DE BUIT BINNEN Agenda voor Haarlem J. H. Scheps sprak bij herdenking gevallenen in Haarlemmermeer De avonturen van Wang en Li j Zandvoort herdacht de gevallenen Kort en bondig En of... Chief Whip op ieders lip.. Al 35 jaar de beste Virginia I Amsterdamse Beurs 4 LISSE Jubileum „Canite Tuba" Autotocht voor ouden van dagen Hillegomse dodenherdenking Herdenking van gevallenen in Bennebroek Burgerlijke Stand van Bennebroek cONS VERVOLGVERHAAL^ POOR MARK CROSS J Burgerlijke Stand van Haarlem MAANDAG 6 MEI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ook in het stille polderland van de Haarlemmermeer zijn zaterdag de geval lenen herdacht, 's Middags was er een kranslegging op de nieuwe algemene be graafplaats op de hoek van de Vijfhuizer- weg en de Hoofweg, waar de laatste rustplaats is van een aantal in en boven de Haarlemmermeerpolder omgekomen militairen. Eén van hen is de R.A.F.- sergeant-vlieger Alan Stevens uit Enge land. die op 3 mei 1943 in een Britse bom menwerper met twee van zijn vrienden op het fort bij Vijfhuizen neerstortte. Via het British Legion, de Britse Vereniging van Oud-strijders en Nabestaanden was door zijn moeder, mrs. M. Stevens uit Rochdale, Engeland een krans naar Neder land gezonden met het verzoek deze op de herdenkingsdag te willen plaatsen op het graf van haar zoon, waarmede deze Engelse moeder tevens een postume hulde wilde brengen aan de vele Nederlandse geval lenen. Zaterdagmiddag werd deze krans van rode klaprozen door een delegatie van het Nederlandse Oorlogsgravencomité op het graf van sergeant Stevens gelegd. In de avonduren hadden, ondanks het buiige en koude weer, vele inwoners van Hoofddorp en omgeving zich opgemaakt om aan de stille tocht en de hedenkings- bijeenkomst deel te nemen. Terwijl de klokken der kerken en van het raadhuis hun bronzen rouwklanken over het dorp uitbeierden trok de stoet naar de oude algemene begraafplaats aan de Hoofdweg, voorafgegaan door groepen der plaatse lijke padvindersorganisaties. Op de be graafplaats, waar de Nederlandse en de Engelse vlag halfstok hingen, vormden padvinders een erewacht. Juist toen de kop van de stoet tot dit punt was ge naderd kondigden sirenes de stilte aan. Vervolgens werd de tocht, voortgezet naar het Raadhuis, waar Hoofddorps Fan faregezelschap „Excelsior" onder leiding van de heer J. Roders Chopin's „Marche Funèbre" inzette, toen de stoet naderde Na een korte inleiding door de heer C. van Beem voorzitter van het organiserend comité en het koraal „Wenn ich einmal soil scheiden", werd een herdenkingstoespraak gehouden door de heer J. H. Scheps, lid der Tweede Kamer. De heer Scheps be paalde zijn gehoor bij de vraag of her denken nu nog zin heeft en of het waarde heeft om terug te zien op wat in de jaren 1940 tot 1945 geschiedde. Deze vragen moe ten bevestigend worden beantwoord. Want wat heden is en morgen zijn zal, is ver bonden aan hetgeen was. Terugzien doet bezinnen en stemt tot inkeer. Dit geldt De harmonie „Canite Tuba" te Lisse be staat veertig jaar. Vrijdagavond zijn de feestelijkheden begonnen met een concert in de „Hobaho", waar naar schatting acht honderd belangstellenden aanwezig waren. Er werden uiteraard vele hartelijke woor den gesproken. De voorzittei', dokter Simonis las een gelukstelegram voor van de man die Ca nite Tuba veertig jaar geleden heeft op gericht: pastoor Lasance. Spreker zei, dat iedere gemeenschap een harmonie nodig heeft. In Lisse is gebleken, dat de harmo