Mmtcs* Fa. J. de Graaf Uitbreiding Lagere Technische School te Haarlem Wegenaanleg in zeereep-noord eist meer dan miljoen gulden Haarlems Dagblad TOK1-HORVATH Eerste paal voor nieuwe vleugel vanmorgen geslagen SPECIALE VOORDELIGE AANBIEDINGEN De Reünie" met een kluchtig blijspel PRISMA dames-sport Doubi* f 92.50 t SILVER STOEPKE CZINKA PANNA „Brecht en averecht" Lavastroom uit de Etna 'tBrieueM aan de redactie I Lenteshoiv van Rijwielen en Bromfietsen A mateurtoneel Raadslid Mol stelt vragen over watertarief LISSE Ledenvergadering van „Ons Belang" ZANDVOORTS NIEUWE GEZICHT HAARLEMMERMEER Afdelingsvoorzitter niet optimistisch gestemd Paaswijdingsdienst in de gereformeerde kerk Veelbesproken perceel wordt verhuurd Garantie geldlening voor bouw bejaardentehuis Omgeving Lijsterstraat moet er keurig uitzien Mutaties bij 't Helm HILLEGOM KORTING VAN ƒ1.— DONDERDAG 18 APRIL 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Z5 Hedenmorgen om half tien is de eerste paal in de grond geheid, voor de bouw van een nieuwe vleugel van de Lagere Tech nische School aan de Kleverparkweg te Haarlem. Deze nieuwe vleugel met een oppervlakte van ongeveer duizend vier- ADVERTENTIE PROFITEER van de die wij deze week in dames-, heren- en kinderschoenen voor u hebben. Zie VOORAL onze etalages Amsferdamstraat 54 - Haarlem Het moderne toneel toegelicht door H. Mulisch en D. Koning De schrijver (en toneelcriticus) Harry Mulisch en de toneelcriticus David Koning hebben woensdagavond voor de leden van de sociëteit Teisterbant in Haarlem enkele facetten van het moderne toneel besproken. Dat wil zeggen: Mulisch hield een inleiding over de vorig jaar overleden Duitse toneel schrijver Berthold Brecht met een aan duiding van de verschillen tussen het epische theater (toneelspelen „van buiten af") van Brecht en het dramatische theater (acteren „van binnen uit") van het natura lisme waartegen Brecht zich door zijn vormgeving heeft gekeerd. David Koning maakte daarvan gebruik om de essentie van die verschillen aan te geven. Beiden maakten gebruik van grammofoon- en bandopnamen ter illustratie van hun op merkingen. Mulisch noemde Brecht een vernieuwer, een propagandist van een poli tieke idee, die, door de acteurs een objec tieve typering te laten geven van mensen, zonder een verklaring te geven van hun gedrag, de toeschouwer dwingt tot zelf denken, dwingt zelf een oplossing te zoe ken voor het probleem, dat hij in zijn stuk etaleert. David Koning bestreed dat Brecht een vernieuwer zou zijn. Brechts vorm geving is - zij het minder definitief - terug te vinden bij de Grieken, bij Shakespeare, bij Molière. Bij Brecht heeft de objectieve typering pas definitief kunnen zijn omdat deze vormgeving niet eerder zo sterk toe passelijk bleek op de tijdgeest als in deze eeuw, die afstand nemen noodzakelijk maakt als men tracht het wereldbeeld te blijven overzien. Harry Mulisch liet drie opnamen horen van liedjes uit de door Brecht voor het toneel bewerkte roman „Die Mutter" van Maxim Gorki. Van David Koning hoorde men een bandopname van een scène uit de zevenhonderdvijftig- ste voorstelling van „Le bourgeois gentil- homme" van Molière door de Comédie Frangaise, in ons land op het repertoire genomen door het Rotterdams Toneel en gespeeld onder de titel „De Parvenu". PALERMO (UP) Uit de grootste krater van de Etna kwam vandaag een stroom lava naar buiten en een nieuwe krater ont stond op de noordoostelijke helling, op 3200 meter hoogte, in de zogenaamde Valle Del Leone. In de dorpen Zatterana, 'Milo en Fornaz- zo heerst grote ongerustheid. kante meter komt met het front te liggen aan de Brakenburghstraat. In totaal zullen er driehonderddrieëntwintig palen de grond in gaan. De architect B.N.A. van dit om vangrijke werk, de heer H. Tuninga, de aannemer H. N. P. van den Aardweg, de adjunct-directeur van