Wat is het bijzondere van deze RUN Filter King Size Volgend jaar vermoedelijk raketwapens uit Amerika Houtrusthallen als trefplaats van nieuwe en oude kampeergewoonten VERLOVINGSRINGEN Silver Stoepke r Van dag tot dag Huidgenezing 20 stuks 95 ct Minister Staf terug Oorlogsschepen zullen er voor verbouwd moeten worden Televisie en ijskast, maar ook primus en rugzak ^praatótoel El, El... voor mi Generaal Pate in ons land Drs Van der Beugel terug uit de Verenigde Staten Heringa Wuthrich dat is iets 3 „GOED KAMP 1957" Baron Baud Grootkruis in de Huisorde van Oranje Kampeerders vondsten <Dp Examens ZATERDAG 13 APRIL 1957 lire De bezorgdheid voor de steeds verder- schrijdende inschakeling van het vernieti gende atoomwapen in de praktijkplannen van de landsverdedigingen der onder scheidene landen neemt scherpe vormen aan. Uiteraard worden de uitingen van die bezorgdheid overstemd door de stereotiepe verklaringen van de aanhangers der „vrede door krachf'-theorie, die niet ophouden te betogen dat slechts het streven naar even wicht in de bewapeningstechniek de wereldvrede waarborgt en dat alle andere overwegingen tekenen van zwakheid zou den lijken. Dit streven naar evenwicht be staat in het steeds verder volmaken van de praktische bruikbaarheid en het vernie lingsvermogen der atoomwapenen, het zo veel mogelijk beproeven van die bruikbaar heid en die vernielingskracht en het zo dicht mogelijk bij het veronderstelde doel opslaan van die atoomwapenen. Ten aanzien van punt één: het labora torium- en prototyperingswerk, heeft de Westduitse bondskanselier Adenauer op een gezamenlijk protest van achttien voor name atoomgeleerden verontwaardigd ge antwoord, dat natuurkunde niets met poli tiek te maken heeft. Het verband tussen de geleerde en de politicus wordt: blijkbaar door deze bejaarde, doch blijkbaar nog niet tot veel algemeen-maatschappelijk in zicht gekomen Duitse politieke leider ont kend, ofschoon hij toch zou kunnen weten dat zij wel degelijk een nauwe verbinding hebben: dat zij beiden behoren te werken voor hetzelfde maatschappelijke doel, na melijk het levensgeluk der mensen. Het uitzichtloze, catastrofale karakter van de situatie, waarin slechts het weder zijdse dreigen met algehele vernietiging een soort van vredestoestand behoudt, moet de geleerden wel zeer navrant voor ogen staan bij hun werk aan de kernsplitsing. Dat zij protesteren, komt uiteraard voort uit hun onderscheidingsvermogen voor wat een mens met zijn talenten mag doen en moet laten. De \yekelijks uit Rusland opklinkende proefexplosies laten weinig illusies ten aanzien van de activiteit der wederpartij, maar geven tegelijk een beeld van de vol komen averechtse uitwerking der weder zijdse dreigementen. Wat we thans een vredestoestand-door-kracht noemen, is in wezen een toestand van stimulans naar oorlog. En dan naar een oorlog waarvoor geen politicus, geen natuurkundige, geen huismoeder, geen religieus leider, geen en kel mens de verantwoording meer zal kun nen aanvaarden. Afgezien nog van het duidelijke gevaar der toenemende proefontploffingen - on danks alle pogingen om dit gevaar te ont kennen - is de huidige situatie geladen met een dreiging, die de mens dodelijk zou moeten beangstigen, indien hij tijd en in zicht genoeg had om zich die dreiging dui delijk voor ogen te stellen. Niettemin klinken steeds meer stemmen legen het bevorderen van deze dreiging op. Wanneer tien mensen protesteren betekent dat, dat honderdtallen zich daarbij zwij