HET JONGENSEILAND lijmt kond alle bont! DE BUIT BINNEN GETAFLEX Agenda voor Haarlem Brits koninklijk paar bezoekt Parijs van 8 tot 11 april Franse regering spaart kosten noch moeite om haar gasten te behagen Als U keelpijn hebt... r Kort en bond meer dan 1000 broeken! 4 Vreemde voge! gearresteerd in West-Duitsland Dr. Agartzkassier der Westduitse communisten? Versailles uit de lucht BBC-reportage over de „spaghetti-teelt" Proces-De Queljoe brengt rare zaak aan het licht Grote verkwistingen bij verkiezingen in Indonesië Amerikaanse kernfysica onderzoekt nieuw domein Londen door Denen en Noren gepolst over Boelganins waarschuwing Onlusten op Chili: 41 doden Bondsdag ratificeert in juli Euroverdragen President van Haïti na grote staking afgetreden Wervelstormen teisterden Texas: veertien doden Tanker van Onassis haalt Makarios van Seychellen ONS VERVOLGVERHAAL DOOR MARK CROSS Moeilijkheden in Saarland bij de kabinetsformatie NIET LANGER ZOEKEN Het komende weekeinde in Schouwburg en Concertzaal WOENSDAG 3 APRIL 1957 PARIJS (Reuier) De Franse regering spaart kosten noch moeite om het bezoek, dat koningin Elizabeth en prins Philip van Groot-Brittannië van 8 tot 11 april aan Parijs zullen brengen, tot een gedenkwaar dige gebeurtenis te maken. Men is in ver sneld tempo bezig met de voorbereidingen. De laatste hand woi'dt gelegd aan de res tauratie van het theater van Lodewijk XV in het paleis van Versailles, waar de ko ninklijke gasten een opvoering van'„Les Indes Galantes" van de achttiende eeuwse componist Jean-Philippe Rameau door het Parijse operagezelschap zullen bijwonen. De restauratiewerkzaamheden, die vier jaar geleden begonnen, hebben ongeveer tien miljoen gulden gekost.' De kleurigste gebeurtenis zal zijn een optocht en vuurwerk aan de oevers van de Seine tijdens een avondrondvaart over de rivier. Militairen in uniformen welke vier eeuwen Franse geschiedenis vertegenwoor digen. en koorknapen zullen het koninklijk paar een groet brengen tegen de achter grond van het verlichte Louvre en de Notre Dame. In de winkeletalages zullen portretten van de koningin en de prins te zien zijn. Vele winkeliers zullen versieringen aan brengen, geïnspireerd op het thema van de Entente Cordiale tussen Frankrijk en Groot-Brittannië, welke vijftig jaar oud is. Straatlantaarns zullen met vlaggedoeken in de nationale kleuren van beide landen versierd zijn en er zullen grote kronen wor den opgehangen boven de Champs Elysées. In de spiegelzaal van het paleis van Ver sailles, waar in 1919 het verdrag van Ver sailles werd getekend, zal de vorstelijke gasten een banket worden aangeboden, waaraan vooraanstaande Fransen en Brit ten zullen aanzitten. Het drukbezette pro gramma omvat voorts onder meer een diner in het. Louvre, een receptie in het stad huis en een samenkomst met een deel van de Britse kolonie in Parijs. De prins zal nog een bezoek brengen aan het onderzoek centrum voor kern-energie te Saclay nabij Parijs. Het koninklijk paar zal verblijven in het Elysée, het paleis dat Lodewijk XV voor zijn maitresse madame de Pompadour liet bouwen en dat thans de residentie van de (Van onze correspondent in Bonn) De arrestatie van dr. Viktor Agartz, de gewezen leider van de economisch-weten- schappelijke dienst van de „Deutsche Ge- werkschafsbund", het Westduitse vakver bond dat meer dan zes miljoen werk nemers omvat, heeft veel opzien gebaard. De arrestatie geschiedde op last van de procureur-generaal van het bondgge- rechtshof in Karlsruhe. Dit is na het „Bundesverfassungsgericht" (dat zich uit sluitend met kwesties betreffende de grondwet bezig houdt) het hoogste rech terlijke college in de bondsrepubliek. Dr. Agartz wordt ervan beschuldigd voort durend aanzienlijke geldbedragen uit Oost-Duitsland te hebben gekregen voor communisten in West-Duitsland, wier par ty in augustus door het Bundesverfas sungsgericht werd verboden. Dr. Agartz