Scheepvaart door Suezkanaal wordt binnenkort hervat Nationale raad toch bij noodwet gevormd OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Regeringen wijken voor de economische consequenties faymstLmL! HET WEER Moederdag I. KAN Hongaars parlement blijft twee jaar langer in zitting Rederijen willen niet langer wachten LAATSTE NIEUWS Kabinet kon Sukarno's wens niet voorbijgaan J. J. VAN KOOTEN Stuurman Cohen Jeruzalem teleurgesteld in bezoek van Hammarskjoeld Veranderlijke bewolking Een bittere pil Nederlanders in Indonesië Prof. F. A. Vening Meinesz nam afscheid als hoogleraar te Delft Het woord is aan Minister Helders licht gewond bij aanrijding Zoons van El Glawi naar Casablanca gevoerd Debat over kernwapens in de Westduitse Bondsdag De „Achilles" vlotgesleept Bankovervaller moet in België terechtstaan Solex de eerste en de beste v.a. 349.50 Onopgemerkt gevlogen over Oostduitse gebieden HORLOGEBANDEN 71e JAARGANG No 255 VRIJDAG 10 MEI 1957 302e JAARGANG No 103 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel, 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks - - Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 et, p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman „Het is zonneklaar dat de Nederlandse rederijen binnenkort weer door het Suezkanaal zullen varen", aldus het commentaar van de zijde van de Koninklijke Nederlandse Reedersvereniging op het communiqué dat is uitgegeven in Londen door de Vereniging van gebruikers van het Suezkanaal (SCUA). „Het is vermoedelijk nog een kwestie van uren. Het is zaak, dat er spoedig een beslissing wordt genomen. Verscheidene Nederlandse schepen liggen al voor de ingang van het kanaal. Langer uitstel is slechts schadelijk", zo werd gezegd. Het standpunt van de regering kan, aldus werd van regeringszijde meegedeeld, nog niet worden geformuleerd, omdat nog steeds overleg met de Egyptische regering over de betalingsregeling gaande is. Omdat vandaag in Egypte zondag wordt «gevierd, zullen de onderhandelingen over dit punt ver moedelijk pas morgen kunnen worden voortgezet. LONDEN (Reuter) De leden van de vereniging van gebruikers van het Suez kanaal zijn het er algemeen over eens, dat de Egyptische verklaring inzake de vaart door het kanaal onvoldoende is en niet voldoet aan de zes vereisten voor een re geling van de kwestie van het Suezkanaal, welke zijn neergelegd in de resolutie, die de Veiligheidsraad heeft aanvaard. Voor zover de schepen van leden-staten het ka naal weer gaan gebruiken, wil dit niet zeggen dat deze leden de Egyptische ver klaring aanvaarden als een regeling van de kanaalkwestie. Dienovereenkomstig be houden zij zich de bestaande rechten voor, zoals die voortvloeien uit de conventie van Constantiopel van 1888, zo is na afloop van een vergadering van het bestuur der ver eniging te Londen bekendgemaakt. In het communiqué wordt voorts ge zegd, dat de Franse regering het voorbe houd maakte, dat het naar de mening van zijn regering onmogelijk is onder de huidi ge omstandigheden de leden-staten aan te bevelen, de vaart door het kanaal te her vatten. De Spaanse afgevaardigde zei, dat alleen de UNO bevoegd is te beslissen, of de Egyptische verklaring al dan niet over eenkomt met de resolutie van de Veilig heidsraad. Een woordvoerder van het Britse minis- ADVERTENT1E BAftTfllORISSTR. HAAPIEM Hl 1)439 BAftïfltORISSTR. HAARLEM FERD B0LSTR 48 ADAM TEL 717162 Motoroveralls - Valhelmen j JERUZALEM (UP). - De besprekingen tussen Ben Goerion en Hammarskjoeld hebben in Jeruzalem enige teleurstelling gewekt. Er is gisteren voornamelijk ge sproken over de interpretatie van het UNO-Handvest. Ben Goerion stelde de kwestie van de pacificatie van het Nabije- Oosten met vreedzame middelen aan de orde. Hammarskjoeld had niet veel anders