Raad aanvaardt overname door gemeente van woningbouwproject in Sinnevelt il apen^zn. GOUDSTROOM Schoolvoetbaltoernooi in Haarlem woensdag begonnen Gemeente Haarlem krijgt van ons het volle pond Haarlems vroede vaderen bijeen Voor viereneenhalf miljoen gulden aan kapitaalszverken opgeschort FOTOTENTOONSTELLING Streekplan voor buffer- gebied gewenst DONDERDAG 18 APRIL 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 2' CC RALEIGH BURGERS E.N.R. f LOCOMOTIEF I RIJWIELEN Raad kent Haarlems Bloei tien mille toe Interpellatie-Proper Paspoorten Bouw politiebureau in Halfweg opgeschort Varkens op ergerlijke wijze vervoerd ADVOCAAT DANIEL VISSER Z00NEN Cor van Weele Bloemen genoeg voor Haarlems gasten Met de Paasdagen wordt een nieuwe tulp aangeboden Uitstapje met bejaarden uit Bloemendaal Burgemeester van H aarl emmerlied e „EDELVORM" Kort nieuws Haarlemse raad unaniem achter pre-advies Enige critiek is tijdens de woensdagavond gehouden vergadering ide van de Haarlemse raad onder voorzitterschap van burgemeester mr. O. P. F. M. C r e m e r s geuit ten aanzien van het voorstel van B. en W. de bouw van 234 huurwoningen en 72 garages in Sinnevelt over te nemen, waarbij de vrees werd uitgesproken, dat na voltooiing van het complex, institutionele beleggers niet bereid zouden zijn het project over te nemen, waardoor de gemeente de woningen zelf zou moeten gaan exploiteren. Ook ten aanzien van de financiering werd enige bezorgdheid geuit. Ondanks de verdediging door wethouder H a p p moest het voorstel in stemming worden gebracht, waarbij het met 31 tegen 3 stemmen werd goedgekeura. Verder is met algemene stemmen een voorstel-Wensing aangenomen, volgens welk het college van B. en W. wordt uitgenodigd stappen te ondernemen bij de regering om te komen tot een paspoortenafgifte door de burgemeester. Naar aanleiding van de interpellatie-Proper over de kapitaalsschaarste deelde wet houder Bakker mee, dat de uitvoering van kapitaalswerken tot een bedrag van rond vier en een half miljoen gulden is opgeschort. De andere voorstellen werden zonder of met korte discussies aangenomen. Vele vragen werden gesteld naar aan leiding van het voorstel van B. en W. tot overname van de bouw van een complex van 234 huurwoningen en 72 garages in Sinnevelt. Zo toonde zich de heer Schip pers (K.V.P.) bezorgd over de vermin derde belangstelling van beleggers. „Als het voorstel aanvaard is, wordt het over leg beperkt, omdat eventuele interessen ten geen wijziging meer in het bouwplan kunnen aanbrengen", meende hij. Verder vroeg hij naar de behoefte van midden standswoningen in Haarlem en noemde hij het bedrag van 4Vi miljoen gulden, dat nodig is, met het oog op de krappe geld markt geen prettig vooruitzicht. Ook de heer W e n s i n g (C.H.U.) sprak enige bezorgdheid uit over de voorge nomen financiering. Hij vroeg zich af of een gemeentelijke garantie niet voldoende was geweest. De heer Hennevelt (Comm.) was bezorgd over de hoge huren en vroeg zich af of het aantal premie- 'oouwwoningen dat van die in de woning wetsector niet zou overvleugelen. Hij vreesde dat de woningen te zijner tijd on- verhuurbaar zouden blijken te zijn. Me vrouw S c h e 11 e m a-C o n r a d i (V.V.D.) vroeg, of de bouwonderneming Hogerveka nu optrad als aannemer, of als onder nemer. „Wat schort er aan de premiebouw en waarom willen de beleggers er niet aan?" wilde zij weten. De heer H a p p zei in zijn antwoord, dat de streefverhouding tussen premie woningen en