Kerkdiensten Technische school in Hoofddorp heeft zich gunstig ontwikkeld BB-centrum in Het Oude Slot Leerlingen van snel gegroeide school tonen resultaten van hun onderwijs ZATERDAG 25 MEI 1957 ft HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Gezondheidstoestand is gunstig Burgerlijke Stand van Haarlem ZANDYOORT Hollandse Nieuwe voor burgemeester Van Fenema Mutatie bij Arbeidsbureau Slaapruimte opgeven „Haring-show" van dames- en kinderkleding Geldlening voor woning bouw Benoeming onderwijzeres HILLEGOM Zomeravondconcert van Harmoniekapel Jubilaris bij Van Engelen tijdens excursie gehuldigd HAARLEMMERUEDE Gemeenteraad vergadert Twee vrachtauto's bij vishal in IJmuiden gekanteld „U.J. Klarenwandeltocht" op Hemelvaartsdag Examens UIT STAD EN STREEK Heemstede wil lening aangaan voor 337.300 HILLEGOM Burgerlijke Stand TOEN KORT na de bevrijding in Hoofd dorp plannen werden gemaakt om te ko men tot de stichting van een technische school, heeft dat belangrijke feit het over grote deel van de burgerij slechts in gerin ge mate aangesproken. Men was in 1947 nog zo overwegend agrarisch ingesteld, dat men het belang van de landbouw hier als primair beschouwde. De na-oorlogse jaren hebben echter ook in de landelijke Haarlemmermeerpolder een grote omwenteling teweeg gebracht. De landbouw werd grondig gemechani seerd (hetgeen aan de technische ontwik keling van verscheidene bevolkingsgroe pen nieuwe eisen stelde) en verschillende nieuwe industrieën werden gevestigd of maakten een stormachtige ontwikkeling door. Bovendien herbergt de polder onder meer de vliegtuigindustrie van Fokker en de luchthaven Schiphol. Al deze factoren van mechanisatie en industrialisatie droe gen ertoe bij dat de technische school in Hoofddorp (die naar de vorige burgemees ter van Haarlemmermeer de „Burgemees ter Jansoniusschool" werd genoemd) de wind in de zeilen kreeg en uit de wijde om trek, ook van buiten de polder, vele leer lingen trok. Thans bestaat de school bijna tien jaar. In oktober 1947 begon men namelijk met de avondschool, waarna in september 1948 de dagschool werd geopend. De feiten spreken thans echter wel een geheel ande re taal dan de pessimistische voorspellin gen van sommigen in de beginperiode. Het aantal leerlingen van de dagschool be draagt momenteel '520. Er wordt lesgege ven door dertig leraren. Bovendien is aan de school een bloeiende avondcursus ver bonden. De cursus 19561957, die in maart werd afgesloten, werd bezocht door onge veer tweehonderd leerlingen. Vijfentwin tig leraren geven hier les. Een gevolg van de groei is, dat de ge bouwen van de school geleidelijk moeten worden uitgebreid. Het complex, zoals dit thans langs de Hoofdweg staat, is bedoeld als semi-permanent. De gebouwen in de westelijke hoek van het terrein, waarin onder meer de afdeling vliegtuig-elektro- Over de algemene gezondheidstoestand van de bevolking van Haarlemmermeer zijn in het afgelopen jaar geen bijzondere opmerkingen te maken, aldus deelt de plaatselijke gezondheidscommissie in haar jaarverslag over 1956 mee. De volgende besmettelijke ziekten zijn ter kennis van de commissie gekomen: 18 gevallen van hepatitus infectiosae, 17 gevallen van roodvonk, 48 gevallen van rubeola, 7 ge vallen van difterie, 4 gevallen van kinder verlamming. Epidemieën kwamen niet voor. Het gemiddeld aantal patiënten lijdende aan tuberculose, dat in ziekenhuizen of sanatoria werd verpleegd, was in het afge lopen jaar weer iets kleiner dan in 1955.. Over het aantal tuberculose-patiënten, geen Iongtuberculose betreffende, dat thuis een ligkuur maakt, staan de commissie geen volledige gegevens ten dienste, maar de indruk bestaat dat dit aantal in 1956 opnieuw iets is afgenomen. Het massaal bevolkingsonderzoek op tuberculose, dat in 1953 voor het eerst gescheidde en in 1955 is herhaald, zal in 1958 worden voortgezet. Het blijft wegens het veelvuldig optre den van rheuma een wens van de commis sie, dat ter voorlichting van betrokkenen en voor opsporing van de ziekte, consulta tiebureaus voor de rheumabestrijding wor den ingesteld. Opgemerkt wordt dat het werk van de kruisverenigingen en van de instellingen voor de gezinsverzorging en de gezins hulpen een weldadige ruggesteun vormt voor vrijwel elk