Lauw spelend Nederlands hockeyteam verloor verdiend van Duitsland Nationale biljarttitel 47/2 voor felle Piet van de Pol Met een homerun van Pierre kwam HHC gelijk met Ajax Rood en Wit verloor in de laatste over van HCC I Oranje-team niet meer het sterkste in Europa Felheid van de Duitsers gaf de doorslag Grote tegenstand van Scholte in finale Schoten won weer en is nog zonder verlies Haarlem verslagen door ACC in een wedstrijd met lage totalen De uitslagen van zondag in de tenniscompetitie Engeland in eindtoernooi wereldkampioenschap Tsjechoslowakije bleef Joegoslavië de baas DE HONKBALCOMPETITIE Van Lanschot de beste amateur-golfspeler DE CRICKETCOMPETITIE Op zelfde voet Goed bowlen Overige resultaten Lager cricket MAANDAG 2 0 MEI 195 7 ADVERTENTIE DUITSLAND KAN ZICH het sterkste hockeyland van Europa noemen. En deze officieuze titel is volkomen verdiend. Even verdiend als de 31 zege, die de Duitsers in Hannover op de Nederlandse hockeyploeg behaalden. Ongeïnspireerd, zonder felheid, zonder tempo was het spel van het Oranje-elftal, dat op generlei wijze de bewering heeft kunnen staven, dat Nederland in het Olympisch toernooi tot de grote kanshebbers zou hebben behoord. O zeker, het is moeilijk om een dergelijke vergelijking te maken na de teleurstelling van het niet-naar-Melbourne-gaan, maar nu, na een serie overwinningen tegen landen uit de middenklasse, het sterke Duits land moest worden bevochten, sprongen de zwakke punten naar voren. Na de indruk wekkende reeks successen van de laatste jaren, waarin alleen van India werd verloren, moest eens een nederlaag komen. Dat die klap in Hannover is gevallen, is alleszins begrypelyk en het kan het Oranjeteam in de toekomst alleen maar ten goede komen. Een nederlaag tegen Duitsland mag een normaal resultaat worden genoemd. Maar een normaal resultaat is nog niet altijd een eervol resultaat en omdat deze twee begrippen in Hannover niet parallel liepen, was de strijd zo teleurstellend. Het was onbegrijpelijk, dat deze technisch zo voortreffelijke ploeg, die in de harde wed strijden van de laatste maanden toch ook over zo'n goede lichaamsconditie bleek te beschikken, vrijwel van de eerste tot de laatste minuut heeft gespeeld alsof er geen vuiltje aan de lucht was. Het was niet het hautaine spel van een elftal dat een grote voorsprong heeft of van een team dat zich bij voorbaat kansloos acht, neen, het was alleen maar lauw, zonder meer. Alsof het een onbelangrijk oefenpartijtje gold en maar zelden heerste op het veld met de door 3 a 4000 kijkers bezette tribunes een echte sfeer van een interland. Loom spel Er lag iets looms over het Nederlandse spel. Er werd niet gevochten. De Duitsers daarentegen hebben alle snelheid en wils kracht waarover zij beschikken ingezet en bij de vrijwel gelijkwaardige technische capaciteiten van beide elftallen gaf die fel heid de doorslag. Het tempo bracht het verband in de Duitse ploeg, steeds waren De uitslagen van de zondag gespeelde ten niswedstrijden luidden: Bastione: HLTC 3—Bastione 1 7-1, Bastione 2—Snellius 1 3-4, Poppey 6—Bastione 3 0-8, Bastione 4—-Zandvoort 3 1-7. TC Bloemendaal: Zandvoort 1Bloemen- daal 1 4-4, Bloemendaal 2Heemstede 2 8-0, Bloemendaal 3—Velsen 1 0-8, Groenedaal 6— Bloemendaal 4 8-0, Duinlust 2Bloemendaal 5 8-0. Brederotle: Brederode 1Oranje TC 2 1-8, de VI. Hollander 2Brederode 2.6-1 (voorlo pig), Brederode 3Groenedaal 5 4-4, WOC 6— Brederode 4 6-2. DHBS: DHBS 1—Jatiloo 1 6-2, Joy 9—DHBS 2 