gend aansluiten. Zwijgend, omdat zij niets goeds meer verwachten van een protest en omdat zij nuchter genoeg zijn om te be seffen, dat het moeilijk zal zijn een andere weg te wijzen. De onmacht van de politieke leiders om die andere weg te vinden, weerspiegelt zich in hun pogingen om de fatale weg aan te prijzen als een goede. Doch nu het voor iedereen zo ontstellend duidelijk wordt waar deze weg eindigen zal, hebben die pogingen steeds minder overtuigingskracht. Een algemene onzekerheid is daarvan het gevolg, die haar stempel drukt op de samenleving. Een afstomping tot gelaten heid en fatalisme, tot scepticisme en ge brek aan vertrouwen in het gezag wordt algemener. Een verslapping van de gees telijke paraatheid tegen ondermijnende denkbeelden volgt daarop logischerwijs. En zo is de uitwerking van iets, dat wordt aangeprezen als een tovermiddel voor onze veiligheid en ons voortbestaan, in feite een vermolmende, ondergravende sluiper, die werkt in het voordeel van degenen die wij bestrijden willen. Grote teleurstelling wekt daarbij de houding van hen, die moeten en wensen te worden beschouwd als geestelijke leiders en vertegenwoordigers van een boven- maleriële levensbeschouwing. Ook hun ge zag kwijnt daardoor, terwijl het een bron van inspiratie en kracht zou moeten wezen in de benarde tijden van vandaag. En na dit alles in algemene zin te heb ben geconstateerd, moet men grote twijfel voelen opkomen over de vraag of Neder land tussen de grote machten wel zijn bij uitstek Nederlandse roeping vervult, na melijk zijn taak om in de bres te staan voor een vrediger, op betere grondslag dan de atoombom rustende verhouding tussen de staten en de volken. C ommandant van het 'Amerikaanse marinierskorps Generaal Randolph Pate, commandant van het Amerikaanse marinierskorps, is vrijdagmiddag voor een kort bezoek in Ne derland aangekomen. Generaal Pate en zijn gezelschap arriveerden om kwart over twaalf per vliegtuig uit Engeland op het marinevliegkamp Valkenburg. Hij zat hierna in de Witte Sociëteit in Den Haag aan een lunch aan, die hem door de Ame rikaanse vereniging werd aangeboden. Vervolgens bracht de generaal nog korte beleefdheidsbezoeken aan de Amerikaanse ambasadeur in Nederland H. Freeman Matthews, de Nederlandse minister voor Defensie, C. Staf, de staatssecretaris van Marine vice-admiraal b.d. H. C. W. Moorman en de bevelhebber der Neder landse Zeestrijdkrachten tevens chef van de Marinestaf vice-admiraal H. H. L. Pröpper. Zondagmiddag reis generaal Pate door naar Parijs. Mogelijkheid van nieuwe besprekingen in de toekomst Drs. E. H. van der Beugel, die als staats secretaris van Buitenlandse Zaken aan het hoofd stond van de Nederlandse delegatie, die in Amerika de luchtvaartonderhande lingen heeft gevoerd, kwam vrijdag met de „Nieuw Amsterdam" in Rotterdam aan, evenals minister Staf, die eveneens van besprekingen in de Verenigde Staten terug keerde. Over het in de Verenigde Staten bereikte resultaat verklaarde drs. Van der Beugel niet ten volle bevredigd te zijn. We heb ben, zei hij, een compromis bereikt, met alle goede en kwade eigenschappen van dien. De briefwisseling tussen president Eisenhower en minister-president Drees noemde hij een invloed ten goed. De aard van de onderhandelingen kenmerkte hij door op te merken dat het een zaak was, die ver uitging boven de normale lucht- vaartverhoudingen.. Over de mogelijkheden van nieuwe onderhandelingen in de toekomst zei drs. Van der Beugel: „De deur is