Ook de laatste enkelspelen wonnen de Italiaanse tennissters Spanjaard Poblet won in eindsprint derde etappe van Ronde van Italië De promotie-degradatieregeling voor de honkballers Eindstand van Nederland' Italië werd dus 0-5 Nederlanders finishten in het grote peloton DINSDAG 21 MEI 1957 6 Volleybaltitels voor Boemerang en RVC-ers HHC verzet zich tegen over schrijving van Hoogenbos Op 22 mei in Haarlem Nederlands bondsnegental tegen Amerikanen Leo Horn leidt Real (Madrid)Fiorentina De Kreek (Feijenoord) weer in amateurelftal Het Oostenrijkse team tegen Nederland KNVB-bestuur over het „geval P. van der Kuil" Eerste ren voor amatrices op baan Duindigt Het zone-schaaktoernooi in Dublin Schotse voetballers versloegen Zwitserland Nederlands korfbaltwaalftal tegen de Belgen „Haarlem"-successen in Amsterdam en Rotterdam Goede start van reserves van Concordia Brabantse tafeltennisploeg te sterk voor Haarlem Eerste overwinning van mevrouw Van der Veen Oostenrijk-Nederland op het t.v.-scherm Op de Metsbanen in Scheveningen is maan dag de Davis Cupwedstrijd Nederland Italië (tweede ronde, Europese zone) voort gezet. In het derde enkelspel kwam Hans van Dalsum (Nederland) uit tegen Guiseppe Merlo (Italië). De Italiaan won met 6-8, 6-2, 10-8, 6-3. Het vierde enkelspel is door de Italiaan Sirola gewonnen. Hij versloeg Dehnert met 6-4, 6-4, 9-7. De eindstand van de ontmoeting werd dus 5-0 in het voor deel van de Italianen. Van Dalsum heeft tegen Merlo de wed strijd van zijn leven gespeeld. Hij smaakte het genoegen de eerste set met 8-6 te win nen en met wat meer geluk had hij ook de derde set op zijn naam kunnen brengen. Toegegeven dient evenwel te worden, dat Merlo in dit duel niet, althans niet regel matig, tot zijn sterkste spel kwam, doch voor een goed deel was dit toch het gevolg van de tactiek van de Nederlander, die het spel vertraagde op de dubbelhandige back hand van zijn tegenstander. Bovendien bracht Van Dalsum variatie in het tempo met keiharde ballen van fore- en back hand, welke hem menig punt opleverden. Met de dropshots van Merlo wist hij even wel geen raad. Van Dalsum won de eerste game van het duel op zijn service. Het zag er daarna naar uit, dat de Italiaan er snel een einde aan zou maken. Hij kwam met 5-2 voor te staan en veroverde drie setpoints. Deze gingen evenwel teloor, evenals de game (5-3). Het werd 5-5 en 6-6 en 7-6 voor Van Dalsum, die in de volgende game zelfs erin slaagde door de service van zijn tegen stander te breken. Met 8-6 zegevierde de Hagenaar. Gaf de tweede set, die in het voordeel van Merlo eindigde (6-2), een eenzijdig spel te zien, in de derde ging de strijd gelijk op. Beide spelers wonnen om beurten hun service-game. Na de stand 7-7 moest onze landgenoot zijn service-game op love aan de Italiaan laten, die evenwel ook zijn service-game verloor (8-8). Tenslotte won Merlo de set met 10-8. Na de stand 2-2 in de vierde set voerde Merlo, die nog over voldoende adem be schikte, het tempo op, hetgeen kennelijk te veel was voor Van Dalsum. Via 5-2 en 5-3 won Merlo de set en daarmee de partij. In het vierde enkelspel werd Pietrangeli, die zondagavond naar Parijs was vertrok ken, vervangen door Sirola. Dehnert was tegen diens service-geweld niet opgewas sen. Met 6-4, 6-4 won de Italiaan de eerste twee sets. Uit deze cijfers blijkt evenwel, dat de Nederlander tegenstand van betekenis heeft geboden. Hij heeft zelfs een kans ge had om een set te winnen, n.l. de derde toen hij met 5-2 voor stond en in de achtste Bij de nationale volleybalkampioenschap pen, die zaterdag in de Energiehal in Rot terdam zijn gehouden, hebben Boemerang uit Amsterdam bij de dames en RVC uit Rijswijk bij de heren beslag gelegd op de titels. Boemerang behaalde het kampioen schap door in de finale SOS (Utrecht) met 15-1. 