v. d. Berg boekte tweemaal overwinning in hoofdklasse GENOEG TE ZIEN ALBA Rumoer om orgelbeleid duurt voort Van mensen en dingen onder de Oamiaaljes UIT STAD EN STREEK Ongedwongen voordracht van Ierse gasten Leerlingen H.T.S. ook in Duitsland Minister Van der Leeuw school in Haarlem OM DE SCHAAKTITEL VAN HAARLEM Burgerlijke Stand van Maarlem Wedstrijden van Haarlemse Reddingsbrigade Zaterdag aanmelden voor kinderoptocht op 6 mei Adjudant Leewis veertig jaar in overheidsdienst Burgerlijke Stand van Bloemendaal Onder drankinvloed achter het autostuur Raleigh - Phoenix - 3uncker Union - Burco Veel donors voor afname- avond van het Rode Kruis DONDERDAG 18 APRIL 19 5 7 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT cd De wedstrijden om het persoonlijk schaak kampioenschap van Haarlem zijn voortgezet niet d»e wedstrijden uit de tweede ronde. Tevens werden enkele afgebroken en uitge stelde partijen uit de eerste ronde gespeeld. In de hoofdklasse deed J. v. d. Berg (Haar lem) van zich spreken. Tegen B. V. Bekker (Ha.S.G.) nam hij in de opening een pion offer aan welke Bekker niet meer terug zag. Toen Bekker enkele malen de sterkste voortzetting had gemist en met name op de achttiende zet een slechte voortzetting koos, nam de Haarlem-speler de teugels stevig in handen en besliste met een fraai dame-offer de partij in zijn voordeel. In het treffen met zijn clubgenoot Tj. de Jong werd van weers zijden zeer scherp op winst gespeeld. Toen de kruitdamp tegen de tijdscontrole was op getrokken bleek een remise-stelling te zijn ontstaan. In een moment van schaakblind heid liet Tj. de Jong echter een toren in staan. Van der Berg bedacht zich niet lang en noteerde zijn tweede winstpunt. Ook R. Faase (Ha.S.G.) behaalde zijn tweede zege. Zijn tegenstander, S. Herfst (Rolland), maak te het hem nogal gemakkelijk door zijn ont wikkelde stukken af te ruilen. De Ha.S.G.'eir kreeg dan ook veel meer bewegingsruimte. Na eerst één en later een tweede pion te hebben prijsgegeven, streek S. Herfst de vlag. A. Herfst verdedigde in zijn treffen met B. V. Bekker zijn titel op fraaie wijze. Reeds in de opening kwam de „Oosten"- speler in het voordeel. Pionverlies voor Bek ker was onvermijdisilijk. De partij werd af gebroken en zal vrij zeker door A. Herfst worden gewonnen. De partij tussen S. Bon- kenburg (Heemstede) en F. Slagt (Halfweg) eindigde in remise. De Halfwegspeler, die voor het eerst aan deze wedstrijden deel neemt, bracht Bonkenburg in een moeilijke stelling. Hij wist zich echter te handhaven en de halve winst in de wacht te slepen. De wedstrijd J. WolffC. Koster werd verscho ven naar 18 april. Na twee ronden hebben j. v. d. Berg en R. Faase de leidign met ieder twee punten. In de eerste klasse kwamen W. J. Saeys en J. Jonckbioedt nog niet tot een beslis sing. B. Hagenaar moest in L. Kensen zijn meerdere erkennen evenals W. J. Saeys in J. vlug. De uitslagen in de tweede klasse luidden: B. B. LuuringH. C. Honsbeek 10; W. van NettenG. J. Sarlet 01; C. A. Keyzer- swaardH. Nootenboom 01; H. C. Hons beekW. van Netten 10; A. van DrielB. B. Luuring 01; W. van NettenC. J. Seve- rijnse 10. De interessante ontmoeting tussen J. v. d. Berg en B. V. Bekker had het volgende ver loop: B. V. Bekker, Ha.S.G. (wit)—J. v. d. Berg, Haarlem (zwart) 1. e4e5; 2. f4—e x f4; 3. Pf3—Le7; 4. Lc4 cI6; 5. 