WATERBOLK KOUSEN Bounder's JAC. WISKER Het Rijwiel- en Bandentheater Agrarisch Nederland komt in Brussel goed voor de dag bloemen voor slechts f 0.25 Volgend jaar april zullen er 100.000 bolbloemen bloeien DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs CRAMA Mijnenveger beschermt de Britse haringvissers Ouderavond Prinses Marijkeschool Botsing met bromfiets in de Leidsebuurt F. A. Groen veertig jaar makelaar D. Roemers sprak over bestedingsbeperking Twee ongevallen bij Hoogovens kostten vanmorgen gewonden F. H. W. Vliegen afgetreden als secretaris van Humanitas Oostduitse regering maakt Kirchentag-'57 onmogelijk Onaanvaardbare eis aan spreker en speeches Wellicht dit jaar reeds plastic sleeptankers Scheepvaart dc Kaard die zichzelf betaalt 12 vaks sigarettenautomaat ENKAION PERLON 3.io 3.65 6.oo De gehele zomer door DONDERDAG 18 APRIL 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Op 17 april van het volgend jaar zal de wereldtentoonstelling in Brussel haar poorten openen. Er wordt op het tentoon stellingsterrein hard gewerkt en de Ne derlandse afdeling is reeds goed opge schoten. Er werken daar op het ogenblik ongeveer 125 man, waarvan 50 Neder landers. Op het ogenblik wordt op het pa viljoen, waarin een algemene oriënterende inzending over Nederland en de rijksdelen overzee een plaats zal krijgen, het dak aangebracht. Met de bouw van het Phi- lips-paviljoen zal tegen het eind van de maand een begin worden gemaakt. Agrarisch Nederland zal met een be langrijke inzending op de Nederlandse af deling vertegenwoordigd zijn. Wat de sier teelt betreft, zal medewerking worden verleend door het Centraal Bloembollen comité en door de vereniging De Neder landse Bloemisterij. Het Centraal Bloem bollencomité zal 100.000 bloembollen, 12.000 hyacinten, 18.000 narcissen, 50.000 tulpen en 20.000 kleinere bolgewassen ter beschikking stellen, die speciaal zullen worden behandeld om bij de opening en in de eerste weken daai-na de Nederlandse inzending een kleurig aanzien te geven. De vereniging De Nederlandse Bloe misterij zal een aantal perkplanten ter be schikking stellen, totaal ongeveer 25.000 stuks. Bovendien heeft deze vereniging het voornemen, in de hallen van de tentoon stelling bloemen en potplanten te expo seren om de goede naam van Nederland als leverancier van kwaliteitsprodukten op dit gebied te onderstrepen. Deze inzen dingen zullen worden afgewisseld met in zendingen van andere takken van tuin bouw. De afdeling veehouderij zal bestaan uit 24 stuks melkvee, enige zeugen en biggen en twee hokken met mestvarkens, enige tomen kippen van verschillende rassen en een tiental schapen. De inzending van het rundvee wordt verzorgd door het Nederlandse Rundvee AMSTERDAM Woensdag lagen de scheepvaartfondsen vast in de markt op vraag van het publiek. De gepubliceerde gunstige dividenden en jaarverslagen van de meeste maatschappij en in deze sector, werken bemoedigend op de koersen, die de laatste tijd bij de overi ge m irkt achter zijn gebleven. Aandelen Rotterdamsche Lloyd waren 4 punten be ter terwijl de stukken van de Maatschap pij 'ederland 5 percent hoger konden no teren. Ook de overige scheepva".rtwaarden 1 tot 2 punten beter. De internationale markt was eveneens vast. Londen en Zwitserland waren over de gehele linie kopers op kleine schaal. Koninklijke Olies draaiden om de f 181,70 heer, tegen dinsdag f 180,00. Hiermede lag het fonds weer bijna 2 gulden boven pa riteit Amerika. Philips vast op 277, na een opening van 275, tegen slotkoers van dins dag 273. Unilever trok ook weer de aan dacht en kwam na een opening van 400 op 403, tegen dinsdag 394V2. Het fonds sloot iets lager dan de hoogste pi-ijs. AKU prijs houdend bij zeer geringe omzet. De staatsfondsen konden zich handha ven, terwijl de cultures beter in de markt lagen op de politiek i.. Indonesië. H.V.A. en Amsterdam Rubber 1 punt hoger, Deli Maatschappij kon zich 2 punten verbeteren. Dividendvoorstel der n.v. Ned. Ind. Steen kolen en Handel Mij. 12 percent (10 per cent), advieskoers 112 (laatst gedane koers 105). De Loers van de dollarlening K.S.G. werd geadviseerd op 105 Vl> onveranderd. Prolongatie 3% ercent. (ANP). NEW YORK Tijdens de vrij onregelmatige beurs van gisteren trokken enkele aandelen door- gunstige bedrijfsontwikkelingen