Nederlands voetbalelftal in Wenen morgen voor grote krachtproef SPORT TIJDENS WEEKEINDE De opstellingen Kampioensploeg van Derby County tegen RCH met nieuwe aanwinsten Van der Putten winnaar in eerste etappe van Olympia's Wieiertour Fransman Rolland in Pescara winnaar in de sprint Gelijk spel zou al een fraai resultaat zijn Woensdagavond om 7 uur in Heemstede Weinig veranderingen in de klassementen 5 Geroutineerd De reportages uit het Prater-stadion Nederlands elftal is in Wenen aangekomen Geen invallers Allesgenoeg? Koersen Postduif je G heeft goede kans morgen in Alkmaar Oefenmeester Smit verlaat EDO en HBC DE RONDE VAN ITALIË Luxemburgse voetballers weer naar Nederland? Rus Minaev vei^terde wereldrecord ZATERDAG 25 MEI 1957 Het is duidelijk dat het Nederlands voetbalelftal morgen in het Prater- stadion in Wenen voor een grote krachtproef staat. Oostenrijk heeft name lijk een elftal dat de weg naar het vroegere peil al weer enige tijd aan het bewandelen is en dat er tot het uiterste op gebrand is het volgend jaar uit te komen in de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, die zoals bekend in Zweden wordt gespeeld. Door de recente overwinningen op de nationale elftallen van Zwitserland (40) en Zweden (10) hebben de Oostenrijkers goede hoop op een overwinning een ge lijk spel in Nederland zou in dat geval al voldoende zijn om geplaatst te worden voor het eindtoernooi maar men vreest het Oranje-team toch wel degelijk. Vooral ook omdat de verdediging van het Nederlands elftal zo langzamerhand de naam en faam van een uiterst moeilijk te bedwingen linie heeft gekregen. Een linie vooral die al meer toonde goed raad te weten met kort spel een spel, dat de Oostenrijkers nog maar al te graag spelen. Al zovele malen hebben Oostenrijkse clubteams tijdens wedstrijden in Nederland dat tik-tak-tot-het-oneindige laten zien. Ongetwijfeld een aardig gezicht, maar bar veel leverde het in de meeste gevallen niet op. Want juist dat korte combinatiespel hoe vaardig uitgevoerd ook bleek Nederlandse achterspelers keer op keer goed te liggen, omdat het ze telkens weer een gelegenheid schonk op ferme wijze in te grijpen. Nu is het bepaald onplezierig dat Jo seph Argauer de man die de verant woordelijkheid heeft voor de samenstel ling van het Oostenrijks elftal een keur van adviezen heeft ontvangen van de vroegere trainer van het Oranje team, Max Merkel. Merkel namelijk is tot in de finesses op de hoogte van de zwakke punten van de Nederlandse spe lers. Nagenoeg alle spelers heeft hij on der zijn hoede gehad bij de degelijke voorbereidingen voor interlandwedstrij den toen hij in Nederland nog in func tie was. En dus zullen ook de spelers van alle bijzonderheden van de Oranje hemden op de hoogte zijn. Een vraag daarbij blijft, of de Oostenrijkers de adviezen tot werkelijke voordelen zullen weten om te zetten. Nederland krijgt een enorm geroutineer de en gemiddeld vrij „oude" ploeg tegen over zich. De leeftijden en het aantal ma len dat zij in het nationale team uitkwa men zijn als volgt: Schmied 31 jaar, 17x; Kozlicek 26 jaar, 3x; Barschand 32 jaar: Hanappi 28 jaar, 60x; Stotz 30 jaar, 16x; Koller 28 jaar, 25x; Halla 26 jaar, 8x; Dienst 29 jaar, 25x; Buzek 20 jaar, 4x, Walzhofer 31 jaar, lOx en Haummer 