0/0—Pc6; 6. d4—g5; 7. Pc3—h5; 8. Pe2 Ph6; 9. h4Lg4; 10. Pg5—L x g5; 11. h x go;—D x go; 12. L x f5—Dg7; 13. c3—f6; 14. b4—0/0/0; 15. Db3Tde8; 16. Dc2—h4; 17. L x h6T x h6; 18. Kf2—L x e2; 19. L x e2— Dg3 20. Kglh3; 21. Lf3—Tg8; 22. Df2— Dh2 23. Kh2—h x g2 Wit geeft op. Om mat te vermijden moet wit een toren geven. Een fraai slot. Het programma voor de derde ronde in de hoofdklasse luidt: B. V. Bekker (Ha.S.G.) R. Faase (Ha.S.G.); C. Koster (Haarlem)— A. Herfst ft Oosten); F. Slagt (Halfweg) J. Wolff ('t Oosten); J. v. d. Berg (Haar lem)—S. Bonkenburg (Heemstede); Tj. de Jong (Haarlem)S. Herfst (Rolland). De eerste promotiewedstrijd tussen Rol land (Overveen) en Weening (Beverwijk) voor een plaats in de overgangsklasse van de Noordhollandse Schaakbond, is geëin digd in een voorlopige 45 voorsprong voor Weenink. De meest waarschijnlijke uitslag is een gelijkspel. Op 23 april ontmoeten beide teams elkaar in Beverwijk. Haarlem, 17 april 1957 ONDERTROUWD, 17 april: F. Lazones en J. C. van Merkenstein; J, H. J. Maar ns m H. C. M. Christiaanse; E. Schreuder en G. van Rootselaar; E. van Soest en J. M. Iloff- schlag; J. Kaart en L. van IJzendoorn: M. Albrecht en W. de Korte; G. J. Westenberg en G. M. Weterholt; J. Blom en J. Oyerstee- gen; J. W. Lahnemann en W. C. Mühlhaus; Th. Bos en C. G. Makkes van der Deijl; F. J. A. M. de Boer en C. M. Philippo; J. A. L. de Groot en G. II. C. Koster; H. J. Elsen- doorn en J. Stevenhaagen; C. W. M. van diar Meer en M. J. G. Breuring; G. Maarsen en H. D. Sotthewes; A. Plug en W. L. van ter Beek; A. C. Terstal en A. de Bell; H. A. Vermeij en J. G. M. Kropman; B. Bleeker en M, ten Have; G. A. van der Post en W. Kwaak; M, J. de Boer en A. C. Bakker; G. Spronk en Th. G. de Graaff. GEHUWD, 17 april: A. Regtien en A. Welage; N. G. Venneker en A. M. Kemps; F. S. W. Gelaudie en C. E. van der Linde; J. J. Willegers en A. P. Sweijen; Ch. G. Hol- alnd en C.H. Bruin; T. van den Oever en J. I Wit; N. II. Serné en J. M. Coule; C. Steen- kist en M. A. Goos; A. v. Dijk en P. Knuist. BEVALLEN van een zoon, 16 april: A. M. MoortPleij; M. G. Selhorst—Couzijn; F. C. an WijkOosthoek; 17 april: Th. G. C. KkdnhoutChristiaans: Th. M. Treffers Trouwen; A. B. Fiipphi—Van Amerongen; A. I. M. GielesCleiren. BEVALLEN van een dochter, 16 april: G. 1 Meegdes—Van Ziip; A. Kleitcrp—Van der Taliën; G. S. Schoorl—Lie; C. N. Veen— Weijers. 17 april: F. Chr. Nee ven—Pelser. OVERLEDEN. 14 april: T. Bogtstra— Tchaao. 45 j., Hazepaterslaan; 15 april: H. an der Woude, 85 j., Schotersingel; J. N. Blom, 69 j., Oranjestraat; P. KlapVliem, 15 j„ Pleiadenstraat; 16 april: A. J. de Nijs, 71 j„ J. J. Hamelinkstraat; J van Eek, 73j„ 'ndischestraat; W. G. BrossoisHessels, 85 i., ''asthuisvest; E. M. Verwayen—Hessling, 73 jaar, Gortestraat. Feestavond C.I.S.-scholieren Woensdagavond heeft in het Marnix van Sint-Aldegondelyceum te Haarlem een bij eenkomst plaats gehad in het kader van de C.I.S-uitwisseling in samenwerking met het Haarlems Interscholair Comité. De buitenlandse gasten werd een programma van muziek, voordracht, toneel en dans aangeboden, dat ook al door de interna tionale samenstelling ervan zeer op prijs werd gesteld. De scholieren van de Richmond Lodge- school uit Belfast droegen hun steentje bij tot het slagen van deze avond. Met veel élan en blijmoedigheid zongen zij van het groene eiland Ierland. Zeer ingetogen droeg een van de meisjes een wiegelied voor, waardoor