Voorjaarstentoonstelling Arti et Amicitiae" lenuwpijn De avonturen van Wang en Li J Agenda voor Haarlem Zangrecital door Ruth Tippett De negen Muzen Kort en bondig Tuberculose op HBS Heringa Wuthrich Dubbele woning uitgebrand Mayflower onder zeil van Plymouth naar Plymouth ONS VERVOLGVERHAAL 1 DOOR MARK CROSS AKKERTJES Hotel in conflict met motel 'V Zakkenrollers betrapt Haagse Comedie met „De zwarte rechter" Museumbeambten blijven ontslagen BLIKSEMAFLEIDERS Inzendingen voor het filmfestival te Cannes Veroordeling wegens beroving van buitenman Kerkelijk Nieuws Menzies naar Nederlands Nieuw-Guinea I NSDA 2 4 APRIL 1957 Langzaamaan worden de exposities van Arti et Amicitiae in het gebouw van deze maatschappij aan het Rokin te Amsterdam dan toch interessanter. Weer blijken enige figuren van belang tot dit genootschap te zijn toegetreden. De meest verrassende der thans exposerenden is misschien wel de beeldhouwer Sterenburg, die een paar kleine figuren laat zien van een zeker zo grote kwaliteit als Dannenburg en Th. van der Pant in dit gezelschap al vertoonden. Ook de al langer en terecht bekende beeld houwer H. van Lith doet nu mee met enige kleine plastiekjes. De beeldhouwer Pieter de Monchy, vertegenwoordigd met twee portretten, vermag me met dit werk toch meer te boeien dan met zijn aquarellen, waarmee hij elders al eerder optrad. Gedurfd voor Arti en getuigend van op rechte wil tot vernieuwing was de aan neming van leden als Stekelenburg, Fedde de Jong en Rik van der Mey. Overigens behoeft „modernisme" nog geen kwaliteit te betekenen. Door hun conformisme kun nen sommige schilderijen van een zekere moderne vormgeving net zo erg gaan ver velen als lieve landschapjes uit het Gooi of andere door bepaalde oudere schilders zo bezochte oorden. Een stadsgezicht als dat van Van der Mey is echter een belang rijke toevoeging aan exposities als die van Arti, evenals het van kleur zo welover wogen en doorwerkte schilderijtje van Stekelenburg. Henk Broer, wiens vertegenwoordiging op tentoonstellingen van andere vereni gingen altijd al opviel, stuurde hier voor het eerst in: een iets ouder schilderij, daar zijn recente werk in olieverf al bij het Ne derlands Kunstenaarsgenootschap ver toond was. Ook Damave's werk betekent hier winst. Met de wat lidmaatschap be treft „jongere" leden kan Arti nog steeds verheugd zijn. W. Kouwer Boomkens, die een groot stilleven met schedels instuurde, blijkt één van de belangrijke figuren van het genootschap. Van der Kerke provo ceert een beetje met een groot portret, ge tuigend van zeer persoonlijke visie, waar bij ik echter de wat ruim geschoeide han den niet geheel begrijp. Des voorzitters zoon Karei Colnot is een figuur wiens werk ook altijd wel zal opvallen. Dat Hey- nes' bescheiden boeketje het uitstekend houdt naast werk van de Amsterdamse Joffers - de dames B. Westendorp-Osieck, Joh. Bauer-Stumpff en Lizzy Ansingh - is een bewijs van kwaliteiten, die ook Cor Dik vertoont in zijn zo mooi in de ruimte geschilderde stilleven. Van de Joffers excelleren dit keer Coba Ritsema en Jacoba Surie, maar ook het werk van M. van Regteren Altena ont moet men met respect. "Sorella completeert deze krans met een uitstekend doek van bloemen en veel groen. Bijzonder van ex pressie is het kopje van Otto B. de Kat te noemen. Van Mever verrast met het por tret van een operazanger in kostuum. Van Gulik, die de medaille dit jaar kreeg, zond een interieur in waarvan de ruimtelijke werking beter tot haar recht nog komen zou indien hij het in een wat minder spit of spierpijn helpen direct Dertien kinderen door één medeleerling besmet Op de Lorentz-hbs in Arnhem zijn der tien gevallen van tuberculose by leerlin