DDD 19" Amsterdamse Beurs vóór Pinkster nog zo'n prachtpeignoir HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 A msterdams tunnellening Gedeputeerde Staten keuren raadsbesluit goed ZANDVOORT Viswedstrijd in de vijver Zwem wedstr ij den van de politie Concert door Zandvoortse leerlingen van Aad Plas „Koninginneharing" Zomercursussen Wood- brookers te Bentveld Feestgaven voor 20-jarig „Vondelkwartier" Gezin trekt van leeg huis tot leeg huis Stille omgang van Haarlemse katholieken Verdachte van inbraken in Overveen aangehouden Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs van 27 tot en met 31 mei Scheepvaart Die nare puistjes zijn opeens weg Wij hebben weer een hele nieuwe partij ongeregeld gekocht 20JV 535ste STAATSLOTERIJ ■MAANDAG 3 JUNI 1957 w Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben hun goedkeuring gehecht aan het woensdag unaniem door de gemeenteraad van Amsterdam genomen besluit tot het Instellen van een „Grootboek IJtunnel" en het uitgeven van een IJtunnellening 1957" voor de financiering van de dit jaar uit te voeren werken ten behoeve van de IJtun nel. Provincie neemt niet deel in de lening In antwoord op de door het lid der Pro vinciale Staten mr. C. baron de Vos van Steenwijk over de IJtunnelkwestie ge stelde vragen hebben Gedeputeerde Staten geantwoord, dat de bouw van de IJtunnel, hoewel primair uiteraard een gemeente lijke aangelegenheid, binnen het raam van het gehele oeververbindingsvraagstuk ze- her ook een provinciaal belang betreft. Zij hebben van deze zienswijze bij de regering herhaaldelijk met gi-ote aandrang doen blijken. De voorzitter van het college van Ge deputeerde Stalen heeft nog kort vóórdat het kabinet zijn beslissing nam, aan de re gering aangeboden in het gerezen geschil te bemiddelen. Gedeputeerde Staten zijn van oordeel, dat het niet op de weg van de provincie ligt, deel te nemen in enige gemeentelijke lening en dus ook niet in de tunnellening. Zij merken hierbij op, dat de provincie, gelet op de schaarste op de kapitaalmarkt, de grootste moeite heeft de middelen aan te trekken nodig voor de financiering van zuiver provinciale voorzieningen. Ter opening van het visseizóen had de Zandvoortse visclub „De Vijver" zaterdag morgen jl. een viswedstrijd georganiseerd in de vijver van het Vijverpark, waaraan door 26 leden werd deelgenomen. Van 6—9 uur had men de strijd met elkaar aangebonden, waarbij om het kwai-tier van plaats moe9t worden verwisseld. Het ging er ditmaal om, de grootste lengte vis te verschalken, hetgeen, gelet op het grote aantal „kleingoed" dat gevangen werd, geen sinecure bleek. Toch slaagde de heer J. de Wit erin, met een aantal van 21 stuks de respectabele lengte te bereiken van 2 meter 49li cm. Zandvoorts burgemeester reikte na afloop op het terras van paviljoen „De Vijverhut" de prijzen uit. Spreker wees er vooral op, verheugd te zijn, bij deze tiende viswedstrijd wederom aanwezig te mogen zijn. -Het ver blijdde spreker, van het bestuur te hebben vernomen, dat voorbereidingen werden ge troffen voor een viswedstrijd in zee, hetgeen dan voor Zandyoort een primeur zal be tekenen. Er werd gevist mét vrij aas. De grootste (wit) vis werd gevangen door M. Deutekom met een lengte van 22'/s cm, die hiervoor een extra prijs ontving. Korpschef H. P. Huijsman dankte de bur gemeester en diens echtgenote voor hun zo gewaardeerde aanwezigheid, waarna mevr. Van Fenema uit handen van de korpschef een fraai boeket rozen ontving. Een boek over de hengelsport, door een enthousiaste supporter geschonken, viel na loting ten deel aan de heer J, Post. Ter gelegenheid van de viering van het 20-jarig bestaan van de Zandvoortse politie- sportvereniging, organiseert genoemde ver eniging op donderdag 4 juli in het „Riche- bad" te Zandvoort de zwemkampioenschap- pen van het district west der Nederlandse politie. De wedstrijden vangen aan om 11 uur met onderlinge wedstrijden van het Zandvoortse politiekorps, waarna om 1 uur de hoofdwedstrijden volgen. De laatstge noemde wedstrijden gelden tevens als een selectie voor de Europese zwem- en water- Dciokampioenschappen, welke dit jaar in Engeland zullen worden gehouden. Het pro gramma luidt: 1. 