de mengeling van vrolijk heid en weemoedigheid van dit volkslied je goed tot haar recht kwam. Ook dansten de meisjes enige Ierse volksdansen, die wat de figuren betreft zeer veel van de Nederlandse verschillen. Ook voerden zij een Engelse zwaarddans uit, waarbij zij met latten manipulerende een groot aantal ogenschijnlijk gemakke lijke maar in wezen ingewikkelde figuren vormden. De meisjes werden terecht met een ware ovatie beloond. Wij hadden nog een gesprek met enige Engelse scholieren. Hieruit bleek wel overduidelijk, dat zij zeer enthousiast zijn over hun bezoek aan Nederland en spe ciaal aan Haarlem. Voor de meeste jon gens van de Queen Mary's school uit Ba singstoke een in 1556 gesticht gymna sium was het de eerste keer, dat zij een bezoek brachten an het buitenland. Vele indrukken hebben zij in onze stad opge daan en zij raken er bijna niet over uit gepraat. Vooral de bollenvelden en de molens vinden zij zeer mooi; „Zo veel bloemen heo ik nog nooit bij elkaar gezien", roept Gil bert Denniss, die de titelrol in „Romeo en Julia" vertolkte, opgetogen uit. „Trouwens de bloemen zijn hier veel groter en mooier van kleur dan die in ons land", voegt hij er aan toe. „Of zij de Haarlemse bloemen meisjes al hadden ontmoet?" „Nou en of, die hebben wij in Engeland al op de tele visie gezien. Daarom waren wij vooral zo benieuwd naar Haarlem". Ook wilden wij nog een praatje maken met de kleinste jongen van de Queen Ma ry's school, die de rol van Juliet speelde. Verlegen draaide hij zich echter om en toen een van de Engelse jongens plagend opmerkte: „Nou vooruit, vertel eens hoe goed jij voor meisje kunt spelen", rende de namaak-Juliet met een blos van verle genheid hard weg. Voor de de meeste jon gens was het ook de eerste keer, dat zij een schilderij van Frans Hals zagen. Fietsen heeft voor hen hier in Neder land nog al wat moeilijkheden opgeleverd. Gewoontegetrouw wilden zij telkens, tot groot vermaak van hun gastvrouwen en -heren, naar links rijden. Ook waren zij zeer verbaasd, dat het hier helemaal niet ongebruikelijk is om op de bagagedrager van een fiets te zitten. Daar stonden zij wel even raar van te kijken. „Zouden jul lie binnenkort nog eens een bezoek aan Nederland willen brengen?" „Natuurlijk, niets liever dan dat", was unaniem het enthousiaste antwoord. Contra-adres van achttien organisten, waaronder Klaas Bolt Naar aanleiding van een door het hoofd bestuur van de Nederlandse organistenver eniging aan de minister van O., K. en W. gericht adres, waarin geprotesteerd wordt tegen de benoeming van dr. H. L. Oussoren te Wassenaar als rijksorgeladviseur, heb ben achttien organisten een contra-adres aan de minister gezonden. In dit adres distanciëren de organisten zich van de houding van het hoofdbestuur, onder meer omdat de leden van de N.O.V. niet zijn ge raadpleegd. Men betoogt dat het hoofdbe stuur „bij herhaling eigenmachtig optreedt in nationale orgelaangelegenheden". De achttien organisten achten het voorts on- welvoegelijk dat het hoofdbestuur met het zenden van een adres niet heeft gewacht totdat de minister heeft geantwoord op vragen uit de Tweede Kamer ter zake van het orgebeleid. Tot de ondertekenaars be horen onder meer George Stam, oud-voor zitter van de N.O.V., Adriaan Engels, Lam bert Erné, Klaas Bolt, Han Hoogewoud. Willem Hulsmann en Piet van den Kerk- hoff. De Haarlemse Reddingsbrigade