Koninklijke bezoeken elders Koninklijk bezoek in Zweden Heer met degen kwam protesteren tegen Franse Suez-politiek Brits-Egyptische besprekingen vandaag in Rome aangevangen Katholieke Middenstandsbond viert gouden jubileum Parijs bereidt zich voor op een langdurige kabinetscrisis ZWITSAPIAST Groot-Brittannië zou niet bereid zijn oorlogsschade te vergoeden „De Filosoof" van Josef Hay dn Koninklijke en Pauselijke onderscheidingen President Coty gaat vliegen in plaats van varen naar Verenigde Staten „Kunst zij ons Doel" houdt expositie DONDERDAG 2 3 MEI 195 7 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Adlai Stevenson over Suez en de Bom Gespeeld door Amsterdams Kunstmaand-Orkest met o.m.de voorname pölyjg meubelen en een overstelpend grote sortering woningtextiel ervaren adviseurs en binnenhuisarchitecten geven kosteloos adviezen onze folder vraagt Oekraïne wil lid van de FAO worden Lizzy Ansingh schildert prof. Cornelia de Lange Boedapest erkent vlucht van 150.000 Hongaren de betere pleister WONINGINRICHTING B E V E RW IJ K Breestr. 74-84 2Ü0 modelkamers Geopend 8-1230en W-18u. Dinsdag 8-13 u. LONDEN (United Press) Adlai Ste venson, de verslagen democratische kan didaat van de laatste twee presidentiële verkiezingen in Amerika, heeft in Londen op een persconferentie verklaard, dat naar zijn mening Engeland Egypte nimmer zou hebben aangevallen, als hij president van de V.S. was geweest- Hij verklaarde, dat aan beide zijden vele fouten zijn gemaakt, voordat de Suezcrisis verleden najaar tot uitbarsting kwam. Hij zei echter niet, wat hij als president ge daan zou hebben om de Brits-Franse in vasie van Egypte af te wenden. Stevenson zeide dat hij de politici van zijn regering niet wenste te critiseren, maar er wel op wilde aandringen, dat de Verenigde Staten „als uitvinders van de waterstof- en atoombommen het initiatief dienen te nemen inzake de kernwapen controle om het mensdom te verlossen van een groot en onbekend gevaar in het bij zonder de volken van Azië". Twee keer is genoeg Stevenson verklaarde tevens, dat hij zich niet meer kandidaat zal stellen voor het Amerikaanse presidentschap. „Twee keer is genoeg", zeide hij glimlachend. In de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam werd woensdagavond gemu siceerd door het Kunstmaand-Orkest, on der leiding van Anton Kersjes, waarbij ter vertolking van Mozarts Symphonie Concertante voor viool en altviool als so listen Nap de Klijn en Paul Godwin mee werkten. Het was ons een aangename ver rassing het jonge orkest te horen in èen vrijwel vergeten symfonietje van Haydn (no. 22 ,.De Filosoof") en in de Variaties van Benjamin Britten op een thema van Frank Bridge opus 10 voor strijkorkest. De sonore, en waar nodig zeer gedifferenti eerde klank van de strijkers van het en semble (ruim twintig in getal) is voorbeel dig te noemen, maar wat vooral opviel was het correcte, in menig opzicht geraffineerde samenspel dat Kersjes wist te bereiken. Het programma was bovendien uitste kend geschikt voor de beperkte ruimte. Dit gold inzonderheid voor het Variatiewerk van Britten waarin gespeculeerd is op su blieme nuances en bijzondere klankeffec ten, maar het kwam ook ten goede aan het werk van Haydn, een soort kamersymfonie met een eigenaardige blazersbezetting, na melijk twee hoorns en twee althobo's. Qua structuur is dit jeugdwerk niet te verge lijken met de zeer doorwrochte symfonieën die Haydn op rijpere leeftijd schreef. Doch de bijzondere vorm, met het langzame deel als opening, de frisse inventie en boven dien de zeldzame kleur, die het te pas brengen van Engelse hoorns eraan geeft wat naar ik meen wel een énig geval is in een klassieke symfonie maken dit opus tot een boeiende tractatie. De geacheveerde uitvoering deed „De Filosoof" alle eer aan. Het opus van Britten op een thema van zijn leraar Frank Bridge is ook een jeugd werk. Het demonstreert