de L.T.S. de heer L. J. M. van der Meijs, een van de be stuursleden van de Vereeniging voor Nij verheidsonderwijs, ir. W. C. Richter, en enkele andere belangstellenden waren bij dit moment aanwezig. Op het ogenblik is de stand van het werk zo, dat men de oude rijwielstalling aan de achterzijde van de L.T.S. heeft gesloopt en de kelder vrijwel is uitgegraven. De nieuwe vleugel zal onder meer een automontage hal, waslokalen, een rijwielberging voor ongeveer twaalfhonderd fietsen die onder het gehele gebouw zal doorlopen, een gym nastieklokaal en een kantine omvatten. De bouw zal ongeveer twee jaar in beslag nemen. Straatzang in Haarlem-Noord op de Paasmorgen Op de Paasmorgen zullen hervormde en gereformeerde gemeenteleden weer straat zang beoefenen in verscheidene wijken van Haarlem-Noord. Er zal gezongen worden onder leiding van de heer H. Sondorp. Een groep blazers van het Christelijk Fanfarekorps „Arti et religioni" zal de zang begeleiden, zoals dat ook in voorgaande jaren gedaan werd. Om zeven uur worden de zangers bij de Sionskerk verwacht. Vandaar gaat de stoet naar een viertal plaatsen waar gezongen wordt. De route is als volgt: Sionskerk. Jan Prinsstraat, Gerard van Ekelenstraat, Merwedestraat, Maasstraat, Bavostraat, Nachtegaalstraat, Vinkenstraat, Li i ster straat, Kanariestraat, Raafstraat. Roer dompplein. Batavierenplantsoen. Radboud- straat, Dietsveld. Clovisstraat, Poerdomn- straat, Vondelweg. Eksterstraat, .Sionskerk. Daar wordt, als er voor het begin van de Gereformeerde kerkdienst nog tijd over is, nogmaals gezongen. (Verkort weergegeven Protesten. Een zeer groot aantal reac ties op onze vandaag voorlopig gesloten reeks kanttekeningen onder „Van Dag tot Dag" bij het nijpende vraagstuk van de atoomdreiging heeft ons bereikt, waarvan een deel reeds is gepubliceerd onder de rubriek „Brieven aan de Redactie". Wij moeten helaas aan deze weergeving voor het moment een eind maken, omdat verre weg de meeste briefschrijvers in herhalin gen vallen en bovendien door goedbedoel de, doch zeer uiteenlopende adviezen een verwarring zouden stichten, die niet bevor derlijk zou zijn voor het goede, nuchtere begrip van de problemen. Uiteraard heeft menigeen een zeer idealistische, doch vaak weinig praktische mening over wat men in deze kwestie zou moeten ondernemen.Velen veronachtzamen de werkelijke toestand en de reële mogelijkheden en willen met or ganisatorische middelen van uiteenlopende aard acties ondernemen die weinig nut be loven. Het lijkt ons daarom beter, deze uitingen op te vatten als een algemene uit drukking van belangstelling en bezorgd heid, zonder de details ervan te vermelden. Men moet daarbij in het oog houden dat onze politiek tenslotte wordt uitgestippeld en uitgevoerd door de regering onder het oog van het parlement, en dat bepaalde wenselijkheden via de normale wegen der democratie tot gelding moeten worden ge bracht. Wij zijn ervan overtuigd dat vele parlementariërs zich op het ogenblik nauwlettend beraden op deze kwestie. Voor het moment is de taak der publieke mening - van de krant, die haar vertolkt - met de uiting van bezorgdheid en twijfel over de gang van zaken genoegzaam vervuld. Het is zaak, attent te blijven en gereed te staan om op ieder ogenblik dat het nodig lijkt opnieuw uiting te geven aan een overtui ging, waarmee zowel volksvertegenwoor diging als regering tenslotte rekening zul len moeten houden. - Red. ADVERTENTIE KLEVERPARKWEG 2a - TEL. 11757 - HAARLEM Het adres voor de beste service ADVERTENTIE in onze vernieuwde showroom j FA. i. VI ETS CO. Haarlem - Tel. 14508 De benaming kluchtig, die het blijspel van Eric Hudson „Als 'n man geen hobby heeft" als een soort waarschuwing verge zelde, bleek waarlijk van kracht, toen het stuk woensdagavond in de Haarlemse schouwburg werd opgevoerd. De toneel vereniging „De Reünie" gaf