PÉTROLE HAHN Albert Heijn Bloemenmeisjes uitgeluid Bosstraat (Nieuw-Vennep) en Dr. Heijelaan worden verbeterd DE BEURS van gisteren Amsterdamse- Beurs Maandag vlaggen uit ^yjperMart vlets ^uperMals vlees 1/<M$ Wtf&aak Vijfjarenplan voor verlichting Londense gasten op afscheidsfeestje Burge*-b»ke Stand van Zandvoort 268 Ruimere keuken voor Haarlems Stadhuis RAAD VAN HAARLEMMERMEER Burgerlijke Stand van Lisse Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs in de maand april 3S Bewogen discussies op A.R. kiesvereniging Postzegelactie van het Jeugd Rode Kruis LISSE Koster Agathakerk krijgt bronzen medaille O.N. Opgewekte jaarvergadering Goöp. Boerenleenbank Ds. C. Jongeboer neemt zondag afscheid Burgerlijke Stand van I laarlemmermeer VRIJDAG 3 MEI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 Donderdagavond hebben de Haarlemse Bloemenmeisjes hun taak voor dit seizoen officieel besloten met een gezellig af scheidsfeestje in de tot café Mozart" ge transformeerde Vleeshal. Toch zullen klei nere groepen van de rood-witte garde van Haarlems Bloei in de komende dagen nog wel eens optreden bij wijze van attentie aan speciale groepen vreemdelingen. Het samenzijn van gisteravond werd opgeluisterd door de aanwezigheid van de twee figuren, die door hun enthousiasme voor dit oorspronkelijke propagandamid del het bezoek van de bloemenmeisjes aan Londen tot een succes hadden gemaakt; de journalist en zakenman Albert Milhado en de Nederlandse vertegenwoordiger van de A.N.V.V. in Londen, de heer Bayless Hathaway. Op deze laatste avond had de V.V.V. Aalsmeer zich nog gohaast een vriendengroet aan de Haarlemse meisjes te brengen in de vorm van boeketten lathy rus. De directeur van Haarlems Bloei, de heer W. van Willige, en de voorzitter van de stichting, wethouder D. J. A. Geluk, hebben de twintig meisjes voor hun goede diensten, welke zij ten koste van veel vrije uren op voortreffelijke en altijd charman- ten wijze hebben verricht, in hartelijke woorden bedankt. De heer Van Willige had voor ieder een bloemenmandje meegeno men, dat een sierlijke herinnering op de jurken van de jongedames zal blijven aan deze stralende lentetijd. Ook memoreerde hij de grote steun ont vangen van een aantal kwekers, inzonder heid de firma's Tubergen uit Haarlem. Nijs- sen uit Santpoort en Frans Roozen uit Vo gelenzang. De heer Geluk vergat in zijn toespraak ook mevrouw Van Willige en mejuffrouw Ria Hooy, de secretaresse van de stichting I niet. die beiden met veel tact en toewijding j een delicate leidende taak bij het optreden der meisjes hebben vervuld. De eerste AMSTERDAM In beurskringen maakte men woensdag reeds de opmerking, dat door de introduc tie van de aandelen K.L.M. ter beurze een nieuwe hausseperiode voor de gehele beurs zou aanbreken, met de K.L.M. aan de kop. Inderdaad bleek dit goed gezien te zijn. Tegen een te voren officieel vastgestelde inschrijvingskoers, op basis van 110 per aandeel van 100, werd donderdagmiddag op 124 geopend. Door overstelpende vraag steeg de koers tot 127. Er bestond zeer grote belangstelling, zowel van de teleur gestelde inschrijvers, die zich slechts een heel klein gedeelte op hun inschrijving za gen toegewezen, alsmede van buitenlandse zijde. De middenkoersvraag was zeer groot en flinke bedragen verwisselden van eigenaar. Het fonds steeg 17 gulden vergeleken bij woensdag. In beurskringen verwacht men voor de komende dagen hogere koersen voor deze aandelen. De internationale markt was aan de vaste kant. Koninklijke Olie was 1 gulden beter op 184.70 gulden. Philips bleef ge vraagd door het buitenland en steeg op nieuw 5 punten. Ook Unilever, gekocht voor buitenlandse rekening, voegde 5 pun ten aan de fikse winst van 10 punten van woensdag toe. De affaire was zeer gering en tegenover de vraag stond bijna geen aanbod. AKU was prijshoudend. Cultures waren verlaten en 1 punt lager voor Deli Maatschappij. Scheepvaarten verdeeld, 1 percent lager voor Holland- Amerika Lijn, Rotterdamsche Lloyd 1 per cent hoger. Staatsfondsen waren flauw voor de staffellening. 