gezin, dat met ziekte te kampen heeft. De gezondheidstoestand van de kinde ren was in 1956 over het algemeen gun stig. De toestand der molkgebitten moet over het algemeen slecht worden genoemd. De huisvesting der kinderen onderging een belangrijke verbetering doordat scholen de beschikking kregen over nieuwe gebouwen. In 1956 kwamen bij de commissie negen klachten in over haperende afvoer van he mel- en afvalwater. In sommige gevallen moesten klagers noodgedwongen tevreden zijn met voorlopige verbetering van de be staande afvoergelegenheden, zulks in af wachting van de totstandkoming van riole ringswerken. De commissie ontving tien klachten over hinderlijke verzamelingen van mest en ander vuil en over onreinheid bij varkenshouderijen. Het bleek mogelijk klagers tevreden te stellen, zij het ook, dat in enkele gevallen nogal veel geduld nodig was. ADVERTENTIE DE EERSTE COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING, ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang var haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers Haarlem, 24 mei 1957 ONDERTROUWD, 24 mei: A. G. Ketz en Th. C. van der Werff. GEHUWD, 20 mei: J. van Zanten en M. J. P. Verpoarten. BEVALLEN van een zoon, 22 mei: C. Za- remba—Vuijk,; 23 mei: J. M. WesselsCom mandeur; IJ. KempKamper; 24 mei: G. Bourgonj eJonker; G. M. H. Balm Schepers. BEVALLEN van een dochter, 23 mei: W. A. van den Braak—Reijerse; J. F. Bultje— Antonisse; W. Ghr. A. DeenVan der Wal; J. Chr. HerwigVoortmaak; A. S. Wijers Tonnissen; A. M. JansenKoster; 24 mei: E. JonkhoutVan Hengel. OVERLEDEN, 22 mei: A. W. H. M. A. Goossens, 66 j., Kamperlaan; J. Sindorf, 89 j-, Hagestraat; G. Andringa—Mooij, 68 jaar, Zaanenstraat; 23 mei J. Bosman, 65 jaar, Brouwersstraat; E. W. Venema, 65 j., Frede- rik Hendriklaan; P. V. Versteege, 68 jaar, Kamperlaan; M. J. Gerard'sSchild, 78 jaar, Westerhoutpark. techniek, vliegtuigmontage en houtbewer king zijn ondergebracht, zijn bedoeld als eerste van het blijvende schoolcomplex, dat in de toekomst successievelijk zal worden uitgebreid. Zo is onlangs weer een bedrag van enkele honderdduizenden gul dens beschikbaar gesteld om de volgende stap naar de definitieve school te verwe zenlijken Hiervan zullen namelijk weer vier nieuwe werkplaatsen worden opge trokken. Wanneer alle gebouwen gereed zijn, zal de school over een lengte van hon derdtien meter langs de Hoofdweg zijn ge bouwd, waarbij de thans bestaande gebou wen door andere zullen zijn vervangen. Dat uitbreiding nodig is blijkt ook wel uit het feit, dat nu reeds 225 leerlingen zijn ingescl reven voor de cursus, die in sep tember zal aanvangen. Openbare les De openbare les, die vrijdagavond in de school werd gehouden en vanmiddag wordt herhaald, gaf een duidelijke demonstratie van de onderwijsmethoden. Gezien het grote aantal leerlingen en de grote belang stelling, die de Burgemeester Jansonius school thans in de Haarlemmermeer heeft, genieten dergelijke avonden natuurlijk een enorme belangstelling. Verleden jaar bedroeg het aantal be zoekers vijftienhonderd en ook gisteren trokk -i velen met, auto's, per bus en op de fiets naar de school om daar - uit be langstelling voor de verrichtingen van eigen kinderen of voor het werk in het algemeen een rondgang door de klassen te maken. De school was in „vol bedrijf". Langs de verschillende afdelingen belandden de be zoekers tenslotte bij een smaakvol inge richte tentoonstelling van werkstukken, die in het lopende cursusjaar werden gemaakt. Hier waren alle afdelingen vertegenwoor digd: de voorbereidende klassen met fraaie boetseerstukken en tekeningen, de houtbe werkers met kozijnen en een complete „kronkeltrap" de bankwerkafdelingen met keurige bankschroeven, enz. Leerlingen bouwen huizen Maar de beste demonstratie van wat het moderne onderwijs hier door samenwer king presteert, vindt men buiten de school. Naast de schoolgebouwen staat de keurige woning van de concierge, die de leerlin gen gezamenlijk hebben gebouwd. De tim merlieden verzorgden het houtwerk, de metselaars trokken de muren op, de me taalbewerkers vervaardigden de in het huis verwerkte onderdelen en de afdeling elektrotechniek nam de elektrische instal latie voor haar rekening. Thans zijn de jongens bezig