Radio-Moskou meldt glimp van hoop in ontwapeningsdebat „Volgend jaar moeten alle vluchtelingenkampen dicht" OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Amerika wil de Sovjet-Unie halverwege tegemoetkomen Wê HET WEER Papierfabriek te Gennep door brand gedeeltelijk verwoest Akkoord over legering Russen in Hongarije Amerikaanse plannen zijn nog geheim Ernstig onderhandelen Nieuwe aardschokken in ie Reeds SI doden geborgen Vrijspraak voor allen in zaak-Montesi Eerste minderheidsregering na de oorlog in Finland Socialisten in oppositie tegen vier partijen Makarios houdt voet bij stuk Arrestaties in Spanje Djakarta gaat raad voor de buitengewesten instellen Grotere zeggenschap in plaatselijke zaken Het woord is aan Blussing werd bemoeilijkt door watertekort HOGE COMMISSARIS DR. LINDT: Droog en zonnig Britse hoofdkwartier van Cyprus naar Kenya? Voor het eerst na de oorlog Deens meerderheidskabinet 71e JAARGANG No 270 DINSDAG 28 MEI 1957 302e JAARGANG No 11 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, TeL 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 et, p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MOSKOU, LONDEN (UP) Radio-Moskou verwelkomt de nieuwe Amerikaanse ontwapeningsplannen, waarin „halfweg" aan de Russische voorstellen tegemoet wordt gekomen als een „glimp" van hoop op succes. In deze eerste Russische reactie op de voorstellen van president Eisenhowers raadsman Harold Stassen by de besprekingen in Londen ter beperking van de bewapening werd beloofd, dat „zij zo zorgvuldig mogelijk zouden worden bestudeerd". „Het ziet er naar uit", aldus radio-Moskou, „dat er een glimp van hoop is op een opbouwende oplossing van het vraagstuk" Stassen deelde gisteren in de subsommissie van de UNO voor de ontwapening in Londen mede, dat hij nieuwe besluiten uit Washington had meegebracht om de Sovjet-Unie halfweg tegemoet te komen bü een overeenkomst voor een gedeeltelijke ontwapening. Stassen hield de Amerikaanse voorstellen nog geheim, hangende zjjn beraadslagingen met de andere Westerse bondgenoten. „Het ziet er naar uit", aldus radio-Mos kou, „dat de Verenigde Staten een eerste stap doen in de richti..g van de Russische oovattinger.". Zij stelde de vraag: „Waar om hebben de Verenigde Staten hun hou ding gewijzigd„Het antwoord moet gezocht worden in de invloed, die het besef van gevax-en die aan ee wedloop met kernwapens vei'bonden zijn op het publiek heeft en in de herhaalde Russische voor stellen voor een opbouwende regeling van het ontwapeningsprobleem De besprekingen van de vijf mogendhe den zullen vanmiddag in Londen worden voortgezet, maar officiële personen hebben gezegd, dal er nog geen belangrijke voor stellen van het Westen ter tafel zullen ko men. Stassen zou echter wel van plan zijn de achtergrond te schetsen van zijn bespre kingen in Washington. Stassen heeft na de hervatting van de conferentie te Londen die tien dagen reces heeft gehouden, de vijf deelnemende lan den aangespoord ontw; --eningsvoorstellen ter tafel te brengen. Stassen heeft contact opgenomen 1 iet de landen waarmee de Verenigde Staten militaire betrekkingen onderhouden, naar aangenomen wordt om steun te verkrijgen voor het nog onbeken de Amerikaanse plan. In welingelichte kringen kon men vernemen dat de Ver enigde Staten noch hun bondgenoten iets zullen loslaten zolang niet is besloten dat zal worden samengewerkt. President Eisenhower zou Stassen gemachtigd heb ben „met plooibaarheid" op te treden bij het aanpassen van het Amerikaanse plan bij de wensen van de bondgenoten. Het heeft alle schijn dat het nog verschillende weken kan duren voordat de Russische af gevaardigde de nader uitgewerkte voor stellen ter inzage zal krijgen. De Russische afgevaax'digde naar de con ferentie zei eveneens dat de tijd voor ern stig onderhandelen gekomen is. Het ge zegde