60 JAAR TEEUWEN KOLEN Haarlemmermeerpolder ontwierp een brug op eigen houtje Kleiduiven schieten, een nieuwe sport in Zandvoortse duinen DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 11 Burgerlijke Stand van Haarlem Christen Vrouwenbond vierde zevende lustrum Gouden huwelijksfeest in Santpoort Gouden bruidspaar in de bollenstreek Botsing tussen motor en wielrijdster Johgen steekt met papier beladen auto in brand TEEUWEN's KOLENHANDEL N.V. Heemstede HILLEGOMSE RAAD Geen medewerking Haarlem frequenter met Parijs verbonden lit Energiebedrijf te Lisse bestaat 35 jaar „St. Gregorius" gaf uitvoering Burgerlijke Stand van Bloemendaal BENNEBROEK Verbetering van Reek en Bennebroekse Dreef Burgerlijke Stand van Bennebroek UIT STAD EN STREEK Bennebroekse raad komt 17 mei bijeen Zelfbedieningszaak in Bennebroek geopend Nieuwe financiële regeling met Heemstede voorgesteld Burgerlijke Stand van Haarlemmerliede ui «v i A (J 16 MEI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In de duinen van Zandvoort werd en kele eeuwen geleden het zogenaamde „pa pegaaien-schieten" beoefend, daarna het „vinken", een sport, waaraan duizenden vogels ten offer vie len. Thans, nadat vele jaren in dit op zicht rust had ge heerst, is opnieuw een sport geïntrodu ceerd, nauw verwant aan die uit vroeger eeuwen, zij het van vreedzamer aard. Een wapenmagazijn is er toe overgegaan op de politieschiet- banen te Zandvoort, gelegen binnen het circuit, een kleidui- venschietbaan aan te leggen. Het gemeen tebestuur verleende toestemming en de stichting „Touring Zandvoort", bij wie de schietbanen in be heer zijn, stelde een gedeelte der banen voor dit doel beschik baar. Het kleiduiven- schieten wordt in vele landen beoefend en in ons land be staan verscheidene banen. De sport is ontstaan uit het schie ten op levende dui ven. Inplaats daar van wordt nu een duif van klei gebruikt. Deze duif is een schotelvormige schijf met opstaande randen, zéér licht en vervaar digd van klei, vermengd met teer. Het voorwerp heeft de groote van een nor maal schoteltje. Tegenover elkaar, op een afstand van ongeveer honderd meter, zijn de werphokken gebouwd, kleine houten gebouwtjes, één hoog en één laag, in welke gebouwtjes een vernuftig slingerapparaat staat opgesteld waaruit de kleiduif met grote kracht door een kleine opening wordt weggeslingerd. Door het ene gebouw hoog en het andere laag te plaatsen, verkrijgt men de indruk van een echte vliegende duif. Uit verschillende opstellingen en standen moet de schutter met een hagel- patroon de wegvliegende kleiduif zien te raken, hetgeen, wanneer dit goed geschiedt, tot gevolg heeft, dat de vliegende schijf uit elkaar valt. Door uit de +wee werphokken tegelijk een kleiduif weg te slingeren, ont staat de zgn. „doublesse" waarbij twee kleiduiven tegelijk in volle vlucht moeten worden geraakt. Beoefenaars spreken van een fascineren de en interessante sport, die als training voor de jagers van groot nut is. De belang stelling ervoor neemt toe en behalve als training is het kleiduivenschieten ook van betekenis als wedstrijdsport. Woensdagmiddag om drie uur is de nieuwe baan in Zandvoort officieel in ge bruik genomen. Onder de vele aanwezigen bevond zich ook de oud-burgemeester van Bennebroek mr. H. J. G. baron van Har- denbroek. Experts op het gebied van het kleiduivenschieten waren eenparig in hun lof over de aanleg der baan. Doordat de baan gelegen is in een vrij diep dal heeft men een bijzonder goed zicht op de weg geslingerde schijven. Tot halfzes is er woensdag geschoten, waarbij velen mooie resultaten