nie met de gemeente meeleeft en ook het omgekeerde is het geval. Hierna voerde Lisses burgemeester, mr Th. M. J. de Graaf het woord. De burge meester was eerst van plan geweest de har monie te ontvangen in het gemeentehuis en zo blijk te geven van de grote waar dering, die het gemeentebestuur voor „Ca nite Tuba" heeft. De voorzitter van de harmonie had de burgemeester echter ge zegd, dat men een meer tastbaar bewijs van waardering meer zou op prijs stellen „Heel Lisse weet, dat ik een zeer volgzaam mens ben" zei de burgemeester, „en daar om bied ik u hier namens het gemeente bestuur een enveloppe met inhoud aan" De burgemeester hoopte, dat de muzikan ten van de harmonie nog vele jaren op hetzelfde niveau hun partij zullen blazen, want dat men het peil nog meer zou kun nen opvoeren, meende Lisses eerste burger te moeten betwijfelen. Spreker deelde voorts mee dat Koningin Juliana de heer J. de Jeu, die reeds veertig jaar lid is en nog steeds veel activiteit aan de dag legt. de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau had toegekend. De heer J. van Dijk, de vice-voorzitter der harmonie, die zevenendertig jaar lid is, waarvan vijfentwintig jaar als bestuurslid, kreeg de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De bur gemeester speldde de heren persoonlijk de eretekenen op. Pastoor H. Schneiders, die namens alle katholieken van Lisse het woord voerde, werd op grappige wijze ingeleid door twee meisjes, die zonder een greintje zenuwach tigheid te tonen achter de microfoon gin gen staan. „Nu steken wij de loftrompet", zo zei de pastoor, „en we laten het niet bij woorden, maar komen ook met daden." Hij overhandigde het cadeau der drie parochies: een enveloppe, inhoudende 1740 gulden. Tussen de bedrijven door speelde de harmonie enkele nummers. Men begon met de mars „Jubelklange" van E. Uebel. die op briljante wijze ten gehore werd gebracht. Verder gaf men een gave vertolking van Rossini's „Le Barbier de Sevilla", oogstte men veel succes met de „Danssuite" van G. Boedijn en was het slotnummer, „Zum Stadtel Hinaus", een mars van Meissner, in alle opzichten de klap op de vuurpeil Na de pauze was er een feest-taptoe met tamboers en hoorns. Zoals in voorgaande jaren heeft het co mité Autotocht ouden van dagen te Ben- nebroek zich met een circulaire tot de in gezetenen gewend, waarin weer financiële steun en beschikbaarstelling van personen auto's voor de jaarlijkse autotocht wordt gevraagd. Gezien de grote waardering, die het comité ondervindt, is het wel zeker, dat ook dit jaar niet alleen voldoende geld zal binnenkomen, maar ook weer voldoen de auto's ter beschikking worden festold die op 5 juni de beiaarden naar v-^'i^vppr zullen brengen. De tocht zal we<"- worden besloten met een feestdiner in .Flora" te Hillegom. Het comité spreekt de verwachting uit, dat alle ingezetenen, die de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt, zich zullen opgeven voor deelname. Intussen is het comité met enige leden uitgebreid teneinde de vele werkzaamheden zo snel en goed mogelijk te doen verlopen. zeker ons bestaan als natie. Een volk breekt zijn ontwikkeling als het niet meer terugdenkt aan de grote daden in het ver leden. Dit geldt voor de verlossing van de macht van Spanje en Frankrijk, maar des te meer de bevrijding van de Duitse over weldiging in het jongste verleden. Toen bleek overduidelijk, dat het leven geen zin heeft zonder gerechtigheid, trouw en liefde, omdat we dit