van Stassen dat de Verenigde Staten bereid zijn de Sovjet-Unie halverwege te gemoet te komen, ontlokte hem een tevre- lenheidsbetuiging. Stassen sprak in zijn eerste onderhoud met de delegatieleiders van de Westerse landen slechts in algemene bewooi-dingen over de grote lijnen van het Amerikaanse plan. „Wij zullen zo snel als mogelijk is handelen", zo zei hij tijdens die vergade- ADVERTENTIE In mei hebt u er voordeel bij VAN ALTENA te bellen en voor de laagste voorjaarsprijs uw kolen te bestellen TELEFOON 11716 - KLEVERPARK 21 B ISTANBOEL (AFP) De hevige aard beving van zondag heeft in Turkije 51 do den en ongeveer honderd gewonden ge- eist. Vijfduizend huizen zijn beschadigd. In de dorpen in het gebied van Mudurnu zijn de meeste slachtoffers gevallen. Hier werden reeds veertig doden geborgen. Sedert zondagochtend heeft de seismograaf in Istanboel 289 schokken geregistreerd, waarvan 90 in het gebied van Bolu nabij Mudurnu. Maandagochtend werden op nieuw twee tamelijk sterke schokken waargenomen. ring, „maar de uitwerking van alle onder delen zal tijd vragen". Toen men hem vroeg of hij dacht dat de Sovjet-Unie het plan zou aanvaarden, zei Stassen, dat de Russen nog geen enkele aanwijzing hebben gegeven van hun bereidheid toe te geven. Stassen heeft gisteren met zijn eigen de legatie geconfereerd, en daarna de Britse gedelegeerde Allan Noble, de Franse af gevaardigde Jules Moch en de Canadese ambassadeur Johnson ontmoet. Deze drie hebben daarna ieder afzonderlijk met Zorin gesproken. Vandaag zullen zij op nieuw confereren. Duurste proces in historie van Italiaanse rechtspraak VENETIë (AFP-Reuter) De rechtbank van Venetië heeft heden, dinsdagochtend, Piero Piccioni, de zoon van een voormalige Italiaanse minister van Buitenlandse Za ken, niet-schuldig bevonden aan doodslag op Wilma Montesi, de 21-jarige dochter van een Romeinse timmerman, wier dood aanleiding heeft gegeven tot het grootste schandaal, dat Italië na de oorlog heeft gekend. Ook de twee andere hoofdbeklaagden, de „markies" Ugo Möntagna en de voor malige hoofdcommissaris van politie van Rome, Saverio Polito, die van medeplich tigheid waren beschuldigd, werden vrijge sproken, evenals negen der tien beklaag den van het tweede plan. Alleen Adriana Bisaccia kreeg tien maanden voorwaarde lijk wegens het fingeren van een misdryf. De uitspraak heeft geen aanwijzing ge geven omtrent een eventuele vervolging van de hoofdgetuige, Anna-Maria Caglio, de „Zwarte Zwaan" wier getuigenis in een voorafgaand proces tot het proces-Montesi leidde. Een van de verdedigers had op grond van meineed om haar arrestatie verzocht. Het proces-Montesi, dat vier maanden geduurd heeft, was het kostbaarste rechts geding dat in de Italiaanse geschiedenis is gevoerd. Voorzichtige ramingen schatten de kosten die door de staat, in casu de belas tingbetaler, voor het onderzoek en de be rechting moeten worden opgebracht, op honderdtien miljoen lire (zeshonderdzestig duizend gelden). En dit bedrag is nog aller minst voldoende, want de maandenlange orgie van beschuldigingen en tegenbeschul- digingen heeft een kettingreactie van ten minste nog dertig processen uitgelokt, die de Italiaanse rechtbanken nog zeker dertig jaar zullen bezighouden. De affaire-Montesi heeft er anderzijds echter ook toe bijgedragen, dat verschei dene misstanden uit de weg zijn geruimd. Zo is het werk van de politie voor de openbare veiligheid aanzienlijk doeltreffen der geworden. Met veel meer kracht pakt men thans de grote belastingontduikers en de handelaars in verdovende middelen aan en er wordt ook krachtiger opgetreden tegen corruptie in regeringskringen. Bo vendien zijn de ministei-s en andere over heidsfunctionarissen voorzichtiger gewor den bij het kiezen van hun vrienden. HELSINKI, (AFP) In Finland is een nieuwe coalitieregering gevormd onder het premierschap