zelfstandige werkster strijkster Cursisten „Jong Haarlem... vooruit" tonen hun werkstukken Van Wood trad in Zandvoort voor de televisie op Amsterdamse Beur? Jonge vrovw WERKRUIMTE 11 BENNEBROEK Fietser duikt in water ZANDVOORT Leuk toneeldebuut van „De vliegende schotel" Postduiven in wedvlucht Bouwfonds „Kindervreugd" ingesteld Fraaie uitvoering door Hervormd kerkkoor Scheepvaart LISSE Motorclub „Bollenstreek" besloot het seizoen WSNKELJUFFROUW qevraagd en HALFWAS BROODBAKKER Voor praktische zomerkleding en een Pinkster-feestjurk niets heerlijkers dan nylon. Gemakkelijk wasbaar, snel droog en strijken nauwelijks nodig. MAANDAG 13 MEI 1957 it HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Evenals vorig jaar heeft de slichting jong Haarlemvooruit" een kleine, representatieve tentoonstelling georgani seerd-, die de geïnteresseerde een goede in druk geeft van de resultaten van het cur suswerk. Zaterdag en zondag werd deze expositie in het stedelijk gymnasium ge houden en velen hebben de gelegenheid aangegrepen, zich op de hoogte te stellen van hetgeen tijdens de cursusavonden werd gewrocht. Als voorzitter van de stichting 'heeft wethouder D. J. A. Geluk zaterdag middag om half drie te tentoonstelling ge opend. Uiteraard konden de resultaten van de diverse cursussen in de vorm van werk stukken slechts met een beperkt aantal voorwerpen worden getoond.. Na een rond gang langs het geëxposeerde - en het was voor het stichtingsbestuiLr vanzelfsprekend verheugend, dat zovelen van een intense belangstelling blijk gaven - was het niet moeilijk te concluderen, dat de stichting Jong Haarlem... vooruit" een waarde volle, niet weg te denken plaats inneemt in de verscheidenheid van Haarlemse or ganisaties, instellingen en dergelijke. Van cle honderd cursussen, die de stich ting ieder jaar organiseert, waren zestien leergangen met werkstukken vertegen woordigd: onder meer teken-, schilder- en boetseerwerk, voorbeelden van kostuum knippen, pitrietwerk, resultaten van de cursus handschrift verbeteren en van de werkgroep fototechniek. De fotogroep pre senteerde zich dit jaar voor het eerst, en het moet gezegd zijn: niet met een onver dienstelijk resultaat. Van diverse platen kon men aflezen, dat de maker meer erva ring in het fotograferen had dan de door snee-kiekjesmaker. Zelfs van simpele, niet al te moeilijke onderwerpen waren aardige platen te zien, waaruit blijkt, dat de leden van de werkgroep onder bekwame leiding met eenvoudige middelen in korte tijd hun liefhebberij in veel betere resultaten kun nen doen resulteren. Overigens is het niet de bedoeling van deze cursussen artistieke prestaties tot stand te brengen, veeleer gaat het er om, de cursist de mogelijkheden aan te wijzen, waardoor hij zijn vrije tijd op een nuttige, prettige wijze kan besteden en hem door middel van aanwijzingen de gelegenheid te geven, zijn hobby op een hoger plan te brengen. Dat dit in een pret tige sfeer gebeurt, wordt wel bewezen door de hechte vriendschap, die soms tussen de cursisten blijft voortbestaan, als de leer gangen al beëindigd zijn. Dit voortbestaan van het contact tussen de cursisten