geroutineerde verkoopster NEDERLAND Twee koren gaven met het N.Ph.O. een herdenkingsconcert Tentoonstellingter herdenking van Tine Honig Schilderij van Appel voor Frans Halsmuseum PRISMA ex.ro plat, DE BEURS van gisteren 1 Dief plunderde etalage van goudsmid in Alkmaar „Documenten uit de jaren 1940-'45" PAR 13 SE COIFFURES MOLENDI3K Kapsalons Straatvoetbalcompetitie vordert goed „Heilig geweld" door „Ardaleon" in Spaarndam Eerste lustrum van speeltuin „Klarenhof" Concert voor bewoners van „De Blinkert" Ernstige ongevallen in Heemstede 't SILVER STOEPKE Dolle rit door Beverwijk en Castricum Heemsteeds amateurtoneel besluit seizoen Vuurwerk bij Wagenweg lint om elf uur begi UIT STAD EN STREEK Stille tocht begint van het Junoplantsoen af Poging tot inbraak Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs van 29 april tot en met 3 mei ZATERDAG 4 MEI 195 7 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Op 1 juni geven de Zwitserse poste rijen een nieuwe serie weldadigheids zegels uit, waarvan de toeslag voor negentig percent is bestemd voor kan keronderzoek en voor tien percent voor geldig tot het einde van dit jaar. blindenhulp. De zegel van 4 rappen is grijs, die van tien rappen groen, die van twintig rappen oranje, die van dertig rappen bruin en die van veertig rappen blauw. De postzegels blijven De nationale herdenkingsdag heeft te Haarlem een tot bezinning stemmende in leiding gekregen door een concert, dat vrij dagavond in de gemeentelijke Concertzaal werd gegeven en dat gewijd was aan de nagedachtenis van onze gevallenen gedu rende de jaren van 1940 tot 1945. Het con cert kwam tot stand onder auspiciën van de Bond van oud-illegale werkers te Haar lem, de Vereniging van ex-politieke gevan genen uit de bezettingstijd en door de steun van het Centrumcomité „Koninginnedag". Mr. W. Glastra sprak voor deze mede werking in een openingswoord als vice- voorzitter van het Haarlems Comité Natio nale Herdenking zijn dankbaarheid uit. Ook dankte hij het Doopsgezind Zangkoor en Schotens Christelijk gemengd koor voor hun bereidwilligheid werken tot uitvoering te brengen, die de zin van deze avond zou den accentueren. Het aandeel van Schotens Christelijk Gemengd Koor hierin betrof de vertolking van het Requiem in c van Luigi Cherubini, een kerkelijk werk, dat opvalt door zijn melodische rijkdom, zijn warme harmonieën en de voortreffelijke instru mentatie van de begeleiding. De muziek is echter geen uiterlijk spel van klanken ge worden. Zij treft juist door een sterke affiniteit tot de tekstgedachte. Van deze grote gebondenheid van klank en woord getuigde de uitvoering onder leiding van de dirigent Hans de Jong zeer zeker, maar naar mijn gevoel dikwijls met een te grote reserve. Cherubini was ten slotte een ge boren Italiaan met een natuurlijke zin voor dramatische expressie, voor het tot uit drukking brengen van menselijke bewogen heid. Verdi heeft die bewogenheid van de requiem-tekst in een eigen gepassioneerde klankentaai met geladen romantische inslag laten spreken. Cherubini was weliswaar gebonden door een stijl, die elementen be vatte van oud-Italiaanse operamuziek en van de nieuw gevormde klassieke muziek- ADVERTENTIE In onze afdeling GORDIJNSTOFFEN bieden wij aan een met liefde en gevoel voor haar vak, een interessante en zelfstandige werkkring, met een hoog loon. Marktplein 29 - IJmuiden Tel. 7541 - 5532 COMPLETE WONINGINRICHTING Eep dief heeft 's nachts kans gezien uit 'en goudsmidswinkel aan de