Fijnproevers prefereren Jxankens paasbrood Instelling voor maatschappelijke zorg te Hillegom geïnstalleerd KUNSTGEBITTEN A. ASSISTENT-VERTEGENWOORDIGER CORRESPONDENT NED, TAAL C. STENO-TYPISTE NED. TAAL flinke chauffeur Ontploffing op sleepboot LAATSTE NIEUWS W eer kinderoperette in Zandvoort HAZEWIND! De ene jongen hoort het van de ander! Psalmhoekjes B ij b e I s Boekhandel De Wit I W. Fortgens v.w.v.v 13 HAARLEMNSERMEER Aanbesteding bouw Chr. u.l.o.-school te Bloemendaal Reeën in nationale park „De Kennemerduinen" Runners in Bloemendaal naar Akkoord over de onderwijzerssalarissen Keukenhofsterrit ZANDVOORT Verhoging subsidie B. en W. vragen machtiging voor grotere leningen Alweer een raam in de Van Speykstraat Nieuw contract voor grondverhuur Wellicht acht doden Scheepvaart AUTO HUREN? KORSTJENS V.. jongens van H AZEWIND-KLEDING VERKOOPSTER en LEERLING VERKOOPSTER Méér dan een halve eeuw beroemd DINSDAG 16 APRIL 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Van de gemeente Hillegom ontvingen wij "u Pas een communiqué over de in stallatie van de gemeentelijke Instelling voor maatschappelijke zorg, die vrijdag heeft plaats gehad. Aan dit communiqué ontlenen wij onderstaand verslag. De burgemeester van Hillegom, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, heeft vrijdag ten raadhuize de gemeente lijke instelling voor maatschappelijke instelling voor maatschappelijke zorg geïnstalleerd. Hierbij waren onder meer aanwezig vertegenwoordigers van de diaconieën, van het r.k. interparochieel charitatief centrum en van het burgerlijk armbestuur. De burgemeester wees er in zijn toe spraak op, dat de leden van de nieuwe in stelling een mooie, doch moeilijk en ver antwoordelijke taak op zich nemen door hulp en steun te bieden aan die leden van de dorpsgemeenschap, die door ziekte of tegenslag in nood verkeren. Deze hulp moet met begrip en discretie worden gebo den en men zal hen, die hulp komen vra gen, steeds als mens tegemoet moeten tre den. In het belang van de betrokkenen zal samenwerking met de kerkelijke instel lingen nodig zijn, aldus de burgemeester. Tot de voorzitter van de nieuwe instel ling, de heer W. F. van Dam, zei de bur gemeester: „Uw grote maatschappelijke en bestuurservaring, uw principiële en eer lijke persoonlijkheid en uw warmkloppend hart voor de medemens, die in sociale nood verkeert, maken u tot een voorzitter, in wie alle leden van deze instelling het vol ste vertrouwen hebben". Dank bracht spr. aan de leden van het burgerlijk armbe stuur, van wie de werkzaamheden door de nieuwe gemeentelijke instelling worden overgenomen. Vervolgens sprak de heer W. J. Buur- VARKENSMARKT LEIDEN. Leiden. 16 april: Aanvoer 209 vette var kens. Notering per kg levend gewicht: lichte 170175, slagersvarkens 174178, zeugen 150156. Handel vlot. EMMABLOEMCOLLECTE De Emmabloemcollecte, die verleden week in Vijfhuizen en omgeving werd ge organiseerd door de plaatselijke afdeling van het Witte Kruis, heeft f 312,76 opge bracht. Hedenmorgen om elf uur werd in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemen daal de bouw van de Christelijke u.l.o.