Gerrit Voorting won laatste etappe, maar Van Looy winnaar in de Ronde Met Polygoon naar de Ronde Uiterst eentonige rit van Roosendaal naar Amsterdam N. L. VAN SCHAGEN en ZOON MAGNEET Nico van Schagen en Zonen LOCOMOTIEF W. METZ DINSDAG 14 MEI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Eindklassement De volledige serie LOCOMOTIEF-modellen 1957 bij 3 A N v. d. MEER Dodelijk wielerongeval Lorono winnaar van Ronde van Spanje De Nederlandse ploeg voor Ronde van Italië Be Quick blijft zelfstandig in betaald voetbal K. J. J. Lotsy 25 jaar bestuurslid FIFA Voorlopig HVB-elftal tegen RCH-combinatie Kampioenselftal „Haarlem" weer in het veld Niet alleen op de wielerbaan maar ook op de weg steeds vooraan de moderne bromfiets SUCCES VOOR MAGNEET PLOEG... MAGNEET RIJWIELEN met Vredestein banden VOORAAN OP WEG EN BAANI Ruime overwinning van Atmodes op Victoria Terrein-motorraces in Zandvoort Amsterdam krijgt een Sportfigurenwijk Kegelkampioenschappen in Amsterdam Sport in het kort Van Scheltinga verloor en won in Dublin „Haarlems-junioren verloren van AAC Engeland tegen voorstel vervanging keepers DE BELG RIK VAN LOOY HEEFT voor de tweede achtereenvolgende maal de Ronde van Nederland gewonnen. In de laatste etappe, een getrouwe afspiegeling van de rit van Den Haag naar Roosendaal, eindigde Van Looy met een achterstand van 17 sec. achter Gerrit Voorting en hy kon dus, evenals in 1956, de ereronde over de baan van het Olympisch Stadion in Amsterdam maken. HU deed dat trouwens tweemaal, want ook de roodwitte Belgische ploeg, die onder zijn leiding stond, liet zich in de laatste rit de eerste plaats in het algemene ploegenklasscment niet meer ontgaan. Alleen Adrie Voorting zorgde voor een Nederlands succesje door eerste te worden in het eindklassement van de rood-wit-blauwe militaire trui. Na Tilburg vermocht ook de stryd om de militaire trui hoewel er toen nog twee sprints volgden niet meer boeien, want Adrie Voorting had door een tweede plaats by de spurt in Roosendaal en een eerste in die in Tilburg zoveel punten verzameld, dat het maillot hem niet meer kon ontgaan. is, dat de Duitsers, die slechts een rnaal per jaar in een grote wedstrijd in Nederland kunnen rijden, maar vele behoorlijk be talende contracten in België kunnen krij gen, niet het risico hebben genomen om deze bron van inkomsten te verspelen. Geen discipline De nieuwe nederlaag van onze land genoten is het gevolg van een gebrek aan discipline en samenwerking van onze renners en hun leiders. Er was een rivaliteit tussen de ploegleiders. Het sterkst tussen Kees Pellenaars, Klaas Buchli en Gerrit Schulte. Er was, ook toen het erop «OKaeocoGccoo^3c<ttccc<x>coraxeo;cocccc<xxcc<xccocoDCO^ Winnaar Rik van Looy Neen, de langste etappe van deze ronde was geen succes. Integendeel, de ronde ging als een nachtkaars uit. De Belgen het wordt vervelend om het te moeten zeg gen waren superieur, controleerden de koers volkomen en ontnamen de Neder landers de moed om tot uitlooppogingen te komen door de hele rit op kop te rijden. Dat zij even voor Amstelveen Wim van Est, Gerrit Voorting en Jack Kersten lieten gaan was begrijpelijk, want in 9 km kan zelfs Wim van Est geen 4 minuten uit lopen. Rik Luyten ging mee om eventueel nog de etappeprijs voor de Belgen in de wacht te slepen. Mankement Wim van Est kwam als eerste door de Marathonpoort het Olympisch Stadion bin nen met voldoende voorsprong op zijn ploeggenoot, de Belg Luyten en Jack Ker sten om zeker te zijn