er een voor stelling van, een beslist gezellige voorstel ling, waarmee het publiek zich best bleek te kunnen amuseren en waarnaar ook uw recensent meermalen geamuseerd heeft zit ten kijken. Dat pleit alleen maar voor de kwaliteit van het vertoonde spel, want als men het stuk zelf aandachtig gaat bekij ken, komt men al gauw tot de conclusie, dat de schrijver, Eric Hudson, een lang niet onaardige opzet lelijk heeft vertroebeld met zijn uitwerking naar de klucht, terwijl charme en spiritualiteit het op een plan hadden kunnen brengen waar het tenmin ste karakter had gehad. Het heeft weinig zin hier een uitvoerige inhoudsbeschrijving te gaan geven. De centrale figuur in het stuk, een rechter, die een soort achtervol gingscomplex heeft overgehouden van de talrijke echtscheidingsprocedures, waarin hij was gewikkeld, betrapt zijn nicht en neef er op, dat zij wel wat losjes met hun vriend en vriendin omspringen. Tegen de verwachtingen omtrent zijn rechtschapen heid en gezond verstand in, gaat hij een spelletje met hen spelen en stuurt op een scheiding aan. Natuurlijk wordt hij ont maskerd en blijkt hij zijn opvattingen te moeten herzien, maar de twee bedrijven, die daarvoor nodig zijn, bieden ons zoveel onwaarschijnlijke situaties en innerlijke tegenspraak, dat men alleen nog maar oor heeft voor de geestige glossen, die de schrijver zijn personen in de mond legt. Voor de rest gelooft men het wel. En dat is nu net niet wat men verlangt. Maar dank zij een vlotte vertoning kan men dan toch aan het spel nog genoegen beleven. Zoals gezegd, heeft „De Reünie" het wat dat betreft niet laten afweten. Onder Henk Bakker's slagvaardige regie kwamen de fi guren welomlijnd voor het voetlicht. Het schortte alleen aan tempo. Dat lag soms bedenkelijk laag. Daardoor kregen de mo raliserende passages wel eens een te sterke nadruk, wat de zwakheden in het stuk al leen nog maar duidelijker openbaarde. De verzameling types, welke op de been wer den gebracht, waren overigens raak ge troffen. Vooral Dik Kluit als een „lucide" schrijver en Jan Eizema als de rechter ga ven menig staaltje van sterk spel weg, mooi aansluitend op de humor en dwaas heid in de situaties. Greetje Bosma-Rede- ker bezorgde ons een fraai voorbeeld van het gearriveerde ingenue-tje, Wil Kreugel gaf het eeuwig vrouwelijke uitstekend ge stalte. Een contrasterende verschijning vol nuchtere werkelijkheidszin beeldde Kitty de Goederen-Bouwmeester droogweg uit. Niet al te zeker vond ik ditmaal Wout Zwier. Dat beïnvloedde zijn spel ongunstig. Een komische kleine rol van Frans Pen- narts moet dan nog met ere vermeld naast een nog niet helemaal uitgespeelde dienst bode van Jopie Pijnakker-Assembroek. Tenslotte een opmerking over net decor. Dat was een lust voor het oog! P. W. Franse Het Haarlemse gemeenteraadslid, de heer G. Mol (comm.). heeft het college van B. en W. schriftelijke vragen gesteld over de toepassing van het verhoogde water tarief ten aanzien van bejaarden In de toelichting, die B en W bij het raadsvoorstel van 21 november 1956 voor de verhoging van het watertarief hebben gegeven, werd gesteld, dat bepaalde groe pen bejaarden voor een verlaagd vastrecht tarief van f 1.05 in aanmerking zouden kunnen komen, in plaats van het algemeen geldende vastrechttarief van f 2,10 De heer Mol schrijft, dat in de praktijk echter is gebleken, dat vele bejaarden, die tol de minstdraagkrachtige groepen beho ren, het algemene tarief van f 2,10 in re kening wordt gebracht Het raadslid vraagt welke maatstaven B en W toepassen ten aanzien van het ver laagde tarief en of het college geen aan leiding ziet de weinig draagkrachtige be jaarden voor een vastrechttarief van f 1,05 in aanmerking te laten komen De protestantse coöperatie „Ons Belang" te Lisse heeft een minder rooskleurig jaar achter de rug. Dit bleek woensdagavond tijdens de in „De Witte Zwaan" te Lisse gehouden ledenvergadering. De afdeling bakkerij heeft het afgelopen jaar te kampen gehad met de steeds stij gende onkosten. De resultaten, die de win kel opleverde, vormden hierop een gunstige uitzondering. Alles bijeen genomen kwam door de verhoogde lonen, de belastingen, de verhoogde rentevoet en dergelijke echter zo weinig winst beschikbaar, dat men be sloot slechts één percent dividend uit te keren aan de leden en een half percent aan de verbruikers. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter, de heer B. van der Voet, wijlen de heer Balkenende, die ondermeer dertig jaar als voorzitter van de coöperatie werkzaam is geweest en in deze functie veel werk heeft verzet. Bij de toelichting op de balans, welke sloot met 115.595.59, kon wederom wor den gewezen op een uitbreiding van de inventarissen. Tijdens de bespreking van de winstcijfers over het jaar 1956, welke de totale som van 11.370.58 aangeven, be houdens de afschrijvingen en 5.344.83 na aftrek van de noodzakelijk te achten af schrijvingen, moest worden geconstateerd, dat de resultaten der afdeling bakkerij ten achter zijn gebleven bij de gestelde ver wachtingen, omdat de loonsverhogingen en kostenstijgingen niet gecompenseerd kon den worden in de broodprijzen. Ondanks een stijging der omzetcijfers, welke voor 1956 in totaal 386.766.05 be droegen, moet genoegen genomen worden met een in totaal lager resultaat voor het jaar 1956. Na goedkeuring van de jaarstukken door de algemene vergadering kwam het voor stel winstverdeling 1956 aan de orde, dat namens het bestuur en raad van commis sarissen werd toegelicht door de accoun tant. Bij de bestuursverkiezing werden de heren B. Landman en A. v. d. Leede her kozen. De heer A. van der Voet werd als commissaris herkozen. Burgerlijke Stand van Heemstede ONDERTROUWD: J. S. de Wit en M. J. Lageweg; R. Lammieirts en D. Breeuwer; J. H. Moerkerk en J. M. vam der Meer. GETROUWD: L. Schouten en A. J. E. de Graaf. GEBOREN: Joan Christine, d. v. H. van Tongeren en R. Verspoor; Edith Anna Ma ria, d. v. B. H. J. Lampe en A. S. M. de Bek; Monica Catharine Cornelia Maria, d. v. H. F. B. Lammers en J. A. M. Vasen; Robertus Hendricus Johannes, 7.. v. J. M. A. Kol en M. J. de Vos; Simon Petrus Leonardus, z. v. H. Opstal en A. J. van der Pluijm; Willem Johan, z. v. F. Priem en A. M. van der Meij. OVERLEDEN: Mejuffrouw J. Nijkamp, 22 jaar; Wed. A. G. BakkerPennink, 95 jaar; Wed. T. MolLuttik, 83 jaar. ADVERTENTIE JkSS Vlot-*portlef w 50 dameshorloge met ^lroom O/» centrale seconde wijzer DE GEHELE COLLECTIE VERKRI3GBAAR BI3: De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 Haarlem - Telefoon 20049 In de loop van de zomer zal een aantal van de 144 in aanbouw zijnde flatwonin gen aan de Noord Boulevard in Zandvoort gereed komen. De aanleg van wegen, rio lering en dergelijke is daarom aldaar zeer urgent geworden. B. en W. van Zandvoort hebben thans een door de dienst van pu blieke werken uitgewerkt wegenplan aan de raad voorgelegd. Realisering van dit plan vraagt een bedrag van f 1.283.000, waarvan f 1.073.000,in aanmerking komt voor een bijdrage van het rijk als vergoe ding van de kosten, verbonden aan de uit voering van het wederopbouwplan. Een bedrag van f 210.000,blijft voor rekening van de gemeente. B. e VV. stellen de raad voor tot uitvoering van de werken te be sluiten en hiervoor een krediet van f 1.283.000,uit te trekken. Het plan omvat ondermeer de verbete ring en verbreding van de Boulevard de Favauge en de aanleg van een fietspad aan de landzijde van een gedeelte van de bou levard van de Dr. Smitstraat tot de Van Galenstraat. Het thans ter plaatse aanwe zige fietspad wordt wandelpad. De Heems kerkstraat zal worden doorgetrokken tot aan de Parallelweg, die gedeeltelijk zal worden verbeterd en verbreed. In het ver