hebben geboekt. De beginners moesten al spoedig ervaren, dat deze sport een grote geoefend- Van een werphok uit worden de klei duiven de lucht ingeslingerd. Haarlem, 15 mei 1957 ONDERTROUWD, 15 mei: P. P. Bouchier en. A. J. Westerman; P. J. van der Aar en M. Roels; P. B. H. Alkema en G. A. I. Buur man; Chr. J. H. van Os^h en A. C. van Gils; G. Benjamins en W. van Leeuwen; P. J. Bijl en T. Homburg; F. de Vroege en H. M. Wensveen; J. P. Hoogkamer en W. D. Meijer; M. J. A. Molenkamp en A. J. M. van Graas; W. C. de Vries en J. Attema; C. Wigchert en C. W. Lips; M. Th. Kuijpers en E. M. Sik- kenk; C. Boelsma en W. Wageman; J. B. Blankwaler en G. Lor-man; W. H. M. Kap- tijn en C. M. Kiphardt. GEHUWD, 15 mei: P. F. J. Spee en J. Th. Raao; P. J. Slok en M. Mes; F. C. J. Nijman en i H. M. van der Zee: W. Th. Koster en W V. van der Reep; S. M. J. Wehnes en S. Wijnand; J. A. Bulters en C. B. Chr. van Slooten; P. Hopman en P. Cornet; J. F. Ros- man en J. Sieraad; J. Kohlschein en I. M. Schouten; J. P. Prinsen en T. M. Andringa; J. Blom en J. Oversteegen. BEVALLEN van een zoon, 14 mei: A. I. van der DriftWoldrada; A. M. Rienstra Hoogeboom; L. ÖsendarpRoza; A. J. Ves- seur—Koek; 15 mei: E. J. NeeftStrobbe; Ph. C. Spijker—Van Schaijk. BEVALLEN van een dochter, 14 mei: A. C. Sens—Sabelis; A. van de Laarschot—Van Schie. OVERLEDEN, 13 mei: J. de Heer, 71 j., Vergierdeweg; 14 mei: A. Vlieger, 62 jaar, Duinroosplantsoen: S. Mulder, 69 j., Gijsbr. van Aemstelstraat; G. BlokGodvliet, 49 j„ ?e Theemstraat; E. de JongKoelemij, 82 j., Rozenprieelstraat. De heer L. Biesheuvel in actie op de nieuwe kleiduivenschietbaan in Zandvoort. heid en bedrevenheid vraagt voor men zover is, dat men de kleiduif in volle vlucht raakt. Het ligt in de bedoeling de baan enkele middagen per week open te stellen. Zij die in het bezit zijn van een dubbelloops jacht geweer kunnen op de baan het kleiduiven schieten beoefenen. Verwacht wordt, dat vele buitenlanders, die Zandvoort bezoeken er belangstelling voor zullen hebben. De afdeling Haarlem-Centrum vierde haar vijfender tig jarig bestaan in de Be gijnhofkapel. De bijeenkomst stond onder leiding van mevrouw Massaro-De Groot. Na het uitbrengen van de jaarverslagen werden de aanwezigen verrast door een fraai, op de vrouwenbond toepasselijk, ta bleau. Hierna werd gezamenlijk het bonds lied gezongen. De declamatie van mevrouw J. A. Wes- selink-Lenkeek werd met grote aandacht gevolgd. Na de pauze werd een bijzonder aardige gelukwens van een oud-N.C.V.B.- lid uitgesproken. Mevrouw Wesselink de clameerde nog verschillende korte schets jes, waarvan de leden mochten raden welk spreekwoord deze als titel konden dragen. Dé presidente dankte allen, die meege werkt hebben aan het slagen van de avond. Vandaag is het een heugelijke dag voor de heer en mevrouw J. G. P. Goes en C. M. S. Goes-Heijneker te Santpoort- Station. Zij zijn namelijk vijftig jaar ge trouwd en kunnen dit feest, de 75 jaren van de bruidegom en de 74 jaren van de bruid ten spijt,in goede gezondheid teza men met hun drie kinderen en zes klein kinderen vieren. Een hoogtepunt vormde vanmorgen het bezoek van de burgemees ter van Velsen, mr. M. M. Kwint, die de gelukwensen van het gemeentebestuur kwam aanbieden. De heer Goes was een bekend figuur in de betonbouw. Hij werkte 36 jaar bij het aannemingsbedrijf Nierstrasz in Amster dam, waaiwan hij procuratiehouder was, en vestigde voor de oorlog de aandacht op zich met de vinding van het zogenaamde Egyptomateriaal, waaruit de bevloering van vele bruggen, waaronder de verkeers- brug over het