Gebouw van zeven verdiepingen bij station Heemstede Haarlemse inspecteur voor g.l.o. opent „Gawalo"-tentoonstelling Herziening uitbreidingsplan ontworpen DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Expositie geeft aantrekkelijk beeld van het loodgietersambacht DINSDAG 21 MEI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Reorganisatie Zandvoortselaan A ster kade Uitstekende voorstelling door „Getosa" Duitse expressionisten in de Vislial Clubhuistochten Uitslagen in Haarlemse Cricketbond G.E.B. plante eerste mast voor knipperbollen Bazaar „De gouden week" was een groot succes Oostenrijkse gezant bezoekt Linnaeushof Driehonderd gulden boete wegens dood door schuld De biljartuitslagen in het district Haarlem Geslaagde uitvoering van GIOS in Haarlem Bevolkingsonderzoek t.b.c. in Hillegom en Lisse Mutaties bij Zandvoortse operette-vereniging Zomerprogramma stichting „Touring Zandvoort" UIT STAD EN STREEK Scheepvaart Op het Heemsteedse gemeentehuis ligt gedurende vier weken een ontwerp voor een gedeeltelijke herziening van het uit breidingsplan voor de omgeving van de Zandvoortselaan ter inzage. Het betreft in het bijzonder de noord- rijde van de Zandvoortselaan tussen Or- chideeënlaan en Leidsevaart en het nog niet voltooide gedeelte van de Asterkade. Een vroeger gemaakt uitbreidingsplan voorzag, evenals het thans ter visie liggen de, in de afbraak van de bestaande be bouwing in het genoemde fragment, maar datgene wat er toen voor in de plaats werd ontworpen voldeed in het geheel niet aan de stedebouwkundige eisen welke men aan dit markante punt bij het station Heemstede-Aerdenhout moet stellen. De toenmalige ontwerpers hadden namelijk slechts middenstandsbouw in dezelfde trant als in de aansluitende bloemenbuurt aangegeven en met een verkeerssortering op de Zandvoortselaan was evenmin reke ning gehouden. In het nieuwe uitbreidingsplan waar bij de overige profielindeling nog buiten beschouwing is gelaten is aan de noord zijde van de Zandvoortselaan tussen Or- chideeënlaan en Leidsevaart een vijf meter brede ventweg ontworpen, door een trot toir van ruim een meter gescheiden van de hoofdverkeersweg. Tussen de vijf me ter brede groenstrook langs de geprojec teerde bebouwing en de ventweg komt een trottoir van drie meter breedte. Langs de Zandvoortselaan en een klein gedeelte van de Asterkade is een L-vormig gebouw gedacht van zeven verdiepingen, dat zal bestaan uit meergezinshuizen, win kels, kantoren, showrooms en dergelijke. AMSTERDAM Jongstleden vrijdag werd in New York het bericht bekend, dat de ontvangsten van de K.L.M. over het eerste kwartaal 1957, 25 pet. hoger waren dan in de overeenkom stige periode van 1956. Het vervoer steeg met 18 pet. Dit gunstige bericht bracht al daar een koers van 34 dollar tot stand, overeenkomend met 132 gulden Amster dam. Zaterdag noteerden de aandelen op het Damrak 133 als hoogste prijs. Maandagmorgen werd op de niet-officiële beurs 134 het hoogst gedaan, 's Middags was de opening 136, tegen vrijdag 130, op middenkoers vraag. Deze prijs werd wat te optimistisch geoordeeld en lokte wat aanbod uit, waardoor de koers daalde tot 134.80. In het verdere verloop schommel de de prijs om de 135 gulden. Koninklijke Olies waren fractioneel ho ger op 196.70, de handel was zeer gering. Philips wederom aangeboden en 2 punten lager op 290, Aku zette een punt achter de verliezen van vorige week en kon zich goed handhaven. Unilever ontmoette na een opening van 421 vraag voor Londense rekening, waardoor de koers opliep tot 425, tegen vrijdag 420. Scheepvaartwaarden verdeeld met fluc tuaties van een half percent naar beide zij den. Staatsfondsen nauwelijks prijshou dend. De cultuurwaarden lagen goed in de markt; H.V.A. kon 1 punt verbeteren, de Deli Maatschappij haalde de 1 maal pari- koers (971/2) terwijl Amsterdam Rubber 2 punten aantrok tot 82i/2. Dividendvoorstel De Porceleyne Fles 8 pet. (7 pet.), advieskoers: 111 (110). De in schrijving op 5 pet obligaties 's Heerenloo ad 1 miljoen kreeg bevredigende belan- stelling Prolongatie 3pet. (ANP). NEW YORK Bij een teruglopende omzet deden zich lichte koersstijgingen voor De beste win sten werden genoteerd voor fondsen, die zich niet in de groepen bevinden waarover de gemiddelden worden berekend. Er kwa men wat winstnemingen voor, waardoor de koersstijgingen van enkele der belang rijkste aandelen daalden en andere fond sen kleine verliezen leden. Beginbeurs werd de stemming gunstig beïnvloed door het optimistische verslag, dat president Eisenhower heeft ontvangen van zijn raad van economische adviseurs. Aanhoudende geruchten