Geesterweg te Alkmaar voor tienduizend gulden aan gouden armbanden, briljanten en andere sieraden te stelen. Met een glassnijder had hij een stuk uit de etalageruit gesneden. De eigenaar van de zaak, opgeschrikt door de alarminstal latie, hoorde een auto met grote snelheid wegrijden. Verzekering dekt de schade. trant van Mozart en Haydn, maar het tot uitdrukking brengen van emoties van angst, extase, verheerlijking, deemoed en verlangen naar bovenaards geluk heeft hij niet laten varen. Dat zou een onverdrage- lijke zelfverloochening geworden zijn. In dit Requiem en trouwens in alle kerkelijke werken, die stammen uit de derde, belang rijkste scheppingsperiode uit zijn leven, kon Cherubini zich zelf zijn. Afgezien dus van de voorzichtigheidsbetrachting ten aanzien van uitdrukkingsintensiteit, kon de uitvoering bijzonder gewaardeerd worden om de klankverzorging en gaafheid. Deze factoren hebben vooral de muzikale kwali teiten van het Requiem doen uitkomen. Na de pauze betrad het Doopsgezind Zangkoor het podium voor een naar ver houding veel meer eisende taak: de uit voering van „Ein dèutsches Requiem" van Johannes Brahms, zo genoemd naar de tekst, die niet geschreven was in het voor een requiem gebruikelijk Latijn, maar die, geheel afwijkend daarvan, ontleend was aan de bijbel en in de Duitse taal werd toegepast. Volkomen vrij tegenover dit prachtige, ontroerende werk stonden de dirigent Geert de Boer en het koor nog niet. Het onvermijdelijke tekort aan (kost bare) repetities" met het begeleidende Noordhollands Philharmonisch Orkest zal daaraan niet vreemd zijn geweest. In vocaal opzicht hadden de sopranen moeite met de hoge tonen, vooral ten aanzien der intona ties. En verder was daar nog als opvallen de oneffenheid het wankele begin van het zevende deel „Selig sind die Toten", waar mede de uitvoering in een critiek stadium kwam. Ritmiek en tempo waren over het algemeen nogal aan de stroeve, trage kant. Afgezien van deze bedenkingen had de vertolking ook haar positieve kwaliteiten. Ik denk hierbij aan het ernstig vermanen de „Denn alles Fleisch" en het fraaie frag ment „Wie lieblich sind deine Wohnungén". Zoals ik reeds opmerkte is Brahms Re quiem een zeer veeleisend werk. Daarom kan men respect hebben voor hetgeen nu al bereikt werd. Dit zal een stevige basis blijken voor een verdere vervolmaking. De solisten, de sopraan Heieen Verkley en de bas-bariton Hermann Schey, zongen hun aandeel in „Ein deutsches Requiem" voor treffelijk, alsof het voor hun geschreven was, zo natuurlijk. De organist Bernhard Steinvoort was bij de begeleiding een be trouwbare steun, evenals het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Dit ensemble ver zorgde ook het accompagnement voor het Requiem van Cherubini. P. Zwaanswijk In het Joods Historisch Museum in het Amsterdamse Waaggebouw aan de Nieuw- markt is vrijdagmiddag een nieuwe afde- ling geopend. Deze bevat documenten uit de jaren 1040-194b. Ter gelegenheid van deze opening, vlak voor de twaalfde her denking der bevrijding en de negende her denking van de stichting der staat Israel, heeft de joodse acteur Robert de Vries, directeur van de toneelgroep „Theater" en vertolker van Otto Frank in Het dagboek van Anne Frank" medewerking verleend met een voordracht van onder meer het heldenepos uit „Kaukasus van Simson de Tweede" in een dichterlijke bewerking van Gerard den Brabander. Het materiaal voor de tentoonstelling, die permanent is, werd verstrekt door