de aan dacht. Lukens behield zijn voorgrond- positie; dit fonds fluctueerde scherp bij zware omzet. De te verwachten goedkeuring door pre sident Eisenhower van het wetsontwerp, dat een verzachting inhoudt van de re geringscontrole op aardgasproducenten, hielp de olies. De omzet was actiever dan tijdens de eerste beursdagen van deze week, vooral toen de koersen begonnen op te lopen. De omzet bedroeg 2. '290.000 aandelen tegen 1.890.000 op dinsdag. Van de 1.150 verhandelde fondsen sloten er 445 hoger, 430 lager en 275 onveranderd Er werden 84 nieuwe hoogtepunten en 21 nieuwe laagtepunten bereikt. Het industriegemiddelde kwam van 484,32 op 485,02; dat voor spoorwegen van 145,59 op 145,57 en dat voor openbare nuts bedrijven van 71,69 op 71,98 (UP). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3% °/o Nederl. *47 867/m 86% 3 °/o Nedl. 1962/64 9013/io 90lö/i6 A. K. U 190% 190% Calvé Delft 319 320 Van Gelder Zonen 202 203 K. N. Hoogovens 307 308 Nederl. Ford 308 308 N. Kabelfabriek. 277 278 gew. PhilipsGloeil. 276% 278 pref.PhilipsGloeil. 150 150* Unilever 401% 401% Wilton Fijenoord 250 250* Dordtsche Petrol. 903 904% Konkl. Petroleum f 181,80 182,- A'dam Rubber 78% 78 Holl. Amer. Lijn 174% 174% N. Scheepv. Unie 183% 184% Phs. v. Ommeren 286 286 H. V A 92% 90 Verg. Deli Mijen 96 95% Amsterd. Bank.. 201 201 Mod. Handel Mij. 170 169 totterd. Bank 170% 170 "wentsche Bank 168 168 Anaconda Copper 665/ie 67% Bethlehem Steel 178% 178 U S. Steel 61% 61% General Motors.. 41% 41% "heil Union 80% 80% 'idewater 36% 37% Vorige koers Stamboek en het Friese Rundvee Stam boek, met medewerking van andere orga nisaties en van de veefokkers. Het Cen traal Bureau voor de Varkensfokkerij draagt de verantwoordelijkheid voor de inzending varkens. Het Centraal Bureau voor de Schapenfokkerij en de Nederland se Wolfederatie zullen zorgen voor de schapen. De inzending van het pluimvee wordt verzorgd door het Produktschap voor Pluimvee. De hoge kosten zullen door de inzenders worden gedragen met financiële steun van het Produktschap voor Vee en Vlees en het fonds der Nederlandse Veefokkerij. De propagandastichting" consumptie aardappelen en de Stichting voor Poot- aardappelpropaganda in het Buitenland hebben gezamenlijk maximaal f 50.000 be schikbaar gesteld, bestemd voor een demonstratie van het wetenschappelijk onderzoek en de praktische toepassing van zijn resultaten. Een afdeling cultuurtechniek zal de ver binding vormen tussen de waterbouwkun dige afdeling, die in het centrale paviljoen een plaats krijgt en de daarachter gelegen landbouwafdeling. De activiteiten van de cultuurtechniek ten behoeve van de struc tuurverbetering van de Nederlandse land bouw zullen daar worden getoond. LONDEN (Reuter-UP) Een mijnen veger van de Britse marine is uit Chattam naar de wateren voor de Noorse kust ver trokken ter bescherming van Britse haring schepen, die volgens berichten overlast zouden ondervinden van Russische vissers schepen, die hun netten stukvaren. De Ocean Starlight heeft vijftig netten verloren; van de George Spashett zijn 42 netten beschadigd en de Ocean Sunlight is veertien netten kwijt. Robert Wadlow, schipper van de George Spashett, vertelde, dat vijftig tot zestig Russische schepen hun netten op netten gooiden, die door andere schepen waren uitgezet." De schipper van de Ocean Starlight zei, dat de Russen aan de klacht dat zij zijn netten beschadigden, geen aandacht schonken. Het visserij-geschil vond weerklank in het Lagerhuis. Het conservatieve lid, Lady Tweedsmuir zei, dat Russische schepen „de levens en de eigendom van Britse vissers schepen in de buurt van de Faroër-eilanden en voor de kust van Noorwegen in gevaar brengen". Zij vroeg „onmiddellijk bij de Russische regering te protesteren". Ian Harvey, toegevoegd parlementair onder secretaris voor Buitenlandse Zaken, ver klaarde, dat „diplomatiek optreden moet wachten op het resultaat van een onder zoek." Een schip van de IJslandse kustwacht heeft twee Britse trawlers, die in de IJs landse territoriale wateren zouden hebben gewist, naar de haven van Seydisfkord op gebracht. Een derde Britse trawler zou hebben kunnen ontsnappen. Woensdag heeft de Prinses Marijke school in de zeer ruime gymnastiekzaal aan de Dinkelstraat in Haarlem-Noord een ouderavond