niet helemaal dicht, maar wij mogen niets forceren. Wij moeten even de storm laten luwen voordat wij ons gezicht weer laten zien". Hij zei, wel tot de conclusie te zijn gekomen dat wij meer kaarten dan we tot nu toe had den in handen moeten hebben tegen de Amerikanen en hun geweldig potentieel. Het was geen kwestie van goodwill die hebben wij er genoeg maar van angst, aldus de leider van de delegatie. Huidzuiverheid-Huidaezondheid Dat het een King Size is? Die zijn er meer. Dat het een King Size filter is Ook die zijn er meer, Het bijzondere is dit't Is een filter sigaret en toch een échte sigaret. Ja, een échte sigaret. Want het Long Run acetaat filter houdt wel alles tegen dat aan de mildheid afbreuk zou kunnen doen, maar laat het rijke aroma van de Amerikaanse tabakken volledig door. U proeft dat u rookt Puistjes verdrogen door Purol poeder De minister van Defensie, ir. C. Staf, is vrijdag met de „Nieuw Amsterdam" van een bezoek aan de Verenigde Staten in ons land teruggekeerd. Hij heeft met de Ameri kaanse autoriteiten besprekingen gevoerd over verscheidene defensieproblemen. De minister zei, dat de besprekingen bijzonder vruchtdragend zijn geweest en dat hij meer begrip voor de Nederlandse voorstellen en standpunten had ontmoet dan ooit tevoren het geval is geweest. Het hoofddoel van de reis naar Amerika was het tot oplossing brengen van allerlei technische zaken die onder meer verbonden zijn aan het instellen op eikaars leger- programma. Het bleek al direct, aldus ir. Staf, dat de Amerikanen een groot ver trouwen in ons legerprogramma hebben. Uiteraard is ook van gedachten gewisseld over de nieuwe ontwikkelingen, die men overigens niet voor 1960 tegemoet kan zien. Dan zal een verdere mechanisatie worden doorgevoerd. Sprekend over de veranderingen in de strijdkrachten, gaf ir. Staf als zijn menipg te kennen, dat deze vooral bij de lucht macht merkbaar zullen zijn. Hij zei dit toen hij sprak over de nieuwe geleide pro jectielen. Ook bij de marine komen na verloop van enige tijd wijzigingen, want ook dit onderdeel van de strijdkrachten zal worden uitgerust met raketten. Dat zal overigens een kostbare geschiedenis wor den, daar de schepen, die dergelijke wa pens aan boord krijgen, verbouwd zullen moeten worden. Over zijn bezoek aan verscheidene strijd krachtenonderdelen in Amerika zei ir. Staf dat de enorme paraatheid van de stra tegische luchtmacht beslist opvallend is. De discipline staat er-op een zeer hoog peil, maar men kampt er ook met een groot personeelsgebrek. Er zijn slechts wei nig oude en ervaren opperofficieren. Het resultaat van de besprekingen is onder meer dat twee nieuwe raketwapens vermoedelijk reeds volgend jaar in Neder land zullen zijn. Het ene is de zogenaam de Honest John, een artilleriewapen, het andere de Nike, bestemd voor de lucht verdediging. Voorts is de betaling geregeld van in Amerika te plaatsen bestellingen. Op de levering moet men over het algemeen an derhalf jaar wachten, terwijl men bij het doen van de bestelling reeds moet af rekenen. Dit kon het krappe Nederlandse budget niet verdragen. Het afschaffen van luchtdoelverdediging en vervanging daarvan door raketten zal niet goedkoper zijn. Op een vraag of in Nederland atoomprojectielen zouden wor den opgeslagen, zei ir. Staf dat het hem nog niet bekend is of dat zal gebeuren. Dat hangt'geheel af van de plannen van de opperbevelhebber. Hij kon zich echter niet voorstellen dat men zoiets in vredestijd zal doen. Haarlem CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS ER IS EEN HEMELSBREED VERSCHIL tussen de trekker uit de dagen van Olim, die voorovergebogen onder een rugzak de natuur introk en het avondrood naast zijn houtvuurtje afwachtte, terwijl hij daarbij in de meeste gevallen een gitaar betokkelde en de gemiddelde vakantie-nomade van thans, zoals hij de duizenden kampeercentra van Europa bevolkt. Maar er blijft één ge meenschappelijke wezenstrek en dat is de drang om er uit te vliegen. Ondanks randsteden-Holland en emigratie-noodzaken, zijn er immers in de buurt van Sancla Margerita en Ermelo nog stille plekken, waar een scheerlijntje de grond in kan, de noklat gelegd kan worden en de slaapzak gespreid. De verschillen in opvattingen tussen de trekker van vroeger, wiens nazaten nog steeds de rugzak en de shelter prefereren, waartoe zij hun minuscule uitrustingen met behulp van een brievenweger samenstellen en de man-met-caravan, die voor een paar tientjes al een ijskastje óók kan kopen ter vervolmaking van zijn outillage, zullen tot en met maandag in en om de Haagse Houtrusthallen wegvallen, of althans ineenschrompelen. Want daar heeft de jaarlijkse ten toonstelling „Goed Kamp", onder auspiciën en toezicht van de A.N.W.B. weer haar tenten opgeslagen. Haar duizenden tenten. Buiten en binnen de hallen is heel tentenbouwend Nederland tesamen gekomen om te laten zien, cjat het ongerief, dat vroeger het kamperen in veler oog een maar simpele bezigheid voor ietwat verstilde jongelui in canvaskledij maakte, is weggevaagd en "heeft plaatsgemaakt voor kamptelevisie en luchtbed. noemd? Ge zult er na een bezoek aan deze enorme tentoonstelling, die gisteren door de directeur generaal voor de Volks gezondheid, prof. dr. P. J. Muntendam met een geestrijke speech geopend werd, ook nog niet uitgekomen zijn, want ieder ar gument van de ene standhouder krijgt on middellijk en afdoende tegenweer van een buurman. Dat is dan ook één van de be staansredenen van deze tentoonstelling: de aspirant kampeerder, of zijn meer ervaren collega te laten zien, wat er aan de markt is en hem de kans op de beste keus te geven. Bungalow De Koningin heeft tot grootkruis in de Huisorde van Oranje benoemd mr. J. C. baron Baud, grootofficier in speciale dienst van de Koningin, kamerheer in buitenge wone dienst. De Koningin heeft persoonlijk deze on derscheiding ten palcize Soestdijk uitge reikt, in verband met de herdenking van het feit dat het vrijdag 30 jaar geleden is dat baron Baud in Koninklijke dienst trad. RECTIFICATIE Vermoedelijk als gevolg van een fout in de overseining is de plaats op Madagascar, vanwaar aartsbisschop Makarios naar Nai robi in Kenya vertrok, in het onderschrift van de foto in ons blad van vrijdag, Tenc- riffe genoemd. Dit moet, zoals een lezeres tc-recht opmerkte, Tananarive zijn. Maar ook, dal de klassieke kampeerders nog steeds aan hun trekken en hun tenten kunnen komen, al heeft het houtvuur nu wel definitief moeten plaats maken voor metablokjes en butagas, waarvan thans zulke kleine apparaatjes in de handel zijn, dat elke zichzelf respecterende kruidenier wellicht binnenkort butagas in blikjes zal moeten gaan verkopen, om in een nieuwe behoefte te gaan voorzien. Ver schuiving „Goed Kamp" 1957 wordt beheerst door een paar opvallende tendenties. De opval lendste is wellicht die verschuiving van de belangstelling voor het buitenleven naar andere groepen der samenleving* en daar uit vloeit een zo duidelijke modernisering