7-1, Heemstede 5DHBS 0-8. Duinlust: Groenendaal 3Duinlust 1 8-0, Duinlust 2Bloemendaal 5 8-0. Groenendaal: DDV 3Groenendaal 1 8-1, Groenendaal 2—Westrust 2 4-4; Groenendaal 3—Duinlust 1 8-0, Poppey 2Groenendaal 4 1-7, Brederode 3—Groenendaal 5 4-4, Groe nendaal 6Bloemendaal 4 8-0. Heemstede. "WOC 1—Heemstede 1 7-1, Bloe mendaal 2Heemstede 2 7-0, Heemstede 3— Beverwijk 1 6-2, Heemstede 4WOC 4 2-6, Heemstede 5—DHBS 3 0-8. HLTC: Bilthoven 1—HLTC 1 2-7, HLTC 2— Ready '28 2 3-5, HLTC 3—Bastione 1 7-1, de Ruyter 1— HLTC 4 3-5. Jatiloo: DHBS 1—Jatilloo 1 6-2. Snellius: Bastione 2Snellius 1 3-4, Snellius 2Linoleum SV 1 4-4. Velsen: Bloemendaal 3Velsen 1 0-3, WOC 5—Velsen 2 2-6. Velserbeek: Velserbeek 1WOC 3 5-3. WOC: WOC 1—Heemstede 1 7-1, Zaandam 1—WOC 2 5-3, Heemstede 4—WOC 4 2-6: WOC 5—Velsen 2 2-6, WOC 6—Brederode 4 6-2. Zandvoort: Zandvoort 1Bloemendaal 1 4-4, Oud SaendenZandvoort 2 1-7, Bastione 4— Zandvoort 3 1-7. Westrust: Westrust 1—Hilv. LTC 2 6-3, Groenendaal 2Westrust 2 4-4, Bakkum 1— Westrust 3 5-3, Westrust 4—Joy 5 0-8, DEM 2—Westrust 5 6-2. Via een benauwd 11 gelijk spel tegen Ierland heeft Engeland zich verzekerd van een plaats in het eindtoernooi om het we reldkampioenschap in Zweden volgend jaar. Tot 60 seconden voor het eindsignaal hadden de Ieren met 10 de leiding. Toen pikte rechtsbuiten Finney een door zyn verdediging weggewerkte bal op, versloeg üe Ierse linksachter Noel Cantwell voor het eerst in deze wedstryd en gaf af naar rechtsbinnen John Atyeo, wiens kopbal doel trof. Dit was een vernietigende anti-climax voor het stampvolle Dalymount Park sta dion, waar de wild juichende 45.000 toe schouwers dachten dat de Ieren een wel verdiende overwinning zouden behalen. Het Ierse doelpunt was reeds gekomen in de derde minuut van de wedstrijd. De Ieren hadden onmiddellijk het initiatief genomen en rechtsbuiten Alf Ringstead had succes met een laag schot in de hoek, van twaalf meter afstand. In de Engelse voorhoede bereikte alleen Tommy Taylor de internationale klasse. Finney had niet de minste kans tegen Cantwell, behalve op het voor Ierland noodlottig moment een minuut voor het eind van de wedstrijd. Tsjechoslowakije heeft de interland-voet balwedstrijd tegen Joegoslavië met 1-0 ge wonnen, nadat de rust met 0-0 was ingegaan. Het Tsjechische doelpunt werd in de 12de minuut van de tweede helft door midden voor Borovicka gescoord. Hij ontving de bal uit een lange pass van linksbuiten Gajdos en van dichtbij joeg hij de bal hard in de touwen. De Tsjechische ploeg won verdiend, want, uitgezonderd de laatste tien minuten van de eerste helft en de laatste vijf van de tweede, waren zij vrijwel voortdurend in de meerderheid. 50.000 toeschouwers woon den de wedstrijd bij. Nadat Dollheiser al in de eerste minuut langs Drijver was gestormd namen de Duitsers in de tweede minuut van de wed strijd de leiding. Bij een aanval van rechts plaatste de rappe, handige rechtsbinnen Radzikowski de ba! scherp voor het doel en voor een Nederlandse stick het had kunnen verhinderen sloeg midvoor Wolfgang Nonn de bal hard achter Mulder. Het Nederlandse elftal begon zich toen wat los te werken met vlot uitgevoerd, door Bouwman geleid samenspel, dat ech ter steeds afbrak door slecht plaatsen of traag reageren. In de negende minuut sprong Van Grimbergen een gat in de lucht, maar hij was de enige Nederlander die zijn vreugde uitte, want het appèl van de Eindhovenaar dat de bal uit zijn push door Ullerich achter