va., de zege. Maar Wim wilde geen enkel risico nemen, scha kelde toen hij het cement onder de wie len voelde en daarbij kreeg hij een mankement aan zijn ketting. Gerrit Voor ting greep deze kans met beide handen en ging stralend als eerste over de finish, met Luyten en Kersten ver achte.: zich. Dit was het einde van een wel zeer on bevredigende etappe. Ondanks de tweede plaats van Wim van Est in het algemene klassement en de derde van Van den Brekel, zo op het oog een behoorlijk resultaat, heeft deze ronde de Nederlanders weer niet kunnen be vredigen. Er zijn tal van oorzaken aan te wijzen voor het falen '/an onze renners, want daarvan mag men gerust spreken, nu vijf Nederlandse ploegen in de strijd waren tegenover twee Belgische en een Duitse. Die Duitse ploeg heeft overigens beslist niet tégen de Belgen gereden. Openbaar wordt zoiets natuurlijk'nooit, maar zeker ADVERTENTIE -fcR RIJWIELEN VOOR SPORT ZEQT GERRIT VOORTING 3 de winnende fiets! J GEMONTEERD MET ®VREDESTEIN BANDEN J ^aiHon idooi dauowooo^ Poortstraat 57 - Haarlem-O. - Tel. 12488 Gen. Cronjéstraat no. 1 op de hoek Telefoon 16152 De uitslag van de laatste étappe luidde: 1 Gerrit Voorting (Ned., geel) 6.04.32 met bonificatie 6.03.32; 2. Luyten (Belg., roodwit) 6.04.32 met bonificatie 6.042.02; 3. Kersten (Ned., rood) 6.04.32; 4. Wim van Est (Ned., geel) z.t.; 5. Post (Ncd., zwart) 6.04.47; 6. Pauw (Ned., roodblauw) 6.04.49: 7. Rusman (Ned., zwart) z.t.;8; 8. Ziegler (Duitsl.) z.t.; 9. Scholl (Duitsl.) z.t.; 10. Rol (Ned., zwart) z.t.; 11. Van Wetten (Ned., rood) z.t.; 12. Adrie Voorting (Ned., rood blauw) z.t.; 13. Junkermann (Duitsl.) z.t.; 14. Van Looy (Belg., rood wit) z.t.; 15. Verplaetse (Belg- rood wit) z.t.; 16. ex aequo: Bergmans, Van der Sluys (Ned., zwart), Piet van Est, Van den Broek, Van 't Hof, Van den Brand (Ned- rood blauw), Matthys (Bel., wit), Van den Brekel, Donder (Ned- rood), Van Daele, Grondelaers (Belg., roodwit), Backat (Did.), Van Breenen, Hamelink en Wolfs (Ned., rose) alien 6.04.49: 31. Van der Pluym (Ned- geel) z.t.; 32. De Groot (Ned., geel) z.t.; 33. Heeren (Ned., roodblauw) z.t.; 34. Bruggenkamp (Ned- zwart) z.t.; 35. De Cock (Belg., rood wit) z.t.; 36. Van Tieghem (Belg., wit) 6.07.49; 37. Van Steenselen (Ned., rose) 6.08.10. Het eindklassement luidde: 1. Van Looy (Belg., rood wit) 39.56.50; 2. Wim van Est (Ned., geel) 40.01.05; 3. Van den Brekel (Ned- rood) 40.03.16: 4. Luyte (Belg., rood wit) 40.03.26; 5. Van den Brand (Ned- rood blauw) 40,06.09; 6. Pauw (Ned., rood blauw) 40.07.21; 7. Junkermann (Did.) 40.13.09: 8. Van der Pluym (Ned., geel) 40.18.50; 9. Van Daele (Belg., rood wit) 40.19.31; 10. Gerrit Voorting (Ned., geel) 40.20.00; 11. Post (Ned- zwart) 40.21.01; 12. Heeren (Ned., rood blauw) 40.20.01: 13. De Cock (Belg., roodwit) 40.22.21; 14. Piet van Est (Ned., rood blauw) 40.21.52; 15. Van Breenen (Ned- rose) 40.22.00; 16. Verplaetse (Belg- roodwit) 40.22.10; 17. Ker sten (Ned., rood) 40.23.40; 18. Backat (Did.) 40.23.47; 19. Van 't Hof (Ned- rood blauw) 40.23.57; 20. Scholl (Did.) 40.24.30; 21. Berg mans (Ned.,'zwart) 40.24.31; 22. Adrie Voor ting (Ned- rood blauw) 40.24.55: 23. Van den Broek (Ned., rood blauw) 40.25.01; 24. Rol (Ned- zwart) 40.25.36; 25. Rusman (Ned., zwart) 40.25.54; 26. De Groot (Ned- geel) 40.41.43: 27. Hamelink (Ned., rose) 40.32.34; 28. Wolfs (Ned., rose) 40.32.34; 29. Ziegler (Did.) 40.33.26: 30. Donker (Ned- rood) ft 40.44.50; 31. Matthys (Belg., wit) 40.49.08; 32. ft Bruggenkamp (Ned- zwart) 40.51.36; 33. Van ft Wetten (Ned- rood) 40.55.02; 34. Van der ft Sluys (Ned., zwart) 41.01.07; 35. Van Steense- ft len (Ned- rose) 41.04.13; 36. Van Tieghem ft (Belg., wit) 41.21.35; 37. Grondelaers (Belg., ft roodwit) 41.32.11. ft Het ploegeneindklassement luidde: 1. België ft 120.13.15; 2. Nederland, rood blauw 120.23.05; 8 3.Nederland, geel 120.36.11; 4. Duitsl. 