is een vreemde figuur, die in het begin van 1955 als hoofd van de eco- nomisch-wetenschappelijke dienst van het vakverbond hooglopende ruzie kreeg met een van zijn medewerkers, professor Gleitze, die twee jaar tevoren uit Oost- Duitsland was gevlucht. Agartz beweerde, dat Gleitze verbindingen onderhield met communistische leiders in Oost-Duitsland. Hij kwam met kopieën van brieven voor de dag, die Gleitze aan communistische instanties in Oost-Duitsland zou hebben gestuurd. Die brieven bleken echter vals te zijn. Agartz werd op non-actief gesteld met een maandelijkse uitkering van 1500 mark. Hij richtte een nieuw instituut voor economisch onderzoek op, dat een twee maandelijks economisch informatiebulle tin uitgaf. In deze publicaties viel hij de politiek van zijn vroegere vrienden, de Westduitse socialisten zo fel aan, dat het hoofdbestuur van de DGB alle vakbonds functionarissen in het land verbood abon nementsgelden voor die informatiedienst uit de kassa's van de vakverenigingen te betalen. Agartz heeft verleden herfst op uit nodiging een reis naar Moskou gemhékt on onlangs werd bij de grenspos' ''cn van Brunswijk) een van A""- Versailles biedt van de lucht uit gezien een eigenaardig panorama door de systematiek in de aanleg van het paleis van Lodewijk XIV en de omliggende parken, fonteinen, vijvers en bossen. Wie er bekend is, kan met behulp van een vergrootglas, de weg wel vinden in deze doolhof. president van de Franse republiek is. Pre sident Coty heeft zijn gasten de koninklijke appartementen ter beschikking gesteld. Uit de suite van prins Philip zullen alle mo derne meubelen worden verwijderd. De ka mers zullen in de stijl van de tijd van ko ning Lodewijk XVI worden gedecoreerd. De koningin is de gouden kamer toegewe zen, die uitziet on het park en waarin een hemelbed staat, dat door keizer Napoléon I werd gebruikt en onlangs nog door mevrouw Tito, de echtgenote van de Joegoslavische president. Het zal het eerste bezoek van een rege rende Britse soeverein zijn sedert dat van koning George VI en zijn echtgenote, ne gentien jaar geleden. Koningin Elizabeth, toen nog prinses, was negen jaar geleden voor het laatst in Parijs. De Engelse televisiekijkers zagen maan dagavond boeren hun spaghetti-bomen plukken. De commentator Richard Dimbley vertelde over de wonderen van de Italiaan se en Zwitserse spaghetli-boerderijen en de kijkers zagen een film van in kleurige kleding gestoken boeren, die de spaghetti uit de bomen plukten en in de zon te dro gen legden. „De buitengewoon zachte winter heeft een prachtige spaghettioogst opgeleverd", vertelde Dimbleby, „altijd bestaat de kans dat vorst de oogst ruïneert en natuurlijk is de spaghetti-worm een voortdurende drei ging." Een woordvoerder van dc BBC vertelde dat honderden kijkers na de uitzending hebben opgebeld om te zeggen dat spa ghetti niet aan bomen groeit. Toen geant woord werd dat het een 1-aprilgrap was, legden de meesten de telefoon meer zonder nog wat te zeggen. (Van onze correspondent in Djakarta) Binnenkort zal de gewezen directeur van de Landsdrukkerij, de heer P. de Queljoe, terecht staan, beschuldigd van verduiste ring van ongeveer anderhalf miljoen roe- piah. die deel uitmaakten van de fondsen, beschikbaar gesteld voor de in september 1955 gehouden algemene verkiezingen. Voor een zelfde feit zal begin april de heer Lie Hok Thay, die eveneens aan de Landsdrukkerij was verbonden, worden be recht. Ook hij heeft omstreeks een miljoen van de verkiezingsgelden in eigen zak laten verdwijnen. De verkiezingen hebben in totaal onge veer 500 miljoen roepiah gekost. Dat het wel wat goedkoper had gekund, is niet alleen gebleken door de hier genoemde verduisteringsgevallen. Men is namelijk ook nog al royaal omgesprongen met de aanschaffing van materiaal en niet alleen bij de vervaardiging van verkiezingsdruk werk waarin de heren De Queljoe en Lie