gen geconstateerd. Gebleken is dat één leerling de infectiebron is geweest. Thans worden ook de relaties van de besmette leerlingen onderzocht. Om elk risico uit te sluiten zal het onderzoek op deze school, die ongeveer 300 leerlingen telt, ook nog worden herhaald. De ontdekking van TBC bij de leerling die de infectiebron is geweest, viel kort voor het tijdstip, dat ook deze school weer in haar geheel op TBC zou worden onder zocht. Enkele van de door TBC besmette leer lingen zullen geruime tijd een rustkuur moeten ondergaan, maar bij geen van hen is tot dusver levensgevaar aanwezig. De president van de rechtbank te Am- 1 ki sterdam heeft een "kort geding behandeld tussen een hotel in de hoofdstad, Hotel d'Amsterdam, en het pas geopende motel aan de rand van Amsterdam. Het hotel acht zich door de naamsovereenkomst in zijn zakelijke belangen geschaad. Mr. A. J. Feith, optredend namens de hoteldirectie, was van oordeel dat hier van verwarring en misleiding in de zin van de handelsnaamwet sprake is. Hij eiste on middellijke verandering van de naam van het motel. Mr. L. C. van der Tas betoogde namens de directie van het motel dat nimmer blij vende verwarring bij het publiek zal kun nen ontstaan, omdat het motel in eerste aanleg is bestemd voor automobilisten on derweg en een hotel vooral onderdak ver leent aan toeristen. De president van de rechtbank zal op 29 april uitspraak doen. De spoorwegrecherche heeft op het sta tion Hollandse Spoor in Den Haag drie zakkenrollers op heterdaad betrapt. Naar men hoopt, is met de aanhouding van dit drietal een eind gemaakt aan een serie zakkenrollerijen, die de politie van Am sterdam, Utrecht en Den Haag het laatste jaar steeds meer zorgen baarde. De drie mannen, twee Amsterdammers van 25 en 22 jaar en een 34-jarige Hagenaar, hebben bekend in de drie steden meer dan 150 van deze soort diefstallen te hebben gepleegd. Zij gingen steeds op dezelfde wijze te werk. Zij dromden rond hun slachtoffer samen, één griste het voorwerp dat van hun ga ding was weg en gaf het bliksemsnel door aan de anderen. Werd nummer één een en kele keer aangehouden, dan kon op hem niets worden gevonden, zodat men hem weer moest laten gaan. De buit van zater dagmiddag, die hen tenslotte noodlottig werd, bleek het risico niet waard te zijn geweest: een lege brillekoker. stompe en doffe lijst geplaatst had. Dit soort attentie voor een schilderij heeft werkelijk veel zin - want overstraalt het wit niet iets teveel Swagemakers' zo mooi eenvoudig gehouden landschap, dat met de inzendingen van Germ de Jong, Filars- ki en H. A. van der Wal tot de beste be handelingen van dit onderwerp hier be hoort? Witjens treft eveneens door een voud met een plein in een Spaanse stad. Mooi is een portretje van Jacob Kuijper, maar het meest treffend van alles leek me tenslotte een kinderkopje van Georg Rue- ter, dat aan werk van oude Hollanders herinnert. Bob Buys Ruth Tippett, een Engelse zangeres, die zich aan het klavier laat begeleiden door Gerald Moore, voorheen de vermaarde ac- compagnateur van Kathleen Ferrier, gaf dinsdagavond in de tuinzaal van het Haar lems Concertgebouw een recital met een programma dat als een merkwaardige staalkaart van mogelijkheden, geschapen door dertien componisten, misschien be doeld was om haar veelzijdigheid te de monstreren. Wanneer zij dit inzicht be vredigend had weten waar te maken, zou dit een plausibel excuus geweest zijn voor wat we op z'n minst een vreemd geheel menen te moeten noemen. Doch daar ont brak nogal het een en ander aan. Na een paar flakkerende vertolkingen van liede ren van Beethoven, die bovendien alle po sitieve uitdrukkingskracht misten, zou men bij de verklanking