120.42.26; 8 5. Nederland, rood 120.56.12; 6. Nederland, 8 rose 121.00.06; 7. Nederland, zwart 121.07.47; c Het militaire eindklassement luidde: 1. j: Adrie Voorting (Ned., rood blauw) 39 pnt.; 8 2. Verplaetse (Belg., rood wit) 20 pnt.; 3. en ft 4. Van Daele (Belg., rood wit) en Junkermann ft (Duitsl.) 14 pnt.: 5. Van Looy (Belg., rood ft wit) 9 pnt.; 6. Bruggenkamp (Ned- zwart) ft 8 pnt.; 7. en 8. Rusman en Van der Sluys ft (beiden Ned., rose) 4 pnt.: 11/15. Wim van ft Est (Ned- geel), Pauw (Ned., rood blauw), ft 8 Van 't Hof (Ned- rood blauw), Donker (Ned., ft ft rood) en Luyte (Belg., roodwit) 3 pnt.; 16. ft ft Gerrit Voorting (Ned., geel) 1 pnt. ft oosooooooooixöocoocoooocooooomoooomcöcocoocoocccocöoo: Teleurgesteld laat Wim van Est zien wat er met zijn ketting gebeurde toen de zege in zicht was. aankwam om een einde te maken aan de Belgische superioriteit, geen samenwerking tussen de Nederlandse rijwielfabrieken, die ploegen in de stryd hadden. En tot slot was er rivaliteit tussen de leden van de sterkste Nederlandse formatie. Toen Jan Nolten in de etappe naar Leeuwarden 10 minuten op het peloton voor lag, deed Wim van Est alles om zijn ploeggenoot en diens metgezellen in te lopen. „Ik rijd mijn eigen koers", was het antwoord van Van Est toen hem onder meer door Gerrit Schulte over deze tak- tiek verwijten werden gemaakt. Hoe het dan wel moet? De Belgen heb ben weer het voorbeeld gegeven. Rik van Looy kon onvoorwaardelijk rekenen op de steun van al zijn ploegmaats, onder wie toch ook een Leon van Daele was, winnaar van ParijsBrussel. De Belgen hadden slechts één doel: Rik van Looy op de eerste plaats te brengen en hem daar te houden, met het voorbijzien van eigen be langen. En hoe voortreffelijk zijn zij daarin geslaagd! „Tevreden, maar nog niet voldaan", was het commentaar van de heer O. van Erp, de directeur van de Ronde van Nederland, toen wij hem naar de financiële aspecten van deze Ronde vroegen. Tevreden, omdat de interesse van het publiek voor onze nationale ronde merkbaar groter wordt de belangstelling in de steden en langs de wegen overtrof die van voorgaande ja ren maar nog niet voldaan, omdat de positieve en negatieve posten op de be groting elkaar slechts moeizaam in even wicht houden. Toch mogen wij aannemen, dat de Ronde volgend jaar opnieuw zal worden gehou den. De directie begint reeds volgende week de mogelijkheden daartoe te onder zoeken. Vooral zal aandacht worden- be steed aan de samenstelling en de aard van de ploegen. Er wordt n.l. naar gestreefd om de Ronde een nog meer internationaal karakter te geven. Tijdens een wielerwedstrijd in Stein (Lim burg) heeft de 18-jarige renner Webers uit Einighousen een dodelijke val gemaakt door dat hij in botsing kwam met een jongen, die plotseling de weg overstak. Webers werd met een schedelbasisfractuur naar het ziekenhuis in Sittard vervoerd, waar hij enkele uren later is overleden. De Ronde van Spanje, die met de etappe van San Sebastian naar Bilbao eindigde, is gewonnen door de Spanjaard Lorono. Tweede met een achterstand van 8 min. 11 sec. werd zijn landgenoot