Hollands Diep (Moerdijk- brug) werd vervaardigd. Mevrouw Goes verbleef in haar jeugd vele jaren in de Verenigde Staten van Noord-Amerika. Het echtpaar Goes-Heijneker, van wie de man zijn vrije uren thans vaak besteedt aan schilderen, woont de laatste jaren aan de Duinweg in Santpoort. Daarvoor woon de het lange tijd aan de Berkenlaan in Bloemendaal. De heer en mevrouw Eigenbrood-Kingma te Lisse hebben woensdagavond feest ge vierd, want op die dag was het precies vijftig jaar geleden, dat zij in de echt werden ver bonden. De heer Eigenbrood aanschouwde in 1882 te Wassergeest het levenslicht; de gouden bruid is afkomstig uit Friesland en is momenteel 71 jaar oud. De bruidegom heeft zijn hele leven „in de bollen gezeten", zoals men dat in deze contreien noemt. Bij verscheidene vooraan staande firma's is hij werkzaam geweest en hij kan dus met zijn vijfenzeventig jaar wel het een en ander over het „vak" vertellen. Vele jaren was hij een „ziekzoeker", die in bollenkringen een zekere vermaardheid ge noot. In 1946 moest hij om gezondheidsrede nen het vak vaarwel zeggen. De liefde voor alles, wat met bollen te maken heeft/heeft hij echter nooit verloren. Men kan hem dan ook nog vaak in zijn tuintje aantreffen, waar hij druk in de weer is met het kweken van groenten en bloemen. De kinderen van het echtpaar zijn allen gehuwd. Slechts de oud ste zoon is, wat vakkeuze betreft, in de voetsporen van zijn vader getreden Het echt paar heeft twaalf kleinkinderen. Des avonds werd in besloten kring feest gevierd. Op de hoek van de Spanjaardslaan en de Wagenweg te Haarlem zijn woensdag ochtend om acht uur een 23-jarige wiel rijdster en een 54-jarige motorrijder met elkaar in botsing gekomen. De motorrijder werd met een hoofdwond en vermoedelijk een hersenschudding naar het Diaconessenhuis vervoerd. De wielrijd ster kwam er beter van af en liep slechts enige kneuzingen en schaafwonden op. Het meisje, dat evenals de motorrijder de Wagenweg in de richting Heemstede bereed, wilde linksaf de Spanjaardslaan inrijden en heeft waarschijnlijk de motor te laat opgemerkt. Negenhonderd gulden schade Een zevenjarig jongetje wierp woensdag middag om vier uur een brandende lucifer in een op de Paul Krugerkade te Haarlem geparkeerde vrachtauto. In een oogwenk stond de lading, die uit geperste balen papier bestond, in brand. De chauffeur van de vrachtwagen slaagde erin de vlammen te bedwingen. De schade bedraagt ongeveer negenhonderd gulden. ADVERTENTIE ZATERDAG 18 MEI A.S. Kantoor en Expeditie zijn deze dag gesloten. RECEPTIE van 3-5 uur in de witte zaal van Nieuw Berkenrode, Heerenweg 101, Heemstede EEN VOORSTEL TOT GRONDVERKOOP aan de Meerlaan was voor de heer Bakker (K.V.P.) in de gisteravond gehouden vergadering van de Hillegomse gemeenteraad, als gewoonlijk door burgemeester jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden gepresideerd, aanleiding om de kwestie van de plaats van de nieuwe brug over de Ringvaart ter sprake te brengen. De voorzitter heeft daarop bevestigd dat, zoals onlangs ook uit een verslag van de vergadering van hoofdingelanden van de Haarlemmermeerpolder in ons blad bleek, de Haarlemmermeerpolder voor deze brug wel een plan had gemaakt, maar dat daarbij in het geheel geen overleg was gepleegd met de betrokken Hillegomse gemeentediensten. Het gevolg is, dat de Haarlemmermeerpolder de nieuwe brug ten noorden van de bestaande oever verbinding heeft geprojecteerd, maar dat Hillegom deze juist ten zuiden daarvan wenst. Voor een in Den Haag gehouden vergadering, waar deze kwestie werd behandeld, was het