29 jaar, lOx. Heeft Nederland een kans tegen dit elf tal? Een overwinning lijkt uiterst onwaar schijnlijk en ook een gelijk spel zou al een verrassing betekenen. In dat geval name lijk zou de Nederlandse defensie al heel hecht moeten zijn, want veel kans op goals zijn er niet morgen, ook al kan het niet ontkend worden, dat de Nederlandse aan- valslinie sterker is dan tegen België. Vrij zeker lijkt het ook dat er een stevige par tij voetbal zal worden gespeeld, want evenmin als de Nederlanders schuwen de Zowel radio als televisie besteden zon dag aandacht aan de interlandwedstrijd OostenrijkNederland. Het radioverslag van Dick van Rijn en Jan de Troye een uitzending van AVRO en VARA kan men horen op Hilversum II. De uitzending begint om tien voor half vijf. Het commen taar bij de televisie-uitzending wordt ver zorgd door ir. A. van Emmenes. De eerste beelden uit het Prater-stadion in Wenen kan men zien om vijf voor half vijf. Zoals bekend begint de voor Nederland zo be langrijke match om half vijf precies. Na een rustige vlucht met de K.L.M.- Convair „Rembrandt" is het Nederlands voetbalelftal vrijdagmiddag op het vlieg veld „Schwecliat" in Wenen aangekomen. Het elftal nam zijn intrek in het parkhotel Schönbrun. Carlier kwam het gezelschap pas bij de tussenlanding in Nürenberg com pleteren. De linksbuiten va» Fortuna zal namelijk maandag 27 mei in Straatsburg in het huwelijk treden en om deze gebeur tenis voor te bereiden verbleef hij enkele dagen in Frankrijk. Het Oranje-elftal en zijn begeleiders be kochten vrijdagavond circus Krone. Voor vandaag staat een trip naar de Kahlenberg op het programma en in de middaguren massage en een lichte training jn 't Prater stadion. Dat dit stadion, dat 68.000 toe schouwers kan herbergen, is uitverkocht, wijst op de enorme belangstelling, die in de Oostenrijkse hoofdstad voor deze wed strijd bestaat. Het is ook bepaald niet zo, dat Oostenrijk de voor een plaats in de eindronden van het wereldkampioenschap zo belangrijke ont moeting met een gerust hart tegemoet ziet. Ongetwijfeld is men in Wenen, waar het broeierig warm is, overtuigd van eigen kracht, maar er valt in de voorbeschouwin gen van de Oostenrijkse pers toch een dui delijke angst voor de Nederlanders te lezen. De algemene verwachting is dat Nederland - tevreden met een gelijk spel - het accent op de verdediging zal leggen. „En dieverde diging behoort met stopperspil Van der Hart als centrale figuur tot de sterksten in Europa" schrijven de voetbaldeskundigen van de Weense bladen. Typerend voor de stemming is hetgeen doelman Schmied te genover een verslaggever verklaarde „Het wordt een zware wedstrijd, maar wanneer wij de steun van ons publiek krijgen, zal het misschien wel lukken". En de Nederlanders? Het is waarschijn lijk voldoende om een opmerking van Wiersma te citeren. Toen een Oostenrijkse official tijdens de reis van het vliegveld naar het hotel vertelde, dat de bus van het Nederlandse elftal zondagmiddag met de motorpolitie voorop naar het stadion zal rijden, kwam uit de mond van de P.S.V.