gehouden. De heer Z. Hartog sprak, na een korte inleiding .van de voor zitter van het schoolbestuur en het zingen van enige paasliederen door het onderwij zend personeel, over het werk dat het mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen vei'richt in haar kampen voor jeugdvorming en volksontwikkeling. Er zijn verschillende van deze kampen, maar enkele zijn speciaal ingesteld op de kinderen van buitengewone scholen. Kin deren van de Prinses Marijkeschool had den reeds het voorrecht aan zo'n kamp te mogen deelnemen. Om dat te mogen doen, hetzij voor drie maanden of voor een jaar, moeten de jeugdige kandidaat en zijn ouders er van overtuigd zijn dat in geen enkel opzicht sprake is van straf of schuld. Het is geen kwestie van te moeten, maar van te mogen deelnemen, met het doel de gemeenschapszin en de aangepastheid te bevorderen, kortom om een flinke jongen of een flink meisje te worden. Het werk is te vergelijken met dat wat de jeugdbe wegingen nastreven en verrichten in jeugdhuizen in een mooie, meestal bosrij ke omgeving, waar een kind zich heer lijk uitleven kan, maar waar het gewone schoolwerk, zij het dan in een aangepaste vorm, normaal doorgaat, waar corvee ge daan wordt als in een jeugdherberg, maar waar ook elke dag aan handenarbeid en andere expressiemogelijkheden aandacht wordt eschonken. Door middel van een filmstrip konden de ouders een voorstel ling krijgen van de prettige sfeer in zo'n kamphuis. Een lid van de oudercommissie sprak er zijn voldoening over uit dat het school- voetbalelftal in een passende kleding is gestoken. Deze commissie heeft de gelden bijeengebracht en de meisjes van de huis- houdklas hebben onder leiding van hun handwerkonderwijzeres de broekjes en shirtjes genaaid. Een verzoek om nu nog voor voetbalschoenen te zorgen bracht in de collecte reeds genoeg bijeen om enkele paren te kunnen aanschaffen. De heer J. Mol, hoofd van de Prinses Marijkeschool sloot deze avond. Een negentienjarige landarbeider die door de kantonrechter was veroordeeld naar aanleiding van een botsing op de hoek van de Jan Nieuwenhuizenstraat en de Leidsestraat te Haarlem op 2 oktober van het vorig jaar hoorde in hoger beroep voor de Haarlemse rechtbank hogere straf fen eisen dan het vonnis van de kanton rechter. Wegens het niet verlenen van voorrang als bromfietser aan een fietsende dame eiste de officier van Justitie een geldboete van 75, subsidiair dertig dagen hechtenis, wegens het hebben van ondeug delijke remmen op zijn bromfiets een hech- tenisstraf van een week en wegens het ont breken van een bel een geldboete van 10, subsidiair drie dagen hechtenis. Bovendien eiste de officier ontzegging gedurende drie jaar motorrijtuigen te besturen. De uit spraak van de rechtbank is bepaald op 2 mei. De zesenzeventigjarige heer F. A. Groen, viert op woensdag 24 april een bijzonder jubileum. Het is dan veertig jaar geleden, dat de Haarlemse rechtbank hem beëdigde als makelaar in onroerende goederen. Hij was zo'n veertig jaar geleden een bekend bouwkundige die de leiding had van een groot timmerbedrijf. Hij specialiseerde zich ook in het makelaarsvak en toen zijn werkzaamheden zich zodanig hadden uit gebreid, dat het moeilijk werd beide functies te combineren, wijdde hij zich uit sluitend aan de makelaardij, waarbij later ook begrepen werd de functie van rijks- schatter. Laatstgenoemde functie oefent hij al dertig jaar uit.'Dat betekent, dat hij sa menwerkt met de inspectie der registratie en domeinen aan de Nieuwe Gracht en met de inspectie der belastingen aan het. Klein Heiligland en dat hij in opdracht van deze inspecties taxaties doet. Als ma kelaar heeft de heer Groen in de afgelo pen jaren vele relaties gemaakt. Want hij heeft ook nog bemoeienissen met assuran ties (al drieënveertig jaar is hij vertegen woordiger van de Haarlemse Brandverze keringsmaatschappij) en met het verstrek ken van hypotheken. In vroeger tijden werd een makelaar be noemd door de gemeenteraad, maar in 1922 is daarin wijziging gekomen. Op het ogenblik moét een aanstaand makelaar zich aan een examen onderwerpen waarna hij kan vragen als beëdigd makelaar te mogen optreden. Collega's, die aangeslo ten zijn bij een makelaarsvereniging er kennen hem pas, als na twee jaar praktijk is gebleken welke kwaliteiten hij