Uitgaan in Haarlem De avonturen van Wang en Li Kamerleden gaan weer op bezoek bij industrieën AGRS-gola Agenda voor Haarlem Lezen en laten lezen Schilder als een man van 't vak: Cetalac De negen Muzen 5 Protestantse zending in de Belgische Kongo ONS VERVOLGVERHAAL DOOR MARK CROSS donderdag 18 april 1957 toneel en dans muziek tentoonstellingen De Koningin en prinses Marijke zagen paasspel Nijmeegse stationstunnel zal 8V2 miljoen kosten De Britse industrie en de Europese vrijhandelszone Kerkelijk Nieuws Zaterdag: 20 april, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie geeft onder regie van Johan de Meester een voorstelling van „De grote liefde" (1'Amour fou) van André Roussin met medewerking van onder anderen Ank van der Moer, Kitty Janssen, Ko van Dijk, Joan Rem melts, Rita Maré- chal en Ramses Shaffy. De decors werden ontworpen door Harry Wich. Zondag 21 april, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie geeft de eerste voorstelling in Haarlem van „Macbeth" van Shakespeare in de vertaling van Joris Diels ondier regie van Johan de Meester met medewerking van onder anderen Ank van der Moer, Sigrid Koetse, Ko van Dijk, Johan Fiolet en Johan Schmitz. De decors werden ontworpen door Eppo Doeve, de kostuums zijn van mevrouw Roland Holst. Maandag 22 april, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie geeft onder regie van Han Bentz van den Berg een voor stelling van „Aparte Tafels" van Terence Rattiga.n. Medewerkenden zijn onder ande ren Ellen Vogel, Mimi Boesnach, Mien Duymaer van Twist, Clara Vise her en Joan Rem melts. Woensdag 24 april, Stadsschouwburg, 14 uur: Voor de Algemene Nederlandse Grafische Bond geeft de toneelgroep „Arena" een voorstelling van „De reis naar Bombola" naar een idee van Dmitri Frenkel, door Joris Diels, die ook de regie heeft. De decors en kostuums werden ontworpen door Hep van Delft. Medewerkenden zijn onder meer Joop van der Donk, Jan Kore- vaar, Piet Eeltvelt en Betty van Brussel, Donderdag 25 april, Concertgebouw, 20 uur: Ten bate van de Stichting Erefonds voor oud-verpleegsters van het Elisabeths Gast huis wordt een amusementsprogramma gegeven, waaraan medewerking wordt ver leend door onder meer Johnny Jordaan, Willy Alberti en Tante Leen. Zaterdag 20 april, Concertgebouw, 20 uur: Het kinderkoor „De kleine stem" geeft een uitvoering. Bciaardbespelingen: Op Tweede Paasdag door Arie Peters van 9.15 tot 9.45 uur; door H. Herzog, stadsbeiaardier van Den Haag van 16.15 tot 16.45 uur, en door andere beiaardiers van 16.45 tot 17.30 uur. Dinsdag 23 april, Concertgebouw, 20 uur: Onder auspiciën van de Nederlandse Con certdirectie J. Beek geven de Engelse sopraan Ruth Tippett en de Engelse pianist Gerald Moore een recital. Het programma vermeldt werken van onder meer Schu bert, Debussy, Mahler, Franck, Faoire, Wolf, Duparc, Beethoven en Rachmaninov., Woensdag 24 april, Concertgebouw, 20.15 u.: Het Hongaarse zigeunerorkest van Toki Horvath geeft een uitvoering met mede werking van de Hongaarse zangeres Czinika Panna. Vrijdag 26 april, Stadsschouwburg, 20 uur: Het Nieuw Operette Gezelschap geeft een uitvoering van „Graf in Mariza" van Em merich Kalman. ORGELBESPELING Dagelijks van 11.30 tot 11.50 uur bespeelt de organist Klaas Bolt het orgel van de Grote Kerk. Van 25 april af elke donder dagmiddag van 15 tot 16 uur gratis orgel concert. DIVERSEN AMATEURTONEEL Dinsdag 23 april, Stadsschouwburg, 20 uur: Het „Philips Toneel" uit Eindhoven geeft in de wedstrijden om het Nationaal Land juweel een