voor Dren kelingen heeft woensdagavond in het Sport- fondsenbad in Haarlem de traditionele eieren wedstrijd gehouden. Al naar gelang de geoefendheid en leeftijd waren de deelneem sters en deelnemers in groepen verdeeld. De wedstrijd bestond uit drie onderdelen: 1. Het afleggen van een proef op het gebied der EHBO; 2. Een theoretische proef betref fende het redden van drenkelingen; 3. Met een hurkval te water gaan, 10 meter zwem men en daarna een pop van de bodem op duiken en tenslotte het afleggen van een zwemproef. Na afloop van de wedstrijden sprak de voorzitter, de heer Joh. M. Schmidt, er zijn verheugenis over uit, dat wederom door een groot aantal leden aan deze wedstrijden had deelgenomen, waarna de prijzen werden uitgereikt. De belangrijk ste uitslagen zijn: Groep A: ongeddplomeer- den en jeugd: 1. B. Vijfhuizen 76 punten; 2. J. Overzet 63 pilt.; V. Beeringen 61 pnt. Groep 2, bezitters diploma A: 1. H. Willemse 69 pnt.; 2. J. v. d. Maat 66 pnt.; 3. mejuffrouw J. Nales. In groep C, beziters diploma B en C, deden de kandidaten weinig voor elkaar onder; voor EHBO behaalden H. de Rede lijkheid 24 pnt., mejuffrouw Do Turkenburg en de heer G. van Rijn ieder 21 pnt.; voor theorie behaalden mejuffrouw Do Turken burg en de heer G. van Rijn ieder 27 pnt. en H. de Redelijkheid 24 pnt.; voor het prakti sche werk kregen allen 26 pnt., waardoor de eindstand werd: mejuffrouw Do Turkenburg en de heren G. van Rijn en H. de Redelijk heid, allen 74 punten. Zoals wij reeds hebben meegedeeld zijn een zeventigtal leerlingen van de Hogere Technische School te Haarlem gisteren te ruggekeerd van een studiereis door Zwe den welke door een groep van 46 leer lingen werd gemaakt en Duitsland. Bij de genoemde zesenveertig leerlingen voeg den zich namelijk voor het traject door Duitsland nog vierentwintig anderen van de afdeling werktuigbouwkunde. In West- duitsland werden onder meer de fabrieken van de Verenigde draaibankwerken te Wohlenberg bij Hannover, de naaimachi ne. en scooterfabrieken Dürkopp te Biele feld, de August Thyssenhütte bij Hamborn en de walswerken Hoesch in Hohen Lim burg bezocht. Ook over dit deel van het bezoek toonde men zich even geestdriftig als over het Zweedse deel, waarover wij gisteren schreven. Vele prijzen door centrumcomité beschikbaar gesteld Wij herinneren er aan, dat op maan dagmiddag 6 mei ter gelegenheid van de viering van de Bevrijdingsdag door het Centrumcomité Koninginnedag in Haar lem een gecostumeerde kinderoptocht wordt georganiseerd. Kinderen in de leeftijd van zes tot zes tien jaar kunnen hieraan hetzij indivi dueel, hetzij in groepsverband deelnemen. Het centrumcomité denkt daarbij in het bijzonder aan sportverenigingen, speeltui nen en dergelijke. Er zijn tal van prijzen beschikbaar gesteld, zowel in de vorm van waardebonnen als geldprijzen van tien tot honderd gulden. Het centrumcomité houdt aanstaande za terdagmiddag 20 april van drie tot vijf uur zitting in het gebouw van de Haarlem se Kegelbond aan de Tempeliersstraat, waar degenen die aan de optocht willen deelnemen een inschrijfformulier kunnen verkrijgen. De week daarop kan men dit formulier dan inleveren, waarbij men te gelijk de deelnemerskaart, in ontvangst kan nemen. Adjudant L. Leewis van de Haarlemse gemeentepolitie zal vrijdag het feit her denken. dat hij veertig jaar geleden in overheidsdienst trad. Gedurende 38 jaar is