Kerkdiensten ZILVEREN TULP VOOR 400.000ste Viering Koninginnedag in Haarlem en omgeving SLOT DEFECT? JOHANNES KLAZES DIJKSTRA WORDT HONDERDENTWEE JAAR Zi i'ËRDAG 2 7 APRIL 195 7 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE IIAARLEMSCHE COURANT 11 Jaarvergadering Kring Haarlem KNZB Verkoop van huizen Burgerlijke Stand van Haarlem ANTIEKE MEUBELEN! Veel hoge scores in het schoolvoetbaltoernooi Vergadering afdeling „Bloembollencultuur" Een-meiviering in Haarlem en omgeving J HAARLEM-NOORD: UIT STAD EN STREEK Tentoonstelling op gebied van kamperen Politiehondenvereniging Anton de Beer dirigent van „Caecilia" Onder voorzitterschap van de heer G. Voogd werd in restaurant „Spoorzicht" in Haarlem de jaarvergadering gehouden van kring Haarlem van de Koninklijke Neder landse Zwembond. De jaarverslagen toonden aan, dat met 1S56 een goed jaar was afgesloten en dat door het toetreden van de vereniging NVA te Bloemendaal, Sport Bond, IJmuiden en de vereniging Hoofddorp, het ledenaantal wederom gestegen was. Bij de bestuursverkiezing moest de ver gadering in énige vacatures voorzien door het bedanken van de heren P. van Goor, G. -T. Swier en de heer J. J. Wensing. Bij acclamatie werd het bestuur als volgt sa mengesteld: G. Voogd, voorzitter; P. Wap- stra, secretaris; C. Zeeman, penningmees ter; J. J. Hogeland sr., vice-voorzitter; L. A. Roozekrans, H Hagendoorn en M. Th. Mauritz, leden. Een bijzonder woord van dank richtte de voorzitter tot de heer P. van Goor, die gedurendé een tiental jaren op voorbeeldige wijze de kringpenningen had beheerd. Ook in de commissies kwam enige ver andering. De polocommissie werd als volgt benoemd: M. Th. Mauritz, voorzitter; P. Wapstra, secretaris; C. Zeeman, penning meester; H. J. Kollerie. B. Roozekrans, C. Visman, A. Rol, leden. De zwemcommissie: J. van Zadel, voorzitter; mejuffrouw Th. M. Turkenburg, mevrouw J. v. d. Wolde- Husken, W. Halsema, C. Oldenburg; P. de Bruyn en C. Huël. Tot lid van de Bondsraad werd op voor stel van het bestuur gekozen de heer Th. W. Hölsken en tot lid van de Districts Advies Raad, de heer G. Voogd. Bij de behandeling van de agenda voor de Bondsjaarvergadering werd vooral het financiële gedeelte uitvoerig besproken. Velen waren gekant tegen de opgelegde ..vrijwillige" bijdrage. De door het Kring- bestuur voorgestelde regeling voor over schrijving van leden, verkreeg de goedkeu ring der vergadering, zodat nu - indien de verenigingen niet tot overeenstemming kunnen komen - de overschrijvingsaan- vraag in handen van een neutrale commis sie gesteld wordt. De uitspraak van deze commissie is bindend. Besloten werd de thans geldende contributieregeling voor de kring te handhaven. De uitslag van de in het Notarishuis te Haarlem gehouden verkoop van huizen luidt: Voorhelmstraat 37 zw. en rd., f15.250, H. J. Nelissen qq; Sweelinckplein 1, Heem stede, f17.800, B. Verwey qq: Voorweg 83, Heemstede, f6800, J. H. C. Doorman; Jel- gersmastraat 3 zw./rd. en 5 zw./rd., f23.050, J. F. Koning; Ten Katestraat no. 43 en 45, f 14.200, F. H. v. Emmerik qq; Voortingstr. no. 47, f2705, J. W. G. Anechütz qq: Voor- tingstraat 49, f2605. J. W. G. Anschütz qq; Leidsestraat 82, f2900, H. I. van Goor; Leid- sestraat 125, f3300, H. I. v. Goor; Ruycha- verstraat 8. uit de hand verkocht.; Ooster straat 20, Haarlem., f 5900, Th. Bijman cs.; Molenwerfslaan 110. Heemstede, f 1800, J. Leuven; Vredenhofstraat 10, f9800, Th. Bij man qq; Zijlweg 139, f7400, P. L. T. Grand- jeao; Iepenlaan 78, Bloemendaal, f28..400, P. J. M. Uittenbout; Zoetestraat 30 zw. en rd., f7200, N.N.; Gijsbr. v. Aemstelstraat 110, f7700, F. H. v. Emmerik qq; Gijsbr. v. Aem stelstraat 112, f7800, F. H. v. Emmerik qq; Gijsbr. v. Aemstelstraat 114, f7700, F. H. v. Emmerik qq; Gijsbr. v. Aemstelstraat 116 zw. en rd., f20.600, opgehouden; Sophiastr. 