opvoering van „De dag is voor bij" van Clifton Webster Stroad. Woensdag 24 april, Stadsschouwburg, 20 u.: In de wedstrijden om het Nationaal Land juweel geeft „Utile Dulce" uit Schiedam een opvoering van „En de vogels zwij gen" van J Laerd en J. Femald. Woensdag 24 april, gebouw St. Bavo, 20 uur: Het Friese toneelgezelschap „Gysbert Ja- picx" geeft een opvoering van „Skobber- debonik" van Hein Cats. ANDERE BIJEENKOMSTEN Maandag 22 april, Concertgebouw, 13.45 en 16.15 uur: Onder auspiciën van de Eerste Nederlandse Luchtprojectie Onderneming wordt een jeugdfilmvoorstelling gegeven van „Assepoester". Dinsdag 23 april, Concertgebouw, 13.45 en 16.15 uur: Jeugdvoorstelling van een Ame rikaanse film „Assepoester". Dinsdag 23 april, Concertgebouw, 20 uur: De heer W. Benser spreekt over „Kleuren- wonderland met projectie van dia's. Dinsdag 23 april, Roxytheater, 10 uur: Onder auspiciën van de Stichting Club- en Buurt huizen wordt een filmvoorstelling gegeven voor de schooljeugd. Dinsdag 23 april, Minervatlieater, 14 uur: Jeugdmatinee waaraan wordt medegewerkt door een sprekende pop, een kunstwielrij- dor, een goochelaar en clowns, dinsdag 23 april, Brinkmann, 12 uur: Tijdens een lunehbijeenkomst van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, departement Haarlem, spreekt mr. ir. M. Goote, inspecteur-generaal van het Onder wijs, over het onderwerp: „Wat is er gaande in het technisch onderwijs?". Nnsdag 23 april, Gedempte Oudegracht 104, om 20 uur: Onder auspiciën van de Haar lemse Christelijke Besturenbond wordt een forumavond gehouden over sociale en economische problemen. '"^ensdag 24 april. Concertgebouw, 13.45 en 16.15 uur: Herhaling van filmvoorstellin gen voor de jeugd van „Assepoester", donderdag 25 april. Concertgebouw, 13/" en 16.15 uur: Nogmaals worden twee voor stellingen gegeven voor de jeugd van de Amerikaanse film „Assepoester". FILMVOORSTELLINGEN: Studiotheater: Beide Paasdagen 11 uur ver toning van „Hans Christian Andersen" met Danny Kaye en „Zizi" Jeanmaire. Lidotheater: Zondag 23.30 uur nacht voor stelling van „Wenn der weisse Flieder wieder bliiht". Tweede Paasdag 11 uur vertoning van Mozarts laatste liefde". Cinema Palace: Tweede Paasdag 10.30 uur vertoning van „Cortina d'Ampezzo" over de zevende Olympische Winterspelen. Rembrandttheater: Tweede Paasdag 11 uur vertoning van „Dieren strijden om hun bestaan". Verlicht Stadhuis: Gedurende het bloem bollenseizoen is het Haarlemse Stadhuis weer met honderd vijftig kaarsen verlich t. Men heeft toegang iedere vrijdag- en zaterdagavond van 20 tot 22 uur tot en met zaterdag 18 mei. Goede Vrijdag is het Stadhuis gesloten. Huis Van Looy: Van 19 april tot 13 mei wordt een tentoonstelling gehouden van werken van de Haarlemse schilder H. F. Ontloop die pijn an brandend maagzuur, "em Bennies! Msof de maag uit uw lichaam brandt, zo'n oiin veroorzaakt overtollig maagzuur. De t'emedie is eenvoudig en afdoende: Rennies. Die helpen dadelijk. Gewoon, zonder water of wat ook, op de tong laten smelten, 't Kan niet missen, de brand is gedoofd! Eet onbe vreesd waar u trek in hebt, maar.... steeds Rennies bij de hand! Boot. De expositie is dagelijks geopend van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur; zondags van 14 tot 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend don derdags van 1012.30 uur en van 13.30 17 uur en zondags van 1417 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoonstel ling van werken uit de Haarlemse School van de zestiende eeuw tot heden. Onder