lengde van de Parallelweg zal evenwijdig met de Boulevard een verkeersweg met twee gescheiden rijbanen worden aange legd. Deze weg sluit ongeveer ter hoogte van het trekkerskamp „De Branding" aan op de boulevard. Het zuidelijk gedeelte van de Dr. Mez- gerstraat zal worden verbreed. Tussen de boulevard en de Parallelweg zullen vijf dwarswegen worden aangelegd. Langs deze wegen is het merendeel van de flatbouw geprojecteerd. Nieuwe circuitingang De ingang van het circuit zal worden verplaatst. De bestaande toegangsweg naar het circuit zal uitmonden op de reeds genoemde twee-baans verkeersweg in het verlengde van de Parallelweg. Bij deze aansluiti. is een ruime ingang van het circuit met zeven dubbele toegangspoorten geprojecteerd. Achter die ingang komt een grote betegelde oppervlakte, waar de kassen en geleidehekken worden opgesteld. Tenslotte omvat dit plan de aanleg van WEEKABONNEMENTEN dienen uUerliik up Woensdag t-* worden betaald, daar de bezoreem op Donder- das moeten afrekenen DB ADMINISTRATIE Bloembollencultuur De afdeling Haarlemmermeer van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur hield woensdagavond in café Schoorl te Hillegom een matig be zochte ledenvergadering, die onder leiding stond van de heer G. A. Spilker. Deze in het vak vergrijsde heer zei in zijn ope ningswoord, dat de vooruitzichten hem niet gunstig toeschenen. Hij nam aan, dat de reizigers hetzelfde als voorheen zullen ver kopen, maar er was vorig jaar al een surplus van tulpen en dit jaar is het areaal nog groter. De prijzen zullen daarom niet best zijn, aldus spreker. De afdeling zal vijftig gulden bijdragen voor het ge schenk dat „Bloembollencultuur" aan het Scheidsgerecht wil geven, namelijk een vloertapijt in zijn zaal, zoals dat voor de oorlog was. De Floralia-vereniging te Hil legom krijgt tien gulden ter bestrijding van de kosten van de schoolbroei. De heren W. Husemeijer en J. Oosthoek zullen als afgevaardigden naar de alge mene vergadering van 29 april gaan en zij zullen geen op- of aanmerkingen op de be schrijvingsbrief maken. De heer Husemeijer, de secretaris, ver klaarde bezwaren te hebben tegen de wijze, waarop de contributie wordt vast gesteld. Hij moet jaarlijks invullen hoeveel grond de leden betelen. Aan de hand van evenzovele slagen in de lucht wordt dan de contributie bepaald. De vereniging moet naar zijn mening een ander systeem hier voor instellen. Men heeft daarna nog uitvoerig gespro ken over de vraag, hoe men meer leden naar de vergadering kan krijgen. Er zal wat vroeger worden vergaderd en een ver loting zal de animo moeten verhogen. Woensdagavond had in de gereformeer de kerk te Vijfhuizen een interkerkelijke Paaswijdingsdienst plaats, waaraan ooU medewerking werd verleend door de Chris telijke gemengde zangvereniging „Ho sanna" onder leiding van de heer Joh Silvis en de organiste Gerda van der Helm. De heer D. E. Deerenberg droeg enige ge deelten uit de bijbel voor. Na door schriftlezing afgewisselde ge meentezang, zong het koor „Siehe das ist Gottes Lamm" van Preatorius, het „Lied op de goede vrijdag" van F. Silcher en het „Ave Verum" van W. A. Mozart. Ds. L. C. Baljé, Nederlands Hervormd predikant sprak een meditatie uit onder de titel „De mens aan het kruis", welke, na het zingen van een vers van gezang 39 werd gevolgd door de meditatie „De Zoon Gods aan het kruis", van ds. G. Rang, Vijf- huizens gereformeerde predikant. Met enkele liederen, „Paasmorgen" van B. G. Meyer en „Oud Paaslied" van Prae- torius, dat door het koor werd gezongen, werd deze interkerkelijke bijeenkomst ge sloten. rioleringen, tegelpaden, groenstroken en straatverlichting, alsmede de verwijdering van de Van Galenstraat, de Dr. Mezger- straat (noordelijk gedeelte), de Tromp straat en de Dr. Smitstraat (van Dr. Mez- gerstraat tot de boulevard). Daar het noodzakelijk is