bezit. De aanstaande jubilaris is de nestor van de Haarlemse makelaars. In 1922 behoor de hij tot de oprichters van de vereniging van makelaars in Haarlem en omstreken. Vier jaar heeft hij het voorzitterschap be kleed. Van de Amsterdamse vereniging van makelaars is hij al zevenendertig jaar lid. Zijn werkzaamheden strekken zich ook buiten het arrondissement Haarlem uit. Voorts is de heer Groen taxateur bij het kantongerecht te Haarlem en veertig jaar bestuurslid van de Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen „De Onderneming". Wij schreven reeds, dat de aanstaande jubilaris zesenzeventig jaar is. Niemand zal hem die leeftijd geven. Hij voelt zich nog fit en zal nog graag zijn werkzaamhe den als rijksschatter en makelaar voort zetten. Woensdag echter zal hij het kalm aan doen. In de middaguren van drie tot vijf uur zal er voor vrienden en relaties gele genheid bestaan hem geluk te wensen in de Sociëteit De Vereniging aan de Zijl- weg te Haarlem. In een zeer heldere inleiding, heeft de heer D. Roemers, lid van de Tweede Ka mer voor de Partij van de Arbeid, woens dagavond tijdens een ledenvergadering van de afdeling Bloemendaal van de Partij van de Arbeid welke in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan gehouden werd, het standpunt van de Partij ten opzichte van de beste dingsbeperking uiteengezet. Spreker kwam daarbij tot de conclusie dat uit de Kamer debatten duidelijk gebleken is hoe moeilijk de politieke verhoudingen in Nederland liggen en dat het sterker worden van de Partij van de Arbeid bepaald een bedrei ging vormt voor de confessionele partijen. De Partij van de Arbeid kan in dit opzicht optimistisch gestemd zijn en spreker wees erop, dat de moeilijkheden verbonden aan de bestedingsbeperking slechts van tijde lijke aard zijn. De heer Roemers stelde dat in Nederland op sociaal-economisch terrein thans twee problemen aan de orde zijn, namelijk de bestedingsbeperking 1957 en de bestedings verschuiving. Het socialistisch beleid ten aanzien van de huren is gebaseerd op de noodzaak van een goede volkshuisvesting. Spreker meende, dat er een onbillijke verhouding bestaat tussen de vooroorlogse woningen en de nieuwbouw. De huren dei- oude woningen moeten evenredig zijn aan de kwaliteit daarvan. Een redelijke huur verhoging ten behoeve van de eigenaars en voorts verhoging van de grondbelasting zijn hierbij juist. Op voorstel van prof. mr. C. P. M. Romme werd hiervoor een com promis gevonden. Met dit compromis is men in zee gegaan en ook de heer Oud ging hiermede akkoord. Nu krabbelt men echter weer terug, aldus de heer Roemers en dit zal in de komende maanden tal van moeilijkheden veroorzaken. De Partij van de Arbeid was bepaald niet bereid het voorstel van huurverhoging ten voordele van de huiseigenaars te steunen; zij wen ste ook voor de zwakkere inkomensgroe pen betere compensaties. Ook de S.E.R. ging hiermede akkoord. Uitvoerig ging de heer Roemers verder in op hetgeen naar aanleiding van de bestedingsbeperking op verschillend terrein ter sprake is gekomen. De S.E.R. stelde beperking van de over heidsuitgaven voor met tweehonderd mil joen; de regering wilde een beperking van tweehonderddertig miljoen, namelijk hon derd miljoen voor provincie en gemeente en honderddertig miljoen op de rijksuitga ven. Aan de diverse Kamerfracties verweet spreker tweeslachtigheid tijdens de debat ten over de bestedingsbeperking. Na de pauze gaf de heer Roemers zijn aan dachtig gehoor gelegenheid tot vragen stel len, waarvan, dank zij zijn aan duidelijk heid niets te wensen latend betoog, slechts summier gebruik werd gemaakt. Bij het openen van een ruim van het Duitse schip „Ferdinand Star", dat in de Hoogovenbuitenhaven ligt, kreeg de haven arbeider A. K. uit Heemskerk vanmorgen een gebint op de rechtervoet, toen dit omviel, nadat het op het dek was geplaatst. Met een zware wond aan de voet moest K. in het Rode Kruis-ziekenhuis worden op genomen. In de Breedband-hal gebeurde het vanmor gen bij de verlading van warmgewalste platen dat 'n platenhaak losschoot, toen het gevaarte op een wagon rustte. De haak viel om en trof de kraanhulp A. M. uit Bever wijk; ook hij moest met een verstuikt heupgewricht in het Rode Kruis ziekenhuis worden opgenomen. Bedrijfsongeval. Een 31-jarige