meer de meesterwerken van Frans Hals. Het museum is geopend op werkdagen van 10 tot 17 uur en op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Van 13 april tot 20 mei tevens geopend van 20.30 tot 22.30 uur. Het interieur is met kaarsen verlicht en men kan oude muziek beluisteren. Teylermuseum: Schilderijen uit de negen tiende en twintigste eeuw. Tekeningen onder meer van Rembrandt, Michelangelo, Claude Lorrain. Geopend op iedere werk dag (behalve maandag) van 1117 uur en de eerste zondag van iedere maand van 13—17 uur. Bisschoppelijk museum, Jansstraat 78: Mid deleeuwse en latere schilderijen, sculptu ren, paramenten, kantwerk, handschriften en munten. Geopend op werkdagen, be halve maandag van 10—17 uur, des zon dags van 1316 uur. Galerie Espace: Van 12 april tot en met 4 mei kan men gouaches en tekeningen van Karei Appel bekijken. De expositieruimte is dagelijks geopend van 11 tot 17 uur. Vishal: Onder auspiciën van de stichting Haarlems Bloei worden in de Vishal tot 5 mei foto's geëxposeerd van Cor van Weele. De expositie is dagelijks te be zichtigen van 10 tot 17 uur, op woensdag en zaterdagavonden ook van 19 tot 22 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Koningin Juliana heeft met prinses Ma rijke woensdagavond in de Nederlands Hervormde Kerk in de Wakkerstraat te Amsterdam een wijdingsavond bijgewoond, waar het Paasspel „De kinderen van Jeru salem" werd opgevoerd. Kort voor het eind is de Koningin, die vrijwel onopgemerkt was gebleven, vertrokken. De Koningin heeft 's middags een bezoek gebracht aan het bejaardencentrum van de Nederlandse Protestantenbond „Braam- hage" te Soest. De directrice liet haar het gebouw en de paviljoenen zien. In de eet- en conversatiezaal dronk de Koningin thee temidden van alle bejaarden. Koningin Ju liana verbleef ongeveer een uur in het be jaardencentrum. JUBILEUMRECLAME! Deze maand LICHTECHT BEHANG reeds vanaf 99 cent per rol Gen. Cronjéstr. 135 - Haarlem - Tel. 11657 Bij aank. van f 10 een aardige verrassing! De aanleg van een verkeerstunnel onder het station van Nijmegen gaat ruim twee miljoen gulden meer kosten dan was ge raamd. De gemeenteraad van Nijmegen had voor dit project, dat een kortere verbinding- beoogt tussen de binnenstad en de indu striewijk in Nijmegen-west, reeds een kre diet van f 6.600.000 beschikbaar gesteld. Nu de plannen zijn uitgewerkt blijken de kosten f 8.620.000 te zullen belopen, voor welk bedrag B. en W. van Nijmegen nu een krediet vragen. In beginsel zulllen alle kosten voor reke ning van de gemeente komen, maar de gemeente hoopt een ruime subsidie van het rijk te ontvangen, waarover nu onder handelingen worden gevoerd. -u ,4'i^ g De Federation of British Industries wijst er op dat in een Europese vrijhandelszone de Britse industrie en handel het grootste deel van de directe en indirecte bescher ming, welke deze thans genieten op de bin nenlandse markt, zullen kunnen verliezen. Anderzijds zal hierdoor echter meer ruimte ontstaan voor een scherpere concurrentie met continentale producenten en hande laars. De Britse industriëlen willen echter al leen concurreren in een Europees vrijhan- delsgebied wanneer zij dit op voet van ge lijkheid met industriëlen van het continent kunen doen. De federatie uit in dit verband de waar schuwing, dat goedkoop en efficiënt ver voer van vitaal belang zal zijn voor het Britse concurrentievermogen. In dit opzicht zou het project voor de aanleg van een tun nel onder het kanaal tussen Engeland en Frankrijk nieuwe betekenis