van de boerenleider Sukse- lainen. In het minderheidskabinet hebben zeven leden van de boerenpartij, drie van de Zweedse volkspartij, drie van de Finse volkspartij en een onafhankelijke zitting. Vieno J. Virolainen (boerenpax-tij) is minister van Buitenlandse Zaken, zijn partijgenoot Atta Pakkanen beheert de portefeuille van Landsverdediging en Har ras Kyttae van de Finse volkspartij heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken Sukselainen, een professor op het gebied van de economische wetenschappen, is in vorige regeringen minister van Financiën en van Binnenlandse Zaken geweest. De vorige Finse coalitieregering, onder leiding van Fagerholm, is woensdag afge treden wegens een geschil over loonsver hogingen, in het kader ener nieuwe stabili- satiepolitiek. Stabilisatiepolitiek (UP) De eerste taak van de nieuwe regering zal zijn een uitweg te vinden uit de doolhof van de loon- en prijspolitiek. De veranderingen in de opstelling van de regering zullen geen verandering be tekenen van de buitenlandse politiek, die gericht is op strikte neutraliteit. De nieuwe regering steunt op 79 van de 200 zetels in het parlement. Het is een minderheids kabinet, omdat de sociaal-democraten, met 54 zetels in het parlement, er buiten staan. Tot voor kort heerste de overtuiging dat alleen een meerderheidskabinet in staat zou zijn in Finland iets te bereiken. 4 V b.H F. N 7 IF BARIEUORISSTR -HAARLEM - HL 1 3439 FERD B01STR. 48 A DAM Hl 717162 Spijkerpanfalons in blauw en zwart Makarios HAMBURG (UP) - Het Westduitse week blad „Der Spiegel" heeft een interview ge- publiceerd met aartsbisschop Makarios van Cyprus. Deze verklaarde dat hij geen aspi raties heeft, een politieke leider te blijven Zodra Cyprus vrij is, wil de aartsbisschop zijn activiteit staken. Hij wil echter nog steeds niet over Cyprus onderhandelen, zo lang hem de toegang tot het eiland ontzegd blijft. De aartsbisschop sprak de Engelse be weringen tegen als zou de bevolking van Cyprus er prijs op stellen, als lid te worden opgenomen in het Engelse Gemenebest. Hij daagde Engeland uit, daarover een volks stemming te organiseren. De kwestie van NAVO-bases op Cyprus kan pas besproken worden, aldus Makarios. als de kwestie der autonomie is geregeld. Hij zei, dat hij onder autonomie ook het recht van Cyprus verstaat, zich bij een ander land, in casu Griekenland, aan te sluiten. MADRID (Reuter) Een ongenoemd aantal personen is, volgens officiële be richten uit Madrid, door de Spaanse politie gearresteerd in verband met een tegen de regering gerichte activiteit. Naar verluidt behoren Francisco Herrera Oria, broeder van de bisschop van Malaga, en López Aparicio, voormalig majoor in het Spaans-republikeinse leger, tot de gearres teerden. Ook Antonio Menchaca Careaga, de zoon van een bekende reder uit Bilbao, is aan gehouden. Allen worden ervan beschuldigd, dat zij met „belangrijke communistische elementen, die zich in Frankrijk in balling schap bevinden, betrekkingen onderhouden teneinde het bewind te ondermijnen". De 27-jarige Menchaca wordt er bovendien van beticht, dat hij in het buitenland een ondergi-onds blad tegen het regime heeft 'uitgegeven en dit in Spanje heeft laten vei-spreiden. DJAKARTA (UP).- Premier Djuanda heeft verklaard dat de regering van plan is een raad op te richten, om plannen uit te wer ken voor groter autonomie voor de buiten gewesten. Djuanda verdedigde de afkon diging van de staat van beleg door presi dent Sukarno. Hij zei dat de situatie niet langer op normale wijze beheerst kan worden. „De omstandigheden in onze staat zijn kritiek en gevreesd wordt dat de nor male betrekkingen tussen de centrale re gering en de buitengewesten verstoord zul len worden", zo verklaarde hij. Djuanda zei dat de regering rechtstreeks besprekingen heeft gehad met de militairr raden in de opstandige