Vlees hooit erbij DE BUIT BINNEN De avonturen van Wang en Li A SAUCIJZEN Sportconferentie van de Partij van de Arbeid in Haarlem Agenda voor Haarlem Kort en bondig Gelakte meubels opknappen? NEDO-MEX TrïZr"kte Ceta-Bever MAANDAG 2 0 MEI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Brand verwoest deel van kousenfabriek in Den Haag Haarlemse scholieren op „Joh. van Oldenbarnevelt" H. Klaver kampioen in precisie-werpen Burgerlijke Stand van Haarlem Tienduizend bezoekers bij terreinraces Zandvoort UIT STAD EN STREEK Mr. M. Vrolijk voorzitter Ned. Journalistenkring „OM HET ERFGOED" Examens Diergaarde Blijdorp kreeg predikaat „Koninklijk" Gouden onderscheiding voor generaal Baretta Nu bij bloemkool en jonge groenten Hoe "t ook zij: A.R.-conferentie met jonge academici ONS VERVOLGVERHAAL DOOR MARK. CROSS Inbrekers namen brandkast uit kistenfabriek mee Uitzaaien van riet in Oostelijk-Flevoland Hoewel het echt nog niet om te puffen ivas, hebben velen zondag toch hun eerste horizontale zonnebad van dit jaar genoten. De Haarlemmers hadden bij voorkeur ligplaats gekozen op het groene gazon voor het paviljoen in De Hout, dat 's middags een ware invasie van kroostrijke gezinnen en „kinderen zonder geleide" te verwerken kreeg. En geen wonder, want waar elders in dit land mag men zich zomaar op het malse gemeentegras uitstrekken en nog madelieven plukken bovendien? In de afgelopen nacht heeft een felle brand gewoed in de kousenfabriek van de n.v. v.h. Van den Heuvel aan de Loosduin- seweg in Den Haag. Omstreeks kwart voor vier in de morgen ontdekte de echtgenote van de bedrijfs leider, die naast de fabriek woont, de brand. Zij waarschuwde de brandweer, die weldra met acht stralen enorme hoeveelheden water in het brandende gebouw spoot. De sorteer- en inpakafdeling, het garen magazijn, de kantine, de werkplaats en de garderobe brandden echter uit. Twee nieu we Amerikaanse breimachines, die een waarde van ongeveer een half miljoen vertegenwoordigen, konden worden behou den. In een deel van het gebouw was een wasserij gevestigd. Deze kreeg flinke waterschade. De brandweer had de machi nes van deze wasserij met zeildoeken af gedekt en het wasgoed zoveel mogelijk in veiligheid gebracht Tienduizenden paren kousen, die gereed lagen om verzonden te worden, zijn ver brand, evenals de gehele voorraad aan garens. De fabriek, één van de negen kousen- fabrieken in ons land, is verzekerd. Het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" van de n.v. Stoomvaartmaatschappij Nederland is zaterdag van Amsterdam naar Rotterdam vertrokken en zal vandaar heden met emi granten naar Canada afvaren. Het ligt in de bedoeling dat de „Johan van Oldenbarne velt" in totaal een viertal reizen met emi granten naar Canada en Amerika zal ma ken. Zaterdag hebben ongeveer 500 genodigden het korte zeereisje van de hoofdstad naar de Maasstad meegemaakt. Hiertoe behoorde een aantal leerlingen en leerkrachten van de Nederlandse Vereniging tot Adoptie van Schepen, scholen uit Amsterdam, Haarlem, Leiden, Den Haag en Rotterdam. Aan de karperkommen aan de Zomerweg in Haarlem zijn de jaarlijkse wedstrijden ..precisie-werpen" gehouden, welke voor heen door de Haarlemse Hengelaars Bond werden georganiseerd, en thans, na de fusie, worden voortgezet door de „Hengelsport Vereniging „Haarlem". Er werd met veel élan geworpen, maar ondanks het gunstige weer waren er veel poedels. De houder van de Willemsen-zuil, de heer H. Klaver, won deze wedstrijd voor de derde achtereenvol