onder ling is des te verheugender, als men weet. dat in de werkgroepen, die door de totaal zestienhonderd cursisten werden gevormd, mensen van diverse richting, opleiding en ontwikkeling hun hobby beoefenden. In sommige gevallen vormen de ervaringen, in een werkgroep opgedaan, voor de cur sist de richtingwijzer naar een ander be roep, waarin hij met plezier kan werken en dat hij al min of meer als liefhebberij beoefende, doch waaraan hij zich voortaan dagelijks kan wijden. Het tentoongestelde bestaat uit een groot aantal vrije expressietekeningen en affi ches, voor welke laatste platen een wed strijd was uitgeschreven. Een deskundige jury, bestaande onder meer uit professor Otto B. de Kat en L. Tollenaar, heeft de platen beoordeeld. Een deel der tekeningen is gemaakt door middel van knip- en scheurwerk van gekleurd papier, waarvan de snippers een aardig „schilderij" kunnen vormen. Van het boetseer- en houtsnijwerk zag men onder meer koppen, harlekijnfi guren, een sluipende tijger en een kerst groep, die de maker vermoedelijk reeds vele complimentjes heeft bezorgd. Cursis ten hadden met elkaar van papier sprook jesachtige taferelen opgebouwd. De voor beelden van verschillen tussen het hand schrift voor en na een cursus lieten duide- Wethouder D. J. A. Geluk, voorzitter van de stichting „Jong Haarlem vooruit" bekijkt een van de werkstuk ken, door enige cursisten in nauwe samenwerking ontworpen en opge bouwdRechts de directeur van de stichting, de heer J. L. Munnik. lijk de bereikte verbeteringen zien. Rok ken, blouses en dergelijke vormden het re sultaat van de cursussen naaien en knip pen. De foto's hadden onder meer betrek king op Spaarndam, naar welk pittoreske plaats de cursisten een excursie hebben gemaakt. Mandjes, serveerblaadjes en dergelijke van pitriet waren eveneens te zien. Met deze korte opsomming van de verscheiden heid aan tentoongestelde werkstukken moge worden volstaan. Zondagmiddag wilde een jeugdige wiel rijder, afkomstig uit Haarlemmermeer, de Meerweg te Bennebroek oprijden, niettegen staande het feit dat deze weg was afgesloten met grote borden, omdat de bestrating wordt vernieuwd. De fietser probeerde zich al fietsend door een nauwe opening te wrin gen en.verloor daarbij het evenwicht, waar na hij via de trottoirrand in de Bennebroe- kervaart duikelde. De in nieuw costuum gestoken fietser werd door een vriend op het droge getrokken. Voor een uitverkochte zaal debuteerde zaterdag de toneelgroep van de hervormde jeugdvereniging „De Vliegende schotël" in restaurant Zomerlust. De voorziter, de heer Harry Visser, opende de avond en heette in het bijzonder welkom ds. en mevrouw Ol- deman. wethouder W. van der Werff en en kele kerkeraadslcden. Spreker memoreerde hierna het tweejarig bestaan der vereniging en stelde met blijdschap vast, dat „de Vlie gende schotel" zich nog steeds in een ge stadige groei mag verheugen. Met het blij spel: „Jij weet. jij weetwat ik niet weet" werd vervolgens dit tweejarig bestaan gevierd en in aanmerking nemend, dat alle spelers weinig of geen toneelervaring be zaten. mogen de verrichtingen van het en semble zeker