woningwetwoningen zou worden gehandhaafd en ging in het kort de geschiedenis na, die tot het bewuste voorstel heeft geleid. „De onderhande lingen met de beleggers zijn niet mislukt: zij zijn alleen nog niet beëindigd", kondig de hij aan. Na eerst de bouwer te hebben getracht te interesseren is de gemeente nu in bespreking met makelaars, die bij een eventuele verkoop zelf het grootste be lang hebben, zodat de wethouder wat dit betreft optimistisch meende te kunnen zijn. Van het scheppen van een precedent was volgens hem geen sprake. Men was slechts in tijdnood gekomen, zodat de ge meente, teneinde de bouw niet te stag neren, geen andere keus had gehad. Hij achtte de voorgestelde regeling ge lukkiger en eenvoudiger dan het ver strekken van een gemeentelijke garantie en zei nogmaals, dat men zich in Haarlem langzamerhand zal moeten verzoenen met de hogere huren, omdat deze in de Spaar- nestad nog altijd een stuk lager liggen dan in vergelijkbare steden. Na stemming bleek, dat 31 leden zich met het voorstel konden verenigingen. Mevrouw Schelte- ADVERTENT1E VAN OVERVEEN -TEL-.23523 Tijdens de woensdagavond gehouden avondvergadering van de Haarlemse raad benaderden verscheidene raadsleden net voorstel van B .en W. tot verstrekking van een krediet van f 10.000 ten behoeve van de stichting „Haarlems Bloei" voor het organiseren van de zomerfeesten van ver schillende kant. Nadat mevrouw Schel- tema-Conradi (V.V.D.) had gevraagd wat de netto winst van de zomerkermis vorig jaar was geweest en welk bedrag de begroting voor de zomerfeesten om vatte en wethouder Geluk daarop had geantwoord, dat de opbrengst van de ker mis vorig jaar ongeveer elfduizend gulden had bedragen en een begroting voor de zomerfeesten nog niet gemaakt was, stelde de heer Schippers (K.V.P.) zich op het standpunt, dat het niet juist is een bedrag toe te kennen, voordat men weet wat daarmee precies gedaan wordt. Hij was van mening, dat het bestuur wel iets van de komende zomerfeesten zou af weten en dat de raad toch wel recht heeft hiervan op de hoogte te zijn. De heer Voogd (Arb.) daarentegen was mét de wethouder van mening, dat de kwestie niet los gezien kan worden van de kermis. Als buiten de schuld van Haarlems Bloei de inkomsten wegvallen door een maatregel van gemeentewege, dan is het niet meer dan logisch, dat de gemeente voorziet in het op deze manier ontstane tekort. Wethouder Geluk kon nog niet tot in de finesses meedelen, welke feesten er gehouden zullen worden. Wel stond vast, dat er voorstellingen gegeven zouden worden op de binnenplaats van het stadhuis en overweegt de directeur van de stichting zomerattracties voor de jeugd te geven, welke activiteiten in ieder geval geld gaan kosten. Met deze toelichtingen toonde de heer Schippers zich kennelijk voldaan en kon het voorstel zonder nadere discussie met algemene stemmen worden aangenomen. ma-Conradi (V.V.D.) en de heren Fibbe (V.V.D.) en Adelaar (K.V.P.) stemden tegen. Aan de interpellatie van de heer Proper (Comm.) over de opschorting van de kapi taalswerken en over de bestedingsbeper king ging een klein voorspel vooraf, waar bij de voorzitter er op wees, dat deze beide zaken in wezen van heel verschil lende aard zijn. Op formele en materiële gronden achtte hij een beantwoording op de vragen naar aanleiding van de be stedingsbeperking niet mogelijk, omdat deze kwestie een regeringsaangelegenheid is en hierover nog door de Eerste Kamer moet worden beslist. Na een korte discus sie over het recht