- school aan de Rijperweg te Bloemendaal aanbesteed. Het plan voor deze school werd ont worpen door de heer H. W. van Kempen, architect: B.N.A. te Bloemendaal. Er waren zevenentwintig inschrijvingen. Laagste inschrijfster was de firma Holle man Zn, aannemersbedrijf, Hoofdstraat 28 te Santpoort-Dorp voor een bedrag van 353.750. De hoogste inschrijver was het Nationaal Bouwbedrijf te 's-Gravenhage voor een bedrag van f 446.000. Zo spoedig mogelijk zal worden bekend gemaakt aan wie dit werk zal worden gegund. De heer J. Scholten te Enschedé heeft een tweetal reeën geschonken aan de stich ting „Het nationale park de Kennemerdui nen". De beide dieren, een bok en een hin de, zijn vorige week op een nacht in het duinterrein losgelaten; zij voelen zich kennelijk goed op hun gemak. De dieren zijn weinig schuw en vertonen geen nei ging naar elders weg te trekken. De direc teur van het park, ir. E. C. M. Roderkerk, hoopt dat door deze aanwinst weer een wildsoort kan worden gekweekt, die hier vroeger ook voorkwam. Meer dan ooit zal er nu op worden toegezien, dat geen hon den in de duinen worden meegenomen, om te voorkomen dat de dieren worden ver jaagd. B. en W. van Bloemendaal hebben aan de gemeenteraad meegedeeld, dat in de prak tijk de wenselijkheid is gebleken de alge mene politieverordening aan te vullen met een bepaling, houdende een verbod tot het aanbevelen door zogenaamde runners van bepaalde restaurants, hotels en andere lo geergelegenheden aan vreemdelingen. Zulks aanbevelen heeft niet zelden plaats op hinderlijke en opdringerige wijze, waar door aan bezoekers van de gemeente over last wordt aangedaan. Ten einde het moge lijk te maken, dat de politie in de toekomst hiertegen kan optreden, dient de algemene politieverordening te worden aangevuld met een nieuw artikel, dat als volgt luidt: „Het is verboden op of aan de openbare weg aan het publiek koffiehuizen, hotels of andere logeergelegenheden aan te bevelen, dan wel daarbij bemiddeling te verlenen, indien kan worden aangenomen dat hiervan een beroep of gewoonte wordt gemaakt". Naar wy vernemen is de voorzitter van de Raad van Arbeid te Haarlem, mr. Gaam Boot, met ingang van 1 juni benoemd tot voorzitter van de Raad van Arbeid in Den Ilaag. Mr. Boot. die ook voorzitter is van de Algemene R.K. Ambtenarenvereniging, werd op 18 .juni 1954 in zijn huidige func tie geïnstalleerd. Voordien was hij admi nistrateur van het departement van So ciale Zaken en Volksgezondheid. Hedenmorgen is in het georganiseerd overleg voor het onderwijzend personeel bij het lager onderwijs volledige overeen stemming met de regering bereikt over de salarissen. man. voorzitter van het op te heffen bur gerlijk armbestuur. Deze memoreerde hoe het werk van de armenzorg zich geleide lijk heeft ontwikkeld tot sociale zorg. Na dat de heer Buurman de nieuwe instelling succes had gewenst, sprak wethouder Van Dam. die verheugd was, dat vertegenwoor digers van kerkelijke organisaties bij de installatie aanwezig waren, immers, er zal een nauw contact tussen de nieuwe ge meentelijke instelling en de kerkelijke or ganisaties dienen te bestaan. Deze samen werking is in het belang van de mens in nood. De heer Van Dam sprak de hoop uit, dat