Controle-ambtenaren kregen „lunchgeld" van aannemers ZANTEN HAARDEN Nagalm van unieke taptoe Laatste hand wordt gelegd aan de nieuwe Hillegomse Julianaschool Moeilijkheden over verkoop van grond aan Gladiolenstraat Kan Uw maag jonge groente verdragen? Prijsverhoging Rembrandt DINSDAG 14 MEI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 HAARLEMSE POLITIERECHTER P. Baard was de beste „afstandwerper" Plavenkantoor is over vijf weken gereed Burgerlijke Stand van Haarlem Met moeite te water Ernstige aanrijding op de Schipholweg Advocaten versloegen artsen met vier-twee HET LEVEN VAN VINCENT VAN GOGH Tweede concert in de Beethovencyclus UIT STAD EN STREEK Motor rijdt jeugdig wielrijdstertje aan Verkeersverbetering op de Schoterweg Nieuwe expositie van „Kunst zij ons Doel" L. m ;±J m RRBIII Gemeenteraad van Lisse HILLEGOM Mevrouw Knottnerus neemt afscheid van Vrouwenbond Elias Paap en Leent je Keur in het goud Een 56-.iarige aannemer van metselwer ken uit Haarlem stond maandagmorgen voor de Haarlemse politierechter terecht, omdat hij ervan werd verdacht geld te heb ben gegeven aan ambtenaren van het mi nisterie van Sociale Zaken, die op zijn be drijf waren gekomen om controles uit te oefenen, met het oogmerk hun processen verbaal in gunstige zin te beïnvloeden. De verdachte ontkende het geld met deze bedoeling te hebben gegeven. ,,Het is in de bouwvakken de gewoonte, dat mensen, die bij je komen controleren een lunch aan te bieden". „Maar u gaf een briefje van vijfentwin tig gulden. Is dat niet wat veel voor een lunch?" vroeg hem de politierechter mr. j, p. Petersen. „Het was de bedoeling, dat men mij het restant zou terugbetalen" deelde de aan nemer mee. Het ging hierbij om twee gevallen. In het eerste werd een bedrag van 25 aan geboden aan een commies van het minis terie, die controle kwam uitoefenen en die ook als getuige was verschenen. Naar hij meedeelde had hij het geld ge weigerd. Wel had hij na afloop van zijn bezoek een proces-verbaal opgemaakt voor een geconstateerde onrechtmatigheid. De aannemer zou namelijk zijn personeel meer hebben betaald, dan was toegestaan. Voor het meerdere bedrag had hij bij het College van Rijksbemiddelaars vergunning aange vraagd. Deze vergunning had hij echter nog niet ontvangen. Voor dit feit was de aannemer enige tijd geleden door de Haar lemse economische politierechter veroor deeld. In het tweede geval gold het twee amb tenaren, die zo maar eens op bezoek wa ren gekomen om het een en ander te be praten met verdachte. Zij waren oorspron kelijk met vier man geweest en ook hier had de aannemer een bedrag van 25 aan geboden om ergens te gaan eten, nadat één der ambtenaren eerst had verteld niet ge noeg geld bij zich te hebben. Declareren „Maar u kunt toch bij het rijk declare ren, als u ergens moet eten?" vroeg mr. Petersen deze ambtenaar, die eveneens als getuige was verschenen. „Ja zeker, edelachtbare". „Maar als een aannemer u een lunch aanbiedt, declareert u dan toch een maal tijd?" „Neen., dan niet". Een hoofdcontroleur van het ministerie, aan wie •als getuige vragen werden gesteld verklaarde, dat het uiterst sporadisch voor komt, dat ambtenaren lunches krijgen aan geboden. Toen hem de zaak ter ore was gekomen en hij bij de verdachte navraag had gedaan, had deze hem echter gezegd dat vele ambtenaren „met boter op hun hoofd liepen". De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, achtte de bedoeling van verdachte om de ambtenaren gunstig voor zich te stemmen, bewezen, en eiste een boete van duizend gulden, subsidiair twee maanden hechtenis plus een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar. De raadsman, mr. C. F. M. van Koppen, was van mening, dat het tenlastegelegde oogmerk niet vast