met een tweede huis, dat straks de woning van de directeur der school, de heer A. den Her tog, zal zijn. De bouw is reeds zover gevor derd, dat vermoedelijk in de loop van de volgende week weer de dakspanten zullen worden aangebracht. De lessen en tentoonstelling maken dui delijk, dat de technische school in Hoofd dorp een plaats in de gemeenschap heeft veroverd, die ertoe bijdraagt dat de zich steeds uitbreidende industrie in de Haar lemmermeer de beschikking krijgt over ge schoolde krachten uit eigen omgeving. Zandvoort was Haarlem te vlug af Ruim drie uur voordat de eerste Hol landse nieuwe aan Haarlems burgemeester werd aangeboden, was zijn Zandvoortse ambtgenoot, mr. H. M. van Fenema al in het bezit van de „echte groene" dank zij het initiatief van de heren E. C. H. Nooy en H. L. Hamers, die om vijf uur met de beide voorzitters van de Zandvoortse mid denstandsorganisaties in een jeep vanuit IJmuiden bij het Zandvoortse raadhuis arriveerden. In de trouwzaal richtte de heer Nooy het woord tot de burgemeester en zei te hopen, dat de aanbieding van de eerste Hollandse nieuwe de inzet zou mo gen zijn van een succesvol seizoen voor de badplaats. De burgemeester toonde zich zeer verheugd en dankte de initiatief nemers hartelijk. Nadat de heer Hamers de burgemeester een kruik „oude klare" had aangeboden en de heer Nooy hem een badhanddoek, waarop natuurgetrouw het raadhuis en het wapen van Zandvoort was weergegeven, had geschonken, werd het zeebanket rond gediend. Het gezelschap bleek de tractatie op hoge prijs te stellen gezien de snelheid, waarmee de haringen in de respectievelijke keelgaten gleden. Nadat de heer C. Siegers, voorzitter van de r.k. middenstandsvereni ging „De Hanze", het woord had gevoerd, wees de heer H. Hildering op de sym bolische betekenis van de aanbieding van het zeebanket. Immers Zandvoort voert drie gekruiste haringen in haar gemeente wapen. De heer Hildering bepleitte met klem het voortzetten van deze traditie in grootser vorm. Binnenkort zal men zich in de vergaderingen der middenstandsvereni- ginen nader beraden ver het idee, in de toekomst de eerste Hollandse nieuwe met veel ceremonieel tijdens een gemeente raadsvergadering aan te bieden. De heer J. B. C. M. Spronk, leider van het bijkantoor Zandvoort van het Geweste lijk Arbeidsbureau te Haarlem, is met in gang van 1 juni benoemd tot chef van de afdeling handels- en kantoorbedienden van het Gewestelijk arbeidsbureau te Amster dam. Zijn opvolger te Zandvoort is nog niet benoemd, OPENING VISSEIZOEN Ter opening van het visseizoen organi seert de Zandvoortse hengelvereniging „De Vijver" een viswedstrijd in de vijver in het Vijverpark aan de Vondellaan op za terdagmorgen 1 juni. In verband met de te verwachten drukte tijdens de Pinksterdagen verzoekt de direc teur van stichting „Touring Zandvoort" leden en niet-leden die over slaapruimte voor badgasten hikken, deze vóór 4 juni te willen opgwen aan het bureau van de stichting op het Raadhuisplein. Onder de titel „Haringshow" organiseer de een Zandvoorts textielhuis vrijdagavond in restaurant „de Rotonde" een modeshow, die zo'n grote belangstelling trok, dat velen bijgebrek aan plaatsruimte moesten wor den teleurgesteld. Onder de talrijke aan wezigen bevond zich Zandvoorts burge meester met echtgenote. Een drietal mannequins toonde op char mante wijze, wat dit textielhuis de komen de zomermaanden te bieden heeft. Voor de pauze zag men blouses en rokken, daarna de badpakken in een rijke variatie. Af en toe kwam een klein meisje op, dat met grote ernst het voorbeeld van de manne quins volgde en liet zien, wat op het ge bied van kinderkleding wordt geboden. Met muziek van het ensemble Willy Wolf en enige attracties werd de show op geluisterd. De N.V. Bank voor Nederlandse gemeen ten heeft aan het gemeentebestuur van Zandvoort bericht, dat genoemde gemeente in staat wordt gesteld met genoemde bank een geldlening aan te gaan van 660.500, voor de financiering van de woningbouw Genoemd bedrag zal in zeven termijnen worden verstrekt, n.l. drie in 1957 en vier in 1958. De rente bedraagt 4percent, de looptijd van de lening dertig jaar. Daar deze lening zal kunnen worden ge bruikt ter gedeeltelijke financiering van de bouw van