de hand hadden. Wat dat betreft: anderhalf jaar na de verkiezingen liggen er in Semarang nog 170.000 kg aan niet meer te gebruiken stembiljetten. Het is in totaal 220 ton ge weest, maar 50 ton is al als oud papier de deur uit. Als men rekent, dat die 220 ton als oud papier een kleine 400.000 roepiah waard waren, dan kan men ongeveer na gaan wat zij als stembiljetten onnodig hebben gekost. Ook met. de bestelling van stembussen is men kwistig te werk gegaan. In een pak huis in Koedoes liggen er daarvan 18.851 stuks opgeslagen, die te veel zijn aangemaakt, en dus niet gebruikt, voor de provincie Midden-Java alleen reeds. Als men ook voor de andere provincies het be nodigd aantal zo ruim heeft geschat; liggen er nog heel wat stembussen in Indo nesië. Die in Koedoes gaat men nu pro beren aan de man te brengen. WASHINGTON (Reuter/AFP) De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft maandag plannen bekend gemaakt voor de bouw van een proefreactor voor toepassing van thermonucleaire energie voor vreedzaam gebruik. Deze reactor, „Stellarator" genoemd, zou worden ge bouwd in een instituut van de universi teit van Princeton en in 1960 of 1961 in gebruik kunnen worden genomen. De werkzaamheden zullen deze zomer begin nen. indien het congres de benodigde gel den beschikbaar stelt, aldus heeft de voor zitter van de commissie, admiraal Strauss, op een persconferentie meegedeeld. Strauss zei, dat een onder controle staand vrijkomen van energie bij het thermonu cleaire fusieproces een hoop voor de ver der verwijderde toekomst is. In de huidige reactors wordt energie opgewekt door het atomische splijtingsproces. Een gecontro leerde thermonucleaire fusie zal de mens voor het eerst een onbeperkte energie bron "geven. Vele jaren van intensief werk kunnen nog vereist zijn om een thermonucleair apparaat te ontwerpen, dat meer energie geeft dan het verbruikt, aldus Strauss. Daarna kan het nog jaren duren, voordat een reactor kan worden gebouwd, die met de gewone energiebronnen zal kunnen concurreren. Admiraal Strauss zei aan te nemen, dat de Verenigde Staten op dit terrein een voorsprong hebben op de Sovjet-Unie. Verder zei hij, dat de „Stellarator" slechts één van de manieren is, waarop wordt getracht het gebruik van de energie bron van de sterren dienstbaar te maken aan de mens. ADVERTENTIE LONDEN (Reuter) De Deense ambas sadeur en de Noorse zaakgelastigde in Londen hebben op hun verzoek gezamen lijk een onderhoud gehad met de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, vermoedelijk over de brieven waar in premier Boeïganin' de Deense en de Noorse premier heeft gewaarschuwd zich niet te laten gebruiken als atoombases tegen de Sovjet-Unie. De ministers van Buitenlandse Zaken van de noordse landen komen de volgende week in Helsinki bij een. Men vermoedt, dat Noorwegen en Denemarken met het oog op deze confe rentie het Britse standpunt ten aanzien van Boelganins brieven willen vernemen. (UP) In een uitzending van radio Moskou is ontkend, dat de brieven van Boeïganin aan Noorwegen en Denemarken bedoeld waren om deze landen uit NAVO- verband te trekken of de betrekkingen tussen deze landen en Noord-Amerika te schaden. Het doel van de brieven was niet te dreigen, maar af te wenden. De Sovjet- Unie eerbiedigt de neutralitëits-politiek van Zweden, en beschouwt deze als een belangrijke vredes-factor in Noord-Europa. „We moeien meneer Pino waarschuwen!", zei Rick. „Ja, dat moeten we zeker", zei Bunkie. Ik begrijp er niks van!" Bunkie ging naar de plaats, waar meneer Pino zat en zei hem, wat ze hadden ont dekt. Daar schrok, meneer Pino van. „Wat? Waar kan die jongen dan zijn?!", zei hij verschrikt. En toen riep h\j luid: Jongens, luister! Wie heeft Oepoetie gezien? Wie weet waar hij is? Maar niemand wist het. „Dan gaan we hem zoeken, vlug!", zei meneer Pino. 47-48 ADVERTENTIE kunstharslijm Ceta-Bever SANTIAGO (Reuter) De