTI F. JUWELIERS - HOUTPLEIN 15 HORLOGERS - HAARLEM CCCCCOCCCC0200C0300CXXXXXX>COKXXXXXXX>OCCCCCCCOCOCCCC3000 VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Wolkenvelden afgewisseld door opklaringen. Droog weer. Zwak ke tot matige wind tussen noord oost en oost. Iets koudere nacht. Morgenmiddag iets hogere tem peraturen dan vandaag. Volledige weerrapporter. op pagina twee. -</>^>^orx>ryaxxxxxxx>c«x»3COCOOCOCCOCx»o<xxxxoooco: DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S zetting van de terreur aanbevolen, hoewel hij nog een slag om de arm houdt. Hij roept op tot een einde van de vijandelijk heden aan beide zijden en stelt als voor waarde dat de Britse regering nu ook de staat van beleg op Cyprus opheft. Geen andere leiders Lennox Boyd maakte het duidelijk, dat de regering de tijd hiervoor nog niet ge komen acht. Maar in elk geval voelt de Engelse regering zich thans sterk genoeg, omdat de E.O.K.A.-opstand feitelijk is on derdrukt. De regering had Makarios gede porteerd in de verwachting, dat de an dere gematigde leiders zouden opstaan, met wie tot een akkoord zou kunnen worden gekomen. De oppositie beweerde van het begin af, dat juist de aartsbischop zulk een gematigde figuur was en dat een re geling zonder hem onmogelijk zou zijn. Er kwamen inderdaad geen andere leiders te voorschijn, misschien omdat zij bevreesd waren voor de wraak van E.O.K.A. Nu de terreur is opgeheven, waarschuwt Maka rios opnieuw, dat de Engelse regering niet moet trachten achter zijn rug om met an dere leiders aan te pappen. Hij maakte het ten overvloede nog eens duidelijk, dat er zonder hem geen oplossing mogelijk is. De Engelse regering behoudt zich het recht voor om te zijner tijd vertegenwoordigers der Cyprioten voor een ronde tafelconfe rentie uit te nodigen, maar stelt de publie ke opinie op Cyprus gerust door te belo ven, dat Makarios zeker deel zal uitmaken van de Cypriotische delegatie. De oppositie eiste, dat terstond recht streekse onderhandelingen over de grond wetvoorstellen van Lord Radcliffe tussen de Engelse regering en Makarios dienen te beginnen. De regering meent echter, dat er pas dan een goede kans van slagen voor een inwendige regeling be'taat als eerst het Grieks-Turkse geschil uit de weg wordt geruimd. Vandaar dat de Engelse regering dankbaar gebruik maakt van het aanbod van Lord Ismay, de secretaris-ge neraal van de N.A.V.O., om te trachten een verzoening tussen de beide landen tot stand te brengen, ondanks het feit dat Griekenland het N.A.V.O.-voorstel reeds heeft afgewezen. Op lange baan In Londen heerst bij sommigen de vrees, dat hierdoor de dingen weer op de lange baan dreigen te worden geschoven, maar de regering wil volgens een zorgvuldig uitgewerkt plan stap voor stap te werk gaan, omdat dan alleen succes kan worden bereikt. Lennox Boyd verzekerde veront ruste leden van zijn eigen partij, dat de bemiddeling door de N.A.V.O. geenszins betekent, dat Engeland een regeling zal worden opgedrongen. De Britse verant woordelijkheid tegenover de bevolking van Cyprus blijft volkomen onaangetast. Re- Aartsbisschop Makarios. geling van de internationale status van het eiland ziet de regering als voorwaarde voor een inwendig, politiek vergelijk. Len nox Boyd kreeg echter al eerder het ver wijt te horen, dat alle op Cyprus slaande problemen zo nauw onderling zijn ver bonden. dat afzonderlijke behandeling er van onmogelijk zal blijken. Hoe dit ook zij, Makarios' vrijlating betekent een positieve stap naar een vreedzame oplossing van het conflict, welks voortduring alleen maar de