Bahamontes, derde Ruiz (Spanje) op 9.34, vierde de Por tugees Da Silva op 14.32 en vijfde Gemi- niani (Frankrijk) op 17 min. 7 sec. De zes tiende etappe werd gewonnen door Sua- rez (Spanje) in 6 uur 12 min. 58 sec. De voorlaatste etappe van Bayonne naar St. Sebastian over 199 km werd gewonnen door de Belg Baens in 5 uur 55 min. en 28 sec. De Nederlandse ploeg voor de Ronde van Italië zal bestaan uit Wagtmans, De Groot, Wim van Est, Van den Brekel, Donker, Gerrit Voorting, Kersten en een achtste renner die Pellenaars nog niet heeft aange wezen. Het zal naar alle waarschijnlijkheid gaan tussen Nolten en Stolker voor deze achtste plaats. Op de buitengewone algemene ledenver gadering van Be Quick is met 89 tegen 36 stemmen en 7 stemmen blanco besloten dat de Groningers als zelfstandige vereniging in de sectie betaald voetbal zullen blijven. Ge tracht zal worden gelden bijeen te brengen om het elftal te versterken. Hiervoor is een speciale commissie ingesteld. Het plan tot een fusie met Velocitas werd verworpen met 120 tegen 14 stemmen. Het bestuur en de leden van de commissie voor betaald voet bal zullen hun mandaten ter beschikking stellen. Karei Lotsy heeft in zijn leven zoveel ver schillende functies bekleed dat jubilea voor hem geen bijzondere gebeurtenissen meer zijn. Toch mag wel gememoreerd worden dat het gisteren precier 25 jaar geleden was dat hij voor het eerst als lid in het bestuur van de F.I.F.A. zitting nam. Sinds 1956 is hij eerste vice-voorziter van dit lichaam. Het was, enkele weken terug, ook 25 jaar geleden dat Lotsy gekozen werd in het be stuur van het N.O.C. en het initiatief nam voor de Olympische Dagen. Hij bleef lid tot 1951 en is sinds december van dat jaar ere lid van het N.O.C. Woensdagavond aanvang kwart voor zeven speelt in het Heemsteedse Sport park het voorlopig HVB-elftal tegen een RCH-combinatie. Het HVB-team is als volgt samengesteld: doel: Boeser (RCH); achter: Dingerdis (Renova) en Rusman (RCH); midden: Monink (Renova), Lunenburg (RH) en v. d. Zalm (Renova); voor: Goo- sens (BSM), De Reus (IEV), Spee (Alliance), De Reus (IEV) en De Graaf (Renova). RCH komt uit met: Eijsens, Buis en Bosch. Romvil, Van Eek en Liefhebber; Zevenhoven, Woning, Borst, Blom en Oos- terbaan. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de voetbalvereniging WAS (W. A. Hoeve Stichting te Den Dolder) speelt het eerste elftal van deze vereniging op 18 mei tegen het kampioenselftal van Nederland 1947. Zoals men weet was dat het elftal van Haarlem, dat als volgt in 't veld zal komen: doel: Kluit; achter: Van der Hulst en Ver happen; midden: Boeree, De Winter, Van Dalen; voor: Koning, Van Baaien Blanken, Roozen, Smit en Elsinger. De wedstrijd zal om drie uur beginnen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Verkrijgbaar bij: GIERSTRAAT 42 - HAARLEM - TEL.17768 We zijn gisteren een dagje naar de Ronde van Nederland geweest. Met Joop, Ruud en Henk. Of anders gezegd, met het Nederlands nieuws van Polygoon Profilti. Deze Haar lemse filmonderneming had namelijk twee volslagen came- ralieden, Joop Burcksen en Ruud Herblot, alsmede chauf feur Henk Scholten met een auto naar Roosendaal gestuurd om de laatste etappe van de negende ronde van Nederland te filmen. Een etappe die liep van Roosendaal over Den Bosch en Utrecht naar Am sterdam een afstand van om en nabij 250 kilometer. We startten omstreeks acht uur bij de Koudenhorn en ruim twee uur later dronken we een kopje koffie op de Bloemmarkt