met ere worden genoemd. Er was veel enthousiasme, goede rolkennis en een vlot spel. Op overtuigende wijze heeft regisseur Rob van Toornburg zijn spelers naar een succes gevoerd, waarvoor de voor zitter hem na afloop zijn dank betuigde. De regisseur sprak daarop de hoop uit. dat deze avond ertoe zou hebben bijgedragen, dat er een vaste toneelkern zal kunnen worden gevormd, zodat in het vjlgend seizoen weel een nieuw onderdeel aan „de schotel" kan worden toegevoegd. Op de tonen van het ..Sea-Side Rhythm Quartet" werd daarna nog een uurtje gedanst. De Zandvoortse postduivenvereniging „Plsines" nam zondag deel aan de wedvlucht vanaf Vilvoorde, over een afstand van 163 km. Gelost om acht uur, keerde de eerste duif om negen uur 24 minuten in het hok terug. De uitslagen zijn: Corns. Koper 1, 18, 19; H. Lansdorp 2. 9. 22. 29. 38; A. H. Daane 3. 6; J. Donker 4, 11, 16, 24, 30; A. Dorsman 5, 7, 10, 14. 17. 36: C. K. Draijer 8. 21; J. B. Koper 12; Gebrs. Koper 13, 15, 25, 28, 34, 37; G. Driehuizen 20, 31. 32. 39: G. Koper 23; C. Visser 26; C. Visser 27 en M. Buis 35. Op de onlangs gehouden ledenvergadering van de speeltuinvereniging „Kindervreugd" te Zandvoort werd besloten tot het instellen van een bouwfonds, om te kunnen komen tot de bouw van een eigen verenigingsge bouw. Tengevolge van een tekort aan ver gaderruimte wordt de ontplooiing van het clubwerk ernstig belemmerd. Het bestuur heeft thans besloten ten be hoeve van dit fonds bouwfondszegels in cir culatie te brengen, welke regelmatig bij het innen van de contributie zullen worden aan geboden. Bovendien is een bazaar-commissie gevormd, die de organisatie en voorberei ding van een bazaar op zich heeft genomen. De opbrengst van deze bazaar, die men in de loop van de zomer wil houden, zal eveneens ten goede komen aan het bouwfonds. Het Hervormde kerkkoor van Zandvoort heeft zondagavond in Zandvoorts oude dorpskerk stralende zang laten horen in een concert, dat tot een der beste gerekend mag worden, dat wij tot nu toe van dit koor mochten beluisteren. De beide werken, „Laudate Dominum" van Mozart en Psalm 42 van Mendelssohn getuigden van een ge degen voorbereiding. De resultaten, die directeur Herman Dees ermede behaalde, kenmerkten deze uitvoering als een muzi kale prestatie op hoog niveau. Werd met eerstgenoemd werk reeds een overtuigend goede indruk gevestigd, het aan een koor hoge eisen stellende Psalm 42, dat om on begrijpelijke redenen zo goed als nooit meer op de programma's der gemengde koren voorkomt, werd met een veel respect afdwingend gemak door het koor vertolkt, waarbij ook de moeilijke slotfuga geen moeilijkheden bracht. Stralend van klank werd het werk gezongen, waarbij de fraaie toon van de altvleugel bijzonder opviel. Slechts het herenkoor vraagt dringend om versterking, daar het ten opzichte van het grote dameskoor zich onmogelijk kon laten gelden. De voortreffelijke indruk, die met dit werk gevestigd werd, was zeker mede voor een groot deel te danken aan de so praan-soliste Dora Lindeman, die met haar zang het koor en de organist Kees Borne- wasser inspireerde. Zo werd onder de bezielende lei ding van