Chileense re gering heeft dinsdagavond de staat van beleg afgekondigd, nadat in de hoofdstad, Santiago, 41 mensen om het leven waren gekomen bij betogingen tegen een onlangs van kracht geworden verhoging van de ta rieven der openbare vervoermiddelen. Zie kenhuizen meldden, dat 120 personen zijn gewond, van wie velen er ernstig aan toe zyn. De regering gaf de strijdkrachten order aan alle ongeregeldheden een einde te ma ken, nadat demonstranten tweemaal tever geefs hadden getracht in het regerings paleis binnen te dringen. De regering deelde voorts in een radio uitzending mee, dat de bevelhebber van de zone der ongeregeldheden zijn troepen opdracht had gegeven het vuur te openen op iedere aanvaller. Hij gaf tevens bevel alle openbare gelegenheden, die nog open waren, te sluiten. Het leger heeft de controle over Santiago van de politie overgenomen. De demon stranten hadden branden gesticht en scha de aangericht aan talloze winkels. Lan tarens, verkeerssignalen en banken op pleinen werden vernield. Alle openbare vervoermiddelen werden buiten bedrijf ge steld, nadat de menigte 22 trolleybussen omver had gegooid en vernield. Volgens betrouwbare zegslieden werden meer dan vijftig carabinieri door het leger gearresteerd, omdat zij geweigerd hadden gehoor te geven aan orders van legeroffi cieren om het schieten op demonstanten te staken. De studentenfederatie gaf een communiqué uit, waarin de onmiddelijke ontbinding en reorganisatie van de politie werd geëist. BONN (AFP/DPA) De Westduitse Bondsdag zal niet op reces gaan alvorens de verdragen voor een Europese Econo mische Gemeenschap en Euratoom behan deld te hebben, zo heeft de commissie van fractievoorzitters besloten, die de defini tieve agenda van de huidige zittingsperiode heeft vastgesteld. Volgens het huidige pro gramma voor de periode tot de verkiezin gen in het najaar wil het Westduitse parle ment reeds in de tweede week van mei een aanvang maken met de definitieve behan deling van de wetsvoorstellen tot ratifi catie van de Euro-verdragen. Men ver wacht., dat de Bondsdag de wetsvoorstellen op 6 of 7 juli zal aannemen. Ook de bonds raad zal de wetsvoorstellen zoveel moge lijk zonder vertraging behandelen. Ter vereenvoudiging van de procedure overweegt men in de Bondsdag de vorming van een speciale commissie, die alle des kundigen zou verenigen en die gelijktijdige beraadslagingen in een groot aantal parle mentscommissies overbodig zou maken. WAARDEVOLLE BOEKEN GESTOLEN UIT ARTIS-BOEKERIJ In het afgelopen weekeinde zijn zes waardevolle boeken uit de bibliotheek van Artis in Amsterdam gestolen. De dader verschafte zich met een valse sleutel toe gang tot de boekerij. PORT AU PRINCE (UP) De opperbe velhebber van het leger van Haïti, Leon Cantave, heeft gisteravond het aftreden van de voorlopige president Franck Syl- vain bekendgemaakt. Hy zeide, dat Sylvain onder bewaking van het leger is gesteld in afwachting van de resultaten van een on derzoek naar de omstandigheden die leid den tot de algemene staking in Port au Prince, de hoofdstad. De staking ging gepaard met demonstra ties tegen Sylvain, die er van wordt ver dacht één der zeven kandidaten voor de komende presidentsverkiezingen te hebben bevoordeeld. Het bericht van het aftreden van Syl vain is in Haïti met grote vreugde ontvan gen. Cantave zeide, dat het leger neutraal was, maar belang had hij het handhaven van vrede en veiligheid. Senator Louis Dejoie, een kandidaat voor het presidentschap, die gesteund wordt door de meeste oppositieleiders, heeft na het aftreden van Sylvain de aan de gang zijnde staking doen afgelasten. DALLAS, Texas (UP) Dinsdagavond heelt een wervelstorm de stad Dallas in Texas geteisterd en tal van kleinere wer velstormen geeselden het noordelijk deel van Texas en het zuidelijk deel van Okla homa. Volgens de jongste gegevens kwa men 14 mensen om het leven en 152 wer den