gemeentebestuur van Hillegom niet uitgenodigd. „Deze zaak zit helemaal scheef", aldus jhr. Van Nispen, die overigens kon mededelen, dat hoofd ingelanden een nieuwe vergadering zullen uitschrijven, waarop Hillegom wel aanwezig zal zijn. De belangrijkste discussie op deze ver gadering betrof de subsidiëring van de kruisverenigingen, waarbij inzonderheid de leden van de protestants-christelijke frac tie pleitten voor een hoger bedrag, gezien de grote kosten en het tekort waarmee gewerkt wordt. De voorzitter voerde ech ter aan, dat de gemeente ten opzichte van de beide verenigingen één lijn moet trek ken, maar dat beide organisaties onder verschillende omstandigheden werken. „Ons hart is goed genoeg om te willen helpen, maar ons verstand verbiedt dit", aldus de voorzitter. De heer I m t h o r n (prot. chr.) wees er ten aanzien van de gezinszorg nog op, dat de cijfers uit de praktijk die van de normen verre over treffen en dat het bedrag, dat deze instel lingen op de een of andere manier uit eigen middelen moeten bijpassen zeer groot is. Hij bepleitte dan ook, dat de raad dit jaar de subsidie op tweeduizend gulden handhaafde, maar de voorzitter meende, dat dit niet verantwoord zou zijn. Wan neer de gezinszorg weer volledig wordt beoefend kan de betrokken instelling weer aanspraak maken op een volledige sub sidiëring. Na deze toelichting legde de. heer Imthorn zich bij het voorstel neer. Een voorstel met betrekking tot de ver- keerstuin van de speeltuinvereniging „Kin dervreugd" lokte critiek uit van de heer Bakker, die het laakte dat het vereni gingsbestuur eerst tot uitgaven besloot welke een tekort veroorzaakten om daarna pas met het gemeentebestuur te gaan over leggen hoe men weer uit de moeilijkheden moest komen. De voorzitter bevestigde, dat de gemeenté op deze wijze voor een fait accompli was gesteld, maar hij wilde de kinderen daarvan niet de dupe laten worden. De vergadering was begonnen met een reeks onderwijsvoorstellen, welke onder meer betrekking hadden op de verwarming in de St. Josephschool, meubilair en leer middelen voor de gereformeerde kleuter school en de aan te leggen plantsoenen bij de r.k. Uloschool met gymnastieklokaal. De heer Van Lierop (K.V.P.) hoopte op voldoende toezicht op de plantsoenen en de heer Van Egmond stelde de vraag of, nu de plaats van het gymnastiek lokaal bepaald is, ook spoedig met de bouw daarvan kan worden begonnen. De voor zitter zegde voortdurende activiteit op dit punt toe, maar vreesde voor de gevolgen van de bestedingsbeperking. De heer Degenaar (Arbeid) vond de verbouwingskosten van de Julianaschool aan de hoge kant. Voor de huisvesting van de kleuterscholen vond hij de vestiging van verschillende scholen in (én gebouw aan bevelenswaardig. Ten aanzien van het kre diet merkte de voorzitter op, dat de instal latie van het kantoor van Sociale Zaken daarin is begrepen. En wat de huivesting der kleuterscholen betreft zou hij al blij zijn als één school, die om ruimte verlegen zit, geholpen kan worden. De bestedingsbeperking is, volgens de voorzitter, ook in het geding bij» de voor genomen verbetering van de Wilhelmina- laan, waarnaar de heer Bakker had ge vraagd. Maar er is ook gebrek aan mede werking van de bewoners om een strookje tuin ten behoeve van die verbetering af te staan. De heer Stokman opperde een stop- en parkeerverbod als tijdelijk soelaas. De voorzitter beaamde, dat er in elk geval iets aan de bestaande verkeersmoeilijk heden moet worden gedaan. In het uitbreidingsplan Meer en Dorp II Met ingang van de aanstaande zomer dienst wordt het rechtstreeks