86 3/4 (87 3/8), op de verschenen weekstaat van de Nederland- sche Bank. Stoomspinnerij Twenthe werd geadvi seerd op 165 bieden (156 bieden). Prolon gatie 3 3/4 pet. (ANP). NEW YORK De waarde der In Wall Street genoteer de fondsen steeg donderdag met bijna een miljard dollar als gevolg van koersstij gingen. voortvloeiend uit vergrote vraag naar olie- en metaal waarden, chemische produkten en spoorwegen. Daarbij steeg de omzet (van 2.310.600 aandelen op de vorige dag) tot 2.860.000. het hoogste cijfer in een week tijds. Van de opening af hadden er koersver- beteringen plaats, die in een aantal ge vallen meer dan drie dollar bedroegen en waardoor het gemiddelde voor industrie fondsen even boven de 500 kwam. Door wins'nemingen brokkelden de koersen te gen beurssluiting slechts in bescheiden ms»te af. Het industrie-gemiddelde sloot on 498.56 (het hooeste peil sedert 3 ianuari). dat voor spoorwegen steeg met 0 89 tot 147.02 en dat voor openbare nutsbedrijven met 0,13 tot 73 46. een record voor de periode na 8 ok tober 1930. Het algemene gemiddelde van 65 fondsen steeg met 0 86 tot 174.52. Van de 1174 verhandelde fondsen sloten er 592 hoger. 328 lager en 254 onveranderd Er werden 102 nieuwe hoogtepunten en 20 nieuwe laagterecords bereikt. (UP). VA Nederl. '47 3 Nedl. 1962'64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. PhilipsGloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K.L.M. Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs v Ommeren H V A Verg Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Vorige koei" ADVERTENTIE kreeg ygn het bestuur der stichting een ge schenk onder couvert bestemd voor een lig stoel om wat te gaan rjisten na de ver moeienissen der voorbije periode, de twee de een boekwerk. Maar ook de heren Mil hado en Hathaway werden niet vergeten. Voor de heer Geluk betekende de samen werking met de eerste trouwens de her nieuwing van een oude, tijdens de sportuit- wisseling met Derby ontstane vriendschap De heer Milhado gaf zowel van zijn voort varendheid als van zijn geestdrift voor het bezoek der Bloemenmeisjes blijk door reeds twee dagen nadat Haarlems Bloei hem ge polst had een volledig plan de campagne te sturen. Bij de uitvoering had ook de heer Hathaway een belangrijk aandeel. Als blijk van waardering overhandigde de heer Ge luk aan beiden een boekwerk en een kruik met een in Engeland moeilijk verkrijgbaar Nederlands produkt op het gebied van de vloeibare consumptie. Natuurlijk nam wethouder Geluk de ge legenheid te baat nog eens te wijzen op het grote economische belang van het toerisme in samenhang ook met de exportbevor dering voor ons land. Helaas schieten wij in ons land nog steeds tekort in de pro paganda daarvoor. Wat dat betreft kunnen wij een voorbeeld nemen aan de Fransen, die een voortreffelijke French fortnight in Engeland organiseerden, aan de Belgen, die vier miljoen per jaar uitgeven aan bevor dering van het vreemdelingenverkeer te genover Nederland anderhalf miljoen en aan al die landen, die in de belangrijkste centra van Europa eigen V.V.V.