het werk van.de nieuwe instelling de toets der kritiek zal kunnen doorstaan. Met voorbijzien van alle moeilijkheden, die aan de oprichting zijn voorafgegaan, was spr. ervan overtuigd, dat de installatie haar doel zou kunnen bereiken. Nadat de heer P. G. Goemans, oudste lid van het nieuwe bestuur, had gesproken, voerden de heren W. Imthorn, namens de diaconieën en de heer P. E. Oudejans, na mens het r.k. interparochieel centrum, het woord. Zij spraken de wens uit, dat de sa menwerking met het nieuwe gemeentelijke apparaat even goed zal zijn als met het burgerlijk armbestuur, dat thans wordt op geheven en waarvan de nieuwe instelling de werkzaamheden op een nader te bepa len tijdstip zal overnemen. VERGADERING CHRISTEN VROUWENBOND Woensdagavond vergadert de afdeling Hil legom van de Nederlandse Christen- Vrou wenbond in „Weltevreden", Ds. A. H. Schip pers zal spreken over ,.De wederkomst des heren". De Keukenhofsterrit, die zondag in de bollenstreek voor motoren en bromfietsen is gehouden, is een groot succes geworden. Niet minder dan 637 personen hebben hier aan deelgenomen. Er waren dit jaar onder meer deelnemers uit België en Duitsland, 's Avonds om vijf uur bad in „Treslong" te Hillegom de prijsuitreiking plaats. Het woord werd gevoerd door de heer G. Seppen, voor zitter van de toercommissie der K.N.M.V. Namens de organisatoren, de motorclub „De bloembollenstreek" en de V.V.V. te Hillegom. reikte de heer Seppen de prijzen uit. De oudste deelnemende bromfietser was de 76- jarige G. Brugman uit Dordrecht. De oudste deelnemende motorrijder was de heer J. P. .Toore uit Aalsmeer <61 jaar) en de oudste motorrijdster de 57-jarige mevrouw van dei- Bijl uit Amsterdam. Uit Recklinghausen (Duitsland) was een club met twintig leden aanwezig. Daar blijkens een schrijven van „de „stichting Christelijke Avond Mulo" te Haarlem het huidige subsidie-bedrag dei- gemeente Zandvoort van f 123 per leerling, niet meer toereikend is in verband met de voortdurende kostenstijgingen, stellen B. en W. van Zandvoort de raad voor, zulks op verzoek van genoemde stichting, deze subsidie voor een viertal Zandvoortse leerlingen met ingang van het cursusjaar 1955/1956 te bepalen op f 189.18 per leer ling en voor het cursusjaar 1956/1957 op maximaal f 220 per leerling. B. en W. van Zandvoort hebben de raad bericht, dat hoewel de gemeente thans in staat is maximum een bedrag van één mil joen gulden in de vorm van kort lopende leningen op te nemen, ook deze grens dei bruto vlottende schuld, hoewel de gemeen telijke uitgaven tot het uiterste worden beperkt, te laag zal blijken te zijn. Daar de moeilijkheden op de kapitaal markt onverminderd voortduren, zal het daarom nodig zijn dit maximum bedrag te verhogen, teneinde het mogelijk te ma ken, dat de gemeente aan haar betalings verplichtingen zal kunnen blijven voldoen. B. en W. vragen daarom van de raad machtiging, indien nodig dit bedrag tot twee miljoen gulden te kunnen verhogen, welke verhoging voorshands voldoende wordt geacht. Nadat dé heer B. L. Roosen. eigenaar van het perceel Van Speykstraat 20 te Zandvoort, van de gemeenteraad toeslem ming kreeg een raam in d,e zuidvleugel van