gende maal, waardoor hij definitief in het bezit van de zuil is gekomen. De uitslag luidde: 1. H. Klaver; 2. G. H. Regelink; 3. P. E. Willemsen jr., 4. N. Möhriger, 5. H. Fluitsma. De heer Willemsen zal voor de volgende jaren weer een zuil ter beschikking stellen. Op 16 juni aanstaande zal de eerste witvis- wedstrijd worden gehouden. Haarlem, 18 mei 1957 ONDERTROUWD, 18 mei: J. Langenberg en M. A. Claver; J. F. de Haas en A. P. Bordes. GEHUWD, 17 mei: F. D. Stok en R. A. R. Buschkens 18 mei: J. H. Blumer en G. J. M. Schouten; G. J. Dillen en C. M. J. van der Geest: J. W. Lahnemann en W. C. Mühlhaus. BEVALLEN van een zoon, 16 mei: H. G. .J BleekerSnijders; 17 mei: E. DeliesFaber; P. Driessen—Van der Reep; F. H. D. Reemer Ek; 18 mei: M. G. LammersAdema. BEVALLEN van een dochter, 17 mei: C. J. HijlkemaDe Jong; E. M. AvisVelt- kamp; R. C. de JongBastiaans, 2 dochters; A. E. BrouwerPlasmeijer. OVERLEDEN, 16 mei: C. Fortgens, 70 j., Anjelierstraat; 17 mei: M. G. van der Drift, 56 j., Zomervaart; M. C. E. Lagers—Mittel- berg, 81 jaar, Frans Halsstraat. De nationale terreinritten van de motor club Zandvoort in de duinen binnen het circuit over een vry moeilijk parcours van 2600 meter lengte, trokken meer dan 10.000 bezoekers. Er gebeurde een ongeval tydens de eerste manche junioren 500 cc, waarby de ryder C. A. Belt uit Haarlem met zijn Norton viel en zijn linkerbeen brak. Hij werd naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo in zyn woonplaats vervoerd Het kampioenschap van Noordholland senioren 150 cc over 10 ronden werd op overtuigende wijze gewonnen door Simon Schram uit Wolvega op Jawa in een tijd van 43.56.8. Tweede werd J. H. van der Mei uit Gorredijk op Maico in 45.24.6. Derde werd R. Boom uit Amsterdam op C.Z. Na een felle strijd wist B. J. van der Elzen uit Gemert op B.S.A. Rob Selling uit Amsterdam op Velocette in de laatste ronde te verslaan, zodat hij zich kampioen van Noordholland mag noemen in de halve liter Iklasse senioren. Zijn tijd was 41.04.8 en van Selling 41.39.4. Als derde eindigde een broer van Selling op Ariel in 41.47.6. Bij de junioren 150 cc werd de strijd tus sen bijna 70 rijders gewonnen door de Amsterdammer C. Th. Cortie op Jawa in 27.26.4 (6 ronden). De junioren 500 cc race verliep zeer spannend. De eerste manche werd n.l. door Bob Bakker uit Zandvoort gewonnen, mede doordat Griekspoor uit Lisse door een lekke band gehandicapt werd. In de tweede manche nam Gi'iek- spoor wraak en eindigde als eerste. In het totaal-klassement werd Bakker eerste met 49 punten, terwijl Griekspoor 47 punten behaalde. De derde plaats was voor Tynagel uit Nijmegen met 45 punten. B. J. van Elzen uit Gemert (10) werd winnaar, R. T. Selling uit Amsterdam (14) tweede van seniorenrace 500 cc. Nieuws in het kort Feestavond ouden van dagen. De af deling Heemstede van de Algemene Bond van Ouden van Dagen geeft op zaterdag 25 mei een feestavond in „Het Wapen van Heemstede" met medewerking van 't accor deonorkest „Haarlem-Noord", directeur J. Doornbosch en het cabaretgezelschap „Adam- son" uit Vijfhuizen. Aanbeveling. Ter voorziening in een vacature van rechter in de arrondissements rechtbank te Zutphen heeft dit collge een lijst van aanbeveling ingezonden, waarop onder meer is geplaatst mr. G. A. M. van Leeuwen, substituut-griffier bij en rechter commissaris in de Haarlemse rechtbank. Geen spreekuur. De wethouder van Onderwijs van Bloemendaal, mejuffrouw dr. M. E. Nolte. is dinsdag verhinderd spreek uur te