de lijn zou zijn ge stopt, werd resoluut door de Zwitserse ar biter, Bernet, afgewezen. In de achttiende minuut kreeg Nederland enkele hoekslagen te nemen, maar zij leverden niets op. de spelers in beweging, steeds konden zij daardoor de Nederlandse passes door het midden onderscheppen en in verreweg de meeste gevallen kwam een wit hemd als overwinnaar te voorschijn wanneer een duel om de bal moest worden uitgevochten. Zelfs de Nederlandse defensie, de uit nemend keepende Mulder uitgesloten, bleek minder attent en noteerde meer missers dan anders. Van Dijck en bij vlagen spil Loggere gre pen resoluut in en in de aanval speelde Henk Bouwman wat het constructieve deel van zijn taak betreft een goede partij. De rest van de ploeg bleef zowel in positie spel, in het plaatsen en bij het stoppen onder de maat en wat de stootkracht van de aanval betreft: het aantal kritieke situaties voor het doel van Lücker was gering vergeleken bij het spervuur, waar aan Mulder vaak was blootgesteld. Bouwman Een goal voor Nederland? Men mag het zelf uitmaken of de bal achter de doellijn is. De scheidsrechter kende in ieder geval geen doelpunt toe. Duitsland ging meer en meer overheersen door snelheid en accuratesse en nadat Bouwman een vrije kans had gemist na een goede getrokken voorzet van Hoog- hiemstra, kwamen de laatste minuten van de eerste helft met de tweede Duitse tref fer. Nu was het de andere Nonn, Helmuth, die uit een prachtig door Dollheiser aan gegeven strafcorner inschoot: 20. Rein de Waal probeerde in de tweede helft met een plaatsverwisseling tussen Van Erven Dorens en Hooghiemstra wat meer vaart in de aanval te brengen. Het leek succes te zullen hebben want toen Van Beaumont in de vijfde minuut de bal langs de achterlijn voor de doelmond plaatste en de witte kogel van een stick omlioogsprong, kon Van Grimbergen de bal langs Lücker werken: 21. Maar daar na bleek de aanval toch niet aan kracht te hebben gewonnen. Van Erven Dorens faal de op de rechtervleugel evenzeer als hij als midvoor had gedaan. Aan beide kanten vielen enkele straf- corners en lange hoekslagen. Zonder re sultaat echter en het verwachte offensief van Nederland bleef uit. Onze landgenoten konden het niet opbrengen zich nu eens volledig met alle energie en vechtlust in de strijd te werpen en het was geheel volgens de verhoudingen, dat Rosenbaum een halve minuut voor het einde nummer drie inschoot. De Duitse linksbuiten leek te zullen voorzetten, maar toen hij ontdekte dat de bal al binnen de cirkel was ge komen, schoot hij, onverwacht en hard. Mulder werd verrast en via de binnenkant van de paal sloeg de bal tegen het gaas. Terwijl Drijver de scheidsrechter ver geefs en ook ten onrechte ervan trachtte te overtuigen dat de bal buiten de cirkel was geslagen, was de tijd verstreken. De opstelling van de beide teams was: Nederland: doel: Mulder; achter Ter- lingen en Drijver; midden Wagener, Log gere en Van Dijck; voor Hooghiemstra, Bouwman, Van Erven Dorens, Van Grim bergen en Van Beaumont. Duitsland: doel: Lücker; achter: Helmuth Nonn en Ullerich; midden: Brennecke, Del mes en Ferstl; voor: Dollheiser, Radzi kowski. Wolfgang Nonn, Budinger en Ro senbaum. Van de Pol kan zich, als hij op 21 sep tember van dit jaar zijn vijftigste verjaar dag viert, erop beroemen nog altijd kam pioen van Nederland te zijn. Van de Poi moest daarvoor de laatste partij tijdens het Nederlands kampioenschap ereklasse 47/2 te Leeuwarden van Scholte winnen, een