de jubilerende adjudant reeds werkzaam bij de Haarlemse politie. De laatste tijd doet hij dienst bij de afdeling generale controle. Vrijdagmorgen om elf uur zal de heer Leewis in het parochiehuis „St. Jan" aan het Teylerplein te Haarlem een recep tie houden. BEVALLEN: J. M. Kooima>nCaspers, z.; A. C. BurlageBuhl, d. ONDERTROUWD: J. den Braber en J. Gersie. GEHUWD: A. G. M. Nelissen en M. L. W. Bijvoet; H. J. A. Kok en M. E. Free: A. P. Broersen en L. K. J. Vissers; C. van Huis en M. van de Veer; F. G. A. v. d. Lans en L. H. E. Verburgt. OVERLEDEN: C. H. Pleging, 71 j.; L. H. M. BergmansHelsloot, 80 j.; A. Bierens de Haan, 92 j.; M. E. v. d. DijckSluijmer, 74 j.; Wed. T. de BeursHoogschagen, 86 jaar. Tot nu toe was het zo, dat bijvoorbeeld de Amsterdamse VVV, wanneer haar logies- mogelijkheden uitgeput wa ren, zich voor particuliere adressen in andere steden bij voorkeur tot die bureaux te richten, die evenals zij over een telex beschikten. Want de ervaring was dat het bu reau in Haarlem met zijn twee zwaar belaste telefoon lijnen nu eenmaal niet even vlot kon opnemen en ant woorden. Het gevolg was dan, dat het surplus van Amster dam eerder naar andere ste den dan naar Haarlem werd gedirigeerd, of deze stad nu ruimte had of niet. Maar dankzij deze telex verbinding kan Haarlem nu overeenkomstig zijn capaci teit meedoen in de Logies In lichtingen dienst, welker af korting L.I.D. wij aanvanke lijk als een meisjesnaam (El- ly Day) hadden opgevat. Ter wijl de informatrices rustig aan de balie blijven kan Am sterdam nu hele lijsten van gecodificeerde logiesaanvra- gen door-telexen. En één derv dames van 't Haarlemse bu reau kan (ook al weer via de telex) antwoorden wanneer dat schikt. Door deze over eenkomst is het mogelijk ge worden, dat een buitenlander in Amsterdam verneemt, bij welk adres hij zich in Haar lem kan vervoegen en daar vast betaalt ook, zodat hij in de drukte niet nog eens in de rij hoeft te gaan staan aan de Haarlemse balie. Deze nieuwe regeling is reeds volop in werking, want bij het naderen van de Paas dagen begint duidelijk te worden, dat het vreemde lingenverkeer in deze om geving wellicht een ongekend hoogtepunt nadert. Ondanks de per 1 maart uitgevaardigde „stop" voor het opgeven van nachtlogies aan dit bureau van Haarlems Bloei, doet de bezorgdheid van tal van Haarlemmers over de beperkte accommo datie hen veelal toch naar de telefoon grijpen om logies aan te bieden. Die limiet van 1 maart is destijds gesteld, aangezien men daarna teveel mensen aan de balie krijgt om nog tijd over te houden voor het controleren van de nieuwe adressen. Haarlems Bloei beschikt inmiddels over een aantal privé-adres- sen, waarvan gehoopt wordt, dat het toereikend is. Mocht de zaak opnieuw gaan klem men, dan kunnen er weer adressen worden opgegeven zij het uitsluitend telefo nisch en onder voorwaar de, dat er prijzen berekend worden, die voldoen aan de gestelde normen en dat men op die adressen over tele foon en over stromend wa ter op de kamers beschikt. Deze laatste adressen wor den echter uitsluitend in noodgevallen gebruikt. Na Goede Vrijdag om één uur ziet men zich genood zaakt het verdere opnemen van adressen voor nachtlo gies te staken. Vandaar het zeer dringende verzoek aan het publiek om het ver keershuis op het Stations plein na dit tijdstip niet meer op te bellen dan strikt noodzakelijk is. Want met