Herman Dees, die het geheel vast in handen had, de uitvoering van dit werk het hoogtepunt van de avond. Reeds eerder op de avond was het knappe orgelspel van de jonge Bornewasser een openbaring. Voortdurend boeiend was hij in de begeleiding van de soliste en zijn spel in Preludium en fuga in e van Johann Sebastian Bach, waarmede het concert ge opend werd, wees reeds op zijn begaafd heid, die hij daarop nog eens duidelijk demonstreerde in de feestelijke weergave van „Pièce héroique" van César Franck, dat hij in alle pompeuze grootheid tot ver klanking bracht. In een vijftal liederen liet de soliste Dora Lindeman zich horen. Haar stem had vooral in het hoge register een grote overtuigingskracht. Hoogtepun ten in haar meeslepende zang waren onge twijfeld de aria „Jerusalem" uit het ora torium „Paulus" van Mendelssohn en de beide Hollandse liederen „Als de ziele luis tert" van Catharina van Rennes en „Heer Jezus heeft een hof ken" in de bewerking van Willem Pijper. Jage Joha 3'/, fl/n Nederl. '47 3 Nedl. 1962/64 A. K U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. PhilipsGloeil pref.PhilipsGloeil Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol Konkl. Petroleum A'dam Rubber K.L.M. Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers gisteren 87l5/i« 90H 19514 338 186 309 285 298 292 14914 416M 923 t 185,90 8Q'A 1 126, 168 1781-4 281 106 93'A 20414 172 175 175 6614 64 V% 43a/in 8314 39% Heden 13 45 uur 87 K 90% 198 338 137 294 exd. 285 298 293 14914* 419 246 918 191,90 79 f 126,30 169 178 280* 106 95 205 172* 175 175* 66 185 'A 65 4314 84/2 3914 Hotel Bouwes tc Zandvoort stond zater dagavond in het middelpunt der belang stelling van de televisie-kijkers. De AVRO verzorgde voor de laatste maal het pro gramma van de weekendshow en een aan tal internationale artiesten, van wie ver- scheidenen in Nederlandse cabarets optre den, verleende medewerking. Ongetwijfeld zullen de kijkers in de huis kamers en de bezoekers in hotel Bouwes bijzondere belangstelling hebben gehad voor de Nederlander Van Wood (Peter van Houten) en zijn kwartet. De musici werken doorgaans in Italië, maar thans verblijven zij enige weken in Nederland, Van welke gelegenheid gebruik is gemaakt Van Wood voor de televisie te laten optreden. Mies Bouwman interviewde Van Wood, waarna het optreden volgde. Het zingen van het bekende liedje „Gooi me de sleu tel" heeft voor een Haagse zieke prettige gevolgen gehad. Nadat het kwartet dit lied ten gehore had gebracht, trad een bezoeker naar voren en bood Pieter van Houten een sleutel aan, met de mededeling, dat hij afkomstig was van een dame uit Den Haag, die de zanger toegang tot haar woning ver schafte. Na afloop van de uitzending vernam Van Wood, dat de sleutel aangeboden was na mens mevrouw D. Roos, een eenenzestig- jarige dame uit Den Haag, die al vieren twintig jaar bedlegerig is. Zondagmiddag is Pieter van Houten naar het ziekbed gegaan en als dank voor het aanbieden van de sleutel heeft hij op zijn gitaar ge speeld en enkele liedjes gezongen. De sleutel was aangeboden door een schoon zoon van mevrouw Roos, die meegewerkt heeft dat de