in Roosendaal na een rit waarin losjes gepraat werd over komend werk van Polygoon in Wenen (de voet balwedstrijd OostenrijkNe derland) en in Zweden (het be zoek van Koningin Juliana), terwijl Ruud Herblot een kruiswoordpuzzeltje trachtte op te lossen, hetgeen niet wilde lukken omdat hij steeds strandde op het probleempje een ander woord voor „bluts" te vinden. Omstreeks half elf waren we dus bij de start, drie uur voor dat de renners zouden vertrek ken.'Er moesten namelijk nog enkele dringend noodzakelijke papieren gehaald worden, een bezigheid die ons enkele keren van de directeur van de Ronde naar de assistent-directeur en van de assistent-directeur naai de secretaresse van de direc teur deed wandelen. Om één uur hadden we alle doorlaat- bewijzen die later volkomen overbodig bleken te zijn omdat we ook zonder papieren alle medewerking van politie en andere ordebewakers kregen. Een camera werkt namelijk, zo hebben wij geleerd, betoverend op de strenge gezichten van politiemannen die direct vrij baan maken en ook de renners zelf waren in het geheel niet afkerig om eens als acteur te fungeren. Wim van Est, Gerrit Voorting en de Belg Rik van Looy gaven namelijk vriende lijke lachjes af toen de lens op hun gezichten werd gericht en ook de andere „dwangarbei ders van de weg" zoals de Belgen het zo treffend zeggen werden direct bijzonder ac tief wanneer zij Joop Burcksen in het oog kregen. Ruud Herblot werd door nie mand opgemerkt want hij stond ergens op een balkon netje het „openings-shot" te maken, een totaalbeeldje van de omgeving, na welk karwei tje hij zich naar de trein spoedde om des avonds weer op de baan in het Olympisch stadion aanwezig te zijn. De rit was voor de renners inmiddels begonnen. In een ge zapig tempo fietste men door het Brabantse land, nagewuifd en nageschreeuwd door ne gentig percent van de gehele bevolking, de lieve schooljuf frouwen met hun klasjes, door landarbeiders die even de spa in de grond staken, door win keliers en renteniers, door pa ters van het seminarie en door nonnetjes uit het klooster. En Joop Burcksen maar filmen. Telkens weer klom hij door het open dak om de renners van dichtbij of veraf op het cellu loid vast te leggen, zeer tot ge noegen van de organisatoren overigens die alle publiciteit van harte toejuichen. Zeer tot genoegen ook van Pellenaars (voor kennissen „Den Pel" en voor vrienden doodgewoon „Cees"), die met een machtige sigaar in de mond vriendelijk nijgend de kreten uit het hem zo bekende publiek beant woordde. Om iets terug te doen claxoneerde hij bij Hel- voirt een jong paai-d op hol. Het zenuwachtige dier galop peerde juist voor de auto van Polygoon en vlak achter de renners het dorp binnen. Joop Burcksen wist niet hoe snel hij het dier „onder schot" moest nemen terwijl Henk Scholten alles in het werk stelde om het paard bij te houden, waarbij hij tegelijk het ver-opgedrongen publiek moest ontwijken. Het liep alle maal best af. Het paard raakte eerst in volle vaart een boom en werd, toen het stond bij te komen van de schrik, door een boerenknecht gegrepen. Came raman Burcksen dronk tevre den een flesje limonade omdat hij het hele avontuur in zijn camera had. Ook de x-avitaillering in Den Bosch, het moeizaam fietsen tegen de Maasbrug op en het kronkelen langs de rivierdijk jes vormden uiteraard dank bare onderwerpen, maar het meest interessant werd het toch vlak onder de rook van Amsterdam, bij Ouderkerk aan de Amstel. Joop moest en zou een close-up van