tot interpellatie ten aanzien van bepaalde voornemens van B. en W. verklaarde de heer Proper zich bereid zijn interpellatie te beperken tot de opschorting van de kapitaalsuit gaven. In zijn toelichting vroeg hij of uit schrijving van een premielening kon wor den overwogen en of niet geput kon wor den uit de reserves van het gemeente fonds. Wethouder Bakker had bezwaar te gen het overleggen van een lyst van tot op heden uitgestelde kapitaalswerken, om dat daar enige onder zijn, die nog niet in de openbaarheid kunnen komen. Wel was hij bereid een dergelijke lyst voor de raadsleden ter inzage te leggen. Wegens bezwaren van de geldmarkt was het uit schrijven van een premielening niet ver antwoord. Omdat er teveel tegelijkertijd zyn uitgeschreven is een recente premie lening van Zuid-Holland onder meer mis lukt. Met betrekking tot het putten uit het reservefonds merkte de wethouder op, dat de Vereniging van Nederlandse Ge meenten dit vraagstuk aan de regering heeft voorgelegd en dat hierover nog een uitspraak is te wachten. Het totaalbedrag van uitgestelde kapitaalswerken bedraagt voor Haarlem op het ogenblik rond V/s miljoen gulden. Over deze kwestie heeft de gemeente tot dusverre drie brieven van hogerhand ontvangen: één van het ministerie van Binnenlandse Zaken, waarin een waar schuwing was vervat over het te hoge disconto, één van het ministerie van We deropbouw en Volkshuisvesting met richtlijnen voor het gebruik van kort geld voor kapitaalswerken en een derde van Gedeputeerde Staten met het verzoek de begroting te herzien vóór 15 april. Aan het verzoek volgens deze laatste brief kon niet worden voldaan, omdat het hier een vraagstuk met betrekking tot de beste dingsbeperking betrof, waarover zoals ge zegd, nog niets naders bekend was. In het algemeen is het zo, dat Haarlem zich thans alleen beperkingen oplegt voor werken, die niet uiterst urgent zijn. Een tweede interpellatie bracht de heer Wensing voor het voetlicht, die vroeg, of het niet mogelijk zou zijn, dat voortaan in Haarlem de paspoorten door de burge meester zouden worden afgegeven, waar door tijd- en geldverlies zou kunnen worden voorkomen. De voorzitter antwoordde, dat het college zich heeft moeten richten naar een circulaire van 1951 van het ministerie van Buitenlandse Zaken, volgens welke paspoorten in een provinciale hoofdstad slechts kunnen worden afgegeven door de Commissaris van de Koningin in die provincie, zodat men de vreemde figuur krijgt, dat de mensen in Amsterdam voor hun paspoor ten minder betalen om eerder geholpen te worden. Dit is te meer betreurens waard, omdat de Haarlemse secretarie de afgifte van paspoorten heeft geperfecti- neerd, waardoor aanvragers, zelfs in de drukke zomermaanden, reeds na 48 uur hun paspoorten zouden kunnen afhalen. De toestand zoals die nu is achtte de heer Wensing allerminst bevredigend en het was dan ook op zyn initiatief, dat een voorstel by B. en W. werd ingediend, waarbij het college werd uitgenodigd stappen te ondernemen om te komen tot een afgifte van paspoorten door de burge meester. Dit voorstel, waar het college zich ook van harte achter kon scharen, werd met algemene stemmen aangenomen. Tenslotte waren er nog enige agenda punten, die men tot het mengelwerk van de raad zou kunnen rekenen. Zo vond mevrouw Scheltem a-C o n- r a d i (V.V.D.) de exploitatie van het va- kantiecentrum te Epe een verkapte subsi diëring, omdat zij had uitgerekend, dat een dagprijs van f 3,50 per persoon ongeveer de