het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie. Het Joods Historisch Museum heeft, nu dus een eigen afdeling voor de documentatie, waarin de geschiedenis van de Nederlandse joden in de vijf oorlogsjaren is terug te vinden. De expositie is niet groot. Ze be staat hoofdzakelijk uit twaalf plakboeken met foto's en paperassen. Voor ieder boek staat een stoel. Men begint te lezen over de Neurenberger Rassenwetten en eindigt met de terugkeer van de joden uit de kam pen na de bevrijding. Wij noteren niet wat men precies kan lezen en zien, dat zou voor ons gevoel alleen een grof effect kun nen hebben. In dit geval is een oriënteren de publikatie overbodig en misplaatst. Het museum heeft ook de beschikking gekre gen over uitvoerig documentatiemateriaal uit Auswitsch. Het bestuur heeft gemeend dit niet te moeten tonen omdat het te gru welijk is. Tot 7 mei wordt een herdenkingstentoon stelling gehouden van werk van de schil deres Tine Honig, die 10 maart 1957 te Haarlem overleed. De tentoonstelling heeft plaats in de kerk „Bij het lam" aan de Singel 452 te Amsterdam, en werd geor ganiseerd door de Doopsgezinde Ge meente aldaar. Het gebouw heeft een goed Oudhollandse sfeer, herinnert aam Saenredams koele witte interieurs, die toch zo blijmoedig stemmen. Het rook er naar goede koffie. Alles zeer geschikt om de bezoeker in de stemming te brengen voor Tine Honigs eenvoudig, echt Hollands werk dat steunt op oude tradities. De expositie bevat louter stillevens, be scheiden schilderijtjes en enkele aquarel len, gevoelig gedaan, soms fraai gecom poneerd, met meestal niet te veel voorwer pen. Het is een kunst van aandachtig schouwen, die een grote gevoeligheid vergt voor licht, dat helder of gebroken kan zijn en een zekere stemming van bezonkenheid met zich meebrengt. Tinteling van lichte kleuren, die toch ingehouden zijn, ontmoet men in een stil leven met koralen of een herfstboeketje dat spontaan in dunne verf werd neer gezet. Mooi decoratief uitgewogen van compositie is een iets groter werk als „Stil leven met sarong". Stelligheid in kleurge- ving vindt men in „Mona Lisa" (een pop tegen een achtergrond van sterkrood en blauwachtige groenen). De intensiteit van Tine Honigs aandacht was vooral sterk te genover de parelmoerachtige glans van een stuk glas in „Mandje met eieren". Het lichtende dat sommige kleuren van ge- gebruiksvoorwerpen of stoffen kunnen heb ben, wist ze juist te treffen in „Stilleven met blauwe lap en bruine pot" Soberheid, die nooit tot armoede werd, is de kwali teit van „Kastplantje met boek en kra len". Prachtig is het bezonken licht in „Stil leven met Japans scherm". Zo vertoont na genoeg ieder schilderijtje bepaalde kwali teiten, die Tine Honig dan misschien niet tot een grote maar zeker tot een lieve schilderes maakten. Bob Buys ADVERTENTIE EENVOUDIGE. HOUDBARE Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 19706 Buslijnen 3 en 4 In de komende week zal de straatvoetbal competitie van de speeltuinvereniging „Het Vondelkwartier" op het voetbalveld aan de Vergierdeweg worden voortgezet met een drietal wedstrijden. Maandagavond 6 mei om zeven uur zulen de ploegen van de Dullaert- straat en de Vondelweg elkaar ontmoeten; dinsdagavond treden de teams van de Gijs- brecht van Aemstelstraat en de Lijsterstraat tegen elkaar in het strijdperk, en woensdag avond betwisten de Vergierdeweg- en de Roemer Visscherstraat-jeugd elkaar de voet baleer. In totaal nemen tien straatteams aan de competitie deel. De toneelvereniging „Ardaleon" in Spaarndam heeft vrijdagavond in het Jeugdhuis een opvoering gegeven van het toneelspel „Heilig geweld" van A. Boeree. Het stuk wil een herinnering zijn aan de hongex-winter aan het eind van de tweede wereldoorlog en aan de periode direct na de vevrijding. Het gezin van mevrouw Verheul, waar van de vader reeds jaren in het bui tenland is, maar van wie niets wordt ver nomen en waarvan de zoon voor de Duitse „Arbeitseinsatz" is weggevoerd, heeft het zwaar zonder mannelijke steun. Daarbij komt nog, dat de dochter Stans, wier ver loofde Wim eveneens in Duitsland verblijft, zich moeilijk in de omstandigheden kan schikken en vaak samen met haar vriendin in het gezelschap van Duitse soldaten wordt gezien. De andere dochter Paula en Truus, het zusje van Wim, houden zich be zig met het verspreiden van illegale lec tuur. Het conflict over de laakbare houding- van Stans bereikt zijn hoogtepunt als Pau la bekent eveneens van Wim te houden en Stans haar ontrouw verwijt. Wanneer haar moeder ernstig ziek van een van haar hon gertochten terugkomt, brengt dit Stans tot inkeei'. Na de bevrijding tracht Truus haar broer en Paula tot elkaar te brengen, maar de laatste weigert omdat Wim en Stans ondanks alles nog steeds van elkaar blij ken te houden. De spelers hebben zich on der regie van de heer Ch. van Warmerdam verdienstelijk geweerd. Het hartelijke ap plaus, dat hun na afloop ten deel viel, was hier de afspiegeling van. Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de afdeling „Klarenhof" van het Haar lems Speeltuin Verbond, welke afdeling 4 juni 1952 werd opgericht, recipieert het bestuur zaterdagmiddag 8 juni in gebouw „Rosenhaghe" in de Hoofmanstraat te Haar lem. Zaterdag 15 juni volgt een feestmiddag voor de kinderen der leden in het Krelage- huis, waarbij door Bert Brugmans Marionet tentheater het sprookje „Tafeltje dek je. ezeltje strek je" en „Buffalo Bill's avontu ren" zullen worden opgevoerd. Des avonds wordt voor de ouders der kinderen in het zelfde gebouw door dit gezelschap een opvoe ring gegeven van George Bizet's opera „De Parelvissers". Tenslotte overweegt het bestuur in het clubgebouw een tentoonstelling te houden van de werkstukjes, die door de kinderen van het winterclubwerk tijdens de afgelopen maanden werden vervaardigd. Vrijdagavond gaven het Toonkunstorkest onder leiding van Marinus Adam en het Toonkunstdameskoor onder leiding van mejuffrouw Kitty Nederkoorn een uitvoe ring voor de bewoners van „De Blinkert" in Overveen. Als solisten traden op me juffrouw Bets Nederkoorn, clavecimbel: mevrouw H. C. Akkermans, viool en de heren B. M. Winters, fluit en Frans Schreu- der, piano. Met grote aandacht werd dit concert door de bejaarden beluisterd. Het bestuurs lid van de stichting „Vrienden van De Blinkert", de heer J. de Haan, gaf in enige hartelijke bewoordingen uiting aan de dankbaarheid van de bejaarden voor het gebodene. Voor de solisten waren er bloemen. In de vrijdag gehouden vergadering van B. en W. van Haarlem is besloten een schil derij aan te kopen van Karei Appel voor de moderne verzameling van het Frans Halsmuseum. De keuze is gevallen op het werk „Moeder, kind en grote vogel", dat tot 12 mei nog te zien is op de expositie van werk van Appel in de Galerie Espace aan het Klein Heiligland 36 in Haarlem. Deze expositie zou tot 5 mei hebben geduurd, maar is wegens de grote belangstelling ver lengd. Haarlemmer verkeerde vanmorgen nog in levensgevaar In Heemstede zyn vrijdagavond