stond. Het was een al gemeen gebruik, dat een maaltijd werd aangeboden aan controlerende ambtenaren en zijn cliënt behoefde voor overtredingen niet bang te zijn: voor het teveel betaalde loon was een vergunning van het College van Rijksbemiddelaars aangevraagd. De politierechter achtte het eerste ten lastegelegde feit (het geval van de con trolerende ambtenaar) bewezen en veroor deelde de aannemer tot een boete van 500 subsidiair vijftig dagen hechtenis, alsmede een voorwaardelijke gevangenisstraf van één maand met een proeftijd van drie jaar. Ten opzichte van het aanbieden van het geld aan de ambtenaren, die zo maar op bezoek kwamen, achtte mr. Petersen het tenlastegelegde niet bewezen en hij be sloot hierbij tot vrijspraak. ADVERTENTIE Jonge zomergroenten zijn heer lijk en gezond. Maar misschien is Uw maag er nog niet hele maal aan gewend. Haal daarom vandaag nog Norit in huis tegen maagen darmstoornissen ADVERTENTIE NU NOG LAGERE PRIJZEN 40 MODELLEN VAN GIERSTR. 31 De hengelsportvereniging -„Haarlem" hield onder gunstige weersomstandigheden haar wedstrijd „afstandwerpen" op het strand in IJmuiden. Door pech (lijnbreuk) wei'd de bekerhouder, de heer E. v. Beusekom uitge schakeld. De uitslag luidt 1. P. Bood met 271,02 m.; 2. P. Klabou met 268,96 m.; 3. P. E. Willemsen jr. met 268,32 m. De verste worp werd geplaatst door de heer P. E. Wil lemsen jr. met 93,63 m. De prijsuitreiking zal donderdagavond plaatsvinden in de pauze van de jaarvergadering in restaurant Brinkmann in Haarlem. Het nieuwe havenkantoor, dat wordt ge bouwd naast de in aanbouw zijnde Prin- senbrug te Haarlem, zal over ongeveer vijf of zes weken gereed zijn. De beton constructie is nu reeds opgetrokken. Het kantoor wordt echter pas in september in gebruik genomen. Na de voltooiing zal worden begonnen met de schilderswerk zaamheden; tevens wordt dan de inven taris aangebracht. Misschien dat zelfs de beroemde regis seur voor massaal pr'aalwerk Cecil B. de Mille zaterdagavond een ogenblik bekoord zou zijn geweest, wanneer hij van de tran sen der Grote Kerk de bewegingen der tamboer- en muziekkorpsen op de Grote Markt had gevolgd. Wij kunnen ons ten minste voorstellen, dat hoorns op de toren een moment omversloegen van verbazing over het schouwspel in de diepte. Daar heeft men het gehéél overzien en de klan ken naar zich horen opstijgen tenminste als het Haantje, dat iedere week zo mede deelzaam is ten opzichte van Haarlems Bloei (blijkens de Weekagenda) zich eens een beetje kaim heeft gehouden. De Da- miaaljes hebben geheel uit eigen bewe ging een paar ogenblikken van stilte tussen de nummers door met hun gelui vervuld. Gelijkvloers met zo'n taptoe ziet men altijd weer meer de details van de zaak. En de dingen, die de menigte treffen zijn toch steeds weer héle andere, dan wat de organisatoren van het effect trachten te geven. Zo kan men talrijke repetities hou den om vier korpsen, in een onberispelijke formatie naast elkaar opgesteld, een ko raalgedeelte te laten vertolken wat wij om ons heen hoorden opmerken was niet de pracht van het geheel maar het éne detail, dat van de gebruikelijke orde af week: het feit bijvoorbeeld, dat er op een gegeven moment een trompet tussen de gelederen van een der korpsen op het pla- Haarlem, 11 mei 1957 ONDERTROUWD, 11 rqei: G. C. Jansen en H, A. M. Johann; H. W. Bok en Th. Witte. GEHUWD. 11 mei J. A. L. de Groot en G. H. C. Koster; G. Kroon en I. N. Nottelman; H. Brouwer cn J. M. Baardman; J. F. de Pierre en W. S. Kollerie; A. van der Kort en J. Orsel. BEVALLEN van een zoon, 10 mei: W. KniepKöhnkè; P. S. Burger—Loogman; J. HorversStoffer; J. Jacks -Deinum; 11 mei: H. P. M. RoozenVan Ooij. BEVALLEN van een dochter, 10 mei: M. W. Crucq—Brokerhof; E. G. de BooKuve- ner; A. C. van de VorstVan Kleeff. OVERLEDEN, 9 mei: M. J. E. Niesten— Vlinkervleugel, 77 j., Hazepaterslaan: E. Nig- genaber, 82 j., Kamperlaan; 10 mei E. de KruijsKlok, 78 j.. Hofdijkstraat; H. M. HuijboomVan Hooff. 