over sterke in krimpingen van de presidentiële militaire begroting hadden tot gevolg, dat de beleg gers behoedzaam waren ten aanzien van de fondsen, die sterk afhankelijk zijn van het regeringsprogramma. Lukens, het meest de aandacht trekkende fonds dit jaar, fluctueerde hevig en sloot met een koerswinst van anderhalve dollar, na tijdelijk vier dollar boven beginkoers te zijn genoteerd. De olies waren vast in verband met de goede vooruitzichten voor deze industrie. Er was weinig activiteit in de autowaarden. Het industriegemiddelde kwam van 505.60 op 505.98; dat voor spoorwegen van 147.85 op 147.96 en dat voor openbare nuts bedrijven van 74,28 op 74,50. (UP). VA Vo Nederl. *47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U. Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. PhilipsGloeil. nref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater w—w. Slotkoers gisteren 87B/is 90% 191 Vi 348)4 192)4 301)4 297 295 290)4 149 Vk 425)4 252 973)4 196,70 82/4 136,— 172/4 181 284 108 >4 99% 207 163 179/4 183 67% 191 67% 43"/i8 89)4 39)4 Voorbeurs koersen 192 291 425 197,30 136, Daarachter bevindt zich een overdekte parkeerplaats van twintig bij dertien me ter. Op de hoek van de Zandvoortselaan en de Orchideeënlaan is een benzinestation geprojecteerd. De voor de Asterkade, welke dus in- plaats van het bestaande zandpad wordt doorgetrokken, ontworpen bebouwing be staat uit een garage met bovenwoningen met een diepte van 25 meter en een hoogte van tien meter en een blok van twaalf wo ningen over drie woonlagen verdeeld. Een onderdoorgang met garages vormt de aansluiting op het genoemde hoge hoek- blok aan de Zandvoortselaan en geeft toe gang tot de tuinen. De bebouwing aan de Asterkade komt ongeveer negen tot tien meter van de weg af te staan. Deze ruimte wordt als groenstrook gebruikt. De profiel indeling van de Asterkade zelf is eenvou dig en bestaat in hoofdzaak uit een vijf meter brede rijbaan met trottoirs. Bij de Zandvoortselaan buigt de weg enigszins van de brug over de Leidsevaart af. Intussen valt over het tijdstip van de verwezenlijking van dit uitbreidingsplan nog maar weinig te zeggen. De gronden waarop het betrekking heeft zijn vrijwel geheel in particuliere handen en men is in Heemstede huiverig voor onteigeningen. Wel zijn een paar bestaande huisjes onbe woonbaar verklaard. Toch zal men vooral spoed willen maken met het realiseren van het uitbreidings plan aan de zijde van de Zandvoortselaan, omdat dit noodzakelijk is voor de wijziging van de profielindeling van die weg. Het ligt namelijk in de bedoeling de leidingen voor gas, water en elektriciteit, welke zich nu onder de hoofdrijweg bevinden, te ver leggen onder de geprojecteerde ventweg. Daardoor zal men de hoofdrijbaan van de Zandvoortselaan te zijner tijd van een fun dering kunnen voorzien. Er ligt ook nog een wijziging op een uitbreidingsplan voor de noordkant van de Van Merlenlaan ter inzage. Oorspronke lijk was tussen de Burgemeester Van Doornkade en de Heimanslaan een be bouwing van dubbele villa's toegelaten. Gezien de beperkingen welke de villabouw in ruimtelijk opzicht ondervindt viel te vrezen, dat daardoor een bebouwing zou ontstaan welke niet in overeenstemming zou zijn met het karakter van de Van Merlenlaan. Daarom heeft men het uit breidingsplan nu zo gewijzigd, dat ter plaatse slechts een drietal vrijstaande villa(atje)s met ruime tuinen kan worden gebouwd. Ongeveer tegenover de Burge meester Van Doornkade is een tien meter brede weg ontworpen welke eerlang aan sluiting zal geven op de nog steeds niet voltooide Provinciënbuurt. Aan de verschillende opvoeringen, die ook in deze omgeving reeds door amateurs van George Batson's vrolijke en bekende thriller „Boeven en madeliefjes" werden gegeven, zijn er thans door de r.k. toneel vereniging Getosa" in Santpoort opnieuw twee toegevoegd. En wel de beide voor stellingen, waarmee zondag en maandag in zaal „Zomerlust" het winterseizoen van de plaatselijke afdeling der Katholieke Ar beiders Beweging werd besloten. Door de keuze van het stuk is het een vrolijk slot geworden, waarmee de toeschouwers zich bijzonder hebben vermaakt. De inhoud van deze thriller mag voldoende bekend wor den verondersteld, hetgeen een samenvat ting van dé vermakelijke intrige overbodig maakt. Zonder voorbehoud kan worden vastge steld, dat h?t „Getosa" en regisseur C. Jon- gejans in vrijwel alle opzichten is gelukt deze thriller op de vereiste manier voor het voetlicht te brengen. Er was vrijwel de hele avond een bijna tastbare griezelsfeer aanwezig. Bijzonder knap was bijvoorbeeld de manier waarop