fabrieks arbeider is woensdagmiddag omstreeks twee uur bij het versjouwen van kisten in een chocoladefabriek te Haarlem gestruikeld, waardoor hij de kist op zijn benen kreeg. Met een gebroken been werd hij in het Grote Gasthuis opgenomen. De afdeling Haarlem van de Vereniging voor maatschappelijk werk op humanis tische grondslag „Humanitas" vergaderde onder leiding van de heer F. S. Noordhoff, die van een ziekte hersteld is en zijn werk zaamheden heeft hervat. Ingekomen was een brief van de heer F. H. W. Vliegen, van de oprichting der afdeling af secre taris- waarin hij mededeelde, dat hij op dokters advies zijn functie moet neer leggen. Hem werd dank gebracht voor het vele, dat hij in de afgelopen jaren heeft verricht en de beste wensen werden uit gesproken voor een algeheel herstel. Aan de maatschappelijke werkster mevrouw M. O. Hermann werd op haar verzoek met in gang van 1 juli eervol ontslag verleend. De penningmeester, de heer M. J. Goe- déé sr, deelde mee, dat voor de landelijke verloting in Haarlem 5840 loten zijn ge plaatst. De exploitatie-rekening sluit met een nadelig saldo van f 127. De inkomsten en uitgaven bedroegen f 10.696. De op brengst van de collecte bedroeg f 2.302, welk bedrag hoger was dan in 1956. Tot secretaris bendoemde de vergadering de heer G. G. Tijsterman, Van Kinsbergen- straat 46, tot tweede secretaris de heer J. •Post en tot tweede voorzitter de heer W. Koppen. Mejuffrouw Dijkstra, directrice van het Centraal bureau van Humanitas, hield een inleiding over de achtergronden van het werk van Humanitas; dit onderwerp komt ook op het congres aan de orde. Zij merkte op, dat de vereniging een zelfstandige is, die los staat van enige politieke of andere organisatie. (Van onze correspondent in Bonn) De protestantse „Kirchentag" die deze zomer in Thüringen in Oost-Duitsland zou worden gehouden, kan niet doorgaan. Aan de „Kirchc .tage" hebben tot dusver tel kenmale honderdduizenden protestantse gelovigen uit alle delen van Duitsland deelgenomen en er komen ook iedere keer delegaties uit andere landen, onder meer uit Nederland. Maandenlang zijn met de Oostduitse bewindhebbers onderhandelin gen gevoerd. De communistische voor waarden bleken tenslotte onaanvaardbaar te zijn. De Oostduitse regering eist onder meer, dat de leiding van de „Kirchentag" iedere ondersteuning van de „tegen de vrede" gerichte politiek van de NAVO zou verbied m. Niemand, die een voorstander van de NAVO-politiek is, zou op de grote bijeenkomsten aan het woord mogen ko men. Daarentegen zou men vertegenwoor digers van de Oostduitse regering de ge- lege..beid moeten geven over de commu nistische „vredes-politiek" te spreken. A nti-Dibelius De 76-jarige bisschop dr. Ottu Dibelius uit West-Berlijn, die als voorzitter van de „Ra^.d der Evangelische kerken in Duits land" aan het hoofd van alle Duitse pro testantse kerkgemeenschappen staat, zou niet mogen spreken. De oude kerkvorst wor'L in communistische bladen „een handlanger van d pro-Amerikaanse „oor logszuchtige" bondskanselier Adenauer" genoemd. Z j namen het hem ten zeerste kwalijk, dat hij in West-Duitsland een verdrag heeft ondertekent, volgens het welk protestantse predikanten bij de Westduitse strijdkrachten werkzaam mo gen zijn. Verleden jaar werd op de indrukwekken de „Kirchentag" in Frankfort aan de Main in West-Duitsland besloten, de volgende bijeenkomst in Oost-Duitsland te houden. Het is nu niet meer mogelijk dit jaar een „Kirchentag" in West-Duitsland te orga niseren. r zondag 27 oktober zullen in alle Duitse kerken bijzondere bijeenkom sten worden gehouden. Afgevaardigden van alle protestantse kerkgemeenschappen zullen aan diensten in de Berlijnse kerken deelnemen. Na afloop daarvan zullen zij op een grote vergadering in West-Berlijn bijeenkomen. De burgemeester van het Oostduitse plaatsje Moxa, Blumenstein, is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens „spio nage" voor het Westen. Hij zou economi sche en politieke inlichtingen verschaft hebben aan het in West-Berlijn gevestigde comité „Ausschuss freiheitlicher Juristen". Volgens een persbericht was Blumenstein geronseld voor deze spionage toen hij de „Kirchentag" 1951 in West-Berlijn bezocht. HAMBURG (U.P.) Ernst H. Dörping- haus, een deskundige op het gebied van de plastics, heeft