van de kampuitrustingen voort, dat de nieuwe vondsten op dit gebied haast niet meer bij te houden zijn. Die ijskast is namelijk al geen grapje meer, sinds een handige fabrikant voor 22.50 een „wondcrcooler" van nog geen kilo gewicht construeerde uit een schuimige kunststof, die ingeblikt-ijs gebruikt en die niet alleen in het kamp van groot nut kan zijn, maar ook in de huishouding. De kamp- televisie is helaas eveneens ernst gewor den: er staat een draagbare ontvanger op „Goed Kamp" die zal moeten concurreren tegen de koffergrammofoon en het avond rood en wellicht nog kans op winst maakt ook. De verfijnde luxe van het kamperen mag dan door vele raskampeerders met een denigrerend schouderophalen bekeken worden er staan meer autobezitters voor deze stands dan mannen in khaki er zit aan deze ontwikkeling de zeer goede zijde van nieuwe groepen, die hun tenten gaan opslaan en kennis maken met de genoe gens van het buitenleven. Dat zij daarbij onderkomens optrekken, die wel eens iets weg hebben van de ver sierde toegangspoort tot een middelgroot circus, is een gewoonte, die door vele hut- tenbewoners onder hun buren met misprij zen zal worden begroet, maar ze kómen dan toch maar op de campings en de kam peerterreinen en ze hébben hun villa's dan toch maar verlaten om onder de vrije he mel hun bivak op te slaan, daarbij mani pulerend met de onwillige stormlijntjes, de wiebelige tentpalen en al die andere attri buten van een tent, die vooral bij regen vaak onwillige onderdelen worden vóórhel te bouwen droge dak boven het vermoeide hoofd. Gauw te groot Als zo'n gevaarte eenmaal staat, zal va der zich het voorhoofd afwissen en zeggen, dal hij, als hij alles geweten had, liever een kleinere tent had gekocht, want daar was ook ruimte genoeg in geweest. Hij had dan ook maar naar „Goed Kamp" moeten gaan, al kunnen wij hem niet ga randeren dat alle vragen worden opgelost. Want nog steeds blijven de controverses welig tieren. Wat is beter: een dubbeldak- tent of een énkeldakje? Moet u benzine ge bruiken of petroleum, of misschien wel butagas. om het dagelijks maal te vervaar digen? En is een tent met een luifel te pre fereren. boven een hut met een abside, die in vroeger dagen een stormpunt werd ge- En er is keus. Van een prefabricated bungalow voor vijfduizend gulden compleet en veroverend ingericht via een bus-van-een-caravan in pasteltinten naar de simpelste „dwarsslaper" voor lut tele tientjes. En wie dan ook nog wat meer wil weten over de kledij, die bij een bepaalde va kantie-techniek de beste is, kan gaan zitten kijken bij een show van vakantiekleding, ten tonele gevoerd door een serie allerliefste mannequins en twee stoere trekkers, waar bij blijkt, dat al die felle kleuren het mis schien in de Houtrusthallen beter doen dan in de Ardennen. Een bessensaprode drie kwartbroek valt zo op in de natuur. Het geen wellicht derzelver bestaansrecht is. Nieuwe vondsten Wanneer ge verder wandelt, komen de nieuwe vondsten voor de dag. Een stoel, die bed kan worden, zestien koffiemokken, die de plaats innemen van één waterbeker van weleer, een standaard voor de „koe", zijnde in kampeertermen de waterzak, die bij elke tent hoort en die met behulp van een kraantje „gemolken" hoort te worden, prachtige vouwboten en een inklapbaar vakantiehuisje op wielen, waarin ruim plaats is voor vier mensen, maar dat door de kleinste auto tegen de grootste berg op getrokken kan worden. Dat in dit alles de natuurbescherming een woordje mee