50 meter rugslag nieuwe lingen, junioren, vet.; 2. 100 meter rugslag senioren; 3. 50 meter schoolslag nieuwelin gen, junioren, vet.; 4. 100 meter schoolslag senioren; 5. 50meter borstcrawl nieuwelin gen, junioren, vet.; 6. 100 meter borstcrawl senioren; 7. 3 x 50 meter wisselslag-estafette; 8. Popduiken; 9. 50 meter gekleed zwemmen met laatste 15 meter drenkeling; 10. 5 x 50 meter vrije slag-estafette; 11. 50 meter but terfly; 12. 3 x 50 meter wisselslag persoon lijk (senioi-en); 13. 3 x 25 meter wisselslag persoonlijk (nieuwelingen, junioren)14. Onderlinge polowedstrijd. De prijsuitreiking zal in paviljoen „Riche" plaatsvinden. Aanrijding op Zandvoorterweg Zondagmiddag heeft bij de kruising van de Zandvoorterweg, Mr. Enschedéweg en de Koekoeksweg een botsing plaats gevonden tussen een personenauto en een motorrijder. 9P dat ogenblik stond er een file auto's op de Zandvoorterweg in de richting van- Aer- denhout. Juist ter hoogte van de Mr. En schedéweg was er enige ruimte vrijgelaten voor het van de zijwegen komende verkeer. Op het ogenblikdat een automobilist van deze weg de Zandvoorterweg opreed, pas seerde links van de file een motorrijder, die de automobilist te laat opmerkte. Een bot sing was onvermijdelijk. De motorrijder, een Duitser, die met 'n schip bij Maarssen voor anker ligt. viel en werd later met een lichte hersenschudding naar het Marine hospitaal in Overveen overgebracht. Zijn notorfiets werd ernstig beschadigd. In hotel Keur had zaterdagmiddag de jaarlijkse uitvoering plaats van de Zand voortse pianoleerlingen van mevrouw Aad Plas van de muziekschool Aad Plas in Heemstede. Ook nu weer werd een ver antwoord en muzikaal programma uitge voerd. Het was opnieuw een kostelijke be levenis de eerste krampachtige pogingen van de kleuters op het klavier te mogen beluisteren en bekijken. Zo werden de uitvoeringen van het Presto uit een Sonate van Haydn, het al legro uit een sonate van Mozart en het vierhandige „Cortège" van Debussy voor be pauze staaltjes van leuk pianospel. Na be pauze, waarin de vergevorderden de monstraties gaven, werd een heel aardige vertolking gegeven van de eerste Ara- beske van Debussy en de uit het hoofd ^speelde Polonaise op. 40 no. 2 van Chopin. De uitvoering werd besloten met een tweetal concerten waaraan een strijk orkest onder leiding van Jan Plas mede- Werking verleende. Het door ziekte van enkele leden onvolledige orkest kon toch een goede uitvoering geven van het con cert in b van John Garth. Met het piano concert in g van Haydn werd de leer- hiigenuitvoering besloten, waarin de piano soliste virtuoos en muzikaal blijk gaf van "aar pianistische kwaliteiten. Hedenmiddag om kwart over twaalf is aan de Koningin op paleis Soestdijk het traditionele vaatje „Koninginneharing" aangeboden. Deze haring werd gevangen door de logger Katwijk 48, schipper W. Remmerswaal uit Katwijk, die op het ogenblik echter weer ter visvangst buiten gaats is. De haring werd „aangebracht" door de KW 130, schipper B. P. Ouwehand uit Kat wijk, die met zijn echtgenote op Soestdijk aanwezig was. Verder maakten van de aanbiedende delegatie deel uit de reder C. den Duik uit Katwijk, de keurmeesters M. Dijkshoorn en M. van Dijk, de hoofdcon troleur van het haringwezen de heer V/. J. van de Wind, en de burgemeester van Katwijk de heer H. Duikker. Van 20 tot 27 juli zal in het gebouw der Arbeidersgemeenschap der Woodbrookers te Bentveld een conferentie worden gehou den onder de titel ,,De inhoud van het socia lisme nu" Sprekers zijn o.a. prof. dr. Ph. J. Idenburg, dr. F de Jong, di-s. J. Koop man, dr. N. F. Noordam, ds. L. H. Ruiten berg en ir. H. Vos. Daarna (van 27 juli tot 3 augustus) wordt een weekcursus voor Duitsers, Nederlanders Zwitsers en anderen gehouden over „Der Mensch in der industriellen Gesellschaft". Ter