treinverkeer tussen Haarlem en Parijs niet onbelangrijk uitgebreidt omdat meer treinen in het ver keer Amsterdam-Parijs vice-versa in Haar lem zullen stoppen. Zo stopt dan de vroege ochtendtrein D 120 naar Brussel-Parijs om 7.39 te Haarlem: de tweede ochtendtrein naar Parijs waar ook rijtuigen naar de Riviëra zijn opgenomen blijft hier stop pen, vertrek 10.23. Ten derde stopt de nachttrein D 102 om 21.13 in Haarlem. In omgekeerde richting stopt trein D 109 om 15.27 in Haarlem. Trein D 129 komt door de aanzienlijke versnelling van deze trein om 20.47 in plaats van om 22.31 aan: een gevolg van de diesel-tractie op het traject Parijs-Brussel. In binnenlands verkeer worden de laatste treinen van Rotterdam- Den Haag naar Haarlem-Amsterdam, vijf tot zes miputen later gesteld. Er is in het nieuwe spoorboekje een aparte tabel (nr. 15) opgenomen met de dienstregeling van het verkeer Amsterdam-Haarlem-Rotter- dam-Roosendaal-Antwerpen. Afgezegd. Bloemendaals wethouder van Publieke Werken, de heer A. van Geluk, heeft zijn spi-eekuur, dat hij vrijdagmiddag 17 mei zou houden, afgezegd. zullen zestig galerijwoningen worden ge bouwd, waartoe de raad aan B. en W. machtiging verleende zonder nog een kre diet te bepalen. De heer Degenaar opponeerde tegen de galerijwoningen, maar de voorzitter zag deze als een poging om nog enigszins aan de curveprijs te voldoen. Al met al zullen de woningen nog wel meevallen. De vergadering, welke begonnen wa°s met de door de heer Van Lierop namens de raadsleden gesproken gelukwens aan de voorzitter, wegens diens benoeming tot officier in de Orde van Oranje Nassau, werd achter gesloten deuren voitooid. AMSTERDAM De discontoverhoging van anderhalf op 2Vz percent in Zwitserland, alsmede de dinsdag verschenen weekstaat van de Ne- derlandsche Bank, oefenden een druk uit op de staatsobligaties, waardoor vooral de staffellening opnieuw lager kwam te liggen op 87 1/4 tegen dinsdag 87%. De verplichte 200.000 vraag voor deze obligaties vormt ontegenzeggelijk een grote steun in een kleine markt, zoals de laatste dagen steeds het geval is. De overige papieren in deze sector waren fractioreel lager. In de hoeken van de internationale waar den was het uitei'st rustig. Philips vormde echter een uitzondering en na een opening op 292%, trok het fonds aan tot 294% op arbitrage-aankopen voor rekening van Zwitserland. Vorige slotkoers 292%. Ko ninklijke Olies kwamen lager af uit New York, hetgeen hier op de beurs van invloed was op de koers. Het fonds schommelde rond de 192.20, hetgeen 1 gulden lager was dan dinsdag. Unilever verloor ruim 1 percent en AKU moest circa 2 punten prijsgeven. K.L.M. halve gulden lager op 126.90. In de scheepvaarthoek kwamen slechts enkele transacties tot stand op vrijwel on veranderde koersen. Het dividendvoorstel van de Koninklijke Java-China-Paket- vaart lijnen n.v. van 12% percent (11 pet.) waarvan 7'% percent in aandelen en 5 per cent desgewenst in certificaten van aan delen (v.j. respectievelijk 7 en 4) had geen invloed op de koers. Voor cultures bestond geen belangstelling. Nationale Handelsbank 105 (106) op verlaging van dividendvoorstel. Prolongatie 3 3/4 pet. (ANP). NEW YORK De aandelen bereikten nieuwe hoogte punten sinds begin september 1956 waarna een periode van flinke winstne ming volgde. De koerswinsten van vele be langrijke fondsen werden gekortwiekt door de verkoop die zich laatbeurs voordeed. Het industriegemiddelde kwam van 500.46 op 501,98; dat voor spoorwegen van 146,15 op 146,13 en dat voor openbare nutsbedrij ven van 73,88 op 73.87. Chemicaliën speel den een grote rol bij het handhaven van de winst van het industriegemiddelde te gen de winstnemingen. De vooruitzichten voor de chemische industrie zijn zeer gun stig. De olies werden geruggesteund door het herstel van het scheepvaartverkeer door het Suezkanaal. Royal Dutch en andere oliewaarden liepen een dollar of meer op. De omzet bedroeg 2.590.000 aandelen te gen 2.580.000 on dinsdag. (UP). 