opgave die de lange Rotterdammer in der tien beurten volbracht. Het is haast wel zeker, dat de recente gebeurtenissen in de Nederlandse biljartsport van invloed zijn geweest op deze finale. Van de Pol kwam zondagmiddag, voordat de partij begon, door een toeval achter hetgeen zich af speelde, was razend omdat hij er niet in gekend was en speelde dubbel zo fel als anders. Ook de prijsuitreiking verliep anders dan normaal. De voorzitter van de K.N.B.B,. de heer W. Ewijk, richtte zich alleen tot Van de Pol en Van Nijlatten, die op de laatste plaats was geëindigd, en sloeg de anderen over. Tot het publiek zei de heer Ewijk: „U zult morgen wel in de kranten lezen wat onze bond is aangedaan". Van de Poi dankte voor de medaille die hij ont ving en zei iets duidelijker zijn mening: „Er is iets gaande, maar ik blijf de K.N.B.B. trouw". Drie deelnemers verdwenen dade lijk na de prijsuitreiking: Scholte, De Ruy ter en Jacobs. Van de Pol heeft zijn 23ste nationale ti tel overigens niet cadeau gekregen. Zater dagavond daalden zijn papieren geducht! door een onverwachte nederlaag tegen De j Kleine (348—400), waarbij de Zwollenaar zijn gehele kunnen legde in de slotserie van 80, waarmee hij de zege en zijn derde plaats in dit toernooi veilig stelde. Scholte, die toen van De Ruyter won (400334) kwam twee punten v#oor op Van de Pol en had dus aan remise in de slotpartij genoeg om het kampioenschap te behalen. Maar zover kwam het niet. Scholte be gon, nadat Van de Pol met een 6 had ge opend, met een serie van 66 en hiermee verschoot hij voorlopig zijn kruit. Piet van de Pol liep langzaam maar zeker uit en haalde na zijn twaalfde beurt een voor sprong van bijna 100 punten (345248). Maar toen pas toonde Scholte zijn vech tersmentaliteit: zich vermannend, alle ge dachten opzij schuivend, begon hij aan een serie, die na de 70ste carambole op een eenvoudig trekstootje afbrak. Spijt Scholte kon zich wel voor het hoofd slaan, want hij liet de ballen in een trosje bij elkaar aan de lange band liggen en dat was voor hem het einde. Van de Pol maak te de resterende 55 caramboles in vlot tem po en toen kon Scholte nog eens proberen om in de nastoot de 82 punten te maken, die hem nog van remise en de titel scheid den. Hij slaagde niet. De druk was te groot en na nog acht punten te hebben gemaakt, gaf Scholte zich gewonnen, Van de Pol was weer kampioen met verreweg het hoogste algemeen gemiddelde: 35.68. De Rotter dammer heeft nog lang niet afgedaan, in tegendeel; zoals hij in Leeuwarden speelde, is hij nog altijd de beste Nederlandse ka derspeler. Scholte werd dus tweede met eenzelfde aantal matchpunten als Van de Pol, maar een beduidend lager algemeen gemiddelde: 20.30. De Kleine is er nog niet. Evenals het vorig jaar reikte hij niet verder dan de TIJDENS HET WEEKEINDE IS de honkbalknuppel in diverse wedstrijden be hoorlijk gehanteerd en het resultaat was dan ook overtuigend. De grote verrassing was zonder twijfel de puntenverdeling van HIIC tegen Ajax, hoewel de Haarlemmers met dit gelijke spel toch wel iets te weinig kregen. In de eerste klasse A is overigens door ait resultaat de spanning weer geheel teruggekeerd. Dit kunnen wjj niet zeggen van de eerste klasse B, waarin landskampioen Schoten nog ongeslagen aan de leiding gaat, zodat een overwinning tegen OVVO volgende weck reeds beslissend is. W. van Lanschot is zondag amateurgolf- kampioen van Nederland geworden. Ir. de finale van het titeltoernooi. dat in Deventer