houden. Geslaagde zusters. In het Diaconessen- huis te Haarlem slaagden op 17 mei 1957 voor het examen diploma A de verpleeg sters A. Davids. E. C. Horeman, A. C. Hof land, E. Hogervorst. G. Kolkman, C. van de Meent, J. C. van Noord, S. Oldenburg, M. M. Passies, D. Plug, B. van der Pol, G. Pries ter, M. Schotanus, A. W. Slootweg, H. A. Toeset, A. A. Verschoor, A. Wamsteeker, B. van Wieringen. Getuigen gevraagd. Zaterdagmiddag omstreeks half twaalf is een 41-jarige brom fietsster die voor de stoplichten inde Zijl straat te Haarlem stond te wachten door een personenauto aangereden. Zij viel en sleepte in haar val een voetganger mee. De auto is na de aanrijding doorgereden. De vrouw klaagde over pijn in haar schouders en haar armen. Getuigen van het ongeval, alsmede de voetganger en de bestuurder van de personenauto, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de verkeerspolitie. De Kringraad van de Nederlandse Jour nalistenkring, die zaterdag te Zwolle in jaarvergadering bijeen kwam, heeft mr. M. Vrolijk ('s-Gravenhage) gekozen tot voor zitter in de plaats van de heer J. J. van Mechelen, die wegens drukke werkzaam heden zich niet meer voor een herverkie zing in deze functie beschikbaar had ge steld. De afgetreden voorzitter, aan wie veel dank werd gebracht voor hetgeen hij in zijn zesjarige ambtsperiode voor de ge organiseerde journalistiek en voor de NJK in het bijzonder heeft gedaan, werd in de vacature Joh. Winkler tot lid van het kringbestuur benoemd. De aftredende leden van het bestuur, de heren G. Fiege, A. Hansen, J. E. van der Wielen en C. Borst lap werden herkozen. Het dagelijks bestuur werd als volgt samengesteld: mr. M. Vro lijk, voorzitter, A. F. IC. Parée, secretaris, mevr. G. Brautigam, penningmeesteresse, ars. N. Cramer en mr. J. C. de Wit. De kringraad betuigde zijn instemming met het voorstel om op korte termijn maatregelen te treffen ter versterking van het weerstandsfonds. 'yyyxyyyxyyyyyyyxxxxaa Ons nieuwe feuilleton Morgen beginnen wij met de publi- katie van ons nieuwe feuilleton „Om het erfgoed" Het is een roman van Jules Vermaele, voorzitter en werkend lid van het schildersgenootschap Sint Lucas, in De Kempen. Het was een wonderlijk avontuur, dat Vermaele be leefde, toen hij naar Holland, ging om nou ja, eigenlijk om zijn dochter in contact te brengen met een plotseling rijk geworden jonkheer. De lezer zal er zich evenzeer over opwinden als mees ter Wiegand dat deed, toen hij het ver haal vernam en Jules Vermaele opwekte „daar nou eens een boek van te schrij ven". LEIDEN: Doctoraalexamen rechten: W. Ritman, Leiden. Doctoraalexamen vrije stu dierichting in de rechtsgeleerdheid: W. J. Dambrink, Heemstede. Doctoraalexamen Engelse taal- en letterkunde: H. van Bom mel te Bunnik. Kandidaatsexamen pedago giek: S. H. Ardius, Rijswijk (Z.-H.). Kan didaatsexamen klassieke taal- en letter kunde: mejuffrouw L. A. M. Beyer, Den Haag. AMSTERDAM (Gemeente Universiteit): Bevorderd tot doctor in de economische wetenschappen op proefschrift getiteld: „Be leggingsleer en beleggingsfondsen" de heer M. P. Gans, geboren te Arnhem. Kandi daatsexamen politieke en sociale weten schappen (sectie CII) de heer L. Ch. G. van Vucht, Amsterdam. Kandidaatsexamen eco nomie: R. Dingemans, Amsterdam; W. A. Verwoerd, Haarlem. De commissaris der Koningin in de pro vincie Zuidholland mr. J. Klaasesz heeft za terdag tijdens een druk bezochte receptie in de Rivièx-ahal ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van diergaarde