-er heel laconiek de opmerking: „Let op jon gens, op de terugweg rijden ze achter ons aan,want winnaars gaan altijd voorop". Oostenrijkers hard spel. Joseph Argauer heeft dat trouwens al voorspeld. Een ding is tijdens het felle duel van morgen te hopen. En dat is dat in geen van beide ploegen een speler wegens een blessure zal behoeven uit te vallen. Want men weet het, zo gauw als het begin van de wedstrijd is aangewondigd, zullen geen invallers meer worden toegestaan. Een strenge en veel gecritiseerde bepaling, die evenwel niet voor niets is gemaakt. Be paald erg hinderlijk is zij vooral wanneer de doelman gewond raakt. Vroeger had het Nederlands elftal in Bram Appel een waar devolle keeper (hij was in Frankrijk ook de reservekeeper van Reims), doch welke speler nu eventueel Pieters Graafland zal moeten vervangen is niet duidelijk. In het Oostenrijkse elftal schijnen twee spelers te zijn opgesteld die hun doelman even tueel naar behoren kunnen vervangen. Het is duidelijk dat het inderdaad een krachtproef zal worden morgen. Doch hoe het resultaat ook zal worden, vast staat wel dat de Nederlanders alles zullen geven voor een zo goed mogelijk resultaat. Laat ons hopen dat dat „alles" genoeg zal zijn, opdat Nederland straks bij de returnwed strijd niet al bij voorbaat voor een te zware taak zal komen te staan. Van Melis, die het morgen in Wenen weer eens als aanvalsleider van het Nederlands elftal mag proberen. Hoe wel wat traag, is hij door zijn taktisch inzicht en zijn produktiviteit nog steeds een speler waarmede men terdege rekening dient te houden. »ooco(xx©xxxxxorxx»xoooccooooooc©wc©ooooccococccocooccaxc™cco:cxxxx}xw.o^ 0 NEDERLAND Pieters Graafland (Ajax) Wiersma (PSV) Notermans (Fortuna) v. d. Kuil Van Wissen (Ajax) (MVV) Scheidsrechter: Haummer Walzhofer (Wacker) (Vienna) Koller (Vienna) Barschandt (Wiener S.K.) Kuys (NAC) v. d. Hart Klaassens (Fortuna) (VW) Van Melis Wilkes Carlier (Rapid) (VVV) (Fortuna) Schmetser (Duitsland) Buzek Dienst Halla (Vienna) (Rapid) (Rapid) Stotz Hanappi (Austria) (Rapid) Kozlicek (Wacker) Schmied (Vienna) OOSTENRIJK v^oooMociocooooooooaxjcvcoocoooc^oDccxxxjococcoxxooccoaxexxxxxxxxxorcoocccooccoc XOO<XCCCCCCCCCCCCCCCCOCXXXCOOCCCCCOCXX)CCCCCCCCCOC HONKBAL Na de onaangename ervaring van HHC verleden week tegen Ajax, wacht de HHC- ers ook deze week weer zware strijd tegen TYBB. Indien de bezoekers wederom moeten aantreden zonder werper Smidt, zal het nog niet zo eenvoudig zijn om bei de winstpunten te veroveren. Ook HCK- Kennemerland vraagt vanmiddag in Bloe- mendaal de aandacht. Beide negentallen kunnen de punten goed gebruiken, zodat felle stryd verwacht kan worden. Ajax heeft tegen HHC voor een ver rassing gezorgd, doch wij geloven niet dat dit ook vanmiddag aan de Kleverparkweg tegen EHS zal gelukken. Een belangrijke ontmoeting is ook Schoten-OVVO. In ver band met de voetbalwedstrijd Oostenrijk- Nederland zal deze wedstrijd des middags x-eeds om twee uur beginnen op het Scho- ten-terrein in I-Iaarlem-Noord. Op het terrein Noordersportpark ont vangt Sportclub Haarlem des morgens om tien uur Volewijckers. De nieuwe Amster damse eersteklasser behaalde reeds enige goede resultaten en ook in deze wedstrijd zal het de thuisclub niet meevallen op beide winstpunten beslag te leggen. In de overgangsklasse moest het reserve negental van Schoten reeds met enkele nederlagen genoegen nemen, doch in de uitwedstrijd tegen DWV is er een kans op de volle winst. HFC „Haarlem" zal tegen Catchers een nederlaag met kunnen ont lopen. De HHC-reserves ontvangen RCH en spelen een volkomen open strijd. KORFBAL In verband met de interlandwedstrijd Nederland-België, die zondag om twee uur op het AFC-veld in Amsterdam wordt gespeeld, ligt de KNKB-compctitie prak tisch stil. Het wordt de 47ste ontmoeting tussen deze landen, waarvan de stand mo menteel is: Nederland 46 39 4 3 277—124 82 pnt. België 46 3 4 39 124—277 10 pnt. Voor de Nederlandse speelster A. Koper wordt het een jubileumwedstrijd: na zon dag zal zij 25 maal het Oranjeshirt ge dragen hebben. De Belgen komen met revanche-plan nen naar het AFC-veld. Of Nederland het zo ver zal laten komen, zullen wij zondag middag om vier uur weten. De wedstrijd wordt door de televisie in Nederland vol ledig uitgezonden: de tweede helft zal ook naar België worden uitgezonden. Competitie In Zutphen wordt de wedstrijd ZKC- Wordt Kwiek gespeeld, waarin de gasten de beste kansen op een zege hebben. Oosterkwartier 2 speelt zondagochtend van 10-12 uur tegen DED 2 in Amsterdam. Slechts door een overwinning van de Haarlemmers is er nog een geringe kans om de onderste plaats te ontlopen. Vanavond om half zeven spelen op het Oosterkwartierveld twee Haarlemse twaalftallen een oefenwedstrijd. Na afloop wordt het Haarlems twaalftal samenge steld, dat op Hemelvaartsdag tegen Leiden speelt. 8 De eerste divisieclubs van het betaalde 8 voetbal uit Haarlem en omgeving komen g zondag als volgt (van rechts naar links) Jj in het veld: 8 RCH: Van der Voort; Schoonenberg en S v. d. Braak; De Jong, De Vos, Hoogen- 8 doorn, Brouwer, Biesbrouck, Van 8 Braam, Kruyer en Ruis. 8 EDO: Kopiemij; Berends en Vervoort; 8 Plaizier, Boekelaar, Warmerdam; Pet- i terson, N.N., Duivenvoorden, N.N., 8 en N.N. 8 OOOOOOOOOOCXXXX»OOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOC HANDBAL Zondag speelt de heren-reservepioeg van Concordia op het terrein van THB in Aerdenhout zijn tweede promoti'e-wed- strijd om een plaats in de tweede klasse van het district-west-A. Na de uitstekende start tegen AAV spelen de Concordianen nu tegen de Amsterdamse afdelingskam pioen, het reserveteam van Aalsmeer. De wedstrijd begint om één uur. SCHERMEN Zondag zullen in de zaal van de HKB in de Tempeliersstraat districtskampioen schappen verschermd worden: dames floret en heren-sabel. Alle cracks uit Noordholland hebben voor deze wedstrijd ingeschreven. De wedstrijden beginnen om tien uur. CRICKET In de eerste klasse A van de NCB heeft Rood en Wit een niet gemakkelijke uit wedstrijd tegen VRA in Amstelveen. De Haarlemmers kunnen zich herstellen van de uiterst eervolle nederlaag van verleden week. Haarlem speelt in Den Haag tegen I-ICC II en zal vooral aanvallend heel goed voor de dag moeten komen om een kans op winst te krijgen. In de tweede klasse A speelt Rood en Wit 2 uit tegen VCC. In de tweede klasse E zijn vastgesteld BMHC-Rood en Wit 4 en VVV 2-CVHW. VOETBAL In het inhaalprogramma zijn zoals be kend wedstrijden vastgesteld voor EDO en RCH. EDO speelt vanavond in Apeldoorn tegen AGOVV en morgenmiddag (aanvang twee uur) komt RCH op eigen veld tegen over Sittardia. In geen van beide wed strijden staan belangen op het spel. VSV gaat naar Graafschap. ATLETIEK Atmodes en Haarlem