kunnen krij gen. PLASTICVERF VAN CETA-BEVER De vele problemen van industriële aard, waarmede de leden van de Eerste en Twee de Kamer bij voortduring in aanraking komen en het bedrag van een juist inzicht in de werking der parlementaire democra tie in de kringen van de industrie hebben bij de contactscommissie van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, het Cen traal Sociaal Werkgevers Verbond, het Ka tholiek Verbond van Werkgeversvakver enigingen en het Verbond van Protestants- Christelijke Werkgevers in Nederland de gedachte doen rijzen om evenals in 1951 en 1954 het geval is geweest een ont moeting tussen de leden van het parle ment en de Nederlandse industrie te be vorderen. Dezer dagen is tot de presiden ten en de leden van de Eerste en Tweede Kamer de uitnodiging gericht, van maan dag 9 september tot vrijdag 13 september aan een parlementair industriebezoek deel te nemen. Het parlementair industriebezoek zal op 9 september des avonds worden geopend met een ontvangst door de directie van de „Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Mij" aan boord van het motorschip „Prins der Nederlanden", in Amsterdam. Na een gemeenschappelijk bezoek van alle deelnemers aan de Koninklijke Neder landsche Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden zal de ene groep bedrijven be zoeken in of bij Haarlem, Leiden, Breda en Zeeland, waar in het bijzonder ook aan dacht zal worden besteed aan Zeeuwsch- Vlaanderen. De andere groep zal bedrijven bezoeken in of in de omgeving van Utrecht, Arnhem, Nijmegen en Zuid-Oost Drente. Gedurende het parlementair in dustriebezoek zullen totaal 60 ondernemin gen worden bezocht. In Vlissingen zal een bijeenkomst worden gehouden ter bespreking van de industriële gevolgen van de verwezenlijking van het Deltaplan. Een soortgelijke bijeenkomst wordt gehouden in Emmen ter bespreking Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Opheusden P. J. Dorsman te Staphorst. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Bussum G. Blom te Meerkerk en M. Holtrop te Leeuwarden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Halle (toez.) A. v. d. Hey te Druten. Geref. Kerken Tweetal te Hardenberg (vac. J. v. Reven) J. Banga te Vleuten-De Meern en J. v. Tui nen te Schettens (Fr.). Geref. Gemeenten Bedankt voor Kalamazoo (Michigan Verenigde Staten) en voor IJsselmonde H. Rijksen te Vlaardingen. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor de benoeming tot geeste lijk verzorger van het ziekenhuis te Zwolle M. N. W. Smit te 's Gravenhage. Vrij Evang. Gemeenten Aangenomen naar Veendam G. v. d. Vrie te Cadzand. van de vraagstukken, verbonden aan het industriealiseren van een overwegend agrarisch gebied. Het parlementair industriebezoek zal op 13 september worden besloten met een ge meenschappelijke samenkomst, waarbij Prins Bernhard aanwezig zal zijn. De mi nister van Economische Zaken is uitgeno digd om tijdens de slotlunch in Den Haag een toespraak te houden. Als men de oorsprong van de ontdek kingen in Centraal Afrika bestudeert, komt men tot de slotsom dat de Britse protestantse zendingen hierin een groot aandeel hebben gehad. De Britse zende ling, ontdekkingsreiziger en arts David Livingstone ontdekte in 1854 de Victoria- watervallen. Hij gaf de Amerikaan Stan ley, verslaggever van de New York Herald Tribune, de raad de Kongostroom af te varen. Als men op de kaart kijkt, ziet men hoe de Kongostroom van Stanleystad, met een grote boog naar beneden gaat, in de richting van