gisteren onthuld dat de olie tankers waarschijnlijk deze zomer al een ernstige concurrent zullen krijgen, in de vorm van een reusachtige reservoir van plastic, dat door grote sleepboten over zee kan worden gesleept. Dörpinghaus vertelde, dat hij op 19 sep tember van het vorig jaar patent heeft aangevraagd op zijn uitvinding van „plas tic tankers". Hij voert momenteel bespre kingen over de vervaardiging van derge lijke olie-transportmiddelen met grote Duitse firma's van plastic-materialen. De 39-jarige uitvinder verklaarde, dat deze zomer reeds de eerste plastic tankers klaar zullen zijn. Hij voegde hieraan toe dat Zweden en Denemarken waarschijnlijk met het uitwerken van het idee zullen volgen. Twee Engelse geleerden, prof. William I-Iawthorne en John Shaw, hebben, volgens Dörpinghaus, enkele maanden geleden laten weten, dat zij aan een dergelijk plan werken. Het plan van Dörpinghaus is de normale tankers te doen vervangen door reusach tige sigaarvoi-mige reservoirs, vervaardigd uit nylon of een ander plastic-materiaal. Met een lengte van 75 meter zullen deze vaartuigen 8.000 ton olie kunnen ver voeren. Drie plastic-tankers, gesleept door een sleepboot voor zeetransport met een 3.000 pk-motor, zullen inclusief de sleepboot ongeveer 3.000.000 Mark kosten. Een nor male tanker, die eenzelfde hoeveelheid, 24.000 ton, kan vervoeren, kost meer dan 5.000.000 Mark, zo zegt de Duitse uitvinder. Dörpinghaus heeft ook gezorgd voor ver bindingsstukken, waardoor het onmogelijk is dat de reservoirs bij ruw weer van de sleepboot losraken. Buiten de financiële zijn er volgens de uitvinder ook nog andere voordelen aan de plastic-tankers verbonden. Albireo, 17 te Bahrein. Alpherat, 16 v. Paranagua n. Santos. Andijk, pass. 16 Abaca n. Havana. Annenkerk 17 v. Antw. n. Rotterdam Antonia (t) 18 te Tjilatjap Argas p. 17 Oporto n. Algiers Alhena, 17 v. Montevideo n. Buenos Aires. Ameland 17 van Las Palmas n Isle of Grain Amsteldijk 17 van New Orleans n Havana Abbekerk, 17 te Shanghai Aalsum 17 van Antwerpen naar Londen Alioth 17 te Hamburg Aagtedijk 17 v. Kaapstad n. Las Palmas Alnati 17 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro Alphard 18 te Houston Annenkerk 17 te Rotterdam Atje Ray S 17 v. Rotterdam n. Hamptonroads Albireo 17 te Bahrein Bennekom, 17 te Dover. Bantam, 18 te Halifax Bintang n 18-19 Tj. Prlok verwacht Blltar 17 te Pt. Swellenham Blijdendijk 17 v. New York n. Philadelphia Cottica 18 te Paramaribo Corilla t 18 v. Wellington 23 te Geelong verw. Celebes 17 v. Genua n. Marseille Charis, 20 te Rotterdam verwacht. Caltex Nederland 17 v. Rotterdam n. Kopen hagen Dongedijk, 17 te Hamburg Delft 17 te Maracaibo verwacht Doris 17 te Willemstad verwacht Dalerdijk 17 v. Rotterdam n. London Elizabeth B, pass. 16 Gibraltar n. Philadelphia. Esso Rotterdam, 16 v. Baytown n. Antwerpen. Eenhoorn 17 te Bone Ena 20 te Trinidad verwacht Enggano 21 te Kaapstad verwacht Eos 17 60 m n. Kreta 18 te Piraeus Friesland SSM, 17 v. Vlissingen n. Setubal. Felipes (t), 18 te Singapore Gordias, 16 te Rotterdam. Guineekust 16 van Dakar naar Le Havre Cradle of Liberty, 18 te Las Palmas verw. Ghanakust 17 te Amsterdam Gaasterland 18 te Rio de Janeiro Haarlem, 16 v. Callao n. Mollendo. Hispania, 16 v. Bilbao n. Rotterdam. Hecuba, 16 te Amsterdam. Hilversum 16 v. Aden naar Las Palmas Hera 17 te Santiago verwacht Hathor 17 pass. Gibraltar n. Emden. Houtman, 17 v. Surabaja n. Shanghai Isis 17 te Christobal verwacht Ivoorkust, 17 te Amsterdam verwacht. Ittersum 17 v. Dakar n. Lagos Iberia 17 v. Roterdam n. Rande Japara KRL, 16 v. Las Palmas n. Durban. Java, 18 te Surabaja Kalydon, 17 v. Rotterdam n. Oslo. Khasiella, 17 te Amsterdam. Kinderdijk, 16 v. Rotterdam n. Bremen. Kosicia 17 te Hoek v. Holland verwacht Koningswaard, 17 v. Auckland n. Balboa. Korovina, 17 v. Singapore n. Wellington. Kota Gede 17 v. Teneriffe n. Durban Kylix 17 v. Mena al Ahmadi n. Las Palmas Kenia 18 te Rotterdam Kermia 270 mijl z.w. van Boihbay Kalianda 17 te Makassar verwacht Langkoeas, 16 te Priok. Lissekerk, 17 dw. Muscat n. Dubai. I.euvekerk, 16 v. Rotterdam n. Bombay. Laertes p., 17 Finistere n. Dakar Leopoldskerk, 17 te Marseille Laurenskerk 17 v. Rotterdam n. Antwerpen Limburg 18 te Ports Wettenham Lekhaven, 17 Wlnneba. Louis Lantz. 