werd gehouden, versloeg hij H. W. Jordaan met 4/2 Door de resultaten van deze week is de stand in de eerste klasse thans: Eerste klasse A: Eerste klasse B: HHC 3—5 Schoten 4—8 EHS 3—4 OVVO 3—4 VVGA 34 Volewijckers 44 EDO 44 Sparta 44 TYBB 44 Kennemerland 43 Ajax 4—3 ABC 4—3 TI W 3—2 HCK 3—2 Blauw Wit 4—2 SC Haarlem 4—2 In de overgangsklasse behaalde Roos- wijk zoals verwacht een kleine overwin ning tegen HFC „Haarlem", terwijl in de overgangsklasse bovendien enkele verras singen kwamen. RCH moest tegen de OVVO-reserves genoegen nemen met een kleine nederlaag, terwijl Schoten 2 thans ook met een nederlaag tegen HEDW ge- Hoewel Rood en Wit er niet in geslaagd is landskampioen HCC in de eerste cricket- wedstrijd van het seizoen een nederlaag toe te brengen, kunnen de Haarlemmers toch op een goede openingsmatch terugzien. Zij leden een nederlaag in de laatste over van een interessante wedstrijd, die evenwel niet op hoog peil stond. Rood en Wit batte eerst en legde zeer lang beslag op het wicket. Zy scoorde in vier uur 160 runs, welk totaal IICC voor acht wickets pas seerde. Engelenberg en De Nijs zorgden voor een goede start. Door voorzichtig batten wisten zy de vrij accurate doch geenszins dodelijke aanval geruime tijd te doorstaan, zonder evenwel veel runs te scoren. Op 40 viel het eerste wicket. De Nijs (17) beoordeelde een bal van Heimei verkeerd en gaf de bowler een eenvoudige kans. Met de lunch was de Rood en Wit-score 63 voor het verlies van tien wickets na bijna twee uur batten. Na de maaltijd 'veranderde het aspect van de wedstrijd snel. Engelenberg met een geduldige, degelijke 21, Wijkhuizen (15) en' Bouman (16) verloren vrij spoedig hun wickets en met een stand van 87 voor zes zagen de vooruitzichten voor Rood en Wit er bepaald niet rooskleurig uit, Onstein en Winter brachten echter verbetering en scoorden 50 runs voor het zevende wicket. Onstein (37) speelde een zeer goede innings en was de eerste batsman die de slechte ballen op hun verdiensten beoordeelde. Winter (13) verleende daarbij op goede wijze steun. Bijleveld (11 not out) en Luining, (10) zorgden er tenslotte voor dat het Rood en Wit-totaal tot 160 runs opliep. Bakker bowlde 1 voor 21, Rietdijk 1 voor 23, Vriens 3 voor 19 in 28 overs, De Villeneuve 1 voor 30 en Heimei 3 voor 43. HCC had de taak het Rood en Wit-totaal in 2Va uur te passeren. Heimei en Arends de Wolf vielen het bowlen onmiddellijk aan. Vooral Wolf liet een aantal goede slagen zien. Hij werd echter het slachtoffer van Bijleveld en toen kort daarna Heimei door deze bowler op fantastische wijze werd gevangen en Hein Winter het wicket van Schuur met een fraaie bal bemachtig de, was de match geheel open. De Ville neuve en Bakker trachtten door aanvallend batten de bakens te verzetten en zij slaag den daar aanvankelijk goed in. Vooral Bakker sloeg ontzettend hard. Hij werd door Ter Haar in het verre veld gemist, maar werd met de volgende bal prachtig door Hein Winter gevangen. De Villeneuve (42), ging op dezelfde voet voort. Hij vertoonde een aantal goede sla gen, maar werd tenslotte uitstekend door Wijkhuizen op eigen bowlen uitgevangen. Intussen had de klok niet stilgestaan. Het had er beurtelings op geleken dat een van beide partijen de overhand zou krijgen. HCC batte echter zeer aanvallend, doch verloor ook een aantal wickets. De Rood en Wit-aanval kweet zich naar behoren van haar taak. Door uitstekend fielden, waarbij vooral Wijkhuizen op short extra