Blij dorp medegedeeld, dat het de koningin heeft behaagd de diergaarde het px-edikaat Ko ninklijk te verlenen, zodat men voortaan zal kunnen spreken van de Stichting Konink lijke Rotterdamse Diergaarde. Tijdens de jaarvergadering van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaax-t, welke onder leiding van de voorzitter, de heer C. IColff, op het zweef- vliegcentrum Teriet werd gehouden, ont ving het scheidende hoofdbestuurslid, de vroegei'e chef luchtmachtstaf luitenant-ge neraal A. Bax-etta, de hoogste onderschei ding van de vereniging, de gouden me daille. De heer Kolff memoreerde de gi'ote verdiensten van generaal Bai-etta voor de K.N.V.V.L. gedurende de periode, waarin de vroegere chef luchtmachtstaf als verte genwoordiger van de minister van Ooi-log zitting, had in het hoofdbestuur. Mede dank zij de medewerking van ge neraal Baretta kwam een overeenkomst tot stand op het gebied van het zweefvlie gen tussen luchtmacht en K.N.V.V.L. De heer Baretta wordt in het hoofdbe stuur opgevolgd door generaal-majoor H. P. Zielstra, plaatsvervangend chef lucht machtstaf. De heer Eelco J. W. Schuller uit Huis ter Heide ontving de bronzen medaille van de vereniging. Hij heeft twee mensen gered uit zee met zijn hef schroef vliegtuig. En hoe ging het intussen met onze Wang? Noudie had het niets naar zijn zin. Hij zat daar opgesloten in het nauwe hok en wist niet, wat er verder met hem zou gebeuren. Veel goeds zou het wel niet zijn, want die mandarijn leek helemaal geen vriendelijke man. Wang had een poostreurig voor zich uit zitten kijken. Nu stond hij op en ging naar het enige raam: er zaten stevige ijzeren tralies voor. Bedrukt keek. hij naar buiten. 49-50 ADVERTENTIE Publikatie van de verenigde Slagers in Haarlem e.o. Zoals wij zaterdag reeds meldden hield die dag de Dr. Wiardi Beekman Stichting van de Partij van de Arbeid haar sport conferentie te Haax-lem. Na de begroeting van wethouder Geluk, was het woord aan de eerste inleidex-, wethouder Bronkhorst uit Arnhem, die de subsidie aan de sport tot onderwerp had. Spreker stelde dat sport belangrijke vormingselementen in zich bergt, hetgeen zich al demonstreert in het naar elkaar toegroeien van sport- en jeugd beweging. Daaruit vloeit dan ook een taak voor de overheden voort, waarbij blijkt dat in de rijkspolitiek de sport nog niet aan haar trek komt. Bij de gemeentebesturen wordt de sport gelukkig beter bedeeld. Bij zijn bespreking van verschillende subsidie-methoden bepleitte de inleider om bij de semi-beroepssport een nauwkeurige scheiding te maken tussen „de zaak" en „de sport", een punt dat later veel aanleiding tot discussie gaf Een ander drukbesproken punt was zijn stelling dat uit een oogpunt van doelmatig gebruik de gemeentebesturen de sport- outillage zoveel mogelijk in handen moe ten houden, teneinde een zo billijk moge lijke verdeling te bereiken. In de discussie sportwereld zich niet te laten isoleren. In Utrecht heeft het Centraal Comité van Anti-Revolutionaire kiesverenigingen een „contactconferentie" gehouden met een aantal jonge afgestudeerde academici. Prof. mr. W. F. de Gaay Fortman leidde de discussie in. Hij zei onder meer dat de Anti-Revolutionaire Partij moet blijven bestaan om dezelfde redei. als waarom zij is opgericht: omdat het Evangelie univer sele betekenis heeft en dus ook de bood schap heeft voor de politiek van vandaag. Hij besprak een aantal praktische aange legenheden, waaraan de A.R. Parij aan dacht moet schenken. Daartoe behoren