van „Ellen's Zwei ter Gesang" van Schubert gezegd hebben: ziezo nu komt het. De voordracht dekte hier de vocale tekorten, die elders al te duidelijk aan de dag traden. De stem van Ruth Tippett bleek verder niet de minste expansie te verdragen zonder tot flakkeren over te gaan. geen kern in het medium te bezitten, alleen te beschikken over een paar goedzittende hoge tonen die het uit stekend „deden" op momenten dat de zan geres er op bedacht was niet te gillen. Ge schikt materiaal om aan de eisen van een liederenrecital te voldoen kon dit alles niet heten. Een artistiek begrip en een gezond muzikaal temperament kunnen wel eens veel goed maken. Maar het werd vergeefs wachten op een ogenblik van innerlijke spanning, dat aan een waarachtig door leefde interpretatie kon doen geloven. Een kwalijk verborgen hang naar sentimenta liteit was alles wat wij achter dit zingen ervoeren. Toen het programma zijn beslag gekre gen had, bleek de zangeres nog een troef achter de hand te hebben. Als toegift zong zij namelijk het bekende „Vissi d'arte, vissi d'amore" uit ..Tosca" van Puccini: dit was wel een vreemde keuze om een liederen- recital mee te besluiten, doch met al het pathos dat zij er aan spendeerde was het toch de beste prestatie van de avond. Gerald Moore handhaafde met succes zijn reputatie als begeleider. Jos. de Klerk Maandag 29 april geeft de Haagse Comedie onder regie van Jan Retèl in de Stadsschouwburg de eerste voorstelling in Haarlem van „De zwarte rechter" van Mi chael Hutton Squire, naar een Chinese detectiveroman getiteld „Ti Kung An" door dr. R. H. van Gulik bewerkt en vertaald door Nel Bakker. De voornaamste rollen worden ge speeld door Enny Meunier, Albert van Dalsum, Marie Meunier, Jan van der Linden, Gijsbert Tersteeg, Chris Baay, Frans Vorstman en Bas ten Batenburg. Decors en kostuums werden ontworpen door Harry Wich. Jurriaan Andriessen componeerde voor dit stuk illustratieve muziek. De Centi'ale Raad van Beroep te Utrecht heeft uitspraak gedaan in de zaken tegen twee gewezen beambten aan het Stedelijk Museum te Amsterdam, die vorig jaar door B. en W. van de hoofdstad waren ontslagen wegens het plegen van knoeierijen met toegangsbewijzen. De centrale raad verklaarde het beroep van beiden tegen het hun gegeven ontslag niet ontvankelijk, zodat het ontslag ge handhaafd blijft. De Russische ballerina Oelanova heeft een Leningprijs voor haar „prestaties in de balletkunst" gekregen. De componist Pro- koviev kreeg postuum twee prijzen voor zijn zevende symfonie. Brief van Beethoven. Op een veiling in Brunswijk heeft een brief van Beethoven aan zijn uitgever Artaria in Wenen zesdui zend mark opgebracht. Het document werd gekocht door het Beethovenhuis in Bonn. Expositie. Donderdag 2 mei 's avonds zal burgemeester Kolfschoten in het Ge meentemuseum in Den Haag de tentoon stelling van grafisch werk en schilderijen van de Franse meester Odilon Redon ope nen. Deze tentoonstelling zal van 3 mei tot 24 juni voor het publiek te bezichtigen zijn. Expositie. In het Gemeentemuseum in Den Harg zal op donderdagmiddag 25 april een tentoonstelling worden geopend van schilderijen, gouaches en tekeningen van Christiaan de Moor en van beeldhouw werk, schilderijen en grafiek van Hubert Bekman. De tentoonstelling zal tot en met 10 juni duren. Wandtapijten. Bij de kunsthandel San- tee Landweer n.v. aan de Prinsengracht 1083 in Amsterdam wordt van 26 april tot 16 mei ee.i expositie gehouden van wand tapijten, in Aubusson uitgevoerd door Georges Locret. Zwarte Riek. De „zangeres van levens liederen" Zwarte Riek uit de Jordaan in Amsterdam zal binnenkort een rol krijgen in een film van Kees Manders, waarin de folkloristische