gewond. In Dallas bedroeg het aantal doden 8 en het aantal gewonden 118. In Oklahoma kwamen 5 personen om en wer den 30 gewond. Elders werd nog 1 per soon gedood en kregen 4 letsel. Op een ogenblik woedden er alleen al in het gebied van Sherman in Texas vijf wervelstormen. Dallas, op een na de groot ste stad vap Texas, werd het zwaarst ge troffen. De politie schat, dat daar 800 hui zen vernield of beschadigd werden en de schade wordt op minstens 1.500.000 dollar geschat. De storm, die Dallas gedurende 20 minu ten teisterde, veroorzaakte meer schade en meer slachtoffers dan alle andere bij el kaar. ATHENE (Reuter). De Griekse re gering heeft met de Griekse reder Onas sis een regeling getroffen voor het afhalen van aartsbisschop Makarios van de Sey- chellen-eilanden. Een van de schepen van Onassis, de „Olympic Thunder", zal donderdag in Mahe aankomen om Makarios op te halen, zo is dinsdag in Athene officieel bekend gemaakt. De Britse regering maakte de vorige week bekend, dat de aartsbisschop, die vorig jaar maart naar de Seychellen ver bannen werd omdat hij weigerde de anti- Britse gewelddaden op Cyprus te veroor delen, vrijgelaten zal worden. Makarios mag echter niet naar Cyprus terugkeren. A werkers aangehouden, die V 091 mark bi.i -eng<?n; HOOFDSTUK IV 22 In een zeer royaal gemeubileerde kamer op de boven- ste verdieping van een flat op Soho Square, een ruim te, die alle kentekenen droeg, dat zij door een vrijgezel be woond werd, zaten vier mannen op hun gemak in luie stoelen, rokende en gewikkeld in een luchtige conver satie. Iedere journalist in heel Engeland zou zeer waar schijnlijk de namen van die vier hebben kunnen opnoe men. zonder er maar even over te denken. Hij zou gewe ten hebben, dat de lange, magere, gebruinde heer met de monocle, die zich onderuit had laten zakken, niemand anders was dan Sir Hugh Williamson, beroemd ontdek kingsreiziger en vermaard jager; dat de joviale oudere heer met reeds zilvergrijs haar Alan Sylvester was, de zeer populaire toneelspeler en schouwburgdirecteur. Ook ?.ou hij hebben kunnen vertellen, dat de machtige, krul- harige jonge reus, die juist bezig was zijn pijp schoon te maken, de naam droeg van Lord Trevitter, een man van naam in de sportwereld, terwijl nummer vier niemand minder was dan Martin Everest, rijksadvocaat en advi seur van Financiën. Maar wat hij niet geweten %ou heb ben, was, dat deze vier bekende mannen Daphne Wrav- ne's onbekende raadgevers waren.... Er heerste een prettige ongedwongen sfeer. Deze vier bekende mannen plaagden elkaar als schooljongens, als zij, zoals nu. bijeen waren om een nieuwe misdaad te onderzoeken. Zij hielden van de spanning, die eraan ver bonden was en zij waren allen bijzonder gesteld op Daphne, die zij van hun jeugd al hadden gekend. „Er is tegenwoordig een betreurenswaardig gebrek aan oorspronkelijkheid onder de misdadigers", merkte de toneelspeler nadenkend op. „Maar dat is trouwens op -ill^ terreinen des levens merkbaar", voegde hij er iet- va' spottend aan toe. „Trouwens, al te veel fantasie 'mder'het geboefte zou Daphne in moeilijkheden zich had van de FDGB, de Freie Deutsche Gewerkschafs Bund", het Oostd'Htse com munistische vakverbond. In een jaar tijds heeft de FDGB meer dan 100.000 mark aan dr. Agartz gestuurd. Het Bundesgerichts- hof zal onderzoeken of dr. Agartz dat geld ter beschikking heeft gesteld van de com munisten in West-Duitsland. „O maar die houdt ervan", viel de ontdekkingsreiziger hem in de rede, „omdat ze zich dan moet inspannen om die moeilijkheden te overwinnen". „Ik geloof, dat de onderwereld eerder voor Daphne bang is dan zij voor nieuwe vondsten van de schavuiten", zei Everest. „Daar sla je de spijker op de kop, Martin", sprak Wil liamson. „Kortgeleden had ik het er nog met iemand over, die beroepshalve op de hoogte is van de opinies onder de heren deugnieten. En die zei me, dat alleen reeds