via het Stations plein aansluiting te verkrijgen op het nieuw ontworpen wegenplan naar de flat gebouwen aan de zeereep-noord, moeten nog een drietal perceeltjes grond worden aangekocht in de omgeving van Stations plein en Parallelweg. Met de eigenaren van deze percelen grond zijn onderhande lingen gevoerd, waarvan ten opzichte van cén eigenaar nog geen resultaten werden verkregen. Met de voorwaarden, door de beide overige eigenaren gesteld, menen B. en W. akkoord te kunnen gaan. In het eerstgenoemde geval stellen B. en W. voor, tot aankoop van deze grond te besluiten en indien binnen een maand niet tot resul taat wordt gekomen, de onteigening van deze grond voor te bereiden. Voor deze aankopen zal een krediet van f 25.000, nodig zijn. B. en W. vragen de raad, dit be drag beschikbaar te stellen. B. en W. van Zandvoort hebben de raads leden een voorstel doen toekomen betref fende de verhuurprijs van het perceel Ro- zennobelstraat 4, hetwelk oorspronkelijk voor afbraak was bestemd, doch ingevolge raadsbesluit in verband met de woningnood voorlopig nog twee jaar zal blijven staan. B. en W. stellen voor, de in dit perceel aanwezige werkplaats met inbegrip "an het aangrenzende voormalige brandspuit huis in gedeelte te verhuren en wel zo, dat de voormalige werkplaats (smederij) gedurende de maanden september tot en met april ter beschikking blijft van de dienst van publieke werken voor het op bergen van strandmateriaal. Het totale verhuurbedrag van het gehele complex zal dan f 14.— per week bedragen. B. en W. adviseren de raadsleden voorts in 31 met name genoemde gevallen over te gaan tot verkoop en toewijzing van grond in het uitbreidingsplan Zuid achter de Brederodestraat. Het betreft hier uit sluitend particuliere woningbouw. Met de gegadigden werd reeds overeenstemming bereikt over deze verkoop of toewijzing. B. en W. van Zandvoort adviseren de raadsleden akkoord te gaan met het ver lenen van een gemeentelijke garantie op een geldlening van 700.000, aan te gaan door de A. G. Bodaanstichting ter gedeel telijke bekostiging van de bouw van een pensiontehuis voor bejaarden in Bentveld. Dit gebouw zal plaats bieden aan vijftig tot tachtig bejaarden. De overige bouwkosten worden betaald uit eigen kapitaal van de stichting en de toekomstige bewoners zullen ook een be drag moeten storten. Risico is volgens B. en W. niet aan deze garantieverklaring ver bonden, omdat het aan geen twijfel onder hevig is, dat straks een sluitende exploi tatie voor het tehuis kan worden verkre gen. Bovendien wordt dit tehuis in de gemeente op prijs gesteld, omdat opnieuw het inwoner-aantal wordt uitgebreid met bejaarden, die een zekere mate van wel stand bezitten, daar dit tehuis een vrij luxe karakter zal krijgen. B. en W. van Zandvoort In de omgeving van de Lijsterstraat te Zandvoort bevinden zich enige perceeltjes grond, respectievelijk toebehorend aan de heren J. Termes, S. Slagveld en Jb. Koning, die in erfpacht zijn uitgegeven. Op deze grond bevinden zich opslagplaatsen en werkplaatsen, die de omgeving aldaar een rommelig aanzien geven, nu het uitbrei dingsplan-zuid in deze omgeving vrijwel is voltooid. De heer Termes wil van het erfpachtsrecht afstand doen tegen betaling van 1700, waarbij hij als eis stelt, dat de gemeente hem - om niet - in volle eigen dom overdraagt een perceel grond gelegen achter het door hem bewoonde huis aan de Brederodestraat, ter grootte van 120 vier kante meter. B. en W. stellen de raadsleden voor hiermede akkoord te gaan en een krediet van 1800 voor dit doel beschik baar te stellen. De heren Slagveld en Koning bezitten op de grond werkplaatsen, die zij voor hun bedrijf niet kunnen ontberen. Deze heren hebben medegedeeld, dat zij van hun erfpachtsrecht afstand willen doen, indien aan de Duinweg een gebouw wordt gesticht bevattende twee werkplaatsen en