alles vijf jaar moesten mis sen. Nu danken we God voor het wonder, dat Hij ons deze voorrechten opnieuw deed verkrijgen. Maar 4 mei is ook een stille herinnering aan het leed en gemis, dat de tijd na twaalf jaren niet heeft kun nen stillen. De zware smart en de diepe rouw zijn in vele gezinnen gebleven. Daar om moet aan de dankbare vreugde van de vijfde mei altijd de stille bezinning van de herdenkingsdag voorafgaan. Namens de burgerij dankte mr. G. C. van der Willigen, burgemeester van Haarlem mermeer, de heer Scheps voor deze her denkingstoespraak. De plechtigheid werd besloten met het zingen van de twee bekende coupletten van het volkslied, begeleid door „Excel sior". Koothaanmuseum in Amsterdam. Bij gelegenheid der viering van de sterfdag van pater Jan Philip Roothaan, van 1829 lot 1853 generaal van de paters Jezuieten in Rome, is vanochtend in zijn geboorteplaats Am sterdam door de deken van de hoofdstad in de pastorie van de Krijtbergkerk aan het Singel een Pater Roothaanmuseum geopend. De opzet daarvan is de devotie tot pater Roothaan te bevorderen en het zaligverkla ringsproces dat thans in Rome is begonnen te bespoedigen. Het museum bevat een ver zameling relikwieën en curiosa. Italianen. De werkgeversorganisaties in de textielindustrie in Twente en Oost- Gelderland doen pogingen vakbekwame Italiaanse mannen en vrouwen te interes seren voor werk in Twente en Gelderland. De vooruitzichten voor deze werving wor den gunstig genoemd. Vrouw uit auto geslingerd. Op de Amersfoortseweg bij Apeldoorn is een vrouw uit een rijdende auto gevallen. Het ongeluk liep betrekkelijk goed af: de vrouw brak beide benen en kreeg inwendige kneu zingen. Het slachtoffer mevrouw D. uit Amersfoort, wilde het portier van de auto, dat niet goed vast zat, beter sluiten. Het portier vloog echter uit haar hand en werd daarna door de wind van de wagen gerukt, waardoor mevrouw D. naar buiten werd getrokken. Onder grotere belangstelling dan voor gaande jaren heeft zaterdagavond de do denherdenking plaats gevonden. Om onge veer half acht hadden zich op het Hof verzameld het voltallige college van B. en W. met de gemeentesecretaris, de meeste leden van de raad, afgevaardigden van de verschillende kerken en tal van verenigin gen. Voorafgegaan door de drumband van de Hillegomse Harmoniekapel met om floerste trommels zette de stoet zich in be weging. Vele particulieren hadden zich eveneens aangesloten. Langs de weg, die de stoet ging, stonden vele belangstellen den. Over de Van den Endelaan ging het naar het Wilhelminaplantsoen, waar zich het monument bevindt. Ook hier was een zeer grote schare aanwezig. De erewacht werd gevormd door leden der reserve Rijkspolitie, terwijl militair eerbetoon gebracht werd door de leden der nationale reserve. Door de burgemeester werd een krans aan de voet van het monument ge legd. Dit voorbeeld werd door de afgevaar digden van vele verenigingen gevolgd. Een dag1 later. De burgemeester van Haarlem zal in plaats van vrijdag 10, zater dagmorgen 11 mei zijn spreekuur houden. ADVERTENTIE CHIEF WHIP Ver van de plaats, waar Wang en Li icoonden, stond een Chinees paleis. Daarin woonde een rijke mandarijn. Nee, geen mandarijn, zoals jullie die kent: zo'n klein sinaasappeltjeEen mandarijn is een hooggeplaatst man in China. Nou, die mandarijn liep wat te wandelen langs de grote vijver op de binnenplaats van zijn paleis. Hij had pas gegeten; lekkere pauwetongetjes en haaievinnensoep. Opeens werd