name in de avond heeft men de beschikbare uitgaande lij nen wel zeer dringend nodig. „We zijn voor de Paas dagen op het ergste voorbe reid", zei ons mejuffrouw Anneke Krul, die de leiding van het bureau heeft, „we hebben zelfs een heel ploe- genstelsel ontworpen met goed ingewerkte extra krachten. Daardoor bestaat er enige kans, dat we ook allemaal aan eten toekomen. Vorig jaar met Pinksteren was het zó druk, dat we pas des avonds omstreeks nege- nen kans zagen om beurten via een raam hier te ont- snappen en aan de overkant iets hartigs te halen. Maar nu hebben we in totaal tien mensen, die elkaar aflossen. Hoe drukker, hoe leuker overigens. Ons element als informatrices vinden we als we zo'n beetje rond lopen te flitsen, links Duits en rechts Engels sprekend en daartus- sendoor wat in het Neder- lands ademhalend Geen reclame Intussen is het bepaald geen reclame voor de stad EE en haar inwoners, dat Laut- jes voetstuk op de Grote Markt vrijwel de gehele dag misbruikt wordt als stal- lingsgelegenheid voor fiet- sen,, die door de eigenaars EE daar maar hot en her wor- den neergesmeten. De politie heeft er de vorige week een paar bonnen uitgedeeld, |j maar veel resultaat heeft het nog niet opgeleverd, zo te zien. Dat is des te meer te j| betreuren nu het er naar uitziet, dat het caféterras ter plaatse zal worden uitge- breid. Het trottoir aan de noordkant van de Markt EE wordt dan twee meter bre- der, maar deze oppervlakte zal dan van de vluchtheuvel worden afgenomen: een door wethouder Happé per- =E soonlijk uitgedokterd com- EE promis tussen de eisen van het verkeer en de behoefte aan een zonnig zitje. De ES Grote Markt zal er gezel- liger door worden, maar dan zullen de sloddervossen met E= hun fietsen ook het veld EE moeten ruimen. Wel reclame Natuurlijk komen de dui zenden die verwacht worden voor alles voor de kleuren weelde in de bollenstreek. Maar Haarlem pikt als stad en vooral de middenstand daarvan een aardig graantje mee, al zou het wel aanbeveling verdienen dat niet al het uit het zuiden ko mende toeristische verkeer onmiddellijk de kant van Amsterdam wordt opgedron gen, hetgeen voornamelijk een gevolg is van het ont breken van duidelijke aan wijzingen bij de zuidelijke toegangswegen. De horeca bedrijven aan het Houtplein hebben zich daarover niet ten onrechte bij het stadsbe stuur beklaagd. Wij zijn ge neigd de oorzaak van dit misnoegen eens te meer als een uitvloeisel te zien van een nog steeds te gering budget van Haarlems Bloei om het hoofd te kunnen bieden aan de steeds toe nemende financiële eisen welke een doeltreffende pro paganda stelt. Men heeft genoeg om aan te bevelen: de cultuurhisto rische inventaris van de stad is niet gering en gemakke lijk en goedkoop toegan kelijk. De straten en pleinen worden gelukkig de laatste jaren niet meer ont luisterd door als versiering bedoelde tierelantijnen. En daarmee hebben we nu eens niet het fameuze lichtmonu- ment op het Houtplein op het oog. De avondopenstel ling van het Frans Hals museum, de korte recitals op het orgel van de Grote of St. Bavokerk, de unieke foto tentoonstelling van Cor van Weele in de Vishal en de in teressante collectie gouaches en tekeningen van Karei Appel die naar een spoe dige totstandkoming van een stedelijk museum voor mo derne kunst doen verlangen in de Galerie Espace vor men tezamen met de ver zamelingen van Teyler, het