wilde spreken, nu er zovele nieuwe gezichten op de kampeerplaatsen verschijnen, is een noodzaak, die fors onderstreept wordt door een grote stand met de waarschuwing „Na tuurbehoud is aller plicht", waarbij foto's van boomklimmende kinderen en vernie lende volwassenen de vinger heffen. „Goed Kamp" zal in dit winderige week einde door duizenden worden bezocht, dui zenden ook. die rijp zijn geworden voor een nieuwe wijze van vakantiebesteding. Zij zullen naar huis gaan met een tas vól fol ders en een „Kampeerkampioen" van de ANWB plus een verwarde herinnering aan diverse heren, die allen het beste met hen voor hadden. Maar gelukkig is de vakantie nog ver weg en er is tijd tot overdenking. Als „Goed Kamp" tot deze overdenking heeft geleid en ten slotte tot de juiste keus, is de ANWB geheel tevreden. Staartster H. B. Fortuin 'm! AMSTERDAM iVrije Universiteit): Semi- artsexamen: J. C. Molenaar, Maassluis; G. Rippen, Amsterdam. LEIDEN: Kandidaatsexamen rechten: de dames I. H. van Romondit, Den Haag: E. W. M. J. Th. Pieterse, Den Haag; M. Rupp, Am sterdam; C. M. E. de Haas, Den Haag; en de heren L. J. W. Berger, Den Haag; W. P. Scheltema. Amsterdam; J. W. H. Com brink. Oss; J. W. van Slooten, Den Haag: B. N. Leverland, Leiden; A. Dortland. Gouda; M. Olgers, Haren (Gr.): C. J. van Epenhuysen. Vlissingen; Th. P. W. M. Kamphuisen. Velp (Gld.); S. H. A. van Opslall, Bilthoven; M. Jonker. Amsterdam; R. P. J. J. Corbeau, Corbeau, Den Haag; C. van Harberden, Den Haag. TILBURG (Katholieke Economische Hoge school) Kandidaats-examen economische wetenschappen: H. Joosten, Hocnsbroek; W. Roos. Breda: A. Brahim, Tilburg; A. Rem- kes. Utrecht; G. Akkermans, Roosendaal; R. Jacobs. Baarle Nassau; N. v. d. Dries, Til burg; G. v. d. Meys, Tilburg; J. van Greuns- ven, Tilburg; A. van Bruggen, Breda; H. van Velthoven, Den Bosch; P. Triepels, Sittard. Kandidaats-examen sociale wetenschappen: M. Loop, Wijlre. Doctoraal sociale weten schappen J: Dekker, Den Haag; pater dr. A. Verpaalen, Princenhage. Doctoraal economi sche wetenschappen: P. Peerden. Rijen. Doc toraal economische bestuurswetenschappe lijke richting (internationale specialisatie): L. Kusters, Wassenaar; M. Paymans, Til burg. ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) (Van een onzer redacteuren) De redactie van de Kampeerkampioen, het maandblad voor kampeerdersuit gegeven door de A.N.W.B., heeft zijn lezers opgeroepen de produkten van hun vindingrijkheid op kampeergebied in te zenden voor een prijsvraag „knut- selkansenin het kader van de vijfde nationale A.N.W.B.-kampeertentoon- stelling, die van 12 tot en met 15 april in en om Houtrust in Den Haag wordt gehouden. Uitgangspunt daarbij ivas de overwegingdat menig kampeeruitrus tingsstuk, dat tegenwoordig zonder meer in de buitensporthandel te ver krijgen is, is ontsproten aan het brein van een knutselaar onder de kampeer ders. De eerste prijs werd toegekend aan de heer A. v. d. Sluys te Den Haag voor een ronde kamptafel op drie af neembare poten. Het bijzondere van deze tafel is, dat hij ingevouwen op het reservewiel van de auto past en dus praktisch geen plaats inneemt. De tweede prijs ging naar de heer Borking te Naaldwijk voor een opvouwbare kampkeukentafeldie uitmunt door eenvoud en die door vrijwel iedereen met een klein beetje handigheid te maken is. De derde prijswinnaarde heer C. de Graaf in Zwolle, heeft heel wat meer tijd en moeite moeten beste den aan zijn inzendinghet hierbij afgebeelde