17 n. Emden. Lawak 17 te Victoria verwacht Libety Bell. 17 te Philadelphia verw. Lutterkerk, 17 te Antwerpen Maasland. 17 v. Las Palmas n. Santos Metula (t), 18 te Pladju Muiderkerk, 17 v. Fremantle n. Adelaide Mataram 18 te Rotterdam verwacht Malvina, 17 v. Miri n. Singapore. Moordrecht, 22 te Lands End verw. Mydrecht, 26 te Durban verw. Mylady, verm. 18 v. Piraeus n. Seriphos. Merwede p. 17 Las Palmas n. Freetown Montferland 18 te Bahia Marlsa t. 18 te Berre Maasdam, 19 te Southampton verwacht. Meerkerk 17 te Durban verwacht Naess Commander, 18 te Las Palmas. Nias 17 v Bombay n. Cochin Nestor. 17 te Amsterdam verwacht. Oranjestad. 16 v. Barbados n. Plymouth. Overijsel, 17 te Antwerpen Ommenkerk 17 v. Marseille n. Algiers Oranje 18 te Kaapstad Oranjefontein 17 v. Amsterdam n. Bremen Orestes n 18-19 te Havre verw. Prins Frederik Hendrik, 17 te Amsterdam. Pieter S. 18 te Rotterdam verwacht. Parkhaven 17 van Montevideo n. Buenos Aires Pygmalion 16 van Puerto Cabello n. La Guaira Prins Willem George Fred., 17 pass. Vlissingen naar Hamburg. Peperkust. 17 v. Dakar n. Le Havre. Prins Willem v. Oranje 18 v. Assab n. Djeddah Pendrecht, 14 mei te Barcelona verwacht. Ruys, 16 v. Montevideo n. Buenos Aires. Riouw, 17 v. Cherlbon n. Semarang Roebiah 17 te Lourencomarques Raki 19 te Kaapstad verwacht Schie, 16 te Ponce. Sloterdijk, 16 te New York. Stad Leiden, 16 dw. Finisterre n. Pepel. Statendam, 16 v. New York n. Southampton. Straat Malakka, 16 v. Kaapst. n. Rio de Janeiro. Sommelsdijk, 16 te Rotterdam. Stad Arnhem, 16 v. Vlaardingen n. H. Roads. Salatiga, 16 te Claveria Stad Dordrecht, 17 v. Gibraltar n. Rotterdam Straat Torres, 18 te Sydney Sunetta (t), 18 te Pladju Schelpwijk, 17 te Singapore. Stad Breda, 21 te Rotterdam. Straat Madura, 17 v. Hobart n. Adelaide. Seven Seas, 18 te Rotterdam verwacht. Scherpendrecht, 26 te Koichan verwacht. Sliedrecht, 18 te La Plata verwacht. Statue of Liberty, 24 te Mena el Ahmadi verw. Sibajak 18 te Willemstad Slamat 16 te Rastanura Stad Delft 17 te Melilla Soestdijk 16 v. Houston n. Havre Straat Bali 17 te Santos Schiedijk 18 v. Rotterdam n. New York Solon 18 v. Amsterdam n. W. Indië Tamo, 16 v. Rotterdam n. Bremen. Talisse, 17 v. Bahrein n. Penang. Trajanus, 18 te Rotterdam verwacht. Taria 17 te Rio de Janeiro verwacht Teleamon 17 van Willemstad naar Aruba Tero 17 te Rio de Janeiro verw. Tabian p. 17 Dakar n. Amsterdam Teiresias 17 v. Dakar n. Liverpool Triton p. 17 Ouessant n. Venezuela Teucer 19 te Semarang verw. Van Neck, 17 te Singapore. Vasum (t), 17 te Thameshaven Vlist 17 te Norfolk Van Cloon 18 te Belawan Willem Ruys, 16 v. Colombo n. Belawan. Willemstad u., 17 Flores Az. n. Trinidad Wonorato 17 te Singapore Westland 17 te Santos verwacht Woensdrecht, 17 v. Melbourne n. Newcastle. W. Alton Jones, 17 te Las Palmas verw. Wieldrecht, 8 mei te Fao verwacht. Woensdrecht, 27 te Miri verwacht. Zaankerk, 17 v. Las Palmas n. Durban. Zuiderkruis 17 van Halifax n. Amsterdam Zaanland 17 te Bremen verwacht KLEINE VAART Amstelbcrg, 17 v. Westereems n. Delfzijl Atlas, 16 v. Valencia n. Amsterdam. Adonis, 17 v. Carupano n. Trinidad. Arctic, verm. 18 v. Londen n. Rotterdam. Berend N, 17 v. Tees n. Goole. Boreas. 15 te Amsterdam n. Kopenhagen. Breda, 16 v. Pta Cardon n. Maracaibo. Bab T, 16 v. Liverpool n. Newport. Bloemgracht, 17 te Amsterdam. Canada, 17 v. Londen n. Mantyluoto. Diligentia, verm. 17 v. R'dam n. Kopenhagen Dundee, 17 te Roterdam. Dicky W, 17v. Humber naar Randers. Draco, 17 v. Hamburg n. Amsterdam. Eems 17 v Whitehaven n. Genua. Erkalin, 17 v. Maassluis te Boston. Elsa, 16 v. Bordeaux n. Newport. Erkalin, 17 v. Maassluis n. Boston. Flamingo, 17 naar IJmuiden. Flevo, 15 v. Alicante n. Barcelona. Fiducia II, verm. 17 v. Londen n. Maassluis. Flevoland, 17 v. Goole n. Harlingen. Gaasterland, 17 v. Rotterdam te Kingslynn. Gerry S, 18 v. Swansea te Velsen verw. Geert 17 v. Londen te Amsterdam verwacht. Geziena Hendrika, 17 v. Rouen n. Brake. Harry, 17 v. Ventspils n. Antwerpen. Henny, 17 v. Barcelona n. Avonmouth. Hecuba, 17 te Amsterdam n. San Juan. Haringvliet, verm. 17 v. Gdynia n. Riga. Harry, 17 v. Ventspils te Antwerpen. Henrica B, 17 v. Par te Sarpsborg verw. Henry Denny 17 v. Vlissingen n. Rotterdam. Hoc Vinces 17 v. Rotterdam te Grimsby. Hondsbosch 17 v. Londen