6-15, 15-10 en 18-16 te verslaan. Beide finalisten waren ongeslagen gebleven in hun uit vier clubs gevormde poules. Het was de zesde keer dat de dames van Boemerang de titel behaalden. De strijd om de derde en vierde plaats werd gewonnen door RVC (Rijswijk) in drie sets van Kracht en Vlugheid (Rotter dam) 15-7, 15-10 en 15-9. De heren betwistten de titel in een halve competitie waaraan door de vijf districts kampioenen werd deelgenomen. De beslis sing viel in de laatste wedstrijd, want toen RVC de strijd aanbond met SVV (Utrecht) hadden beide clubs uit hun voorafgaande drie partijen de maximum winst behaald. RVC won tenslotte met 15-9, 12-15, 16-14 en 15-10. Het was de negende maal dat de RVC-ers het nationale kampioenschap in de wacht sleepten. De stand bij de heren werd: 1 RVC (Rijswijk) 8 punten. 2 SVV (Utrecht) 6 punten, 3 Achilles (Enschedé) 2 punten. 3 VG (Den Bosch) 2 punten en Mesacosa (Gro ningen) 0 punten. Enige weken geleden verzocht de beken de international Gé Hoogenbos aan het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Honkbal Bond op korte termijn overschrij ving van H.H.C. naar E.H.S. Hoewel de mening bestond dat de vereniging H.H.C. tegen een eventuele overschrijving van Hoogenbos geen bezwaar zou hebben, blijkt dit achteraf toch onjuist. Het bestuur van de vereniging H.H.C. heeft Hoogenbos namelijk laten weten dat tegen een dergelijke overschrijving wel de gelijk bezwaren bestaan, zodat het nu wel vrijwel zeker is dat Hoogenbos dit jaar niet in de competitie zal honkballen. Zoals bekend had Hoogenbos reeds eer der voor een plaats in het nationale team bedankt, evenals voor de centrale honkbal training. Op woensdag 22 mei speelt een Nederlands bondsteam samengesteld uit spelers, die aan de centrale training deelnemen op het terrein van HFC Haarlem een wedstrijd tegen een Amerikaanse legcrploeg uit Hanau (Did). Deze wedstrijd is het eerste oefen duel voor het komende interlandseizoen (met o.m. het toernooi om het Europese kampioenschap in Mannheim) en begint om half zeven. Coach Keulemans heeft het team als volgt samengesteld: werper: J. H. Urbanus (OWO), vanger: Geurts (Schoten), eerste honk: Regeling (OWO), tweede honk: Van Lieshout (TIW). derde honk: Klooster (Scho ten), korte stop: Jongeling (HHC), buiten- velders: Lukkien (Schoten), Herre Kok (Ajax) en De Zwart (EDO). Reserve—wer pers: Brands (VVGA) en Schuitemaker (EHS). Reserves: Jole (HHC) en De Nieuwe (EDO). Niet beschikbaar waren Smidt (HHC), we gens ziekte, Koenen (VVGA) en B. Tromp (ABC), die vorige week een been heeft ge broken. Regeling (OWO) werd aan de centrale training toegevoegd. game een 40-0 voorsprong had. Sirola stond dit evenwel niet toe. De Italiaan werkte zijn achterstand weg: 5-5. Tenslotte zegevierde Sirola met 9-7 en werd het eind resultaat van deze Daves cup-ontmoeting 5-0 in het voordeel van de gasten. Een moment uit het herendubbel. Op de voorgrond ziet men de Nederlanders Van Dalsum en Dehnert, daar tegen over de Italianen Pietrangeli en Sirola. Het organisatiecomité van het toernooi om de