Leopoldstad. In 1877 was die. thans druk bevaren stroom, onbekend ge bied. Volgens reverend Wakelin Coxill, voor zitter van de protestantse missies op de Brusselse wereldtentoonstelling 1958, is het protestantisme in de Belgische Kongo stevig gevestigd. Er zijn 300 vaste zen- dingsposten, en het aantal zendelingen be draagt 2250. Deze Amerikaanse, Zweedse of Britse zendelingen worden bijgestaan door 34.000 inheemse hulpkrachten. Het aantal protestanten in de Belgische Kon go, te rekenen naar het aantal belijdende lidmaten .doopleden en hun gezinnen, kan op twee miljoen worden geschat. Er zijn meer dan 12.000 scholen, die worden be zocht door 391.000 leerlingen. De prote stantse missies beschikken verder over 282 ziekenhuizen, 75 bevoegde artsen en 44 medische opleidingsscholen. Op de wereldtentoonstelling zal een overzicht worden gegeven van de versprei ding van het protestantisme, voornamelijk in de Belgische kolonies. Een grote kaart van Afrika, waarop alle zendingsposten, scholen en ziekenhuizen zijn aangetekend, wordt zo uitgevoerd, dat de bezoekers door een druk op een knop kunnen zien, waar zich de protestantse missies bevinden in de Belgische Kongo en elders in Afrika van 1878 tot 1958. De verhouding van sommige Britse mis sies met de Belgische autoriteiten is in het verleden niet steeds vriendelijk geweest. De Belgische autoriteiten beschouwden sommige van de Britse zendelingen als spionnen, maar sedert vele jaren is dat grondig veranderd. Er is zoveel te doen in de Kongo, dat alle krachten moeten wor den ingespannen, en er in een werkelijke geest van internationale solidariteit en be- schavingswil moet worden samengewerkt. 7C „Van hun nieuwe waarnemingspost uit zullen zij die afgezant van mij dan kunnen zien en tot de conclu sie komen, dat hun vertrek mij niet is ontgaan. De vol gende stap van onze kant is dan, dat wij Saunders en Masterson openlijk uit het Witte Huis laten vertrekken, niet des avonds, maar midden op de dag. En dan moe ten we maar hopen, dat die schavuiten in deze val trappen". „En wat dacht je dan, dat er zal gebeuren?", vroeg de ontdekkingsreiziger, die al even verbaasd keek als de rest. „Zeg liever, wat ik hóóp, dat er zal gebeuren, Hugh", zei Daphne glimlachend. „Nu, verplaats jezelf eens even in hun positie. Als zij zien, dat onze mensen het Witte Huis gaan verlaten, kort nadat zijzelf de waarnemings post op de heuvel in de steek hebben gelaten, zullen ze dan niet vermoeden, dat ze ons tot de overtuiging heb ben gebracht, dat zij het schip hebben verlaten? Let wel, zij zullen niet dadelijk tot handelen overgaan, want ze zullen een truc vermoeden. Maar als er een week ver loopt en de dames in het Witte Huis vatten hun oude leven weer op? Dan ligt het, dunkt me, voor de hand. dat zij, de bandieten, steeds meer overtuigd raken, dat wij, Daphne Wrayne en haar Raadgevers, onze bescher mende hand hebben teruggetrokken! Zodat ze dan de vrije gelegenheid zullen hebben het Witte Huis te over vallen en te krijgen wat ze hebben willen. Misschien zullen we een paar weken moeten wachten, maar ik ver wacht toch dat ze tot de aanval zullen overgaan als wij onze troepen zullen terugtrekken". Everest stak zijn hand omhoog, toen hij van de ge zichten van de anderen kon aflezen, dat zij bezwaren wilden maken. „Wacht even, jongens", zei hij bezwerend. Daarop wendde hij zich tot Daphne. „Zeg, Daph, je bent toch niet van plan die twee vrou wen in het huis achter te laten zonder enige bescher ming?" Daphne keek hem lichtelijk