3% °/o Nederl. *47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew. Philips Gloeil. pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers gisteren 192 340 189 300 29034 297 296% 14834 418% 252 955 192,70 79% 127,20 169/4 180 286% 107% 95% 203 170 175 177 66% 188 65% 43% 84% 39 Heden 13.45 uur 87% 90% 190% 343 189 302 290 297 294 148% 421 252 973 196,60 79 128,— 168% 180 286%* 107 95 203 170 176 177 65% 187 65% 43% 86 39% Woensdag was het 35 jaar geleden, dat het Electriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse- Sassenheim begon met de levering van elektriciteit aan de verbruikers. En in deze periode is het steeds ..crescendo" gegaan, uitgezonderd tijdens de eerste crisisjaren en gedurende de oorlogsjaren. Het ver bruik steeg in de loop der jaren enorm. Bleef het gemiddeld verbruik in de eerste jaren nog beneden de honderd kWh, nu is het gemiddelde verbruik gestegen tot 1159 kWh en dan heeft men grootverbruikers als. industrieën en de openbare verlichting, die 1517 lichtpunten omvat, niet meege- rékend. In de afgelopen vijfendertig jaar werden ruim 138 miljoen kWh aan de ver bruikers geleverd voor een bedrag van elf miljoen gulden. In het bedrijf zelf werd een bedrag van tweeëneenhalf miljoen ge ïnvesteerd. Het kabelnet met de aanslui tingen heeft een lengte van totaal 308 ki lometer, wat ongeveer gelijk is aan de af stand GroningenMaastricht. Thans zijn 8650 percelen op het net aangesloten; twee enveertig hoogspanningsstations zijn in ge bruik. het verbruik stijgt nog voortdurend. In 1956 namen de verbruikers vijftien per cent meer stroom af dan het jaar daarvoor. De verkoop van stroom is nu gestegen tot bijna zestien miljoen kWh. Het jubileum heeft in alle stilte plaats gehad. Alleen heeft Sassenheims burge meester Jhr. mr. R. Sandberg van Boelens in de vergadering van de raad van com missarissen bovenstaande cijfers bekend gemaakt. De rooms katholieke zangvereniging „St. Gregorius" heeft woensdagavond in het K.A.B.-gebouw te Lisse haar jaarlijkse uit voering gegeven. Voor de eerste keer trad het koor op onder leiding van zijn nieuwe dirigent, de jonge musicus Jan van der Meer uit Leiden. Het programma vermeldde on dermeer liederen van Mozart en Schubert Na de pauze werden fragmenten uit bekende oratoria en operettes ten gehore gebracht. Lize Schoo, sopraan en Wim Hillebrand, ba riton, traden als solisten op Het koor zette zijn optreden in met een paas-canon, die op bevredigende wijze werd vertolkt. Ook Mozart's „Ave Verum" werd uitstekend gezongen. Fraai was ook het markante „Ave Maria" van Cuypers, dat werd gezongen door het koor en de bariton. Het koor bracht vervolgens het wat weemoedige „Innsbruck, ich muss dich lassen" van Heinz Isaac en het geestige „Bauerin hat d'Katz verlor'n". een lied waarvan de compositie aan Mozart wordt toegeschreven. Het over bekende „Karretje langs de zandweg" werd met verve ten gehore gebracht. Het koor besloot zijn optreden met „An der schonen blauen Donau". Het ongeveer tweehonderd- koppige publiek was gul met applaus. BEVALLEN: G. RozendaalThijssen, z.; C. A. TakSmith, z. en d.; A, F C. van der Wijden—Hopman, d.; G. J. van der Stoop— Veluwenkamp, z.; E. M, Olbers—Traanberg, z.; A. Sintenie—Appelman, d.; M. M. de Nijs —Van der Wal, d.; T. Medenblik—Maagde lij n, z. ONDERTROUWD: H. C. Vermeulen en J. W. Krijt; M. de Jong en M. Kaars Sijpesteijn; J. B. Lubbers en H. A. Kuster; H. H. de Klerk en A. C. Nauta. GEHUWD: F. G. Wiegant en M. E. G. Krikhaar. OVERLEDEN: J. A. van den Berge, 74 j.; J. A. Rozendaal—Veldhuis. 