gedaan dan luisteren. Het viel politieke waarnemers op dat geen enkel militair lid van het Israëlisch kabinet bij de besprekingen aanwezig was. Men ziet dit als een aanduiding van het feit dat de Israëlische premier nog steeds weinig voelt voor het plan van Hammarsk joeld ook aan de Israëlische zijde van de grens met Egypte, soldaten van de UNO- strijdmacht (UNEF) op te stellen. Volgens betrouwbare zegslieden heeft Ben Goerion vooral aandacht besteedt aan het Egyptische standpunt dat er tussen Israel en Egypte nog steeds een staat van oorlog bestaat, en dat derhalve Israëlische schepen geen recht op vrije vaart door het Suezkanaal kunnen laten gelden. Israel heeft besloten het plan los te laten de blokkade van de Israëlische scheep vaart in het Suezkanaal te toetsen gedu rende het bezoek van Hammarskjoeld, zo heeft een woordvoerder van het Israëli sche ministerie van Buitenlandse Zaken verklaard. Het plan was het Deense vracht schip Jens Toft door het kanaal te laten varen met bestemming Haifa. Het schip heeft een lading copra gehaald in Djiboeti, (Frans Somaliland). De woordvoerder zei dat Israel het plan heeft losgelaten, omdat Denemarken nog niet besloten heeft of de eigen schepen al dan niet toestemming krijgen het kanaal te gebruiken en omdat Israel niet wenst Denemarken thans in verlegenheid te bren gen. Het schip zal nu om de Kaap de Goede Hoop varen. Israel blijft echter vastbeslo ten de blokkade te toetsen met een schip onder Israëlische vlag. ^/roxc.^-ccccoocccor/xxifvx-oococonoococcooorxxxïoooooc' VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Eilt, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Weinig verandering in tempera tuur. Zwakke tot matige wind tussen zuid en oost. Volledige weerrapporten op pagina twee '0:'"c<::o:;030ccto:*:oo::c©ocooccc>3coooc<xx»oc>xccc©ooooococS DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S terie van Buitenlandse Zaken verklaarde later, dat er in het communiqué „niet in feite het gebruikmaken van het kanaal door leden-staten wordt aanbevolen". Hij voegde hieraan toe, dat het advies van de Britse regering aan de Britse scheepvaart om het kanaal te vermijden nog steeds van kracht is. De meerderheid van de leden der vereniging van kanaalgebruikers had te kennen gegeven, dat zij niet bij machte waren de scheepvaartmaatschap pijen in hun land te beletten van het ka naal gebruik te maken en dat het om een reeks van redenen waarschijnlijk was, dat de betrokken maatschappijen het wellicht noodzakelijk achten zulks inderdaad te doen. De leden-staten zijn voor het meren deel van mening, dat het onuitvoerbaar is de huidige toestand te laten voortbestaan, aldus de Britse woordvoerder. In de praktijk komt het er op neer, dat nu de weg vrij is om op grote schaal het verkeer door het kanaal te hervatten. De woordvoerder van het „Foreign Office" deelde mee, dat de regering „tezijnertijd de reders in het licht van de omstandigheden zal adviseren". Met het oog op het ontbre ken -'an een positieve uitspraak van de kanaalgebruikers bestaat er in officiële kringen te Londen onzekerheid over, wan neer de regering dit advies zal geven. Te Londen is men het er lang over eens, dat geen enkele Britse regering het zich kan veroorloven, de Britse scheepvaart in een ongunstige concurrentiepositie te laten blijven. De vereniging van kanaalgebruikers be staat uit de Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië, Frankrijk, Noorwegen, Denemar ken, Zweden, Nederland, West-Duitsland, Italië, Australië, Nieuw-Zeeland, Portu gal, Spanje, Turkije en Perzië. Vertegen woordigers van Ethiopië, Japan en Pakis tan wonen de vergaderingen als waarne mers bij. PARIJS Te Parijs verwacht men, dat de Franse scheepvaart haar boycot van het Suezkanaal zal voortzetten, overeenkom