53 jaar, Zaanenlaan; M. J. KoeleveldZwarter, 63 j., Kruistocht- straat. Haarlem, 13 mei 1957 ONDERTROUWD, 13 mei: R. Th. Lange- veld en Chr. H. C. van Wissen. GEHUWD, 13 mei: B. Th. J. Spook en J. A. van Eijk; H. Th. A. Bak en D. J. de "laas. BEVALLEN van een zoon, 11 mei: A L. PijnappelVan Riessen, 2 zoons: H. J. Nik- kels— Otto; E. D. van Boekhoven—Schaap: M. M. Bakker—Böhm; M. Grtidelbach— Schrijver; E. M. AllardVan der Voet; R. D. Kort—Maas: J. M. Vaatstra—Van Ber gen; I. G. JanusKromsigt; 12 mei: C. J. Dijkstra—Koster; C. C. Brouwer—Terpstra; G. G. KoningenOskam; 13 mei: M. M. Kroesemeijer—Schipper. BEVALLEN van een dochter, 11 mei: T. H. Klerkx—Dirksz; L. van Cranenburgh— Taverne; 12 mei: M H. van BakelBos; J. M. BlomZijlmans; M. H. A. Braspenning- Maters; 13 mei: H. A. ZwiersRiethorst; A. P. C. MullerKoolemans. OVERLEDEN, 10 mei: N. van der Gon, 80 j., Bos en Vaartstraat: 12 mei: K. F. Schouten, 56 j., Gasthuisvest; J. Hijnen Vissers, 53 jaar, Rijnstraat. Zaterdagmiddag is bij de werf Jan Smit en Zoon n.v. te Alblasserdam de 26.500 ton metende ertsolietanker „Jacob Verolme", bestemd voor de Nederlandse ertsolietankersmaatschap- pij n.v. te 's-Gravenhage, in de Noord te water gelaten. Omdat de Noord ter plaatse 240 meter breed is en het schip een lengte heeft van 200 meter moest er handig gemanoeuvreerd worden om de tewaterlating voorspoedig te doen verlopen. Met ankerkettingen werd het schip op de juiste koers gebracht en speciale remvlakken op het achterschip beperkten de vaart zoveel mogelijk. Het liep allemaal goed af getuige deze luchtfoto van Aero-Photo Nederland. ADVERTENTIE veisel lag en waaróm dat zou zijn. En de gei'uststelling, wanneer dan de dirigent van het betrokken korps na het leiden van een werk in de gelederen terugstapte en de trompet opnamDe golf van bewogen heid bij het zien van de Bloemenwalsmeis- jes, die barrevoets over de koude, vochtige rotonde wervelden! Na de dans zijn zij nog geruime tijd in de onmiddellijke nabijheid gebleven om de triomfale afmars eveneens op blote voeten mee te maken. De vraag was, of zij in die tussentijd blootsvoets zijn gebleven óf dal: misschien ergens omtrent het Prin senhof èl die schoentjes hebben gestaan. Zij marcheerden er na afloop tenminste wel heen, van de Koningsstraat rechtsaf de Jacobijnenstraat in. Helaas niet rechts af, anders waren ze allemaal door de Barrevoetsstraat gelopen. De geweldige zigzag- en spiraalfiguur is al die oefeningen, waarop in de aankondi ging gezinspeeld werd, waard geweest. Gevoelens van bewondering voor deze regie werden afgewisseld door onderdruk te spanning over de mogelijkheid, dat door een paar misstappen het gehele ordelijke beeld zou veranderen in één kluwen van door elkaar liggende muzikanten. Ook de vraag, hoe de spiraalfiguur weer ordelijk uit elkaar moest worden gehaald, heeft waarschijnlijk velen bezig gehouden. Een ogenblik vreesden wij dat de leiding het óók niet meer wist en de zaak zou laten rondmarcheren tot iedere toeschouwer we gens het vergevorderde uur zou zijn ver dwenen om daarna stiekem de figuur te ontbinden. Maar wij konden in dat geval de leiding verzekeren, dat wij desnoods tot het ochtendkrieken zouden zijn blijven zit ten, want het was geweldig! Slachtoffer werd dertig meter weggeslingerd Maandagmiddag omstreeks halfvijf Is op de Schipholweg in de gemeente Haarlem mermeer ter hoogte van het benzinestation nabij Vijfhuizen een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Een tweeëntwintigjarige