helft was van wat de reële prijs zou moeten zijn. Zij achtte het verstandiger de daarvoor in aanmerking komende vereni gingen te subsidiëren en de dagprijs op zeven gulden vast te stellen. Bovendien vroeg zij, of het centrum beheerd zou worden door de gemeente of door een stichting. Wethouder Geluk zegde toe voor het volgend jaar het voorstel van de liberale fractievoorzitster te zullen bestuderen, maar vroeg de raad zich voor dit jaar aan de vastgestelde regeling te confirmeren. Het centrum komt onder gemeentelijk be heer, dat zal samenwerken met een be heerscommissie, die nog niet is samen gesteld. Ten aanzien van de onteigening van het Bullenhofje vroeg de heer Hennevelt (Comm.), of de tien gezinnen, die er nog wonen nu binnenkort andere woonge legenheid zal worden aangeboden en in formeerde de heer M e n s i n k (Arb.) of bij de vaststelling van het uitbreidings plan ook ruimte zal worden geschapen voor de opslagplaats van de firma A. G. Elfrink en Zoon. Misschien zou in de toe komst een gemeentelijke verordening kunnen worden gecreëerd, die in derge lijke gevallen voorziet. Wethouder H a p- pé zegde toe instelling van een dergelijke verordening te overwegen, als aan de Nij- verheidsweg ruimte zal zijn gemaakt voor dergelijke bedrijven. Aan de huisvesting van de bewoners van het Bullenhof je wordt nog steeds gewerkt. Naar aanleiding van het voorstel tot verplaatsing van het veer bij de Spaarn- damseweg naar het Noorder Buiten Spaarne vroeg de heer Schippers (K.V.P.), wanneer de Prinsenbrug klaar komt. Wethouder Happé vreesde, dat dit wel in de eerste maanden van het volgend jaar zal zyn, omdat zoals wij reeds eerder schreven, de firma die het werk heeft aangenomen, niet tijdig de hand heeft we ten te leggen op enige constructie-onder delen van mechanische aard. De heer Schippers achtte een woord van critiek op z(jn plaats voor de trage afwikkeling in deze kwestie, waarop wethouder Happé antwoordde inderdaad de indruk te heb ben gekregen, dat de directie van het con structiebedrijf niet altijd de volle aandacht voor deze aangelegenheid heeft gehad. In de woensdagavond gehouden vergade ring van de gemeenteraad van Haarlem- merliede en Spaarnwoude, zei de voorzit ter, burgemeester drs. J. J. M. Visser, te hebben vernomen, dat het ministerie van Financiën aan het ministerie van Justitie mededeling heeft gedaan, dat de bouw van een politiebureau met twee woningen te Halfweg voorlopig is opgeschort. De burge meester achtte deze opschorting een gevolg van de plannen van Gedeputeerde Staten tot samenvoeging van de gemeenten Haar lemmermeer en Haarlemmerliede. De raad besloot van de N.Z.H.V.M. enige gronden met opstallen en een woonhuis te kopen, die na de opheffing van de tramlijn HaarlemAmsterdam vrij zullen komen. Met deze aankoop is een bedrag van 97.450,gemoeid. Akkoord ging de raad met deelneming in de n.v. Gasvoorziening Noordwest Ne derland en met wijziging van het uitbrei- dingsplan-in-onderdclen voor Spaarndam. Het verzoek van de Vereniging tot instand houding van scholen met de Bijbel om gel den voor de vernieuwing van de gangvloer in de school aan de Schoolstraat te Half weg werd afgewezen. ADVERTENTIE ;v» De Haarlemse politie heeft proces-ver baal opgemaakt tegen een 25-jarige koop man uit Vinkeveen, die een aantal varkens, bestemd voor het slachthuis, dicht opeen gepakt in een wagen had gestouwd, waar door zij veel pijn leden. Bovendien had hij twee keer zo veel varkens aan gewicht in de auto geladen