Sport in het kort Beslissingswedstrijd van Heemstede tegen AVGA-reserves noodzakelijk Duits voetbalteam bevreesd voor Nederlandse defensie G e c o mm it eer tl en eindexamens gymnasium en h.b.s. (a en b) Je wordt al kaal" 7 DE TAFELTENNISCÖMPETITIE Verliezer degradeert automatisch Halimi wereldkampioen in bantamgewicht Het basketbalprogramma Toernooi van Rooswijk Bijna honderd renners begeren de wegtitel Autocoureurs stichten een vakorganisatie De KNVB gaat minder soepel worden School voor sportleidsters in Arnhem? RCH-er De Jong heeft een hersenschudding hoeft niet meer tegen U te worden gezegd! De cricketcompetitie begint op 12 mei Nationaal kampioenschap Jeugdkampioen Roessel op de eerste plaats Veertien amateurs in een centrale training Militaire voetbalploeg te sterk voor jeugd De wereldtitel Twaalfde partij na 43 zetten afgebroken Dolfijn versloeg DWR in laatste minuut WOENSDAG 3 APRIL 1957 ADVERTENTIE DONDERDAG Tot en met het laatste moment is de span ning gebleven in de afdeling van de over gangsklasse van de tafcltenniscompctitie, waarin de Haarlemse teams uitkomen. Een spannend seizoen werd hierdoor op waar dige wijze besloten. Behalve voor kampioen Togido, heeft de competitie ook voor Heem stede nog een verlengstuk gekregen. Piet van Eijk c.s. zagen namelijk hun uitstekende prestaties van de laatste weken bekroond met een fraaie zes-vier overwinning op GTTC en Togido deed zijn sportieve plicht cn versloeg de AVGA-reserves met zeven drie. Hierdoor zal Heemstede een beslissings wedstrijd tegen AVGA 2 moeten spelen. De verliezer van deze ontmoeting degradeert automatisch; de winnaar moet degradatie wedstrijden spelen. Bij AVGA 2—Togido was Bert van Eijk in uitstekende vorm. Hij boekte drie fraaie overwinningen, waarvan vooral die op Meyer een goede prestatie was. Hij won de laatste game tegen deze sterke speler met 2422. Fob Voogt won tweemaal en verloor van Meyer met 2119 in de laatste game. Gres Schoof schijn^ tegen AVGA niet gemakkelijk te spelen. Voor de tweede maal moest hij met één overwinning, namelijk op Van Ros- sum tevreden zijn. Na winst in het dubbel werd de uitslag dus zeven-drie. Bij GTTCHeemstede was er spannnig te over. Nieuweling Louis Hamers weerde zich uitstekend bij de thuisploeg. Hij versloeg Piet Roubos en speelde ook tegen Piet v. Eijk een uitstekende wedstrijd. Hij liet in de beslissende game een 1916 voorsprong nog schieten en verloor met 2422. Voorts ver loor hij in drie games eervol van Hazelhoff. Piet Sleper bleef onder de maat en won al leen van Roubos. Tegen Van Eijk had hij wellicht beter lot verdiend, vooral omdat hij in de tweede game reeds recht op de winst scheen af te gaan. Theo Blom verloor in twee games van de die avond ongenaak bare Hazelhoff, maar hij klopte Van Eijk en Rouibos. Het dubbel verliep weinig succes vol voor de GTTC'ers. In de derde game stond men nog met 1916 voor. Toen volg den er een kantbal, een netbal en een fout- service, waarna Heemstede nog juist met 2119 kon zegevieren. TOG besloot tegen Povac 2 een goed sei zoen met een teleurstellende nederlaag. Piet Klabou leed drie nederlagen; Bert Duits won slechts eenmaal. Dick Kuipers deed het nog het beste en zorgde voor twee tegen- punten. Uitslag derhalve zeven-drie voor de Amsterdammers. De ranglijst van de overgangers is: Togido 20 14 4 2 32 138— 62 TOG 20 10 4 6 24 109— 91 Sparta 4 20 10 3 7 23 104— 96 Disnie 20 9 4 7 22 105— 95 WGA 20 8 4 8 20 100—100 HBC 20 6 7 7 19 97—103 Povac 2 20 6 6 8 18 102— 98 AMVJ 20 6 5 9 17 99—101 GTTC 20 7 2 11 16 85—115 AVGA 2 20 5 4 11 14 90—110 Heemstede 20 5 4 11 14 81—119 Eerste klasse In de eerste klasse is het vonnis voltrok ken over Prowano. dat er niet in slaagde zijn laatste wedstrijd tot een goed einde te brengen. De belangrijke ontmoeting tegen Johez werd met