zijn perceel aan te brengen waar over in een van de laatste raadsvergade ringen het een en ander is gezegd heeft thans de heer A. C. A. Piers, Van Speyk straat 21, het voorbeeld van de heer Roo sen gevolgd en aan de gemeenteraad het verzoek gericht een raam te mogen aan brengen in de achtergevel van het achter zijn perceel gelegen zomerhuis. De raad zal hierover in zijn dinsdagavond te hou den vergadering beslissen. B. en W. heb ben geen bezwaren tegen het aanbrengen van dit raam. De gemeenteraad van Zandvoort besloot in de vergadering van 23 maart 1954 de grond, waarop de terrassen van het pavil joen „Garni" waren aangelegd, van jaar tot jaar te verhuren en de grond, waarop het paviljoen werd gebouwd, in erfpacht uit te geven voor vijftig jaar met recht van koop. Dit raadsbesluit verwierf echter niet de goedkeuring van Gedeputeerde Staten en het tegen deze beslissing door de raad ingestelde beroep bij de Kroon werd op 26 augustus 1955 ongegrond verklaard. Intussen bleef de eigenaar van het pavil joen, krachtens „huui-bescherming", in het genot van de grond, doch B. en W. achten het thans gewenst, weer tot een normale huurverhouding te komen, die, afgezien van enkele ondergeschikte wijzigingen, enigszins afwijkt van het oude huurcon tract. Het betreft hier in hoofdzaak de regelingen inzake schadeloosstelling indien het paviljoen zou moeten worden afge broken, wanneer op deze plaats het zomer- centrum zou worden gerealiseerd, waarop nog altijd een mogelijkheid bestaat. Omstreeks half twaalf vanmorgen heeft zich aan boord van de sleepboot „Gun- nard" van de Nederlandse Rijnvaartver- ccniging. die bij éen scheepswerf in de Waalhaven te Rotterdam lag, een ontplof fing voorgedaan, waarbij een honderden kilo's wegende zijwand van een ketel werd weggeslingerd. Het stuk metaal kwam honderden me ters verder op een weg neer, waarbij een motorrijder werd geraakt en gewond. Volgens de nog ongecontroleerde be richten zouden er 7 of 8 doden, enige ver misten en een aantal gewonden zyn. De langszy van het schip liggende sleepboot „Annard" werd eveneens zwaar bescha digd. evenals de weer daarnaast liggende sleepboot „Hudson" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst. Op de „Gunnard" was men bezig met een reparatie aan de ketel. Het was niet precies bekend hoeveel mensen zich aan boord van het schip bevonden. De straat langs de haven lag bezaaid met hout, steen, ijzer en modder. Tot hon derden meters ver in de omtrek zijn de ruiten uit de sponningen gesprongen. Nadat Zandvoort verscheidene jaren verstoken is geweest van een kinderope- rettevereniging bezit men er thans weel een. De Zandvoortse operette en cabaret vereniging „Fiësta" ging er eind vorig jaar toe over, een kinderoperettevereniging in het leven te roepen en met enorm succes, want niet minder dan ruim negentig kin deren meldden zich er voor aan. Maandag avond heeft men in restaurant „Zomer- lust" deze nieuwe Zandvoortse aanwinst op verenigingsgebied want een aan winst mag het ongetwijfeld worden ge noemd aan de vele belangstellenden voorgesteld met een leuke opvoering van „De pruik van de koning", op muziek van •I. A. Tj. v. d. Wal, tekst van