dan wettelijk is voorge schreven. Doordat een van de bodemplaten van de auto door het overtollige gewicht was losgeraakt, kwam een van de varkens met zijn poten in aanraking met de wielen, waardoor het dier ernstige verwondingen opliep. ADVERTENTIE Met verse eieren, Hollandse brandewijn,' suiker en vanille, niets meer, maar ook niets minder! Het is de beste advocaat waar de naam GOUDSTROOM op staat OPGERICHT 1714 Gisteren is in alle luister het schoolvoet baltoernooi in Haarlem begonnen het voetbalfestijn, waaraan een belangrijk deel van de schooljeugd meedoet. En mede door het bijzonder gunstige weer was het een dag waarop zowel de organisatoren als de voet ballende jeugd met genoegen konden terug zien. Ook al waren er dan voor de jongeren weer heel wat bittere pillen in de vorm van min of meer fikse nederlagente slik ken. Ook het enthousiasme van de suppor- tersscharen al dan niet vergezeld van onderwijzend personeel was weer enorm en wij hadden zo'n idee dat de overwinnin gen in een niet gering aantal wedstrijden ADVERTENTIE VISHAL GROTE MARKT Geopend: GOEDE VRIJDAG 10—17 uur; ZATERDAG 10—17 en 19—22 u. PAASDAGEN van 13—17 uur. Het gerucht heeft de ronde gedaan, dat er met de aanstaande Paasdrukte geen bloemen genoeg voorhanden zouden zijn om door de Haarlemse bloemenmeisjes aan de toeristen te worden aangeboden. Dit nu blijkt onjuist te zijn. De directeur van Haarlems Bloei, de heer W. van Wil lige, is erin geslaagd *de beschikking te krijgen over een grote partij prachtige tulpen van een nieuwe variant, de Frien- ged Beauty, in de kleuren geel met sepia. Deze tulp zal gedurende de Paasdagen aan duizenden gasten in Haarlem kunnen wor den aangeboden. voor een belangrijk deel te danken was aan de niet aflatende aanmoedigingskreten van de schoolkameraadjes langs de lijn, die wederom een niet geringe fantasie bleken te hebben in het bedenken van moneile in jecties, ook al hadden dan het „zet 'm op" en „laat je niet kisten" nog veelal de overhand. Van de resultaten van de eerste dag viel in het algemeen nog heel weinig te zeggen. Al viel het al weer wel op dat bijvoorbeeld de kampioensploeg van verleden jaar, de St. Aloysiusschool in afdeling E al weer begon met een zeer ruime overwinning (121) op de Sint Antoniusschool. De belangrijkste uitslagen van woensdag waren: De uitslagen van deze eerste dag waren: AfdelingD: St. Jozef ULO 4Mendelcol- lege 6 41; St. Jeroenschool 4RKVGLO 2 09; RKVGLO 3St. Henricusschool 3 07; Triniteitslyceum 5Mendelcollege 5 14; St. Jozef ULO 5St. Jeroenschool 3 09; Mendelcollege 4Triniteitslyceum 6 7—1; St. Henricusschool 4—RK LTS 4 1—13; RK LTS 5—Triniteitslyceum 4 1—12. Afdeling E: St. Antoniusschool (A-Hout) St. Adelbertusschool 4—5; St. Aloysius school (O'veen)St. Antoniusschool (H'lem) 121; St. Jozefschool (H'stede)St. Lucia- school 90; St. Bavoschool (W'gracht)St. Canisiusschool 12; Dominicus Savioschool —St. Aloysiusschool (H'stede) 10; Jacoba- schoolRK Opl. School 50; St. Willebror- dusschoolSt. Petrus Canisiusschool 06. In de A-afdeling, die dinsdag 23 april be gint, vervalt de eerste wedstrijd, daar de Da Costa-kweekschool, wegens ziekte van en kele spelers geen elftal meer op de been kan brengen. Het Marnix v. St. Aldegondelyosum komt dus zonder spelen in de volgende ronde en wel op vrijdag 26 april tegen de Chr. Dreefschool. Voor de inwoners van de gemeente Bloe mendaal van zeventig jaar en ouder houdt het comité voor de bejaarden op dinsdag 4 juni een autobustocht