Koningin en Prins te Stockholm verwelkomd door Zweeds vorstelijk paar OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER Duizenden wuifden vertrekkende loggers vanmorgen vaart wel cfc Eisenhower niet naar Indonesië Frankrijk zou boycot van het Suezkanaal toch opgeven Stockholm in feesttooi juichte Koningin en Prins toe Eén trawler liet in IJmuiden verstek gaan uit sportiviteit Slechts Kans op nachtvorst T andartsenconflict Minister dringt aan op arbitrage Arrestatiebevel tegen prof. Sumitro Aankomst op Kallinge DE HARINGVLOOT LIGT IN ZEE J. C. Aschoff burgemeester van Rozenburg Sinds 1949 wethouder van financiën van Veisen Twee doden in het verkeer Verkeersongelukken DIT JAAR: 416 personen i De Braai veroordeeld tot 6 jaar met aftrek 'm Vliegtuig neergestort, vier Amerikanen omgekomen Het woord is aan 71e JAARGANG No 264 DINSDAG 21 MEI 1957 302e JAARGANG No 112 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, TeL 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 et, p. kwartaal 7.65, £r. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Om twaalf uur vanmiddag hebben Koningin Juliana en Prins Bernhard voet aan wal gezet in een feestelijk versierd en zonovergoten Stockholm, geestdriftig toegejuicht door de tienduizenden, die samengedromd waren op de kade bij de „Logardstrappan", waar de leden der Zweedse koninklijke familie haar vorstelijke gasten hartelijk welkom heetten, de met de Zweedse koningssloep „Vasaorden" van de „Zeven Provinciën" naar de aanlegsteiger voor het koninklijk paleis in de Zweedse hoofdstad waren gevaren. De sloep meerde aan de kade voor de „Logardstrappan", nadat salvo's van saluutschoten hadden geklonken en het Wilhelmus was gespeeld. Op een rood bekleed vlot, aan beide zijden geflankeerd door bloemstukken, had de eerste ontmoeting plaats tussen de koninklijke families. Koning Gustaaf en Koningin Louise stonden daar met prinse Sibille, de kleine kroonprins Gustaaf en de vier jonge prinsessen Margaretha, Brigitta, Désirée en Kristiria. Koningin Juliana kwam lachend uit de sloep, die door zeven paar adelborsten was geroeid. Zij omhelsde Koningin Louise, alle prinsessen en ook de kleine kroon prins. Na cle begroeting door de koninklijke familie werd een aantal autoriteiten aan de Koningin en de Prins voorgesteld. Onder hen waren de rijksmaarschalk de voorzitters van de twee Kamers van de Rijksdag, minister-preisdent Erlander en vele leden van de regering, de gouverneur van Stockholm en diplomaten de Nederlandse ambassade. van Doffe kanonschoten hadden reeds in de vroege morgenuren over Stockholm ge klonken, ten teken, dat de Nederlandse kruiser met Koningin Juliana en Prins Bernhard in aantocht was. De eerste militaire ceremonie, aan het bezoek verbonden, had in alle vroegte plaats op grote afstand van de stad. Om even over zes kwam het Nederlandse es kader, bestaande uit de kruiser „Zeven Provinciën", en de torpedobootjagers „Friesland" en „Rotterdam", in zicht van het lichtschip „Almagrundet", op enkele mijlen voor de scherenkust van Stock holm. Hier werden de schepen tegemoet gevaren door de Zweedse torpedobootja gers „Halland" en „Smaaland", die het eerste welkomstsaluut afvuurden. Heli kopters met persfotografen cirkelden bo ven de schepen toen de bemanning zich aan de reling presenteerde. De „Zeven Provinciën" had de standaard van Ko ningin Juliana in top. De Zweedse torpedo bootjagers voerden ook de Nederlandse driekleur in de mast. Begeleid door de Zweedse schepen be gon het Nederlandse eskader daarna zijn tocht naar de hoofdstad. Een groep straal jagers cirkelde op vijfhonderd meter hoog te boven de schepen. De vliegtuigen bleven de schepen op hun vaart langs de talloze eilanden vergezellen. Dicht