zieke, die zoveel van Italiaanse muziek houdt, aangenaam verrast werd. Het optreden van het kwartet Van Wood in Zandvoort is een groot succes geworden. Zijn geestige en eenvoudige conférence, maar vooral de wijze waarop de zanger gitarist en zijn medewerkenden de liedjes brachten, sloeg bijzonder in. Vóór de televisie-uitzending uit Zand voort begon, kregen de kijkers reeds een Mies Bouwman stelde de zanger-gitarist Peter van Houten (Van Wood) enige vra gen, alvorens hij met zijn kwartet optrad. indruk van het leven in het hotel. Vertoond werd een enkele dagen geleden opgenomen film, waaraan medewerking verleenden Rijk de Gooyer en Johnny Kraaykamp. In hotel Bouwes verzorgden onder andere Huub Matron en René van Voren een paro die op een variété en het orkest van John Kristel, met zang van Patty Buns, oogstte veel bijval zowel bij het optreden met eigen nummers als bij de begeleiding der arties ten. Aagtekerk, 12 v. Cadiz n. Rotterdam Aardijk, 14 te Belawan verw. Akkrumdijk, 12 te Buenos Aires. Alamak, 13 v. St. Vincent n. Antwerpen. Alcor, pass. 12 Finisterre n. Las Palmas. Alhena, 12 te Vitoria. Alioth, 12 te Rio de Janeiro. Alphard, 12 te Antwerpen. Amstelpark, 12 te Honolulu. Andijk, 13 te New Orleans. Annenkerk, 13 te Durban. Arendskerk. 12 v. Genua n. Mombasa. Arkeldijk, 13 te Priok. Astrid Naess, 13 v. Ceuta n. Port Said. Averdijk, 13 te Antwerpen. Alphard, 12 te Antwerpen. Agamemnon, 11 v.e Trinidad n. Santa Fe. Alpherat, 11 te Philadelphia. Aldabi, verin. 23 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alhena, 16 te Eahia, 2/6 te Rotterdam verw. Alnati, verin. 28 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Aagtedijk. 12 dw. Finisterre. Almdijk, 1 v. Rotterdam n. Londen. Axeldijk, 11 v. Rotterdam n. Bremen. Aludra, 11 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Albireo, 10 te Abadan. Ampenan, 12 te Surabaja. Angolakust, 11 v. Takoradi n. Rivercess. Argos, 11 te Izmir. Barentsz, 12 te Singapore. Bawean, 13 te Belawan. Beninkust, 13 te Lobito. Boschkerk, 13 te Genua. Beninkust, 11 te Pointenoire. Bloemendael, 11 te Svartvik v. Curacao. Bronnoy, 11 te Norfolk. Bloemfontein, verm. 11 v. Durban n. Amsterdam. Bonaire, 21 te Barbados verw. n. Georgetown. Boskoop, 25 te Curaqao verw. n. Cristobal. Bengalen. 11 v. Barcelona n. Rotterdam. Bali, 12 te Algiers. Cleodora, 12 te Cochin. Caltex The Hague, 13 te Bahrein. Calamares, 13 te New York. Camerounkust, 12 v. Dakar n. Le Havre. Congokust, 12 te Duinkerken. Corilla, 14 te Balikpapan verw. Coryda, 13 te Surabaja. Cradle of Liberty, 12 v. Mena Al Ahmadi naar Philadelphia. Charis, pass. 10 Dungeness n. Guanta. Cradle of Liberty, 11 te Mena. Caltex Nederland, 12 v. Rotterdam n. Kopenha gen, 14 te Elsinor verw. Cottica, 12 te Amsterdam. Ceronia, 11 te Bombay. Cinulia, 13 te Stockholm. Delfshaven, 11 dw. Durban n. Dakar. Dorestad, 10 v. Curacao n. Bachaquero. Doris, 11 te Aruba. Esso Den Haag, pass. 11 Algiers n. Antwerpen. Elizabeth B, 11 240 m. o. Trinidad n. Santos. Eemdijk, 12 te Vera Cruz. Esso Amsterdam. 12 te Antwerpen. Eenhoorn, 11 v. Rotterdam n. Antwerpen. Eemland. 