zes-vier verloren. Bij Johez boekte Anneke Lahey drie punten. Jan Ves- ter won van Diepeveen en Scharroo, terwijl ook Joop v. d. Mark van Diepenveen won. Prowano zal dus samen met Oranje-Zwart de eerste klasse moeten verlaten. In 2A speelden DIOS en PSVH een degra datiewedstrijd. DIOS won met zes-drie, na met drie-een achter te hebben gestaan. In 3D werd VTC kampioen door een vijf- twee zege op Togido 5, terwijl in 3A Togido 7 kampioen werd door met acht-twee van Prowano 3 te winnen. In 3C volgt nog een beslissingswedstrijd nu TOG 3 gelijk speelde tegen Togido 9. Bij de dames zal naast Te Zaanen 2 en Heemstede ook Prowano degra deren. Te Zaanen wist zich in de beslissings wedstrijd te handhaven, ondanks een drie een achterstand. Bij de dames volgt er nog een wedstrijd tussen de beide kampioenen Johez cn HBC. De winnaressen van deze ontmoeting zullen mogen deelnemen aan de strijd om het landskamipioenshap. De enige kampioen die nog op di? lijst ontbreekt is die van de 4de klasse D van dc heren. De beslissingswed strijd tussen Geel Wit 3 en CTTC 2 moet hier nog gespeeld worden. In het Parijse sportpaleis heeft de Frans man Alphonse Halimi maandagavond het wereldkampioenschap bantamgewicht ge wonnen door een puntenoverwinning in 15 ronden op de titelhouder, de Italiaan Mario il'Agata. Tijdens de wedstrijd om het wereldkam pioenschap bantamgewicht tussen de Italiaan rl'Agata cn de Fransman Halimi heeft zich een incident voorgedaan dat uniek is. De partij moest namelijk bijna een kwartier onderbroken worden wegens een kortslui ting in de lampen boven de ring. De scheids rechter liet door boksen tot aan het einde vah de ronde, toen kwamen de elektriciens en de brandweerlui in actie om de kortslui- tihg te verhelpen, het gevaar voor brand te bedwingen en de ring schoon te maken. Deze week zullen in het Krelagehuis nog enkele interessante basketbalwedstrijden worden gespeeld voor de gewestelijke bas ketbalcompetitie. De beslissing voor de onderste plaatsen is nog steeds niet geval- Ion. doch deze week valt ook deze beslissing in de' herenwedstrijden S C. Haarlem tegen stadgenoot White Stars en IHJ tegen het Haagse Vodo S.C. Hst volledige programma luidt: Donderdag, Dames: Rapiditas '31 White Stars 2; S.C. HaarlemSchoten Giants. Heren:.White Stars 3Old Boys; Aurora White Stars 2; IHJ 4Antilopen 3; IHJ Vodo S.C. (20.uur); S.C. HaarlemWhite Stars (21.15 uur). Vrijdag, Dames: IHJ ZBVS 2; Rapiditas 2HOC 4; S.C. Haarlem 3White Stars 3. Heren: S.C. Haarlem 2 Aurora 2; Typhoons 3IHJ 3; HOC 2HOC 3; Flamingo's—-The Wolves (20.— uur). Hoewel de competitie van de Nederlandse Dames Softbal Bond vrijwel zeker pas in de bveede helft van mei zal beginnen, zal de Beverwijkse eersteklasser Rooswijk het soft- balseizoen weer openen met een toernooi op zondag 5 mei op de terreinen van „Water vliet". Zaterdag wordt in Haarlem een belang rijke ontmoeting gespeeld, waarbij vooral Togido bij geïntreesseerd is. In groep A van de hoofdklasse namelijk is de strijd om de voorlaatste plaats nog niet beslist. Zaterdag zullen in het tafeltennishuis Guus Walters Scylla uit Leiden en Smash uit Amsterdam elkaar voor deze beslissing ontmoeten. De verliezer van de wedstrijd zal degradatie wedstrijden moeten spelen en dus uitkomen tegen de Haarlemse kampioen Togido. De wedstrijd begint om zeven uur. Bijna honderd renners hebben ingeschre ven voor de wedstrijd om het wegkampioen- schap van Nederland (professionals en on- afhankelijken), die op 14 april op de Cauberg wordt gehouden. Dit aantal is een record vorig jaar namen slechts 62 renners aan de wedstrijd deel. Onder de inschrijvingen zijn die van vrij wel alle prominente rijders: Wim van Est, Wagtmans, Adrie Voorting, Gerrit Voorting, Hinsert, De Groot, Mahn, Nolten, Van de Brekel, Van Breenen. Een aantal