Europese Voetbalbeker heeft aan de KNVB gevraagd een Nederlandse scheids rechter en Nederlandse grensrechters voor de finale van dit toernooi, die donderdag 30 mei (Hemelvaartsdag) in Madrid zal wor den gespeeld en waarin Real (Madrid) uit komt tegen Fiorentina, aan te wijzen. De scheidsrechterscommissie van de KNVB heeft Leo Horn jr. uit Bentveld belast met de leiding, Klaas Schipper uit Groningen en Piet Roomer uit Rotterdam zullen als grens rechters optreden. Het Nederlands amateurelftal, dat don derdag 29 mei in het Goffert Stadion te Nij megen tegen Frankrijk zal spelen is als volgt samengesteld: Doel: Wetzels (Maurits)achter: Van Bruggen (DFC) en Claus (Iièlmondia)mid den: Paule (WVC), Blom (WW) en Ten Braak (HRC); Voor: Elfring (Robur et Ve- locitas), Van Ham (Zeeburgia), Verhoeven (Lugdunum), Kerkhofs (Maurits) en De Kreek (Feyenoord). Reserves: Mouw (Ra- niditas), Sjerp (Quick, Den Haag), Van Gaans (MOC) en De Rijke (Friesland). In vergelijking met het team, dat woens dag 15 mei in Leeuwarden tegen Ierland uitkwam, is de ploeg op een plaats gewij zigd: Van Gaans werd op de linksbuiten plaats vervangen door De Kreek. Josef Argauer heeft vijftien spelers ge selecteerd voor de voetbalwedstrijd tegen Nederland, die zondag 26 mei in Wenen wordt gespeeld. De spelers zullen vandaag, woensdag en donderdagmiddag in het sta dion in Wenen trainen, waarna de defini tieve opstelling zal worden bekend ge maakt. Vrijdagavond komen de spelers bij een in Baden (bij Wenen), waar zij gedu rende het weekeinde zullen verblijven. Za terdagmorgen volgt er dan nog een korte training. Volgens Argauer kon Swoboda van de Weense club Austria niet worden aangewezen, daar hij last heeft van een knieblessure. De geselecteerde spelers zijn: doelverde- digers: Schmied (Vienna) en Engelmeier (Vienna); backs en middenlinie: Kozlicek (Wacker), Stotz (Austria, Wien), Wolf (Wacker), Barschandt (Wiener Sportklub), Hanappi (Rapid) en Koller (Vienna). Voorspelers: Halla (Rapid), Dienst (Ra pid), Buzek (Vienna), Walzhofer (Vienna), Körner 2 (Rapid), Haummer (Wacker) en Schleger (Austria, Wien). In de „Sportkroniek", het officieel or gaan van de KNVB, heeft het KNVB-be stuur een verklaring gepubliceerd over het „geval P. v. d. Kuil", zoals men boven het bericht zette. Deze verklaring luidde als volgt: „In verband met onjuiste berichten over de handelingen van de K.C. respectievelijk een tweetal leden daarvan, acht het bonds- bestuur het gewenst de volgende ver klaring af te geven: Uit het onderzoek is bewezen, dat de heren Hoolboom en Pellikaan de gedachte hebben gehad een niet gewonde speler tij dens de wedstrijd te laten vervangen door een reserve-speler om daardoor de kans op winst te vergroten en dat deze zaak is besproken met de speler Timmermans. Op grond van dit feit achtten het bonds-, bestuur zowel als het selectiebestuur be taald voetbal het ongewenst genoemde heren in de K.C. te handhaven. Ten aanzien van het geval Bosselaar in de wedstrijd Nederland-Duitsland, staat vast, dat de arts van het Nederlandse elf tal het medisch niet verantwoord achtte dat Bosselaar doorspeelde. Om deze rede nen werd hij vervangen. De speler Timmermans werd in de wed strijd Duitsland-Nederland, die op 14 maart 1956 in Düsseldorf werd gespeeld, ver vangen omdat hij geblesseerd was. Voorts is uitgemaakt, dat beide genoem de heren geen voorstellen hebben gedaan noch hebben gesproken over het moeilijk