het noemen van Daphne's naam iedere boef de schrik in de benen doet slaan. Om zijn eigen woorden te gebruiken: ze weten wat hun te wachten staat als de politie achter ze aanzit, maar die rechercheurs van Daphne houden er eigen methoden op na, waar ze alles behalve op gesteld zijn". „Een mooi compliment", mompelde de acteur met vol doening. Even later kwam Daphne binnen, die nog wat opge ruimd had in de keuken. Hun jolige toon werd nu ernsti ger, want ze begrepen, dat er zaken gedaan moesten worden. t „Ik ben blij, dat jullie allemaal hier bent", zei Daphne, nadat ze zich in de kring geschaard had, „want hoe lan ger ik over die kwestie denk, waarover ik jullie hier heb laten komen, hoe meer ik me afvraag, hoe we haar moeten aanpakken. Ik geloof niet, dat we er ooit zó een hebben gehad en, eerlijk gezegd, hoop ik er nooit meer een van dit soort tegen te komen. Maar laat me bij het begin beginnen en laat ik jullie alles vertellen wat er zich heeft afgespeeld sinds Joan bij me kwam en tegen me zei, dat een vriendin graag mijn advies zou willen hebben". Daarop verhaalde zij nauwkeurig, wat Sheila Morstone haar die ochtend had meegedeeld over de twee vreemde bezoekers en dat zij, Daphne, het van be lang had gevonden Saunders en Masterson achter haar aan te sturen om te zorgen, dat ze veilig thuis kwam. „Het lag voor de hand dat te doen", ging ze voort, „en iets wat iedereen in mijn positie zou hebben gedaan of althans had behoren te doen. Niettemin ben ik dolblij, dat ik het deed". Nauwkeurig beschreef ze, wat er op korte afstand van het Witte Huis met het meisje was gebeurd, haar eigen tocht naar Sheila's woning, haar onderzoek in het bos en de vondst van de kogel en de opdracht aan Saunders en Masterson zorg te dragen voor de beide vrouwen tot dat ze verder instructies kregen. Hugh zal jullie wel verteld hebben, dat ik een onbe kend heerschap aan de telefoon gehad heb, die, ongeveer nadat Sheila Conduit Street had verlaten, op de gebrui kelijke manier bedreigingen naar mijn hoofd slingerde als ik mij er niet buiten hield". „En daarom", zei ze, terwijl ze zich tot Williamson wendde, „heb ik je opgebeld en de groep bij elkaar ge roepen. Als een van jullie mij kan zeggen, wat de beste manier is om deze zaak aan te pakken, zal ik hem zeer dankbaar zijn. Want ik zie er op het ogenblik geen gat in". Er volgde een stilte, die als het ware vervuld was van de verlegenheid, waarin dit verrassende verhaal zelfs deze mannen voor een ogenblik had gebracht. Tenslotte nam de advocaat zijn pijp uit de mond en vroeg: „Vertel me nog eens precies, hoe lang dat buitentje leeg heeft gestaan, Daph, voordat juffrouw Morstone het kocht". „Ongeveer twintig jaar, Martin, als ik de makelaars mag geloven, die ik daar naar gevraagd heb. De vorige eigenares wilde het huis niet verkopen behalve tegen een zeer hoge prijs, die niemand ervoor wilde betalen. En of schoon het er natuurlijk vreselijk begon uit te zien doordat het steeds maar leegstond, weigerde zij er ook maar één cent aan ten koste te leggen. Maar toen ze eenmaal was overleden, waren haar erfgenamen bereid iedere prijs aan te nemen, die zij ervoor konden krijgen. Maar een ruïne, omringd door een wildernis, is niet in trek: er zijn maar weinig mensen, die een huis voor tien duizend gulden willen kopen als ze er nog eens twintig- of dertigduizend tegen aan willen gooien om het be woonbaar te maken". „Ja, dat snap ik. Maar juffrouw Morstone is dus blijk baar de uitzondering op de regel geweest. Tussen haak jes, je hebt waarschijnlijk het hele huis gezien, niet waar?" „Ja zeker". „En je hebt de dames Morstone terdege ondervraagd?" Daphne knikte. „Heeft een van haar iets in haar bezit, dat werkelijk veel geld waard is? Want het spreekt vanzelf, dat die lieden, die zo dolgraag het huis willen binnenkomen of het zelfs willen kopen, achter iets van zeer grote waarde aanzitten". „Ze