zullen beide zon dag op de sintelbaan aan het Olympiaplein in Amsterdam in actie zijn. Atmodes komt in een dualmeet uit tegen ADA, Haarlem zal de strijd aanbinden met AAC. Atmodes treedt volledig aan, maar desondanks ge loven we niet in een zege van de Haarlem se atletes. Een volledig Haarlem zou on getwijfeld reeds een zeer zware dobber aan de AAC gehad hebben. Nu de ploeg met enkele invallers moet uitkomen, lijkt ons ook hier een Haarlemse zege uitge sloten. Ondanks de concurrentie van Groningen telt de meeting van zondag in Alkmaar acht zeer goed bezette draverijen. Het internationale hoofdnummer telt zelfs 16 deelnemers, waaronder de Belgische hengst Hyde Park. De vraag blijft of de hengst uit de voeten kan op de kleine baan. Q Ba-scom heeft het belangrijke voordeel de binnenkant te hebben geloot en uit deze positie kan hij winnen, vóór Postduifje G en de keuze Nottelman uit Pretty Boy en Quintus Harvester. Hoogspanning zal heersen in de 2700 me ter lange Ruitertjes-prijs. De crack Ria Olivier staat voor de taak 60 meter voor gift te geven tegen Tabor en Upie Scott P. De outsider is Sally Harvester D. Bij de amateurs is Spencer Gay's Zoon zijn vaste rijder kwijt, doch indien Louis van Harlingen de hengst begrijpt zal hij opnieuw op eigen bodem kunnen winnen. Gemakkelijk zal hij het echter tegen Queen Mary en Reyland niet hebben. In het openingsnummer is Nottelman heer en meester met zijn keuze uit Vanadis en Victor Emanuel, tenzij de goede Valk S, die tot nu toe in het Noorden heeft ge opereerd, op de Alkmaarse sintels tot een belangrijke recordverbetering komt. Ook met Simone heeft deze bekwame trainer en rijder in de Waag-prijs de eerste kans. Het heroptreden van Urdy Mars was voor treffelijk, maar zijn trage wijze van starten zal hem over deze korte afstand te veel achterstand bezorgen. De hattrick kan Nottelman scoren in de Kaasdragers-prijs met Seigneur Bascom, die juist in staat is om de 40 meter achter hem startende Spencer Nora op de tweede plaats te houden. Indien Sir Henry nu eens regelmatig blijft, heeft hij een outsiders kans. Het slotnummer kan een zege brengen aan Tabor Harvester D, die sterker is dan Tarzan Hollandia G. Rita Bond en Shadow zijn de outsiders. De oefenmeester van de voetbalvereni ging HBC (2e kl. amateurs) en EDO (le kl. betaald voetbal), de heer H. Smit, zal zijn contract met deze beide clubs niet ver lengen wegens drukke wei'kzaamheden. Het ligt wel in de bedoeling van de heer Smit om de functie van secretaris van de vereniging van voetbaloefenmeesters in Nederland, die hij al jaren lang vervult, te blijven waarnemen. HBC heeft reeds bericht ontvangen, doch het EDO-bestuur nog niet. Woensdagavond aanstaande staat de voetbalminnende schare uit Haarlem en omgeving andermaal een internationale ontmoeting te wachten. Na het bezoek an Leeds United, dat tegen een versterkt elf tal van Haarlem speelde, komt nu Derby County in het veld tegen RCH. In deze wedstrijd zal de Racing haar nieuwe aan winsten de Unitas-speler Henke, de KFC'er en oud-EDO'er Mul en Krist van SHS opstellen. Hetgeen ongetwijfeld een uiterst welkome versterking betekent, aangezien Derby County, dat een roem rucht Engels eerste divisie club was in vroeger jaren, de weg omhoog weer ge vonden