mevrouw C. H. van der Wouw-Van Donge, onder regie van mevrouw N. Wiener-Klugt en dansjes, ingestudeerd door mevrouw Sissingh, on der algehele leiding en pianobegeleiding van de heer Jaap Spigt.. In aanmerking nemend, dat vrijwel niemand van de bijna tachtig medewerkenden nog ooit een voet op het toneel had gezet en dat zich onder hen kleuters bevonden van vier en vijf jaar. kan men voor de geslaagde opvoering de grootste bewondering hebben. Er werd over het algemeen in een vlot tempo ge werkt, behoudens de wat lange pauzes tussen de bedrijven, hetgeen met een der gelijk aantal medewerkenden ook moeilijk anders te verwachten was en er was onder de medewerkende jeugd een groot enthou siasme en een hartelijk medeleven in de zaal. De koortjes getuigden van gedegen studie en vooral in het slotkoor werd een fraai resultaat bereikt. Dat men hier en daar nog wat onwennig was, nam men deze avond bij alle spontaneïteit voor de eerste openbare uitvoering, gaarne voor lief. Aan decors en aankleding bleek de uiterste zorg te zijn besteed en het geheel kreeg een sprookjesachtige sfeer, dit wel zeer speciaal wat het bostafereel en de aankleding der kaboutergroep betreft. Het fraaie menuet, in het slottafereel, prachtig van aankleding, was zeker door het wel slagen een der hoogtepunten van de avond. Veel werk heeft „Fiësta" zich voor deze eerste uitvoering moeten getroosten. Voor zitter P. Kist gewaagde daarvan in zijn openings- en slotwoord en huldigde me vrouw Sissingh en mevrouw Wiener, die zich grote opofferingen hadden getroost, met bloemen. Mevrouw Wiener deelde nog mede, dat men het eenmaal begonnen werk zal voortzetten en kondigde als vol gende uitvoering de operette: „De tover bal" aan. Met voldoening en trots kan „Fiësta" op deze in alle opzichten geslaag de avond terugzien, die heden dinsdag avond wederom voor een vrijwel uit verkochte zaal zal worden herhaald. Het eerste optreden van Zandvoorts nieuwe kinderoperettevereniging biedt voor de toekomst wijde perspectieven. Aideramin. 14 te Rotterdam. Alioth, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Anker. 14 te Rotterdam. Amediik. 13 v. Rotterdam n Bremen. Amstelkroon. 15 v Fremantle n. Kaapstad. Argos, pass. 15 Ouessant n. Algiers. Artemis, 15 te Port Arthur. Alhena, 15 te Montevideo v. Santos. Alcor, 15 Las Palmas. Alcyone, 15 d\v. Beachyhead n. Hampton Roads. Akkrumdijk. 16 le New York. Ameland. 16 te Las Palmas. Amstelbrug. pass. 15 Ouessant n. Marseille. Amstelland. 16 te Buenos Aires. Appingedijk. 15 v. New York n. Boston. Astrid Na ess. 16 ie l.e Havre. Alblasserdijk. 15 v. Rotterdam n. Londen. Amèrskerk, 16 te Amsterdam. Arendsdijk. 15 te Rotterdam. Beninkust. pass. 15 Kaap Finisterre n. Freetown. Bengawan. 16 lé Surabaja v. Makassar. Bli.ioendi.ik, 15 te New York. Bennekom, 14 552 m. n. Flores n. Emden. Britsum, 14 3150 m. z.w. Fastnet n. Hampt. Roads. Baarn, 15 te Amsterdam n. Barbados. Boskoop. 15 te Amsterdam n. Bremen. Breda, 15 v. Pta. Cardon n. Maracaibo. Berau, 15 v. Freetown n. Durban. Boi&sevain, 15 v. Kobe, 17 te Okinawa verw. Banka. 18 te Singapore verw. Caltex Leiden, 16 te Ravenna. Caltex The Hague. 