-centra stichten en in stand houden, terwijl Neder land bijna nergens een eigen kantoor heeft. Op-dit punt laat ook het bedrijfsleven in ernstige mate verstek gaan, doordat het het aloude woord, dat de cost voor de baet uit gaat geheel vergeten schijnt te zijn. Na de wethouder dankte mejuffrouw Coby Martens de heer en mevrouw Van Willige en mejuffrouw Hooy met enige ge schenken voor hun leiding, terwijl tenslotte de heer Milhado nog de lof zong van de Bloemenmeisjes, die zich in Londen ware goodwill-ambassadrices hadden getoond. Hij spoorde het bestuur van Haarlems Bloei aan op deze weg elk jaar door te gaan om daarmee de achterblijvers te tonen hoe men propaganda voor Nederland moet maken. Nadat de Bloemenmeisjes zich hadden verwijderd, kwamen zij even later terug om in even bekoorlijke cockthil-dress en avondjurk de avond als gewone, aardige Haarlemse meisjes met een dansje te be sluiten. Gemeentelijke bureaus zijn op bevrijdingsdag gesloten In verband met de viering van de bevrij dingsdag zijn de gemeentelijke bureaus in Zandvoort op 6 mei gesloten. Het bureau van de ambtenaar van de burgerlijke stand zal op 6 mei van negen tot tien uur geopend zijn. Bijeenkomst humanistisch Verbond De gemeenschap Zandvoort van het Huma nistisch verbond houdt dinsdag 7 mei in hotel Keur haar laatste openbare bijeen komst. De heer C. H. Schonk uit Deventer zal dan spreken over het onderwerp: ..Hu manisme als gezindheid". Na afloop volgt een korte huishoudelijke vergadering. GEBOREN: Cornelis, z. v. B. Sietsema en W. P. Ketelaar; Hugo René. z. v. N. Free- ling en C. Termes; Catharina Elizabeth.d. v. E. Bol en A. Schaap; Liliane Jolanda. d. v. F. S. de Groot en S. C. van Veeren. ONDERTROUWD: W. Harting en C. J. Koper; H. J Schorfhaar en F. T. de Goede. GEHUWD: T S. F. Ranti en E. Muller. OVERLEDEN: W Klijn. 75 J.. echtgenoot van N Mastenbroek. Toezegging van beroep aangenomen Ds. J. Veenmdaal Nederlands Hervormd predikant te Zuidwolde (Dr.), heeft de toe zegging van beroep naar wiikgemeente-noord te Hillegom. vacature ds. S. L. Knottnerus. aangenomen. De burgemeester van Haarlem ves tigt er de aandacht op, dat de Bevrij- dingsdag dit jaar te Haarlem op maan- dag 6 mei wordt gevierd en dat daarom alleen op die dag van de gemeentege- bonwen zal worden gevlagd. Ter verhoring van de feestelijke aan- c blik van de stad wordt aan de ingeze- j tenen verzocht dit voorbeeld te volgen en op die dag eveneens de vlaggen uit te steken. g Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 87 88 90H 90% 187V, 190 Z 332 335 177 178 203 304 287 14 288 297 54 285 290 292 148 K 148/4 40814 417 245 250 916 925 184,50 186,30 75 14 78 125 A 125 172 172 180/4 180% 286 286* 91 103 9214 95 200 200 162 162* 169% 169% 168 168 674* 68 186 189 64% 65 42% 43% 83 84 38% 1 39 I 4 mei a.s. Hamlappen 500 gram Braadstukjes om gaar te braden 500 gram 258 Speciaal aanbevolen Contra filet Rosbief Uitsluitend vetge mest kalfsvlees Prima biefstuk tartaar per stuk 55 Veiling-verse groenten tegen allerlaagste dagprijzen Alleen zaterdag De ruimte van de keuken in het Haar lemse stadhuis, die van 1940 dateert, is mede met het oog op de sindsdien tot stand gekomen verdubbeling van het per soneel van de gemeentsecretarie, onvol doende gebleken. Nu de gemeentelijke in specteur voor het lager onderwijs een nieu we kantoorruimte op het Kennemerplein 3 heeft betrokken, stellen B. en W. van Haarlem voor de door de inspecteur ge bruikte kantoorruimte in het stadhuis bij de bestaande keuken te trekken en tevens twee nieuwe damestoiletten te bouwen. De totale kosten voor deze