heeft en het afgelopen seizoen kampioen werd van de derde divisie. Joop van der Putten, enkele weken ge leden sprintwinnaar in de Ronde van Noord Holland, boekte in de perste etappe van Olympia's Tour door Nederland in Steenwijk de eerste winst voor de sterke militaire ploeg door Joop van Vliet, Renné Lotz, Geurt Pos en Arie Braat in de sprint te kloppen, hetgeen hem genoeg seconden bonificatie opleverde om zijn in rood-wit- blauw gestoken formatie op de eerste plaats in het ploegenklassement te brengen. Want in de groep van 30 renners, die 1 min. 5 sec. na de winnaar over de eindstreep stoof, zaten Captein, Scholten, Wuurman en Theunisse uit de door Gerrit Schulte ge leide militaire ploeg. Op de open wegen in de Noord-Oostpol der sloegen Van der Putten c.s. hun slag. Tegen de krachtige oostenwind in bracht dit vijftal nog enig kleur aan de eerste etappe door ongeveer 30 km. voor Steenwijk zo sterk te demarreren, dat er geen houden meer aan was. Alle pogingen in de eerste 200 km. wa ren namelijk op niets uitgelopen. Geen enkele vlucht werd met meer dan 20 sec. beloond. En er waren heel wat snode plan nen gesmeed. Stiete en Van Steenselen had den het alleen vergeefs geprobeerd en ook de groepjes waren niet geslaagd. De meeste kans op slagen leek het zevental te hebben, dat na de premiesprint in Kampen door ging, t.w. Roks, Van 't Hof, De Roo, Van Smirren, Van der Meulen, Kooyman en Heeren, maar ook zij moesten het toen te gen het fel jagende peloton opgeven. Maar zij hadden althans bereikt, dat het peloton in stukken uiteen was geslagen, zodat de stootkracht was gebroken op het moment dat Van der Putten en zijn makkers de be slissende slag sloegen. Schulte had pech „Wielergeneraal Schulte mocht de triomf van zijn pupil echter niet meemaken. In de buuurt van Oosterwolde 180 km was de jeep van ploegleider Schulte, bestuurd door luitenant Roosenburg, tegen een boom gereden en zo ernstig beschadigd dat Schul te op ander vervoer moest wachten. De in zittenden kwamen echter met de schrik vrij. De uitslag van de eerste etappe 235 km. luidde: 1. Van der Putten (Ned. mil.team), de 235 km. in 5 uur 51 min. 55 sec. met bonificatie: 5.50.55; 2.Van Vliet (Rott. Leeuw) z.t. met bonificatie: 5.51.25; 3. Lotz (ploeg midden-Nederland) z.t. met bonifi catie: 5.51.40; 4. Pos (Le C'nampion-de Adelaar) z. t.; 5. Braat (Het Zuiden,Eind hoven) z. t. 6. Van der Meulen (De Zwarte Schapen, Amsterdam) 5.53.00; 7. Kooyman (Olympia, Amsterdam) z.t.; 8. Van Eg- mond (De Spartaan, Den Haag) z. t.; 9. Captein (Ned. mil. ploeg) z. t.; 10. Van 't Hof (De Kampioen, Haarlem) z. t.; 11. Scholten (Ned. mil. ploeg) z. t.; 12. De Haan (Le Champion-De Adelaar) z. t.; 13. Zwa- neveld (Feijenoord, Rotterdam) z.t.; 14. Wuurman (Ned. mil.ploeg) z.t. Op de 15de plaats eindigde ex aequo ren ners, bij wie Theunisse (Ned. mil. ploeg), Marchand (De Baronie, Breda), De Ruiter (De Bataaf, Halfweg), De Jager (Feijen oord, Rotterdam), Damen (Het Zuiden, Eindhoven), Gramser (Het Zuiden, Eind hoven), Groot, Klebach en Van de Ruit (allen Olympia, Amsterdam) allen in 5 uur 53 min. In het sprintklassement hebben na de eerste dag de leiding: Kooyman, Zwane- veld en Moolenijzer ieder met 3 pnt. In de eerste etappe zijn zeven renners uitgeval