15 v. Dakar n. d. Perz. Golf. Casamance, 15 te Dakar. Cottica, 15 te Trinidad. Cinuha, 15 te Curacao. Congokust, 15 te Lagos v. Capecoast. Concepcion, 14 190 m. n.o. Kaap Verdische eil. naar Las Palmas. Charis, 14 140 m. w.n.w. Fayal n. Bangkok. Carrillo. 16 te Pto. Barrios. Cradle of Liberty, pass. 15 Finisterre n. L. Palmas. Caltex Nederland, IR te Rotterdam. Caltex Utrecht, 18 te Dakar verw. Dalerdijk, 14 te Rotterdam. Drente, 14 te Rotterdam. Delft. 15 te Pta. Cardon. Dordrecht. 16 te Philadelphia. Duivendrecht. 17 te Houston verw. Diemerdijk. 16 te Rotterdam. Eemdi.ik, 14 te Rotterdam. Eos. 15 v Beyrouth n. Piraeus. Erinna. 16 te Bangkok. Esso Rotterdam. 15 te Bay Town. Friesland KRL, 14 te Rotterdam Friesland SSM, 14 te Vlaardingen. Felipes, 16 te Telokanson. Garoet, 15 te New York. Giessenkerk. 15 te Gibraltar. Graveland, 16 te Recife. Gadila, 17 te Singapore verw. Haulerwi.ik, 14 te Amsterdam. Hecuba, 14 te Rotterdam. Hoogkerk, 15 te Brisbane. Hydra. 13 140 m. z.w. Flores n. Barbados. Helder, 15 te Golf Ito. Helicon, 15 te Curacao. Hera, 15 te Port Au Prince. Hestia, 15 te La Guaira. Hilversum, 14 270 m. z.o. Zanzibar n. L. Palmas. Holland, 15 te Lourenco Marques n. Eeira. Ilos, 13 v. Rotterdam n. Lissabon. Isis, 16 te Pto. Limon. Iberia, 15 te Rotterdam. Johannes Frans, pass. 15 eil. Masira n. Kaapstad. Japara 16 te Las Palmas v. Rotterdam. Jagersfontein. 16 te Kaapstad. Kalydon, 15 te Rotterdam. Karimata. 13 678 m. o.z.o. St. Helena n. Dakar. Kosicia. 17 te Rotterdam v. Curacao Kalinga, 15 te Rotterdam v. Maracaibo. Karimata, 14 405 m. o.n.o. St. Helena n. Dakar. Kylix, 15 te Mena v. Abadan. Kabylia, 15 v. Pta. Cardon n. Buenos Aires. Kenia. 16 v. Gothenburg n. Rotterdam. Laagkerk, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Leopoldskerk, 17 te Marseille verw v. Rotterdam. Louis Lantz,, 15 190 m. w.z.w. Kaap St. Vincent naar F.mden. Langkoeas. 15 v. Surabaia n. Ti. Priok. Laertes, 15 v. Swansea n. Dakar. Lemsterkerk. pass. 15 Mogadiscio n. Mombasa. Lutterkerk, pass. 15 Ouessant n. Antwerpen. Modjokerto, 14 te Rotterdam. Marnelloyd pas6. 15 Ouessant n. Baltimore. Maetsuycker, 16 te Fremantle v. Singapore. Murena. 19 te Hongkong verw. v. Kintuma. Muiderkerk. 15 te Fremantle. Mariscal Lopez, 15 te Pto. Alegre v. Montevideo. Maashaven, 16 te Las Palmas v. Buenos Aires. Maaslloyd, 15 te Tj. Priok v. Singapore. Maasland. 16 te Las Palmas. Naess Comander, 13 v. A'dam n. Mena Al Ahmadi. Nanusa. 15 te Rastanura v. Colombo. Oranjefontein. 13 te Amsterdam. Ophir, 15 te Makassar. Papendrecht, 13 te Rotterdam. Prins Willem van Oranje, 15 te Aden v. Abadan. Pygmalion, 15 te Pto. Cabello. Polydorus. 15 v. Tj. Priok n. Cheribon. Prins Frederik Hendrik 15 ie Antwerpen, Peperkust, 16 v. Dakar n. Le Havre. Perna, 17 te Pladju. Rijndam. 13 v. Rotterdam n. New York. Rondo, 13 v. Dakar n. Durban. Radja. 15 500 m. n.w. Bikini n. Singapore. Raki. 13 320 m. n.o. St. Helena n. Kaapstad. Ridderkerk, 15 v. Las Palmas n. Mombasa. Rijndam 15 v. Cobh n. Halifax. Rijnkerk, 16 te Tanga. Solon. 15 te Amsterdam. Stad Delft, 13 v. Rotterdam n. Melilla. Stad Leiden 13 v. Amsterdam n. Pepel. Sumatra, 15 te Amsterdam. Salatiga. 