gebieden. „De re gering heeft ook te verstaan gegeven dal zij bereid is de eisen der buitengewesten Confucius: Er is geen groter zonde dan weigeren na te denken. zo veel mogelijk tegemoet te komen", aldus de premier. Hij zei dat zij daarbij zo ver gaat dat een raad wordt opgericht voor uitwerking van plannen om de buitenge westen groter zeggenschap te geven in hun plaatselijke aangelegenheden. In antwoord op in het parlement uitge sproken beschuldigingen dat zijn regering ongrondwettelijk gevormd is, zei Djuanda dat de regering wettig is gemaakt door de wet op de staat van beleg. „In elk geval, nu dat het kabinet gevormd is, is de rege ring verantwoordelijk aan het parlement", zo zei hij. De premier ontkende opnieuw dat de uitionale raad, die Sukarno binnenkort zal ormen, op grond van zijn program voor een geleide democratie, een „super-kabi net" zou zijn. Maandagmiddag omstreeks vier uur is in de opslagplaats van de n.v. papierfabriek Page te Gennep een brand uitgebroken, die i. zeer korte tijd de grondstoffenopslag en de verwerkingsafdelingen geheel aantast te. De brandweren uit nder andere Nijme gen, Venlo, Boxmeer, Cuyck en Gennep slaagden erin de machinehallen te behou den, evenals de aan het fabriekscomplex grenzende werkplaatsen van de Zuidooster Autobusdiensten. Het vuur is vermoedelijk ontstaan in éen kleine loods aan de Willem Boijcweg. De schade is nog niet volledig te overzien maar wordt geschat op ruim een half miljoen gulden. Het terrein van deze fabriek, waar 350 arbeiders werken, en die een der grootste industrieën in het noordlimburgse gebied is, is zeer uitgestrekt. Door de straffe wind sloeg het vuur onmiddellijk over naar drie loodsen van 100 meter lang en 20 meter reed. In deze loodsen was papier opgesla gen, alsmede grondstoffen, waaronder cel lulose. Toen deze loodsen eenmaal in brand stonden leek het een onmogelijke taak het vuur nog te doven. De Gennepse brandweer was alleen niet tegen deze taak opgewassen en zo spoedig mogelijk wer den brandweren uit de omgeving gealar meerd, waaronder die uit Nijmegen die het eerst arriveerde m t zes wagens. Het blus- singswerk werd nog extra bemoeilijkt, t ONYrrYVYVYWTfVYVfrr** VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Droog weer met zonnige perio den. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen. Wei nig verandering in temperatuur. Volledige weerrapporten op pagina twee. XXXxxxxxxxxjouuo OUIXX DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S GENEVE (ANP) Het vraagstuk van de Hongaarse vluchtelingen moet dit jaar worden opgelost. De kampen waarin nog altijd „oude" vluchtelingen zijn gehuisvest, moeten eind volgend jaar dicht zijn. In deze twee zinnen heeft de nieuwe Hoge Commissaris van de UNO voor de vluchtelingen, de Zwitser dr. A. R. Lindt, die als zodanig onze vorig jaar overleden landgenoot dr. G. J. van Heuven Goedhart opvolgt, maandag zijn toekomstplannen samengevat. Hij deed dit op een perscon- ferentie in het volkenbondspaleis te Ge- nève. Di*. Lindt vertelde, dat de wereld ontzaglijk veel heeft gedaan voor de bijna 200.000 Hongaren, die na de mislukte op stand van vorig jaar het land hebben ver laten. Maar de belangstelling verslapt op het ogenblik enigszins, hoewel nog 44.000 Hongaarse vluchtelingen niet zijn geholpen en er bovendien nog 50.000 andere vluch telingen, die al jaren en jaren in kampen zitten, geen uitzicht hebben op verlossing uit hun ellende. De Hongaren. Op het ogenblik leven er in Oostenrijk nog 30.000 Hongaren in kampen. De Hoge Commissaris hoopt, dat aan het eind van dit jaar 20.000 var hen zullen zijn geëmi- greerd naar andere landen. De resterende 10.000 zullen waax*schijnlijk, althans voor het grootste deel, blijvend in Oostenrijk kunnen worden opgenomen. In Joegosla vië bevinden zich nog 14.000 Hongaren, van wie de meesten in zeer