H. Zwanenburg aan het slot van het eerste bedrijf opkwam, onwe zenlijk grijnzend en met een groot mes in de rug. om dan na enkele wankele schreden fraai „dood te vallen". Zo realistisch ge speeld had ik deze scène nog nooit gezien. De kreet van afgrijzen uit de zaal bewees, dat ook het publiek danig geschrokken was. De heer W. Hogerwerf mag zich er hierbij op beroemen, dat zijn sinister ge speelde Professor eveneens behoorlijk tot alle geheimzinnigheid heeft bijgedragen. Op een geslaagde manier creëerde de auteur ook de figuur Fluffy Pride, een on benullige botaniserende kostschoolonder wijzeres, die toevallig tussen de bende voor letterlijk niets terugdeinzende moorde naars is verzeild geraakt. Want deze Fluffy zorgt telkens voor de bevrijdende lach, waardoor spanning en humor in de juiste verhoudingen bleven bestaan. Zoals men weet is zij het, die door een reeks stommi teiten te begaan juist aan het slot de hele schurkentroep aan de politie kan uitleve ren. Deze grote succesrol werd door me vrouw Van Noordt bijna ideaal vertolkt. Zij typeerde Fluffy voortreffelijk. Deze ty pering werd een der beste, die ik ooit van Fluffy zag. De dames M. Tervoort en J. van der Kolk speelden nog een alleraar digst tweetal van haar pupillen, zodat zij met Fluffy een amusant, levendig en na tuurlijk trio vormden. Ook mej. T. van dér Kolk als Jean Caldwell en A. Lefting als de onscrupuleuze Proctor kunnen op be hoorlijke prestaties terugzien. Jammer was het, dat de van moord verdachte David Brewster in deze bezetting een zwakke plek betekende, terwijl mejuffrouw Ten Bork het eigenlijk als een compliment mag beschouwen, dat haar inborst kennelijk te betamelijk is voor het satanische, moord lustige vrouwelijk bendehoofd, dat zij moest typeren. Voor het overige niets dan lof over een goede voorstelling, die bij het publiek een in alle opzichten verdiend suc ces behaalde. Met een flinke draai aan een afsluiter, waardoor een rood-wit lint werd verbro ken, heeft de Haarlemse gemeentelijke inspecteur van het lager onderwijs, de heer E. J. Lodewijks, vanmorgen in het Wijkgebouw aan de Gedempte Oude Gracht te Haarlem, in aanwezigheid van Haarlemse gemeenteraadsleden, vertegen woordigers van de gemeentelijke bedrijven van Haarlem en enige omliggende ge meenten, van het Gewestelijk Arbeidsbu reau te Haarlem en van tal van genodig den, onder wie vele loodgieterspatroons, de „Gawalo"-tentoonstelling die is voorbereid door de Samenwerkende Loodgieterspa troons-organisaties Haarlem en omstreken, geopend. Tevoren had de voorzitter van de Sa menwerkende Loodgieterspatroons, de heer A. Muller, een kort woord van wel kom tot de aanwezigen gericht, waarbij hij het doel van de tentoonstelling, die op initiatief van de heer J. Coert is ontstaan, uiteenzette. Dit doel was tweeledig: in de eerste plaats belangstelling te wekken bij de jon geren voor het loodgietersvak en verder ook diegenen, die zich niet tot dit vak aan getrokken voelen, een beeld te geven van het loodgietersambacht en alles wat daar aan vast zit. „Het loodgietersvak is een ambacht, dat niet door de machine zal worden verdron gen", zei de heer Muller, die tot slot dank bracht aan alle personen en instanties, die aan het totstandkomen van de expositie hebben bijgedragen, met name de Haar lemse gas-, elektriciteits- en waterleiding bedrijven, alsmede het Provinciaal Water leidingbedrijf van Noordholland. De heer Lodewijks sprak met het oog op het wekken van belangstelling voor het loodgietersvak van een landelijk probleem en herinnerde aan de in 1952 ingestelde commissie voor middenstandsonderwijs, die tot taak had te oncferzoeken of het onderwijs niet in grotere mate zou kun nen worden aangepast aan de dynamische ontwikkeling van de verscheidene am bachten. In 1954 bestond 41 percent van de kandidaten voor het loodgieterspa- troonsexamen uit zoons van loodgieters- patroons. Van allen, die in het vak werkzaam zijn, komt voorts 87 percent rechtstreeks van de lagere school. Vandaar het grote belang, dat het lagere onderwijs bij deze tentoon stelling heeft, aldus de heer Lodewijks, die fcijn toespraak eindigde met de hoop uit te spréken, dat het beroepsonderwijs zal kunnen worden opgenomen in het ge heel van de onderwijswetgeving. Nadat dé tentoonstelling was geopend maakten de genodigden een rondgang over de expositie. In het zaaltje werd op duidelijke wijze een overzicht gegeven van de mogelijk heden voor opleiding tot loodgieter men wil in de toekomst de term „gawalo- monteur" gebruiken en werden ver scheidene produkten getoond van erva ren loodgieters. Aan de wand zijn