12 te Amsterdam. Eos, 12 te Amsterdam. Ena. 13 v. Plymouth, 14 te Rotterdam verw. Esso Den Haag, pass. 13 Kp. St. Vincent n. Antw. Farmsum, pas. 12 Beachyhead n. Houston. Friesland SSM. 12 te Gent. Felipes, 12 te Plad.iu v. Telukanson. Gadila. 12 v. Tj. Priok n. Pladju. Gooiland pass. 12 Ouessant n. Las Palmas. Graveland, 12 te It-ajai. Giessenkerk. 11 te Fremantle v. Kaapstad. Groote Beer, 11 v. Kaapstad te Rotterdam verw. Gaasterkerk, 11 v. Takubar n. Kobe. Gabonkust, 13 te Hamburg. Haarlem. 13 te Guayaquil. Heemskerk. 12 v. Port Said n. Genua. Hoogkerk, 13 te Adelaide. Hydra, 11 te Puerto Ordaz. Hector, 11 te Alexandrië. Hecuba. 11 te Uort Au Prince. Hathor. 11 v. Roterdam n. Algiers. Hermes, 12 te Roterdam. Ivoorkust. 11 te Capecoast. ersfontein, verm. 31 v. Amsterdam n. Durban, an v. Oldenbarnevelt, verm. 13 v. Amsterdam n. New York via Rotterdam en Halifax. Jupiter, 12 te Amsterdam. Kara, 12 te Algiers. Karimun, 12 v. Tj. Priok n. Cheribon. Keizerswaard, 12 v. Hongkong n. Miri. Kieldrecht, 12 v. Suez n. Aden. Khaslella, 11 te Curaqao. Kalydon, 12 te Rotterdam. Kellia, 11 te Trinidad. Langkoeas, 12 te Port Said. Lemsterkerk. pas. 12 Pt. Elizabeth n. L. Palmas. Leto, 13 te Baltimore. Liberty Bell. pass. 12 Algiers n. Port Said. Leuvekerk, 14 te Durban verw. Lekkerkerk( 11 v. Rotterdam n. Basrah. Laurenskerk, 13 v. Milos n. Port Said. Lekhaven, pass. 13 Dover n. Bremen. Maaskerk, 12 te Duinkerken. Mal.vina 14 te Miri verw. Metula, 12 v. Balikpapan, 17 te Singapore verw. Molenkerk, 13 te Las Palmas. Maaslloyd, 11 te Tj. Priok v. Semarang. Marpessa, 11 te Pto. La Cruz. Maureen 11 150 m. n.o. Tampico n. Tampico. Maasdam. 18 te Rotterdam verw. v. New York. Maetsuycker, 11 300 m. z.o. Christmas eil. naar Fremantle. Meliskerk, 11 te Port Said v. Genua. Maashaven. 12 te Rotterdam. Mataram. 11 te Rotterdam. Meliskerk. 12 v. Suez n. Aden. Mentor. 11 te Amsterdam. Macoma, 15 te Abadan verw. Meerkerk. 12 te Bombay. Nanusa. 12 v. Bombay, 14 te Cochin verw. Naess Commander, 14 te Mena verw. v. Durban Nieuw Amsterdam, 13 te R'dam verw. v. N. York. Nias, 11 te Samboanga. Noordam. 13 v. Rotterdam te New York verw. Oranje, 12 v. Southampton n. Las Palmas. Oberon, 11 v. Curaqao n. Aruba. Oranje, 22 te Kaapstad verw. n. Tj. Priok. Oranjefontein, 20 te Kaapstad verw. n. Durban. Ouwerkerk. 12 te Rotterdam. Omala, 13 v. Larnaca n. Tripolis. Pendrecht, pass. 12 Gibraltar n. Barcelona. Polydorus. 13 te Surabaja. Prins Willem III, 11 te Bremen v. Antwerpen. Prins Willem II 12 v. Montreal n. Le Havrê. Prins Willem George Frederik, 12 v. Montreal naar Toronto. Pygmalion, 13 te Charleston. Pr. Willem v. Oranje, 11 te Suez v. Port Sudan Polyphemus, 11 v. New York n. Port Said. Pieter S, 12 te Rotterdam. Prins Johan Willem Friso. 