zuid-oostelijke vleugel van de N.A.V.O. verder zal verzwakken. Cyprioten opgetogen NICOSIA, ISTANBUL. ATHENE (Reuter) Britse veiligheidstroepen hebben don derdagavond in het centrum van Limassol traangas gebruikt voor het verspreiden van menigten Cyprioten, die massale vreugdebetogingen hielden over de vrij lating van Makarios. In Griekse regeringskringen beschouwt men de vrijlating van aartsbisschop Ma karios als „het eerste bewijs van goede wil der Britse regering". Enkele Griekse autoriteiten verwelkomden de Britse stap als het openen van een deur naar een uit weg uit de Griekse impasse". ADVERTENTIE LONDEN (Reuter/AFP) De Sovjet- Unie heeft „extremistische kringen" in Is rael en Frankrijk gewaarschuwd geen ge weld te gebruiken tegen de landen van het Nabije en het Midden-Oosten. Volgens het persbureau Tass is in „Sovjet-regerings kringen" gezegd, dat het ontketenen van een nieuwe aanval op Egypte een gevaar lijke toestand zal scheppen met het gevaar van een militair conflict over een uitge strekt gebied en ernstige gevolgen voor de zaak van de vrede. Volgens Tass bereiden „extremistische kringen" in Israel en Frankryk een nieuw en gevaarlijk militair avontuur voor. Israëlische politici en Franse bladen hebben onlangs steeds meer mededelingen gegeven over de voorbereiding van een nieuwe aanval van Israel op Egypte, aldus Tass. Israëlische politici hebben onom wonden bedreigingen geuit aan het adres van Egypte. „Dergelijke provocerende ver- De leden van de kookcursus „De vlam in de pan", die dezer dagen in Dedems- vaart hun kookdiploma hebben be haald, streden donderdagmiddag in de Amsterdamse huishoudbeurs om de titel „Keukenpiet nummer een". We zien hen hier bezig met een van de belangrijkste onderdelen van het koken: het proeven. klaringen tonen op ondubbelzinnige wijze aan, dat de Verenigde Staten Israel een soort garanties hebben gegeven, die tegen de Arabische landen gericht zijn." Gezegd is, aldus Tass, dat deze waarborgen be staan in een afspraak zonder wettelijke kracht tussen de Amerikaanse en de Is raëlische minister van Buitenlandse Zaken. Provocatie Ook maakte Tass melding van berichten volgens welke vertegenwoordigers van de Franse regering Israel steun hebben toe gezegd als Israel zou besluiten tot een nieuwe aanval op Egypte. De Fransen zou den met vliegtuigen aan de strijd deel nemen. Dit alles toont aan dat nog steeds wordt getracht Israel te gebruiken als aan stichter van een nieuwe, gevaarlijke pro vocatie tegen Egypte en andere Arabische landen", aldus Tass. De ambassadeur van de Sovjet-Unie in Israel, Abramov, die uit protest tegen de Israëlische aanval op Egypte teruggeroe pen was, zal binnen enkele dagen naar Tel Aviv terugkeren, zo heeft de Sovjet ambassade in Tel Aviv bekend gemaakt. De ambassadewoordvoerder kon berichten volgens welke de Sovjet-Unie spoedig de olielevering aan Israel hervatten zal, be vestigen noch tegenspreken. De Israëlische ambassadeur in de Ver enigde Staten, Abba Eban, zal in de na bije toekomst worden vervangen, zo ver neemt UP in Jeruzalem. Zijn terugroeping betekent de erkenning dat de politiek van Israel om zich uit Gaza terug te trekken fout is geweest. WELLINGTON (Reuter) Sir Anthony Eden, de gewezen Britse premier die tot herstel van gezondheid in Nieuw-Zeeland is, gaat binnenkort naar Boston in de Amerikaanse staat Massachusetts voor een medisch onderzoek. In juni 1953 is hij daar geopereerd wegens een galaandoening. ADVERTENTIE M. STRIJLAND - SCHOTERWEG 7 Op de Arnhemseweg te Apeldoorn is de 69-jarige mevrouw J. Geijteman uit Apel doorn