stig de houding van de Franse afgevaar digde in de vereniging van kanaalgebrui kers. Volgens Franse scheepvaartkringen zal het standpunt van de regering waar schijnlijk nauwkeurig worden geëerbiedigd door de reders, d^ van de regering mach tiging behoeven voor het gebruik van bui tenlandse betaalmiddelen voor de betaling van de doorvaartgelden. WASHINGTON Functionarissen en diplomaten in Washington verwachten dat nu spoedig het verkeer door het Suezka naal op grote schaal zal worden hervat. De functionarissen menen, dat men wei nig anders kan doen dan de onbevredigen de feiten aanvaarden en berusten in de Egyptische voorwaarden. De landen die aan de boycot van het kanaal hebben mee gedaan zijn reeds in een nadelige positie gekomen ten opzichte van hen die niet meegedaan hebben, zo zeiden zij. LONDEN (UP) Een bittere pil, zet de Times boven het hoofdartikel dat gewijd is aan de beslissing van de Suezkanaal-ge- bruikersmaatschappij. De meeste Britse kranten geven te kennen dat de SCUA haar eigen onnuttigheid bewezen heeft door geen uitspraak te doen in deze kwes tie, en noch een boycot noch een openlijke aanvaarding uit te spreken. Algemeen zien de bladen dit besluit als een overwinning voor Nasser. De socialistische Daily He rald zegt, dat drie weken verknoeid zijn en de regering op het zelfde punt is blijven staan. XXXOOCCaXWCCCODOOCCCOOCOCOCaxXXCaXCCCCCCCCOSCCCOOCO: Onze reisredacteur, W. L. Brugsma, begint vandaag aan het tweede deel van zyn reportage over Indonesië. Nadat hy X in het eerste de belangrijkste interne p problemen van het land heeft behan- 6 deld, begint hy thans met die van de 8 buitenlanders in de republiek, uiteraard vooral van de grootste groep onder hen: 8 de Nederlanders, de groep van de em- g ployé's (ongeveer 18.000) en de „Indi- x sche" Nederlanders (plus minus 36.000). p Tot besluit van deze reportage zal hy zyn gedachten laten gaan over de moge- S lykheid van genormaliseerde betrekkin- g gen tussen Indonesië en Nederland en H de vraagstukken, die een gezonde ver- houding tussen deze landen in de weg o staan. g *X>X<XXX>5DOOCOOOCOOOOCOOOOOOO3cjocooocoooooicccoxcccccc< Prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz, aan wie eervol ontslag is verleend als buiten gewoon hoogleraar aan de Technische Ho geschool te Delft en de rijksuniversiteit te Utrecht, heeft donderdag aan de Delftse hogeschool zijn afscheidscollege gegeven. Vele belangstellenden uit kringen van het technisch hoger onderwijs, de geodesie en de marine waren, in de aula der hoge school, bijeengekomen om dit afscheids college bij te wonen. Ook de burgemees ter van Delft de heer D. de Loor, die cura tor van de T. H. is, was aanwezig. Het laatste college van prof. Vening Mei nesz was gewijd aan de vorm van het op- vervlak dat de aarde omspant. Aan het slot van zijn afscheidscollege bracht hij zijn grote dankbaarheid tot uiting jegens de autoriteiten van de marine en in het bijzonder leiding en personeel van de on derzeedienst. De president-curator der Technische Hogeschool dr. C. H. v. d. Leeuw bracht vervolgens de dank van de hogeschool aan de scheidende hoogleraar over. Hij betoog de, dat men als Delftenaar er trots op kan zijn, dat prof. Vening Meinesz aan de T.H. verbonden is geweest. Prof. dr. O. Bottema, rector-magnificus der T.H., herinnerde er onder hilariteit aan dat prof. Vening Meinesz in 1915 in zijn disseratie had geschreven, dat de slinger toestellen op zee niet konden worden ge bruikt. Binnen acht jaren zou hij echter overtuigend het tegendeel bewijzen. Na de bijeenkomst in de aula was er in het gebouw der voormalige akademie aan de Oude Delft een receptie, waarop velen prof. Vening Meinesz de hand kwamen drukken. - Prof. Vening Meinesz neemt afscheid van prof. en mevrouw Schermerhorn. La