spottend aan. „Wat dacht je nu wel van me?", vroeg ze, terwijl ze tegelijkertijd de kring rondkeek. „Begrijp jij en begrijpen jullie allemaal niet, dat het gemakkelijk moet zijn Saun ders en Masterson midden op de dag te laten wegtrek ken en hen onder de bescherming van de duisternis weer te laten terugkeren? Wij gelóven alleen te weten waar het geld verborgen is, maar Heal en zijn manne tjes zijn er precies van op de hoogte. Waarom zouden we dus onze tijd vermorsen door het hele huis overhoop te halen, als het met een beetje verstandig beleid mogelijk is hen hier naartoe te lokken en dat karweitje voor ons te laten opknappen? Als we het maar zover kunnen brengen, dat ze een overval op het Witte Huis onder nemen, zien zij er niet tegen op een jong meisje en een oude vrouw zorgvuldig vast te binden, vervolgens vlug aan de slag te gaan en daarna de benen te nemen. Maarzij begon zachtjes te lachen, toen zij de ontsteltenis op hun gezichten zag „laten we nu eens aannemen, dat zij het huis helemaal leeg vonden? Als ze midden in de nacht de vrije beschikking over het huis hebben, zouden ze dan een val verwachten en er tussen uit gaan? Ze weten immers nauwkeurig waar de buit verborgen is. Het zou hun niet veel tijd kosten de vloer open te maken en zich van de verborgen schat meester te maken. Ik ben er zeker van, dat mijn gedach te de moeite waard is om te proberen, zelfs al zouden we falen!" Haar voorstel scheen echter niet die instemming te vinden, die zij ervan verwacht had. Treviter keek be denkelijk en Everest scheen ook nogal wat bezwaren te hebben. Williamson poetste in de stilte, die er plotseling gevallen was, zijn monocle op alsof hij te kennen wilde geven, dat hij er niets voor voelde een mening kenbaar te maken, die bepaald ongunstig zou uitvallen. Tenslotte nam Sylvester het woord. „Mag ik je eraan herinneren, Daphne", zei hij, „dat het toebereiden van hazen, in het bijzonder van criminele hazen, een zeer lofwaardige bezigheid is, maar dat het, jammer genoeg, eerst noodzakelijk is ze te schieten?" De advocaat bleek er ook zo over te denken. „Ja, Daph", zei hij, „ik vrees, dat hij gelijk heeft. Het is erg aardig van je om te spreken over een huis, dat ze „plotseling leeg" vinden, maar hoe ter wereld ben je van plan hen te overtuigen, dat het inderdaad leeg is? Je zegt zelf altijd, dat je je tegenstanders dezelfde intelli gentie toeschrijft, waarover jezelf gelooft te beschikken!" „Zeer juist", zei Williamson op langzame toon, „je kunt Saunders en Masterson na een week of twee terug trekken en zij zouden kunnen aannemen (ofschoon ik niet beweer, dat ze het doen zullen!), dat we er genoeg van hebben gekregen die vrouwen onder onze hoede te houden. Maar zij zouden natuurlijk op de uitkijk blijven liggen. Want dacht je nu heus, dat ze het slachtoffer zouden worden van een eeuwenoude truc als deze: het huis afsluiten en hun laten zien, dat de dames eruit gaan voor een vacantie van een week? Natuurlijk zouden zij een val vermoeden, dat weet je net zo goed als wij. Ver klaar je eens nader, meisje!" „Die is goed!", riep Daphne uit, terwijl er duidelijk een stemming van groot plezier in haar toon te horen viel. „Jullie schijnen mij ook niet erg hoog aan te slaan Dacht je nu heus, dat het in mijn bedoeling was, dat Sheila en haar tante op zekere ochtend haar koffers in de auto zouden zetten en wegrijden, nadat ze een briefje op de deur hadden geprikt met de mededeling, dat ze pas over een week zouden terugkomen?" En toen ze de blik van verbazing