maquettes, kaarten en foto's ongehangen, die het beeld van de loodgieter cn zijn werk voltooien. De ge hele tijd, dat de tentoonstelling is geopend zijn twee jongens van het leerlingenstel sel van de stichting opleiding Gawalo, waarvan voor Haarlem de heer G. Schip pers consulent is, bezig met het vervaar digen van werkstukken, die een goed beeld geven van de precisie én het vakman schap van het aantrekkelijke ambacht. De tentoonstelling' zal woensdag, donder dag en vrijdag de gehele dag, met korte onderbrekingen voor lunch en diner, ge opend zijn. In aanvulling op het bericht in ons blad van zaterdag, waarin werd medegedeeld, dat B. en W. van Haarlem de raad een krediet van f 4000 hebben gevraagd voor het inrichten van drie tentoonstellingen in de Vishal, kunnen wij thans mèdedelen, dat op vrijdagavond 24 mei de eerste expo sitie van de drie zal worden geopend. Het geldt hier een tentoonstelling van etsen, houtsneden, litho's en tekeningen van Duitse expressionisten, onder meer Beck- mann, Campendonck, Chagall, Grosz, Kirchner gn Kokoschka. die gehouden zal worden van 25 mei tot 25 juni. De tweede tentoonstelling, die van 5 juli tot medio augustus zal worden gehouden, omvat werk van de schilder Kees Verwey. Omtrent de aard van de derde expositie worden nog besprekingen gevoerd. Donderdag 30 mei (Hemelvaartsdag) worden voor de meisjes en jongens van de Haarlemse Clubhuizen wandeltochten gehouden. De afstanden bedragen 10, 15 en 20 km. Des morgens om tien uur wordt gestart van het gebouw van de Haarlemse Jongemannenvereniging. Meer dan drie honderd kinderen zullen deelnemen. Ge wandeld wordt in de richting Bloemendaal. Aan dat clubhuis, dat het best voor de dag komt, zal een wisselbeker worden uitge reikt. CVHW 2 scoorde in Heemstede tegen Haarlem 4 slechts 35 runs, waarvan N. van Loenen 10. G. Ledeboer verrichtte de zeld zame prestatie door alle tien wickets te ne men voor slechts 18 runs. Een prestatie, die des te opvallender is, omdat Ledeboer we gens een blessure.een oog in verband had. Haarlem passeerde het CVHW-totaal voor 6 wickets. Bij de stand 56-8 werd de Haar- lem-innings gesloten. J. Meyer en E. Slagter scoorden elk 13 runs. Bowlingcijfer CVHW: G. Zeeuwe 3-23, G. van Langelaar Sr. 4-21, C. Aronds 1-7. Rood en Wit C won van Rood en Wit B met 55 runs en 2 wickets. B batte eerst en scoorde 41 runs C. P. van Baasbank 20. H. van Son 1-5.H. West 1-7. L. Steffelaar 3-9, F. Kramers 3-2, E. van Liemt 1-1. C scoorde 96-8 (gesloten). E. van Liemt 32, Th. Koot 19, F. Kramers 10, W. Koot 1-13, J Kersten 1-14,0, van Lennep 2-19, F. van Muiswinkel 1-11, C. P. van Baasbank 1-10, D. van Doorninck 1-7, R. van de Burg 1-7. Haarlem 3—BMHC 2 eindigde in een draw. Haarlem 3: 117-9 (gesloten). N. Schenk 44. G. Goossens 37, E. Brongersma 4-42, Ph. Schouw 4-52. BMHC 2: 73-6 (tijd). Ph. Schouw 11, J. P. Schouw 22, P. de Jong li. H. de Jong 18 n.o. W. Feitman 2-26, G. Strik 4-34. Vanmorgen heeft het Gemeentelijk Energiebedrijf op het Houtplein in Haar lem de eerste mast geplaatst voor de knipperbollen bij de beschermde over steekplaatsen. Men verwacht, dat alle masten binnen een week geplaatst kunnen worden bij de oversteekplaatsen in de Grote Houtstraat (Proveniershuis), op het Stationsplein (bij de uitgang van het sta tion) en op het Kcnnemerplein (bij restau rant „Het Bolwerk"). De knipperbollen zullen echter pas aan gebracht worden wanneer B. en W. offi cieel de genoemde oversteekplaatsen als voorrangswegen voor voetgangers hebben aangewezen. Men verwacht, dat één en ander voor het einde der maand zijn be slag zal hebben gekregen. De bazaar ten bate van het bouwfonds van de nieuwe gereformeerde kerk aan de Camplaan te Heemstede, welke verleden week onder het motto „De Gouden Week" in de lokaliteiten onder de in aanbouw zijnde kerk gehouden werd, heeft een voor de organisatoren bevredigend resultaat verkregen. Het bezoek is steeds druk ge weest, waarvan een permanent geanimeer de bazaarsfeer het gevolg was. Een der hoogtepunten vormde donderdagavond het optreden van de Gereformeerde Jeugdband en de „Teenagers", respectievelijk onder leiding van de heer W. Kastelein en me juffrouw G. Volkers, door welke ensembles een aantrekkelijk programma van popu laire muziek en zang werd uitgevoerd. Een andere attractie was de zaterdag middag gehouden puzzelrit voor wielrijders die een overwegend aantal jeugdige deel nemers heeft gekend.Van hen wisten Ineke en Johan Eerenberg de listen en lagen van het voorgeschreven traject met de minste strafpunten te omzeilen, waarvoor zij na afloop van de heer G. Kleinhout,.als orga nisator van deze