eigenaardigheden van het oudste stadsdeel van Amsterdam zullen worden vastgelegd. De titel van de film wordt „De prinses van de Jordaan". Haarlem Vierendertig landen zullen deelnemen aan het internationale filmfestival te Can nes, dat van 2 tot 17 mei wordt gehouden. Om het werk van de jury te vergemakke lijken zullen dit jaar slechts „grand prix" worden uitgereikt voor films van normale lengte. Italië verschijnt met een film van Frede- rico Fellini „De avonden van Cabiria" waarin de Italiaanse actrice Guiletta Masi- na en de Franse acteur Franpois "°errier de hoofdrol spelen. Fellin' maakte o.a. „La Strada". Zweden is vertegenwoordigd met „Het zevende zegel" van Ingmar Bergman, de maker va- de in 1956 te Cannes bekroonde film „Glimlach van de zomernacht". Frankrijk heeft „Hij die moet sterven" van Jules Dassin ingezonden. De Sovjet-Unie, die nog nimmer te Can nes een prijs heeft gewonnen, komt met „De veertig eersten", een liefdesverhaal, geregisseerd door Grigori Tchoukharai. Funny face" van Stan Lexen, met o.m. Audrey Hepburn, Michel Auclair, Fred Astaire en Kay Thompson, vormt de Ame rikaanse bijdrage. De laatste in de serie van favorieten is de Japanse film „Mensen van de rijstvel den". Buiten mededinging zal o.a. worden vertoond de Amerikaanse film „Een reis om de wereld in tachtig dagen" van Mike Todd. De rechtbank te Utrecht heeft de 43- jarige vrouw M. P. van de P. uit Utrecht wegens beroving van een buitenman, tot acht maanden gevangenisstraf veroordeeld waarvan twee maanden voorwaardelijk met aftrek met een proeftijd van drie jaar en toezicht van de reclassering. Op de avond van 23 februari had zij in een café in de Willemstraat te Utrecht een 58-jarige fruithandelaar uit de provincie ontmoet, die vrijwel de gehele middag in het café had doorgebracht en veel had ge dronken. De man had een bankbiljet van 1000.gewisseld en de biljetten van hon derd gulden en van rijksdaalders welke hij er voor terug ontving, los in de zak van zijn colbertje geborgen. Nadat hij een aan tal rondjes had gegeven en het op betalen aankwam, was de buitenman zo beschon ken dat de verdachte wel even voor hem zou betalen. Zij haalde een rolletje bank biljetten uit 's mans colbertje, waarmede zij een bedrag van circa 40 gulden betaal de. Bij thuiskomst bleek de buitenman nog slechts enkele tientjes van zijn duizend gulden over te hebben. Wegense recidive had de officier van Justitie een jaar en zes maanden met af trek geëist. *MSTl£VfcH Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Kinderdijk J. Wieman te Oudewater voor Nieuw-Weerdinge A. de Bruijn te Werkendam. Beroepen te Leusden S. Julius te Streef kerk te Gieterveen (toez.) J. Plasman, vicaris te Groningen. Geref. Kerken Beroepen te Giessen-Rijswijk A. van As- selt, kand. te Baarn. Beroepen te Enumatil H. Langenburg, kand. te Emmer-Compascuum. Aangenomen naar Vianen Th. W. A. Rij per, kand. te Amersfoort, die bedankte voor Abcoude, Hellendoorn, Kamerik, Leimui- den, Nieuwerbrug a. d. Rijn, Nijbeets, Schoondijke en voor Tijnje. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Bussum W. van der Lingen te Zwijndrecht. Bgdankt voor Mariënberg W. H. de Boer te Urk. Csh. Geref. Kerken Bedankt voor Opperdoes J. P. Geels te Haarlem-Centrum voor Zwijndrecht N. de Jong te Katwijk aan Zee. Tweetal te Delft M. W. Nieuwenhuijze te Amsterdam-West en A. Zwiep te Schiedam. Beroepen te Bunschoten M. Vlietstra te Eemdijk. Geref. Gemeenten Bedankt voor Ridderkerk J. B. Bel te Krabbendijke. Een dubbele woning en een boerenschuur midden in de kom van het dorp Aduard (Gr.) zijn volkomen uitgebrand. De brand ontstond in de met hooi gevulde boeren schuur ten oosten van de dubbele woning. In een ommezien sloeg het vuur over naar de beide woningen, waarvan de ene werd bewoond door de familie C. Kuipers, be staande uit man, vrouw en vier kleine kin deren, de andere door de familie K. Molen huis, man en vrouw. De brandweer van Aduard slaagde er met assistentie van die van Groningen in de aangrenzende woningen te behouden. Na een uur was van de dubbele woning en de schuur niet veel meer over dan een ruïne. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat kinderen met vuur speelden in de hooi schuur. Een fijne smaak en een goede smeak... is niet hetzelfde. Van goede smaak getuigt Uw kleding, Uw kookkunst van een fijne smaak. Hoe f.jn is Uw smaak nu eigenlijk wel? Fijn, fijner of allerfijnst? Zó fijn, dat U er een prijs mee kunt winnen? U zult er morgen meer over iezen. Windstilte in Het Kanaal PLYMOUTH (UP-Reuter-AFP) Het zeilschip Mayflower dreef zondag hulpe loos rond in het Kanaal ongeveer 45 kilo meter van Plymouth, vanwaar het zater dag vertrok voor de reis naar Amerika. Een noordwestenwind dwong de May flower gisteren een verkeerde koers te va ren, op vijftig zeemijlen uit de Engelse kust. Tot dusver heeft het scheepje niet meer dan drie knopen per uur gemaakt en dat nog in de verkeerde richting. Gister middag kreeg de Mayflower, die nu bijna drie dagen onderweg is, een noord-noord oosten wind. Een schipper die de May flower 30 mijl van Lands End praaide meldde dat alles wel was aan boord. Achttien uur na het vertrek kwam het schip in het Kanaal in een windstilte te recht en dreef langzaam met het tij mee in de richting van Brest aan de Franse kust. De zuidwester, die het schip aanvan kelijk een snelheid van drie knopen gaf, ging zondag liggen. De Mayflower II is op weg naar Ply mouth in de Amerikaanse staat Massa chusetts. Het schip is een getrouwe kopie van de Mayflower, het zeilschip dat in 1620 met een aantal „Pilgrimfathers" naar Ame rika voer. De Mayflower I bereikte na drie maanden een rots voor de kust van Mas sachusetts, die later Plymouth werd ge noemd. Kapitein Alan Villiers van de 183 ton metende Mayflower II hoopt dezelfde af stand in de helft van-de tijd met zijn schip te kunnen afleggen en tegen het einde van de volgende maand in Plymouth aan te komen. De bemanning van de Mayflower II bestaat uit dertig ervaren zeelieden. Aan boord bevinden zich verscheidene „schat kisten", gevuld met het werk van Britse handwerklieden, dat na aankomst tentoon gesteld zal worden en honderdduizend brie ven, die voorzien zullen worden van een speciaal „Mayflower-herdenkingsstempel". Er zijn minimale concessies aan de ge makken van het moderne leven gedaan. Het schip heeft echter wel radio en een radarinstallatie aan boord. Het heeft on geveer honderdduizend pond sterling ge kost, voor het merendeel afkomstig van particulieren en kooplieden, die een bij drage aan de Brits-Amerikaanse vriend schap wilden leveren. Het schip zal door de Britten aan Amerika ten geschenke worden gegeven. Toen het schip ongeveer tien kilometer van de wal was, werd een 27-jarige ver stekeling ontdekt, die met de boot van de persfotografen werd teruggestuurd. De Australische eerste minister, Menzies, is Dinsdagavond, na een officieel bezoek van twee dagen aan de Philippijnen, uit Manilla per vliegtuig naar Nederlands Nieuw Guinea vertrokken. 