bij Stockholm kwamen er tweehonderd straaljagers bij. De „Zeven Provinciën" beantwoordde deze begroeting met een saluut van 21 schoten uit zijn acht Zweedse Boforska- nonnen. Deze werden weer beantwoord door een gelijk salvo, afgevuurd door de kustbatterijen van het fort „Oscar Fre- deriksborg", dat vóór de stad Stockholm is gelegen. Toen het Nederlandse eskader het fort naderde, stond er een erecompag- nie opgesteld van de kustartillerie van Vaxholm. De eerste vertegenwoordiger van de Zweedse koninklijke familie, die Koningin Juliana en Prins Bernhard welkom heette, was prins Bertil, die om kwart over negen aan boord van de „Zeven Provinciën" kwam bij Saxarfjaerden. Prins Bertil en de Nederlandse ambas sadeur in Zweden, dr. J. Visser, waren om acht uur met een motorboot van de Zweedse marine uit Stockholm vertrokken om het Nederlandse eskader tegemoet te varen. Er stonden toen reeds duizenden belangstellenden te wachten bij de „Lo gardstrappan" voor het koninklijk paleis en ook op de kaden in de omgeving wacht ten dichte drommen op het ogenblik dat de vorstelijke bezoekers zich met de ko ninklijke sioep „Vasaorden" van de kruiser DJAKARTA (UP) President Eisen hower heeft de derde uitnodiging van pre sident Sukarno, een bezoek aan Indonesië te brengen, afgeslagen, aldus wordt uit betrouwbare bron in de Indonesische hoofdstad gemeld. Officieel is meegedeeld, dat de Ameri kaanse ambassadeur John Allison maandag aan president Sukarno op het paleis van de president in Bogor, 70 kilometer ten zuiden van Djakarta, een persoonlijk schrijven van Eisenhower, gedateerd 7 mei, heeft overhandigd. De Amerikaanse ambassade en het Indo nesische ministerie van Buitenlandse Za ken weigerden enig commentaar op de brief te geven, maar Indonesische en diplo matieke kringen zeggen, dat Eisenhower in zijn schrijven Sukarno heeft doen weten, dat hij de uitnodiging om een bezoek aan diens land te brengen, niet kan aanvaarden. Het Indonesische nieuwsagentschap An- tara bericht dat Eisenhower als veront schuldiging daarvoor „zijn gezondheid" heeft opgegeven. 5ot*»^*XX»"XV)rr>orr*«vrxW>XlCCOOOOCOOaSCOCeöCOCCOCOCXX> VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Wisselende bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend matige noordelijke wind. Een kleine kans op lichte nachtvorst. Morgen ongeveer dezelfde temperaturen als van daag. Volledige weerrapporten op pagina twee DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S naar de „Logardstrappan" zouden be geven. Toen de „Zeven Provinciën" de binnen haven invoer, gaf de Zweedse luchtmacht een indrukwekkende vertoning. Bijna 200 straaljagers gierden over de kruiser heen, een schouwspel dat door tien duizenden Stockholmers werd gadegesla gen. Tijdens deze demonstratie stonden de Koningin, Prins Bernhard, Prins Bertil van Zweden en de Nederlandse ambassadeur op de brug van de „Zeven Provinciën". De minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid heeft zich schriftelijk gewend tot de organisaties van algemene zieken fondsen en tot de Maatschappij tot Bevor dering der Tandheelkunde. Minister Suur- hoff geeft partijen dringend in overweging de tussen hen gerezen moeilijkheden door arbitrage tot een oplossing te brengen. De minister gaat er van uit, dat de tandartsen dan onverwijld hun werkzaamheden voor de ziekenfondsen zullen hervatten. DJAKARTA (ANP) De Indonesische militaire autoriteiten hebben een ar restatiebevel uitgevaardigd tegen de oud minister van Financiën, prof. Sumitro Djo- johadikusomo, op beschuldiging van cor ruptie. ADVERTENTIE GAAT U VERHUIZEN? Loop niet onnodig risico, maar laat u goed verhuizen. Vraag ons eens inlichtingen F. DAMIAANS EN ZN., Zijlvest 41, Haarlem - Tel. 12456 - 14155 - 22279 Bij haar aankomst op de luchtbasis van Kallinge in Zweden, werd Konin gin Juliana begroet door de gouver neur van de provincie, Erik von Heiand (ANP Telefoto) SCHIPPER KEES KUIT van de KW. 6 „Vertrouwen" was vanmorgen in IJmuiden de eerste, die de motor van de Meerburg-logger op „volle kracht achteruit" kon zetten, om met de KW. 7 „Arend" als tweede in het kielzog van de zuidzij de vissershaven in te draaien. Even na tienen waren de eerste schepen van de Kat- wijkse haringvloot buiten en duizenden mensen op de kant hebben de uitvarende schepen vaarwel gewuifd. De eerste ploeg kwam van de zuidzij los: de helft van de 38 loggers ongeveer en tot een uur of elf liep het ene schip na het andere op de monding van de pieren toe. Van de vijf trawlers en trawlloggers, die mee zouden gaan, is er één uit de jagerij teruggetrokken en wel de „Arie Ouwehand" KW. 122: schipper Kees Dubbelaar vond het op het laatste moment niet sportief om met dit soort schip aan de race deel te nemen en hij vreesde bovendien moeilijkheden met de bemanning, met welk standpunt de reder akkoord ging. Tot burgemeester van Rozenburg is met ingang van 1 juni benoemd de heer J. C. Aschoff, wethouder van financiën der ge meente Velsen. De heer J. C. Aschoff is geboortig uit Nijmegen (4 maart 1916). Hij studeerde voor onderwijzer aan de Haarlemse Kweekschool en was van 1936 tot 1945 als zodanig werkzaam aan de lagere school met de Bijbel aan de Frans Netscherlaan te Santpoort. Na de bevrijding ging de heer Aschoff in de journalistiek en was Haarlems redacteur van het dagblad Trouw. In 1949 werd de heer Aschoff, die lid van de gemeenteraad van Velsen is, be noemd tot wethouder van Financiën van deze gemeente, welke functie hij tot op heden heeft bekleed. De pas benoemde is voorts ouderling van de Nederlands-Her vormde gemeente in Santpoort en lid van de Christelijk-Historische Unie. Nabij de Oude Postbrug in de hoofd straat te Sassenheim is de veertien jarige W. F. Hofstra uit die gemeente, toen hij met zijn fiets de weg overstak, door een uit de richting Leiden naderende per sonenauto aangereden. Tijdens het trans port naar een ziekenhuis in Leiden is de jongen overleden. Bij het oversteken van de Vondellaan te Utrecht is de 65-jarige voetgangster E. de Groot door een autobus aangereden. Het slachtoffer is later in het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht over leden. Zij was zonder op het verkeer te letten de weg overgestoken, waardoor de chauffeur van de bus. geen kans meer zag tijdig te remmen. Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 416 personen, van wie 83 kinderen. DJAKARTA, (ANP) Het landgerecht te Maöjalengka heeft de Nederlander H. de Braai, die terecht heeft gestaan op beschul diging van subversieve activiteit tegen de Indonesische regering, veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes jaar, met aftrek van de drie en een half jaar. die hij reeds in voorarrest heeft doorgebracht. De eis was tien jaar. ADVERTENTIE in mei hebt u er voordeel bij VAN ALTENA te bellen, en voor de laagste voorjaarsprijs uw kolen te bestellen. TEL. 11716 KLEVERPARK 21 B (Van onze correspondent in Parijs Terwijl Pinëau in New York voor het forum van de UNO, in het onbehagelijke besef niet te weten, of hij zich morgen nog minister van Buitenlandse Zaken zal mo gen noemen, een nieuw diplomatiek offen sief tegen Egypte is begonnen, gingen gis teren in Parijs geruchten, waarvan onder meer het onafhankelijke blad „Le Monde" melding maakt, dat ook Frankrijk zijn daadwerkelijk verzet tegen de Egyptische dictator spoedig zou moeten staken. Franse schepen, die de tolgelden voor het Suezka naal aan de Egyptische regering zouden