in een tijdsbestek van anderhalf uur twee ern stige ongelukken gebeurd. Voor het leven van een van de slachtoffers werd van morgen nog gevreesd. Vrijdagavond omstreeks tien uur is een auto, die op de Zandvoortselaan in ooste lijke richting reed en links af de Heren weg op wilde rijden met een hevige klap in botsing gekomen met een auto, die de Herenweg in de richting Haarlem bereed. Een van de inzittenden van de auto, die in de richting Haarlem ging, werd zeer ern stig gewond. Het slachtoffer, de heer J. B. uit Haarlem liep een halswervelfractuur en een hoofdwond op en werd in zorg wekkende toestand naar het Grote Gast huis overgebracht. Vanmorgen werd nog voor zijn leven gevreesd. Nog geen anderhalf uur later had een aanrijding tussen een bromfietser en een vrachtauto plaats op de hoek van de Herenweg en de Laan van Rozenburg. De bromfietser, een 27-jarige Santpoorter, werd tegen de straatstenen geslingerd en moest met een schedelbreuk, vermoedelijk een schedelbasisfractuur, enige hoofd wonden en een linkeronderarmfractuur in het Grote Gasthuis worden opgenomen. De bestuurder van de vrachtauto, die uit de richting Haarlem kwam, heeft door krachtig remmen nog getracht de brom fietser, die uit de Laan van Rozenburg ko mend de Herenweg op wilde rijden, te ont wijken, hetgeen niet gelukte. ADVERTENTIE leen'voornaam herenhorloge Met edelstalen kast SS 11 wir-gouden uurtekêns cnta f onbreekbare veer Jsa ADVERTENTIE DE GEHELE COLLECTIE VERKRIJGBAAR BIJ: De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 Haarlem - Telefoon 20049 In de Schotersingel te Haarlem zwem men sinds vrijdag tioee zwarte zwanen. De heer en mevrouw Zwaan maken het uitstekend en voelen zich al aardig thuis in het Haarlemse grachtenwater. Het lijkt zelfs of mijnheer Zwaan de Haarlemse voorbijgangers met zijn vleugels een groet brengt. De procureur-generaal bij het gerechts hof te Amsterdam heeft 229 dagen gevan genisstraf met aftrek van het gehele voor arrest (eveneens 229 dagen) en 5 jaar ont zegging van de rijbevoegdheid geëist tegen een 61-jarige makelaar en scheepsbevrach ter uit Wemeldinge, die op 11 maart van het vorige jaar uit Alkmaar komend eerst in Heiloo en later in Castricum met zijn auto tot drie keer toe bijna wachtmeesters der rijkspolitie, die hem trachtten aan te houden, omver reed. Er was hem een reeks van misdrijven ten laste gelegd, zoals poging tot doodslag, subsidiair bedreiging met doodslag of zwa re mishandeling, niet voldoen aan een stopbevel en het besturen van zijn auto onder invloed van sterke drank. Hij was op deze gevaarlijke tocht tot voorbij Beverwijk door verschillende auto's achtervolgd. In Beverwijk gingen voor zijn. neus de spoorbomen dicht, zodat hij moest stoppen. Voor het hof zei de verdachte, die reeds zeven keer is veroordeeld, waarvan één keer wegens het in staat van dronkenschap besturen van zijn auto, dat hij aan suiker ziekte lijdt en dat dit de reden van zijn vreemd gedrag geweest is. Hij ontkende sterke drank te hebben gebruikt en zei het antwoord schuldig te moeten blijven op de vraag waarom hij geen gevolg had ge geven aan de stoptekens. „Ik kan mij van die hele rit niets meer herinneren", zei hij. Hij bleef ook het antwoord schuldig op de vraag van de president hoe hij dan zo ze ker wist niets te hebben gedronken. In het politiebureau was een zij het niet geheel volledige bloedproef geno men die een alcoholgehalte \7an 1.75 per mille uitwees. De politiemannen hadden een zeer sterke