bespeelbaar maken van het terrein van het Olympisch stadion". Woensdagmiddag wordt op Duindigt de eerste ren voor amatrices gehouden. De ge wichten zijn wel wat ongelukkig uitgevallen voor de dames, want Aquavit en Heraut dragen zelfs 87 en 85 kg. Daar de amatrices deze gewichten lang niet halen, zullen de trainers deze paarden vermoedelijk niet laten lopen. De verwachting is dat Clemen- ceau deze ren zal winnen, voor Friar's Delight en Roddelaar. Een bescheiden veld 2-jarigen completeert het renprogramma. Hoewel het merendeel debuteert, komen uit de training toch vol doende berichten voor een beoordeling. Op grond hiervan gaat de aanbeveling naar Paljas, die beter wordt geacht dan Qua Droon en Lady Drury. Over de slechts 1000 meter lange afsatnd zijn echter verrassingen niet uilgesloten, vooral als de start niet te best gelukt. Bij de dravers gaat de meeste belangstel ling uit naar de internationale Sir Messidor- prijs. De terugkeer van Romeo Spencer was vorige week indrukwekkend. Zonder slag of stoot liet hij een veld van grote klasse gemakkelijk achter zich. De taak van de heftige hengst is nu moeilijker, maar op nieuw wordt hij als eerste aan de finish verwacht, voor Rhea Hollandia en Narciso van Zora. De leerlingen van Geersen hebben het met Rina Gay en Roi d'Or weer voor het zeggen. Daar eerstgenoemde sneller is, wordt zij ondanks haar handicap als de favoriet getipt voor haar stalgenoot en de outsiders Toomel D en Sir Heny. Hoewel Valencia door haar overwinning te Mereveld 40 meter extra belasting krijgt, zal zij in het openingsnummer weinig moeite hebben om dit veld te kloppen, waarin Vainqueur en Victor Hanover nog als de besten worden gezien. Het blijkt steeds meer dat de 3-jarige crack Vaja Con Dios één gebrek heeft en wel on voldoende uithouding. Niettemin staat zij weer zeer gunstig en kan onder deze con dities revanche nemen op de sterke Reine du Maire, die haar verrassend sloeg. Uit het 16 paarden tellende veld in de Spencer-prijs is een keuze niet gemakkelijk, maar hoewel enige weken geleden ligt de prachtige overwinning van TOsca nog goed in het geheugen. Geersen heeft de grote merrie eindelijk „gevonden", zodat zij bij een repetitie zelfs gemakkelijk kan winnen. Soficn B en Sally's Bertha zijn de overige kandidaten. De uitgestelde partij uit de eersite ronde van het zonetoernooi in Dublin tussen Alexander en Plater is gewonnen door Alexander De resultaten van de afgebroken partijen uit de vijfde ronde luidden: Sten- borgPachman 01, Van Scheltinga— Catozzi remise; DunkelblumBenko 01, PlaterSchmid 01. De uitslagen van de zesde ronde luidden: ConradyWalther 01, SchmidGustolisi remise, O'SullivanPlater 01, Benko Alexander 10, DreyerDunkelblum remi se, CatozziLlado remise, Pachman'Van Scheltinga 10, GligoricStenborg 01, FairhurstDurao 01. De zevende -onde: DuraoConradi remise; StenborgFairhurst remise; Van Scheltinga Gligoric 01; LladoPachman 01; Dun kelblumCatozzi 10; AlexanderDreyer afgebroken; PlaterBanko remise; Gustolisi —O'Sullivan afgebroken; WaltherSchmid remise. Na de zevende ronde luidt de stand: 1. Pachman 7 pnt.; 2. Banko 6 pnt.; 3. Schmid 5 pnt.; 4. Gligoric 4',4 pnt.; 5/6. Alexander en Gustolisi ieder 4 pnt. en 1 afgebr. partij; 7/8. Durao en Fairhurst elk 4 pnt.; 9/11. Dun kelblum, Stenborg en Walther elk 314 pnt.; 12/13. Llado en Plater ieder 3 pnt.; 14. Van Scheltinga 214 pnt.; 15. Dreyer D4 pnt. en 1 afgebroken partij; 