len, t.w. Oude Lenterink, Sijthof, Cuvelier, Slits, Ter Louw en- Lenteling, die bij een valpartij een sleutelbeen brak. Het ploegenklassment van de eerste etappe luidde: 1. Nederlandse militaire ploeg 17.36.55; 2. Rotterdamse Leeuw 17.37.52; 3. Het Zuiden. Eindhoven 17.37.55 4. ex aequo De Baronie, (Brede); Olympia, (Amsterdam) en de Zwarte Schapen, (Am sterdam) allen in 17.39.00. De ploeg van Derby County, waaruit woensdagavond een elftal tegen RCH zal spelen. Bovenste rij (v.l.n.r.): A. Ackerman, M. McDonnell, T. Webster, J. Jackson, G. Barrowcliffe, J. Bucha nan; tweede rij: A. Crowshaw, R. Straw, M. Smith, K. Oliver, P. Cress- well, R. Patrick; derde rij: B. Clark, G. Davies, J. Parry, D. Woodhead, T. Hann (trainer); onderste rij: T. Powell, R. Ryan (aanvoerder), A. Mays, J. Pye, P. Newbery. Derby County behaalde de titel met een puntental van 63, hetgeen vier punten meer was dan de naaste concurrent. Dat het elftal weer over een uiterst schot- vaardige voorhoede de beschikking heeft, bewees wel het aantal gescoorde goals, namelijk 111, hetgeen meer was dan enig ander elftal uit de Engelse league. Het aantal tegengoals bedroeg 53. Derby County heeft zeer moeilijke jaren achter de rug, nadat het vele successen had behaald. In 1946 won Derby de zo fel bestreden Cup en behoorde toen tot de sterkste clubs uit de eerste divisie. Raich Carter, Billy Steel en Peter Docherty, het waren voetbalnamen die elke voetbalken ner met ontzag uitsprak. Enkele jaren la ter kwam de club in ernstige moeilijk heden toen er onregelmatigheden in de boekhouding werden ontdekt. Men zou de spelers te veel hebben uitbetaald dan vol gens de bepalingen mocht en het gevolg was dat er uiterst strenge straffen werden uitgedeeld. Toen ging het snel bergafwaarts. In drie seizoenen duikelde Derby County van de top van de eerste divisie naar de op drie' na laatste plaats in de derde divisie. Doch in 1955 werd Harry Storer een voetbal kenner bij uitstek, die daarvoor bij Bir mingham City en Coventry City was ge weest als manager aangesteld. In één seizoen bracht hij Derby County op de tweede plaats in de derde divisie en het daarop volgende seizoen het nu afge lopen seizoen smaakte hij het genoegen zijn onvermoeide werk met een kampioen schap beloond te zien. Enmen heeft grote verwachtingen voor de toekomst. Het financiële tekort is nog wel groot, maar men heeft gerechtvaardigde hoop dat binnen niet al te lange tijd de oude plaats zal zijn veroverd. De ploeg van Derby County telt geen roemruchte namen meer uit het Engelse topvoetbal, maar is terdege ingespeeld en heeft een goalgetter als midvoor. Ray mond Straw is namelijk de produktiefste speler uit de gehele noordelijke divisie met niet minder dan 37 goals. De wedstrijd tegen RCH, die in het Heemsteedse Sportpark wordt gespeeld, begint des avonds om zeven uur. ^Route©Etappeplaats 26 11 Eindhoven -Eysden 3e 27 Eysden-Den Bosch 4e" 28 DenBosch-Wassenaar 5e 29 Wassenaar-Amsterdam 6e 145 175 304 144 Veel is er niet gebeurd in de zevende etappe van de Ronde van Italië, van Femi naar Pescara (221 km). De eerste 60 kilo meters hebben de renners in gesloten for matie afgelegd en tijdens de afdaling van de Col de Sella di Corao werd de eerste ontvluchtingspoging ondernomen. Baldini, Zamboni