cover uitblonk, werden de Haarlemmers gesteund. Van der Vlugt (20), Sillevis (met een gedurfde en zeer gelukkige 23 not out) en Vriens zorgden ervoor dat het Rood en Wit-totaal in de laatste over gepasseerd werd, waarmee de Haarlemmers deze wed strijd op eervolle wijze verloren. Bijleveld (5 voor 56), Winter (1 voor 43), Wijkhuizen (2 voor 42) waren niet altijd even zuiver, doch zorgden er voor dat de spanning er tot het laatste moment in bleef. Het beeld dat Haarlem in zyn eerste (thuis)-wedstryd tegen het Amsterdamse derde plaats, maar de overwinningen op Van de Pol en De Ruyter hebben duidelijk aangetoond, dat de Zwollenaar op de goede weg is. Jacobs eindigde als vierde met drie over winningen, maar degradeerde als enige van het veld, omdat hij beneden de mini mumgrens van 16 was gebleven. Van Nij- natten, die ook ondanks twee winstpartijen tijdens het weekeinde op de laatste plaats bleef staan, had wel een nog lager gemid delde, maar kon niet degraderen, omdat hij op uitnodiging had deelgenomen. De vijfde tot en met de zevende plaats waren voor De Ruyter, Wijnen en Metz, die elk twee partijen wonnen. ACC vertoonde, week weinig af van het beeld van het vorige seizoen. Er werd, in het bijzonder door Paul Maas, goed, zelfs voortreffelijk gebowled, vóór de lunch werd er uitstekend gefield en gevangen, maar zelfs als men in aanmerking neemt dat door enkele gemiste vangen na de lunch een twintigtal runs werd weggege ven, had de thuisclub het al met al nog schamele totaal van 89 Amsterdamse runs moeten scoren. Het werden er evenwel 62, zodat ACC de match tenslotte nog met 27 runs won. Overigens een uitstekende pres tatie van ACC, dat zeer dapper had vol gehouden. De ACC-captain koos batten en het was al een veelbelovend begin voor Haarlem toen op een totaal van 1 Schlatmann met een prachtige eenhandse vang De Baare deed verdwijnen. Het bleef daarna crescen do gaan. Bregman ging run out, en de anderen gingen gevangen op het bowlen van Paul Maas, die vinnig gooide en zich practisch geen scheve bal permitteerde. Zo was de stand 7 voor 33, waarvan de left hander Van Soomeren nog een geduldige 16 had gescoord, toen alleen Meijer, Alandt en H. Woudstra nog aan bod kwamen. Met medewerking van enkele fielders, die een bal minder gelukkig beoordeelden, en overigens door dapper batten voerden zij de score op tot 89, waarvan Meijer 18 en Woudstra 12, Paul Maas had in 18 overs 6 wickets voor 22 genomen; verddr bowlden M. Maas 0-27, Dekker 2-22 en Van Dok 1-7. Hoewel Dekker van het begin af aan goed stond te batten en eerst als zevende man uitging voor 28 (uit 51) runs, waren de andere batsmen van de thuisclub niet opgewassen tegen de Amsterdamse bow- lery, waarin ook één man de boventoon voerde. Dit was aanvoerder Van Weelde, die unchanged bijna 21 overs wierp en daarin liefst 7 wickets voor 22 nam, een welverdiend succes. Hij werd daarbij goed gesteund door zijn fielders, die zich maar weinig kansen lieten ontgaan, waarbij Meijer op silly-mid-off bepaald nog uit blonk. Van Soomeren en v. d. Hurk deel den de andere wickets. Zolang Dekker en W. Peschar nog inston den, was er voor de thuisclub alle kans; daarna vielen de. wickets evenwel te snel. Haarlem miste Honnebier, waardoor Alandt en Voogd, keepers uit de dertiger jaren, achter de wickets stonden! KampongPW: Gewonnen door PW met 26 runs. Kampong was all out voor 186 runs; PW kwam tot 212. Kampong: Eikelboom 14, Van Minnen 96, Van Esveld 41, Schef- fers 