een garage en hun deze tegen een sterk gere duceerde huurprijs te verhuren, n.l. de garage voor 3.04 en één der werkplaatsen voor 3.57 per week. In dit geval doen zij - om niet - afstand van hun erfpachtsrecht. B. en W. stellen de raad voor, tot het bouwen van dit complex te besluiten en hiervoor een krediet beschikbaar te stellen van 44.000. Het terrein aan de Lijster straat zal dan aan de omgeving kunnen worden aangepast. Wegens vertrek uit Zandvoort is mr. W. Dirkse afgetreden als vice-voorzitter van het bestuur van de Stichting culturele kring 't Helm. Ook de heer G. S. W. Keur, afgevaardigde van de stichting in verschei dene commissies, heeft voor het lidmaat schap van het bestuur in verband met ver trek uit de gemeente bedankt. Tot leden van het bestuur zijn thans benoemd de heren W. F. P. Berlott, H. de Jong en E. R. Koerselman. De secretaris, de heer J. G. Wijnbeek, heeft zijn functie neergelegd. Hij wordt opgevolgd door de heer W. F. P. Berlott. De afgetreden secretaris is tot vice-voorzitter benoemd. Deelname aan n.v. Gasvoorziening Burgemeester en wethouders van Zand voort hebben de raadsleden een uitvoerige brief gezonden, waarin de taak van de n.v. Gasvoorziening Noordwest-Nederland i.o. tot in details wordt uiteengezet. Krachtens de ontwerpstatuten, welke thans zijn ver schenen, blijkt dat het maatschappelijk kapitaal is gesteld op f 120.000, verdeeld in tweehonderd aandelen van f 600. B. en W. adviseren de raadsleden aan de oprich ting van genoemde n.v. mede te werken en deel te nemen in het maatschappelijk kapi taal voor een bedrag van f 600 (één aan deel). Ds. A. H. Schippers sprak over „De wederkomst van Christus" Woensdagavond heeft ds. A. H. Schip pers, na ingeleid te zijn door de voorzit ster, mevrouw Knottnerus, in het gebouw „Weltevreden" te Hillegom gesproken over „De wederkomst van Christus" voor de af deling Hillegom van de Nederlands Chris ten Vrouwenbond. Spreker ging uitvoerig in op de christelijke toekomstverwachting en belichtte in dit verband enige aspecten van de onkerkelijkheid. „De religieuse mens bepaald zich tegenwoordig te veel naar het wereldse", aldus de spreker. ADVERTENTIE OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT biedt zijn lezers een grote korting op de toegangsprijzen voor het optreden van het Hongaarse Zigeuner-Orkest van de koning der Tziganen met medewerking van de Hongaarse zangeres Slechts één concert zal plaats vinden, n.l. op woensdagavond 24 april, in het Gemeentelijk Concertgebouw. Prijs der plaatsen ƒ3.70, ƒ3.20, 2.70 en 1.70. Voor de lezers van ons blad tegen inlevering van onderstaande bon bij de bureauliste van het Concertgebouw hebben wij een bedongen op de beste drie rangen; de prijzen worden dus 2.70, 2.20 en 1.70, plaatsbespreken en vestiaire inbegrepen. Kaartverkoop en piaatsbespreken aan het Concertgebouw vanaf zaterdag 20 april, dagelijks van 10-3 uur, behalve op 1e Paasdag. TOKI-HORVATH wordt beschouwd als de grootste zigeuner-violist van dit ogenblik. De 13 musici van zijn „Banda" zijn allen zigeuners. Eén van de musici, Gyula Szitai, die op een speciaal instrument der zigeuners speelt, de cimbaal, is op dat instrument een wereld-virtuoos. De „Banda" bestaat voorts uit: twee basviolen, drie klarinetten, een violoncel plus violen en alt-violen. Het programma, bestaande uit melodieën ontleend aan de Hongaarse en Roemeense folklore, valt bij iedere muziekliefhebber in de smaak. Het optreden van deze violist en zijn orkest in het buitenland, en in januari in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, heeft een uitbundig succes gehad. Wij raden u sterk aan van deze unieke gelegenheid gebruik te maken. COUPON HD/OHC Hongaarse Zigeunerorkest TOKI-HORVATH (Inleveren bij het Concertgebouw). Naam: Adres: besteltplaatsen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 31