bediende van het benzinestation stak, vermoedelijk zon der op het verkeer te letten, de Schiphol weg over Op dat ogenblik naderde uit de richting Amsterdam een personenauto, die naar de politie ons meedeelt met een snel heid van tachtig kilometer gereden zou hebben. De automobilist kon de bediende niet meer ontwijken. De aanrijding was zo hevig, dat de jongeman ruim dertig meter werd weggeslingerd. Met een schedeldak breuk werd hij naar de Mariastichting te Plaarlem overgebracht. Zijn toestand was vanmorgen niet meer zo zorgwekkend als kort na het ongeval. De traditionele voetbalwedstrijd tussen de Haarlemse artsen en advocaten, die op het RCH-terrein is gespeeld, is na een vlotte ontmoeting in een vier-twee zege voor de advocaten geëindigd. VRIJDAG A.S. Dinsdagavond 21 mei geeft het Noordhol lands Philharmonisch Orkest in de Haar lemse Concertzaal onder leiding van Henri Arends het tweede concert in de Beethoven- cyclus met solistische medewerking van de Spaanse pianist Eduardo del Pueyo. Het programma vermeldt de ouverture Fidelio, het Derde Pianoconcert en de Achtste Sym fonie. Een foto van de heer Anthony Sas uit Heemstede, die op zondag 9 juni in de Clark-universiteit te Wuster Verenig de Staten) zal promoveren. Hij schreef een proefschrift over emigratie en migratie. Het nieuwe gebouw van de Juliana- school te Hillegom, dat aan de Willem RÜkelaan in aanbouw is, zal spoedig vol tooid zijn. De werklieden leggen thans de laatste hand aan het fraaie gebouw en het is te verwachten, dat het binnen twee maanden gereed zal zijn en dan officieel in gebruik zal worden genomen. In okto ber 1955 is onder leiding van architect H. W. van Kempen uit Bloemendaal met de bouw begonnen. Het gebouw, waarin de Julianaschool thans nog is gevestigd, was te klein geworden, en de school werd mede afgekeurd, omdat zij verzakte, daar bij de bouw niet goed was geheid. Het gebouw in de nieuwe wijk „Meer en dorp I" is gebouwd in een Z-vorm, in een gematigd-moderne stijl. Het gebouw be staat uit veertien ruime lokalen, waarvan één handenarbeidruimte, tevens dokters kamer, en een handwerklokaal op de eer ste verdieping, tevens filmlokaal. De klas lokalen waarvan bijna alle op het zuiden liggen, hebben twee glaswanden, waardoor een overvloed van licht de klaslokalen kan binnenstromen. De lokalen zijn geschilderd in verschillende pastelkleuren en dubbele deuren tussen de ruimten voorkomen, dat de kinderen van verschillende klassen el kaar hinderen, als zij de tafel van tien of alle hoofdsteden van Europa overluid op zeggen. Zowel aan de noord- als aan de zuid zijde bevindt zich een galerij, die de leer lingen beschutting tegen de regen biedt. Via deze galerij komen de kinderen in een gang, waaraan de garderobe grenst. Voor de kleine kinderen ligt de ingang aan de noordzijde, voor de groteren aan de zuid zijde. Kapstokken en w.c.'s zijn uit de gangen geweerd. Daarom zijn bij de in gangen voor de kinderen er is een aparte hoofdingang, die niet door de leer lingen wordt gebruikt garderobes aan gebracht, die speciaal worden verwarmd en geventileerd. De toiletten, in totaal ruim twintig, zijn in speciale ruimten, grenzend aan de gangen ondergebracht. Het ruime trappehuis zal binnenkort gesierd worden met drie gebrandschilderde ramen van Nico Schrier te Haarlem, die een symbolische voorstelling geven van diverse aspecten van het onderwijs. Naast de hall ligt de kamer van het hoofd der school, de heer J. Valkenburg, die door middel van een omroepinstallatie verbon den is met de klaslokalen. Deze installatie zal mede dienst doen voor de schoolradio. Op de eerste verdieping ligt een perso neels- en bestuurskamer. De lokalen op deze verdieping liggen niet alle op één hoogte, waardoor een