16. Catozzi 114 pnt.; 17. Conrady 14 pnt.; 18. O'Sullivan 0 pnt. en 1 afgebroken partij. De wedstrijd in de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal tussen Zwitserland en Schotland is door de Schotten gewonnen met 2-1. Bij de rust was de stand 1-1. De stand is: Schotland 2 2 0 0 6-3 4 Zwitserland 2 0 113-41 Spanje 2 0 114-61 ADVERTENTIE tmnao TOBACCO COMPANY Evenals in de eerste etappe van de Ronde van Italië werd ook op de derde dag, van Verona naar Ferrara, in bijzonder hoog tempo gereden. Een gemiddelde van 45 km. per uur over 173 km. bood weinig kansen aan eventuele vluchtelingen en zo gebeurde het dat pogingen van Vannitsen, Gervasoin en Chacun in het begin van de etappe op niets uitliepen. Bij Modena, (100 km.) was het peleton nog geheel intact en 10 km. verder, bij Nonantola, won Van Steenber gen de eerste vliegende etappe. Even verder trachtten Cervasoni, Iturat en Fini op hun beurt aan de grote groep te ontsnappen, een korte periode lieten de „groten" het drietal gaan, waarbij Iturat kans zag de tweede vliegende etappe te winnen. Onder leiding van de Franse ren ners evenwel vond het peleton spoedig weer aansluiting met de drie vluchtelingen, zodat de 118 gestarte renners vrijwel gelijk op de wielerbaan in Ferrara arriveerden. Een felle eindsprint bracht de zege aan Poblet, die op de laatste meters Van Steen bergen passeerde en de Belg tenslotte met een halve lengte versloeg. In het grote pe leton, dat ex aequo als 14de werd geklas seerd, bevonden zich alle Nederlandse deelnemers met uitzondering van Donker. Deze kwam met enkele Italianen met een achterstand van ongeveer tien minuten aan de finish. Het algemeen klassement luidt na de derde etappe: 1. Bobet (Fr.) 8.54.47; 2. Po blet (Sp.) 8.5.14; 3. Gaul (Lux.) 8.55.24; 4. Fornara (It.) 8.55.36; 5. Fabgri (It.) 8.55.45; 6. Géminiani (Fr.) 8.5621; 7. Defi- lippis (It.) 8.56.37; 8. Baldini (It.) 8.56.39; 9. Rolland (Fr.) 8.57.03; 10. Moser (It.) 8.57.13; 11. Favvero (It.) 8.57.16; 12. Nen- cini (It.) 8.57.19; 13. Gismondi (It.) 8.57.21; 14. Impanis (België) en Barbotin (It.) 8.57.37; 16. Maule (It.) 8.57.40; 17. Carlesi Het Nederlandse twaalftal, dat zondag 26 mei op het AFC-terrein in Amsterdam tegen België speelt, is als volgt samengesteld: Aanval heren: Munnikes (Luto, Amsterdam); Van Lunteren (Rhoda, Amsterdam), dames: M. Tit (Allen Weerbaar, Amsterdam), R. van Leeuwen (Die Haghe, Den Haag). Mid den heren: Bos (HKV, Den Haag), Zwaans- dijk (HKV, Den Haag), dames: A. Zwaans- dijk (HKV, Den Haag), H. Merk (Het Zui den, Rotterdam). Verdediging heren: Jans- sens (Westerkwartier, Amsterdam) De Vries (Westerkwartier, Amsterdam), dames: L. Veenekamp (Westerkwartier, Amster dam), An Koper (Westerkwartier, Amster dam). Reserves heren: De Kip (Westerkwartier, Amsterdam) Kindt (Het Zuiden, Rotterdam). Teneinde tot een spelpeilverbetering te komen heeft het bestuur van de Konink lijke Nederlandse Honkbal Bond bepaald dat het volgende seizoen zal worden ge start met een hoofdklasse. In deze klasse zullen de nummers 1 tot en met 4 in de eerste klasse afdeling A. en B. van de competitie 1957 worden opgenomen. De nummers 5 tot en met 7 blijven in de eer ste klasse opgenomen, welke klasse zal worden aangevuld met de kampioenen in de Overgangsklasse, welke kampioenen de plaatsen zullen innemen van de eerste klasse negentallen die in de competitie 1957 als -nummer laatst in de eerste klasse eindigen. De