Rochefoucauld: Men is nooit zo gelukkig, noch onge lukkig als men zich verbeeldt. Op het verkeersplein Ouderijn te Utrecht gebeurde donderdag een verkeersongeluk, waarbij de minister van Zaken Overzee mr. G. Ph. Helders, licht aan het hoofd werd gewond. Bij het verkeersplein moest de chauffeur van de minister de auto stoppen voor het verkeer van rechts, uit de richting Amster dam. De wagen van de minister stond stil, toen deze geramd werd door een achterop komende auto, bestuurd door de 62-jarige Zeister koopman J. H. J. F., die het stop pen van de ministeriële wagen niet had opgemerkt. Bij de botsing liep minister Helders een lichte verwonding aan het hoofd op. De aankomst van Prins Bernhard op het fabrieksterrein van Merck-Sharp en Dohme te Haarlem, waar hij begroet wordt door het directielid Anton Reiche, Links de commissaris der Koningin in de provincie Noordhollatnd, dr. M. J. PrinsenIn het midden de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, die men op de rug ziet. RABAT (Reuter) De vijf zoons van de vroegere pasja van Marrakesj, El Glawi, die de vorige week onder geheimzinnige omstandigheden gearresteerd zijn, zijn naar het gebied van Casablanca overge bracht, waar zij onder toezicht van de provinciale gouverneur staan, zo heeft het Marokkaanse ministerie van Voorlichting donderdag in Rabat bekendgemaakt. Zij zijn naar het gebied van Casablanca gebracht om „het onderzoek dat naar hun activiteiten wordt gedaan, te vergemakke lijken", aldus deze bekendmaking. ADVERTENTIE Barteljorisstraat 2 - Haarlem - Tel. 13004 JUWELIER HORLOGER (Van onze correspondent in Bonn) Vandaag wordt in de Bondsdag over het uitrusten van het Westduitse leger met kernwapens gedebatteerd. Gisteren is op een buitengewone kabinetszitting het standpunt van de regering bevestigd. De beste sprekers van de fracties komen van daag in actie. Voor de regering voert de minister van Verdediging, Frans Joseph Strauss het woord. Bondskanselier Ade nauer heeft laten weten dat hij, wanneer dat nodig blijkt, ook zijn stem zal laten horen. Het is de bergingsmaatschappy Ottar Harmstorf uit Hamburg vanochtend om elf uur gelukt het Duitse vrachtschip „Achil les" vlot te trekken van het strand te Westkapelle. De „Achilles" wordt naar Vlissingen gesleept, waar het gerepareerd zal worden. Het vaartuig was op 14 maart vastgelopen. WENEN (Reuter) Radio-Boedapest meldt, dat de Hongaarse nationale ver gadering donderdag heeft besloten haar mandaat dat eind juni aanstaande af liep met twee jaar te verlengen. Tevens werd melding gemaakt van een reorgani satie van het Hongaarse kabinet, waarby Kossa, tot dusver minister van Financiën, minister van Posteryen en Vervoer is ge worden. Antos is minister van Financiën geworden. De minister van zware industrie, Apro, werd plaatsvervangend minister-president. De portefeuille van zware industrie wordt voortaan door Czottner beheerd. Tot dusver was Czottner minister van mijnbouw en energievoorziening. Mevr. Joszef Nagy, tot dusver minister van ma chine-industrie, zal de portefeuille van lichte industrie beheren. Verder zijn tot minister benoemd: Czergoe (staalfabrieken en machine-industrie), Incze (buitenlandse zaken), Tausz (binnenlandse handel), Ko- vacs (voedselvoorziening) en Trautman (Arbeid). De nieuwe voorzitter van het planbureau Is Kis. Volgens radio-Boedapest zijn dertig par lementsleden afgetreden. Hieronder be vinden zich de voormalige premier An dras Hegedues, de gewezen eerste secre taris van de Hongaarse communistische partij, Ernoe Géroe, de afgezette partij secretaris Matyas Rakosi, de voormalige minister van Landsverdediging, Istvan Bata en Georgy Lukacs, die deel heeft uit gemaakt van de regering-Imre Nagy, en kortgeleden uit Roemeense ballingschap in Boedapest is teruggekeerd. De