voldoen, zouden de waterweg invaren na afloop van de debatten in de Veiligheids raad. In officiële Franse kringen wenst men deze geruchten tegen te spreken noch te bevestigen. Niettemin wordt ook hier er kend, dat een permanente boycot van het kanaal noodlottige gevolgen zou kunnen hebben voor de Franse scheepvaart. Het is bekend, dat enkele ministers zich gevoelig hebben betoond voor de economische con sequenties van een voortzetting van een anti-Nasser-campagne, die premier Mollet niet in de laatste plaats door overwegingen van binnenlandse politieke aard zou zijn ingegeven. De algemene indruk in Parijs, die door de kalme en gematigde toon van Pineau's rede in New York schijnt te wor den bevestigd, is dat Frankrijk binnen af zienbare tijd zal zijn genoodzaakt de bond genoten te volgen en, als laatste westelijke mogendheid, zijn verzet tegen Egypte op te geven. Debat geopend NEW YORK (UP) In westerse diplo matieke kringen is gisteren, na het eerste debat over de kwestie van het Suezkanaal in de Veiligheidsraad, de hoop uitgespro ken dat het debat vandaag zal eindigen en De trawlloggers SCH. 171 en SCH. 117 twee van de vier grote kanspaarden waren voor elven eveneens de pieren uit. als laatsten van de ploeg aan de zuidzij en op de trawler Burgemeester Heusdens VL. 27 en de Amsterdam IJM. 28 trof men eveneens voorbereidingen tot het vertrek Zoals gewoonlijk stond de kop van de IJmuidense haven zwart van de mensen uit Katwijk was een vloot van 20 autobus sen naar de haven gekomen met ruim 600 matrozen, koks en afhouwers en de hele familie, mitsgaders de burgemeester, de politie en de dominee. De drukte concen treerde zich inmiddels anders dan vorige jaren langs de zuidzij. Uit IJmuiden zijn vanmorgen 38 loggers en 4 trawlers vertrokken: de vloot lag tegen twaalven met de koers noordwest in zee onder een stevige vestenbries, die dc zeegang behoorlijk deed oplopen. Uit Scheveninger Vanmorgen zijn ook 52 Scheveningsc- vleetloggers naar zee vertrokken, waarvan echter de SCH. 181 geen gelukkige start heeft gemaakt. Deze logger kwam even buiten de pieren wegens motorschade stil te liggen. De reddingboot heeft vastge maakt en de 181 is later teruggekeerd. De eerste logger vertrok te 7.55 uur en de 52ste passeerde de semafoor te 8.47 uur. En Vlaardingen Het was de VL. 78, het m.s. „Vlaar dingen", schipper Dirk van Rijn, die van ochtend om klokslag zes uur als eerste de Koningin-Wilhelminahaven te Vlaardingen is uitgevaren, onmiddellijk daarna gevolgd door de andere schepen van de Vlaardingse vissersvloot. Binnen een kwartier bevonden alle schepen zich op de Maas. De Vloot werd voorafgegaan door het """'•E' De eerste loggers, met een deel der vlaggen nog in het want, verlaten de IJmuidense haven: koers Hollandse Nieuwe politievaartuig RP-10 met aan boord het comité vlaggetjesdag, dat de schepen tot Hoek van Holland begeleidde, om daar schippers en bemanningen „de zegen en gezondheid" toe te roepen. (Op pag. 5 geven wij een prognose over de haringjacht van dit jaar. Hierin werd nog rekening gehouden met 5 inplaats van 4 uitstomende trawlers). HERIENWEIS (UP). - Vier Amerikaanse officieren zijn maandag om het leven ge komen toen hun kleine vliegtuig op een heuveltop in het Fr-ans-Duitse grensgebied neerstortte. dat er nog geen resolutie zal worden aan genomen. Men acht het waarschijnlijk dat de Veiligheidsraad „als zijn mening te kennen zal geven" dat de onderhandelingen voor een permanente oplossing van de be staande geschillen, dienen te worden her vat. Niemand durft echter hopen dat deze onderhandelingen spoedig zullen worden hervat. Een Franse woordvoerder verklaarde eveneens tevreden te zijn over de eerste dag van het debat, vooral omdat