volledige promotie-degradatierege ling 1957 luidt: I. a. De nummers 1 tot en met 4 van de eerste klasse afdeling A. en B. promoveren naar de in 1958 in te stellen hoofdklasse; b. De nummers acht van de eerste klasse af deling A. en B. degraderen automatisch naar de Overgangsklasse. II. aDe kampioenen van de Overgangs klasse afdeling A. en B. promoveren auto matisch naar de eerste klasse; b. De num mers acht van de Overgangsklasse degra deren automatisch naar de tweede klasse. III. a. De kampioenen van do tweede klasse A. tot en met D. spelen een halve competitie om twee plaatsen in de Over gangsklasse; b. De nummers acht van de tweede klasse afdeling A. tot en met D. degraderen automatisch naar de derde klasse. IV. a. De kampioenen van de derde klas se Amsterdam afdeling A., Noord-Brabant en Amsterdam C. spelen een halve compe titie om één plaats in de tweede klasse; b. De kampioenen van de derde klasse Zuidholland afdeling A., Haarlem afdeling B. en 't Gooi/Utrecht spelen een halve competitie om één plaats in de tweede klasse; c. De kampioenen van de derde klasse Haarlem afdeling A. en Amster dam afdeling B. spelen één wedstrijd om één plaats in de tweede klasse; d. De kam pioenen van de derde klasse Zuidholland afdeling B. en Nijmegen spelen één wed strijd om één plaats in de tweede klasse; e. De nummers laatst van alle derde klas sen degraderen automatisch naar de vierde klasse. V. a. De kampioenen van de vierde klas se Amsterdam afdeling A. tot en met C. promoveren naar de derde klasse; b. De kampioenen van de vierde klasse Haarlem afdeling A. tot en met C. spelen een halve competitie om twee plaatsen in de derde klasse; c. De kampioenen van de vierde klasse Zuidholland afdeling A. tot en met C. spelen een halve competitie om twee plaatsen in de derde klasse; d. De kam pioenen van de vierde klasse afdeling 't Gooi/Utrecht, Noord-Brabant en Nij megen promoveren automatisch naar de derde klasse. (It.) 8.57.47; 18. Gerrit Voorting (Ned.) 8.57.52; 19. Cestari (It.) en Chacon (Spanje) 8.58.08; 37. Wagtmans (Ned.) 8.59.51; 43. Van Est (Ned.) 9.00.25; 48. Kersten (Ned.) 9.00.43; 65. Nolten (Ned.) 9.01.56; 68. De Groot (Ned.) 9.02.02; 85. Van de BrekeJ (Ned.) 9.03.27; 104. Donker (Ned.) 9.11.40. De uitslag van de derde etappe luidt: 1. Poblet (Spanje) 3 uur 27 sec. (gemid delde snelheid 45,582 krn./u. 2. Van Steen bergen (België) z.t.; 3. Favero (It.) z.t.; 4. Guerrini (It.) z.t.; 5. Carlesi (It.) z.t.; 6. Impanis (België) z.t.; 7. Monti (It.) z.t.; 8. Calvi (It.) z.t.; 9. Benedetti (It.) z.t.; 10. Velucchi (It.) z..; 11. Famtini (It.) z.t.; 12 Strehler (It.) z.t.; 13.Fini (It.) z.t. Daarna volgde een grote groep renners met dezelfde tijd. Van de „Haarlem"-ploeg, die deelnam aan de regionale wedstrijden in Amster dam heeft vooral Lagendijk een opmerke lijk succes kunnen boeken. Het werd wel iswaar geen overwinning voor deze atleet op de 400 m.„ maar de 52.2 sec. waarmede hü op die afstand de tweede plaats innam, was heel goed te noemen en houdt onge twijfeld een belofte voor de toekomst in. Snijders won in de matige tijd vap 4 min. 21 sec de 1500 m. B, waarbij wel aangete kend dient te worden, dat hij tijdens deze race geen tegenstand van betekenis kreeg te verwerken, hetgeen zijn tijd natuurlijk ongunstig beïnvloedde. Hartloper won de 100 m. klasse D in 11.8 sec. en in dezelfde categorie kon Eggink een overwinning boe ken op de 1500 m. Tijd: 4 min. 32.2 sec. De