honderdveertig woningen nabij de van Lennepweg en de bouw van 56 wo ningen nabij de Jac. P. Thijsseweg, welke woningbouw door de woningbouwvereni ging „Eendracht maakt macht" wordt uit gevoerd, stellen B. en W. van Zandvoort de raadsleden voor, de aangeboden geldlening te aanvaarden. Ter voorziening in de vacature van on derwijzeres aan de Hannie Schaftschool te Zandvoort, per 1 maart ontstaan door het aan mejuffrouw A. E. Westerweel ver leende ontslag, hebben B. en W. van Zand voort de volgende aanbeveling aan de raadsleden doen toekomen: 1. mejuffrouw A. Koster, onderwijzeres te Nieuw Vennep; 2. mevrouw A. Walhout, onderwijzeres te Utrecht; 3. mejuffrouw Chr. v. d. Meulen te Middelburg. De benoeming zal in de raadsvergadering van dinsdagavond plaats hebben. Vanavond zal de Hillegomse Harmonie kapel bij gunstige weersomstandigheden een concert geven in de Hoftuin te Hille- gom onder leiding van de dirigent, de heer J. Zonneveld. Op het programma staan onder meer: „The thin red Line-mars" van Kenneth J. Alford, „Lustspiel Ouverture" van Keler Bela, „Ballet uit Faust" van Ch. Gounod, „The Joker Harold Moss" van Conway Brown, „Donauwellen" van Iva- novici, Belgische Parachutisten-mars" van P. Leemans, „Glühwörmchen" van Paul Lincke van J. Zonneveld, „Kommt ein Vogel geflogen" van Ochs-Tiemersma en „Sambre et Meuse mars" van Ranski. BEROEP ONTVANGEN De heer C. van Zuylen, theologisch kan didaat, heeft een beroep ontvangen naar de Gereformeerde Kerk te Marken. Vrijdag maakte het gezamenlijke perso neel van A. J. van Engelen n.v. te Hille- gom zijn jaarlijkse uitstapje. Om acht uur vertrok het gezelschap in drie bussen via Noordwijk en Katwijk naar Den Haag, waar een bezoek werd gebracht aan Ma- durodam. De tocht werd voortgezet naar Rotterdam. In de „Rivièra-hal" werd ge luncht, waarna het gezelschap ruimschoots in de gelegenheid was om de dierentuin te bezichtigen. De schuurbaas van de firma, de heer H. Schrama was vijfentwintig jaar aan de zaak verbonden, welk feit aan de dag een speciaal feestelijk tintje gaf. Het gezelschap heeft de rest van de dag door gebracht in hotel „Flora" te Hillegom. De heer A. J. van Engelen feliciteerde de jubilaris en bood hem namens de directie een televisietoestel met bijbehorende tafel aan. Van het gezamenlijke personeel kreeg de heer Schrama een gouden horloge met inscriptie. De jongste zoon van de heer Van Engelen bood mevrouw Schrama een boeket bloemen aan. Hierna werd ge dineerd. De dag werd besloten met zang, dans en spel. De gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude komt op 3 juni 's avonds om half acht in het gemeentehuis te Half weg bijeen. Ondermeer komt een voorstel aan de orde tot het verlenen van een kre diet voor de verbetering van de Midden weg, alsmede voor de bouw van drie wo ningwetwoningen in Ruygoord. Vanmorgen omstreeks half elf zijn bij de vishallen in IJmuiden twee zwaar beladen vrachtauto's van de weg gegleden. De wagens kantelden waardoor de lading, be staande uit vis, over de weg werd ver spreid. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De wandelsportcommissie van het Haar- leems Speeltuinverbond houdt op Hemel vaartsdag de „U. J. Klarenwandeltocht", die door Haarlem en Bloemendaal voert. De start zal plaats hebben bij de speeltuin „Flora". Alleen kinderen van tien jaar en ouder kunnen aan deze tocht deelnemen. HAARLEM, Rijkskweekschool. Geëxami neerd vijf kandidaten. Geslaagd de dames: D. Dorst uit Bloemendaal; C. Gerharts uit Aerdenhout; I. Hordijk uit Haarlem; A. Hoogland uit Hoofddorp en E. Hinfelaar uit Haarlem. mm—Nieuws in het kort Krotten blyven bewoond. Hoewel de Heemsteedse gemeenteraad reeds in augus tus van het vorige jaar drie huizen aan de Glipperweg onbewoonbaar verklaarde en de orutruimingsterrnijn al bijna twee maanden geleden, verstreek, is er voor die bewoners nog steeds geen andere woonruimte gevon den. B. en W. stellen de raad voor de onit- ruiminigstermijn nu met nogmaals een half jaar te verlengen. Raadsvergadering. De Heemsteedse gemeenteraad vergadert weer op woensdag middag 29 mei, 's middags om drie uur. Botsing. Vrijdagochtend omstreeks half zeven zijn op de hoek van de Zijlstraat en de Nassaulaan te Haarlem een zandauto en een stadsbus