Wim van Est hebben die juist op dat mo ment vooraan het peloton reed. We lieten ons afzakken, film den de „man van 't Heike" en wilden doorrijden naar de fi nish. Op dat ogenblik liep het allemaal even anders dan we gedacht hadden. De slimme Brabander trapte namelijk even iets harder, bleef in het kielzog van de wagen hangen en had binnen enkele minuten een yoorsprong yan een paar honderd meter. Hij was echter niet alleen want de heren Ger rit Voorting, Kersten en Luy ten, waren zoals dat in vakter men heet aan het „wieltje blijven plakken". Een ont snapping, dè ontsnapping was geboren. Deze vier renners bleven namelijk gedurende de laatste kilometers net iets vlugger fietsen dan de anderen hetgeen tot gevolg had dat zij met een voorsprongetje van zegge en schrijve zeventien se conden in het stadion arriveer den. Even daarvoor had Henk Scholten de manoeuvre van zijn leven gemaakt door met een vaart van ongeveer zestig kilometer een haakse bocht te nemen waarbij hij gesneden werd door een mobilofoon wagen terwijl Joop Burcksen, die zijn evenwicht had ver loren, op zijn schouder hing. Enfin, alles liep wonderwel goed af. Ruud Herblot stond overigens allang aan de finish om op zijn gemak de eind sprint te maken. We zijn nog even in het sta dion op de huldiging van de winnaars blijven wachten en toen gingen we weer in de rich ting van Haarlem waar we omstreeks tien uur arriveer den. Drie mensen van Polygoon waren veertien uur aan het werk geweest. Ze hadden meer dan vier honderd kilometer gereden. Er was ongeveer honderd vijftig meter film gemaakt. Vrijdag kunt u het resultaat in het Polygoonjournaal gaan bekijken. Dat duurt dan anderhalve minuut. Op z'n hoogst- Zeven Nederlandse Magneet renners eindigden als enige complete en hoogst geklasseerde Nederlandse ploeg op de tweede plaats in het algemeen ploegenklassement. Adri Voorting veroverde bovendien de militaire trui. BRAVO... Adri Voorting, van den Brand, Pauw, Heeren, Piet van Est, van 't Hof, van den Broek! De MAGNEET renners deden het fantastisch op hun prachtige materiaal. MAGNEET gaf hun voeten vleugels. Het commentaar van de zeven opgewekt lachende MAGNEET renners bij de finish wasals het aan MAGNEET lag, had Nederland gewonnen DE VOLLEDIGE SERIE MAGNEET-RIJWIELEN bij ZOETESTRAAT 2 bü de Krocht - Tel. 17088 Op het terrein aan de Kleverlaan in Haarlem ontving de dames-atletiekver eniging Atmodes de ploeg van Victoria uit Rotterdam. Eindigde vorig jaar de strijd in Rotterdam tussen beide ploegen in gelijke stand, deze keer behaalde Atmodes een ruime overwinning. De Haarlemse atletes kwamen nl. tot 2131/- punten waartegen over de Rotterdamsen slechts 167'/2 punten stelden. De beste prestatie werd ongetwijfeld ge leverd door mevrouw Van Drunen, die het discuswerpen won met 33.19 m., hetgeen een nieuw Atmodes-clubrecord betekende. Het was overigens niet het enige clubre cord, dat sneuvelde, want op de 60 m. meisjes C noteerde Lotti Plugboer een tijd van 8.8 sec., waarmede zij het bestaande record met 0.2 sec. verbeterde. Mej. De Jong (ex-Sagitta) liet zien, dat zij onge twijfeld een belangrijke aanwinst voor haar nieuwe vereniging kan worden, want hoewel terugvallend, won zij het vèrsprin- gen met 4.95 m. Zij kwam ook op de 100 m. tot een verdienstelijke 12.9 seconde, het geen overigens niet voldoende was voor de eerste plaats. Mej. Scharleman van Victo ria won dit nummer in 12.8 sec. Dezelfde atlete won ook de 200 m. in 27 sec. Na haar goede prestatie