op de gezichten van al haar Raadgevers zag, ging ze, om hen niet al te lang in het onzekere te laten, aldus voort: „Wat ik van plan ben, is iets, dat jullie ervan zal over tuigen, dat de kleine Daphne niet zo onnozel is als jullie van haar denken. Luister!" Ze boog zich voorover in haar stoel en begon te spreken Toen ze haar plan uiteengezet had, liet ze zich in haar stoel achterover vallen. Ze grinnikte om de uitdrukking op de gezichten van haar Raadgevers, die nu, na haar uiteenzetting, vrolijk lachten, al was het de lach van mensen, die zich schaamden, dat ze haar onderschat hadden. „Nu jongens, wie wil het eerst zijn verontschuldigin gen aanbieden? Niet alemaal tegelijk!" „Doe niet flauw, Alan", zei Daphne. „Waar haal je voor de drommel zo'n plan nu toch weer vandaan, Daphne?", vroeg Everest met bewon dering. Ze glimlachte bescheiden HOOFDSTUK VI Hoog bovenop een van de heuvels, die het kleine dorpje Durville in het graafschap Buckinhamshire om ringen zat een man aan de ingang van een tent, die ge plaatst was aan de rand van een bosje. Bruikleen De dienst voor 's-Rijks Verspreide Kunstvoorwerpen heeft het schilderij „Meermin en Meerman" van Frits van den Berghe in bruikleen ver strekt voor een tentoonstelling, die van 20 mei tot 31 juli 1957 in de Franse stad Bor deaux wordt gehouden. Het doek is als een bruikleen van het rijk in het Stedelijk Museum in Amsterdam en behoort tot de Collectie Regnault. Koninklijk. De toneelgroep „De Spele. waghe" in Den Haag heeft bij besluit van 28 februari de koninklijke erkenning op haar statuten verkregen. De toneelgroep heeft thans „Gouddorst" van Sivio Gio- vaninetti in studie in de vertaling van Louis Thijssen. Henk Zoutendijk heeft de regie. N.V. PHILIPS-ROXANE AMSTERDAM DONDERDAG 18 APRIL Minerva: Bijzonder Kerkewerk van de Hervormde Gemeente Heemstede. Nijhoff's Paasspel „De dag des heren", 8.15 u. Luxor: „Sinds Adam en Eva", 18 jaar. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De bestorming van de Alamo", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Het uur der schande", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Giant", 14 jaar, 7.45 uur. Studio: „The solid gold Cadillac", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Jammer, dat ze een canaille is", 14 jaar, 7 en 9.15 u. Roxy: „Bloedeilamd", 18 jaar en 9.15 uur. Openluchttheater Bloe- mendaal: Mozaïek van bloeiende bollen en heesters. Concertgebouw: Chr. Oratorium- vereniginig m.m.v. N.Ph.O. o.l.v. George Robert en het Knapenkoor o.l.v. Tom de Vries met „Matthaus Passion" van J. S. Bach, 7.30 uur. Stadsschouwburg: „Ballet der lage landen", 8 uur. Na-ssauplein 8: Pastor Paul Rabe uit Hamburg spreekt voor Pinkster geloofsgemeenschap, 8 uur. Spruitenbos- straat: Openbaar debat tussen de heren J. Jansen en B. Richardson over 't onderwerp „Vooropgesteld, dat Jezus Zijn Koninkrijk in 1918 opgericht heeft", 8 uur. VRIJDAG 19 APRIL Lido: „Zarab", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 u. Frans Hals: „Odon.go", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: A C dansen de Rock 'n Roll", alle leeftijden, 2. 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Schenk mir dein Herz, Lucia", alle leeft., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Mijn kinderen en ik", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „The solid gold cadillac", alle leeftijden, 2.