bij een vlotte be heersing van het muzikale handwerk een dynamisch temperament en een specifieke zin voor humor en sportiviteit. Dat dit al les leidt tot een zinrijk exploreren van het gegeven klankmateriaal lijkt mij wel een bijzondere verdienste. Vooral met dit werk toonde Anton Kex-sjes zijn respectabele di rectiegaven. Tenslotte werd dan de Symphonie con certante van Mozart ten gehore gebracht waarmee Nap de Klijn en Paul Godwin meesterlijk spel te genieten gaven en het orkest behoorlijk meekwam zonder echter het evenwicht en de doorzichtigheid te be reiken die de vorige nummers zozeer ge kenmerkt hadden. Jos. de Klerk ROME (UP) Vandaag beginnen in Rome Brits-Egyptische onderhandelingen over vergoeding van de oorlogsschade, tij dens de aanval op Suez toegebracht. Aan genomen wordt dat de Egyptische delegatie een rond bedrag zal eisen als vergoeding voor materiële schade en verlies aan men senlevens. Voorts zal worden gesproken over vrijmaking van de op 28 juli van het vorig jaar geblokkeerde sterling-tegoeden (in totaal 92.8 miljoen pond). Groot-Brittannië eist op zijn beurt zestig miljoen pond sterling schadevergoeding voor in beslag genomen eigendommen van Britse burgers en ondernemingen, gecon fisqueerde eigendommen van de Egyptische regering en de Britse aandelen in de oude Suezkanaalmaatschappij, waarvan Groot- Brittannië de grootste aandeelhouder was. Egypte is praktisch, zowel om financiële als politieke redenen, niet in staat het Suezkanaal voor Franse en Britse schepen te sluiten,want het heeft grote behoefte aan sterling-tegoeden. Groot-Brittannië en Frankrijk hebben verklaard geen oorlogsschade te zullen ver goeden. Het betalen van schadevergoeding zou premier MacMillan, in wiens conserva tieve partij reeds ernstige ongerustheid bestaat over de Suezpolitiek sinds het af treden van Eden, in een zeer moeilijk par ket brengen. Niet opgeheven CAIRO (Reuter) De Egyptische minis ter van Financiën, dr. Abdoel Kaissoeny, heeft ontkend, dat alle beperkingen ten aanzien van de Franse en Britse schepen, die in Egyptische havens laden of lossen, algemeen zouden zijn opgeheven. Hij zei, dat elk geval op zich zal worden bekeken, waarbij rekening zal worden gehouden met de nationale belangen van Egypte. Woensdag zijn 43 schepen door het Suez kanaal gevaren, het grootste aantal sinds de heropening van de waterweg. Dinsdag voeren 34 schepen, waaronder tien Britse, door het kanaal. Russische schepen hebben de tol in Zwitserse franken voldaan. (UP) Het gemiddelde inkomen per dag van het Suezkanaal was verleden week 75.000 Egyptische ponden (ongeveer 750.000 gulden), aldus een bekendmaking van het Egyptische gezagsorgaan voor het kanaal. Men verwacht dat dit bedrag spoedig ver dubbeld zal zijn. Egyptizering Engeland heeft de „Marconi Radio and Telegraph Company", waarvan het meren deel der aandelen in Britse handen is, ge kocht als onderdeel van 't „Egyptizerings- programma" van de regering. De Britse aandelen zijn door de regering gekocht, zo meldt het semi-officiële „Nieuwsagentschap voor het Nabije Oosten". De Marconimaat- schappij, waarvan de concessie nog een jaar geldig zou zijn, exploiteert de tele graafverbindingen van Egypte met de bui tenwereld. Verder zou, volgens het nieuwsagent schap voor het Nabije Oosten, in onder handelingen van de Egyptische regering met belanghebbenden, overeenstemming zijn bereikt over de aankoop door Egypte, van Britse en Franse aandelen in een tien tal buitenlandse ondernemingen, onder andere: Eastern Tobacco Company, Nile Textile Factory, Helway Cement Factory, Beida Dyers Company, Egyptian Dyeworks Company, Sinai Mining Company, Egyp tian Phosphate Company, United Mining Company en Mineral Smelting Company. Russische handel In de eerste vier maanden van dit jaar is de Egyptisch-Russische handel, ten op zichte van de overeenkomstige periode van het vorige jaar, ongeveer