hij in zijn rust gestoord. Verschrikt keek hij omhoog25-26 Op sobere, doch indrukwekkende wijze heeft Zandvoort zaterdagavond de geval lenen uit de laatste oorlog herdacht. De plechtigheid ving aan met een herden kingsbijeenkomst in gebouw „Monopole". De belangstelling voor deze gebeurtenis was veel groter dan voorgaande jaren. Speciaal van de schooljeugd was de op komst verblijdend. Na samenzang van „Gelukkig is het land" sprak als eerste kapelaan L. Cornelis te Zandvoort. Spreker momoreerde, dat in de strijd van 1940 tot 1945 ondanks alle leed Gods bescherming mocht worden onder vonden. Om ons volk en elkaar te bescher men legde God de liefde in het hart van die naamloze helden, die hun leven ris keerden. Daarom past het ons op herden kingsdagen als deze God te danken en Hem bij voortduring te vragen om die naastenliefde. Voor het eerst waren ook thans leerlin gen van Zandvoortse scholen bij deze her denking der gevallenen ingeschakeld. Op ontroerende wijze zongen zij een compo sitie van Brandts Buijs: „Naastenliefde" onder leiding van de heer J. Ramkema. De heer G. Tates, lid van de plaatse lijke commissie „Nationale herdenking" voerde als tweede spreker het woord, die herinnerde aan het woord van Churchill: „Nooit zijn zo velen zoveel verschuldigd geweest aan zo weinigen". Doch de vaart en de spanning in het leven van vandaag verontrust de mensheid opnieuw. Ieder wil Onder grote belangstelling had zater dagavond ook in Bennebroek de herden king van de gevallenen plaats. Te onge veer kwart voor acht trok het Fanfare korps „Kunst na Arbeid" versterkt met het tamboerkorps van het Heemsteeds fan farecorps „Eensgezind-Excelsior" onder het spelen van treurmuziek van de voormalige trambrug in de Bennebroekerlaan naar het bevrijdingsmonument temidden van een perk met vuurrode tulpen. Een grote stoet belangstellenden, waaronder vele nabe staanden en het gemeentebestuur, sloot zich daarbij aan. Velen stonden bij het monument. Bij het gedenkteken speelde de muziek een koraal van Bach, waarna de burge meester verzocht twee minuten stilte in acht te nemen. Vervolgens werd gelegen heid gegeven om bloemen te brengen. Zo wel het Oranjecomité als de buurtvereni ging „Wilhelmina" legden fraaie bloem stukken, gevolgd door een groot aantal kinderen die tulpen rond het monument schakeerden. Tot besluit van deze plechtigheid, die een diepe indruk maakte, zongen de aanwezi gen met begeleiding van „Kunst na Ar beid" het eerste en het zesde couplet van het Wilhelmus. De burgemeester bracht dank aan allen die door hun aanwezig heid en door hun houding hadden mede gewerkt aan een passende herdenking van hen die voor onze vrijheid het offer van hun leven hebben gebracht. GEBOREN: Hilde, d v. C. Pijl *n J. T. Heidema. OVERLEDEN: H. P. Comman, m., 48 j., ongeh. Af „Je moet me niet kwalijk nemen, maar ik begrijp niet wat je bedoelt". Daphne wachtte -met een antwoord. Inplaats daarvan schoof ze de glazen deuren open, nam drie boeken van de bovenste plank weg ongeveer ter hoogte van haar ogen en zette ze weer terug. Maar toen ze er daarop drie wegnam van een plank lager, trok ze hem naar zich toe en zei: „Zie je dit, Hugh?" „Wat ik zie, is, dat die boekenplank aan de muur is vastgemaakt, maar dat constateerde je zoeven al". „Ja zeker, maar als jij of ik een boekenplank aan de* muur zouden vastmaken, om 'm stevig op zijn plaats te houden, zouden we dat dan niet aan de buitenkant van de boekenkast doen?" „H'm, ik begrijp