de publiciteitsmogelijkheden in de pers, radio en televisie. Belangrijk noemde hij ook de A.R. visie op de staat. Als urgente onder werpen noemde prof. De Gaay Fortman de woningnood, de bezitsvorming, de rechts- structuur van de ondernemingen, Nieuw- Guinea, de minder ontwikkelde gebieden en de Europese integratie. Sprekende over de verhouding tot an dere partijen, zei hij dat het liberalisme nog steeds de oude vijand van de Anti- Revolutionairen is. De socialisten hebben volgens hem een maatschappijvorm voor ogen die zij met alle kracht willen door drijven. Het komt bij hen steeds weer neer op het prevaleren van de collectiviteit. Wij daarentegen, aldus prof. De Gaay Fortman, dienen voorop te stellen de positie en de verantwoordelijkheid van de enkeling. werd van alle kanten een sterk pleidooi gevoerd voor de z.g. open ruimten voor de jeugd in de steden. De tweede inleider was de heer E. A. Venneer, voorzitter van de Partij van de Arbeid, over „Sport en politiek". Deze spreker stelde nadrukkelijk dat, nu de sport een geïntegreerde plaats in de maat schappij is gaan innemen, de politicus hier een verantwoordelijkheid moet voelen, al mag de politiek nimmer bemoeienis met de sportbeleving als zodanig hebben. De P. v. d. A. ziet dit als het scheppen van moge lijkheden, niet meex-, maar zeker ook niet minder. De (gerechtvaardigde) eisen van de sportwereld kosten echter geld; als sport volkszaak is moet dat geil ook door allen worden opgebracht, en het is niet reëel dat men van sommige kanten allerlei eisen stelt en tegelijkertijd belastingverlaging bepleit. Komende tot de gebeurtenissen van vorig jaar zei de heer Vermeer dat de sport wereld al in 1933 geconfronteerd werd met het vraagstuk van het misbruik van 'de spox-t terwille van een bepaald dictatoriaal systeem. Het gebeux-de in Hongarije in 1956 schiep dus geen nieuw probleem, maar nu er zo'n enorme schok door ons volk ging kon dit aan de sport niet voorbijgaan. Het besluit van het NOC om niet naar Mel bourne te gaan, achtte hij daarom ook nu nog bezien een zeer juist besluit. De wezen lijke achtergrond van de Olympische Spe len is de eerbied voor de medemens en de vx'ijheid van sport en sportbeoefenaar. Nu dit alles naar de mening van ons volk gruwelijk geschonden werd, kon de sport, midden in de samenleving staande, zich niet van de spontane reacties van een de mocratisch volk isoleren. Aangezien door niet-democratische lan den sportontmoetingen worden misbruikt om de tegenstander voor eigen politieke doeleinden te „exploiteren" bepleitte hij het afschaffen van twee-landenontmoetin- gen als daar een dictatuurstaat bij betrok ken is. Een uitzondering wilde hij maken voor toernooien waarbij meerdere landen zijn betrokken, teneinde de Nederlandse Op de vraag of het besluit van het NOC niet over het hoofd van de sportwereld zelf heen was genomen, antwoordde spre ker dat bij de noodzaak van plotselinge be slissingen altijd voor ieder bestuur van iedere organisatie de vraag rijst of het naar het oordeel van de leden juist heeft be sloten. Dat is echter een algemene vraag van democratie en slaat niet speciaal op het NOC. In zijn slotwoord pleitte de heer Ver meer nog met klem voor een goede en voldoende sportoutillage, die hij een betere „bezitsvorming" vond dan een aandeeltje in een onderneming, aangezien de „ren ten" van het eerste aan de hele volks gemeenschap ten goede komen. ADVERTENTIE CO „Juffrouw Wrayne moet er toch wel ei-g zeker van zijn geweest, dat de bende juist