bij het discus werpen was de 9.69 m. van mevrouw Van Drunen bij het kogelstoten wel enigszins teleurstellend. Het werd dan ook niet de verwachte eerste plaats, want mej. Gub- bels van Victoria won nu met 9.84 m. In goede stijl won Tonny Bouman de 80 m. meisjes in 11 sec., doch mej. Hovestad vol deed bij het hoogspringen niet helemaal aan de verwachtingen, door niet hoger te komen dan 1.35 m., waardoor zij de eerste plaats met twee Victoria-atletes moest delen. De estafette-nummers moesten in stro mende regen verwerkt worden. De Rotter damse meisjes, die gewend zijn op een sin- telbaan te lopen, bleken toen blijkbaar zoveel moeilijkheden te ondervinden van de natte grasmat, dat zij er eenvoudig niet aan te pas kwamen. De 4x100 m. won At modes in 53.8 sec. de 4x80 m. meisjes in 44.8 sec. Alleen de 4x60 m. meisjes werd een Rotterdamse overwinning, doch alleen, omdat de meisjesploeg van Atmodes we gens foutief wisselen gedisqualificeerd moest worden. En zo kwam Atmodes dan aan een grote overwinning, al dient hieraan direct toe gevoegd te worden, dat men van de Rot terdamse vereniging, die geheel compleet was verschenen, toch wel iets meer tegen stand had verwacht. Voor de derde maal houdt de motorclub „Zandvoort" terreinraces en wel op zondag 19 mei op het circuit van Zandvoort. In het duinterrein van het binnencircuit is door de sportcommissie een baan uitgezet. Aan deze races zijn tevens verbonden de terreinkam pioenschappen voor Noordholland. De races beginnen om 2 uur. Verscheidene straten in het deel van Am sterdams tuinstad Geuzenveld dat grenst aan het gebied waar een aantal sportvelden zal worden aangelegd, zullen genoemd wor den naar personen die zich bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt op sportgebied. Wethouder mr. A. de Roos zal donderdag middag 16 mei na het uitspreken van een korte rede het eerste naambord onthullen, namelijk dat van het Anderiessenhof ge noemd naar de destijds internationaal be faamde voetballer Wim Anderiessen (1903— 1944). Zondag zijn in het Amsterdamse Kegel huis de Nederlandse kegelkampioenschappen gehouden, die het volgende resultaat hadden: Heren: 1. Maastricht 6863 hout, 2. Amster dam 6696 hout, 3. Utrecht 6570 hout, 4. Twen te 6561 hout, 5. Oost-Gelderland 6449 hout, 6. Breda 6014 hout. Hoogste werper: Bronk- horst, Amsterdam, 738 hout. Dames: 1. Amsterdam 2067 hout, 2. Heerlen 2053 hout, 3. Den Haag 1994 hout, 4. Twente 1948 hout, 5. Oost-Gelderland 1903 hout, 6. Tilburg 1712 hout. Hoogste werpster: mevr. Quade, Heerlen, 455 hout. BATS WINGERS. Voor de derde achter eenvolgende maal heeft de damesploeg van de Batswingers beslag gelegd op het Neder lands kampioenschap tafeltennis. Het team versloeg Breda met 73. De uitslagen van de eerste ronde van het zone-schaaktoernooi in Dublin luiden: Pachman (Tsj. Sl.)-Conrady (Lux.) 1-0, Fairhurst (Schotland)—Dreyer (Z. Afrika) 1-0; Durao (Port.)Benko (Hong.) remise; Van Scheltinga (Ned.)-Schmid (Did) 0-1; Dunkelblum (België)—Giustolisi (Italië) re mise, Gligoric (J.slavië)Catazzi (Frank rijk) afgebroken; Stenborg (Zweden) O'Sullivan (Ierland) afgebroken; Llado (Spanje)Walther (Zwitserland) afgebro ken. Alexander (Engeland)Plater (Polen) uitgesteld wegens ziekte van Plater. De resultaten van de afgebroken partijen uit de eerste ronde luidden: GligoricCa- tozzi 1—0, Stenborg—O'Sullivan 10, Llado —Walther weer afgebroken. De resultaten van de tweede ronde waren: Catozzi—Fairhurst 01, WaltherDunkel blum 10, O'SullivanVan Scheltinga 0—1, GiustolisiAlexander remise, Conrady Plater 01, BenkoStenboi-g 10, Dreyer Durao remise, Pachman—Gligoric afgebro ken in gewonnen stelling voor Pachman, Schmidt—Llado afgebroken. De stand luidt na de tweede ronde: 1. Fairhurst (Schotland) 2 punten; 2. Benko (Hongarije) l'i punten; 3/6. Pachman 'Tsj.