rally, een bekér en een medaille ontvingen. Zaterdagavond kon de bazaar in aan wezigheid van een groot aantal bezoekers gesloten worden door de voorzitter van het bouwfonds, de heer P. Ingwersen. Na dat spreker zijn dank had betuigd aan allen die zich zoveel moeite hebben getroost „De Gouden Week" te doen slagen, toonde hij zich niet minder erkentelijk tegenover allen, die zulk een groot aantal van de meestuiteenlopende voorwerpen voor de attracties en de verkoop beschikbaar had den gesteld. Behalve het financiële resul taat voor het bouwfonds van de nieuwe kerk, noemde spreker het niet minder be langrijk dat deze bazaar het bewijs heeft geleverd van de onder de gemeenteleden bestaande eensgezindheid en saamhorig heid. Met de vermelding van dit winstpunt verklaarde de heer Ingwersen de bazaar voor gesloten. Maandag heeft de Oostenrijkse gezant in Nederland, dr. Georg Afuhs, in gezelschap van zijn echtgenote een bezoek gebracht aan de Linnaeushof te Bennebroek. De heer en mevrouw Roozen de laatste is een Oos tenrijkse van geboorte hebben de hoge gas ten verwelkomd en hen rondgeleid. De Oos tenrijkse gasten waren vol bewondering over hetgeen zij zagen. Alhoewel de tulpen vrijwel uitgebloeid zijn, biedt de hof veel moois te zien. De seringen zullen spoedig bloeien en op verschillende plaatsen staan en meidoorns in volle pracht. De rhododen drons ontwikkelen zich goed en sommige bloeien reeds. De baggerondernemer S. F. uit Boven- karspel, tegen wie 14 dagen geleden 1 maand gevangenisstraf was geëist wegens dood door schuld is door de Alkmaarse rechtbank veroordeeld tot een geldboete van 300,of 30 dagen hechtenis. Het zou aan zijn schuld zijn te wijten dat op 22 oktober te Venhuizen de 16-jarige Simon de Wit bij het omkantelen van een bagger molen het leven heeft verloren. De uitslagen in de competitie KNBB dis trict Haarlem luidden: Afd. A 1: Exc. Scheiwijck 1Centrum 1 6-0; GroenendaalHof v. Holland 1 3-3; Grben'endaalExc. Scheiwijck 1 0-6; Cen trum 1Exc. Scheiwijck 1 Ö-6. Afd A 2: Exc. Scheiwijck 2Noorden 1 4-2. S'VV 1—Exc. Scheiwijck 2 2-4, Hof v. Holland 2Noorden 1 4-2. Afd. B 1: Vriendenkring 1Haarlem N. 0-8; OVS 1—Suisse 1 8-0. Afd. B 2: Hof v. Holland 3—ADO 1.6-2, Kennemerhof 1TOP 1 6-2, Kennemerhof 1 —Hof v. Holland 3 6-2. Afd. C 1: Duvelshoek 1—Raadhuis 1 8-0, Frans Hals 1—SVV 2 4-4. Afd. C 2: Centrum 2Insulinde 4-4; Ken- nemerland 1Centrum Hmst. 1 1-7; Insulinde Centrum 2 8-0. Afd. D 1 Hof v. Holland 4Kennemerhof 2 5-3: Kennemerland 2Hof v. Holland 4 2-6, OVS 2—Kennemerland 2 4-4, Hof v. Holland 4Kennemerland 2 (barrage) 6-2. Kennemerland 2—Hof v. Holland 4 (barrage) 2-fl Afd. D 2: IVO 1—De Vaart 1 6-2, OVS 3— Suisse 2 0-8. Afd. D 3: De Vaart 2—Frans Hals 2 4-4, SVV 3—IVO 2 3-5. IVO 2—Frans Hals 2 5-3. Afd. D 4: Kruispunt—SVV 4 4-4, ADO 2— Hof v. Heemstede 8-0, KruispuntIrene 1 6-2, Irene 1Hof v. Heemstede 4-4. SVV 4 Hof v. Heemstede 7-1, Irene 1—SVV 4 2-6, Irene 1—ADO 2 6-2. Afd. E 1: Duvelshoek 2ADO 4 4-4, Vrien denkring 2—Advendo 2 2-6, Suisse 4OVS 4 6-2. Afd. E 2 :Kennemerland 3De Vaart 3 3-5, ADO 4Kennemerland 3 2-6, Kenne merland 3De Vaart 3 (barrage) 4-4, De Vaart 3Kennemerland 3 (barrage) 6-2. Afd. E 3: Centrum Hmst. 2Hof v. Hol land 5 5-3; Kennemerland 4ADO 3 2-6; Centrum Hmst. 2Hof v. Holland 5 (bar rage) 4-4, Hof v. Holland 5Centrum Hmst. 2 (barrage) 4-4. Afd. E 4: Noorden 2ADO 5 6-2, Suisse 3 TOP 3 6-2, Suisse 3Noorden 2 0-8. Afd. E 5: TOP 2—Haarlem N. 2 6-2, Irene 2Advendo 2 2-6, Irene 2Haarlem N. 2 6-2, Raadhuis 2TOP 2 1-7, Advendo 2 Irene 2 6-2, TOP 2Irene 2 2-6. Beverwijk Afd. I Parkzicht 1—Excelsior 1 6-2, Schei wijck 2—Parkzicht 1 1-7, Parkzicht 1—Schei wijck 1 6-2, Excelsior 1Scheiwijck 2 8-0, Excelsior 1Parkzicht 1 4-4, Scheiwijck 2 Scheiwijck 1 2-6; Parkzicht 1Scheiwijck 2 6-2, Scheiwijck 1—Excelsior 1 7-1, Scheiwijck 1—Parkzicht 1 4-4, Scheiwijck 2Excelsior 1 4-4. Afd. II: Parkzicht 2Excelsior 3 4-4. Schei wijck 3Excelsior 3 2-6, Excelsior 2Park zicht 2 2-6. Parkzicht 2Scheiwijck 3 6-2, Scheiwijck 3—Excelsior 2 2-6, Excelsior 3— Excelsior 2 8-0, Excelsior 3Parkzicht 2 4-4. Excelsior 2Scheiwijck 3 2-6, Excelsior 3 Scheiwijck 3 3-5, Parkzicht 2Excelsior 2 4-1 Een groot aantal belangstellenden was zondagmiddag aanwezig in de gemeentelijke concertzaal te Haarlem om getuige te zijn van de Jeugduitvoering van GIOS ter ge legenheid van het tienjarig bestaan. Dat niet bij het voorlaatste doch pas na het laatste nummer de aanwezigen aanstalten maakten om hun kleding aan de garderobe te halen, bewijst, dat het gebodene tot het einde de volle aandacht heeft gehad, zodat als zo danig