15 v. Manilla n. Claveria. Stad Schiedam, pass. 15 Kp. Vincent n. R'dam. Straat Cook. 15 te Melbourne verw. Statue of Liberty. 13 80 m. w.z.w. Port Elizabeth naar Mena. Schie. 15 te Ciudad Truiillo. Sloterdijk. 15 200 m. z. Halifax n. New York. Stanvac Talang Akar, 15 te Sungeigerong van Bangkok. StanvacOgan. 16 te Sungeigerong v. Semarang. Sarpedon, 16 te New Orleans. Senegalkust. 15 v. Dakar n. Freetown. Stad Breda, 15 te Narvik. Stad Rotterdam, 15 v. New port News n. Europa, Stad Vlaardingen, 16 te Narvik. Stentor. 15 v. Curacao n. Houston. Steenwijk, 15 v. Norfolk n. Amsterdam. Schelpwijk, 18 te Singapore verw. Tamo, 14 te Rotterdam. Tiba. 13 v Rotterdam n. Bremen. Telamon. 14 te Cura?ao v- Amsterdam. Tomori, 15 te Port Swettenham. Taria, 17 te Rio de Janeiro verw. Tero. 17 te Rio de Janeiro verw. Theobaldius. 16 l.e Curacao. Themisto, 16 te Albany. Triton. 16 v Amsterdam n. West-Indië. Utrecht, 15 te Singapore v. Tj. Mani. Van Waerwiick. 16 te Colombo v. Pcnang. Van Noort, 14 120 m. z.z.o. Shanghai n. Hongkong Vasum, pass. 15 Finisterre n. Thameshaven. Westerdam, 15 te Rotterdam. Waal, pass. 15 Ouessant n. Alexandrtë. Wonorato 16 te Pcnang Wonosobo. 18 te Colombo v. Cebu. Westland, 13 170 m. z.z.o. Bahia n. Rio de Janeiro. W. Alton Jones. 15 v. Cadiz n. Las Palmas. Zeeland 15 te Ummsaid. Zijpenberg pass. 15 Las Palmas n. IJmuiden. Zuiderzee. 14 780 m. o.z.o. Osaka n. Osaka. Zuiderkruis. 15 te Halifax. KLEINE VAART Admiraal Courbet. 15 v. Portsmouth n. Wormerv. Alcetas. 13 15 m. v. Nile de Bas n. Gibraltar. Amyntas 15 te Kopenhagen n.Amsterdam. Ali. 15 190 m. z.w. Hanstholm n. Varberg. Atlas. 14 50 m. n.n.o. Vilano n. Amsterdam. Bab T, 14 te Bar n. Liverpool. Beekbergen. 15 90 m. z.o. Kp. St. Vincent naai Casablanca. Boreas. 15 dw. Scheventngen n. Amsterdam. Calvijn. 15 60 m. o.z.o. Flamboroughhead naar Odense. Catharina. 15 8 m. z.w. Noordhinder n. R'dam. Draco 14 te Hamburg n. Amsterdam. Duurt, 15 te Dover n. Dordrecht. Elisabeth Berger. 15 te Hamburg n. Bremen. Eddystone. 15 100 m. n. Duncase n. Stockholm. Eljo. 15 35 m. w. Scheveningen n. Horsens. Elsa. 13 te Bordeaux v. Dordrecht. Flevo. 14 20 m. n.o. Kp. Dagata n. Alicante. Geestdijk, 15 30 m. w. Hoek v. Holl. n. Maassl. Houtman. 15 30 m. z. Wolfrock n. Bordeaux. Ilias. 13 op Schelde v. Antw. n. Amsterdam. Import, 15 v Rotterdam te Lissabon verw. Joost, 13 v. Bavonne n. Southampton. Julia Mary, 14 bij Belfast n. Lissabon. Kaap Falga. 8 te Rotterdam v. Amsterdam. Kaap St. Vincent. 13 te Antwerpen v. R'dam. Marianne, 15 50 m. v. Imuiden n. Rouen. Marie Christine, 15 te Startpoint n. Londonderry. Mirzam. 15 80 m. n. Burlings n. Nantes. Nero. 15 15 m. z.w. Beachyhead n. Amsterdam. Nero. 13 55 m. z.z.w. Nantes n. Amsterdam. Nomadisch, 15 v. Kopenhagen te Dublin verw. Notos 14 v. Alexandrië n. Beyrouth. Notos. 14 15 m. n.o. Alexandrië n. Beyrouth. Nieuwehaven, 15 30 m. n.n.o. Texel n. R'dam. Patria, 15 v. Antwerpen n. Visley. Pavo, 13 te Santander v. Goole. Phidias 15 te Amsterdam n. Hamburg. Plato. 15 te Kopenhagen n. Aalborg. Ponza. 