Rotterdamse Atletiek Commissie or ganiseerde op de Nenyto-sintelbaan natio nale wedstrijden met een massale deelne ming. Ook hier traden diverse „Haarlem"- atleten op de voorgrond. Bij de junioren vestigde Meuwse bij het vèrspringen de aandacht op zich. Met 6.45 Vz m. won hij dit nummer. Evenals vorige week in Amster dam kwam ook nu Steenbergen op de tweede plaats. Doch met 6.21 m. boekte hij deze keer een aanmerkelijk grotere ach terstand. Vissers toonde thans zijn kunnen op. de 800 m. Na een iets te snelle eerste ronde liet hij een tijd van 2 min. 3.9 sec. afdrukken en dat kan voor een debuut op deze afstand zeer zeker hoopvol geacht worden. Aan deze tijd had Vissers ruim schoots voldoende voor de eerste plaats. Ook Kiwiet deed het weer prima. Want thans won hij de 600 m. junioren B in de fraaie tijd van 1 min. 29.7 sec. De 600 m. junioren C leverde een tweede plaats op voor Weyers in 1 min. 32.2 sec., terwijl Leuwener met 11.48 m de derde plaats in nam bij het kogelstoten junioren C. Van Zijl won het hoogspringen bij de senoren met 1.68 m., hetgeen voor zijn doen overigens vrij matig te noemen is. Doornbosch kwam heel goed voor de dag op de 200 m. horden klasse C. Hij won na een sterk gelopen race dit nummer in 27 sec. en promoveerde hierdoor direct naar de A-ldasse. In de B-klasse kon De Reus het weliswaar niet verder brengen dan een vierde plaats, maar ook voor hem werd een tijd van 27 sec. afgedrukt en dus ook voor hem promotie naar de A-klasse. Op de 1500 m. tenslotte liet Verra er geen twijfel over bestaan, dat hij ook dit jaar in een uitnemende vorm verkeert. Op dit voor hem toch enigszins vreemde num mer noteerde hij een tijd van 4 min. 6.7 sec. hetgeen ruimschoots voldoende bleek voor de eerste plaats. De handbalcompetitie Het reserveteam van Concordia is in de promotiecompetitie handbal voor een plaats in de tweede klasse van het district west-A goed van start gegaan. In Amersfoort werd de kampioen van de afdeling Utrecht, het Amersfoortse AAV met 7—6 geklopt. Met rust leidden de rood-witten door doelpunten van Ed. Nederkoorn, Fred Siere en Ad Stuy met 43. Na de thee toonde Ed Nederkoorn zich produktief en bezorgde de Haarlemse heren een 63 voorsprong. Na 64 werd het door Nederkoorn 74. Vier minuten voor tijd brachten de gastheren de stand op 75 en even later op 7—6. Het werd dus nog een benauwde overwinning voor de Concordianen. WEST-DUITSLAND—ENGELAND. De voetbalwedstrijd voor amateurs tussen West- Duitsland en Engeland is geëindigd in gelijk spel 11. De Engelsen hadden bij de rust de leiding met 10. De tafeltennissers uit Brabant hebben wel overduidelijk revanche genomen voor de nederlaag het vorig jaar tegen Kenne- merland geleden. Ditmaal bleven de zuide lijken met niet minder dan 6624 in de meerderheidl. Een fikse nederlaag voor Kennemerland. die vooral veroorzaakt werd door de diverse herenteams, waar van er niet een kon winnen. De hoofdklas sers waren vrijwel machteloos tegen hun gasten en alleen Bert van Wijk slaagde er in een winstpuntje te scoren op Schep, dit overigens slechts met 3028 in de laatste game. De overgangsklassers deden het iete beter en boekten drie tegenpuntcn. Witte- man nam er twee vor zijn rekening en Van de Dries een. Klabou echter kon het niet tot winst brengen. Droevig was het gesteld met de eerste en tweede klassers, die met 90 kansloos wer den verslagen. Misschien hadden Eijking en Boot voor een tegenpunt