vooraanstaande autocoureurs, onder wie wereldkampioen Juan Manuel Fangio, heeft besloten een bond te stichten, die in vele opzichten het karakter van een vakorganisatie zal krijgen. Dit heeft Fan- gio's manager, Marcelle Janbertone, vrijdag in New York medegedeeld. De oprichtings vergadering zal worden gehouden vóór de wedstrijd om de „Grote Prijs van Monaco", die op 19 mei wordt verreden. Tot de op richters van de nieuwe bond behoren Fangio en de Fransman Jean Behra. De KNVB zal ln de toekomst „minder soepel" zjjn, wanneer een vereniging het verzoek doet voor een van haar wedstrijden een andere scheidsrechter aan te wijzen. Dit naar aanleiding van een kwestie, die is gerezen nadat Willem II voor de wed strijd tegen VVV, waarvoor de heer Leo Horn als scheidsrechter was aangewezen, om een andere arbiter had gevraagd. Dit verzoek was destijds ingewilligd met het gevolg, dat een reeks misverstanden ont stond, die de verstandhouding tussen ver enigingen en scheidsrechterscorps zou kun nen schade. Er zijn plannen reeds twee jaar lang om in Arnhem een opleidingsinstituut voor sportleidsters te vestigen. Er is nu contact opgenomen met 't gemeentebestuur van Arn hem voor het vinden van een geschikt ge bouw. Men meent dit te hebben gevonden in het gebouw Angerenstein, dat eventueel per 1 september 1958 ter beschikking zou kunnen komen voor de sportschool, doch waaraan vooraf nog enkele belangrijke ver bouwingen zouden moeten worden verricht. Omtrent de financiering van de daaraan verbonden kosten is nog geen beslissing ge nomen, mede in verband met de beperking der besteding. De RCH-speler De Jong, die zondag jongst leden in de wedstrijd tegen DFC een trap tegen zijn hoofd kreeg en moest uitvallen, zal ook zondag tegen Blauw Wit in Heem stede niet van de partij zijn. De Jong heeft namelijk een hersenschudding en zal zeker vier weken rust moeten houden. De opstelling van RCH voor zondag is nu: Van der Voort: Schoonenberg en v. d. Brink; Lasschuit, De Vos en Hoogendoorn; Koster, v. d Klugt, Kruyer, Biesbrouck en Ruis. Vooraf wordt de wedstrijd RCH 2SHS 2 gespeeld, aanvang half een. ADVERTENTIE 99* wortels alleen en uitsluitend op de natuur lijke wijze via het bloed kunnen worden gevoed. Vitamine K 5 heeft de bijzondere eigen schap, dat het de poriënverstoppende roos verwijdert en de in de haarwortels binnen gedrongen bacteriën vernietigt. Want u weet: alles wat groeit, heeft zuurstof nodig. K 5 maakt de weg hiervoor vrij. De hoofd huid kan weer ademen. K 5 oefent op de in de onderhuid gelegen kiemlaag van het haar een krachtige groei- prikkel uit. Nieuwe Groeikracht baant zich een weg. Roosvorming en jeuk ver dwijnen reeds na enige inwrijvingen. Hoe is het mogelijk Ja, het Is mogelijk, met K 5. Eindelijk is er dan een haargroeimiddel, dat u wérkelijk uitkomst biedt. U hebt nu lang ge noeg iedere morgen losse haren in uw kam gevon den. U hebt zich nu lang genoeg aan die nare roos geërgerd. Met K 5 Haar- tinctuur ligt eindelijk de weg naar een gezonde en krachtige haargroei ook voor u open! Verkrijgbaar bij Apothekers, Drogisten en Speciaalzaken. ƒ8.85 COSMED HOLLAND N.V., Noordwijk, Tel. K 1719 3292 Wat is het toch altijd vervelend, als iemand tegen u zegt: „Je wordt al kaal!" Te meer, als men nog gelijk heeft óók. Het is dan net, of je oud wordt! Gelukkig zijn we binnenkort van die nare opmerkingen af. Een nieuwe ontdekking maakt een eind aan alle roos en haaruitval. Na jarenlang research-work is er kortge leden een haartinctuur ontwikkeld, die op waarlijk verbazingwekkende wijze de na tuurlijke groeikracht opwekt, welke in ieder mens aanwezig is. Men heeft deze „K 5" genoemd. Deze K 5 Haartinctuur bevat 2 volkomen nieuwe bestanddelen, n.l. Rubriment en Vitamine K 5. Het is het werkzame „Rubriment", dat in zéér sterke mate de zo