Huis Van Looy en het Bis schoppelijk museum evenzo- vele trekpleisters. Maar men moet er meer reclame voor maken. Elektronen Haarlem zal intussen bij het vreemdelingenverkeer alleen niet leven. Zijn in woners zitten ook op andere terreinen niet stil en denken aan de toekomst. Als een symptoom daarvan vermel den wij de vestiging van een opleiding voor elektronen- techniek, die de eerste alge mene opleiding in ons land zal zijn voor elektronica- monteurs en technici. Deze wordt verbonden aan de thans nog aan de Kleine Houtweg gevestigde Radio- technische school. De oplei ding zal bestaan uit een onderbouw voor elektronica- monteurs aansluitend op het diploma ambachtsschool, af deling elektricien en/of in strumentmaker. Een boven bouw, aansluitend op de vooropleiding Ulo a met wis kunde, respectievelijk drie jarige h.b.s. verzorgt de op leiding tot middelbaar tech nicus. 1 spum Uw onmisbare raadgever! Uitsluitend verkrijgbaar in onze speciaalzaken KéuVcollectie- importbehang »r NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. VRIJDAG 19 APRIL Ver. Doopsgez. Gemeente. 19.30: Ds. C. Soutendijk. Avondmaal. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A, 7.30: Ds. A. R. de Jong, H. Av. De Christengemeenschap. Wilhelmi- nastraat 60. 10: Mensenwijdingsdienst. Stille zaterdag. Mensenwijdingsdienst. BENNEBROEK. Geref. Kerk. Ds. C. Klapwijk. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. C. de Ru. H. Av. 19.30: Ds. R. H. Oldeman, H. Av. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 19.30: Opvoering van het Paassepl: „De kinderen van Jeruzalem". Geref. Kerk, Juliana weg. 20: Ds. A. de Ruiter. H. Av. en dankzegging. De officier van Justitie bij de Haarlem se rechtbank eiste vanmorgen tegen een achtendertigjarige musicus uit Den Haag een gevangenisstraf van zes weken en ontzegging gedurende twee jaar motorrij tuigen te besturen wegens het rijden in een auto onder invloed van sterke drank in de vroege ochtend van 7 maart. Aan de rechtbank deelde verdachte mee, dat hij door zijn beroep dikwijls in café's werkt en dat hij uitsluitend bier drinkt. In de nacht van 7 maart heeft hij ook jenever gedronken, omdat zijn gastheer geen bier had. Tegen vijf uur is hij uit Haarlem-Noord vertrokken. De Hagenaar verklaarde, dat hij zich bekwaam voelde om een auto te besturen. Als zijn auto ge slingerd heeft dan moet dat volgens verdachte gekomen zijn door overver moeidheid. In zijn requsitoir merkte de officier van Justitie op, dat, als het beroep van de mu sicus meebrengt, dat hij drank moet ge bruiken, dat niet mag betekenen, dat hij op de weg een gevaar wordt voor anderen. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 2 mei. Een maand geëist Tegen een drieëndertigjarige chauffeur uit Haarlem, die op 11 november 1956 op de Turfmarkt te Haarlem in een vracht auto was aangetroffen, toen hij volgens een politieman niet bekwaam geacht werd een auto te besturen, eiste de officier van Jus titie een gevangenisstraf van een maand en intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar. Hij had in café's bier gedronken. Een reclasseringsinstelling had een voor- lichtiugsrapport uitgebracht en op grond daarvan vroeg de verdediger, mr. W. Broers, een voorwaardelijke straf op te leggen. Uitspraak op donderdag 2 mei. ADVERTENTIE MET KLEURENFILM NAAR KEUKENHOF Burgemeester en Wethouders van Haar lem hebben