naar Rotterdam. Dit uitstapje is speciaal bedoeld voor hen, die er anders niet zo gemakkelijk eens uit komen en die in de gelegenheid gesteld worden een ander gedeelte van ons land te bezichtigen. Belangstellenden, die menen voor deel name in aanmerking te kunnen komen kunnen zich opgeven bij het secretariaat van het comité voor de bejaarden, Bloe- mendaalseweg 188 te Overveen voor o mei. „De gemeente Haarlem krijgt van ons het volle pond. Onze bereidwilligheid ten aanzien van Zuid-Schalkwijk maakt het mogelijk, dat Haarlem eerder tot reali sering van haar plannen kan overgaan, dan zijzelf had kunnen verwachten". Dit zei de burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, drs. J. J. M. Visser, in de woensdagavond gehouden raadsvergade ring te Halfweg naar aanleiding van het pre-advies, dat B. en W. van Haarlem over de grenswijzigingen aan de Haarlemse raad hebben uitgebracht. De gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude heeft woensdagavond voor de derde maal vergaderd ter bespreking van de provin ciale plannen tot samenvoeging van Haar lemmermeer en Haarlemmerliede-Spaarn- woude. In de vergadering van 2 april kon de raad niet akkoord gaan met de tekst van een door B. en W. voorgestelde aan Gedeputeerde Staten te zenden brief. B. en W. hebben deze brief doen herschrijven en thans stelden alle raadsleden zich ach ter de concept-brief aan Gedeputeerde Staten. De tekst van deze brief komt in grote lijnen overeen met de vorige, reeds ge publiceerde, zodat wij deze thans niet zul len herhalen. In de conclusies wordt ge steld, dat Haarlemmerliede-Spaarnwoude als zelfstandige gemeente dient te blijven bestaan en dat Zuid-Schalkwijk onder be paalde voorwaarden aan het grondgebied van Haarlem kan worden toegevoegd. Als ter wille van een bestuurlijke eenheid van Spaarndam de gemeentegrens moet wor den verlegd, dan zal het gehele dorp Spaarndam bij Haarlemmerliede moeten horen. De voorbereiding van een streek plan voor het agrarisch buffergebied tus sen Haarlem en Amsterdam wordt wense lijk geacht. De voorzitter gaf een uitvoerige toe lichting, waarin hij ondermeer zei, dat Haarlem zich in de eisen ten aanzien van Zuid-Schalkwijk zeker niet heeft beperkt. Wat betreft Spaarndam stelde de voor zitter, dat inlijving van het oostelijk ge deelte van deze buurtschap bij Haarlem moet worden voorkomen, daar een brug- gehoofd van de stad Haarlem in het agra risch gebied ontoelaatbaar is. „Haarlem speelt thans reeds met de gedachte om de oostelijke oever van het watergebied Mooie Nel tot grondgebied van haar ge meente te verklaren en zij verklaart het streekplan voor Zuid-Kennemerland reeds voor vastgesteld door te stellen, dat een belangrijk gedeelte van de Verenigde Binnenpolder is aangewezen voor recrea tieve doeleinden", aldus de voorzitter. Hij achtte het redelijk, dat woningzoekenden in Zuid-Schalkwijk voorkeur krijgen, als daar woningen gereed komen. Want: „De wantoestand door de beperking van de ADVERTENTIE Costuums met garantie voor blijvende pasvorm van ƒ119.— tot ƒ168.