van de NZHVM tegen elkaar gereden. De buschauffeur heeft waarschijn lijk geen voorrang verleend. Niemand werd gewond. De zandauto werd zo zwaar be schadigd, dat hij met een kraanwagen moest worden weggesleept. Bazaar „De Gouden Week". De vorige week te Heemstede gehouden bazaar, onder de titel „De gouden week", ten bate van de bouw van de Gereformeerde kerk aan de Camplaan, aldaar, heeft ongeveer vijfduizend gulden opgebracht. Bloembollenbeurs. In verband met Hemelvaartsdag zal de bloembollenbeurs te Hillegom komende week niet op donderdag doch op de daaraan voorafgaande woensdag worden gehouden. Vijf jaar spelen. De speeltuinvereni ging „Klarenhof" te Haarlem bestaat vijf jaar en ter gelegenheid daarvan zal op zaterdag 8 juni van drie tot vijf uur 's mid dags een receptie worden gegeven in ge bouw „Rosehaghe" aan de Hoofmanstraat. Potasch. Als aanvulling op onze agen da „Uitgaan in Haarlem" berichten wij, dat het toneelgezelschap Johan Kaart maandag avond in het Minervatheater in Heemstede weer een voorstelling geeft van „Potasch en Perlemoer" met onder anderen Johan Kaart en Johan Boskamp. Tuinhuis in de verf. Het op de school tuinen aan de Herenweg te Heemstede staande tuinhuis verkeert in een verveloze staat. Om verval te voorkomen moet het gebouw worden geschilderd, hetgeen een bedrag van f 610,zal vergen. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor een krediet ter grootte van dat bedrag uit te trekken. Jeugdorganisaties moeten maar wachten, vinden B. en W. Uit een vandaag verschenen voorstel aan de gemeenteraad stellen B. en W. van Heemstede voor thans over te gaan tot de verbouwing van de in november aange kochte hofstede „Het oude slot". In afwijking van wat indertijd als toe lichting tot deze aankoop werd gesteld ko men B. en W. thans met het voorstel niet alleen een ambtswoning voor een lid van het politiekorps en een commandopost voor de Bescherming Bevolking in de hof stede te vestigen, maar ook nog een verga derlokaal voor de Bescherming Bevolking. Daarentegen worden de jeugdorganisaties de dupe, want voor die geldt, dat in de in vesteringsbeperking de inrichting van een onderkomen ten behoeve van haar activi teit verhindert. De kring Haarlemmermeer van de BB, waaronder Heemstede ressorteert, heeft aangeboden de kosten van het vergaderlo kaal te betalen. B. en W. hebben daar wel oren naar, maar zij willen het geïnvesteer de kapitaal te gelegener tijd toch terug be talen om de volle zeggenschap daarover te kunnen behouden. Dat de BB de comman dopost betaalt acht het college billijk, om dat dat gedeelte van het Oude Slot voor geen ander doel gebruikt behoort te wor den. Ter erkenning van het eigendomsrecht moet wel een gulden huur per jaar aan de gemeente worden betaald. De kosten van de verbouwingen bedra gen voor de politiewoning 8200 gulden, voor de commandopost 3700 gulden, voor het vergaderlokaal bijna twintigduizend gulden. T inrichting van lokaliteiten ten behoeve van jeugdorganisaties zou even eens ongeveer dertig mille hebben bedra gen. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten een geldlening aan te gaan voor een bedrag van f 337.300 tegen een koers van honderd percent en een rente van m percent. De aflossing van dit be drag zal in dertig termijnen geschieden, waarvan de eerste vervalt op 1 augustus 1958. Het bedrag zal door de geldgeefster wor- verstrekt in drie termijnen in 1957 en vier in 1958, waarbij over 1957 een bereidstel- lingsprovisie van twee percent en in 1958 van tweeënhalf percent berekend zal worden. ZONDAG 26 MEI en DONDERDAG 30 MEI 1957 (Hemelvaartsdag). HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. W. M. van Asperen. 7: Ds. R. Bijl. Bevestiging van Ambtsdragers. Donderdag 10: Ds. A. J. van Rhijn. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G. J. Waardenburg. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10,30: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zo- merkade. 30: Ds. A. J. van Rhijn. Bakenes- serkerk, Vrouwestraat. 9.30: Dhr. F. R. Aschoff. 10.30: Jeugddienst. Ds. D. ter Steege van Santpoort. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Prof. Dr. W. Banning, van Driebergen. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. Burger. 