besloten de gemeentelijke school voor kinderen met leer- en opvoe- dingsmoeiiykheden, thans nog gevestigd aan de Oosterhoutlaan, de naam „Minister Van der Leeuwschool" te geven. Het getuigt van een wijs besluit van B. en W. dat zij in de naamgeving van deze school een der meest vooraanstaande theo logen en een der beste ministers van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, die Nederland ooit heeft gehad, hebben willen eren. Prof. dr. G. van der Leeuw werd op 18 maart 1890 te 's Gravenhage geboren. Hij studeerde theologie in Leiden, Berlijn en Göttingen. Na zijn doctoraal examen in 1916 werd hij predikant bij de Nederlands Hervormde gemeente te 's Heerenberg. In 1918 werd hij benoemd tot hoogleraar in de godgeleerdheid aan de rijksuniversiteit te Groningen. Na de oorlog werd hij tot het ministerschap geroepen en was hij minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen in het kabinet Schermerhorn-Drees in 1945 en 1946. Prof. Van der Leeuw overleed op 18 november 1950. Nieuws in het kort Toneel. Maandag 6 mei geeft het to neelgezelschap van Johan Kaart in het Mi- nervatheater een opvoering van het blijspel „Harvey" („Het Konijn en ik") van Mary Chase. De hoofdrol in ddt stuk wordt ver vuld door Johan Kaart. Geen melk thuis. Op Tweede Paasdag krijgen de huisvrouwen in Haarlem, en om geving, die melk betrekken van een geor ganiseerde slijter, geen melk thuisbezorgd. Wel zijn de melkwinkels maandag van tien tot twaalf uur 's morgens geopend. Haarlems meest gesorteerd adres voor TOPMERKEN RIJWIELEN GROTE HOUTSTR. 158 - TEL. 15426 Gedipl. rijwiel- en bromfietshersteller Dinsdagavond werd in de Julianaschool voor de onderafdeling ZwanenburgHalf weg van het Nederlandse Rode Kruis een bloedafname-avond gehouden ten behoeve van de plasmadienst. 275 Personen ston den ieder een halve liter bloed af. Dit aan tal ligt belangrijk hoger dan dat van de vorige afname-avond. ADVERTENTIE ADVERTENTIE 't b&ffó 'tb#tt&f Zeven dagen Haarlem HULP BIJ DE PAASDRUKTE Het hulpvaardige team in het Verkeershuis van Haar lems Bloei op het Stations plein heeft er een nuttige arbeidskracht bijgekregen in de vorm van een glanzend en in vloeiende lijnen uitgevoerd telex-apparaat. Het treft wel: de vorige week ging het in deze rubriek over een nieuw brokje mechanisering op de paspoortenafdeling dus om de mensen met meer ac curatesse naar het buiten land te helpen en nu heb ben we het over een appa raat bij een heel andere dienst, die de mensen uit het buitenland in het binnenland helpt. En hier gaat het niet alleen om een doeltreffender dienstenverlening, maar bo vendien geeft het Haarlem de mogelijkheid óm meer vreemdelingen aan te trek ken. Directeur Van Willige is 5 overigens best in zijn nopjes. Dat komt omdat hij een E brief heeft gekregen van de Londense dr. Carl Totschek, die van Haarlems Bloemen- 5 meisjes in de Royal Festival Hall een bloem kreeg. Hij schreef onder meer verrukt: E „Een zeer goed idee. Geen reclamekaartje aan de bloem. Geen gedrukt propa- gandablaadje. Geen invi- tatie: „Come to see and spend your money in....". Alleen bloemen en vreugde. TJw vriendelijke attentie roept ons ongetwijfeld naar uw land en naar de stad, die deze zeer goede idee ver werkelijkte". ADVERTENTIE [ett wéixwj 2e Drek 32 paqln»'» HAARLEM B.Urm.rkE 48 Tel 1*815 ADVERTENTIE

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 29