voormalige afgevaardigde Arpad Mi- klos is naar het westen uitgeweken. Zijn mandaat werd vervallen verklaard. Volgens regeringsfunctionarissen in Boedapest is het bericht van radio-Boeda pest, dat het parlement reeds tot een ver lenging van zijn mandaat met twee jaar zou hebben besloten, onjuist. Wel wordt een dergelijke beslissiing verwacht. De grondwet staat zulk een maatregel toe in geval van oorlog of in andere buitenge wone omstandigheden. Energiebesteding Premier Janos Kadar verklaarde don derdag op de eerste bijeenkomst van het parlement sinds de opstand van vorig jaar oktober, dat men zijn energie beter aan het herstel van de schade kon besteden dan aan de voorbereiding van een ver kiezing. Bovendien, zei hij, zou de over weldigende meerderheid van de kiezers toch stemmen op de kandidaten van het door de communisten geleide volksfront. In zijn rede van twee uur zei de pre mier, dat een stelsel van meer partijen op het ogenblik niet geschikt is. Dat zou maar verwarring en onenigheid geven, terwijl eenheid zo dringend nodig is. (Van onze correspondent in Djakarta) De nationale raad, waarvan de vorming oorspronkelijk volgens een kabinetsbe sluit zou geschieden door middel van een gewone wet, is bij een thans afgekondigde noodwet gestalte gegeven. Het kabinet wijzigde op een verrassende wijze en zon der een nadere motivering het aanvanke lijk plan om het parlement over de vor ming van de nationale raad te laten be slissen. Daar president Sukarno eerder in een redevoering had meegedeeld, dat de in stelling van de nationale raad bij een nood wet zou geschieden, mag men aannemen, dat het kabinet zijn besluit wijzigde op wens van de president, waarmede de do minerende positie van de president in de huidige situatie duidelijk is getekend. De invloedrijke plaats, die Sukarno in het Indonesische bewind van nu inneemt, vindt in de noodwet voor de vorming van de nationale raad, welke slechts zes artike len telt, eveneens uitdrukking. De nationa le raad zal namelijk niet alleen worden ge. leid door de president, maar benoeming en ontslag harer leden liggen ook in zijn han den! In de toelichting op de wet wordt meegedeeld, dat benoeming en ontslag ge- geschieden na ruggespraak met de minister raad, maar de president blijft niet gebon den aan het oordeel van de ministerraad, zodat hij volledige zeggenschap heeft over de samenstelling der nationale raad. De taak van de nationale raad wordt in de noodwet omschreven als het geven van adviezen over de kernproblemen, die de staat en het volk raken. Die adviezen wor. den door de president aan de regering voorgelegd. Het betreffende artikel maakt niet duidelijk of deze adviezen voor de re gering bindend zijn dan wel dat zij deze naast zich neer kan leggen. Evenmin is het duidelijk gemaakt of de adviezen, om tot uitvoering te komen door het kabinet aan het parlement moeten worden voorgelegd dan wel, dat zij door een noodwet zullen worden verwezenlijkt. De vraag rijst ver der ook wat de consequenties zijn als indien het parlement wordt ingeschakeld dit een in de vorm van een kabinets voorstel gegoten advies verwerpt. Analoog aan de presidentiële positie ten aanzien van de samenstelling van de nationale raad ligt de conclusie voor de hand, dat ook inzake de door de president bij de re gering voorgebrachte adviezen de presiden tiële bevoegdheid doorslaggevend zal zijn, hetgeen de betekenis van het parlement nog verder doet dalen. De toelichting op de noodwet zegt trouwens met zoveel woorden, dat het parlementair-democrati sche regeringssysteem „onvoldoende is ge bleken om de voortgroeiende krachten van de Indonesische maatschappij op te vangen, zodat de nationale raad nodig wordt geacht om de krachten in de maat schappij te gebruiken voor een betere functionering van