aangereden door een trekker met oplegger. Mevrouw Geijteman, die plotse ling de weg overstak, werd tegen het weg dek geworpen en ernstig gewond overge bracht naar het St. Liduinaziekenhuis te Apeldoorn, waar zij in de loop van de avond aan haar verwondingen is bezweken. Zonder op het verkeer te letten stak de 8-jarige J. F. Wolf plotseling achter een tractor met aanhangwagen de Engweg te Lunteren over. Het kind werd aangereden door een van de andere kant komende personenauto en was op slag dood. Op de Haringkade te 's Gravenhage is het vierjarig meisje Johanna Roos uit de Vij zelstraat door een bestelauto aangereden, waarbij het kind ernstig aan het hoofd werd gewond. Het kind werd overgebracht naar de Ursulakliniek, waar het in de loop van de avond aan de gevolgen van de aanrij ding is overleden. Het meisje wilde de Haringkade oversteken. Zij deed dit langs de voorzijde van een geparkeerde vracht auto. Toen zij deze was gepasseerd, werd zij aangereden. De 50-jarige gehuwde H. de V. is op de hoek Radstakerweg-Zandweertseweg te Deventer met zijn bromfiets tegen een bus aangereden, die personeelsleden van een fabriek naar hun werk had gebracht. De autobus had van rechts komende voorrang. Het slachtoffer, vader van twee kinderen, overleed op weg naar het ziekenhuis. Na het ongeval bij Raalte is omstreeks kwart over elf donderdag te Tjamsweer bij Appingedam het tweede ongeluk op die dag met een „Blauwe Engel" gebeurd. Op een onbewaakte overweg in de spoorlijn Gro- ningen-Delfzijl werd een personenauto ge ramd door de dieseltrein, die om 11.15 uit Groningen in A; pingedam moest aan komen. De bestuurder van de auto, de on geveer 60-jarige landbouwer S. G. Wierse- ma Lzn. te Oosterwijdwerd, werd ernstig gewond. Hij is naar het Academisch Zie kenhuis te Groningen overgebracht. Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 256 personen, van wie 43 kinderen. De minister voor Defensie heeft voor land-, zee- en luchtstrijdkrachten in het be grotingsjaar 1956 ruim 81 miljoen meer no dig dan aanvankelijk was geraamd. Bij de Tweede Kamer zijn twee wetsontwerpen ingediend tot wijziging van de begrotingen van oorlog en van marine voor 1956. De begroting van oorlog moet met 60 miljoen worden verhoogd en die van marine met ruim 21 miljoen. De bedragen zijn nodig voor aanschaffingen en voorzieningen in verband met de bijzondere omstandighe den, die zich bij de opbouw van de land macht voordoen en voor wat de marine betreft voor het grootste deel voor perso neelsuitgaven. In het algemeen zijn de thans aangevraagde gelden nodig wegens de stij ging van lonen, kostwinnersvergoedingen, pensioenen én dergelijke. Deze kosten wa ren aanvankelijk gedekt uit gelden, die be stemd waren voor de materële opbouw van de defensie. William Hazlitt Toneelspelers zijn eerlijke huichelaars. De Koningin heeft heden op Huis ten Bosch drs. A. B. Speekenbrink beëdigd als gouverneur van de Nederlandse Antillen. ADVERTENTIE Meer dan modellen TROUW- en VERLOVINGSRINGEN Met het spelen van het spelletje „boter, kaas en eierenheeft de directeur- generaal van de Landbouw, ir. A. W. van de Plassche, donderdag in Arnhem de nieuwe elektronische administratie machine van de Nederlandse Heide Maatschappij in dienst gesteld. De directeur-generaal verloor het van de elektronen WASHINGTON/CAIRO (Reuter/AFP) Het Amerikaanse departement van Buiten landse Zaken heeft de Amerikaanse reders aangeraden, geene gebruik te maken van het Suezkanaal alvorens de fysieke en juri dische hinderpalen „volledig uit de weg geruimd zijn". Volgens een woordvoerder