14 zw. en rd., f7300. H. J. Nelissen qq; Wes terparkstraat 9. Zandvoort. f7550, S. de .Tong qq: Parklaan 97, f34.500 ongehouden; Rip- perdapark' 30, f24.500, opgehouden. ADVERTENTIE DE EERSTE COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGINGu- ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang var haar opdrachtgevers Rouwkamers, Aula en Koffiekamers Haarlem, 26 april 1957 GEHUWD, 26 april: M. M. M. Kolster en E. M. van Emmerik; C. T. Neijenhuis en E. P. T. Gieske; H. T. A. Beens en A. T. J. Meeusen. BEVALLEN van een zoon, 25 april: C. J. LeyfeldtVan Dijk; B. J. Hameetman Endert; W. F. HuiskampVan Boxel; H. M. MeijerDedding; M. E. Henderson.Von Freyburg; 26 april: J. M. van DansikVan Slooten. BEVALLEN van een dochter, 24 april: E. PeuteDe Doelder; 26 april: W. A. van Oei Roorda; M. C. J. KoeneVan Heer den. OVERLEDEN, 24 april: S. Stuiver, 30 j„ Gasthuisvest; C. J. A. Verdegaal, 4 d„ d. v. P. *Terdegaal, Kamperlaan; 25 april: J. Harkman, 11 m., z. v. J. Hark man, Bantam- straat; M. van der Noordaa, 84 j., Gasthuis- vest; A. Coops, 2 m„ d. v. G. Coops, Gast huisvest; M. de Vries—Van Ommeren, 85 j., Kamperlaan. Vrijdagmiddag om half vier ging de vierhonderdduizendste bezoeker door de ingang van de nationale bloementen toonstelling Keukenhof te Lisse. Het was mrsKatherine Miller, afkomstig uit Clyde nabij Cleveland in de Vere nigde Staten, die reeds twee jaar in het Duitse Mannheim verblijft en daar les geeft aan kinderen van Amerikaan se soldaten. De voorzitter van hel Keu kenhof-bestuur, de heer T. M. H. van Waveren, heeft mrs. Miller verwel komd. Nadat een van de Jacoba-meis- jes een bos prachtige parkiettulpen had aangeboden, overhandigde de voorzit ter zijn gast een in zilver uitgevoerde tulp als aandenken aan deze gebeurte nis. De onthutste mrs. Miller reageerde door de heer Van Waveren een kus te geven, waarna de speciale gast werd uitgenodigd met haar vriendin miss Marilyn Hersley naar de bestuurska mer te komen, waar een levendig ge sprek tussen de Amerikaanse gasten en de bestuursleden ontstond. Het bleek, dat de bestuursleden Belle, Warnaar en Grullemans de tvoonplaats van de dames hadden bezocht, zodat er dus stof tot praten te over was. De heren Belle en Lefeber hebben de •dames door de bloeiende hof rondgeleid en haar het allernieuwste voorjaars- gebeuren in de Hollandse lentetuin laten zien: drie jonge, zwarte zwanen, die slechts korte tijd te voren het ei hadden verlaten. „Wonderful"zeiden de dames. ADVERTENTIE Restaureren - Verkoop - Inkoop. Oude Ma honie ronde tafels ook uittrekbaar, stoelen, fauteuils, kleine meubelen. Meubelen, welke beschadigd zijn en u niet wilt laten restau reren kopen wü van u. - Antiek-inrichting „DE HERTEKOP" - Groot Heiligland 64 Gasthuisvest 45 - A. M. MUDDE, Tel. 12223 Opnieuw moest vrijdag een zestiental elftallen de illusie voor een kampioenschap in het schoolvoetbaltoernooi laten varen. Er was bij die zestien wedstrijden maar één gelijk spel; 100 was de hoogste score van de dag. In afd. A stelden HTS en het Triniteitslyceum teleur. Of lag het aan de kracht van Mendelcollege en HBS A? In afd. C naar één uitschieter, terwijl in afd. D vijf van de acht wedstrijden met klin kende cijfers gewonnen werden. Hier volgen de uitslegen: Afd. A: Marnix v. St. Aldegondelyceum 1 Chr. Dreefschool 1 1—2; Kennemer Lyceum 1 HBS B 1 2—1; Mendelcollege 1—HTS 1 7—2; Triniteitslyceum 1—HBS A 1 1—7. Afd. C: Coornhertlyceum 2—Lorentzlyceum 2 21; HBS A 3—Th. M. Ketelaarschool 2 1—6; Chr. ULO (Bl'daal)—Triniteitslyceum 3 21; St. Jeroenschoöl 2—Kon. Wilhelminascnool 2 3—1. Afd. D: Verliezersafdeling: St. Jeroenschol 4 Triniteitslyceum 5 14; St. Jozef ULO 5—Coorn hertlyceum 4 28; Kennemer Lyceum 3—Har- tenlustschool 4 13; Lorentzlyceum 6Hilde- brandschool 2 010. Winnaarsafdeling: RKVGLO 2St. Henricus- school 3 3—3 (RKVGLO wint); Th. M. Ketelaar- school 3—HBS B 3 2-6- 1ste Centr. School 1— RKLTS 4 2—7; KI. de Vriesschool 4—A. H. Ger- hardschool 3 18. Het programma voor maandag luidt: Afd. D: Verliezersafdeling, halve eindstrijden: Triniteitslyceum 5—Coornhertlyceum 4, 2 uur, v. Oosten de Bi-uinstr.; Hartenlustschool 4Hil- debrandschool 2, 2 uur, v. O. de Bruinstr. Winnaarsafd., halve eindstrijden: RKVGLO 2 HBS B 3, 3.15 uur, v. O. de Bruinstr.; RKLTS 4— A. H. Ger'nardschool 3, 3.15 uur, v. O. de Br.str. Afd. C: Halve eindstrijden: Lorentslyceum 2— Th. M. Ketelaarschool 2, 2 uur, Schalkwijker- weg; Chr. ULO Bl'daalSt. Jeroenschool 2, 3.15 uur,' Schalkwijkèrweg. Afd. B: Halve eindstrijden: Th. M. Ketelaar school—Pr. Ireneschool, 2 uur, Schalk wij kerweg; LTS 1—Bronsteeschool 1, 3.15 uur, Schalkw.weg Afd. A: Halve eindstrijden: Chr. Dreefschool— Kennemer Lyceum 1. 