de bestuursvoering". Hiermede wordt dus toegegeven dat de parlementair-democratische weg is verla ten om het pad te betreden, waarbij de staatsmacht in kleinere kring is gecentra- De toren van de St. Laurenskerk gaat thans geheel in de steigers schuil. Links de „beklede" lift voor het bouwmate riaal. Het onderste gedeelte van de toren is al vernieuwd en op de wijf steigergangen is men bezig de rest van de toren van nieuwe stenen te voorzien liseerd. Men moet hopen, dat dit is ge schied om de huidige moeilijkheden te bo ven te komen, hoezeer daartegen toch ook bedenkingen blijven bestaan. DJAKARTA (ANP). - De afkondiging van de noodwet tot instelling van een nationale raad heeft tot critiek geleid bij de meeste rechtse dagbladen in Djakarta. Zij noemden het besluit tot afkondiging van deze noodwet een schending van de democratische beginselen. Politieke leiders in de hoofdstad onthiel den zich tot dusver van commentaar. Datuk Tumenggung, de voorzitter van de partijraad van de Masjumi voor geheel Sumatra, sprak in dezelfde geest als de aangehaalde bladen in Djakarta. „Deze manier van handelen betekent wellicht het begin van het einde der democratie in In donesië", aldus Datuk Tumenggung. (UP). Uit de opstandige buitengewesten is scherpe critiek geleverd op de politiek van de regering Djuanda en op Sukarno, zo hebben welingelichte kringen te Dja karta medegedeeld. In Makassar heeft kolonel Ventje Su- mual verklaard dat het land een volledige ineenstorting tegemoet gaat. Sumual waar schuwde er voorts tegen, dat het commu nisme zich verspreidt in Indonesië, al noemde hij in zijn rede dit „de infiltratie van bepaalde vreemde elementen met hun ideologie". „Het recht en de onafhankelijkheid, die beloofd werd door de leiders van de op stand tegen de Nederlanders, zijn niet ver worven", aldus Su'mual, die het kabinet Djuanda de strooman van Sukarno noem de. De Belg S., die gearresteerd is in ver band met de roofoverval op de kassier van de Nederlandse Handelmaatschappij te Princenhage, zal door België niet worden uitgeleverd maar daar terecht staan. S. zal zich ook moeten verantwoorden voor de diefstal van de personenauto, die in Antwerpen ontvreemd blijkt te zijn. Voorts is bekend geworden dat het ge stolen bedrag geheel is teruggevonden. Van de chauffeur van de wagen is nog geen spoor gevonden. ADVERTENTIE Houtplein 20 Tel. 12000 Grote Houtstraat 140 - Tel. 12349 HANNOVER (UP) De Franse zaken man Etienne Giros, heeft tot verbazing van de luchtvaart-autoriteiten in Berlijn en Hannover, een vlucht van 190 kilome ter over Oostduits gebied gemaakt, zon der dat er iets gebeurde. De Russische ra darstations, die in Oost-Duitsland dik ge zaaid zijn, leken onbemand en de piloten van de Migs op de talrijke vliegvelden in Oostduitsland, moeten hebben geslapen. Zondag vertrok Giros uit Saarbrücken, met de bedoeling naar I-Iannover te vlie gen voor de internationale jaarbeurs. On derweg raakte zijn radio-installatie on klaar. Hij miste het landingsbaken van Hannover en vloog 190 kilometer verder vrijwel zonder navigatiemiddelen, want de lucht „zat dicht" en er was zo goed als geen grondzicht. Giros, die een sportvlieg- brevet heeft, landde op het eerste vlieg veld d c hij ontdekte: Tegel, in de Franse sector van Berlijn, waar hij toestemming kreeg naar Hannover te vliegen. Het is de eerste keer dat een vliegtuig zonder toestemming van de Russische autoriteiten rechtstreeks naar Berlijn is gevlogen. Slechts een ander burgervlieg tuig heeft zich ooit buiten de vastgestelde, en streng bewaakte luchtcorridors begeven. Dat was het vliegtuigje van een Ameri kaanse zakenman, die tevoren Russische toestemming had verkregen. ADVERTENTIE JUWELIERS - HORLOGERS HOUTPLEIN 15 - HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1