voorzieningen be dragen f 14.400, waarvoor het college de raad een krediet heeft gevraagd. Voorts vragen B. en W. de raad vergun ning af te wijken van een bij eerder raadsbesluit voorgeschreven bebouwing van de grond, waarop het perceel Meester Cornelisstraat 80 zwart en rood is gelegen, ten behoeve van een door de eigenaar van dit perceel tot B. en W. gericht verzoek, om de woonruimte van det daar gevestigde fruitzaak bij het bedrijf te mogen trekken. ADVERTENTIE DE WAARBORG 'VAN EEN MERK Sinds 70 jaar is Pétrole Hahn onvervangbaar voor de verzorging, hygiëne en ge zondheid van het haar van man, vrouw en kind. Pétrole Hahn behoort op Uw wastafel zoals zeep en tandpasta. tegen haaruitval en hoofdroos IMP. I.V. GROOTHANDEL IN PA1FIIMERIEÉN i TOILETARTIKELEN V/H FIRIIAA. MAAS O.Z. Voorburjw»! 239, Amsterdam 4 mei a.s. Sla 2 grote kroppen Hollandse asperges per bos Bananen 25 125 119 47 per kg Verse champignons 100 gram Sunk 1st sinaasappelen 5 voor 100 .■■■■■■■•••••••••••■•■•■•«■•••■•a Uit onze kruideniersware nafd. Calif, perziken extra groot blik 1 85 Calif, abrikozen groot blik 2l0 Sinaasappelsap DelMonte groot blik 75 Tomatensap DelMonte per blik 65 zh 9 Garantie voor kwaliteit O Laagste prijzen Rente winstaandeel GROTE HOUTSTRAAT 99 GEBOREN: Irene, d. A. de Nie en G. D. Breedijk, Irissenstraat 3; Maria Johanna Cornelia, d. v. H. J. Kozijn en C. C. Th. Hoes. Grachtweg 35; Paulus Johannes, z. v. J. M Grimbergen en J. Boot, Nic. Dames straat 29; Petrus Cornelis Maria. z. v. Th. P. van der Meij en J. M. Hartveld. Heerweg 475; Hermina Margrietha Johanna, d. v. Th. Alders en A. v. Nieuwkoop. Heerweg 296; Martina Juliana Maria. d. v. M. N. Opdam en C. J. Geerlings, 3e Poellaan 65. OVERLEDEN: Johannes yan der Kamp. echtgenote van A. van Leeuwen, oud 69 j.; Gijsbertha Prins, echtgenote v. A. M. Belle, oud 55 jaren. ONDERTROUWD: K. H. Zwetsloot te Vel- sen en E. D. M. Manshande te Lisse: A. G. Middelkoop te Haarlemmermeer en G. Möhlmann te Lisse; L. H. Huising te Rot terdam en J. W. P. M. Kroon te Lisse. GEHUWD: C. van Duin te Lisse en M. J. Verdijk te Lisse; Th. J. Heijdra te Barne- veld en E. A. van Berkel te Lisse; M. C. van der Werf te Noordwijkerhout en M M. de Haas te Lisse; Th. J. P J. van der Meij te Noordwiikerhout en M. J. de Lange te Lisse; B. van Stam en G. B. L. J. Storm te Moln- dal (Zweden): J. Smit te Noordwijk en C. M. Lemmers te Lisse. Maandag 29 april 1957 Laagste Hoogste koers koers Alg Kunstzijde Unie136 214 Van Berkel s Patent ITO1/! 188'/, Van Gelder Zonen 172'/, Kon Ned Hoogovens298 309 Ned Kahelfabriek 270 292 Philips 251s/< 281'/» Unilever 372 405'/» Wilton-Fijenoord 227 255 Kon Petroleum 170,70 187,30 Holland-Amerika Lijn 107 177 Kon Ned Stoomboot Mij152V« 158V« Ned Scheepvaart Unie175'/» 186 Van Ommeren 280 293 Amsterdam Rubber 75 81'A H V A 88 92«/t Ver Deli Maatschappijen92 97 3V'. Staffellening 1947 85»/, 88'/. 3°/o Invest cert Nederland 90"/i, 91'/» 3*/§ Nederland 1962-64 90»/i 91»/» cx dividend Omzetten (nominaal): maart 1957 (def.) Aandelen 35.539.585,- jan.-april 1957 (def.)Aandelen 100.210.022,- april 1957 (voorl.)Aandelen f 38.693.830,— Nieuwe noteringen: In maart nieuw tot de beurshandel (opgelaten: Aandelen f Obligaties Pandbrieven Laatste tijdvak 186-V, 187 172*/» 293 292 280»/, 393*/« 237'/, 183,30 176 154'/, 183'/« 288'/, 76 90'/, 937. 80"/«. 90*71» 90'/,, Koersverschil t.o.v. 29 maart - 8«/i 15'/, - 27'/,* - 3 23 4- 27»/,' 23V«* 13*/. 4,95 9»/. 2'/, 6'/, 6'/, 5 Vu 1'/» Obligaties Obligaties Obligaties 44.871.620,- 127.632.218.