7S „Jij bent toch een uitgekookte vent, Spin", zei hij 00 tenslotte. „Aardig van je om me ook eens een compliment te geven, vooral als ik zo mijn best heb gedaan om het te verdienen Toen de Amerikanen in de buurt kwamen van de weg, waar hun indrukwekkende auto stond, met een niet minder omvangrijke en royale kampeerwagen er aan gehaakt, zei.de man, die zich als Hiram B. Williams had voorgesteld, op zachte toon (zijn stem herinnerde nu heel sterk aan die van Sir Hugh Williamson!): „Wie is die dikke vent, Jim?" „Maak het me niet moeilijk Hugh. Hij is voor mij net zo onbekend als voor jou. Ik heb kans gezien hem te fotograferen. Ik zal het negatiefje zo spoedig mogelijk naar Daphne stuken. Die ander is natuurlijk Heal." „Ja, die herkende ik direct. Ik maak me sterk, dat hij die ouwe dagelijks komt bezoeken. Ik zou dolgraag wil len weten wie die dikkerd nu eigenlijk is. Zoals je je herinnert, sprak Daphne nog over een vierde vent. Dat zou wel eens die snuiter kunnen zijn, die het eerst bij Sheila Morstone op bezoek kwam en aanbood het Witte Huis te kopen." „Dat zou wel kunnen. Het is je vermoedelijk niet ont gaan dat Heal het helemaal niet leuk vond, toen we aan kondigden, dat we onze kampeerwagen zo dicht bij die van de dikkerd wilden zetten." „Ja, ik zag het. Hij probeerde het te verbergen, maar het was duidelijk op zijn gezicht te lezen, dat hij alles behalve op ons gesteld was." „Ik wed, dat die dikkerd binnen vierentwintig uur zijn spullen bij elkaar pakt en elders heengaat." „En ik wil wedden, dat hij ons zal trachten wijs te maken, dat hij met grote spoed naar huis moet komen, ver weg", lachte Treviter, „al zal hij zijn kamp niet verder verplaatsen dan naar die grotere bossen aan de andere kant van de vallei, waar hij denkt, dat wij hem niet zien zullen." „Volkomen juist, maar dat komt later wel. Voorlopig zitten we met de zorg, dat we die schavuit vanavond te eten moeten vragen. Laten we vooral voorzichtig zijn, Jim. Ik heb in mijn leven heel wat grote misdadigers ontmoet, maar ik ben er zeker van, dat hij behoort tot de sluwste en daardoor gevaarlijkste soort. Het zou me volstrekt niet verbazen, als Scotland Yard al jaren achter hem aanzit zonder in staat te zijn hem op goede en duidelijke gronden in zijn nek te pakken." „Dat kan dan een extra pluim op de hoed van Daphne worden, als ze erin slaagt hem zijn verdiende straf te bezorgen. Ik begin echt schik in dit uitstapje te krijgen." „Zo denk ik er ook over. En toch zeg ik nog eens: wees gewaarschuwd, want het is een slimme vogel." Ongeveer veertig meter van de tent van Toogood von den ze een geschikte plek voor hun kampeerwagen. Toen ze terugkeerden, was de heer Toogood, zoals ze trouwens ook wel verwacht hadden, alleen. Heal was verdwenen. „Zo helemaal alleen?", zong Trevitter in het zangerig ste Amerikaans, dat men zich kan indenken. „Ja, helaas, mijn jonge vriend had nog andere bezig heden." „Nu, dan zoudt u ons een groot genoegen doen als u een hapje met ons kwam eten." „Met het grootste plezier. En ik zal u bij gelegenheid graag ook eens bij mij aan tafel zien, maar ik heb een broer in Londen, die kortgeleden zwaar ziek is ge worden. Nu hoop ik maar, dat er geen slecht nieuws over komt. Maar ja", besloot hij met zijn vriendelijkste glimlach, „laten we daar op het ogenblik niet aan denken." Toen Trevitter en Williamson die avond om twaalf uur eindelijk alleen in hun kampeerwagen waren, na men ze het verloop van deze ontmoeting nog eens door. „Wat een geraffineerde kerel", zei Trevitter. „Het was onmogelijk iets uit hem te krijgen." „Daar staat tegenover, dat we er in geslaagd zijn er heel wat in te krijgen", voegde de ontdekkingsreiziger er aan toe. „Dit soort kerels is zo slim als apen." „Van ons is hij niet veel wijzer geworden, Hugh. Weet je wat ik denk? Dat hij morgen nog voor de middag een oproep zal krijgen om naar zijn arme, doodzieke broer te komen. Hoe zou hij hem dat leveren?" „Daar heb ik ook al over zitten piekeren. Die Heal heeft een baantje in Windycombe en die moet dus, omdat hij nog altijd onder politietoezicht