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De held der apachen", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Grote Kerk: Klaas Bolt bespeelt het orgel, 11.30 uur. Openluchttheater Bloemendaal: Mozaïek van bloedende bollen en heesters. ZATERDAG 20 APRIL Minerva: „De hofnar", alle leeftijden, 2.30 7 en 9.15 uur. Studio: „The solid gold cadil lac", alle leeftijden, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Zarab", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Odongo", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De held der apachen", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: A C dansen de Rock *n Roll", alle leeftijden, 2, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Mijn kinderen en ik", alle leeftijden. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Mijn hart zingt voor jou", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: De Nederlandse Comedie met „De grote liefde", 8 uur. Concertgebouw: Concert door het kinderkoor „De kleine stem", 8 uur. ADVERTENTIE Woensdagavond speelt het internatio naal vermaarde Hongaarse zigeuner orkest van Toki Horvath in het Haar- - lemse Concertgebouw als onderdeel van een grote Europese tourneeNa de gebeurtenissen in Hongarije heeft hij verklaard met zijn musici niet meer naar zijn vaderland terug te keren. Een deel van de opbrengst der uitvoe ringen wordt door hem voor hulp aan het Hongaarse volk bestemd. De muziekdie hij uitvoertis ontleend aan de Hongaarse folklorevooral die der zigeuners. Enkele jaren geleden is hij opgetreden voor Koning George V van Engelanddie hem toen de eretitel hofmusicusverleende. Hij draagt ook de titel Koning der tziganen" - het geen voor zigeuners de hoogste lof inhoudt. Hieronder volgt een lijst van de laatste aan winsten van de Stadsbibliotheek en -leeszaal in Haarlem. Romans: Van Bruggen, Ontbonden garven; Dormann, Soldaten zonder generaal; Dostojews- ki, Verzamelde werken deel 5 Misdaad en straf; Van der Eb, Geen nacht zonder morgen; Hac- kett, De golven beukten; Suyin, Regen zal ik drinken; Sinclair, Lanny Budd cyclus bd4 (Om een nieuwe wereld. Met geheime zending); De vrouw van ons achten, detectiveroman; Cecil, According to evidence; Stern, No son of mine; White, Genevieve; Simenon, Maigret, Lognon et les gangsters. Populair wetenschappelijk: Pensioen, Symbo liek in de samenleving; Bergman, Inleiding tot de physische anthropologie; Van den vos Rey- naerde, uitgeg. door de Keyser; Beets, Hilde- brands voorbereiding; Vestdijk, Door de bril van het heden, keuze uit eigen werk; Descargues, Bourdelle; Vestdijk, Het eerste en het laatste grondslagen ener praktische muziekesthetiek; Gatti, Le barbier de Seville de Rossini; Con- standse, Mexico en Midden-Amerika. McCormac, Singapore zal je graf zijn; Chapman, De zaak Dreyfus; Churchill, Geschiedenis van de Engels sprekende volken; dl 2 De nieuwe wereld; Van Goens, Vijf gezantschapsreizen naar het hof van Mataram, (Werken uitgegeven door de Linscho- tenvereniging). ADVERTENTIE ADVERTENTIE es I4S7 Ja, kijkdaar kofnen weer twee nieuwe snuitertjes je aandacht vragen! Die eerste is Wang, de tweede, dat dikkertje, is Li. Ze dragen allebei 'n grote, gevlochten hoed; dat is tegen de warme zon, zie je. En wat ze ook hebben is: een lange staart onder die hoed uit. Want in die tijd droegen de Chinezen nog staarten aan hun hoofd. En nu gaan we verder zien, wat die twee olijke Chineesjes beleefden! 1-2 ADVERTENTIE (Van onze correspondent in Brussel) DE BUIT BINNEN (Wordt vervolgd). ADVERTENTIE BlAüAeAAiV Uwtf tXAZ<vt> kjil£s>xf*o 6o g&cuvt;

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9