vertienvoudigd, aldus heeft het Egyptische ministerie van Financiën bekendgemaakt. De Egyptische export naar de Sovjet- Unie bedroeg in die periode 12.229.824 pond en de invoer uit de Sovjet-Unie 11.369.973 pond. ADVERTENTIE ROME (NID) De Oekraine heeft een aanvrage ingediend om toegelaten te wor den tot het lidmaatschap van de FAO, de Voedsel- en Landbouworganisatie van de UNO. De aanvraag is geplaatst op de agen da van de FAO Assemblée die in novem ber te Rome bijeenkomt. Voor toelating is een meerderheid van twee derde der uit gebrachte stemmen vereist. De interdiocesane Katholieke Midden standsbond in de bisdommen Haarlem en Rotterdam heeft woensdag in Haarlem zijn vijftigjarig bestaan gevierd. De plech tigheden werden 's morgens ingezet met een pontificale heilige mis, die de bis schop van Haarlem, mgr. J. P, Huibers, in de kathedrale basiliek St. Bavo opdroeg. De kathedrale Koorschool onder leiding van dr. A. I. M. Kat zong de missa „Jesu tibi sit gloria" van Jean Schrijvers. Tijdens de mis bood de geestelijke adviseur-, rector J. Th. M. Kraakman, de bisschop een al taarversiering aan, geschilderd door de Haarlemse kunstschilder Han Bijvoet. Na de kerkdienst wex-d in café-restaurant Brinkmann een broodmaaltijd genuttigd. De staatssecx-etaris van het ministex-ie voor Economische Zaken, dx\ G. M. J. Veld kamp, zat ondermeer aan deze koffietafel aan. Het 89-jarige lid de heer G. de Wolf uit Purmei-end werd tijdens deze maaltijd gehuldigd uit dankbaarheid voor zijn on vermoeide activiteit voor de bond. Hij ont ving de gouden medaille van verdienste, die in de afgelopen vijftig jaar nog slechts drie maal is uitgekeerd. 's Middags verenigden het hoofdbestuur, de genodigden en afgevaax'digden van 144 afdelingen zich in het gemeentelijk Con certgebouw, waar een feestelijke herden kingsbijeenkomst was belegd. Hieraan werkte mede het Noordhollands Philhar- monisch Orkest onder leiding van Marinus Adam, welk orkest ondermeer de Akade- mische Fest-Ouvex-tux-e van Joh. Bx-ahms, „die Moldau" van Smetana en de „Piet Hein"-rhapsodie van di\ Peter van An- rooy uitvoerde. De kathedrale koorschool zong enige liederen. Pastoor dr. A. A. Oliei-ook uit Overveen hield de feestrede en memoreerde het werk van de pioniers, die vijftig jaar ge leden ondanks veel tegenwex'king het mi- tiatief tot opx-ichting van de midden standsbond namen. Dr. Olierook schetste het werk-van de voorzitter der r.-k. Volks bond, die reeds in 1900 pleitte voor de op richting van een aparte middenstandsbond, maar „wiens stem was als die van een roepende in de woestijn". „De levensweg van de bond is geen pleziertocht geweest", aldus pastoor Oliei-ook, die voorts gewag maakte van de deskundigheid en voort varendheid, waai-mee thans de belangen van de middenstanders woi'den behax-tigd. Hij riep de leden van de gouden bond ten slotte op tot standssolidariteit, verdere uit bouw van de ox-ganisatie en versteviging van het ledental. Nadat mgi\ Huibers en de bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, hun geluk wensen hadden uitgebracht, werd aan de laatste een geschenk onder couvert over handigd, bestemd voor de aankoop van paramenten ten behoeve van het bisdom. Mgr. Jansen deelde mede, dat de Paus de bondsvoorzittex-, de heer F. C. de Hosson te Leiden, had benoemd tot ridder in de Orde van de H. Sylvester, waarna me vrouw De Hosson haar echtgenoot de ver sierselen, behorende bij deze orde, op speldde. De staatssecretaris voor Economische Zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, spx-ak even eens een gelukwens en zei ondermeer, dat jaren van strijd nodig waren voor de op bouw van een stevige middenstandsorga nisatie. Hij bi-acht hulde aan de wex'kers van het eerste uur voor de vasthoudend heid en het vuux-, waarmee zij voor hun idealen hebben gesti-eden. Na aandacht te hebben geschonken aan de diverse instel lingen van de