12 te Rotterdam. Frins Philips Willem II. 12 v. R'dam n. Antw. Prins Willem III. 12 te Rotterdam. N.V. Haarlemsche Machine fabriek v/h. GEBRS. FIGEE gevestigd te Haarlem. Jaarlijkse algemene verga dering van aandeelhouders op vrijdag 31 mei 1957 te 11.30 uur in Restaurant Brinkmann, Grote Markt te Haarlem. De agenda bevat: a. goedkeuring van het jaar verslag. de balans en de verlies- en winstrekening over 1956. b. benoeming van een com missaris. De jaarstukken liggen van heden af ter inzage ten kan tore der vennootschap en bij de Nederl. Handel Mij. N.V. te Amsterdam, alwaar af schriften voor aandeelhou ders verkrijgbaar zijn. Hou ders van aandelen aan toon der moeten, om toegang tot de vergadering te hebben, hun aandelen uiterlijk 28 mei a.s. hebben gedeponeerd bij de Nederl. Handel Mij. N.V. te Amsterdam. Rotter dam of Haarlem, of ten kan tore der vennootschap, te gen regu hetwelk tevens tot bewijs van toegang dient. De Voorzitter van de Raad van Commissarissen. Peperkust, 12 te Amsterdam. Phrontis. 11 t.e Colombo. Raki 11 bij Rastanura ten anker. Revniersz, 11 te Makassar v. Donggala. Roepat. 13 te New York. Rotti. 12 te Marseille. Rijndam. 14 v. cruise te Rotterdam verw. Rita, 12 te Pladju. Sarpedon, 12 te Houston. Schie. 12 v. Kopenhagen n. Barranquiüa. Slamat, 12 v. Abadan n. Port Swettenham. Solon. 13 te Philadelphia. Straat Madura. 12 v. Singapore n. P. Swettenham. Straat Mozambque, 12 v. Durban n. East-London. Schouten, 11 te Mauritius v. Fremantle. Statue of Liberty, 10 450 m. z.w. Walvisbaai naar Philadelphia. Stan vac Selo, 11 te Semarang v. Sungeigerong Stad Amsterdam, 11 te IJmuiden. Stad Delft, 11 te Emden. St.eenwijk, 11 te Hampton Roads v. Amsterdam. Seven Seas, 16 te R'dam verw. n. Bremenshaven. Statendam, 15 v. Rotterdam te New York verw. Saroena. 12 te Pulausambu v. Pladju. Schelpwijk. 12 te Tarakan v. Balikpapan. Straat Cook, 12 te Melbourne v. Sydney. Sunetta. 11 te Pladju v. Bangkok. Sloterdijk, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Slolerdijk, 12 te Rotterdam. Stad Alkmaar, 12 te Rotterdam. Stad Maassluis. 12 v. Rotterdam n. Narvik. Scherpendrecht. passeert 13 Ras Al hadd naar Ummsaid. Sibajak, 12 te Wellington. Straat Bali, 11 v. Durban n. Penang. Tabian, 12 v. Aarhus n. Amsterdam. Taria. 12 te Pta. Cardon. Temate. pass. 12 Dakar n. Bilbao. Teucer. 16 te D.ibouti verw. Tjtialengka. 12 te Rio de Janeiro. Trajanus, 13 te Lattakia. Trompenberg. 13 v. Savannah n. Le Havre. Telarr.on. 11 te La Guaira. Themis, 11 150 m. o. Cape Hatteras n. Curaqao. Theobaldius, 12 te New York. Triton. 11, v. Maracaibo n. Cape Haitien. Tabinta. 11 dw. Engano eil. n. Aden. Tankhaven II. 11 dw. Str. Riouw n. Sungeigerong. Teiresias, 12 te Holyhead verw. Tero. 13 te Necochea. Tawali, 13 te Djibouti. Tomori. 14 te Surabaia verw. Vlist, 13 t.e Hampton Roads. Willem Ruys, 13 te Kaapstad. Wonoglri. 13 te Probolingo. Wonorato, 12 te San Francisco, Waal, 11 te Istanbul. Willemstad, 13 te Barbados verw. n. Amsterdam. Waterman. 23 te Kaapstad verw. n. Rotterdam. W. Alton Jones, 11 v. Mena n. Philadelphia. Westland, 10 te Montevideo. Westerdam. 13 te Rotterdam. TJssel. 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Zaanland. 12 te Santos. Zijpenberg. 12 v. Freetown n. IJmuiden. Zuiderkruis, 19 te Kaapstad verw. n. Sydney. Zuiderkérk, 13 v. Suez n. Port Said. KLEINE VAART Arak, 11 te Antwerpen v. Londen. Adara. 