dranklucht in de auto ge roken. Het gerechtshof zal op 17 mei arrest wijzen. De Heemsteedse toneelvereniging „Nut en Genoegen" besluit haar winterseizoen met drie opvoeringen van „Droppie", toneelspel in drie bedrijven door H. Frieling. De regie is van de heer L. Beek. Deze opvoeringen worden zaterdag 11 mei en zaterdag 18 mei gegeven in hotel „Het Wapen van Heem stede" aan het Wilhelminaplein, waarna de derde voorstelling plaats heeft in het wijk- gebouw „De Princehof" in De Glip, op za terdag 25 mei. Deze drie opvoeringen wor den alle met het gebruikelijke bal besloten. De toneelvereniging „Heemstede-west" geeft haar laatste voorstelling van dit win terseizoen zaterdag 11 mei in hotel „De Leeuwerik" te Haarlem. Opgevoerd wordt „Boemerang", een nieuw toneelspel in drie "bedrijven door Ruurd Feenstra. Ook deze voorstelling wordt met het traditionele bal besloten. Het vuurwerk, dat ter gelegenheid van de viering van de bevrijdingsdag op het voormalige helikopterveldje op de hoek van de Spanjaardslaan en de Wagenweg te Haarlem zal worden gegeven, heeft maan dagavond om elf uur plaats. Nieuws in het kort Opening. Het nieuwe kantoor van de afdeling Haarlem van de Algemene Bond van Ambtenaren aan de Kruisweg 74 te Haarlem zal donderdag 9 mei om half elf worden geopend. Studiebijeenkomst. Voor dinsdagavond 7 mei heeft de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, afdelingen Haarlem, Bloemen- daal en Heemstede een studiebijeenkomst belegd in de bovenzaal van hotel-café-res taurant Van Aken op de Baan (hoek Hout plein) te Haarlem. Mr, F. G. van Dijk uit 's-Gravenhage, lid van de Tweede Kamer, zal spreken over het onderwerp: „De heden daagse vraagstukken van de landbouw". Dit is de laatste studiebijeenkomst in het sei zoen 19561957. Vernieuwing ketels C.V. Een bedrag van f67.700 vragen B. en W. van Haarlem aan de raad voor het vernieuwen van de ketels van de centrale verwarming in de gemeentelijke schoolgebouwen van de mr. J. H. Thielschool, mr. A. Bruchschool, de Floraschool en het schoolgebouw in de Overtonstraat, waar gevestigd zijn de Wet houder Westerveldschool, St. Willibrordus- school en St. Jeroenschool. De bekende coureur M. Gatsonides uit Aerdenhout neemt op het ogenblik deel aan de Tour van Nigeria, een tocht die bedoeld is als propaganda voor een be paald automerk. Een team bestaande uit (van links naar rechts) ir. Gordon Bell, M. Gatsonides en cameraman Johny Williamson rijdt de diverse ste den en dorpen in Nigeria af teneinde de belangstellenden in te lichten over de autosport in het algemeen en het merk waarvoor de propagandisten helemaal naar Afrika zijn getrokken in het bijzonder. Op de foto ziet men het gezelschap tijdens een oponthoud in Kano In het officiële programma voor de he denavond te houden herdenkingen was medegedeeld, dat de stille tocht naar de herdenkingsplaats in Haarlem-Noord op het Marnixplein zou beginnen. Dit is door de aldaar opgestelde kermisvermakelijk heden niet mogelijk. Daarom zal de tocht van het Junoplantsoen vertrekken. VVV—BLACKBURN ROVERS. In Ven- lo is een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tussen VVV en de Engelse club Black burn Rovers. VVV won de ontmoeting met 3—1, nadat de rust met 11 was ingegaan. Donderdagavond laat is in een perceel in het Kweekduinkwartier te Overveen een inbraakpoging gedaan. De inbreker(s) verschafte(n) zich toegang door het inslaan van een ruitje, daarna zijn de daders klaarblijkelijk in hun bezigheden gestoord en