12 te Rotterdam v. Amsterdam. Roelof de Winter, 15 te R. Sovereign n. R'dam. Thaletas, 15 10 m. z.w. Finisterre n. Tunis. Tuskar, 15 50 m. n.o. Noordhinder n. Harlingen. Tilly, 14 45 m. n. Requejada n. Dordrecht. Will. Barendsz, 16 te R'dam verw. v. Duinkerken. Wiebold Böhmer, 15 te Amsterdam n. Rotterdam. Westerdok, 14 te Southend n. Londen. Wulp, 15 te Owers n. Rotterdam. Sieg en Westerwald 5 dagen toeren, standplaats Betzdorf Duitsland, schitte rende omgevingen. 22 t/m. 26 juli f 91, alles inbegr. R. V. „Holland". Secr. Bil- litonstr. 28 (N.), Lootsstr. 25 (O.); voor Heemstede Iepen laan 37. Reparaties vlug en solide Verlaagd tarief. Spoed-reparatie in 1 uur GR. HOUTSTRAAT 122 Tel. 13126 BEL 20314 r ATLAS OS'ApfSfK r - (KLfVikPAUK) ALLES VOOR DE TEKENKAMER Kantoorboekhandel BARTEUORISSTRAAT 32 in diverse uitvoeringen Tel. 22874 Bloemendaal. HAZEWIND! Nu regenjassen voor jongens - omdat z-e het beslist willen. Hier is model WIEN, van mooie Rainflex, precies goed van lengte. Schuine klepzakken. Hij weet al wat hij kiest! In ieder geval een Hazewind regenjas. HAZEWIND! Model MARIO uit de nieuwe Stoeisterk serie, (één van elke 4 jongens draagt nu Hazewind!) De populaire anorak met de originele anorak sluiting en het altijd-goed kledende model (met capuchon) van sterk Hawiflex. VRAAG ER NAAR EN LET ER OP EDWIN gjjgg HAZEWIND! Nieuw! Ge klede Wevenit pakjes voor meneertjes van 5 tot 9 jaar met trotse (èn verstandige!) moeders! Bekijk model EDWIN: Kleermakera- workl Colbertzakken met klep, binnenzak, broekje met verstelbare taille band - net als vader ook heeft! Laat hem eens passen! Onze voortdurend groeiende onderneming op het gebied van voedings middelen heeft voor haar Verkoop-afdeling behoefte aan enkele GOE DE KRACHTEN, die een veelzijdige taak aankunnen en een prettige sfeer in een dynamisch bedrijf waarderen. Wij vragen gegadigden voor de volgende functies: voor het bezoeken van grossiers en winkeliers. Diploma Mulo en ervaring in de levensmiddelenbranche vereist. In het bezit van rijbewijs voor auto. Leeftijd 24—28 jaar. voor het schriftelijk contact met relaties en vertegenwoor digers en voor administratieve werkzaamheden, die hier mede verband houden. Dipl. H.B.S. 5-j. cursus of gelijkwaardige opleiding vereist. Leeftijd 2535 jaar. voor Nederlandse correspondentie en verkoop-administratie. Steno-typen vereist. Leeftijd 2028 jaar. Uitvoerige en volledige sollicitaties (voorzien van pasfoto) onder no. 6930 te richten aan Smit's Advies- en Service Bureau N.V., Leidse- plein 1—3. Amsterdam. Op de enveloppe duidelijk vermelden: Functie A, B of C. GR. HOUTSTRAAT 176 Tel. 15150 Toegangsbewijzen voor het Slot-bal op zaterdag 20 april in Dreefzicht, kunnen tot uiterlijk donderdag a.s. wor den afgehaald. Speciale TANGO-CURSUS Aanvang zaterdag 27 april a.s. Inschrijvingen v. 7-10 u. DE VOLLEDIGE COLLECTIE vindt u bij Gen. Cronjéstraat 40-44 Haarlem Tel. 15438 Van Duren's CQRSETTENMAGAZUNEN vragen voor Haarlem Sollicitaties: Grote Houtstraat 10 - Telefoon 12053 GEVRAAGD voor bestelwerk, goed bekend in Haarlem en omt Brieven onder no. 5433 aan het bureau van dit blad Een handelszaak kan niet buiten reclame De beste reclame is: adverteren. Het beste adverteren doet men in dit blad

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 15