2 uur, TYBB; Mendelcol lege 1—HBS A 1, 3.15 uur, TYBB. Vrijdagavond heeft de afdeling Heem- stede-Bennebroek -van de Koninklijke Al gemene Vereniging voor Bloembollencul tuur in het verversingshuis van „Bloemen daal" vergaderd ter bespreking van de be schrijvingsbrief voor de algemene vergade ring van de vereniging, die maandag in Haarlem wordt gehouden. In nog geen uur werd de agenda afgehandeld. In zijn openingswoord vestigde voorzitter A. J. Braam de aandacht op de instelling van de Europese markt, waaraan ook voor de Nederlandse bloembollenexport niet al leen voordelen zullen zijn verbonden. Want behalve dat bijvoorbeeld een aanpassing bij het levenspeil van andere landen wel haast onvermijdelijk een kostenverhoging met zich zal meebrengen, zal hierdoor ook de export naar de niet bij de O.E.E.S. aan gesloten landen wellicht worden beïnvloed. Aangenomen mag worden dat de droog- verkoop door dit alles afneemt, waarbij spreker het betwijfelde of de vraag naar broeihandel dit verlies zal kunnen vergoe den. Toch moet Nederland de concurrentie met de Zuid-Europese bloembollenhandel het hoofd blijven bieden; de heer Braam besloot zijn inleiding met het uitspreken van de wens, dat onze regering bij de on derhandelingen de minst ongunstige resul taten zou bereiken. Tenslotte werd de beschrijvingsbrief met algemene stemmen goedgekeurd, waarna de heren J. Dix jr. en P. Sarneel nog als afgevaardigden naar de algemene vergade ring in Haarlem werden aangewezen. ZONDAG 27 APRIL 1957 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. R. Bijl. 7: Ds. A. J. van Rhijn. Maandag 29 april 8: Bijzondere dienst t. g. v. de verjaardag van H.M. de Koningin, uitg. v. d. „Bavo-Commissie". Spr. Dr. G. Snijders. Koor: Haarlems Jeugdkoor ..Inter-Nos". Organist Piet van Egmond. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. E. Pot. Noorderkerk, .Velserstraat. Zaterdag 4-5; Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Dr. G. Snijders. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Bakenesserkerk, Vrouwe straat. 9.30: Kinderkerk. Ds. J. van der Wiel. 10.30: Jeugddienst Ds. C. R. H. ter Haar Re- meny, Vlootpred. te Overveen. Geb. Vr(jz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. D. Oosten, van Enschedé. Kapel Sarepta, Haze- paterslaan. 9.30: Dienst. 10.45: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. Diaconessenhuis, Ha- zepaterslaan, 4.30: Ds. R. Bijl. Aula Chr. Ly ceum, Emmakade. 10.45: Ds. J. W. van Nieu- wenhuijzen, van Heemstede. Janskapel, Jans straat. 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Jeugdkapel Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade 10: Dhr. R. Wijers. West, Leidsestraat 10: Dhr. A. Verhoeff. Cen trum, O. Groenmarkt 10: Dhr. F. Braaksma. Egllse Wallonne, 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur M. Jospin, d'Amsterdam. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstr. 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfiai Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond. Alle-Dag-Kerk. maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeen- 'komsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking. Broederkerk, Park laan 34. Hervormde Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassaimlein 8. 10 en 5: Dhr. M. Vroon, van Amstelveen. Woensdag 7.30: Ds. J. v. Dijk van Garderen. Stads Evangelisatie Lange Herenstraat 6. 