wil het „State Department" het gebruik van het Suezkanaal niet verbieden, maar volgens zijn inlichtingen zou de vaart bij de toegangen van het kanaal, in het bij zonder in de Golf van Suez, niet van ge vaar ontbloot kunnen zijn. Voorts wordt er nog onderhandeld tussen de secretaris generaal van de UNO en de Egyptische regering over de toekomstige exploitatie van het kanaal, aldus het advies van het departement. Deskundigen van het „State Department" bestuderen met een duidelijk gebrek aan geestdrift de Egyptische voor stellen aangaande de exploitatie van het kanaal. Volgens Britse en Franse functio narissen in Washington is er tot dusver over deze kwestie geen overleg gepleegd tussen hun ambassades en het „State De partment". De Egyptische regering heeft in een offi cieel memorandum aan de Amerikaanse regering verklaard, dat zij zelf zonder bui tenlandse hulp, het Suezkanaal zal beheren en exploiteren. De „New York Times" heeft een afschrift van het document in zijn be zit gekregen. De Verenigde Staten zouden afschriften van het memorandum aan ver scheidene regeringen toegezonden hebben, om hun reacties te vernemen. In het me morandum wordt gezegd, aldus de „New York Times", dat het tolgeld vooruit be taald moet worden aan de Egyptische ka naalautoriteit. Elke verhoging van de ka- naalgelden binnen het komende jaar zal tot een percent beperkt blijven. Een kwart van de ontvangen gelden zal worden ge stort in een fonds voor ontwikkeling van het aan het kanaal grenzende gebied en het kanaal zelf. Vijf percent van de inkom sten is bestemd voor de Egyptische re gering. Het memorandum spreekt niet over de Israëlische scheepvaart, doch de „New York Times" meent, dat de Egyptische regering wellicht bereid zal zijn het Inter nationale Gerechtshof een uitspraak in deze kwestie te laten doen. Pr oef schip De Israëlische regering heeft besloten een „proefschip" te zullen uitzenden voor het Suezkanaal. Dit zou evenwel niet ge beuren voordat Groot-Brittannië en Frank rijk gepoogd hebben hun geschil met Egyp te over de vaargelden te regelen, aldus heeft een woordvoerder van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd. Volgens scheepvaartkringen zal het proef schip onder Israëlische vlag uit Haifa ver trekken. De Egyptische kanaalautoriteit heeft be kend gemaakt, dat het Suezkanaal toe gankelijk is voor schepen tot omstreeks 19.000 ton. Vandaag is een konvooierings- stelsel aan beide einden van het kanaal ingevoerd. Toegang tot het kanaal zou slechts van 05.00 tot 08.00 uur mogelijk zijn. Op twee na zijn nu alle wrakken uit het Suezkanaal verwijderd. De twee wrak ken die nog over zijn het fregat „Aboe- kir" .bij Suez en een baggermolen bij Port Said belemmeren de scheepvaart niet. De „Aboekir" zal begin volgende maand naar de Grote Bittermeren worden ge sleept. De baggermolen zal deze week ge borgen worden. Een UNO-woordvoerder heeft in Cairo verklaard, dat generaal Wheeler, de leider van de bergingswerkzaamheden in het Suezkanaal, Egypte zal verlaten als het kanaal voor alle schepen opengesteld zal zijn. Een functionaris van het Egyptische ministerie van Financiën heeft volgens het Egyptische blad „Al Gomhoeria" verklaard, dat „Egypte onder geen voorwaarde de kosten van de bergingswerkzaamheden zal betalen". De bond van Nederlandse Margarinefa brikanten heeft na overleg met de minister van Economische Zaken besloten de prijs van het pakje margarine met ingang van 8 april met één cent te verlagen. Deze prijsverlaging is mogelijk door de daling van enkele grondstoffenprijzen. De ver laagde prijs