vannacht een over val op het Witte Huis zou ondernemen, is het niet, Frensham? Of heeft ze er maar naar geraden?" „Van raden was geen sprake, meneer. Ze vertelde me, dat het in de loop der dingen lag, dat het viertal vannacht zou proberen zijn slag te slaan. Ze wist natuurlijk, dat Toogdbd nog steeds de wacht hield in zijn tent in het bos, nadat ze haar beide rechei-cheurs had teruggetrokken. Om die reden moet Toogood ook de hele vertoning met de ambulance hebben gezien. Ze begreep, dat hij zeer waarschijnlijk een val zou vermoeden en dat hij vroe ger of later Heal zou sturen om te controleren of het huis werkelijk verlaten was. Daarom liet ze een van haar mensen in de buurt postvatten om te zien wat er zou gebeuren". „En toen?", vroeg Sir Geoffrey weer, die nog steeds met de grootste belangstelling het verhaal van zijn hoofdinspecteur volgde. „Heal kwam inderdaad naar het huis om te inspec- tex-en. Hij was vermomd als een toerist op de fiets. Hij belde aan, hoorde blijkbaar niets en stond juist op het punt weg te gaan, toen hij een arbeider langs zag komen, die van zijn werk op weg naar huis was. Heal haastte zich toen om te zeggen, dat hij een vreemde was en Frensham vertelde daarop het gesprek tussen die twee. „Heal ging toen, doodgelukkig over wat hij gehoord had, naar de dichtsbijzijnde telefooncel en belde zijn vriendjes in Londen op. Hij gaf hun opdracht dadelijk naar de omgeving van het Witte Huis te komen. Het kwam zelfs in de verste verte niet bij hem op, dat die arbeider een van de mensen van Daphne Wrayne was geweest". Sir Geoffrey moest hartelijk lachen om dit voorval. „Juffrouw Wrayne is al heel vaak de galg voor een misdadiger geweest, Frensham", zei hij tenslotte. „Als ze zo doorgaat, zal ze ook nog eens mijn dood verhaas ten", voegde hij eraan toe, terwijl hij zich de tranen van de lach uit zijn ogen veegde. Een week later werd er, als naar gewoonte, in Soho Spuare een feestelijk soupeetje gegeven. Toen Daphne binnenkwam zaten haar vier Raadgevers al op haar te wachten. Toch keken ze enigszins verbaasd, toen ze za gen, dat ze een grote kartonnen doos bij zicli had. „Heb je het hoofd van Toogood voor ons meegebracht, Daph?", vroeg Everest lachend. Daphne zette de door voorzichtig op een tafeltje. „Vijftig piek voor degene, die raadt wat er in zit!", riep ze vrolijk uit, terwijl ze het koord, waarmee de doos gesloten was, begon los te maken. „Dacht je nu heus", vroeg de ontdekkingsreiziger met een lach, „dat we van plan waren vanavond raadseltjes te gaan oplossen inplaats van een voortreffelijke maal tijd te savoueren? Jongens, kijk uit, het is weer een van haar valletjes. Er zit vermoedelijk helemaal niets in die doos!" „Durf je daarop te wedden, Hugh Williamson?", vroeg ze plagend. Lang liet ze haar trouwe medewerkers niet in onzekerheid. Ze lichtte het deksel op en uit een grote hoeveelheid vloeipapier haalde ze een zeer fraaie schaal van zwaar zilver te voorschijn, die ze trots aan de an deren liet zien. „Is dat wat of is dat niets, jongens?", vroeg ze met stralende blik. „Zal ik jullie de begeleidende brief eens voorlezen?" De Vier Raadgevers keken verbaasd toe, toen ze uit de doos ook nog een brief pakte, die meer op een getuig schrift leek dan op een stukje postpapier. „Kijk eerst maar eens goed naar de schaal", viel ze nu zichzelf in de rede. „Hier staat: Voor Daphne Wrayne en haar haar vier raadgevers". En nu de inhoud van de brief. Luister goed". „Opnieuw hebben u en uw collega's (om uw eigen