- 40.098.288,- 2.218.000- 59.224 000,— 0.500.000,- De vergadering van de gemeenteraad van Haarlemmermeer, welke donderdagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester mr. G. C. van Willigen op het raadhuis te Hoofddorp gehouden werd, kenmerkte zich door een ongewoon snel verloop, zodat zij reeds na nauwelijks anderhalf uur was geëindigd. Bij de opening had de voorzitter meegedeelde, dat wegens het overlijden van de heer J. A. Oudheusden binnenkort in een wethoudersvacature moet worden voorzien. Daar de hiervoor wettelijk vast gestelde termijn niet veroorlooft de benoe ming uit te stellen tot donderdag 6 juni, zal hiervoor een speciale vergadering worden uitgeschreven. Deze is vastgesteld op don derdag 16 mei, des avonds om acht uur. Nadat een commissie de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid J. Oos terhuis had onderzocht en in orde be vonden. werd het voorstel tot het opnieuw vaststellen van de enigszins gewijzigde precarioverordening in behandeling geno men. Parkeren kost veertig cent De heer Van der Zwaard (Arbeid) sprak zijn verwondering uit over het hierin vastgestelde parkeertarief voor motorrijtui gen a veertig cent. Dit deed hem veronder stellen dat de parkeerterreinen wegens deze kosten straks door de automobilisten zullen worden gemeden. Daardoor zal het parkeren langs de straten worden bevor derd. Wethouder Brouwer (A.R.) bracht hem echter onder de aandacht, dat deze tarieven volledig in overeenstemming zijn met de reeds vele jaren bestaande verorde ning, waarbij men toen ongetwijfeld al rekening gehouden heeft met die in andere plaatsen. Spreker voegde hieraan nog toe, dat de vorm, waarin aan dit besluit uit voering wordt gegevéh, te zijner tijd toch opnieuw aan de orde moet komen. De ver ordening werd hierop zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Verbetering zweminrichting Het voorstel tot een aanvullende geld lening aan de vereniging Bad- en Zwem inrichting Hoofddorp, bestemd voor de noodzakelijk gebleken herstelwerkzaam heden aan dit zwembad, noopte de heer Avis (V.V.D.) tot enige critiek. Dit werk wordt uitgevoerd door een naamloze ven nootschap en spreker heeft zich afgevraagd of de directie hiervan niet voor bedoelde schade aansprakelijk kan worden gesteld. „Neen", antwoordde v/ethouder Van B e e m (Chr. Hist „want deze verbetering is door de maatschappij niet aangenomen als een geheel werk, daar het is uitgevoerd op aanwijzingen van het gemeentebestuur". Spreker was zelfs verheugd dat de verzak king niet ernstiger is geweest, zodat men de gevolgen nog op deze manier kan op vangen. In zijn repliek verklaarde de heer Avis het college niet voor de gevolgen verant woordelijk te willen stellen, maar toch achtte hij het onjuist dat het altijd weer de gemeente is. die in dergelijke gevallen, financieel moet bijspringen. Vandaar dat spreker meende erop te moeten aandrin gen. dat de gemeente in de toekomst meer toezicht gaat uitoefenen, wanneer opnieuw geldleningen *of subsidies worden toege kend. Bestedingsbeperking De bestedingsbeperking kwam ook in deze raadsvergadering aan de orde, doordat B. en W. een aantal posten hadden samen gesteld van werken, die in verband met de huidige capaciteit van de kapitaalmarkt voorlopig niet kunnen worden uitgevoerd. Over het algemeen kon de raad zich wel met de opgave verenigen, maar het voor genomen uitstel van verbetering van de Bosstraat in Nieuw-Vennep en de Dr. Heijelaan in Abbenes ontmoette bij som mige leden enig verzet Zo gaf de heer Van Reewijk (Chr. Hist.) uitdrukking aan zijn verwondering over hét feit, dat het