Groot- Brittannië, Cuba en Australië, Frankrijk hebben gesteund. Hij meende dat de nood zakelijkheid van het debat wel aangetoond was door het feit dat de zaak-Suez op de agenda was gekomen, in weerwil van het Russische verzet. De Franse woordvoerder zei verder- dat de Russische ambassadeur Sobolev „een gevaarlijke kwestie" te berde had gebracht door zijn verklaring dat Frankrijk de Is raëlische provocaties in het Nabije Oosten gesteund heeft, en dat de Israëlische po ging een proefschip door het Suezkanaal te sturen, gevaarlijke consequenties zou heb- b. Dit betekent dat reeds besloten is het zenden van een Israëlisch proefschip op te vatten als een provocatie. Dat is een gevaarlijke opvatting. Verder wees hij nog op „de grote overeenkomst" tussen de Egyptische en Russische verklaringen". Veelzeggende tegenspraak Een Israëlische woordvoerder sprak van „veelzeggende tegenspraken" in de Russi sche verklaring. „Eerst verklaarde Sobolev dat het Suezk.>naal vrij wordt gebruikt door ieder die het gebruiken wil en toen noemde hij het Israëlische voornemen om schepen door het kanaal te laten varen, een onderneming met gevaarlijke conse quenties". (Reuter) Pineau gaat vandaag naar Washington voor besprekingen met zijn Amerikaanse ambtgenoot. Dulles. Pineau heeft om het onderhoud gevraagd. De we kelijkse persconferentie van Dulles zal vervallen. Meten met twee maten Het werkelijke do^l van Frankrijks be roep op de raad, aldus zei Pineau in de Veiligheidsraad, is om vast te stellen of de UNO opnieuw twee regels geven - een voor de landen die zich steeds aan haar beslui ten houden en een andere voor de landen die ze ongestraft naast zich kunnen neer leggen" Het zou logisch geweest zijn, wan neer er na de vrijmaking van het kanaal besprekingen tussen Egypte en de gebrui kers waren gehouden over de toepassing van de aangenomen zes beginselen. In plaats daarvan kwam Egypte met een ver klaring die, wat er ook over gezegd is, „niet in overeenstemming is met de resolu tie van de Veiligheidsraad van 13 oktober" Het is duidelijk, dat Egypte van plan is de conventie van 1888 naar eigen believen te interpreteren wat betreft het toelaten of weren van bepaalde landen. Ook bij de vaststelling en het gebruik van de tolgel den kan Egypte naar Pineau's mening doen wat het wil. Hoe lang, zo vroeg Pineau zich af, zullen de landen die nu besloten hebben het tolgeld „onder voorbehoud" aan Egypte te betalen, dat moeten doen? Vol gens een Frans spreekwoord duurt niets langer Jan het tijdelijke. ADVERTENTIE George Henry Lewes: Wetenschap is de stelselmatige ordening der ervaring. 99 99 BARTElJORISSTR HAARLÏM.ë IEL GG9 FERD B0LSTR. 48 fi DaM Til 717162 Gabardine Damesoantalons De tijd waarin politieke machthebbers hardnekkig poogden, de wetenschap te remmen in haar ontwikkeling, juist toen deze een buitengewoon belangrijke fase doormaakte, ligt al drie of vier eeuwen achter ons. De politiek was toen nog bang voor de wetenschap, waarin zij - misschien slechts instinctief - een macht zag die haar op den duur wel eens zou kunnen over vleugelen. Die toestand heeft zich intussen grondig gewijzigd. De techniek is een alles-beheer- send element in onze samenleving gewor den en de politieke machthebbers hebben daaruit de voor de hand liggende conclusie getrokken dat de wetenschap, voor zover deze de moeder van die techniek is, voor hen van groot nut kan zijn bij het leiden der nationale gemeenschappen. Sedert de uitvinding van het buskruit is de bewape ning meer en meer een technische aan gelegenheid geworden en in het tijdperk van elektronen en atoomsplitsing wordt zij dagelijks in grotere mate een wetenschap pelijke aangelegenheid. Aangezien bewape ning nog altijd een factor van