woorden te gebruiken) de ongelijkheid, die er bestaat tussen de misdadiger en het slachtoffer, op werke lijk schitterende wijze geëffend. Maar aangezien woorden niet toereikend zijn om onze zeer grote waardering tot uitdrukking te bren gen voor de diensten die u aan ons en aan de gemeen schap hebt bewezen, verzoeken wij u dit kleine bewijs van onze diepe en duurzame dankbaarheid te aan vaarden. Gelooft u ons, als wij zeggen, dat wij uw prestatie nooit zullen vergeten". „Jullie kunt wel begrijpen, wie de afzenders zijn", voegde ze eraan toe, toen ze zag, dat deze woorden van erkentelijkheid een bijzonder prettige indruk hadden ge maakt. „Deze brief is ondertekend door alle directieleden van de Great Central Bank". Even later hadden allen het glas geheven. „Ik moet jullie nog vertellen", zei Daphne, toen ze een toast hadden uitgebracht, „dat ik dadelijk een bedank brief gestuurd heb. Ik schreef, dat wij, als we in de toe komst nog weer eens bij elkaar zouden komen om een succes te vieren, in onze strijd tegen de onderwereld, deze kostelijke schaal midden op tafel zouden zetten als symbool van ónze erkentelijkheid jegens de bankdirectie. Jongens, nogmaals een dronk op de Great Centx'al Bank!" „Het is inderdaad een bijzonder mooi geschenk", zei Everest, terwijl hij de schaal nog wat nader bekeek. „Ja, zo iets had ik niet ve.acht" merkten Williamson en Trevitter bijna gelijktijdig op. ,,Ja", zei Sylvester „en het komt net op tijd!" En toen hij de verwondering zag in de ogen van de anderen, ging hij voort: „Precies op het juiste tijdstip. Ik doe namelijk zaken met de Great Central Bank. En ik dacht er, toen de bank niets van zich liet horen, in ernst over, mijn relatie te beëindigen en naar een andere bank over te gaan. Maar jullie begrijpt, dat ik nu van mening ben veranderd. Want dat zou ondankbaar zijn na dit waarlijk vorste lijke geschenk!" EINDE En nu ineens spoed. Nadat in een tijds bestek van drie jaar niet minder dan veer tien maal in de gemeenteraad debatten wer den gevoerd over het gemengd zwemmen, hebben plotseling dertien leden van de Roo- sendaalse raad, katholieken en socialisten, bij B. en W. een voorstel ingediend om het zwembad „De Stok" voor gemengd zwemmen open te stellen. De leden vragen in hun nota aan B. en W. om een spoedeisende raadsver gadering, waarin de kwestie besproken kan worden. De nota is ondertekend door de meerderheid van de raad. Kappersconcours. In de finale van het nationale concours voor kappersbedienden, dat in het restaui-ant van de Bossche Vee markt door de Nederlandse Katholieke Bond van Kapperspersoneel „St. Cosmas" werd gehouden, werd de wisselbeker voor de herenkappers behaald door F. Stevens uit Gevex-ik (Limburg) en voor de dameskap pers door A. van Houter uit SybecarspeL De eei'ste prijzen vielen ten deel aan L. Nooyen uit Kerkrade voor de herenkappei's, en voor de dameskappei's aan W. Peels uit Eindhoven. Hoofdingeland „Delfland". Drs. A. Th. Bogaardt, burgemeester van Rijswijk, is be noemd tot hoofdingeland van het hoogheem raadschap „Delfland" te Delft. DuitsNederlands contact. Duitse en Nederlandse jongeren, allen lid van confes sionele partijen in hun land en samengebun deld in een organisatie, die zij Europacon tact hebben genoemd, zijn in Apeldoorn bij een geweest. De Duitsers, allen lid van de C.D.