heilzame bloedtoe- voer naar de haarwortels bevordert. Men had namelijk al eerder ontdekt, dat de haar- De cricketcompetitie zal dit seizoen op zondag 12 mei beginnen. Aangezien op dat moment voor een aantal clubs de voetbal competitie nog niet is afgelopen, zal dan slechts een bescheiden programma kunnen worden verwerkt. Voor liet Nederlandse elftal zyn voor het a.s. seizoen reeds de volgende wedstrijden vastgesteld: donderdag 27 juni: Nederlands elftalWestindiscli testteam (Rood en Wit, Haarlem)Zaterdag 27 en zondag 28 juli: NederlandIncogniti CC (HCC, Den Haag). Verder'zal het Nederlandse cricketteam waarschijnlijk 1 september tegen België spelen. Zoals reeds eerder werd gemeld is VOC (Rotterdam) van de eerste klass B ge promoveerd naar de eerste klasse A. Quick (Nijmegen) en Quick (Den Haag) zijn ge degradeerd van IA naar 1B. De competitie-indeling voor de eerste klasse luidt thans: Eerste klasse A: ACC (Amsterdam), Haar lem (Haarlem). HBS, HCC I, HCC II (allen Den Haag). Hermes-DVS (Schiedam). Rood cn Wit (Haarlem*, VRA (Amsterdam), en VOC (Rotterdam). Eerste klasse B: Excelsior (Schiedam). Kampong (Utrecht). P.W. (Enschedé), Quick (Den Haag), Quick (Nijmegen), Sparta (Rot terdam), VVV en ACC 2 (beiden Amster dam). De jaarlijkse algemene vergadering van di? Nederlandse Cricketbond zal zaterdag 27 april in Amsterdam in de „Poort van Cleve" worden gehouden. HCC krijgt versterking De teams van HCC krijgen voor het ko mende seizoen een geduchte versterking. Twee spelers van VRA (Amsterdam) keren namelijk naar de Haagsche Cricketclub terug. Plet zijn de internationaal jhr. L. C. de Villeneuve en W. van der Vlugt. Verder zal HCC de beschikking krijgen over J. M. Aim, een Nieuwzeelander die tijdelijk in Nederland werkzaam is en die in zijn land vooral als batsman bekendheid heeft ver worven. BASSEY. I-Iogan Bassey (Nigeria) heeft de Britse Empire titel boksen van het veder- gewicht behouden door een puntenzege op Percy Lewis uit Trinidad. SCHOTLAND—ENGELAND. In Hamp den Park te Glasgow is zaterdag een. inter landvoetbalwedstrijd gespeeld tussen de amateurteams van Schotland en Engeland. De ontmoeting eindigde in een gelijk spel: 00. NOORDHOLLANDSE RUITERVERENT- GING. De NHRV organiseerde op Mariën- bos een springparkoers. De deelname was zeer groot. Dc meest succesvolle amazone was de Haarlemse amazone Jos van Loon, die 4 x in de prijzen viel. Het toernooi om het persoonlijk kam pioenschap van Nederland schaken is dins dagavond in het Minerva-paviljoen in Am sterdam voortgezet met het uitspelen van de afgebroken partijen. De resulatten waren: Eerste ronde: Orbaan Scheltinga remise; CortleverVan den Bosch remise; KramerRoessel 01. Twee de ronde: Van ScheltingaVan den Berg remise; Van den BoschOrbaan 0—1. Derde ronde: OrbaanDonmer remise. Na drie ronden luidt de stand: 1. Roessel 2bi punt; 2. t./m. 5. Donner, Orbaan, Span jaard, Van den Berg 2 punten; 6. t./m. 8. Van Scheltinga, Bouwmeester, Barendregt Ui punt: 9. en 10. Cortlever, Kramer 1 punt. 11. en 12. Visser, Van den Bosch Va punt. Bijzonder zwaar was de taak van Orbaan, die op deze avond tegen maar liefst drie tegenstanders moest aantreden, namelijk tegen Van Scheltinga. Van den Bosch en Donner. Orbaan heeft zich voortreffelijk geweerd. Hij versloeg Van den Bosch cn kwam tegen Van Scheltinga en Donner tot remise. Twee punten leverde deze avond hem dus op cn daardoor deelt hij nu met Donner, Van den Berg cn Spanjaard de tweede plaats. Fraaier nog was de prestatie van de jeug dige Frits Roessel, de Nederlandse jeugd kampioen. Door zijn lang niet gemakkelijke eindspel in de partij tegen Kramer uit de eerste ronde voortreffelijk te spelen, ver sloeg hij zijn rivaal. Hij schijnt de sensatie van het toernooi te worden. Want met dg 2punt die Roessel uit de eerste drie par