te Rotterdam verw. Hoogland 18 v. Grangemouth te R'dam verw. Ida D, 17 v. Silloth te Barrow. Ida Pieter, verm. 17 v. Cardiff n. La Roehelle. Joost, 16 te Southampton. Jaba, 17 v. Perth te Methil. Jongkind, verm. 18 v. Gothenburg n. Rouen. Kaap St. Vincent, 16 Kiel gepass n. Visby. Leemans, 17 v. Hamburg n. Stavanger. Menje, 17 v. Sluiskil n. Newross. Meteoor, 17 Baai v. Holyhead Minerva II, 17 v. Antwerpen n. Ipswich. Muphrid N, 17 v. Goole n. Antwerpen. Malta, 17 v. Antwerpen te Portsmouth verw. Marjan, 17 v. Rouen te Dieppe. Mare Liberum, 17 v. Hull te Vlaardingen. Markab, 17 v. Wismar te Dublin. Muphrid N, pass. 17 Vliss. n. Antwerpen. Nero, 16 te Amsterdam n. Bordeaux. Nautic, 17 v. Connah's Quay n. Genua. Paul Westers, 17 v. Cardiff te St. Malo verw. Phidias, 16 v. Amsterdam n. Hamburg. Plato, 17 te Aarhus n. Amsterdam. Paul Westers, 17 v. Cardiff n. St. Malo. Pavo, 13 te Santander. Ponza, 12 te Rotterdam. Roelof Buisman. 17 v. Cardiff n. Rouen. Rifojan, pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Santa Margherita, 18 v. Fowey te A'dam verw. Sonsbeek, 17 v. Kopehagen te Middelfart. Spurt, verm. 17 v. Rotterdam n. Bilbao. Strabo, 17 dw. Burlings n. Amsterdam. Steady, 17 150 m. o. Dundee n. Roedkoping. Sonja D, 17 v. Swansea n. Genua. Steady. 17 v. Methil n. Rodkoping. Twee Gebroeders, 17 v. Dakar n. Rouen. Twente, 17 v. Cardiff n. Cherbourg. Tilly. 14 v. Requejada n. Dordrecht. Vivo. pas. 17 Vlissingen n. Rotterdam. Westerdok, verm. 16 v. Londen n. A'dam. Westersingel, verm. 17 v. Avonmouth naar Swansea. Willemijn, 17 v. Rotterdam te Gdynia. IJsel, 17 v. Le Havre n. Rotterdam. Zeearend 17 v. Londen n. Westhartlepool. SLEEPVAART Blankenburg, 16 dw. Vigo n. Rotterdam met I sleepboot Alblasserdam. Clyde. 16 v. Dakar n. Pto Belgrano. Cycloop 16 180 m. zo Galveston n. Maracaibo. Ebro, 16 360 m. n.nw. Walvisbaai n. Mombasa met 2 bakken. Noordzee, 16 16 v. Gothenburg te Maassluis. Oostzee en Zwarte Zee, 16 780 m. o.t.z. Rio de Janeiro n. Savona met Rivadavia. Thameso, 16 v. Hamburg te Maassluis. Dr. C. C. ridder van Rappard Chirurg tot 24 april GEEN PRAKTIJK Allen, die iets te vorderen hebben van wijlen de heer J. M. A. Castelein, in leven brood- en banketbakker, ge woond hebbende te Sant poort, Hoofdstraat 166 en overleden op 11 juli 1955, wordt verzocht daarvan vóór 1 mei 1957 opgave te doen ten kantore van ondergete kende. Degenen, die dezer dagen een circulaire dienaangaande hebben ontvangen, behoeven voorbedoelde opgave niet meer te doen. J. H. A. M. ANTEN, Notaris te Velsen, De Genestetlaan 11. voor Haarlem-N. verkrijg baar bij: GEN. CRONJéSTR. 94 Tel. 17845 TE KOOP 1e FLAT Haarlem-N. Drie kam. flat le verd. leeg te aanv. Eksterstraat 294, koops. f 14.000 Huurmacht. 2 of 3 pers. vereist. G. HENSTRA, Makelaar N. B. M. Staten Bolwerk 22, Haarlem. Tel. 14368. Wegens overcompleet aan geboden: werkend op zilveren guldens geheel gereviseerd. Brieven no. 5446. Gevraagd: flinke Werkster van 7-12 uur v.m. Aanmelden Hotel-Café-Restaurant „Boe kenrode" R. Visscherplein 25, Heemstede. ENKALON, vol ge minderd, le keus vanaf PERLON, de sterk ste kous, le keus 45 denier CRêPE-NYLON rekbaar, onverslijt baar, le keus en vele andere soorten! Het Oude Adres van 1875 voor alle soorten kousen en sokken. KL. HOUTSTRAAT 7 Stichting „UNICUM" voor chronische zieken en invali den vraagt voor direkt voor de vacanties tijdelijk:: VERPLEEGSTER of VERPLEEGHULP (Vrl.) Aanmelden van 95 uur of brieven, Herenweg 126, Hst. Bloemzaden in 200 soorten f 0.25 per pakje Tuinvrienden! Weet wat U doet! Zaait nu! Haarlem. KL. HOUTSTRAAT 41 Tel. 18920. Een handelszaak kan niet buiten reclame De beste reclame is adverteren. Het beste adverteren doet men in dit blad. ■■■■BBnnBBssam van 3AC. WISKER biedt u vele voordelenO.a. BUITENBAND F ƒ2.98 BINNENBAND F ƒ0.89 JASSCHERM met slotgat 1.19 SPORTSTUUR, chroom 3.49 PEDALEN, per paar bij ons 2.39 SLOT 1.39 ZADELDEKJE met sponsvulling ƒ1.35 HANDVATTEN, per paar ƒ0.39 FIETSBEL, 50 m hoorbaar 0.49 VOORDUO, bij Jacƒ5.98 ACHTERDUO 6.98 WINDSCHERM voor fiets 6.85 SPATBORDEN, per stel ƒ2.79 Alle maten BUITEN- en BINNENBANDEN in voorraad, ook voor uw BROMFIETS tegen scherpe prijzen! Alléén Overtonweg 5 - Telefoon 24888 fpssrr-

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 23