keukenbagagewagentje ach ter zijn auto. De bak kan van het on derstel gelicht en onder de luifel van de tent geplaatst worden, waardoor men de beschikking krijgt over een aanrechtcompleet met gootsteen. Er is een komeet op komst van twee Benetux-geleerdenVroeger waren het Belgen maar met die tegenwoordige ver broedering van kolenijzer, atomen en zendagsverkeer spreekt men wat regiona- Ier Het zal wel zonder ongelukken aflopen. Het einde van de wereld ware een te ge makkelijke oplossing. De komeet heeft een staart - anders was het geen komeet, dit heeft hij met een hond gemeen. Deze heelal-hond komt van ongekende verten en verdwijnt weer in het ongewisse als een enorme zwerfkeuter. En groot gelijk. Mars, Venus, Uranus en Piuto beginnen elkaar als leden van één planetenfamilie lelijk te vervelen. En dat gezeur op aarde, lange evolutie van mole cuul tot mensal dat geruzie met Suez en Iran, koude en hete oorlog. Geen wonder dat de Belgische komeet ons even aan kijkt en dan dankbaar het heelal weer insliert. Waarlijk, waarom de sterrehond niet volgen? Het is nu toch niet meer zo on denkbaar om snel een ruimtevaartuig te lanceren en op de komeet te landenEen maal op de Benelux zwerfster gevestigd zwieren we vrolijk de oneindigheid in met achterlating van dwangbevelendokters rekeningen en achterstallige huur. Als u het mij vraagt is deze komeet een vluchteling van een of ander sterrestelsel waar het hem te heet onder de staart werd Onbetaalde rekening voor gas, jaar-in jaar-uit dezelfde loopbaan, ruzie met de planetenfamilie. Tante zei 's ochtends: „Weer je staart niet gekamd, Hans? Zal ik hem eens even fijn borstelen?" Oom zeurde hem aan zijn kometenkop, nichtje bond hem een lintje aan de staart. En op een goede dag nam die komeet de benen (of de staart) en vloog ongemerkt het heel al in. „Ben even naar de brievenbus". „Hij komt wél weer terug", zei tante ster zelfverzekerd. „Anders merkt hij wel dat het in het koude heelal ook niet alles is", zei oom „Bah, lafpoes", zei nichtje. De Belgen-komeet wapperde aanvanke lijk dapper door de wereldaether, kreeg toen honger en begon de wat bewoondere wereld op te zoeken. „Dat lijkt me een leuke zon", zei hij knipperend (het was de onze). En hij was al op weg. Het duurde wellicht enige tien duizenden jaren, zijn voeten schrijndenzijn staart was wat geschaafdmaar daar kwam hij toch uit het oneindige aangezeild. De rest kennen we. Hoe hij aangezet kwam, met zijn staart remde, zodat de rode vonken tussen de melkweg sproeiden, en toen weer dankbaar het heelal in zwenkte. De Belgen hadden het nakijken Als u over een dag of wat een merk waardig hemelverschijnsel zieteen wat kale koptamelijk bleek en met schaduwen onder de ogen, een lange neus, pientere ogen maar zwakke kinongepoetste schoe nen en geen vouw in zijn pantalonwelis waar geen staart maar twee panden van een afgedragen zomerjas. dan weet u, dat ondergetekende er de brui aan gegeven heeft en als de komeet H. B. Fortuin het wereldruim gekozen. Elke drie of vier dui zend jaar komt hij even overwippen om te kijken of het op aarde al bewoonbaarder geworden is. En dan verdwijnt hij weer voor een tijdje. Op de staart kunt u lezen: „Leest dit blad!" Want niemand kan van me zeggen dat ik niet loyaal ben. ADVERTENTIE Want zo'n prachtcollectie zie je zelden! Daarom koop ik ze zo graag bij dc kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstr. 49 - Haarlem - Tel. 20049

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 5