staat, een beetje voorzichtig aan doen. Er kan overigens nog wel een ander in het spel zijn. In dat geval stuurt Heal een telegram naar de onbekende en er komt dan hier, bij Toogood, een dringende brief, dat hij dadelijk naar Lon den moet." „Heal zal die toch niet brengen?" „Warempel niet. Weet je wat we doen? We gaan mor gen eten kopen in het dorp en dan vragen we aan onze vriend of we nog iets voor hem mee kunnen nemen. Ik weet bij voorbaat al, dat hij diep getroffen zal zijn door die enorme vriendelijkheid en behulpzaamheid van ons, Amerikanen, en dat hij ons zal vragen, of we bij het postkantoor even langs willen gaan om te zien of er post voor hem is." „Zou hij dat durven, Hugh?" „Wel ja, waarom niet? Bovendien heeft hij dan in die tussentijd gelegenheid om onze kampeerwagen te con troleren om na te gaan of we zijn voor wie we ons uit geven." Trevitter grinnikte van plezier. „Het is niet moeilijk voor ons om na te gaan of hij bij ons rondgesnuffeld heeft." „Zo is het. En vlak voordat hij vertrekt, zullen we ons plotseling herinneren, dat we vaderlandslievende Ame rikanen zijn en dat we vergeten hebben de vlag op onze kampeerwagen te hijsen, wat dan voor Saunders en Masterson het teken zal zijn, dat ze naar boven moeten komen om na te gaan waar hij zijn nieuwe verblijf plaats gaat vestigen." „Laten we hopen, dat alles verder volgens de plannen verloopt. In elk geval heeft Daphne het tot op heden voortreffelijk voorspeld. Alles klopt." Zij hadden de volgende ochtend juist hun ontbijt be ëindigd en staken een sigaret op, toen ze Toogood op hun wagen zagen afkomen. „Neem me niet kwalijk, heren", zei hij, „dat ik u op dit vroege uur kom storen, maar als een van u heden ochtend naar het dorp mocht gaan Williamson viel hem, voordat hij uitgesproken was, op de allervriendelijkste wijze in de rede. „We gaan allebei naar beneden, waarde vriend. Als er iets is, dat we voor u kunnen doen, zegt u het ons dan gerust." „Wat is dat aardig van u. Ik had zelf willen gaan, maar mijn auto is niet helemaal in orde en ik had eens willen kijken wat er aan mankeert. Maar ik zou niet willen, dat ik u last bezorg." Driftige ambtenaar. Een rijksambte naar, die op 5 november betrokken is ge weest bij een opstootje voor het gebouw van „De Waarheid" aan de Prinsegracht in Den Haag en die daarbij met vijf agenten in gevecht raakte, is door de Haagse recht bank ontslagen van rechtsvervolging, maar voorwaardelijk ter beschikking van de re gering gesteld, op grond van een psychia trisch onderzoek, waarbij bleek, dat hij lijdt aan epileptische driftverschijnselen. Zwarte zwaan verdwenen. Uit Ouwe- hands Dierenprak in Rh enen is een zwarte zwaan weggevlogen. In ons land komen er slechts enkele koppels zwarte zwanen vcor. Ook in de afgelopen winter is deze zwaan met haar echtgenoot enkele dagen weg ge weest. Zij werden toen teruggevonden in Amerongen. Overleden. De ambassadeur van Mexico in Nederland, dir. M. A. Chavez is in Mexico City overleden. Hij is 65 jaar geworden. Dr. Chavez werd in oktober 1954 in Den Haag geaccrediteerd en verliet ons land vo rig jaar oktober. Hij is geruime tijd ziek ge weest. Diefstal. Op Eerste Paasdag f® bij een inwoner in Ugchelen bij Apeldoorn inge broken. Uit een geldkistje werden enige tienduizenden guldens gestolen. De eigenaar was de gehele dag afwezig en ontdekte de diefstal 's avonds bij zijn thuiskomst. Moordzaak-Nieuwland. De arrondisse mentsrechtbank te Middelburg zal op vrij dag 7 juni de aanklacht behandelen tegen de taxi-chauffeur L. H. te Nieuw- en St. Joosland, die ervan wordt verdacht de jonge weduwe.S. K.