10.45: Ds. J. A. de Klerk. Donderdag 10: Eerw. Heer J. de Vries, hulpred. v. „Meer en Bos". Aula Chr. Lyceum, Emmakade. 10.45: Ds. J. W. v. Nieuwenhuijzen, van Heemstede. Diacones- senhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. G. J. Waar denburg. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Ds. B. van Gelder. Donderdag 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Jeugdkapel. Noord. Molenaerstr. 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade 10: Wika W. Veenstra. West, Leidsestraat 10: Dhr. J. de Smalen. Centrum, Oude Groen markt. 10: Dienst. Eglise Wallonne, 10 h. 30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz Jeudi 10 h. 30: Service présidé par le Pas teur J. F. Baudraz, Sainte-Cêne. Deutsche Ev. Gemeinde, Waalse Kerk. 20 Uhr: Pfar- rer D. Stein. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pente costal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bid stond. Zaterdag 4: Openluchtbijeenkomst Dreef. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voor helmstraat 3. 15: Evang. E. Ch. Hermes. Dins dag 19.30: Bidstond o.l.v. Br. Matray. Don derdag 14: Zustersamenkomst t. h. v. Zr. L. Weber-Immink, Havenstraat Heemstede. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en woens dag 3: Contactbijeenkomsten met ge- repatrieerden in de Pastorie der Broeder- kerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbe- spreking Broederkerk, Parklaan 34. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag. Nassau- plein 8. 10 en 5: Dhr. A. Romein, van Vlaar- dingen. Donderdag 7.30 n.m.: Ds. v. Dijk, van Garderen. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: Zuster A. Hoekendijk Evangeliste Nachtzending Amsterdam. Woensdag 8: J. F. Snoeks. Donderdag geen dienst. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Rev. G. A. Brucks, Evangelist te Doorn. 5: Ds. J. Visser, Amsterdam. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Jacques Teeuwen. Opwekkingssamen komsten, Zuiderstraat 15. Donderdag geen dienst. Inzegening van 4 zendelingen voor Nieuw-Guinea te Rotterdam, Hillegersberg. Vrij Evang. Gemeente, Parklaan 21. 6.30: Ds. A. I-I. v. Gent. Donderdag 7.30: Ds. A. H. van Gent. Broedergemeente, Parklaan 34. Zater dag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. J. Leestemaker, bex-oepen naar Suriname. 12: Zondagsschool. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. H. Doop. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. 19.30: in wijkgeb. Ned. Herv. Kerk Zomerkade 161. Ds. C. P. Hoekema. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Ds. F. W. Rappold, van Alkmaar. Geref. Kerk Begijnhofkapel. 9: Leesdienst. 4.30: Ds. Bos Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkerk, Richard Hol- kade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. C. Goe man. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstr. 9: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. D. J. Roos. Donder dag Wilhelminakerk. 10: Ds. C. Goeman. Clir. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Donderdag 10: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Dhr. Wijting. Woensdag 7.30: Ds. Kersten. Donderd. 10: Leesdienst. Ger. Gem., L. Mar- garethastraat 10 en 4.30: Leesdienst. Oud- Geref. Gem. in Ned. Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissin gel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30: en 19: Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugdsamen komst. Dinsdag 20: Bijbellezing en bidstond Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken). Bybelbespreking, Ged. Oude Gracht 47. Vrij dag 8: Dhr. H. Meijer, uit Amsterdam. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeente). Elim-Kapel, Paul Kru- gerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. Dhr. J. H. Schat. 12-13: Zondagsschool. 7: Op wekkingssamenkomst. Verschillende spre kers. Donderdag 10: Openbare samenkomst. Dhr. Jac. Zeegers. Immanuëlkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Br. J. Versteeg, v. Haar lem. 10: Zondagsschool. 7.30: Br. J. v. d. Bergh, van Wassenaar. Dond. geen dienst vanwege grote jeugdbondsdag in Harder wijk. Vrijdag 7: Jeugddienst voor jongeren. 7.30: Idem voor ouderen. De Christenge meenschap, Wilhelminastraat 60. 