grote ruimtelijke werking wordt bereikt en alle eentonig heid aan het gebouw vreemd is. Het geheel wordt verwarmd met een oliestookinstal- latie. Van de vierhonderd leerlingen zijn er, die in de middagpauze overblijven; voor hen is een zolderruimte beschikbaar Aan de noord- en zuidzijde van de school worden speelplaatsen aangelegd en om het geheel verschijnt een plantsoenrand. Bij de bouw werd geen belemmering ondervonden van de maatregelen tot be stedingsbeperking en daarom behoefde op het bedrag van ruim vijfhonderdvijftig duizend gulden voor de bouw en inrichting niet te worden bezuinigd. De schoolkinde ren zullen bij de officiële opening door aanbieding van een geschenk laten blij ken, dat zij de overgang van de oude naar de nieuwe school bijzonder waarderen. De nieuwe Julianaschool te Hillegom, die binnen twee maanden gereed zal komen. Nieuws in het kort ADVFPTF.NTIF. reeds meer dan 50 jaar de bougie voor iedere motorl Imp. N.V. Willem van Rijn Haarlemmerweg 475 - A'dam Tel. 86211 -Telex 12282 Toen een negenjarig wielrijdstertje maandagmiddag om twee uur plotseling zonder voldoende uit te kijken de Wilhel- minastraat te Haarlem overstak werd zij aangereden door een motor, die evenals het meisje in zuidelijke richting reed. De motorrijder, een 26-jarige monteur, heeft nog getracht het meisje te ontwijken. Bei den vielen echter. Het meisje werd met een gebroken rechter schouder en een hersenschudding in het Diaconessenhuis opgenomen. De monteur kwam er beter af. Hij liep enige schaafwonden aan zijn knie op. Geen doorgang vluchtheuvels hij Dr. Leydsstraat De Haarlemse politie heeft bij de Rijks waterstaat stappen ondernomen om de doorgang, de zogenaamde verkeersgeleider, tussen de beide vluchtheuvels op de Scho terweg ter hoogte van de Dr. Leydsstraat te Haarlem af te sluiten. Het ligt in de bedoeling de beide vluchtheuvels in de toekomst aaneen te sluiten. Het zal dan niet meer mogelijk zijn van de Schoterweg, komende van het Soendaplein, de Dr. Leydsstraat in te rijden en van de Dr. Leydsstraat naar de Schoterweg in de richting van de Kleverlaan te rijden. Voor lopig heeft men de doorgang met rood witte tonnen afgesloten. De verkeersveiligheid wordt hier zeker mee gediend als men bedenkt hoeveel on gelukken hier de laatste tijd, voornamelijk bij het oversteken, gebeuren. Vrijdag 17 mei wordt in het Huis Van Looy in Haarlem een nieuwe tentoonstel ling geopend van werk van leden van het genootschap „Kunst zij ons Doel". De opening geschiedt; 's avonds door de heer J. van Uden. De expositie duurt tot 17 juni. VETTE VARKENSMARKT LEIDEN. Leiden, 14 mei Aanvoer 128 vette varkens. Notering per kg levend gewicht; lichte f 1.70 —1.73, slagersvarkens f 1.741,77, zeugen f 1,551,60. Handel lui, afloop slecht. Bo vendien 7 nuchtere kalveren, geen notering. Toneelavond. De Overijselse. Gelder se en Drentse Vereniging „De Oosthoek" zal zaterdag in café-restaurant „Dreefzicht" aan de Fonteinlaan in Haarlem het seizoen be sluiten met de opvoering van het toneelstuk „Vrauwlu zit koppeln in bloud" van Herman van der Veer. Na afloop is er bal. Receptie. Mejuffrouw A. G. P. van Aarsen, die woensdag haar zilveren jubi leum hoopt te vieren bij de banketbakkerij firma Tummers te Heemstede, zal niet van halfvier af receptie houden in de zaak aan de Jan van Goyenstraat, maar van halfdrie tot vier uur. Vijftig jaar geleden gepromoveerd. Vandaag is het vijftig jaar geleden, dat mr. dr. N. D. K. S. van Lier, oud-vice-president van de Amsterdamse rechtbank, die geruime tijd te Haarlem woonachtig is, aan de uni versiteit te Utrecht promoveerde tot doctor in de rechtswetenschappen. Officiële ontvangst. B. en W. van Haarlem zullen op woensdag 29 mei om streeks kwart over vijf