tijen vergaard heeft, bezet de benjamin de eerste plaats. De kandidaten voor het Nederlands ama teur-voetbalelftal zullen met het oog op de komende interlandwedstrijden welke in mei tegen Noord-Ierland en Frankrijk worden gespeeld, op vijf avonden or een centrale training bijeenkomen. Deze trainingsavon den worden op donderdag 4 april en vervol gens op de woensdag 10, 17, 24 april en 1 mei onder leiding van bondsoefenmeester K. Kaufman gehouden op het veld van Vrien denschaar in Culemborg. De volgende 14 spelers zijn voor de trai ning uitgenodigd: Wetzels (Maurits), Mouw (Rapiditas), Claus (Helmondia), Van Brug gen (DFC). Blom (WW), Van Ham (Zee- burgia). Parte (WVC), Ten Braak (HRC), Bult (DCGi. De Kreek (Feiienoord), Ver hoeven (Lugdunum), Van Gaans (MOC), Fabels (Be Quick, Gron.) en Kerkhofs (Maurits) De samenstelling van de Nederlandse voorhoede heeft de Duitsers wel enigszins verrast, maar als men vraagt wat zij nu van de komende wedstrijd denken luidt het antwoord: „De achterhoede is toch de zelfde als die tegen Luxemburg? Welnu, dan blijft het een zeer zware wedstrijd". Dat is niet alleen de mening van Sepp Her berger, maar ook van de meeste spelers. De Duitsers arriveerden dinsdagavond per trein in Amsterdam, waar zij verwel komd werden door de heren Kruijver en Brunt van de K.N.V.B. en de heren Bes- sem en Tetzner van het Olympisch stadion. In het American hotel wachtte hun nog een verrassing. Daar was namelijk niet al leen de heer K. J. J. Lotsy aanwezig, maar ook Moses Lenz uit Essen Deze Moses Lenz valt wel enigszins op door zijn merkwaardige kleding: hij draagt een soort Napoleonsteek en een wit kel nersjasje, beide afgezet met linten in de Duitse en voor deze gelegenheid Ne derlandse kleuren. „Ik ben een voetbal fanaticus" en „waar Herberger is ben ik ook en waar Moses Lenz is, is Herberger" zijn uitspraken van deze 56-jarige, kleine inwoner van Essen, die geen wedstrijd van het Duitse elftal overslaat, thuis en uit. Met trots laat hij met handtekeningen volgekrabbelde foto's van Duitse elftallen en oude smoezelige spoorkaartjes zien. Dal is van Wenen. dat van Boedapestdat van Londen". Een kaartje voor net Olym pisch stadion kreeg, Lenz ditmaal van llahn, die de kleine vreemd uitgedoste man niet van zich af kon schudden. Enfin „Moses Lenz aus Essen" zal ook nu „dabei sein". Zoals bekend zal de Engelse scheids rechter Leafe de wedstrijd leiden. Als grensrechters fungeren zijn landgenoten Windle en Roach. Het niet opstellen van Herkenrath als doelman is wellicht een verrassing in de Duitse ploeg. In Duitse voetbalkringen meent men te weten, dat Herberger de voorkeur aan Tilkowski heeft gegeven om dat deze jeugdige doelman niet alleen Herkenrath in capaciteiten evenaart, doch vooral om Tilkowski met het oog op de wereldkampioenschappen van het volgend jaar zo spoedig mogelijk vertrouwd te ma ken met de opwindende sfeer van inter landvoetbal. Het niet meespelen van Hans Schafer, de .„pechvogel van Köln", is te wijten aan een knieblessure, die hij tijdens een partijtje basketbal in het trainingscentrum in Duis. burg-Wedau opliep. Zijn plaats op de lin kervleugel wordt ingenomen door Siedl, die in het. B-elftal tegen Nederland-B zo'n uitstekende partij speelde. Hij debuteert als international, evenals Alfred Schmidt, de 21-jarige linksbinnen, die met Tilkowski tot de jongsten van de ploeg behoort. Juskowiak is met zijn 30 jaar de oudste speler van het elftal. De man met de meeste „caps" is Rahn, die 20 interlandwedstrijden heeft gespeeld en o.a. deel uit maakte van het elftal, dat in 1954 de wereldtitel veroverde. Vergeleken bij het elftal, dat op 14 maart 1956 in Düsseldorf met 2—1 van Oranje verloor, zijn alleen Juskowiak (toen links back) en K. Schmidt (toen linkshalf) ge handhaafd. Van de 16 wedstrijden, welke