bond, zei dx\ Veldkamp, dat in de komende jaren de publieki-echte- lijke bedrijfsox-ganisatie verder zal moeten worden uitgebouwd. De privaatrechtelijke organisaties zullen hierbij een belangrijke laak blijven vervullen, want deze ox-gani- saties zijn het levenwekkende element in de p.b.o. Tenslotte deelde de staatssecre taris mede, dat H. M. de Koningin de heer Jan Bakker, directeur van het bondsbu- reau had benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, waarna dr. Veldkamp de heer Bakker de versierselen behorende bij de orde, uitreikte. Tenslotte spi-ak de voorzitter van de landelijke r.-k. middenstandsbond, de heer J. A. Koops, waarna een i-eceptie werd ge houden. De feestelijkheden werden be sloten met een diner in café-restaurant „Ti-eslong" te Hillegom. De Amsterdamsche Vrouwelijke Studen tenvereniging heeft het plan opgevat om ter gelegenheid van haar elfde lustrum in november de universiteit van Amsterdam een schilderij aan te bieden van prof. dr. Cornelia de Lange, de eerste vrouwelijke hoogleraar aan deze universiteit. Lizzy An- singh, een der „Amsterdamsche Joffers", heeft de opdracht hiex-toe aanvaard. Aanwinst. De Vereniging van Vrienden van het Gemeentemuseum Arnhem heeft het mogelijk gemaakt, dat het museum een stijlvol werk van de onlangs overleden Jan Sluyters kon verwerven. Het schilde rij, voorstellende „Dame met fiets" is van omstreeks 1910. Het museum heeft reeds twee werken van Sluyters. Van onze correspondent in Parijs) Met het oog op de regeringscrisis heeft het Franse staatshoofd besloten zijn reis naar de Verenigde Staten over tien dagen niet met het luxueuse passagiersschip de „Ile de France" te maken. President Coty zal nu vliegen, tenzij wegens de lange duur van de crisis, het bezoek voorlopig moet worden afgelast of tenminste uitgesteld. Met die laatste mogelijkheid wordt in po litieke kringen ernstig rekening gehouden. Alle waarnemrs en deskundigen zijn het er wel over eens dat het land in een bijzonder moeilijke, en ook gevaarlijke, crisis is ge raakt. President Coty zou hebben laten door schemeren dat hij er niets voor voelt het niet ongebruikelijke Franse crisisspelletje mee te spelen, waarbij kandidaten, aan wie al tevoi-en weinig kans kan worden gege ven, ter wille van het prestige der grote partijen toch even in de politieke arena moeten verschijnen. Pleven of Mitterand? Volgens sommige geruchten zou van avond al een opdx-acht woi'den verstrekt aan een der leiders van de partij der links radicalen (U.D.S.R.) Mitterand, of Pleven, die beiden al vóór de crisis het veelvul- digst als mogelijke opvolgei-s van premier Mollet wei-den genoemd. De politieke logi- ca en het parlementaire gebruik zouden niettemin verlangen dat een der conserva- ven, die de crisis tenslotte hebben onlke- tenr, Pinay bijvoorbeeld, eerst moet pro- bei-en de scherven te lijmen. Het is echt ex- wel uitgesloten dat een uitgesproken recht se figuur de steun, laat staan: de mede- wex-king, der socialisten zou kunnen krij gen, zonder wie een kabinet bij voox-baat tot mislukking is gedoemd. De eerste eis voor een toekomstige pre mier is dat hij goede betrekkingen met de socialisten ondeiTioudt en ook voor het rechtse kamp aanvaardbaar is. Hij zal ver der ten aanzien van de drie meest actuele en dringende problemen Algerije, de belastingen en Europase opvattingen moe ten huldigen die, in de grote lijnen, door links en rechts eveneens kunnen worden gedeeld. Zo'n witte raaf, of politieke won derdokter, zal niet eenvoudig te vinden zijn en daarom lijkt de socialist Mollet nog teeds de beste kansen te maken. Vóór hij e rekening der nieuwe belastingen pre- ïnteerde, heeft hij zich door zijn politiek Algerije veel sympathie bij de rechtse partijen verworven. Het is echter niet waarschijnlijk dat Mollet al onmiddellijk aan de beurt zal komen, zodat, ondanks de goede wil en de voortvarendheid, welke