12 v. Middlesbro te Duinkerken verw. Alcetas, 10 v. Hamburg n. Amsterdam. Artemis, 11 v. Kingston n. Sant De Cuba. Atlas, 10 v. Triëst n. Rijeka. Blankenburg, 10 v. Vlissingen te Rotterdam. Bab T, 10 v. Rotterdam n. IJmuiden. Boreas. II v. Kopenhagen n. Amsterdam. Birmingham. 11 v. Goole te IJmuiden verw. Driebergen, 13 v. Warri te Rotterdam verw. Draco, 11 te Amsterdam n. Bordeaux. Dolfijn, 11 v. Frederikshaven n. Stockholm. Elsa, 10 v. Cardiff n. Antwerpen. Eljo. 10 v. Manchester n. Lissabon. Elsenburgh, 13 v. Casablanca te Duinkerk, verw. Flevo. 10 v. Bordeaux n. La Pallice. Ferocia, 15 v. Casablanca te Middlesbro verw. Gerry S, verm. 11 v. Leixoes n. Guernsey. Gele Zee, 10 v. Ponta Del Gada n. St. Vincent. Insp. Mellema. 10 bij Noordhinder n. Mantyluoto. Joost. 10 te Bavonne v. Teignmouth. Jonan, 11 v. Bremen n. Obbola. Kaap Falga, 9 te Rundvik v. Norrkoping. Kaap St. Vincent., 10 v. Ostrand n. Vestervik. Kroonborg. 11 v. Whitehaven te Genua verw. Nero, 10 v. Ceuta n. Barcelona. Noordholland. 10 520 m. z.o. Recife n. Dakar. Olive, 11 v. Gr, Yarmouth te Middlesbro verw. Omlandia, 14 te IJsland verw. Olivier v. Noort. 11 v. Swansea n. Bordeaux Pavo, 7 te Hqdiksvall v. Wifstavarf. Prior, 11 te Malta v. Londen. Plato, 10 v. Amsterdam n. Aalborg. Phidias, 10 v. Cartagena te Malaga verw. Ponza. 12 v. Swansea te Amsterdam verw. Rode Zee, 10 v. Rotterdam n. Azoren. Spurt, 11 v. Swansea n. La Rochelle. Santa Lucia. 11 v. Esbjerg te Huil verw. Tilly, 10 v. IJmuiden n. Ostrand. 36 jaar, zoekt betrekking, i.b.v. steno, typen, boekhouden, 5 j. H.B.S. A, 10 jr. kantoorervaring. Brieven onder no. 5624 De motor-, auto- en bromfietsclub „Bloem bollenstreek" heeft zaterdagavond in „De Nachtegaal" te Lisse het seizoen met een ge zellige avond, waarvoor veel belangstelling bestond, besloten. De voorzitter, de heer W. Pollé uit Hille- gom, opende de bijeenkomst en bral- een lans voor de vereniging „Veilig Verkeer". Hij spoorde zijn toehoorders aan zich als lid van deze vereniging op te geven. Hierna trad het gezelschap „De Volendammers" uit Am sterdam op. De hoofdstedelingen hebben de beoefenaars van de motorische sporten tot laat in de avond op prettige wijze bezig ge houden. SPOED. PLASTICBEDRIJF zoekt wegens noodzakelijke productie-uitbreiding andere in Haarlem of omgeving, groot 50 m2 of meer. Brieven onder no. 5637 of telefoon 24072 - K.2500. VARITEX - Zijlweg 103-105 - Haarlem vraagt voor spoedige indiensttreding GOED LOON. Aanmelden tussen 9 en 12.30 uur en van 13.30 tot 17.30 uur. Geen zaak wordt groot zonder reclame De beste reclame is: adverteren Het best adverteert men in dit blad Tel. 17199 GEVRAAGD N.V. voor onze chemische afdeling. HAAK WASVERZORGERS Mr. Cornelisstraat 33, Haarlem. Geen wijk. BANKETBAKKERIJ RINKEL. Raadhuisplein 1, Zandvoort .YC Cloqué Nylon. Een ongekend voordelige prijs voor deze schitterende kwaliteit nylon cloqué in een weelde van bedrukte dessins op wit fond en pas teltinten, 90 cm. breed, p.m. Relief Nylon met het effect van opgestrooide bloemen in prachtige kleuren. Echt zomers, verrassend feestelijk en... Bms&a 4*$, bijzonder voordelig voor: «m™" fj 90 cm. breed, per meter Gr. Houtstraat 54-60 Haarlem Te!. 11955

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3