10: J. Schriek, Amster dam. 7: J. F. Snoeks. Woensdag: 8 Bijbelle zing. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10 Dhr. A. H. Artreek, Evangelist te Amsterdam. 5: Ds. J. Visser. Amsterdam. 8: Dhr. Adriaan van der Bijl, student aan het Europees Bij bel-Instituut te Chatou, met Zendingsfilm over China. Opwekkingssamenkomsten, Zui derstraat 15. Donderdag 8: Filmstrookavond van het „Zoeklicht" over Gods profetische sprake in de planten- en dierenwereld van het Heilige Land". Vrii Evang. Gemeente. Parklaan 21. 6.30: Br. F. Nijkamp, Utrecht Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. H. Schutz. 12: Zondagsschool. Evang. Luth. Gemeente. Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Fafië, van Amsterdam. 10.30: Prop. A. Steinhart, Jeugdgebouw. Schoter- weg hoek Pijnboomstraat. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. 19.30: in Wijkgeb. Ned. Herv. Kerk, Zomenkade 161 Haarlem-Oost. Remonstr. Geref. Gemeente, 10.30: Ds. H. J. de Wijs, van Gouda. Geref. Kerk, Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59.. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. A. C. Scher- penisse, van Barendrecht. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. A. C. Scherpe- nisse. 5: Ds. L. Hoorweg. Lyceum-Aula, ing. van Merlenstraat. 9: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk. Begijnhofkapel. 9: Leesdienst. 4.30: Ds. Bos. Chr. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. S. v. d. Molen. Voorberei ding Heilig Avondmaal. Ger. Gem., Lange Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Geref. Gem., Ridderstraat 29. 10 en 5: Dhr. van Haaren. Donderd. 7.30: Ds. K. de Gier. Oud-Geref. Gemeente in Ned., Parklaan 21 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Du Marchie, van Voorthuizen. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper Woensdag 9.30: H. Mis Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds J. van Dam Dinsdag 20: Bijbellezing en Bidstond. Ver gadering van Gelovigen, Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken). Bijbelbe spreking, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Dhr. H. Meijer, uit Amsterdam. Ned. 'CHiV Gemeenschapsbond. Dinsdag geen samen komst. Gemeente des Heren, Lange Molen straat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeente) Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Open bare samenkomst. Dhr. W. Zeegers. 12-13: Zondagsschool. 7: Opwekkingssamenkomst. Dhr. Joh. v. d. Bergh, uit Wassenaar. Don derdag 8: Gebedssamenkomst (voor ge meenteleden). Tmmanuël-Kapel. Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Br. J. v. d. Bergh. uit Wassenaar. 10: Zondagsschool. 7.30: Br. Susan, van Bussum. Donderdag 8: Bidstond. Vrijd. 7: Jeugddienst v. jongeren. 7.30: Idem voor ouderen. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10: Dhr. M. v. d. Sluis. 5: Dhr. E. Schuur man. 10.30: Zondagsschool, Colensostraat 2. Donderdag 7.45: Bidstond, Schotersingel 99. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool" 5: Kerk dienst. Hersteld Apostolische Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefeningen. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3, 15: Dienst. Evangelist E. Ch. Her mes. Dinsdag 19.30: Bidstond o.l.v. Br. Ma- tray. Donderdag 14: Zustersamenkomst t. h. v. Zr. L. Weber-Immink, Havenstraat. Hst. Gemeente van Christus. Spruitenbosstr. 9 10.15: Aanbiddingsdienst m. preek. 8: Bakvis van A'dam. Duvenvoordestraat 61 zw. Maan dag 7: Kindersamenkomst. Waldeck Pyr- montstraat 2 zw. Woensdag 3: Kindersa menkomst. Vrijdag 8: Bijbellezing. Ged. O. Gracht 47: Donderdag 8: G. B. Adams, van Bilthoven. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Dr. H. van der Loos. Immanuël- kerk. 10: Dr. G. Ph. Scheers. 7: Ds. J. J. Poort, Vlootpredikant. Jeugddienst. Sionskerk. Eksterstraat. (Spaarndam-W.) 1.30: Ds. J. Kroon, H. Doop. 7: Ds. Jac. Poort. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. J. H. Marwitz. Geref. Kerk. Klopersingel- kerk. Kloppersingel 5557. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. Sionskerk, Ek sterstraat. 8.45: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. J. A. van Arkel. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijk- straat.. 10: Ds. J. A. v. Arkel. 5: Ds. H. W. Wierda. Geref. Kerk, in geb. N. P. B., Ber kenstraat 10. 9 en 2.45: Ds. Bos. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingssamenkomst. 12: Compagnie. 7: Open luchtmeeting. 8: Verlossingssamenkomst. Maandag 7: Straatzang, Bloemendaal. Dins dag geen gezinsbond. Woensdg 2: Film. Donderdag 8: Toortsdragers. Zuiderkapel afd. Noord, Verenigingsgeb. Volkstuin „Zonder werken niets", Verleng de van de Geusevesperstraat. 10: Dhr, F. Niemeyer, evang. te Alphen a. d. Rijn. Maan dag 7.30: Jeugdevangelisatie, leeftijd 12-16 j. Woensdag 8: Opwekkingssamenkomst. Dhr. A. H. Agtereek, evangelist te Amsterdam. Vrijdag 8: Bijbelbespreking. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. J. C. Maris. 5: Ds. D. H. Biesma. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl. Ka pel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels Jeugddienst. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. v. Nieuwenhuijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch 10: Dhr. De Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. R. Hensen, Hv., Baarn. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Prof. Dr. J. H. Ba- vinck, van Amsterdam. 5: Dr. A. Dondorp. Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5.30: Prof. Dr. J. H. Bavinck. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. Doopsgezinde Kring in „De Olijftak" 10.30: Ds. C. P. Hoekema. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. P. Fabel, van Brussel. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Mej. Ds. H. J. W. Modderman, Rem., Amsterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. C. Jongeboer, Lisse. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. De traditionele 1 meiviering van de Partij van de Arbeid zal in Haarlem des middags om één uur beginnen. Dan ver zamelen de deelnemers aan de 1 mei optocht zich in de Joh. de Breukstraat op de hoek van de Zocherstraat om vervol gens, voorafgegaan door de Rode Bande liers naar het EDO-terrein te gaan, waar om twee uur een familiebijeenkomst zal worden gehouden. Hieraan zal worden deelgenomen door de Rode Bandeliers, het harmonieorkest „Haarlem", de A.J.C., leden van de Nederlandse Culturele Sport bond, het muziekgezelschap „De Gong". Leden van de sociaal-democratische jon gerenorganisatie „Jonge Strijd" zullen een lekespel opvoeren. De bijeenkomst zal worden geopend door de voorzitter van de federatie Haar lem van de Partij van de Arbeid, de heer W. F. Happé. De verbindende tekst zal wor den verzorgd door drs. W. Hazevoet. In de pauze zullen de kinderen worden bezig gehouden door de goochelaar Peter Oran. Des avonds zal er in het Concertgebouw een grote bijeenkomst worden gehouden, waarbij de 1 meirede zal worden uitge sproken door mr. A. A. van Rhijn, staats secretaris van het departement van So ciale Zaken. Verder werken aan deze avond mee de afdeling Haarlem van het koor „De Stem des Volks", het harmonie orkest „Haarlem", het ensemble van Sem Nijveen en de „Spelbrekers". Heemstede De 1 meiviering in Heemstede wordt des avonds in het Minerva-theater ge houden. De rede zal ook hier worden uit gesproken door mr. A. A. van Rhijn. Ver der werken mee de afdeling Haarlem van het koor „De Stem des Volks", Annie Schoen, sopraan en Anton de Beer, piano en het show- en dansorkest „De Velno's" uit IJmuiden, Willy Vervoort, de Spel brekers, Tony Boucher en Tony Bakkenes. Bloemendaal De afdeling Bloemendaal van de Partij van de Arbeid zal de 1 meidag woensdag avond vieren in de zaal van hotel „Vree burg", Kerkplein 16 te Bloemendaal. Spre ker is de heer P. J. Kapteyn, lid van de Eerste Kamer. Verder zullen „De Stem des Volks", de pianist Piet Post, de String Serenaders en vier jeugdige accordeonis ten hun medewerking verlenen. Het kin dermeifeest zal woensdagmiddag gevierd worden in het Jeugdhuis aan de Donkere- laan. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 HAARLEM-CENTRUM: j§ 7.30: Koraalmuziek op de Grote Markt door het muziekkorps van het Leger jE des Heils. E 7.30: Rondgang door de Spaarnebazuin. 8.00: Rondgang door Haarlems Politiekapel. 9.00: Aubade op de Grote Markt door drieduizend schoolkinderen onder leiding van de heer L. J. van Mechelen. E 10.30: Begin Twentse folkloristische dag. 11.00: Aankomst van 450 Twentenaren in Dreef zicht. E 12.00: Bespeling van het carillon der Grote Kerk. E 14.30: Folkloristische optocht (Dreef, Houtplein, Grote Houtstraat, Grote Markt, Jansstraat, Jansweg, Parklaan, Kruisweg, Kruisstraat, Barteljorisstraat, E Grote Markt. 16.00: Vendelzwaaien op de Grote Markt. H 16.00: Optreden van dansgroep op de Botermarkt. E 16.00: Midwinterhoornblazers in het Proveniershuis. E 16.00: Dansgroep op Turfmarkt. 16.00: Optreden in het Kenaupark. E 20.00: Taptoe op de Grote Markt door de Koninklijke Almelose Harmonie. 20.00: Voorstelling in de Stadsschouwburg door J. J. Cremer van „De familie Stastok". 21.30: Openluchtbal op de Grote Markt. Kermisvermakelijkheden op de Park- E laan. 10.00: Rondgang van de boerenkapel van Harmonie Sint Bavo. 14.00: Ringrijderij op fietsen voor jongens en meisjes van 13. 14 en 15 jaar op E de Orionweg. r E 20.00: Openluchtbal in het Julianapark. Kermisvermakelijkheden op de Zaanenlaan. HAARLEM-OOST: B 7.30: Reveille door Sint Jorisband. 15.30: Rondgang met muziek door harmonie Crescendo te I-Iillegom. E 21.00: Bioscoopvoorstelling op het Teylerplein. E 21.00: Dansen bij de Zomervaart. S Kermisvermakelijkheden op de Zomervaart. HAARLEM-ZUIDWEST: 9.15: Vlaghijsen. E 9.45: Kinderspelen (5 tot 10 jaar). E 11.30: Optreden microfoondebutantjes. 14.00: Variétéprogramma. 16.00: Judo- en jiu-jitsu-demonstratie. E 20.00: Lampiontocht, beginnende aan de Lorentzkade bij de Ohmstraat. KLEVERPARK: 10.00: Feestelijke bijeenkomst in de aula van het Kennemer Lyceum. 19.00: Optreden van het circus Lamberta op het Santpoorterplein. SPAARNDAM: 9.00: Verzamelen der schoolkinderen op het schoolplein. 9.15: Wandeling door het dorp met schoolkinderen. E 10.30: Aubade onder leiding van de heer S. F. van Dijk. E 11.00: Kinderspelen en prijsuitreiking in het jeugdhuis. 14.00: Ringrijden op fietsen. 16.00: Kindervoorstelling op de Westkolk. E 19.00: Non-stopprogramma, verzorgd door het cabaret-gezelschap „Lawrence". Nieuws in het kort „Kom over een paar jaar nog maar eens terug...." Twee jaar geleden zei ons dat de heer Johannes Kiazes Dijkstra, wonen de in de Karei van Manderstraat te Haar lem, toen hij zijn honderdste verjaardag vierde. JVIaandag zal de heer Dijkstra honderdëntwee 'jaar worden en daarom hebben wij zijn raad opgevolgd en hem 'een bezoek gébracht. Hij is de oudste inwoner van Haarlem. De oudste' inwoonster is driekwart jaar ouder en wordt in augustus honderdendrie jaar. „Mijn gezondheid is goed en met mijn geheugen is het ook goed gesteld", ver telde de heer Dijkstra, die zich op deze patriarchale leeftijd nog vele dingen uit langvervlogen jaren kan herinneren. Geze ten naast de haard in een gemakkelijke stoel heeft hij daarvan het een en ander verteld. Maar hij liet er onmiddellijk op volgen: „Zet u al die dingen niet in de krant, daar heeft niemand wat mee nodig: als er in staat, dat ik het nog goed maak, is dat voldoende". „Ach, je moet ook niet zoveel vertellen", adviseerde zijn echtge note, die hij in 1930 heeft getrouwd, nadat zijn eerste vrouw in 1928 was overleden. De heer Dijkstra woont vanaf 1923 in Haarlem; in 1918 is hij stil gaan leven. Hij heeft in de Spaarnestad en omgeving uiteraard veel gewandeld en gefietst. En onderweg, bijvoorbeeld in de Hout, ont moette hij dan leeftijdsgenoten, met wie C. de Ru, van Zandvoort. 10.30: Open Deur Dienst. Ds. J. H. Klein Wassink, v. Alkmaar. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Mevr. Dr. A. Mankes-Zernike, Dg., Rotter dam. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Toorn vliet, 3.30: Ds. C. Goeman, van Haarlem-Z. 7.30: (Belangstellenden) Ds. H. U. Buitink, van Amsterdam. Vrij Kath. Kerk, Popel laan. 10.30. Gez. H. Mis. Toediening van het H. Doopsel. Woensd. 19.30: Completen en Lof OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. A. Oskamp, van Heemstede. 19.1519.45: Or gelspel door Egbert Vos, m.m.v. Nel. Zwik ken, sopraan. 19.4520.15: Oecumenische Avonddienst. Ds. A. Oskamp, van H'stede. 10: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Irene. 10.15: Zondagsschool Julianakwartier, Kon. Wil- helminaschool, Dompvloedslaan. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Vic. Brandsma, van Uithoorn. 7: Ds. S. S. M. Aertsen, van Amsterdam. Jeugddienst. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. A. T. v. d. Sluys, van Alkmaar. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Prof. dr. S. U. Zuidema, van Amstel veen. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. J. van Boven. Abbenes. 9.30: Ds. S. L. Knottnerus, van Hillegom. 7: Ds. J. A. van Boven. Jeugddienst. Bethelkapel. 10: Ds. F. L. van Duijkeren, van Amsterdam. 7: Ds. G. A. Alma, van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. D. Hoornstra. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 4.30: Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk 10 en 3: Ds. G. Rang. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. G. van Veldhuizen Azn.. Rotterdam. 19: Ds. D. ter Steege. „De Toorts" 9: Ds. J. Heidinga. Haarlem. Chr. Geref. Kerk. Pniël-kapel, Pastorieweg 10: Ds. D. H. Biesma. 4: Ds. J. C. Maris. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. 7.30: Ds. Jens, uit Amsterdam. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. 19: Jeugdka pel in de nieuwe consistorie Dhr. E. Rikkert Kapel „Het buis in de duinen". 19.30: Ds. R. H. Oldeman. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga, van Haarlem. Geref. Kerk. Julianaweg. 10: Ds. E. Zijlstra. van Aerdenhout. 17: Ds. W. Dieperslot, van IJmuiden. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. huize „Pniël" Zuiderstr. 3. Dinsd. 3: Dhr. H. Veldkamp, evangelist te den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer, H. Doop. 5: Ds. J. A. van Boven, van Nieuw-Vennep. Ned. Prot.. Bond geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. K. Schou ten. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. Weijnsma. van Broek op Langendijk Geref. Gemeente. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud- Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdiensten. hij een babbeltje maakte. Maar al deze be jaarden hebben reeds afscheid van dit le ven genomen. Johannes Klazes Dijkstra heeft die oude bekenden allen zien gaan en hen overleefd. Thans verlaat de bejaarde man zijn huis niet meer. Hij zit veel bij de radio, want hij heeft grote belangstelling voor hetgeen in de wereld gebeurt. Rokende aan een pijp zondags aan een sigaar luistert hij naar de weersverwachting of naar de nieuwsberichten. En natuurlijk zondags naar het sportjournaal, want voor voetbal heeft de heer Dijkstra op zijn patriarchale leeftijd nog grote belangstelling. Wat hiervan de oorzaak is? „Kijk, ik heb jaren lang in Heerenveen gewoond en ja, Abe Lenstra is ook een Heerenvener". Het blijft overigens niet bij het be luisteren van die radiouitzendingen. Want 's avonds kan men de bejaarde heer ook veel naast zijn radiotoestel aantreffen. Vele maandagavonden bijvoorbeeld luister de hij met zijn echtgenote naar de weder waardigheden van de familie. Doorsnee. En als 's avonds de krant komt, leest mevrouw Dijkstra haar man, die tien jaar geleden door een oogziekte het gezichtsvermogen verloor, het belangrijke nieuws voor. Johannes Klazes Dijkstra bezit een geestelijke vitaliteit, die hem tot deze be langstelling voor de gebeurtenissen om hem heen in