68 j.; C. Martin, 63 j.; H. HetebrijMaat, 70, j. Naar aanleiding van een verzoek van de bewoners van de Reek hebben B. en W. van Bennebroek een plan laten maken tot verbetering van deze weg. De kosten daar van worden geraamd op 28,800, waarbij als voorwaarde moet worden gesteld, dat de eigenaren en erfpachters hun stoepen moeten laten vervangen door een trottoir. B. en W. stellen voor, dit krediet te ver lenen, doch merken daarbij op, dat hoewel de werkzaamheden aan de Reek in ver band met de toestand aldaar uitermate urgent geacht moeten worden, zij zich toch genoodzaakt zien, in verband met de financieringsmoeilijkheden van de gemeen ten en de opgelegde bestedingsbeperking, met de uitvoering daarvan te wachten tot dat de financiële situatie verbeterd zal zijn. Voorts vragen B. en W. aan de raad'een krediet van 136.500 voor de verharding van het volgend gedeelte van de Benne- broeker Dreef over een lengte van 190 me ter, met de daarop aansluitende wegen, eveneens ter lengte van ongeveer 190 meter. De voortgaande bebouwing en de bouw plannen voor nog meer woningen, maken deze verharding noodzakelijk. Waar ae Bennebroeker Dreef van belang is in het interlocale verkeer zal van het rijk een bijdrage in de kosten van aanleg worden gevraagd. Nieuwe petten voor de leden van „Kunst na Arbeid" B. en W. van Bennebroek vragen de raad een krediet van f 300 voor de aanschaffing van nieuwe uniformpetten voor de leden van het plaatselijk fanfarekorps „Kunst na Arbeid". Het college wijst er op, dat leden van het korps thans op eigen kosten een zwarte pantalon en een wit overhemd met zwarte das hebben aangeschaft. De aanschaffing van de uniformpet moet nu worden gezien als de voltooiing van het uniform. ONDERTROUWD: H.Steenbergen en M. Smink.' GEBOREN: Joanna, dochter van J. Kou- wenhoven en N. Harting. OVERLEDEN: G. Heule, v., 70 j., wed. v. J. Leij dekkers. Nieuws in het kort P.E.N.-jubileum. Op vrijdag 17 mei zullen de heren L. Minderhoud, wonende te IJmui- den, technisch ambtenaar-B en J. Hartog, wonende te Beverwijk, technisch ambte naar-C, beiden werkzaam bij het P.E.N. te Bloemendaal, de dag herdenken, waarop zij vijfentwintig jaar geleden bij genoemd be drijf in dienst traden.- Opbrengst collecte. De in Haarlem ge houden collecte ten bate van de Vereniging „Het Hogeland" heeft f4.897 opgebracht. Toogdag. De oud-wezen vereniging Neerbosch houdt op Hemelvaartsdag, 30 mei, weer haar traditionele toogdag in het insti- stuut te Neerbosch. Deelnemers woiden ge noteerd aan het adres Van 't Hofstraat 2. Utrechts Genootschap. In de jaarver-- gadering van het. Provinciaal Utrechts Ge nootschap van kunsten en wetenschappen zijn in de sectie letterkunde, wijsbegeerte en geschiedenis benoemd, de heren J. G. Boon te .Aerdenhout en dr. J. Meyer te Haarlem. -r. Trek in cacao. De Haarlemse politie heeft woensdagmiddag een 33-jarige expe ditieknecht aangehouden en ingesloten, die érv'ari wordt verdacht bij een Haarlemse chocoladefabriek, waar hij werkzaam is, vijf kilo cacao te hebben gestolen. De gemeenteraad van Bennebroek komt op vrijdag 17 mei in openbare raadsver gadering bijeen ter behandeling van een agenda welke niet minder dan achttien punten