wat je bedoelt. Jij denkt dus, dat „Inderdaad, ik vermoed, dat er iets achter zit. Kom, laten we alles eens zorgvuldig controleren". Vijf minuten lang deden beiden niets anders dan boe ken van de planken nemen, waarna ze, alvorens die boe ken op hun plaats terug te zetten, de muur daarachter nauwkeurig aftastten Plotseling deden ze een beslissende ontdekking: er klonk een zachte tik en de hele boekenkast draaide ge ruisloos op hen toe! Daar achter opende zich een enorme kast met een groot aantal laden! „Dacht ik het niet?" zei Daphne. „Zo iets is al eerder vertoond. Nu vlug even kijken wat erin zit!" Daphne stapte naar voren en, nadat ze een van de laden had opengetrokken, liet ze haar lampje op de in houd schijnen. Snel achter elkaar deed ze hetzelfde mei de andere laden Haar onderzoek duurde maar kort maar zij glimlachte zeer tevreden. „Laten we voorzichtig zijn, Hugh", zei ze. „Hoe vluggei we hier weg zijn hoe beter. We doen de boekenkast weei licht en gaan er vandoor. Inspecteur Frensham van Scot land Yard kan hier een overval doen wanneer hij maai wil Dan vindt hij zoveel bezwarend materiaal, dat onze vriend Toogood voor jaren achter de tralies verdwijnt Dat mannetje beschikt over een schitterende collectie inbreke.swerktuigen en over zoveel revolvers en muni tie, dat hij nog heel wat overvallen kan doen! Dat adres boekje en het materiaal van de Belastingdienst zal me neer Toogood niet minder zwaar op de maag liggen Anderhalf uur later zaten ze allen veilig en wel in de flat in Soho. Daar pas vertelde ze aan de advocaat wat ze hadden gevonden in die geheimzinnige muurkast. On derweg, met Maynard aan het stuur, had ze maar enkele bijzonderheden losgelaten. Nu echter vertelde ze tot in de kleinste details wat Hugh en zij daar binnen in het huis van Toogood aan bezwarend materiaal hadden aan getroffen. „Hugh heeft niet eens alles gezien, Martin", zei ze, „omdat we eigenlijk al veel te lang in dat huis hadden doorgebracht „Je was er meer dan een uur, Daph, en ik begon me al een beetje ongerust te maken". „Precies, Martin, en daarom wilde ik niet meer tijd verspillen dan beslist nodig was. Die Toogood heeft daar in die geheime bergplaats een flink arsenaal: automa tische geweren, een massa kogels, boksbeugels, ploerten doders en de mooiste collectie inbrekerswerktuigen, die je ooit onder ogen zou hebben gehad. "Voeg daarbij dan het notitieboekje en het papier van de Belastingdienst, dan begrijp je wel, dat het hem niet bepaald gemakke lijk zal vallen zich er dit keer uit te draaien". „Als zij het Witte Huis overvallen en de schat opdel ven, zit Toogood, als opperhoofd, rustig thuis, in-geluk- kig in de overtuiging, dat, als de Yard eens bij hem zou komen kijken, er niet het minste of geringste te vinden zou zijn, dat hem in moeilijkheden zou kunnen brengen", zei de advocaat. „Ja, ja", lachte het meisje vrolijk, „dat heeft hij tot- nutoe steeds gedaan. En als dan de politie hem plotseling op het lijf valt met een bevel tot huiszoeking, zul je eens zien wat voor een verontwaardigd gezicht hij trekt „Natuurlijk zal hij dreigen met vervolging, schadever goeding en dat soort dingen", grijnsde Williamson, „maar lan zijn gezicht als ze met de boekenkast beginnen!!" „Hoe kwam je eigenlijk zo op de gedachte, Daph?" vroeg Everest nieuwsgierig. „Nu, Mai-tin, dat is niet zo gemakkelijk te zeggen", antwoordde ze, terwijl ze scheen na te denken. „Mis schien heeft Hugh me op het idee gebracht, toen