staat stelt. Vanuit zijn stoel naast de haard observeert hij de dingen van alle dag, stopt een pijp, zuigt eraan, blaast een rookwolkje uit en peinst over 't leven, dat_voor hem al bijna honderden twee jaar gaande is. Vandaag, morgen en maandag zullen be langstellenden in het kamperen hun hart kunnen ophalen op het terrein van de ge meentelijke ijsbaan aan de Kleverlaan. Daar is een groot aantal tenten geplaatst en al is het weer nog niet van dien aard, om de nacht in een der tenten door te brengen, toch is het aantrekkelijk er aandacht aan te besteden. Alles op het gebied van kam peren is op het terrein te zien. Orgelbespeling. In de orgelbespeling op donderdag 2 mei van 15 tot 16 uur'in de Grote Kerk in Haarlem voert de stadsorga- nist Piet Kee werken uit van Scheidt, Rein- ken, Bach, Mozart, Distier en Micheelsen. Misverstand. Op 18 mei brengt het Limburgse mannenkoor „Pancratius" op uit nodiging van de Koninklijke liedertafel „Zang en Vriendschap" een bezoek aan Haarlem. In de Haarlemse concertzaal wordt dan een uitvoreing gegeven. In ons blad van vrijdag plaatsten wij hiervan een bericht. Door een misverstand werd de in druk gewekt, dat „Pancratius" alleen musi ceert. Er wordt echter tevens gezongen door het koninklijk mannenkoor „Caecilia" en de mannenzangvereniging „Proza en poëzie". RevTydingssamenkomsten. De Haar lemse Stichting Stads-evangelisatie houdt op 5 mei in haar gebouw Lange Herensbr. 6 een bevrijdi.j jssamenkomst voor kerkelijke en niet-kerkelijke mensen. De heer Willem .Kloos zal een toespraak houden en de tenor Willem de Moor jr. zal bevrijdingsliederen zingen. Maandag 6 mei zal op de 's avonds te houden bevrijdingssamenkomst het ge mengd koor Eben-Haezer een uitvoering geven. Afscheid. Binnenkort zal de heer N. C. J. Lignian in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn functie van bezoldigd bestuurder van het district Haarlem van ds Algemene Neder landse Metaalbond neerleggen. Maa-^ag- middag 13 mei is er een afscheidsreceptie in de kroonzaal van restaurant Brinkmann op de Grote Markt te Haarlem. „Heilig geweld". De toneelgroep „Ar- daleon" te Spaarndam voert op donderdag 2 en vrijdag 3 mei het toneelstuk „Heilig geweld" op in het jeugdhuis. Het stuk speelt in de bezettingstijd. De Koninklijke Politiehondenvereniging houdt op 28 april en 12 Mei wedstrijden voor politiehonden in het kader van de districtscompetitie voor Noordholland. Op 28 april zullen de wedstrijden 's mor gens worden gehouden op het terrein van P.D.C. Zuiderhout aan de Duin en Daalse- weg te Overveen en op 12 mei op het ter rein Westerhout te Beverwijk. Hier be ginnen de wedstrijden, evenals in Over veen, des morgens om negen uur. Nico Hoogerwerf benoemd tot ere-dirigent van het koor Tijdens de dezer dagen gehouden jaar vergadering van het Haarlemse Koninklij ke Mannenkoor „Caecilia" in gebouw Cul- tura te Haarlem is met algemene stemmen besloten de heer Anton de Beer met een proeftijd van één jaar als dirigent van ..Caecilia" te kiezen. Op de eerstvolgende repetitie op donderdag 2 mei zal hij als zo danig worden geïnstalleerd. De vergade ring besloot tevens de heer Nico Hooger werf tot ere-dirigent te benoemen. Op voorstel van één der leden kreeg het bestuur opdracht om binnen afzienbare tijd weer een buitenlandse concertreis te organiseren. Het bestaande reisfonds zal met het oog daarop opnieuw worden ver sterkt door regelmatige bijdragen van de leden. Voorts werd besloten het concert voor ouden van dagen, dat op 5 juni in het Haarlemse concertgebouw zal worden ge geven, uit eigen middelen te financieren. Voor het voortzetten van deze reeks con certen zullen binnenkort nieuwe middelen worden aangeboord. Uit de uitgebrachte jaarverslagen bleek, dat het aantal leden en donateurs gestadig vooruitgaat en dat de financiële positie van het koor in het algemeen goed te noe men is. De aftredende bestuursleden wer den bij acclamatie herkozen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3