— Gen. Cronjéstraat 1a-1b Uitvoering „Sandevoerde". De toneel groep „Sande voerde" te Zand voort zal op zaterdag 27 april in restaurant „Zomerlust" het blijspel „Grote schoonmaak" door Alex Atkinson, in de Nederlandse bewerking van Alfred Pleiter opvoeren. De regie is weder om in handen van de heer Jos Dröse. woningbouw aldaar is niet de schuld van B. en W. van Haarlemmerliede, doch is een gevolg van de Haarlemse plannen en het wordt tijd, dat Haarlem deze schuld aflost". De heren D o e v e (K.V.P.), G ij z e 1 (Arb.) en Van Essen (V.V.D.) ver klaarden zich akkoord met de thans door B. en W. voorgestelde brief aan Gedepu teerde Staten. Ten aanzien van het re creatieplan voor het gebied beoosten de Mooie Nel zei de heer Doeve, dat Haarlem zich „belachelijk maakt" in haar argumen tering van dit plan. Getuigend van weinig vertrouwen in de natuurbeschermende taak van de gemeente Haarlem zei hij voorts: „Laat Haarlem een plekje aan wijzen, waar de karakteristieke schoon heid zo goed is bewaard als hier". Hoewel de heer Gijzel zich achter de brief aan Gedeputeerde Staten stelde, bleef hij voorstander van samenvoeging van Half weg met Zwanenburg. Na reeds drie kwartier kon deze vergadering, waarin ook enige andere punten aan de orde kwa men, worden gesloten. Wijziging grens Haarlemmerliede Naar aanleiding van het pre-advies van B. en W. van Haarlem over de grenswijzi gingsprocedure met de gemeente Haar lemmerliede en Spaarnwoude zei wethou der Happé in de woensdagavond ge houden vergadering van de Haarlemse raad, dat het resultaat van de op hetzelfde tijdstip gehouden raadsvergadering van Haarlemmerliede was geweest, dat deze raad zijn aanspraken op het westelijk deel van Spaarndam enigszins milder heeft ge formuleerd, dan oorspronkelijk het geval was. Er wordt nu gesteld, dat als een on derbrengen van de twee gedeelten van het dorp in één gemeentelijk verband geëist wordt met het oog op de gewenste be stuurlijke eenheid, dit geünieerde dorp bij Haarlemmerliede moet komen en niet bij Haarlem. Naar aanleiding van het pre-advies ging de heer B 1 o k d ij k (Arb.) nog eens uit voerig in op de voorgeschiedenis van de voorgestelde grenswijziging. Hij stelde zelfs, dat als deze zaak nader in discussie zal komen, Haarlem misschien nog wel verder zou willen gaan dan de nu aan hangig gemaakte grenscorrecties. Overi gens kon hij zich geheel met het pre advies verenigingen, evenals de heren Balm (K.V.P.), Stoffels (V.V.D.), Spek (A.R.) en De Landmeter (C.H.U.). Waarbij aangetekend moet wor den, dat de heer Balm een lans brak voor het spoedig indienen van het Haarlemse uitbreidingsplan voor Spaarndam, omdat naar zijn mening het plan van Haarlem merliede 200 woningen te bouwen niet van alle grond ontbloot was, omdat het nu zo is, dat vele jonge gezinnen uit Spaarndam moeten wegtrekken wegens een gebrek aan woningen. De heer Stoffels vond de drie onderdelen van het pre-advies van geheel verschillende rangorde, waar bij hij sterk de nadruk wilde leggen op het grote belang, dat Haarlem heeft bij Schalkwijk. De heer De Landmeter ging zelfs nog een stapje verder en sprak van een „levensbelang voor Haarlem". In zijn antwoord richtte wethouder Happé zich tegen de suggestie van de heer Blokdijk om later nog eens nieuwe aanspraken te doen horen. Zeer nadrukke lijk stelde hy, dat B. en W. daar geen be hoefte aan hadden, omdat zij als er ver dere verlangens waren, deze zeker nu aan de orde zouden hebben gebracht. Het uit breidingsplan van Haarlemmerliede, vol gens welk 200 woningen zouden moeten worden gebouwd, achtte hy buiten alle proporties en hy kondigde enigszins tot verrassing van de raad aan, dat het Haar lemse uitbreidingsplan gereed is, maar nog niet kon worden voorgelegd, wegens stagnatie by de tekenaars. Na deze korte discussie kon de raad zich zonder meer met het uitgebrachte pre-advies ver enigen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 27