hij sprak over bezwarend materiaal en de moeilijkheid om dat in handen te ki'ijgen. En toen we eenmaal binnen waren, viel mijn oog op die enorme boekenkast. Nu heb ik altijd al een diepe afkeer gehad van glazen deuren voor een boekenkast. Ik ben ervan overtuigd, dat echte boekenliefhebbers als het enigszins mogelijk is geen ruiten voor hun kostbaarste bezit zullen plaatsen, omdat ze dat te vaak zullen raadplegen en er als het ware mee „omgaan" De advocaat kon nauwelijks een glimlach onderdruk ken, toen hij Daphne daar zo op haar gemak in haar stoel zag liggen, volkomen ontspannen en tevreden met haar bereikte resultaat. Hij keek naar haar sierlijke schoen tjes, haar slanke enkels, haar snoezige japonnetje, haar zorgvuldig gemanicuurde handen en haar keurig ge kapte hoofd. Het was moeilijk zich in te denken, dat ditzelfde meisje een paar uur tevoren op brutale wijze een inbraak had gepleegd en haar leven en vrijheid ge waagd had in dienst van een rechtvaardige zaak. En nog moeilijker was het zich voor te stellen, dat alleen reeds bij het noemen van haar naam de onderwereld de schrik te pakken kreeg! „Bovendien trok het mijn aandacht, dat al die boeken kennelijk een eeuw of nog langer geleden waren uitge komen en zonder uitzondering nogal diepzinnige onder werpen behandelden", aldus ging zij op zakelijke toon voort, alsof zij een of ander alledaags onderwerp behan delde. „Ik keek wat nauwkeuriger naar een stuk of zes van die werken en zag, toen ik ze ook eens doorbladerde, dat er de naam van een eigenaar in stond, maar dat was niet de naam van de heer Toogood". Aan de gezichten van de beide mannen zag zij, dat het hun nog niet helemaal duidelijk was en dus ging zij als volgt verder: „jullie moeten me goed begrijpen. Ik wil helemaal niet beweren, dat ik al dadelijk tot definitieve gevolgtrekkin gen kwam. Maar aangezien de ware boekenliefhebber er meestal wel voor zorgt, dat zijn eigen naam in het boek staat, verbaasde het me toch wel, dat dit heerschap ongeveer honderd en vijftig boeken had gekocht uit het bezit van een ander, terwijl die handelen over onder werpen, waarvoor hij naar alle waarschijnlijkheid niet de minste belangstelling zou hebben. En toen was het nog maar een kleine stap naar de gedachte, dat al die boeken een barricade voor iets heel anders konden vor men. Er kon dus wel eens wat achter die boekenkast ver borgen zijn! Vervolgens ontdekte ik, dat zij aan de muur bevestigd was, al stond zij dan ook op een eigen voetstuk en zij dus volstrekt geen extra steun nodig had." (Wordt vervolgd). sterker zijn dan de ander om het oorlogs gevaar te keren, waterstofbom en kernwa penen doen de mens huiveren. Thans is het Rusland, dat geen enkel respekt toont voor de vrijheid van andere volkeren. „Laat ons trachten", besloot spreker", ,in eensgezind heid te tonen onze vrijheid waard te zijn, als dank aan hen die voor onze vrijheid vielen". Nadat het r.k. kerkkoor „Sint Caecilia" „Offertorium" en „Communio" van Theo van der Bijl had gezongen, was de laatste spreker Zandvoorts gereformeerde predi kant ds. A. de Ruiter, die betoogde, dat wanneer de mens sceptisch staat tegenover de offers welke onze vrijheidsstrijders brachten, daaruit een eenzijdige kijk op het begrip vrijheid blijkt. Want de vrijheid valt ons niet zo maar toe, doch is een kost baar bezit waarvoor verantwooi'delijkheid gevraagd woi-dt en zo nodig strijd. De vraag of het offer van de strijders zinvol of zinloos was hangt af