4 voor 45, Leeftink 4 voor 33, Van Riemsdijk 2 voor 43. PW: Nordbeck 12, Vondeling 48, Leeftink 34, Guthrie 73 n.o., Jordaan 13. D. G. Hardebol 1 voor 51, Hel lemans 2 voor 58, Van Minnen 1 voor 31 en H. P. Hardebol 1 voor 31. VRAVOC: Gewonnen door VRA met 25 runs. VRA scoorde 162,VOC 137 runs. VRA: Fisher 22, Klink 10, Jansen Schoonhoven 12, Kummer 36, Spits (13 jaar) 51 not out. Lochmann van Bennekom 54, Stroo 3 voor 29, Wally van Weelde 2 voor 19 en Terwiel 1 voor 28. VOC: Brongers 15, Wally van Weelde 35, Dijk 31 en Stroo 16. Kiink 5 voor 30, Peereböom 2 voor 39 en Fischer 3 voor 21. VVVQuick: Draw. Quick scoorde 136 runs; VVV 102 voor 9 (tijd). Quick: Ingelse 107 (not out), Phijffer 17. Alders 5 voor 29, Hagemans l voor 33, Dorresteyn 2 voor 31, Slagter 2 voor 10. VVV: Hagemans 12, Slagter 36 (not out), Dorresteyn 13, H. Burki 4 voor 18, Hagen 3 voor 21, Honig 1 voor 4. In de tweede klasse A speelde Rood en Wit II in de eerste wedstrijd een draw tegen SCHC in Bilthoven. De SCHC'ers ge bruikten voor het scoren van 169 runs voor het verlies van acht wickets ruim vier uur van de tijd en lieten Rood en Wit twee uur en een kwartier om de runs te maken. Dat lukte niet: 109 voor 7. De scores waren: SCHC 169-8, Goekoop 4-39, De Windt 2-16 en Pliester 1-41; Rood en Wit 109-7: Leijer 11, H. Molijn 18, Veltema 13, Pliester 28 en L. Molijn 35 n.o. In de tweede klasse E won Rood en Wit 4 van ACC 3. ACC 113: H. van Zeeland 2-37, Koning 2-35 en Koot 3-9; R. en W. 124: Giltay Veth 40, Van Buchem 19, Koning 11, Jansen 11, Van Zeeland 27. CVHW speelde voorts een draw tegen Ajax (L.). Ajax 99: Rood 4-25, Kuenen 1-11, Lokman 2-27, De Vos 2-17. CVHW 82-7: Lokman 45, Kuenen 11 en Aronds 11 n.o. noegen moest nemen. In Rotterdam be haalde RFC een kleine overwinning tegen de reserves van HHC. TïBB-TIW Dank zy vooral uitstekend spel van wer per Bakker is TYBB er na een goede wed strijd in geslaagd beslag te leggen op beide winstpunten. Niet alleen als werper stak Bakker boven zijn TIYV collega uit, doch bovendien bleek de TYBB'er ook aan slag goed op dreef te zijn, hetgeen reeds direct resulteerde in een fraaie driehonkslag, waardoor de Haarlemmers reeds in de eer ste innings een kostbare 31 voorsprong konden nemen. Het scoreverloop was: TYBB: 3120000 1 1 is 7 TIW: 1 10000000 is 2 De werpersresultaten waren: Bakker (TYBB): 9x3 slag; 1x4 wijd en 5 honkslagen tegen. Kempen (TIW): 6x3 slag; 3 x 4 wijd en 6 honkslagen tegen. Kennemerland-Schoten In de laatste Schoten-slagbeurt liepen de honken vol en de daverende klap van Van den Berg was oorzaak dat Kennemer land tegen een schier hopeloze achterstand moest vechten (10—1). Toen slaagden de Bloemendalers er echter in de juiste vorm te vinden en tegen de thans faiende Mun sterman konden zij nog vier spelers over de thuisplaat krijgen, waardoor de eind uitslag toch nog redelijk werd. Het scoreverloop was: Kennemerland: 000000104 is 5 Schoten: 0 4 0 0 0 0 2 0 4 is T0 De werpersresultaten waren: Hofstra (Kennemerland): 9x3 slag; 9x4 wijd en 7 honkslagen tegen. Munsterman (Schoten): 9x3 slag; 10 x 4 wijd en 3 honkslagen tegen. OVVO-Sportclub Haarlem Het is nu toch wel duidclyk geworden dat OVVO, eens zo gevreesd, thans danig aan het afzakken is. Indien het Haarlemse Sportclub-negental vrouwe Fortuna dan ook iets meer aan zijn zijde had gehad zou een Amsterdamse nederlaag zeker mo gelijk zijn geweest. Fraaie tikken van Ootes in het verre veld brachten voor de bezoekers niet het gewenste resultaat en slechts Van Brugge (ex-HFC „Haarlem") bleek in staat Ur- banus te kloppen, want zijn honkslag bracht zijn clubgenoot Van Berkel, door een foüt op de honken gekomen, over de thuisplaat. De Amsterdammers slaagden er in de derde innings in vijf honkslagen achter elkaar te produceren, doch dank zij uitstekend veldwerk van de Sportclub bleef de schade in deze innings beperkt tot twee Amsterdamse runs. Het scoreverloop was: OVVO: 2 0 2 0 0. 