-R. te Nieuw- en St. Joosland om het leven te hebben gebracht en zich haar spaargelden van ruim 6000 gulden te hebben toegeëigend. Patroon opgelicht. De recherche te Delft heeft twee personen uit Rijswijk ge arresteerd, die worden verdacht van res pectievelijk verduistering in dienstbetrek king en heling. Een van hen zou ten nadele van zijn patroon, een winkelier-grossier te Delft, sinds november van het vorige jaar een bedrag tussen de twaalf- en achttien duizend gulden verduisterd hebben. Samen met de andere, een vriend, zou hij het geld erdoor hpbben gejaagd met cafébezoek en autorijden. Bij hun arrestatie was er n-iets van het geld over. Internationale werkkampen. Ook deze zomer zullen uit alle delen van de wereld de leden van de Internationale Vrij willige Hulpdienst naar de werkkampen van die organisatie komen om er te helpen bij het lenigen van nood op sociaal gebied of op plaatsen waar ontwrichting is ontstaan door natuurrampen of oorlogsschade. Ne derlandse belangstellenden voor deze kam pen kunnen zich melden bij het sscretari^at van de IVH: 2e Helmersstraat 15 III, Am sterdam-W. Benoeming. benoemd tot lid Adel, jhr. mr. Aerdenhout. Bij Koninklijk Besluit is van de Hoge Raad van C. van Valkenburg te Hel komende weekeinde in Schouwburg en Concertzaal Zaterdag 27 april, Stadss**" iwburg, 20 uur: Het Rotterdams Toneel geeft onder regie van Pim Dikkers een voorstelling van „De wals der Toreadors" van Jean Anouilh met medewerking van onder anderen Caro van Eyck, Lia Dorana, Bob de Lange en Hans Croiset. Zondag 28 april, Stadsschouwburg. 20 uur: Het Rotterdams Toneel geeft een herhaling van „De wals der Toreadors" van Jean Anouilh. WOENSDAG 24 APRIL Studio: „The solid gold cadillac", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Lir"- „Zarak", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans HaJs: „Odongo" 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor „A en C. dansen de rock 'n roll", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Mijn kinderen en ik", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Rembrandt „Mijn hart zingt voor jou", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Roxy „Geldhyena's" en „De veedieven van Santa Fè", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Concertgebouw: Zigeunerorkest Toki Horvath m.m.v. de zangeres Czinka Panna, 8.15 uur. DONDERDAG 25 APRIL Studio: „The solid gold cadillac", alle leeftijden, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Zarak", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Odongo", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „A en C dansen de rock 'n roll", alle leef tijden, 2, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Mijn kinderen en ik", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Mijn hart zingt voor jou", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Geldhyena's" en „De veedieven van Santa Fé", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Mi nerva: „De hofnar", alle leeftijden, 2.30 uur. „Hongaarse rhapsodie", 18 jaar, P.15 uur. Concertgebouw: Jeugdfilm voorstelling „As sepoester", 13.45 en 16.15 uur. Grote Kerk: Klaas Bolt bespeelt het orgel, 11.30 uur. Zuiderkapel: D. J. Bruyn spreekt over „Philadelfia", 8 uur. 99 ADVERTENTIE ADVERTENTIE Wang hoefde niet ver te lopen; het huis van zijn vriendje Li was dichtbij. Wang rende de hoek om en bleef staan voor het huis, waar Li woonde. Toen bracht hij zijn handen naar zijn mond en riep: „Li!Li!Kom je buiten?!" Zou die nog in bed liggen? Zich verslapen hebben, misschien? Maar nee hoordaar kwam zijn bolle snoet al voor het raam. „Ben je klaar?", riep Wang. „Jazekerik kom!", lachte Li terug. 7-8 ADVERTENTIE ADVERTENTIE DE BUIT BINNEN (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6