de uitvoering wel geslaagd mag heten. Er waren ook vele goede gymnastiek- nummers te zien, zoals het ringenzw'aaien, de lange mat, de evenwichtsbalk en de brug met ongelijke leggers van de meisjes met keurig afgewerkte oefeningen van zeer goed gehalte. Bij het tremplin-bokspringen lieten de jongens zien, dat zij over veel durf en be hendigheid beschikten. Van de meisjes zagen wij een vlot nummer tremplin-paard- springen, waarbij de goede afwerking op viel. Dit laatste was trouwens ook het geval bij het klassikaal brugturnen van de mid delste meisjes. Door enige storende foutjes was de oefening met vlaggetjes van de meis jes minder geslaagd, terwijl dit soort oefe ningen juist zo'n aardig effect kan maken. Het programma bevatte ook enige vrije lessen, waaronder we kunnen rangschikken die van de kleine meisjes met eenvoudige sprongen over de matten: de oefeningen op en over de banken van de jongste jongens, die in 'n vlot tempo werden uitgevoerd en de partneroefeningen van de grote jongens met aan het slot van hun optreden een paar goed opgebouwde standen. De ingestudeerde oefeningen op muziek mogen eveneens met ere genoemd worden. Een aardig nummer was het optreden van de kleuters, die op een populaire melodie een grote serie vormen lieten zien. Verder zagen we een goede vrije oefening van de jongste meisjes en een vlot :end uitgevoerde knotsoefening van de grote meisjes. Tenslotte nog de ritmische afdeling. Deze afdeling zou ons inziens beter „balletafde ling" genoemd kunnen worden, omdat de uitgevoerde bewegingen en houdingen te plastisch en te statisch waren om ze ritmi sche gymnastiek te kunnen noemen. Wat niet wegneemt, dat wat deze jeugdige meis jes hebben laten zien, zeker de moeite waard was, met als meest geslaagde num mer de schaatsenrijdsters. Het nummer „Paradepaardjes" muntte uit door de zeer fraaie aankleding, doch de vlotte muziek harmonieerde niet met de langzame be wegingen (paradepas). Aan het begin van de uitvoering memo reerde de voorziter nog even het tienjarig bestaan en onderscheidde enige dames en heren met het speldje voor tienjarig lid maatschap. In Leiden werd maandagavond de jaar vergadering gehouden van de Stichting Fonds tot Opsporing van tbc in Leiden. Het terrein van de werkzaamheden van deze stichting omvat ook de gemeenten Lisse en Hillegom. Besloten werd om het bevolkingsonder zoek op tbc in Lisse in februari 1958 en in Hillegom in november-december 1958 te doen plaats hebben. Er wordt door de gemeente Lisse nog overleg gepleegd met de gemeente Oegst- géest om te komen tot ene ruil van de data van onderzoek. Als deze besprekingen suc ces zullen hebben zal het bevolkingsonder zoek in Lisse in april 1958 kunnen plaats hebben. Doordat de heer Henk Steenkist uit Haar lem. die van de oprichting af de algehele leiding van de Zandvoortse operettevereni ging op zich had genomen, wegens drukke werkzaamheden deze taak heeft moeten op geven, heeft het bestuur de heer H. Kerk hoven uit Haarlem bereid gevonden als re petitor op te treden. Tot dirigent werd be noemd de heer Walter Jansen uit Amster dam. Mejuffrouw Annie Weber zal zich blijven belasten met het instuderen van de koren, soli en duetten. De vereniging, die dit jaar tien jaar be staat, heeft als jubileum-uitvoering op het programma genomen de oprette: „Viktoria en haar huzaar" van Paul Abraham. De op voering hiervan zal in theater Monopole te Zandvoort eind oktober of begin november plaats hebben. In het zomerprogramma van de stichting „Touring Zandvoort" is het jaarlijkse vuur werk vastgesteld op zaterdag 10 augustus. Op dezelfde dag zal in ,,Riche-bad" te Zand voort de zwemwedstrijd voor badgasten woren gehouden. De ballonwedstrijd voor kinderen zal op de Rotonde plaats hebben op 3 augustus en de zomeravond-concerten in de muziektent op het Raadhuisplein zul len behalve in juli en augustus dit jaar voor het eerst óók in de maand juni worden ge geven en wel elke donderdagavond. Bo vendien zal in juli en augsutus nog een vier tal concerten op zaterdagavond worden ge geven. De zeilwedstrijd met demonstratie in de Junior Flying Dutchmanklasse zal niet al leen op 23 juni, doch waarschijnlijk ook op 30 juli worden gehouden. Tenslotte kan worden gemeld, dat nu de wedstrijden voor de „Grand Prix" voor auto's dit jaar niet doorgaan, de mogelijkheid bestaat dat hiervoor in de plaats een inter nationale sportwagenrace zal worden ge houden. Onderhandelingen hierover zijn in vergevorderd stadium van voorbereiding. Begin van brand In het perceel Lijsterstraat 23 te Zand voort ontstond zaterdagavond een begin van brand, veroorzaakt door een in de keuken geplaatste petroleumkachel. De brandweer werd gealarmeerd, doch doordat de heer des huizes met dé op de kraan aangesloten tuin slang het vuur doofde, behoefde de brand weer niet op te treden. De grote hoeveelheid water, die voor de blussing werd gebruikt, veroorzaakte enige waterschade. Ni eau) s in het kort Algenib, 19 v. Amsterdam n. Freetown. Almkerk, 20 in Suezkanaal n. Genua. Amstelvaart, 21 te Tj. Priok. Amstelveen, 21 te Tarakan. Angolakust., pass. 20 Las Palmas n. Antwerpen. Aagtedijk, 20 te Hamburg v. Rotterdam. Aldabi. 