Ü., brachten een tegenbezoek aan de tot de C.H.U., A.R. of K.V.P. behorende jonge ren. Op deze contactbijeenkomst werd het woord gevoexri door dr. D. van der Mei, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Goed-zo toertocht. De Goed-Zo toer tocht voor automobilisten, motor-, scooter berijders, bromfietsers en wielrijders naar Den Haag heeft f20.000 opgebracht. Ruim zesduizend personen hebben aan deze rally deelgenomen. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebx;oken in Rijkvarenkamps Kistenfa briek te 's-Gravenzande. De inbrekers drongen door in het kantoor, waar de brandkast stond. Het was blijkbaar niet mogelijk deze vlug genoeg te openen, zo dat de ongenode gasten maar besloten de gehele kast mee te nemen, die onder an dere de zakjes bevatte met de lonen, die zaterdag zouden worden uitbetaald. Op welke wijze de indringex's kans heb ben gezien de bx-andkast uit het gebouw te transportei'en, is nog een raadsel. Van de daders ontbreekt tot dusver nog elk spoor. Men neemt echter aan, dat zij met de plaatselijke situatie goed op de hoogte zijn geweest evenals van het feit, dat de lonen in de kast gereed lagen. Zaterdag is een aanvang gemaakt met het per vliegtuig uitzaaien van riet in de droogvallende polder Oostelijk Flevoland. In ongeveer acht dagen tijd zal met een Piper „Super Cub" een oppervlakte van ongeveer 8000 hectaren worden ingezaaid Het volgend jaar, wanneer de hele polder zal zijn drooggevallen, zal op deze wijze nog over een oppervlakte van ongeveer 22.000 hectare op grote schaal rietzaad worden verspreid. Het riet wordt uitgezaaid om de groei en verbreiding van onkruid tegen te gaan en de uitdroging van de doorweekte bodem en daarmede de bodemrijping te bevor deren. Minerva: „East of Eden", 14 jaar, 8.15 uur. Roxy: „De wraak van Hakim", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Wat prettig om een vrouw te zijn", 18 jaar, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: „Meisjes van heden", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Voorbij Mombassa dreigt de dood", 14 jaar, 7 en 9.15 uui\ Luxor: „De laatste uren van Mary Hilton", 18 jaar, 7 en 9.15 u. Rembrandt: „Het leven van Vincent van Gogh", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Curucu van de Amazone". 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Openluchttheater Bloemendaal: Ten toonstelling van werken van Bloemendaalse beeldende kunstenaars, 1017 uur. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met kaars licht en oude muziek. 8.30—10.30 uur. Zang en Vriendschap: ..De grotere wereld" met toespraak, 8 uur. Begijnhofkapel: „De hemel is niet van koper" voor Intex-kerkelijk Evan- gelisatiecomité. DINSDAG 21 MEI Minerva: „East of Eden". 14 jaar, 8.15 uur. Roxy: „De wraak van Hakim", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Wat prettig om een vrouw te zijn", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: „Meisjes van heden", 18 j„ 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Vooi"bij Mom bassa dreigt de dood", 14 'aar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De laatste uren van Mary Hilton", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Het leven van Vincent van Gogh", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Cimxcu van de Amazone", 14 jaar, 2.30 en 8 uur. Openluchttheater Bloemendaal: Tentoonstel ling van werken van Bloemendaalse beel dende kunstenaars, 1017 uui-, Frans Hals museum: Avondopenstelling met kaarslicht en oude muziek, 8.3010.30 uur. Concertge bouw: Tweede concert Beethovencyclus o.l.v. Henri Arends. Puyo, piano. Solist Eduardo del

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 6