9.30: Zon dagsdienst voor kinderen. 10: Mensenwij- dingsdienst. Donderdag 10: Mensenwijdings- dienst. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8 10 en 5: Dhr. E. Schuurman. 10: Zondags school Colensostraat 2. Woensdag 7.45: Bid stond Schotersingel 99. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelmina straat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefeningen. Donderdag 10: Godsdienst oefening. Jehova's Getuigen, Wolstraat 7. 5.30—6.30 en van 7.30—8.30. Donderdags en vrijdags van 7.30—9.30. GEBOREN: Martha Geertruida Hendrika, d. v. J. C. Nieuwenhuis en P. Klerk; Agatha Wilhelmina Adriana, d. v. L. H. A. v. d. Veldt en A. C. Versteeg; Anna Barbara Johanna Engelina, d. v. A. A. Opgenhaffen en J. E. Chr. Duindam. ONDERTROUWD: L. vïrn Dijk en H. Sis- sin/g; T. Daudeij en S. M. Boas Berg. GEHUWD: P. C. Hoekstra en A. M. Bak ker; C. C. v. Saase en S. Groot; G. Oomen en J. J. v. Werkhoven. OVERLEDEN: J. Beekelaar, 86 jaar. De Amerikaanse staten Oklahoma, Texas, Wyoming en Colorado zijn vrij dag opnieuw door tornado's geteisterd. In zuidwest-Oklahoma werden drie personen gedood, in Texas zijn vier gewonden gemeldTen minste 75 hui zen en gebouwen zijn verwoest. In de omgeving van Midland (Texas), wer den gisteren meer dan tien tornado's gesignaleerd, en bij Plaiview, in dezelf- eigendommen. de staat, werden zeven wervelwinden gemeld op een gebied van nauwelijks 40 vierkante kilometers. In het geheel zijn deze week 181 tornado's gemeld, die meestentijds gepaard gingen met wolkbreuken. De foto's geven een beeld van de schade in het plaatsje Ruskin Heights. Huizen zijn met de grond gelijk gemaakt. De inwoners zoeken tussen het verwoeste meubilair naar hun Gemeente van Christus, Spruitenbosstr. 9 10.15: Aanbiddingsdienst. Dopen. H. Av. preek. 8: F. Worgan. Ged. Oude Gracht 47: Donderdagavond: B. Richardson. Waldeck Pyrmontstraat 2 zw. Vrijdag 8: Openbijbel studie voor allen. Duvenvoordestraat 61 zw. Maandag 7: Jeugdbijeenkomst. Woensdag- 3: Kindersamenkomst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuël- kerk. 10: Prof. Dr. J. W. Kooiman en Dr. H. van der Loos. Oecumenische jeugddienst. 7: Ds. J. Heidinga. Donderdag Julianakerk 10: Ds. G. Koch. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam-W.) 10.30: Ds. J. Kroon. 7: Ds. Jac. Poort. Don derdag 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. H. J. D. R. Theesing. Geref. Kerk, Kloppersingel kerk, Kloppersingel 55-57. 9.30: Ds. E. Zijlstra 5: Ds. P. de Ruig. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. J. A. Tiemens Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30 en 5: Ds. H. W. Wierda, H. Avondmaal. Geref. Kerk, in gebouw N. P. B., Berkenstraat 10. 9 en 2.45: Ds. Bos. Zuiderkapel afd. Noord, Verenigingsgeb. Volkstuin „Zonder werken niéts". Verlengde van de Geusevesperstraat. 10: Dhr. F. Nie- meyer, Evangelist te Alphen a. d. Rijn. Maandag 7.30: Jeugdevangelisatie, leeftijd 12-16 jaar. Woensdag 8: Opwekkingssamen komst. Vrijdag 8: Bijbelbespreking. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10.30 en 5: Ds. D. H. Biesma. Donderdag 9: Dezelfde. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heill- gingssamenkomst. 12: Compagnie. 7: Open luchtsamenkomst. Maandag 7: Straatzang Bloemendaal (postkantoor) Dinsdag: Gezins- toogdag Amsterdam. Donderdag geen dienst. Zaterdag 8: Uitvoering Toortsdragers. Jehova's Getuigen, geb. N. P. B„ Berken straat 10. 6.457.45. Woensdag 7.309.30. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl, jeugd dienst. Kapel Nieuw Vredenhof. 8.30: Ds. van Nieuwenhuijzen. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwen huijzen. Doopsgezinde Kring in „De Olijftak" 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. De Vries. Donderdag 10: Ds. De Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. J. J. Thomson, Em. Pred. te Baarn. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. C. Goeman. 5: Dr. A. Dondorp. Donderdag 9: Dr. P. J. Richel. Camplaan 10: Dr. A. Dondorp. 5.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. Jehova's Getuigen, Heemsteeds Restaurant Binnenweg 79 c. 2—3: Gezamenlijke Bijbel studie. Woensdag 7.309.30: Praktische toe rusting voor de prediking van het evangelie Maandag Ir. Lelylaan 63. 