van hetgeen de mens van thans met zijn vrijheid doet. Met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus werd de plechtigheid in „Monopole" besloten, waarna een lange stoet zich op het Stationsplein in beweging zette voor de stille tocht naar het monu ment in het Vijverpark, waar vele bloe. men werden neergelegd. Na de twee minuten stilte werd door het Zandvoorts mannenkoor, opgesteld naast het monument, met het zingen van „Re quiem Aeternam" van Peter Cornelius en „Domine salvam fac" van A. Giessen deza herdenking der gevallenen besloten. Haarlem, 4 mei 1957 BEVALLEN van een zoon, 3 mei: S. Siep- kes—Zantingh; 4 mei: E. G. RooijersKunis. BEVALLEN van een dochter, 3 mei: M. van Duin—Tromp; W. van Dam—Bos; 4 mei: •T. de BoerCornet; S. P. van Dijk—Van Steynen. OVERLEDEN, 2 mei: C. M. Lhrencron, 71 j., Gasthuisvest; 3 mei: J. G. Raaijen, 60 j„ Oudeweg; G. G. Ladrague, 52 j., Pres, Steijnstraat. Slotkoers Voorbeurs vrijdag koersen 3Nederl. '47 88 Va 3 °/o Nedl. 1962/64 90 A. K. U 191K 193 Calvé Delft 335 Van Gelder Zonen 182% K. N. Hoogovens 308 Nederl. Ford 295 N. Kabelfabriek. 288 exd. gew. Philips Gloeil. 292 295 pref.Philips Gloeil. 149% Unilever 4161a 423 Wilton Fijenoord 255 Dordtsche Petrol. 922 Konkl. Petroleum 186,20 187,20 A'dam Rubber 78% K.L.M. 124 124 Holl. Amer. Lijn 171% N. Scheepv. Unie 180% Phs. v. Ommeren 285 H. V. A 103% Verg. Deli Mijen 96 Amsterd. Bank 200 Ned. Handel Mij. 163% Rotterd. Bank 171 Twentsche Bank 167 Anaconda Copper 683/6 Bethlehem Steel 190 U. S. Steel 65 General Motors 435/i# Shell Union 84 Va 39 Va MAANDAG 6 MEI Minerva: Toneelgezelschap Johan Kaar met ,,'t Konijn en ik", 3.15 u. Stadsschouw burg: Rottex-dams Toneel met „Ontvluch ting", 3 uur. Zang en Vriendschap: Geeste lijk centrum „De grotere wereld" met toe spraak, 8 uur. Begijnhofkapel: Ds. G. Toorn vliet spreekt voor het Interkerkelijk Evan gelisatiecomité over „Een wereld wandelt langs de afgrond", 8 uur. Zangdienst van 7.30 uur af. Frans Halsmuseum: Avondopen stelling met kaarslicht en oude muziek, 3.30 10.30 uur. Rembrandt: „Oorlog en Vrede", 14 jaar, 7.30 uur. Cinema Palace: „Opoffe ring", 14 jaai, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Misdaad op bestelling", 18 jaar, 7 on 9.15 uur. Lido: „Pai'is Palace Hotel", 7 en 9.15 uur. Studio: „Are de Triomphe", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Enschiep de vrouw", 18 jaar, 7 en 9.15 uui\ Frans Hals: „Vrouwen op avontuur 18 jaar, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 7 MEI Minerva: Derde concert Tsjaikofsky- cyclus met het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arendf, 8.15 uur. Grote Markt Piet Kee bespeelt hel orgel, 11.30 uur en 8 uur. Parklaan 34: Ma- ranatha-conferenlie over „Als de natiën ontwaken", 3 en 8 uur. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met kaarslicht en oude muziek, 8.30—10.30 uur. Rembrandt: „Oor log en Vrede", 14 jaar, 2 en 7.30 uur. Cinema Palace: „Opoffering", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: .Misdaad op bestelling", 15 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: ..Paris Palace Hotel", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Are de Triomphe", 13 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Enschiep de vrouw". 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „IJscotoeristen", alle leeftijden, 2.30 uur. „Vrouwen op avöfl' tuur". 18 jaar, 7 en 9.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6