beide landen tegen elkaar hebben ge speeld, heeft Nederland er 6 gewonnen, 6 gelijk gespeeld en 4 verloren. De doelcij- fers zijn op dit moment 3532 in het voor deel van Nederland. In een lichtwedstrijd, gespeeld in het Goffert Stadion in Nijmegen, heeft het voorlopige Nederlandse militair-elftal een 4-1 zege behaald op een Nederlandse jeugd- ploeg. Bij de rust leidden de militairen met 1-0. Al in het begin van de strijd moest kee per Hoogerman (Ajax) in het doel van de jeugdploeg wegens een hoofdwond door De Wolf van Velocitas worden vervangen. Hoogerman werd naar een ziekenhuis ver voerd. Ondanks het voortdurende over wicht van de militairen scoorden zij in de eerste helft slechts eenmaal. Het was Cor- peleyn (Excelsior), die voor dit doelpunt zorgde (1-0). Na dè hervatting waren de aanvallen van de militaire ploeg aanmerkelijk ge vaarlijker. Linksbinnen Rutten (MVV) zorgde voor het tweede en Van Hooft (For- tuna) voor het derde doelpunt (3-0). Daar na kwamen de jeugdspelers enkele malen onder de druk van hun tegenstanders uit. Een goede combinatie tussen Luyten (NAC) en Sleven (VW) werd besloten met een schot van Luyten dat doel trof (3-1). Het laatste kwartier was weer voor de militai ren., die door Janssen (Enschedé) de eind stand van deze oefenwedstrijd voor de ont moeting Nederland-België (mil.) van 20 april op 4-1 brachten. Gisteravond heeft het Nederlands voetbalelftal met de reserves een be zoek gebracht aan de Kleine Comedie in Amsterdam, waar Johan Kaart en Johan Boskamp de klucht Potasch en Perlemoer opvoeren. In de pauze brachten de voetballers een bezoek aan het populaire tweetal en werden daar vergast op een aantal gloednieuwe grapjes. Op de foto ziet men zittend: de heren Parijs, Kaart en Boskamp met Wiersma en Bosselaar; staand: v.l.n.r. Notermans, Wilkes, dr. Pantekoek, Timmermans, de keuzecommissieleden Hoolboom en Steinvoorte, Clavan, Van der Hart, Pieters Graafland en Van der Gijp. a ni;poT?»iTtc De twaalfde party van de tweekamp om hel wereldkampioenschap tussen Botwin- nik en Smyslov, waarin Smyslov de witte stukken had, is na de 43ste zet van wit afgebroken. De korte periode van rust en bezadigd optreden, gepaard aan het vermijden van grote risico's, dat de beide voorafgaande partijen (de 10de en de 11de) heeft geken merkt, bleek in de 12de partij tussen Bot- winnik en Smyslov reeds weer ten einde te zijn. Het lag voor de hand dat Smyslov, die de witte stukken had zijn tegenstander de gelegenheid zou bieden zich Siciliaans te verdedigen. Botwinnik deed dit inder daad, doch koos een voortzetting welke men in de meesterpraktijk vergeefs zal zoeken omdat ze als dubieus wordt be schouwd. Ook uit het verdere spel van Botwinnik bleek duidelijk dat hij bereid was grote risico's te nemen. De stelling kreeg al spoedig een wild aanzien, maar Smyslov hield het hoofd koel. Hij kwam een pion voor en had daardoor tevens een vrijpion. De strijd is weliswaar in de eerste zitting nog niet be slist, maar Smyslov heeft ongetwijfeld zeer goede winstkansen omdat hij een sterke gedekte vrijpion op b6 heeft. De stelling, waarin de partij werd on derbroken luidt als volgt: Wit (Smyslov): kb3, td3, pionnen b6, c5, f3, g4 en h3 (7). Zwart (Botwinnik): ke6, ta8, pionnen c6, e5, e7, g5 en h7 (7). De partij zal vanmiddag worden voort gezet, tenzij Botwinnik haar zonder ver der spelen gewonnen geeft. De wat er polocom petitie Voor de eerste klasse heren van de water- polocompetitie district Noordholland is DWR in Amsterdam ten strijde getrokken tegen Dolfijn. DWR moest in de laatste mi nuut van de strijd de eer aan de gasthe ren laten. Na een minuut spelen verraste de DWR- midvoor Kollerie de Dolfijn-doelman met een achterwaarts schot. Toen volgde er over en weer aanvallen, maar kort voor rust moest DWR de leiding