de aller grootste betekenis is in de gedachtenwereld der politieke machthebbers, is de band tussen staatkunde en wetenschap hierdoor buitengewoon nauw geworden. Men zou deze gang van zaken in een goed-geordende, democratisch geregeerde samenleving slechts kunnen toejuichen, want alle wetenschap gaat uit van het streven naar verrijking van het menselijk leven. Maar helaas is onze huidige samen leving niet goed-geordend, en ook kan men niet zeggen dat zij overal en in alle op zichten democratisch wordt geleid. Dat betekent dat zich gemakkelijk omstandig heden kunnen voordoen waarin het gebruik dat de staatkunde van de wetenschap maakt, een misbruik wordt. De atoombom is totdusver het eclatantste voorbeeld daar van geweest. Maar de geleerden rusten niet, en even min zij die een heilloze toepassing weten te bedenken van alle heilzaam bedoelde uitvindingen en ontdekkingen der geleer den. In dit opzicht is met de vervaardiging van waterstofbommen en andere kern wapens het laatste woord dan ook niet gesproken. Geleerden in verschillende lan den houden zich sedert enige tijd bezig met onderzoekingen waarvan de vruchten - als ze in handen vielen van despotische rege ringen of van regeringen die zich op enigerlei wijze aan hun verantwoordelijk heid tegenover hun kiezers weten te ont trekken - voor de mensheid de rampzalig ste gevolgen zouden kunnen hebben. Ze zouden de mensheid niet uitroeien, zoals een flinke hoeveelheid atoombommen zou doen, maar ze zouden die mensheid, in let terlijke zin, veranderen ir redeloos vee. De hier bedoelde onderzoekingen zijn die, waarmee de psychiatrie zich verdiept in de mogelijkheden van beïnvloeding-op-lange- afstand van het menselijk denkvermogen. Die lange afstand kan zowel een plaatse lijke verwijdering als een kwestie van tijds duur zijn Bij de posthypnotische suggestie, waarmee geleerden in de Lovjet-Unie zich vooral schijnen bezig te houden, gaat het om allebei tegelijk, zodat het slachtoffer van de suggestie, zelfs na geruime tijd en ook als hij ver van de hypnotiseur verwij derd is, de hem hypnotisch gegeven bevelen nog uitvoert. In Amerika is een psychiater er in ge slaagd, bepaalde hersencellen (voorlopig nog alleen maar van ratten) zodanig met elektrische stimulansen te bewerken, dat hij bij het proefdier elementaire impulsen als honger en geslachtsdrift naar believen opwekken en bevredigen kon. De geleerde had daarbij een nieuwe therapie voor pa tiënten met beschadigde hersendelen op het oog. maar de duivelse mogelijkheden van zijn ontdekking zijn al dadelijk beseft door een andere Amerikaanse geleerde, een technicus, die verklaarde dat de onderzoe kingen van de psychiater zouden kunnen leiden tot het massaal op een afstand „be sturen" van de menselijke geest. En hij voegde daarbij: „Men hoeft daartoe slechts bij ieder klein kind in de schedel een ont- vangapparatuur voor radiogolven aan te brengen, die vanuit een centrale zender haar impulsen ontvangt." Het is frappant, hoe eenvoudig dat alles tegenwoordig is geworden. Men behoeft „slechts" in de schedel van ieder klein kind een radio-ontvangertje aan te brengen, en het wicht groeit, samen met miljoenen andere zo behandelde wichten, op als een willoos werktuig vin de een of andere machtswellusteling. Dat woordje „slechts" spreekt in dit verband boekdelen. Men draait er zijn hand niet voor om, het mens dom even van zijn denkkracht te beroven en daarmee om te vormen tot een massa waarin geen enkel individu meer over een eigen wil beschikt. Zowel de Amerikaanse als de Russische methode kunnen tot 'dit resultaat leiden. Als we uit dit afgrijslijke nieuws één (Voor vervolg zie pag. 3, eerste kolom)

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1