president Coty worden toegeschreven, men vermoedelijk met een langdurige crisis re kening zal moeten houden. Franc is gedaald (UP) De Franse franc is na de val van het kabinet Mollet in waarde gedaald. De Amerikaanse dollar, die op 406 franc genoteerd stond, is thans 409 franc waard. De prijs van een kilogram goud ging van 477.000 fx-anc omhoog-tot 400.000 franc. Een 'gouden Napoleon, die 150 jaar geleden 20 franc waard was, steeg gisteren met nog 60 franc tot 3720 franse, de hoogste prijs sinds 1953. Boedapest is woensdag meegedeeld x- xr 149.275 personen, waaronder 21.470 eren onder de veertien jaar. naar het énland zijn gevlucht. Daarmee wordt eindelijk van officiële zijde de massale acht bevestigd en tevens toegegeven dat ramingen in het westen juist zijn ge weest, ofschoon de Hongaai-.se pers ze her haaldelijk overdreven noemde. Volgens de zelfde bron zijn er tot het einde van maart 7539 personen teruggekeerd, ofwel onge veer vijf percent. Volgens het Hongaarse nieuwsagentschap MTI werden tijdens de oktober-opstand van het Hongaarse volk en de daarop vol gende tegenactie an de Sovjet-Unie on geveer 2700 mensen gedood. Nieuwe doodvonnissen Uit Wenen meldt UP: Een Hongaars ge rechtshof heeft weer twee verzetsstrijders veroordeeld wegens deelname in oktober van het vorig jaar, aan de strijd om het radio-gebouw in Boedapest. Pal Kabelacs uit Boedapest werd ter dood veroordeeld. zijn broeder Karoly kreeg levenslang. In Miskole zijn Sandor Kis en Sandor Szprok wegens het vermoorden van een Russisch soldaat in oktober vorig jaar ter dood veroordeeld en terechtgesteld, aldus meldt radio.-Boedapest. ADVERTENTIE „Kunst zij ons doel" houdt tot 17 juni een tentoonstelling van werk van een groep leden in ,Het Huis Van Looy" te Haarlem. Altijd ben ik er weer verbaasd over door hoeveel mensen in dit land geschilderd wordt Steeds ontmoet men nieuwe namen. Mogen dan velen zich geroepen voelen, weinigen zijn toch uitverkoren. Wanneer ik deze tentoonstelling niet per se slecht wil noemen, komt dat door aardig pogen en door de goede bedoelingen, die hier blijken. Als men echter zo'n expositie ver gelijkt met een „uitgezochte" tentoonstel ling van bekende figuren blijft er toch weinig van over. Mevr. C. van Heerdcn-Wortel, die nog niet over een echt eigen wijze van zeggen beschikt, leek me het zuiverst in een paar werkelijk zeer aantrekkelijke aquarellen naar landschappen en ontroert met een zelfportret. Mevr M. Pronk-Rompelman kan echt wel schilderen en haar miniatuur tjes zijn bewonderenswaai-dig. Zij blijft echter wat aan de oppervlakte. Anneke Höfte stuurde beeldjes in van verscheiden opvatting en heeft ook met een schilderij en tekeningen wel wat te vertellen. Mej. Trude Fokkiriga komt met enkele bijzon dere onderwerpen, zoals een spoorlijn, waarbij ze vooral belangstelling aan de dag legde voor de bovenleidingen en de hoog spanningsdraden daarachter. Zij blijft bij een wat zwakke weergeving. Hermanus van Tongex-en loont wonderlijke schilde rijen in een meestal blauw gamma, gefan taseerde landschappen dit. door hun eigen aardigheid wel even boeien, al vind ik ze daarmee nog niet aantrekkelijk. Cees Vis heeft in zijn landschappen wel iets per soonlijks. Zijn reisschetsen zijn droog en vertellen niets van de sfeer. Zo kan men met foto's volstaan. B. M. Brekelmans zal de Franse schilder Rouault misschien wel bewonderd hebben. Zo niet, dan zou ik zeggen: bekijk deze figuur nog eens nader. Leen Spierenburgs werk is van eenzelfde vaardigheid als dat van mevr. Pronk- Rompelman. maar iets mooier van kleur wellicht. W Vellekoop schiet tekort wan neer de natuur wordt losgelaten, al lijkt het uiterlijk van zijn werk wel wat. Fr. Souwer zoekt naar iels eigens. Zijn stijl hangt wel af van het onderwerp. Jan van Geem maakte wat ouderwetse aquarellen, eerlijk en gekund wex-k, dat me levendiger voor kwam dan dat van Jan Loots en