prijsgeven. In de tweede helft werden aan beide kanten de aanvallers produktiever. Met een druk- bal speelde Muller Dolfijn de leiding in handen, waarna Kollerie uit een voorzet van Wisker de gelijkmaker produceerde. Dolfijn had wederom een antwoord klaar; drie-twee. Wisker maakte gelijk. Fel werd daarna aan beide kanten de strijd om het winnende doelpunt ingezet: vier-drie. De reserves van DWR kregen in het Sportfondsenbad in Haarlem Watervrien den op bezoek. Watervrienden wilde re vanche nemen voor de in de thuiswedstrijd geleden nederlaag. DWR kwam als over winnaar uit de strijd en het behaalde de kampioenstitel van de eerste klasse heren Kringcompetitie. De DWR-dames, eerste klasse kring, bon den de strijd aan tegen DWT 4, dat weinig tegenstand bood. Ina Braun (6), Greet Nachtegeller en Ali Drogtrop brachten de DWR overwinning op acht-nul. Voor de tweede klasse heren Competitie District Noordholland, speelde HVGB 2 uit tegen DJK 2 en won met vier-twee. Recti ficatie: Haarlem 3 NVA 1-4. In de maanden juni en juli zullen weer de eindexamens gehouden worden voor gymnasium, hbs a en hbs b, Als gecommiteerden voor de eindexamens gymnasium zijn aangewezen: Kcnnemer lyceum Overvecn: 12, 13, 14 en 15 juni, prof, dr. P. A. van Stempvoort, Groningen, prof. dr. W. J. Wieringa, Amsterdam, dr. W. Post, Bussum en prof. dr. H. Gerding, Amster. dam. Jac. P. Thijsselyceum: 12 en 13 juni, dr. J. C. Vollebregt. 's Gravenhage, prof. dr. F. D. K. Bosch, Leiden, J. H. Bannier, Wassenaar en dr. ir C. J. de Wolff, Hilversum. Gemeentelijk gymnasium te Haarlem: 31 mei, 1 en 3 juni, prof. dr. K. Kukenheim, Leiden, prof. dr. G. A. van Es, Groningen, prof. ar. E. J. Dijksterhuis, Bilthoven en prof. dr. L. Algera, Amsterdam. Coornhertlyceum te Haarlem: 31 mei, 1, 3. 4, 5, 6 en 7 juni dr. H. L. W. Nelson, Bilthoven, prof. mr. dr. J. A. van Praag, Santpoort, dr. W. C. Post, Bussum en dr. H. Couvert, Deventer. Lorentzlyceum te Haarlem: 27, 28 en 29 juni. prof. dr. C. W. Mönnich, Amsterdam, prof. dr. A. Reichling, Amsterdam en prof. dr. C. Visser, Voorschoten. Christelijk lyceum, Emmekade te Haarlem: 12, 13, 14 en 15 juni, dr. C. Spoelder, Haarlem, prof. dr. J. P. B. de Josselin de Jong, Leiden, prof. dr. H. Bremerkamp, Delft en dr. C. A. Sa- lemink, Utrecht. Christelijk lyceum Marnix van St. Aldcgonde: 12. 13, 14 en 15 juni, A. J. S. van Dam, 's Gra venhage, prof. dr. E. Visser, Groningen, prof. dr. Th. J. G. Locher, Leiden en prof. dr. J. H. van Deth, Bilthoven. R.K. lyceum voor meisjes Sancta Maria: 20, 21, 22, 24 en 25 juni, dr. Ph. G. Gunningh, Amers foort, dr. R. Schokker, Harderwijk, prof. dr. L. Kuipers, Delft en dr. K. Kuiper, Ermelo. Triniteltslyceum, Zijlweg: 29 en 31 mei, 1, 3. 4, 5 en 6 juni, prof. dr. A. W. de Groot, Laren, prof. dr. J. H. Terlingen, Nijmegen, dr. P. G. Cath, Huis ter Heide en dr. J. B. Schute, Am sterdam. Gymnasium Felisenum te Velsen: 22, 24 en 25 juni. dr. J. A. Schroder. Amsterdam, prof. dr. J. F. Röttger. Nijmegen, dr. W. Verdenius, Breda en prof. dr. L. Algera, Amsterdam. Afdelingen h.b.s. a en b Voor de examens hogere burgerscholen A en B zijn als deskundigen aangewezen: Kcnnemer lyceum te O ver veen: afdeling hbs A, 5, 6, 8. 9 en 10 juli, dr. J. S. Bartstra Sr.. Haar lem. dr D H Peereboom Voller, Overvecn on ds. F. L. van Duykeren, Amsterdam-Z.; afdeling hbs B. 27, 28 en 29 juni en 1, 2, 3 en 4 juli, A. J. van der Loo, Haarlem, dr. L. D. Brongersma, Leiden en dr. C. Brouwer. Haarlem. Jac. P. Thijsselyceum te O verveen: afdeling hbs A, 2, 3 en 4 juli, mej. mr. M. A. Sebus, De Bilt, K. Bouma, Amersfoort en mevr. J. M. Scheffer-van Overveldt, Wassenaar; afdeling hbs B, 19, 20, 21 en 22 juni, dr. J. G. Dijkman, Haarlem, mevr. C. G. Zeven-de Haas, 's-Graven- hage. mevr. A. M. Zuidweg-Glas, Bilthoven. Gemeentelijke hogereburgerschool A, hbs A, 20, 21, 22. 