verschil in verlich ting van een polderweg hoogst ongunstig afsteekt bij de deplorabele toestand van die in de Dr. Heijelaan. Spreker zou het logi scher hebben gevonden wanneer men eerst de dorpen van een goede verlichting had voorzien en daarna pas de polder. De raadsleden werden door twee leden van het college beantwoord, waarbij wet houder Brouwer (A.R.) deze kwestie uiteraard van de financiële zijde bekeek. Hij vestigde er de aandacht op, dat het voor het college eenvoudiger zou zijn ge weest indien men op de begroting enige grote objecten had geschrapt, als voorbeeld noemde hij de verbetering van het Markt plein. Dit achtte het college echter niet in het algemeen belang, zodat men aan enige kleinere posten de voorkeur heeft gegeven. Het gemeentebestuur dient een beperking op de investeringen toe te passen om te voorkomen, dat deze van hogerhand wor den opgelegd. Zelfs met het resterende be drag van de begroting zal immers reeds een zwaar beroep gedaan moeten worden op de centrale overheid voor een subjec tieve bijdrage. Vijfjarenplan voor verlichting Op zijn beurt onthulde wethouder Van B e e m (Chr. Hist), dat voor de verlichting van de Haarlemmermeer een „vijfjaren plan" is opgemaakt, waarbij Abbenes niet vergeten zal worden. Ook Keulen en Aken moeilijk kan verwachten dat de gehele Haarlemmermeer in een of twee jaar van een behoorlijke verlichting zal zijn voor zien. Ten slotte voegde spreker hieraan toe. dat voor het sportterrein in Vijfhuizen binnenkort een nieuw voorstel van B. en W. kan worden verwacht. De raad bleef de verbetering van de Bosstraat en de Dr. Heijelaan echter te noodzakelijk achten om te worden uitgesteld, zodat de heer Jon- g e 1 i e (Arbeid) een amendement indiende, dat behelsde deze posten weer in de be groting op te nemen. Dit voorstel werd door de voorzitter namens het college over- genpmen en daarop met algemene stemmen aangenomen. Gasvoorziening De laatste gedachtenwisseling van deze middag was gewijd aan het al of niet ver lenen van medewerking van de gemeente Haarlemmermeer aan de oprichting van de N.V. Gasvoorziening Noordwest-Nederland. Deze gasmaatschappij zal dan als toporgaan worden belast met de coördinatie van de landelijke gasvoorziening. De heer Avis (V.V.D.) toonde zich wei nig enthousiast over een dergelijk grote maatschappij Burgemeester Van derWilligen gaf een uitvoerige toelichtingT waarbij hij er in de eerste plaats aan herinnerde dat de Kamers der Staten-Generaal zich met een grote meerderheid van stemmen voor deze maatschappij hebben uitgesproken. Men mag dus verwachten, dat de leden hiervan overtuigd zijn geweest van het nut van een dergelijk orgaan. Nu het dus vrijwel zeker is dat deze maatschappij zal worden opge richt, beoogt het voorstel van B. en W. te bevorderen, dat straks ook de gemeente Haarlemmermeer de gelegenheid wordt ge béden hierin haar mening kenbaar te ken. Dit zal slechts sop een bescheiden ze kunnen geschiede??, doordat 'de ge meenten Bloemendaal, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Haarlemmermeer, Heemste de en Zandvoort gezamenlijk één zetel krijgen toegewezen. Hier staat tegenover dat de gemeente kan volstaan met het nemen van één aandeel van zeshonderd gulden. Daarom zou spreker het betreuren, wanneer de raad ter wille van een derge lijk klein bedrag de gemeente Haarlem mermeer straks in deze maatschappij een vertegenwoordiging onthield, die ook haar belangen zal kunnen behartigen.. Hierop verklaarde de heer Avis, dat hij alleen uit de laatste overweging van de burge meester zijn stem niet aan het