slechte om standigheden verkeren. Juist dezer dagen is een begin gemaakt met hun emigratie en dr. Lindt hoopt, dat ook voor al deze mensen aan het eind van het jaar het leed geleden zal zijn. De „oude" vluchtelingen Voor wat de vluchtelingen van vroeger datum betreft: de oplossing voor hen zal voor het grootste deel in emigratie moeten worden gezocht. Daarom is dr. Lindt voor nemens, op de daarvoor in aanmerking komende regeringen een beroep te doen de toelatingseisen, die aan adspirant-im- mig'-anten worden gesteld, te verzachten. Als dit beroep gehoor vindt, kunnen oude, zieke of anderszins gehandicapte vluchte lingen alsnog in die landen worden opge nomen. Op een desbetreffende vraag antwoordde dr. Lindt dat van de Hongaarse vluchte lingen, die nog dit jaar zullen emigreren rond 6.000 in Europese landen zullen wor den opgenomen. De overigen gaan naar landen over zee. Onder de hoede van hun verzorgster vermaken de Chinese kindertjes op de foto hierboven zich blijkbaar uitste kend in de creche van een motor- fabriek in Changchun, waar hun moe ders aan het arbeidsproces deelnemen. NICOSIA (Reuter) Te Nicosia is van welingelichte militaire zijde vernomen dat voorstellen worden bestudeerd om het op Cyprus gevestigde Britse hoofdkwartier voor het Nabije Oosten naar Kenya, in Oost-Afrika, over te brengen. Men meent, dat de voorstellen afkomstig zijn van een commissie van de Britse imperiale staf, die kox-tgeleden een bezoek aan Kenya heeft gebracht. Behalve de snel wisselende militaii*e be hoeften, worden nog drie beweegredenen voor een eventuele overplaatsing genoemd: 1. Indien het Middellandse-Zeegebied oor logstoneel zou worden, zou het militaire organisatorische zenuwcentrum, dat het hoofdkwartier onder meer is, worden blootgesteld aan de gevaren, die een lig ging aan de frontlinie met zich brengen. 2. In een dergelijk conflict zou het mede, als gevolg van een mogelijk vijandig Egypte, dat de vaart door het Suezkanaal zou kunnen belemmeren, moeilijk kunnen worden Cyprus over zee te bevoorraden. 3. Als gevolg van conflicten in het Mid dellandse-Zeegebied zouden de verbindin gen tussen het hoofdkwartier op Cyprus en belangrijke streken in het Nabije Oosten, kunnen worden verbroken. KOPENHAGEN, (Reuter) In Dene marken is een coalitiekabinet gevormd uit negen sociaal-democx*aten, vier radicalen en dx*ie georgisten. Het kabinet staat onder leiding van H. C. Hansen, die ook minister van Buitenlandse Zaken is. Ook in het vorige, sociaal-democratische minderheids kabinet, bekleedde Hansen deze posten. Acht van de nieuwe ministers maakten deel uit van de vorige sociaal-democi'atische mindex*heidsregex*ing. Minister van Binnenlandse Zaken is Soeren Olesen (geox*gist) en minister van Defensie de sociaal-democx*aat Poul Han sen, die deze functie ook in het vorige ka binet bekleedde. De nieuwe coalitie steunt op 93 van de 179 zetels in het parlement. Het is voor het eerst sedert de oorlog dat Denemax-ken een meerderheidsregering heeft. De sociaal-democratische regering was na de algemene vex*kiezingen op 14 mei afge treden. (UP) Men verwacht dat de nieuwe regering zal aankondigen dat de enige wij ze om de moeilijke economische positie van het land te verbeteren, gelegen is in het in voeren van verplichte spaarregelingen, en een omzetbelasting die honderd miljoen kronen zal opbrengen. Er zal een bezuini ging van eveneens honderd miljoen kronen op de begroting moeten worden toegepast. Men verwacht verder dat het kabinet be perking van de hoge dividenden zal voor stellen en staatsgaranties voor de woning bouw. doordat spoedig bleek, dat de gemeentelij ke waterleiding van Gennep niet voldoen de bluswater voo. all spuiten kon leveren. Er zat toen niet anders op dan om kilome ters lange slangen uit te x*ollen, waarmee water werd gehaald uit het riviertje de Niers. Met behulp