24 25 26 en 27 juni. L. Cohen, Over vecn, mr. H. M. Kits van Heijningen. Haarlem en J. Schouten, Huizen (N.H.); hbs B, 25, 26, 27. 28 en 29 juni en 1, 2, 3 en 4 juli, B, W. Stegger- da. Delft, mevr. dr. M. Brongersma-Sanders. Leiden en mevr. H. O. H. van Lessen-Douwes Dekker, Utrecht. Gemeentelijke hogereburgerschool voor meis jes: afdeling hbs B, 8 en 8 juli. B. W. Steggerda, Delft, mevr. Dr. M. Brongersma-Sanders, Leiden cn mevr. H. O. H. van Lessen-Douwes Deker, Utrecht. Coornhertlyceum: afdeling hbs A, 25, 26, 27, 28 en 29 juni, dr. J. S. Bartstra Sr., Haarlem, dr. D. H. Peereboom Voller. Overveen en ds. F. L. van Duvkeren. Amsterdam-Z.: afdeling B, 17, 13, 19, 20, 21, 22 cn 24 juni, B. W. Steggerda, Delit, mevr. dr. M. Brongersma-Sanders. Leiden en mevr. H. O. H. van Lessen-Douwes Dekker, Utrecht. Lorentzlyceum: afdeling hbs A, 14, 15. 17 en 18 juni, mej. mr. M. A. Sebus, De Bilt, K. Bou ma, Amersfoort en mevr. J. M. Scheffer-van Overveldt, Wassenaar; afdeling B, 19. 20, 21, 22. 24, 25 en 26 juni, A. J. van der Loo, Haarlem, dr. L. D. Brongersma, Leiden en dr. C. Brouwer, Haarlem. Christelijk lyceum, Emmakade: afdeling hbs A, 27, 28 en 29 juni en 1 juli, mej. mr. M. A. Sebus, De Bilt, K. Bouma. Amersfoort en mevr. J. M. Scheffer-van Overveldt, Wassenaar; afde ling hbs B, 2, 3, 4. 5 en 6 juli. P. W. M. Boin. Delft, dr. M. Boeseman. Oegstgeest en mevr. A. Rijks-Hazenberg, Haarlem. Marnix van St. Aldegondelyceum: afdeling hbs A, 19. 20, 21 en 22 juni, mej. mr. M. A. Sebus. De Bilt, K. Bouma, Amersfoort en mevr. J. M. Scheffer-van Overveldt, Wassenaar-, afdeling hbs B, 25. 26, 27, 28 en 29 juni. P. W. M. Boin. Delft, dr. M. Boeseman. Oegstgeest en mevr. A. Rijks-Hazenberg, Haarlem. Mendclcollege: afdeling hbs A, 1. 2. 3 en 4 juli. dr. J. S. Bartstra Sr., Haarlem, dr. D H. Peere boom Voller, Overveen en ds. F. L. van Duyke ren, Amsterdam-Z.4, afdeling hbs B, 13, 14, 15, 17 en 18 juni, ir. J. H. Kroemer, 's-Gravenhage, dr. G. Barendrecht, Heemstede en mej. J. M. Mol- huijsen, Bilthoven. Triniteitslyceum: afdeling hbs A. 20, 21 en 22 juni, dr. J. S. Bartstra Sr., Haarlem, dr. D. H. Peereboom Voller, Overveen en ds. F. L. van Duykeren, Amsterdam: afdeling hbs B, 25, 26, 27, 28 en 29 juni, dr. J. G. Dijkman, Haarlem, mevr. C. G. Zeven-de Haas. 's-Gravenhage en mevr. A. M. Zuidweg-Glas, Bilthoven, Rijks hogereburgerschool te Velsen: afdeling A, 25 en 26 juni. mej. M. A. Sebus. De Bilt, K. Bouma, Amersfoort en mevr. J. M Scheffer- van Overveldt, Wassenaar: afdeling B, 27, 23 en 29 juni en 1, 2 en 3 juli, ir. J. H. Kroemer, 's-Gra venhage, dr. G. Barendrecht, Heemstede en mej. J. M. Molhuysen, Bilthoven. Middelbare scholen voor meisjes Kenncmrr lyceum te Overveen: 18. 19, 20. 21, 22. 24 en 25 juni mevr. L. M. Schouten-van Loon. Arnhem, mevr. dr. Ph. H. J. Brouwer-Knievim, Haarlem cn mevr. M. C. Lamar.-Bakker. De Bilt. Jac. P. Thiisselyceum: 24. 25. 26, 27, 28 en 29 juni en 1 juli. dr. W. H. Vermooten, Amster dam, mej. dr. W. S. Russer, Bennekorn en ds. H. van Schothorst. Utrecht. Gemeentelijke hogereburgerschool voor meis jes te Haarlem: 26, 27, 28 en 29 juni en 1, 2 en 3 juli, mevr I'. M. Schouten-van Loon, Arnhem, mevr. dr. Ph. H. J. Brouwer-Knierim, Haarlem en mevr, M. C. Laman-Bakker. De Bilt. Christelijk lycpum te Haarlem: 17. 18, 10, 20, 21. 22, 24, 25 en 26 juni, inevr. L. A. M. van der Weyst-van den Heuvel. 's-Hertogenbosch, mei. F. W. Rappold. Alkmaar en prof. mr. M. H. van der Valk, Amstelveen. R.K. lyceum voor meisjes Sancta Maria te Haarlem: 27. 28 en 29 juni en 1. 2. 3. 4, 5 en 6 juli mevr. L. A. M. van der Weyst-van den Heuvel, 's-Hcrtogenbosch, mej. F. W. Rappold, Alkmaar en prof. mr. M. H. van der V- 'v- Am stelveen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11