20 te Antwerpen v. Hamburg. Amstelkroon, 20 v. Dakar n. Rotterdam. Arendskerk, 20 v. Aden n. Mombasa. Aalsum, 20 v. Suez n. Aden. Alphard, 20 te Hamburg v. Bremen. Adonis, pass. 20 Scillys n. Willemstad. Artemis, 20 v. Ponce n. Antwerpen. Alderamin, 20 v. Marseille n. Genua. Banda, 20 te Halifax. Berau, 21 te Semarang. Bogowonto, 21tePadang. Borneo, 20 te Makassar v. Balikpapan. Beninkust, 20 te Pointenoire. Banka, 20 v. Port Said n. Napels. Blitar, 21 te Djeddah. Bonaire, 21 te Barbados. Callisto, pass. 20 Pentland Firth n. Skagen. Caltex Pernis. pass. 20 Gibraltar n. Port Said. Camerounkust, 20 te Le Havre. Coryda, 22 te Surabaja verw. Clavella, 21 te Bombay. Calamares. 20 te Pto. Barrios v. New York. Camitia, 20 330 m. z.o. Nw. Caledonia n. Brisbane. Coirilla. 20 te New York v. Cortes. Congokust, 20 v. Amsterdam n. Hamburg. Delft, 13 v. Amsterdam n. Bremen. Daphnis, 22 te Maracaibo. Delfland, 20 te Ciudad TmJUlo. Arm verbrand van jongetje. De ander- halfjarige Peter S. speelde maandagmorgen in de tuin achter de woning aan de Generaal Cronjéstraat te Haarlem. Zijn moeder had een emmer met kokend water in de tuin ge plaatst voor de was. Toen zij naar de keu ken was gelopen, heeft de jongen zijn linker arm in het kokende water gehouden, waar door de arm tot de tweede graad verbrand de. De jongen is naar de Deo overgebracht. Lilliputtersrevue. Woensdagavond 29 mei zal de première plaats hebben van Schneiders Lilliputters sprookjesstad en revue op het terrein achter café-restaurant „Dreefzicht" te Haarlem. Geen spreekuur. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, zal aan staande vrijdag geen spreekuur houden. Nederlandse Christen Vrouwen Bond. De afdeling Overveen van deze bond houdt haar maandelijkse bijeenkomst op vrijdag avond 24 mei in het gebouw „Irene" aan de Elswoutlaan 1. Mejuffrouw mr. W. H. A. G. Folmer spreekt over het Leger des Heils, waarin zij de rang van majoor bekleedt. Dorestad, 19 600 m. z.w. Flores n. Rotterdam. Diemerdijk, 20 te Londen v. Rotterdam. Doris, 20 op rede Galvestone n. Houston. Dinteldijk, 23 te Antwerpen verw. Esso Amsterdam, pass. 20 Bina n. Sidon. Esso Den Haag, pass. 20 Finisterre n. Sidon. Eenhoorn, 20 te Algiers. Friesland SSM, 21 te Kopenhagen. Felipes, 21 te Pladju. Graveland, 20 te Rio de Janeiro v. Paranagua. Gordias, 20 te Barbados. Guineekust, 22 te Freetown verw. Gabonkust, 21 te Amsterdam. Giessenkerk, 23 te Melbourne verw. Hermes. 19 v. Amsterdam n. West-Indië. Hydra, 21 te Philadelphia verw. Houtman, 20 te Belawqn. Hilversum. 19 490 m. n.n.o. St. Helena n. Perz. G. Hathor, 20 te Tunis v. Algiers. Haarlem, 20 te Cartagena. Hera, 20 te Ciudad Trujillo v. Port of Spain. Helder, 21 v. Curacao n. Amsterdam. Isis, 19 te Amsterdam. Jupiter, 19 te Amsterdam. Japara KRL, 19 te Singapore. Johan v. Oldenbamevelt, 20 v. R'dam n. N. York. Joseph Frering. 18 te IJmulden. Kalinga, 20 te Mena Al Ahmadi. Koningswaard, 20 te Trinidad. Koratia, 20 v. Balikpapan n. Singapore. Kieldrecht, 19 500 m. z.o. Guardafui n. Madras. Kota Agoeng. 22 te Port Said verw. Kvlix, 20 te Heysham. Kara, 20 te Napels v. Malta. Kosicia, 20 te Thameshaven v. Rotterdam. Kopionella, 21 te Abadan. Louis Lantz, 20 65 m. n. Dakar n. Rotterdam. Langkoeas, pass. 20 Gibraltar n. Rotterdam. Laurenskerk, 21 te Aden. Lemsterkerk, pass. 20 St. Helena n. Las Palmas. Lombok, 21 te Cristobal. Lutterkerk, 21 te Rotterdam. Montferland, 19 te Amsterdam. Maashaven, pass. 20 Ouessant n. Las Palmas. Meliskerk, 21 te Karachi. Marisa, 20 te I.iverpool v. Thameshaven. Mentor, pass. 18 Dungeness n. Port of Spain. Merwelloyd, 20 te Tj. Priok v. Singapore. Munttoren, 20 15 m. o. Muscat n. Mena. Malvina, 20 400 m. z.o. Christmas eil. n. Geelong. Maasland, 21 te Montevideo. Mariekerk, 22 te Aden verw.. Maaskerk, 21 v. Rotterdam n. Bremen. Nestor, 22 te Curacao verw. v. Wageningen. Nias, 20 v. Claveria n. Los Angeles. Naess Commander, pass. 21 Aden n. Fawley. Oranje, 20 v. Aden n. Colombo. Osiris, 18 v. Guanta n. Trinidad. Oranjefontein, 19 te Kaapstad v. Las Palmas. Perna. 