officieel ten stad- huize ontvangen de deelnemers aan het door de Nederlandse Amateur Toneel Unie in Haarlem te houden congres. r De openbare raadsvergadering van Lisse begon maandagavond pas om tien minuten voor tien. In de geheime vergadering is ge sproken over Openbare Werken, dat met de verkoop van grond aan de bloembollen veiling H.B.G. enkele maanden geleden al een vergissing had gemaakt door te veel grond te verkopen, waardoor het bestuur van de te bouwen christelijke huishoud school minder terrein ter beschikking kreeg dan op de koopacte was vermeld. De fa. Kamsteeg, die nabij het bestaande servicestation aan de Gladiolenstraat een grote garage met showroom wil bouwen en vorige week wilde gaan heien, kwam bij het uitzetten van het terrein tot de conclu sie, dat haar garage voor een deel zou ko men op grond, die de H.B.G. al had ge kocht, betaald en opgehoogd! Na opening der openbare vergadering deelde de burgemeester mede, dat er naar een compromis is gezocht en dat men ver moedelijk een oplossing heeft gevonden. Het zal de gemeente echter geld kosten en de geprojecteerde paralleLweg kan niet worden aangelegd. De overige punten der agenda werden in een vlot tempo behandeld. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd de heer D. Schaap en tot hoofd van de openbare la gere school de heer R. Stam uit Wormer- veer. Na vaststelling der huren van de wonin gen aan de Von Böninghausenlaan en een bespreking van de nota investerings- en bestedingsbeperking, besloot men mede werking te verlenen aan de besturen van de r.-k. meisjesschool en de neutrale kleu terschool voor het aanschaffen van mate rialen en leermiddelen. Besloten werd medewerking te verlenen aan de stichting van een bijzondere kleu terschool en de Christelijke Nationale Schoolvereniging „School met de Bijbel". De slagers kunnen de komende zomer met vakantie, maar slager Buschman uit de Engel is niet verplicht aan de regeling mee te werken, omdat zijn klanten te veel gedupeerd zouden worden en hijzelf ook niet op klanten van zijn collega's behoeft te rekenen als deze met vakantie gaan. Het krediet voor het onderzoek van de (vermoedelijk) lekke gashouder werd toe gestaan, maar het voorstel om 2500.bij te dragen in de kosten van de verplaatsing van het padvindershuisje werd aangehou den op voorstel van de heer P. v. Leeuwen (Arbeid). Deze meende, dat men beter iets meer kon geven en zo de Lissese padvin ders in de gelegenheid stellen een nieuwe blokhut te kopen. Hij vreesde dat er van de bestaande niet veel moois meer zou overschieten als men hem had afgebroken. De burgemeester deelde bij het punt wij ziging gemeentebegroting mede, dat Caniie Tuba ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan f 250.had ontvangen. Het con cert van de Marinierskapel had niet dat aantal bezoekers getrokken als het bestuur van Canite Tuba had gehoopt. Men kwam 500.te kort. De voorzitter wilde daarom een subsidie verlenen maximaal het be drag, dat de gemeente die avond aan ver makelijkheidsbelasting had ontvangen: plm. 70.—. De heer De Vries (C.H.U.) had de subsi die graag groter gezien, evenals de heren J. de Koning en K. Barnhoorn (beiden K.V.P.). De burgemeester meende echter, dat men voorzichtig moest zijn. Hoewel de financiële toestand eerder vraagt om een subsidieverlaging dan om een -verhoging, beloofde hij bij het opstellen van de ko mende begroting te proberen de subsidies voor beide harmonieën te verhogen. De heer Steenwinkel (A.R.) sprak tijdens de zitting zijn verwondering uit over het feit, dat men de herbestrating van de Randweg had uitgesteld. Houdt dit ver band met een overname van deze weg door het rijk? zo vroeg hij. Daarvan zal voor lopig nog geen sprake zijn, zo deelde de