zijn zelfs bereid om er een moord voor te ple gen!", liet Sylvester zich horen. Maar daar was Daphne het niet mee eens. (Wordt vervolgd). Bij explosie gedood. De 30-jarige werk man M. J. Pel uit Utrecht is om het leven gekomen toen een gasfles, die hij kapot wil de slaan, explodeerde. Een van de flessen was waarschijnlijk nog gevuld. Toen P. de fles kapot wilde slaan explodeerde deze en werd hij getroffen door scherven. Het slacht offer was vrijwel onmiddellijk dood. SAARBRiiCKEN (DPA/AFP) De de missionaire Saarlandse minister-president, dr. Ney, heeft de opdracht lot vorming van een nieuw kabinet teruggegeven. Zijn po ging een kabinet te vormen van christen democraten, sociaal-democraten, de demo cratische partij en christelijke volkspartij is mislukt, doordat de voorwaarden van.de democratische partij voor dr. Ney onaan vaardbaar waren. De christen-democratische unie heeft thans dr. Röder, lid van de Westduitse Bondsdag en de Saarlandse Landdag, op dracht gegeven te trachten een nieuw kabinet te vormen. In het weekeinde zal Röder meedelen, of hij de opdracht zal aannemen. Scheidsgerecht Te Saarbrücken is dinsdag het Scheids gerecht, als voorzien in het Frans-Duitse Saarakkoord, geïnstalleerd. Dit instituut zal beslissen over eventuele geschillen die uit de interpretatie van het akkoord zou den kunnen voortvloeien. De Italiaanse hoogleraar Ago is tot voorzitten, benoemd voor de tijd van drie jaar. ADVERTENTIE Bij DOUWMA keus uit Gc-n. Cronjcstraal 40 - 44 - Haarlem-Noord Tel. 15438 Zaterdag 6 april. Stadsschouwburg, 20 u. De Haagse Comedie geeft onder regie van Cees Laseur een voorstelling van „Drie koningenavond" (Twelfth Night)- van Sha kespeare met onder meer Ida Wasserman, Enny Meunier, Elisabeth Andersen en Al bert van Dalsum. Zondag 7 april, Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagse Comedie geeft onder'regie van Paul Steenbergen een voorstelling van'„The great Sebastians" van Howard Lindsay en Russel Crouse met onder meer Ida Wasser.- man en Joris Diels. WOENSDAG 3 APRIL Minerva: .Engelen zonder vléügels". 14 j.. 815 uur. Lido: „Battle Hymn", 14 'jaai\ 7 en 9.15 uur. Luxor: „Richard III, 14 jaar. 7.30 u. Rembrandt: „De kapitein van Köpenick". alle leeftijden, 7 en 915 uur. Cinema Palace,: „Kruispunt Bhowani", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Leve de Jantjes", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Congo-desperado's", 14 jaar, 7 en 1.15 uur Roxy: „Een van het circus", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Stadsschouw burg: „Rotterdams Toneel met „Het lied van de moordenaar", 8 uur. De Vleesbal: In het kader van de boekenweek, vertolking van „het boek Esther" en „het Hildebrand-mo- nument op pad" door het poppentheater „Het kleine wereldtoneel", 8 uur. Concert gebouw: Uitvoering Toonkunstorkest o.l.v. Marinus Adam met solistische medewerking van leerlingen der muziekschool en leden van het toonkunstorkest. 8 uur. Dv NDERDAG 4 APRIL Minerva: „Als de dauw hangt valt ér regen", 18 jaar. 8.15 u. Lido: ..Battle Hymn". 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Richard" III". 14 jaar. 2 en 7.30 uur. Rembrandt: ..De kapitein van Köpenick", alle leeftijden, -2, 415, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Kruis punt Bhowani", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Studio: „Leve de Jantjes", alle leeftijd., 2.15, 7 en 9.15 uur. Frans Ilals: „Congo-despera do's", 14 jaar, 230, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Een van het circus", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Concertgebouw: Schubert-avond met, George van Renesse, piano. Nulsgebouw: „Wat doen wij met onze vrijheid" door B. van der Meer, 8 uur. Zuidcrkapel: J. Klein Haneveld, 8 u. Jeugdkapel Sionskerk: Voördracb Isa vond door Aafje Top voor cultureel comité „Over de brug", 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6