meer be trouwbaar is dan het toch wat te vlotte van G. Kroone. Bob Buys Dinsdagmiddag bracht Koningin Juliana een bezoek aan een kinderbewaarplaats in Stockholm. V.l.n.r. prinses Margaretha een kinderverzorgster, koning Gustaaf Adolf en Koningin Juliana. Foto rechts: De Zweedse prinsessen sloegen met kroonprins Carl Gustaaf lachend de menigte gade, die zich voor het paleis in Stockholm had verzameld bij gele genheid van het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard. V.l.n.r. prinses Margaretha, kroonprins Carl Gustaaf, prinses Desirée, prinses Birgitta en prinses Christina. Toen dinsdagmiddag het lijntoestel van de Air- Fx-ance uit Londen op Orly aankwam, stapte daar een enigszins opvallend heer uit, die zoals later bleek. David Rosenberg de Mon- treux heette en zich uitgaf als psycho-analist van de Engelse marine,. Er was iets aan de be zoeker, dat de vreemde lingenpolitie naar de reden van zijn komst deed vragen De politiemannen hebben dit later intensief betreurd. „Ik kom naar Parijs om met Mendès-France te spreken over de situatie in Egypte en de manier, waar op wij het Suezkanaal weer in handen kunnen krijgen" verklaarde de vreemdeling. „In verband met het op treden van bepaalde poli tici ben ik gewapend", zo zeide hij. een degen uit een onschuldig uitziende, maai enigszins ongewone bam boe-wandelstok trekkend. De politie maakte hem er op attent dat het in Frank rijk verboden is wapens te dx-agen en dat hij zijn de gen tot op het moment waarop hij naar Londen terugkeerde op Orly zou moeten achterlaten. Rosenbex-g de Montreux, die in uniform was. toonde zich hogelijk verontwaar digd. „Dit absurde voor wendsel is een affront voor mijn land en mijn vorstin Ik moet zwichten voor uw overmacht, maar de con sequenties zijn voor Frank rijk. Ik zal verzoeken, dal Franse schepen de eerste zes maanden niet in Engel se havens worden toege laten". Daarop begaf hij zich waardig, doch zonder degen naar de douane. Terwijl de reeds gewaar schuwde douaniers aan stalten maakten de man zeer grondig te onderzoe ken. haalde hij m»t een zucht een pistool van onder zijn kleding in de koffer te voorschijn. Men wees hem er op dat dit wapen in beslag zou worden genomen maar hij repliceerde: „Dit wapen is niet gevaarlijk. Het is ge laden met losse patronen en slechts bedoeld om hen, die kwaad willen, schrik aan te jagen". Ter illustratie vuurde hij een serie schoten in de lucht af, mede-passagiers, stewardessen en vliegveld- personeel een doodsschrik bezorgend. Men moest hem laten gaan. Er bestaat in Frank rijk geen wet die het dra gen van vuurwapens met losse patronen verbiedt. In een taxi stappend, zeide hij tot de kruier dat hij zich tot het „Deuxième Bureau" (de Fx-anse inlichtingen dienst) zou wenden. Reeds gisteravond keerde Rosenberg de Montreux op Orly terug. Hij zei geen woord toen hij zijn degen in ontvangst nam. Maar een stewardess die hem naar het vliegtuig voor Londen begeleidde hoorde hem mompelen: „De En tente Cordiale is dood". (UP). Niet alleen hetNederlandse konink lijke paar brengt deze week een offi cieel bezoek aan het buitenland. Konin gin Elizabeth van Groot-Brittannië en prins Philip hebben een driedaags bezoek aan Denemarken gebracht en de sjah van Perzië heeft met zijn echt genote Soraya vier dagen vertoefd in Spanje. Op de onderste foto ziet men van links naar rechts: koningin Eliza beth, koning Frederik IX van Dene marken, koningin Ingrid en prins Philip bij het debarkeren van cL koningssloep in de haven van Kopen hagen. De bovenste foto geeft een beeld van de aankomst van de sjah in Madrid, waar hij op het vliegveld Barajas uit een gecharterd K.L.M.- toestel slapte en werd verwelkomd door het staatshoofd Franco (linksi Rechts staat koningin Soraya, wier schoonheid de Madrilenen in verruk king heeft gebracht, en links mevrouw Franco.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7