hebben zij de wijk genomen. Er wordt niets vermist. AMSTERDAM De gunstige eerste kwartaalcijfers uit het Amerikaanse bedrijfsleven zorgden voor een vaste markt in Wallstreet. Dit was een stimulans voor het Damrak, waar de reeds enige dagen heersende vaste stemming voor internationale waarden, werd voorgezet on der leiding van Unilever. Door aanhoudende belangstelling voor deze aandelen van Lon den werd vrijdag gehandeld rond 416 per cent, hetgeen opnieuw ongeveer 8 punten beter was dan donderdag. Voor Philips be stond wat locale vraag; de aandelen wa ren ruim 2 punten hoger. Kon. Olie was wat aangeboden voor Parijse rekening, waardoor de hoge koers van ƒ187.90 van de morgenuren bij opening niet gehaald werd. De koers schommelde rond 186,40, hetgeen toch nog 2 boven donderdag was. AKU profiteerde van de vaste stem ming en was bijna 3 punten hoger. Voor de aandelen K.L.M. was het belangrijk rustiger dan donderdag. Vraag en aanbod wogen vrijwel tegen elkaar op en gedu rende de gehele beurs werd op een basis van 125 gehandeld, hetgeen iets beneden de hoogste prijs van donderdag was. Scheepvaarten waren over de gehele li nie fractioneel lager. Staatsfondsen waren gevraagd en vast voor de staffellening: 87 7/8 (87 1/4). Van de cultures stonden aandelen H.V.A. in de belangstelling door een voorstel tot dividendverhoging van 6 tot 8 percent. Er was behoorlijk wat han del op een koers van 103 percent tegen 91 percent donderdag. In deze prijs kwam weinig verandering. In sympathie met H.V.A. was Deli 4 punten hoger. Amster dam Rubber steeg 3 punten. Dividendvoorstel Kon. Zwavelzuurfa- briek v.h. Ketjen n.v. 9 percent (10). Ad- vieskoers: oude aandelen 206 later (211), nieuwe aandelen 205 laten (207). Prolon gatie 3 3/4 percent. (ANP). NEW YORK Het beursverloop stond in het teken van het naderend weekeinde; het was onregel matig en de avans van de eerste vier da gen kon zich niet handhaven. Spoorwegen stonden enige tijd in het middelpunt der belangstelling nadat be kend geworden was dat aan zes spoor wegen in het oosten van Amerika tariefs verhogingen van 15 percent waren toege staan. De omzet bedroeg 2.390.000 aandelen tegen 2.860.000 op donderdag. Bij openbare nutsbedrijven trad Conso lidated Natural Gas op de voorgrond met een koersstijging van meer dan twee dol lar. Het industriegemiddelde kwam van 498,56 op 497,54; dat voor spoorwegen van 147,02 op 146,84 en dat van openbrae nuts bedrijven van 73,46 op 73,67. (UP). Laagste Hoogste koers koers Alg. Kunstzijde Unie 186 1917s Van Berkei's Patent 187 IS8V2 Van Gelder Zonen 1727* 182V2 Kon. Ned. Hoogovens298 SOS3/* Ned. Kabelfabx-iek 288 2977» Philips 280'/* 292'/2 Unilever 3937s 418 Wilton-Fijenoord 23772 255 Kon. Petroleum 183,10 186,50 Holland-Amerika Lijn 1717* 176 Kon. Ned. Stoomboot Mij 153 155 Ned. Scheepvaart Unie 180 1837* Van Ommeren 285 28872 Amsterdam Rubber 7572 7872 H V.A90 104 Ver. Deli Maatschappijen 92 97 3K>°/o Staffellening 1947 867» 887s 3% Invest, cert. Nederland 90'7ic 917* 3n/o Nederland 1962—64 90 907s ex dividend Vrijdag 3 mei 1957 Laatste Koex-sverschil tijdvak t.o.v. 26 april 1917s 18872 18272 3087* 288 2917* 4167s 255 186,- 1717» 153 1807s 285 783/s 1027s 957* 88 917s 907s V* 17» 27* 97* 6* 57s 267* 6* 5,35 - 47s - 27* - 17s Vs ll'/s IV» 1 7s2 Vs Omzetten (nominaal): Vorige week (def) Deze week (voorl.) Aandelen f 8.355.602,— Aandelen f 8.137.651 Obligaties Obligaties f 6 717.621 '4 -1

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3