voorstel wilde onthouden. Van de noodzaak dezer maatschaopij was hij echter nog steeds niet overtuigd. De vergadering besloot verder tot de aanleg van een riolering in Zwanenburg; de verbetering van het tweede gedeelte van de Sloterweg te Badhoevedorp en de aanleg van straten in Nieuw-Vennep- Noord. BÉWMF50OEK Donderdagavond hield de a.r. kiesver eniging „Groen van Prinsterer" in het ge bouw achter de gereformeerde kerk een buitengewone ledenvergadering. De voorzitter, de heer W. de Kogel, deel de mede, dat de voornaamste reden tot deze vergadering de verdere bespreking van de nota. gezonden door de a.r. kiesver eniging te Ede, waarin tal van bezwaren waren gemaakt tegen het ontwerp-begin- selprogram der A.R. partij, vormde. Er was nog een ingekomen stuk, een verzoek uit Haarlem over de vorming van een afdeling van de Arjos. Teneinde deze aangelegenheid nader te bezien, werd een commissie gevormd, die spoedig rapport zal uitbrengen. De voorzitter gaf daarna in een uitvoe rige beschouwing het standpunt van het bestuur weer over de nota uit Ede en meende dat men. hoewel sommige bezwa ren zeer zeker gegrond zijn, de wijze waar op deze bekend zijn gemaakt, zeker niet ieders instemming heeft. Hij wees echter op het grote gevaar dat het Nederlandse volk volgens hem bedreigt door de toene mende socialisatie waardoor men steeds dichter bij de door de socialisten gewenste heilstaat zou geraken welke echter volgens spreker nooit een heilstaat in de echte be tekenis kan zijn, omdat de mensen nu een maal zondig zijn. Als gevolg van deze uiteenzetting ont stond een uitgebreide en soms bewogen discussie, waaruit bleek dat verscheidene leden wel degelijk waardering opbrachten voor bepaalde aspecten van het socialisme en zelfs meenden, dat zonder het socialis me nimmer de mate van sociale wetgeving Chardon. Op 8 mei wordt in vierenzeventig landen de geboortedag herdacht van Henri Du- nant, de stichter van het Rode Kruis, naar wie in ons land het Henri Dunanthuis van het Jeugd Rode Kruis is genoemd. In dit huis wordt jaarlijks met mede werking van het Jeugd Rode Kruis een groot aantal invalide jongelui tussen de achttien en de dertig jaar een gratis va kantie bezorgd. Eén van de middelen, waaruit het Rode Kruis dit geld put, is een postzegelactie. Op 8 mei zullen de leerlin gen der plaatselijke scholen zoveel moge lijk gebruikte postzegels inzamelen en mee naar school brengen, vanwaar ze zullen worden doorgestuurd naar het Rode Kruis. Verleden jaar werd eveneens een derge lijke actie gehouden. Op 8 mei bedroeg de opbrengst der gebruikte postzegels f 6500. Nagekomen zendingen hadden een waarde van in totaal f 2000. Alleen al uit de op brengst van deze actie konden vijfentach tig patiënten genieten van een week gra tis vakantie in het Henri Dunanthuis, ter wijl honderdvijftien andere patiënten een dergelijke week kregen aangeboden, welke werd gefinancierd uit andere acties, die door de jeugd op touw waren gezet. Dit jaar streeft men ernaar om driehon derd invaliden een vakantie te bezorgen. De postzegels kunnen via de scholen worden ingeleverd, maar eventueel ook worden bezorgd bij de bestuursleden def onderafdelingen van het Rode Kruis in de afdeling Haarlemmermeer. De heer A. H. van Kesteren, die enkele weken geleden zijn gouden jubileum vierde als koster van de St. Agathakerk te Lisse. heeft uit de handen van Lisses burgemeester, mr. Th. M. J. de Graaf, de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, ontvangen. Pastoor H. Schneiders van de St. Agathaparochie wap bij de uitrei king tegenwoordig. De