en Pellegrini ontsnapten, doch bij de beklimming van de Col Capannelle (105 km) werd dit drietal ingehaald en de tocht werd wederom „en groupe" voortgezet. In de buurt van Teramo (159 km) slaagden drie renners erin definitief uit de hoofdgroep te verdwijnen. Het waren Cestari. Coletto en de Fransman Rolland. Met een voorsprong van 1 min. 45 sec. passeerden zij Rosetto (192 km). Inmiddels waren de Belgen Van- nitsen en Moxhet en de Italiaan Miclielon by een val betrokken. Vannitsen werd naar een ziekenhuis getransporteerd, waar bleek dat hij een sleutelbeen had gebroken. De Nederlanders bevonden zich in het peloton. De sprint werd gewonnen door de Fransman Rolland voor Coletto. Cestari was toen niet meer bij hen. Hij moest 12 km voor Pescara lossen, omdat hij het tempo van Rol land en zijn maat niet kon bijhouden. De uitslag was. 1. Rolland in 5 uu 43 min. en 51 sec.; 2. Coletto (It.) z.t.; 3. Benedetti (It.) op 27 sec.; 4. Fantind (It.) z.t.: 5. Car- lesi (It.) z.t.; 6. Baroni (It.) z.t.; 7. Albani (It.) z.t.; 8. Van Steenbergen fBelg.) z.t.; 9. Monti (It.) z.t.; 10. Pellegrini (It) z.t.; 11 Caloi (It.) z.t; 12. Van Est (Ned.) z.t.; 13. Tognaccini (It.) z.t.: 14. Grissi (It.) z.t.; 15. Ciampi (It.) z.t.; 16. Fabbri (It.) z.t.; 17. Maule (It.) z.t.; 18. Tosato (It.) z.t.; 19. ex aequo: Alle overige renners, met uitzonde ring van de Belg Moxhet, die een grotere achterstand op de winnaar had. In deze etappe staakten twee renners de strijd: de Italiaan Bruhi en de Belg Van nitsen. Zij waren betrokken bij valpartijen. Niet aan de start verschenen de Italianen Pettanati en Dante. Er nemen nu- nog 112 renners aan de wedstrijd deel. De algemene rangschikking na de zevende etappe is: 1. Louison Bobet (Fr.) 29.46 46- 2 Defilippis (It.) 28.46.54; 3. Poblet (Sp 29.47.03; 4. Baffi (It.) 29.47.07; 5. Gaul (Lux.) 29.47.15; 6. Fornara (It.) 29.47.35; 7. Nencini (It.) 29.47.36; 8. Fabri (It.) 29.47.44; 9 Im- panis (Belg.) 29.47.54; 10. Carlesi (It.) 29.48.04 11. Voorting (Ned.) 29.48.09; 12. Géminiani (Fr.) 29.48.20; 13. Rolland (Fr.) 29.48.35; 14. Baldini (It.) 29.48.38; 15. Fantini (It.) 29.48.52; 16. Fallarini (It.) 29.49.05; 17/18. Janssens (Belg.) en Boni (It.) 29.4.9.09; 19. Moser (It.) 29.49.12; 20. Galdeano (Sp.) 29.49.24; 21. Wagtmans (Ned.) 29.49.16; 22. De Groot (Ned.) 29.49.28; 41. Van Est (Ned. 29.52.24; 44. Kersten (Ned.) 29.52.42; 67. Nolten (Ned.) 29.57.36; 70. Van de Brekel (Ned.) 29.57.49; 76. Donker (Ned.) 30.02.16. De tweede voetbalwedstrijd tussen Luxemburg en Nederland in de voorron den van het toernooi om het wereldkam pioenschap zal zeer waarschijnlijk in Ne derland worden gespeeld. Volgens het rooster zou deze ontmoeting op 13 oktober in het Groothertogdom moeten worden gehouden, maar de Luxembu-gc-' ^-ven de voorkeur aan Nederland om 1 iaar een hogere recette wordt v-»-v ht. In welke stad in v 1 ..lfj strijd eventueel 'al n i i._, zal oas later wor-'rn beslist. Tijdens de Russische gewichthefkam pioenschappen 1957 heeft de Russische vedergewicht Yevgeney Minaev het we reldrecord tweehandig drukken verbeterd en gebracht op 115 kg. Het oude record stond reeds op zijn naam met 114.5 kg, I daterend 2 november 1956 in Melbourne.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9