voorzitter mede. Wél verwachtte hij als gevolg van het door het rijk ingesteld één richting verkeer op de Heereweg (met in gang van 1 juni a.s. zal het verkeer uit zui delijke richting komende de randweg moe ten berijden) overleg met Gedeputeerde Staten uiteindelijk wel eens tot overnamè zou kunnen leiden. De heer Steenwinkel vroeg inlichtingen over een te stichten markt te Lisse, waar mee de plaatselijke middenstand en het comité „Lisse Vooruit" al maanden bezig zijn. De burgemeester meende, dat men die plannen nu beter kan laten varen, om dat men toch zo veel begrip voor streek- belang moet hebben, dat men nu niet Sas- senheim in de wielen kan gaan rijden door ook een markt te gaan stichten. Dan had men meer haast achter de plannen moeten zetten. Men kan nu niet meer achter dé feiten aanlopen en mochten er uit de parti culiere bron plannen komen, dan voelen B. en W. zich niet geroepen deze te gaan steu nen. Eén markt in de bollenstreek is ge noeg. Wat de mogelijkheid betreft om Kam- stceg's garagebedrijf toch ter wille te zijn, werd meegedeeld, dat de gemeente nu zorgt voor een uitrit van het parkeerterrein der II.B.G. naar de Gladiolenstraat. Een uitrit naar de Hyacintenstraat komt dan te ver vallen en de parallelweg, die achter de te bouwen garage zou komen, kan evenmin worden aangelegd, daar men die grond aan de firma Kamsteeg wil toewijzen. De jaarvergadering, die de afdeling Hil legom van de Christelijke Vrouwenbond maandagavond in zaal Rutten heeft ge houden, droeg ditmaal een bijzonder ka rakter. Plet was namelijk de laatste verga dering, die gepresideerd werd door mé- vrouw R. Knottnerus-Kuipéri, die volgende week naar Dordrecht vertrekt, waar haar echtgenoot, ds. S. L. Knottnerus, predikant bij de Hervormde Gemeente zal worden. Het was te begrijpen, dat voor deze verga dering een grote belangstelling bestond. Na het openingswoord van de presidente en het voorlezen van de jaarverslagen wer den enige liederen door een koortje ge zongen. Vervolgens werden enige tableaus uitgevoerd, die betrekking hadden op het verenigingsleven, waarna afscheid van de presidente werd genomen. Namens het bestuur voerde mevrouw Van der Kwast het woord. Zij dankte me vrouw Knottnerus voor alles, wat deze in het belang van de vereniging heeft ver richt. „Met volle toewijding hebt u zich aan uw taak gewijd", aldus mevrouw Van der Kwast. Als afscheidsgeschenk van de afdeling ontving de scheidende presidente een schemerlamp. Ook werden haar bloe men aangeboden. Tot opvolgster van me vrouw Knottnerus werd mevrouw Eerhard gekozen. Tenslotte werden nog enige liede ren gezongen. ZANDVOORT Twee bekende Zandvoorters. Elias Paap en Leentje Keur. wonende aan de Kanaalweg 33 zullen donderdag hun gouden huwelijksfeest vieren. Dit echtpaar, dat in Zandvoort een grote bekendheid geniet, mede doordat het gedurende zeven jaar op het noorderstrand een strandbedrijf exploiteerde, geniet een goede gezondheid. De echtelieden kregen negen kinderen, waarvan er zes nog in leven zijn en hebben twintig kleinkinderen en één achterkleinkind. Ook bij de badgasten is het echtpaar zeker niet onbekend.daar de bruidegom jarenlang als kruier bij de Nederlandse spoorwegen op het station te Zandvoort dienst deed. Een werkzaam en druk leven heeft het echtpaar achter de rug. Reeds is de woning herschapen in een lusthof van bloemen, terwijl ook vele andere geschenken nog dagelijks aan de woning worden bezorgd. De Algemene Nederlandse Bouwvakarbeidersbond schonk een stoffe lijke bli.jk van belangstelling, daar de bruid - gom, die gedurende de wintermaanden steeds als grondwerker in het bouwbedrijf werk zaam was,reeds jarenlang lid van deze bond is.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7