0 0 0 0 is 4 SC Haarlem: 001000000 is 1 De werpersresultaten waren: Urbanus (OVVO): 11 x 3 slag; 1 x 4:wijd en 2 honkslagen tegen. Van Berkel (SC (Plaarlem): 6x3 slag; 1x4 wijd en 7 honkslagen tegen. HHC-Ajax Ondanks de grote voorsprong van het met enkele invallers tegen Ajax uit komend HHC-negentaï, was in de laatste innings een daverende homerun van de Pierre nodig om alsnog een puntenver deling uit het vuur te slepen (77). Toen de Haarlemmers mede door fraaie driehonkslagen van Jole en invaller Piet Duinker in de zesde innings een grote 61 voorsprong hadden genomen, zag het er niet naar uit dat HHC nog in moeilijk heden zou komen. Een inzinking van werper Jongeling en enkele fouten werden HHC in de achtste innings echter noodlottig, want in deze fa tale innings slaagden de Amsterdammers er in de grote achterstand om te zetten in een kleine voorsprong (67). Hierna kon Ringersma de zaak voor HHC redden, zodat de laatste slagbeurt de Haarlemmers nog de winst moest brengen. Het zag er ook inderdaad naar uit dat Ajax toch de nederlaag zou moeten incas seren toen de Pierre deze laatste innings met de reeds vermelde homerun opende. Verder kwamen de HHC'ers niet, want met medewerking van zijn veld kon de Amsterdamse werper Smith de laatste HHC'ers voor nul aan de kant te krijgen. Het scoreverloop wasi HHC: 010014001 is 7 Ajax: 100000060 is 7 De werpersresultaten waren: Jongeling (HHC): 7x3 slag; 0x4 wijd en 6 honkslagen tegen. Ringersma (HHC): 2 x 3slag; 1x4 wijd en 2 honkslagen tegen. Smith (Ajax): 7x3 slag; 3x4 wijd en 10 honkslagen tegen. EDO-EHS De eerste innings was voor de thuisclub noodlottig, want met twee honken bezet gaf Van Huissteden een ferme klap en ofschoon dit normaal een driehonkslag op zyn naam had gebracht, groeide deze honkslag uit tot een homerun, waardoor EHS reeds direct een 30 voorsprong kon nemen. Inderdaad bleek deze voorsprong voor de bezoekers belangrijk, want in deze ver der volkomen gelijk opgaande strijd zag EHS geen kans meer de zege geheel veilig te stellen. Voortdurend bleven de EDO'ers dreigen, doch ofschoon ook enkele runs werden gescoord, bleef EHS de kleine voorsprong behouden, zodat het einde kwam met een 52 zege. Het scoreverloop was: EDO: 000001100 is 2 EHS: 300010010 is 5 De werpersresultaten waren: De Nieuwe (EDO): 15 x 3 slag; 8x4 wijd en 4 honkslagen tegen. L. Kops (EDO): 2 x 3 slag; 0x4 wijd en 1 honkslag tegen. Schuitemaker (EHS): 7x3 slag; 1x4 wijd en 6 honkslagen tegen. Sparta-IICK Het begin van deze ontmoeting was voor de Haarlemmers reeds zeer ontmoe digend, want de Spartaan De Koning gaf zijn ploeg met een homerun de leiding, welke voorsprong zelfs nog kon worden vergroot tot 30, alvorens HCK even kon terugslaan. Het scoreverloop was: Sparta: 1 1 0 1 0 0 0 1 0 is 4 HCK: 000100000 is 1 De werpersresultaten waren: D^ Koning (Sparta): 9x3 slag; 2x4 wijd en 5 honk slagen tegen. Houtkamp (HCKV 4x3 slag; 3x4 wijd en 6 honkslagen tegen.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9