kunnen zor gen, indien zij in hun laatste wedstrijden wat meer geluk gehad hadden. In de derde klasse een fikse zeventwee nederlaag. Winder zorgde hier voor de tegenpunten. De vierde-klassers brachten er bitter wei nig van terecht en verloren met achl-^-één. Baker boekte het tegenpuntje. De aspiran ten verloren ook al met negennul. Bij de dames was het een heel wat pret tiger situatie. De drie teams wonnen alle. Corry Schuyt was in het eerste team pri ma in vorm en bleef ongeslagen. Jo Baren- dregt won tweemaal en Nan Simon zorgde voor het zesde punt. In het tweede team bleef Truus Vasen ongeslagen. Nel Ver meulen en Letty van der Putten konden er elk een punt aan toevoegen. In het der de team speelde Ria Smit een uitstekende wedstrijd. Zij zegevierde driemaal. Wil Philippo deed ook behoorlijk werk met twee overwinningen en Francien Leuven maakte er zesdrie van door eenmaal te winnen. Vast staat zonder twijfel, dat Kennemer land niet zo sterk mogelijk uitkwam. Maar hier moet toch tegenover gesteld worden, dat het spelpeil in Brabant belangrijk sneller gestegen is dan in Kennemerland. In Venetië Mevrouw Van der Veen heeft in de zesde ronde van het zone-schaaktoernooi in Vene tië voor dames haar eerste overwinning be- haeld. Zij speelde met wit tegen de Britse mevrouw Bruce. Mevrouw Roodzant was vrij. De uitslagen uit de zesde ronde waren: mevr. Benini (It.)—mevr. Chaude de Silans (Fr.) afgebr.: mevr. Pritchard (G.B.)—mevr. Cifuentes (Sp.) 1-0; mevr. Lazarevic (Joé- gasl.)mevr. Nedeljkovic (Joegosl.), afgebr. mevr. Rinder (Did)mevr. Kattinger (Oos- tenr.) 1-0, mevr. v. d. Veen (Ned.)--mevr. Bruce (G.B.) 1-0. De stand is: l' mevr. Pritchard (G.B.) 5 punten (6 partijen), 2 mevr. Nedeljkovic (Joegosl.) 4'A p. plus 1 afgebr. partij (6), 3 mevr. Lazarevic (Joegosl.) 4 p. plus 1 afge br, partij (5), 4 mevr. Rinder (Did) 314 p. (5), 5 mevr. Chaude de Silans (Fr.) 3 p. plus 1 afgebr. partij (5), 6 mevr. Benini (It.) 2]A p. plus 1 afgebr. partij (6), 7 mevr. Rood zant (Ned.) VA p (5). 8 mevr. Kattinger (Oostenr.) VA p. (6), 9/10 mevr. Cifuentes (Sp.) en mevr. v. d. Veen (Ned.) 1 p. (5), 11 mevr. Bruce (G.B.) 'A p. (6). Zevende ronde: mevrouw Kattinger (Oost.) mevrouw A. van der Veen (Ned.) remise; mevrouw Nedeljkovic (J.sl.)mevrouw Rinder (Did.) 10, mevrouw Cifuentes (Sp.) —mevrouw N. Lazarevic (J.sl.) 0—1, me vrouw Chaude de Silans (Fr.)—mevrouw Pritchard (G.B.) 01, mevrouw Roodzant (Ned.)mevrouw Benini 01. De uitslagen van de afgebroken partijen uit de zesde ronde, die inmiddels zijn uitge speeld zijn: mevrouw Chaude de Silans— mevrouw Benini remise; mevrouw Lazarevic —mevrouw Nedeljkovic 1—0. Na de zevende ronde luidt de stand: 1. mevrouw N. Lazarevic 6 pnt. uit 6 part.; 2. mevrouw Pritchard 6 pnt. uit 7 part.; 3. mevrouw Nedeljkovic 5'i pnt.: 4. mevrouw Benini 4 pnt.; 5/6. mevrouw Chaude de Si lans en mevrouw Rinder VA pnt. uit 6 part.; 7. mevrouw Kattinger; 8/9. mevrouw C. Roodzant en mevrouw A. van der Veen VA pnt. uit 6 part.; 10. mevrouw Cifuentes 1 pnt. uit 6 part.; 11. mevrouw Bruce (G.B.) Vt pnt. uit 6 partijen. De Oostenrijkse Voetbalbond heeft de finitief toestemming verleend voor uitzen ding in Oostenrijk en Nederland van de interland voetbalwedstrijd Oostenrijk- Nederland, die zondag in Wenen wordt ge speeld. De tijd van deze -uitzending is 16.25 tot 18.15 uur. Commentator is ir. A. van Emmenes.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 10