- slow.), Gligoric (Joegoslavië), Schmidt (W.- Dld.) en Walther (Zwitserland) ieder 1 pnt. en 1 afgebroken partij; 7. Plater (Polen) 1 punt en 1 uitgestelde partij; 8/11. Van Schel tinga (Ncd.), Giustolisi (Italië), Stenborg (Zweden) en Durao (Port.) ieder 1 punt; 12. Alexander (Engeland) Vt punt en 1 uitge stelde partij; 13/14. Dunkelblum (België) en Dreyer (Z.-Afrika) ieder lA pnt.; 15. Llado (Spanje) 0 punten en 2 afgebroken partijen; 16/18. O'Sullivan (Ierland), Conrady (Lu xemburg), en Catozzi (Frankrijk) ieder 0 punten. Op de sintelbaan aan de Kruislaan in Amsterdam had zondag de jaarlijkse dual- meet plaats tussen de jeugdploegen van A.A.C. en Haarlem. Volgens de verwach ting werd het een Amsterdamse overwin ning. Toch hebben de A-junioren diverse uitstekende prestaties geleverd, waarbij wel aangetekend moet worden, dat enkele verrichtingen voordelig beïnvloed werden door de harde wind, die de sprinters en springers in de rug hadden. Zo won Steenbergen de 100 m. in 11.3 sec. voor zijn clubgenoot Vissers, die 11.5 sec. liet afdrukken. Vissers kwam echter ook een keer als eerste over de eindstreep en wel op de 300 m., welke afstand hij in 37.4 sec. liep. Joacim won de 800 m. in 2 min. 6 sec., doch op de 110 m. horden le verde hij in feite een nog betere verrich ting, door dit nummer te winnen in 15.5 sec. Deze tijd betekende een nieuw district record, doch wegens harde rugwind zal geen erkenning van dit recox-d gevraagd worden. Meuwese deed het hier ook heel goed, want in 15.7 sec. bezette hij de twee de plaats. Met een uitstekende sprong van 6.491/» m. won dezelfde Meuwese later het verspringen, met Steenbergen op de twee de plaats met 6.47 m. Joacim won het speerwerpen met 46.53 m. met Schildwacht op de tweede plaats 45.27 m. De prestaties van de Haarlemse B- en C junioren waren aanmerkelijk minder dan van hun A-clubgenoten en daardoor kon de A.A.C. ploeg tenslotte zegevieren. Maar er waren toch ook hier enkele uitnemende verrichtingen te noteren. En dan denken we speciaal aan de 1500 m. B, die Kievit, ondanks de voor dit nummer zeer hinder lijke wind in 4 min. 26.1 sec. won. Mascini won het hoogspringen met 1.60 m. in deze categorie en deze hoogte werd ook bereikt door A. Joacim bij de C-junioren, waar mede hij het clubrecord van zijn broer H. Joacim met 5 cm. verbeterde. Weyers werd tweede met 1.55 m. en won later de 600 m. in 1 min. 35.6 sec. Leuwener won de 80 m. C in 10.3 sec. en het verspi'ingen C met 5.50 m. De 4x100 m. en 4x80 m. werden beide door A.A.C. gewonnen; de eerste dankzij een mislukte wissel tussen Steenbergen en Visser. De 4x60 m. werd een Haarlemse overwinning, doch toen stond de A.A.C.- overwinning reeds vast. De Amsterdam mers behaalden 160 punten, Haarlem 137 punten. De Engelse Voetbalboi-d zal zich verzetten tegen een voorstel van de F.I.FA„ inhou dende dat een geblesseerde doelman in alle wedstrijden mag worden vervangen. Dit voorstel zal op de jaarlijkse vergadering van de F.A. op 3 juni worden behandeld. Het bestuur van de Engelse Voetbalbond heeft geadviseerd zich tegen het voorstel uit te spreken.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11