geldt echter niet voor plant aardige margarine. (ADVERTENTIE) Bewezen betere regenkleding (Van onze correspondent in Washington) Tenzij minister Dulles een poging wil doen om een gunstiger regeling voor de K.L.M. door te zetten, ziet het er somber uit voor de afloop van de luchtvaartonder handelingen. Onverwachts hebben beide delegaties donderdagmiddag toch nog ver gaderd. Na afloop vroegen wij aan de lei der der Nederlandse groep wat er nu verder ging gebeuren. Zijn antwoord was: „Vrij dagochtend om twaalf uur heb ik een af spraak met Dulles". Onze tweede vraag was of de onderhandelingen door de delegaties daarna zouden worden voortgezet. Staats secretaris Van der Beugel verklaarde daar op kort en bondig: „Dat zal van het gesprek met Dulles afhangen". Nog altijd zijn de onderhandelaars ver plicht over de feitelijke inhoud hunner besprekingen te zwijgen. De volgende voor stelling van zaken kan echter als verant woord worden beschouwd: de bijeenkomst der beide delegaties heeft donderdagmid dag slechts een kwartier geduurd. De Ame rikanen hadden hun standpunt niet gewij zigd en weigerden de K.L.M. landingsrech ten voor Los Angeles te geveen. Voor Ne derland is Los Angeles verreweg het be langrijkste punt van de verlanglijst en tot dusverre krijgt men in het Nederlandse kamp sterk de indruk dat ons land prefe reert geen overeenkomst af te sluiten in dien deze voornaamste wens niet wordt in gewilligd. Er i% een impasse bereikt en er is alle re den voor de heer Van der Beugel om de tussenkomst van Dulles in te roepen. De Nederlandse vertegenwoordiger staat hier bij voor een moeilijke taak, want Dulles krijgt niet graag onenigheid met het Con gres, dat geneigd is de Amerikaanse lucht vaartmaatschappijen te steunen tegen de concurrentie. Het is niet onwaarschijnlijk dat Dulles, alvorens zijn gezag te laten gel den, eerst nog overleg wenst te plegen met speciale adviseurs en medewerkers. WASHINGTON (UP) In luchtvaart kringen te Washington verluidde het don derdag, dat het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken bereid is de K.L.M. toe te staan haar route naar Mon treal tot Houston in Texas uit te breiden, maar niet tot Los Angeles. Voorts werd aangenomen, dat het ministerie het ver zoek om de route New York-Curagao zal inwilligen. Noch het ministerie noch de Nederlandse ambassade wilden deze ge ruchten bevestigen, maar aangenomen wordt dat zij waarheid bevatten. De president van de American Air Trans port Association, Stuart G. Tipton, heeft aan president Eisenhower en John Foster Dulles gelijkluidende telegrammen gezon den, waarin geprotesteerd wordt tegen het toestaan van verdere concessies aan de K.L.M. daar dit uiterst schadelijk zou zijn voor het Amerikaanse belang. Tipton be schuldigde het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ervan een oplossing voor te staan welke een schending is van de door het bestuur vastgestelde gedrags lijn, een standpunt dat „nota bene nog deze maand" in Bermuda in onderhandelingen met de Engelsen werd vastgelegd. Tipton dringt erop aan dat de president het minis terie van Handel zal raadplegen, de Civil Aeronautics Board en de senaatscommissie voor Buitenlandse Handel. „Wij stellen ons op het standpunt dat onze buitenlandse po litiek tot uitdrukking moet brengen en er kennen dat een gezond transport systeem in het buitenland onder Amerikaanse vlag een van de grootste belangen is van het nationaal welzijn", aldus Tipton. PYEtVN/ ENORME COLLECTIE KOFFERS Grote Houtstr. 18 a - Tel. 20415

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1