grote zaal van café-restaurant „Tres long" in Lisse zat donderdag tijdens de fees telijke jaarvergadering, die de Coöperatieve Boerenleenbank ter gelegenheid van haar gouden jubileum hield, tjokvol; er waren meer dan duizend mensen aanwezig. De voorzitter, de heer J. W. A. Lefeber, opende de vergadering en vermeldde onder meer. dat de bank het afgelopen Jaar een grote bedrijvigheid heeft meegemaakt. Er werden grote bedragen omgezet in totaal twee honderdzes miljoen gulden en voorts werd er zeer veel spaargeld ingelegd. De kassier, de heer J. van Gcrven, memoreerde in zijn overzicht de enorme groei, die de bank de afgelopen jaren heeft doorgemaakt. Ondanks het vele goede was er ook minder rooskleurig nieuws: het aantal deposito's in rekening courant was gedaald, terwijl het aantal debiteuren in rekening courant be langrijk hoger was. Een en ander wijst er op, aldus spreker, dat verscheidene cliënten het afgelopen jaar minder /ede zaken heb ben gedaan. 'roor het lopende boekjaar ver wacht de bank niet zulke gunstige cijfers als in het afgelopen seizoen, omdat de voor uitzichten. wat de bollenhandel en -uitvoer betreft zich vooralsnog niet zo gunstig laten aanzien. De heer J. P. Rotteveel werd als lid van de Raad van Toezicht herkozen en het aftredende bestuurslid, de heer J. D. van Parijs, werd eveneens herkozen. De statu tenwijziging leverde geen enkele moeilijk heid op; voor de rondvraag bestond geen belangstelling De rest van de avond werden de aanwezigen bezig gehouden door ..De witte Kraaien" die een aardig cabaretpro- sramma brachten. Na afloop was er ge- 'egenheid tot dansen. Ds. C. Jongeboer. de voorganger van de hervormde gemeente te Lisse. die binnen enkele weken naar Apeldoorn zal vertrek ken. neemt in de avonddienst van zondag af scheid van zijn gemeente. Na afloop van deze dienst, die om zeven uur begint, is er ge legenheid de scheidende dominé en zijn echt genote Dersoonlijk de hand te drukken in „Rehoböth". HAAPICMMFPMEER GEBOREN: Willem Johannes Franciscus. z. v. C. van Ede T Veenstra; Irigrid, d. v. A. Lagendijk en C. Sohönha»e; Bemardus. z. v. G. Waalwijk en C. J. W. J. Limburg; Hermina Petronella Maria. d. v. H. C. Jonk man en J B. van den Haak; Herman Pieter, z. v. M, T. van Anrooij en W. Tamerus; Ge- rardus Cornelis, z. v. C. J. van Nimwegen en A. J. Lemmers; Johannes, z. v. J. van Dijk en C. Venema; Clasina Maria, d. v. C. Pruissen en A. G. van Kesteren: Peter, z. v. A. van Tol en D. Baartmm; August Frie- derich Wilhelm, z. v. H. L. Husemeier en A. zou zijn bereikt welke wij thans kennen. Het resultaat van deze besprekingen was, dat besloten werd, aan de zusterver eniging te Ede geen antwoord te zenden op de ontvangen nota, doch deze voor ken nisgeving aan te nemen. Het voordeel van deze vergadering lag dan ook hoofdzakelijk in de discussie, waardoor men over tal van zaken een ander en soms beter inzicht heeft gekregen. Ds. C. Klapwijk sloot deze ongetwijfeld vruchtbare bijeenkomst te zijn niet in één dag gebouwd, zodat menruim half elf met gebed. ONDERTROUWD: Johannes de Vries en Maria van 't Hof: Adrianus Steegman en Margaretha Slagter. GEHUWD Anton Sack en Johanna Hen- drina Grauwelman: Alphonsus Maria Eijk- holt en Jeanntete Theresia van der Zwaan; Gerardus Adrianus Hageman en Adriaantje van der Meer; Barend Noorloos en Anna v. Hemert: Adriaan Clement en Willie Gross- curt; Johannes van Egmond en Maria Ka merman. OVERLEDEN: Antje Schouten, 82 j., wed. v. N Slootweg; Arie Melkert. 87 j., wed. v. P. van Vliet

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 19