8—9: Huis-Bijbel studie. Donderdag. Crayenestersingel 7. 8—9: Huis-Bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennep weg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. J. W. Wery, Rem.. Amsterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. Y. Alkema, Amsterdam. Jeugddienst. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. G. F. Callenbach, van Oegstgeest. 10.30: Open Deur dienst. Ds. G. van Leeuwen, van Amsterdam. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar, in Maranatha. 10.30: Zondagsschool, Kleuter school Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondags school in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek, Hv., Amsterdam. Geref. Kerk. 9, 10.30 en 3.30: Ds. G. Toornvliet. 7.30: (Belangstellenden) Ds. D. J. Roos, van Haarlem-Zuid. Donderdag 10: Ds. G. Toorn vliet. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag geen dienst. Don derdag 10.30: Gez. H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. C. de Ru, van Zandvoort. 10: Jeugdkapel, 12- 15 jaar, in Irene. 10.15: Zondagsschool Ju- liana-kwartier, Kon. Wilhelminaschool, Dompvloedslaan. 12-13: Zondagsschool Ramp- laankwartier, Beatrixschool en Irene. 19.15 tot 19.45: Orgelspel door Egbert Vos. 19.45 tot 20.15: Oecumenische Avonddienst. Ds. Ch. de Beus. Marine-Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 19: Ds. D. Ringnalda. Donderdag 9: Ds. IJ. van der Zee, van Nieuw Vennep. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer. 7: Ds. L. D. van Dijl, Heemstede, jeugddienst. Ned. Prot. Bond 10: Ds. P. N. Kruyswijk. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. A. H. Schippers.. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 7: Ds. D. C. van Wijngaarden. Donderdag 9.30: Dezelfde. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. J. Sipkema van Aalsmeer. Geref. Kerk 9.30 en 6.30: Ds. D. Hoornstra. Donderdag 9.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. J. A. v. Boven. 10.30: Dezelfde. H. Doop. Donderdag 9.30: Dezelfde. Abbenes. 9.30: Ds. J. P. E. C. Eerhard. van Hillegom. 7: Ds. M. M. de Jong, van Hengelo, Jeugdd. Donder dag 9.30: Ds. W. A. B. Hagen, van Katwijk. Bethelkapel. 10: Ds. S. Kranenburg, pred. in alg. dienst. 7: Ds. J. A. van Boven. Donder dag 10.30: Ds. G. A. Alma, van Amsterdam Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. Donderdag 9.30: Ds. D. Ringnalda, van Overveen. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. C. Baljé. 7: Ds. H. S. J. Kalf, van Benne- broek. Jeugddienst. Donderdag 10: Ds. Baljé Geref. Kerk. 9.30 en 3: cand. Groen. Donder dag 9.30: Ds. G. Rang. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. Joh. Bronsgeest, Haarlem. 19: Ds. D. ter Steege. Donderdag 9: Ds. D. ter Steege. „De Toorts" 9: Ds. Joh. Brons geest, Haarlem. Donderdag 9: geen dienst. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, Pastorieweg 9: Ds. D. H. Biesma. 3: Ds. C. den Hertog. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Jac. Poort. 7.30: Ds. J. Kroon. Donderdag 10: Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. 19: Geen dienst in de kerk, doch Jeugdkapel in de nieuwe consistorie. Donderdag 10.30: Ds. C. de Ru. Kapel Bentveld: 10.45: Da. W. H. Buijs, vicaris. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga, van Haarlem. Kapel „Het huis in de duinen". 19.30: Ds. H. Luikinga, van Zaandam. Geref. Kerk, Ju- lianaweg. 10 en 5: Ds. A. de Ruiter. Donder dag 9: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeen schapsbond, huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Dinsdag 3: Dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. Zandée, van Warmond. 5: Ds. W. Glashou wer, van A'dam. Ned. Prot. Bond geen dienst Geref. Kerk 10: Ds. K. Schouten (openbare belijdenis en H. Avondmaal) 5: Dezelfde. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Geref. Gemeente. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gemeente. 9.30 en 3: Leesdienst. MEDISCHE VERZORGING Heemstede. Wijziging doktersdiensten van zondag „.s.: A. L. C. van Lier, Pieter Aertzlaan 6, telefoon 39875. Hillegom: Dokter A. v. d. Kaaden, Hoofdstraat 14, telefoon 5114.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11