20 te Colombo. Peperkust, 18 60 m. n. Finisterre n. Freetown. P G. Thulin. 20 v. Halifax n. Rotterdam. Prins Willem IV, 23 te Zeebrugge. Phrontis, pass. 20 Guardafui n. Aden. Pygmalion. 18 v. New York n. Port Au Prmce. Plancius, 20 te Djakarta. Poelaulaut, 20 te Boston v. Halifax. Pr. Willem IV, 20 290 rrh z.o. Cp. Race n. Montrael. Prins Willem II, 22 te Le Havre verw. Rotti. 19 te Amsterdam. Rondo, 19 te Tj. Priok. Roepat, 20 te Philadelphia. Radja, 20 te Vizagapatam n. Pied. Schelpwijk, 20 80 m. w. Sabang naar Mena Al Ahmadi. Stad Schiedam. 20 te Melilla v. Vlaardingen. Stentor. 19 v. Georgetown n. Paramaribo. Soestdijk, 19 500 m. w.z.w. Scilly n. New York. Sunetta, 20 te Pladju verw. n. Pladju. Saidja, 22 te Miri verw. Scherpendrecht, 20 te Bombay. Straat Madura, 21 te Colombo. Statue of Liberty, 19 800 m. w. Kaap Verd. eil. naar Philadelphia. Sibajak, 21 te Melbourne. Stad Leiden. 21 te Pepel. Stad Rotterdam, pass. 20 Finisterre n. Rotterdam. Schiedijk, 21 te Rotterdam. Sirrah. 21 te Rotterdam. Stad Breda, 20 v. Rotterdam n. Monrovia. Straat Cook, 21 v. Adelaide n. Fremantle. Ternate, pass. 20 Finisterre n. Bilbao. Trajanus, 20 te Canetto. Trajanus, 19 190 m. o.z.o. Kp. Spartivento n.aar Canetto. Tankhaven III, 20 te Sungeigerong. Tasman, 20 te Tj. Priok. Triton. 20 te Baltimore v. New York. Tiba, 24 te Rio de Janeiro verw. Titus, 21 v. Amsterdam n. Bremen. Teucer, 20 v. Port Said n. Algiers. v. Waerwijck, 20 170 m. z.o. Sabang n. Singapore. Willem Ruys, pass. 20 Dakar n. Las Palmas. W. Alton Jones, 18 200 m. n.o. Mozambique naar Philadelphia. Waal, 20 v. Alexandrië n. Ceuta. Woensdrecht, pass. 20 Muscat n. Perzische Golf. Zeeland, 20 te Basrah v. Kuwait. Zuiderkerk, 20 v. Marseille n. Antwerpen. KLEINE VAART Alcetas. 18 25 m. v. Ile de Bas 11. Brest. Atlas, 18 30 m. z. Minorca n. Barcelona. Algarve, 21 v. Swansea te Rotterdam verw. Brandaris, 20 v. Kasko te Grimsby verw. Bonaire, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Bab T, 18 te Skutskaer. Concepcion, 19 15 m. n.o. Casquets n. Sao Fran cisco do Sul. Condor. 20 7 m. n. Cherbourg n. Rouen. Cornelia B, 20 50 m. n.o. Ouessant n. Rouen. Cornelia B 3. 21 v. Dakar te Rouaan verw. Domburgh. 20 v. Casablanca te Duinkerken. Elsa, 16 te Rotterdam v. Ostrand. Eljo, 19 25 m. n. Leixous n. Libourne. Energie, 20 v. Par te Amsterdam verw. Fiat, 20 v. Stettin te Uddevalla verw. Gerrie, 20 30 m. z.z.w. Noordhinder n. R'dam. Gerry S, 20 te Rotterdam verw. Huba, 21 v. Alexandrië te Ceuta verw. Inspecteur Mellema, 19 dw. Gotland n. R'dam. Joost, 18 te Belfast v. Bordeaux. Jongkind. 20 dw. IJmuiden n. Amsterdam. John M, 20 v. Vlissingen n. Venetië. June, 18 te Dungeness n. Loctudy. Kaap Falga pass., 17 Brunsbüttel n. Amsterdam. Kaap St. Vincent, pass. 13 Kiel n. Zaandam. Kastaniesingel, 20 te Rouaan verw. Leuvehaven, 21 v. Rotterdam te Kopenhag. verw. Lijnbaansgracht. 20 v. Antwerp, te Londen verw. Leemans, 20 v. Swansea te Amsterdam. Malta, 20 v. Mogador te Agadir verw. Marin, 21 v. Port Talbot te Rotterdam verw. Markab, 20 v. Gdynia te Ventspils verw. Meidoornsingel, verm. 20 v. Bordeaux n. Avon- mouth. Navis, 20 op Thames n. Rainham. Nero. 19 dw. Lissabon v. Alicante n. Lissabon. Netta, 18 te Kaap Palos n. Casablanca. Navis. 20 v. Ala te Londen verw. Noordstad, 24 v. Helsingborg te Rotterdam verw. Nieuwehaven, 20 v. Antwerp, te Kopenhag. verw. Phidias, 19 60 m. z.w. Ouessant n. Amsterdam. Plato, 18 dw. Vlieland n. Amsterdam. Pavo, 18 te Zaandam v. Hudiksvall. Poortvliet, 21 v. Oskarshamn te Londen verw. Ponza, 16 v. Gent n. Gothenburg.. Rose Marie, 20 50 m. n.n.o. Texel v. Gothenburg. Silvretta, 20 v. Rotterdam te Malmö. Willy 20 v. Tonnay Charente te Belfast verw. Thames, pass. 20 Vlissingen n. Terneuzen, Tilly, 18 v. Ostrand n. Sikea. Tuko, 21 v. Kotka te Bordeaux verw. Victory, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Westerschelde, 20 bij Vlisingen v. Grongemouth. Westpolder, 20 v. Antwerpen n. Rotterdam. Wickenburgh, 20 v. Rotterdam te Casablanca. Westerdok, 19 te Tongue n. Londen. Zuiderzee, 18 bij Goeree n. IJmuiden. SLEEPVAART Blankenburg, 20 v. IJmuiden n. Wilhelmshaven. Clyde en Oceaan, 18 380 m. z.o. Rio Grande naar Hikari. Ebro, 19 300 m. z.o. Beira n. Mombasa. Gele Zee, 19 440 m. n.w. St. Vincent n. New York. Humber, 18 90 m. z. Finisterre n. Swansea. Loire, 18 te Mobile. Noordholland, 18 680 m. z. Freetown n. Dakar. Poolzee, 18 90 m. n.w. Curagao n. New Orleans. Tyne, 18 170 m. z.z.w. Finisterre n. Rotterdam. Zwarte Zee en Oostzee, 19 60 m. z.w. Barcelona naar Savona.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7