van aanjaagmotoren werd het water door deze slangen gedre ven. Het gelukte echter niet meer de lood sen te redden. Zij brandden geheel uit, waarbij zeer veel papier en grondstoffen verloren gingen. Een berg papierbalen, meters breed en vele tientallen meters lang, werd stukje bij stukje doo het vuur verorberd. Loodsen met papier en cellulose, vier spoorwagons met 20 ton oud papier stonden als fakkels temidden van de rookwolken te branden. Voor deze branden had de brandweer maar matige interesse. Alle krachten waren er op gericht om een uitbreiding naar het terrein van de Zuid-ooster te voorkomen en om het gedeelte van de fabriek met kantoren en het kostbare machinepax-k te behouden. Omstx*eeks acht uur in de avond had men een ring getrokken om het vitale vuurge- deelte, waardoor de strijd in feite was be slecht. Personeel van de fabriek sleepte zoveel mogelijk materialen weg uit het niet aangetaste gedeelte van het fabriekscom plex. Enkele brandweerlieden raakten door de sterke rookontwikkeling bedwelmd en een hunner moest naar het ziekenhuis in Nij megen worden vervoerd. De directie van de papierfabriek Gennep deelde vanochtend mede, dat alle afdelin gen papierfabricage volledig behouden zijn gebleven. GetroLei, door de brand zijn de grondstoffenopslag en een gedeelte van de verwerkingsafdelmgen. Over enige dagen wordt de produktie hervat. BOEDAPEST (Reuter) Hongarye en de Sovjet-Unie hebben te Boedapest een overeenkomst over de juridische status van de Sovjet-strydkrachten, die „tijdelyk" in Hongarye gestationeerd zijn, getekend. An drei Gromyko, de minister van Buiten landse Zaken, en maarschalk Zjoekov, de minister van Defensie, tekenden voor de Sovjet-Unie en hun respectieve ambtge noten Imre Horvath en generaal Geza Revesz voor Hongarye. Twee maanden geleden werd in een Hongaars-Russische verklaring gezegd, dat de Sovjet-strijdkrachten in Hongarije moesten blijven met het oog op de inter nationale toestand en in het belang van de „gemeenschappelijke verdediging tegen eventuele agressie van d zijde van het Noox-datlantische blok". Een der eisen der Hongaarse opstandelingen was, dat de Sov jet-strijdkrachten Hongarije zouden ver laten. In de overeenkomst is bepaald, dat de „tijdelijke legering van Russische troepen in Hongarije de Hongaarse soevereiniteit op geen enkele wijze beïnvloedt" en dat de Sovjet-troepen „zich niet zullen inlaten met de Hongaarse binnenlandse aange legenheden". MOSKOU (Reuter) Het officiële Sov jet-persbureau Tass meldt, dat krachtens de overeenkomst een gemengde commissie, bestaande uit drie Russische en drie Hon gaarse vertegenwoordigers en met Boeda pest als zetel, in het leven wordt geroepen, welke geschillen over de interpretatie van het akkoord moeten oplossen. Inzake de jurisdictie over de Sovjet-militairen in Hongarije is bepaald, dat als regel de Hon gaarse wet van toepassing is en dat Hon gaarse rechtbanken misdaden van Sovjet militairen of hun gezinsleden zullen be rechten. Verplaatsingen der Sovjet-mili tairen buiten hun legeringsgebieden moe ten de goedkeuring van de Hongaarse autoriteiten hebben. WASHINGTON (Reuter) In een com mentaar van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken op een Hongaarse nota, waarin verzocht wordt om inkrim ping van de Amerikaanse legatiestaf in Boedapest, met meer dan een derde (van 34 tot 21 man) wordt de Hongaarse nota „een nieuw voorbeeld van een beperkende en eigenmachtige maatregel genoemd, op gelegd door een Russische satelliet regering". De woordvoerder van het State Department verklaarde dat slechts de Ver enigde Staten kunnen bepalen welk aantal en welke soort mensen voor haar diploma tieke missies nodig zijn. Donderdag, Hemelvaartsdag, verschijnt j ons blad niet en zijn onze kantoren de gehele dag gesloten.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1