bevat. B. en W. stellen voor, de rente en af lossing te garanderen van een gedeelte van een te sluiten geldlening, groot zeven miljoen gulden door de n.v. Bouwkas Ne derlandse Gemeenten, tot een bedrag van f 10.000. De financiële toestand van deze n.v. is naar de mening van B. en W. zeer gezond, zodat zij aanvaarding van het ont- werp-besluit gewenst achten. Voorts zal tijdens de raadsvergadering de heer A. J. Otte als lid van de raad worden geïnstalleerd. De heer Otte is op volger van ir. W. van Lammeren, die we gens vertrek uit de gemeente onlangs heeft bedankt als lid van de raad. Voor de Willinkschool wordt voorgesteld, een krediet van f 1.257,56 te verstrekken voor de aanschaffing van leesboekjes in de nieuwe spelling. Verder wordt voorgesteld de vergoedingen voor het bijzonder lager onderwijs' vast te stellen over het jaar 1956, onder meer voor de_ Vereniging voor Christelijk Kleuteronderwijs! In aanwezigheid van de burgemeester van Bennebroek, de heer D. Th. a Th. van der Hoop van Slochteren en vele belang stellenden heeft woensdagmiddag aan de Schoollaan te Bennebroek de opening plaats gehad van Zwetsloot's Zelfbedie- ningsbedrijf, het eerste dat in deze ge meente werd gesticht. De opening ge schiedde door het jongste zoontje van de eigenaar, die met een schaar parmantig het traditionele lint doorknipte. Daarop maakten genodigden en belang stellenden een rondgang door de nieuwe zaak, die geheel volgens de methode van zelfbediening is ingericht en aldus voor de Bennebroeker winkelstand ongetwijfeld een fraaie aanwinst betekent. Vervolgens voerde architect J. van Bleijswijk Sonsbeek als eerste het woord. Hij wees op de grote verandering, die deze zaak heeft ondergaan: namelijk"van een dornskruidenierswinkel tot een modern zelfbedieningsbedrijf. Uiteraard wenste hij de eigenaar met zijn nieuwe onderneming veel succes. Nadat door de vader en de oudste zoon van de heer C. Zwetsloot eveneens woor den van gelukwensen waren uitgesproken, bood de heer H. Verduvn namens de Ne derlandse Grossiersvereniging de eigenaar een elektrische klok aan. Ten slotte bedankte de heer C. Zwetsloot voor de grote belangstelling, die men bij deze opening heeft willen betonen. In verband met het feit, dat volgens op gave van de gemeente Heemstede de ver lening van technische hulp door de dienst van Openbare Werken dezer gemeente aan de gemeente Bennebroek over de jaren 1953, 1954 en 1955 respectievelijk heeft be dragen f 5200, f 5500 en f 5700, waar tegen over staat dat Bennebroek slechts f 4500 per jaar betaalt, menen B. en W. van Ben nebroek dat door de tegenwoordige om standigheden de kosten vooraf niet zijn te bepalen. Zij achten het daarom juist, de vergoeding vast te stellen op het werkelijk bedrag der kosten na afloop van het jaar waarin de technische hulp werd verleend en hierop in de loop van het jaar een voor schot te verlenen. Het college stelt de raad voor, vóór 1 juni van het lopende jaar een voorschot te verlenen van f 6000. Dit voor stel heeft alleen betrekking op de uitvoe ring van werkzaamheden, welke ten laste van de gewone dienst van de gemeentebe groting komen. Voor kapitaalswerken blijft de bestaande toestand afrekening per object voor de verleende diensten ge handhaafd. GEBOREN: Andreas Johannes Maria, z. v. Chr. H. Kuiper en B. H. Th. Smit; Maria Josephina Johanna, d. v. W. L. H. M. Essen- berg en H. M. van Wijk. GEHUWD: H. Sluitman en L. J. A. Har- meijer. OVERLEDEN: J. van der Meij, oud 70 j.; Chr. G. Oskam, oud 61 j„ echtgenote van W. Baelde.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 13