inleiding wordt opgemerkt, dat het van belang is om zich als „Europeanen" te be zinnen op de problemen die de ontwikke- lig met zich voert en hoe deze zó opge lost worden, dat de menselijkheid en de medemenselijkheid er bij winnen. Dit geldt speciaal op dit ogenblik nu Europa meer en meer een eenheid gaat vormen Sprekers zijn prof. dr. W. Banning, dr. A. van Biemen, Afred Mozer, Jelle Troelstra,H. Roelofse- ma en dr. H. Umrath. Voor de periode van 3 tot 10 augustus ver meldt het programma een cursus over „Ont moeting van levensovertuigingen" met als Sprekers dr. J. J. Buskes. mej. ds. W. H. Buijs, ds. W. G Overbosch, P. Reckman, dr. B. W. Schaper en prof. L. W. G. Scholten voor die van 10 tot 17 augustus over „Mens- leer leven" en voor die van 17 tot 24 augus tus over „De mens in gesprek". Speeltuinverbond toont waardering Ter gelegenheid van haar twintigjarig bestaan heeft de speeltuinvereniging „Het Vondelkwartiei-" in Oud-Schoten zaterdag in het clubgebouw aan de Vergierdeweg een druk bezochte receptie gehouden. On der de aanwezigen, die van hun belang stelling blijk gaven, bevonden zich vele bestuursleden van het Haarlems Speeltuin- verbond en andere speeltuinverenigingen. In zijn welkomstwoord schetste de vice- voorzitter van „Het Vondclkwartier", de heer J. H. Krudde, de totstandkoming en de groei van de vereniging. „Door het ide alisme en het harde werken van allen die in de loop der jaren in de vereniging heb ben samengewerkt heeft „Het Vondel kwartier" de top bereikt waarop zij thans is gekomen. De voorzitter van het Haarlems Speel tuin Verbond, de heer D. Rookhuiszen, sprak woorden van waardering en dank voor hetgeen „Het Vondelkwartier" gedu rende twintig jaar vormingswerk ten bate van de jeugd heeft gedaan. De clubwerk tentoonstellingen van de vereniging ston den steeds pp een zeer hoog niveau. „De controverse welke momenteel tussen het Haarlëms Speeltuin Verbond en „Het Vondelkwartier" bestaat ligt dan ook uit sluitend op het organisatorische vlak. Dit doet niets af aan het respect dat het Ver- bondsbestuur heeft voor de verdiensten van het bestuur van „Het Vondelkwartier" ten opzichte van zyn opvattingen over het speeltuinwerk", zo meende de heer Rook huiszen. Spreker sprak het vertrouwen uit dat in de naaste toekomst een modus ge vonden zal worden waardoor een nauwe re en eendrachtige samenwerking weer mogelijk is. De heer J. Kampman, die namens het wijkcomité „Oud-Schoten" het woord voerde, zei dat „Het Vondelkwartier" in haar bestaan bewezen heeft wat goede bur gerzin vermag. Hij stelde de vereniging ten voorbeeld voor de speeltuinverenigin gen welke mogelijk in de toekomst in „Delftwij k" opgericht zullen worden. Spreker gaf het bestuur van „Het Von delkwartier" de verzekering dat het wijk comité bij Burgemeester en Wethouders er op zal aandringen, dat bij een eventuele toekomstige verplaatsing van de speel tuin wegens de uitbreiding van de alge mene begraafplaats, „Het Vondelkwartier" hiervan tijdig op de hoogte zal worden ge steld. Nadat ook de heer Okx als oud-yoorzit- ter van „Het Vondelkwartier" nog enige herinneringen had opgehaald, bood de heer G. van Berkel namens het jubileumcomité het bestuur als geschenk een tweetal speel- werktuigen, een draaimolen en een zweef toestel aan. Spreker dankte degenen, die door hun geldelijke bijdragen de aanschaf fing van deze speel werktuigen mogelijk hebben gemaakt. Hij wenste er het bestuur veel succes en de kinderen veel plezier mee, Hierop begaf men zich naar het gedeelte van de speeltuin waar deze toe stellen stonden opgesteld. Op uitnodiging van de voorzitter, de heer D. van Merken- stein, nam een a;.ntal kinderen plaats op de fraaie moderne draaimolen, die prompt „vliegende schotel" werd gedoopt, en met luid gejuich werd deze ingebruikneming beki-achtigd. De Tirolerkapel „De Alpenjagers" zorgde met medewerking van de zangeres Coby Martens voor een vrolijke muzikale omlijs ting. Geen h uisvesting Anderhalf jaar al heeft het gezin van een 54-jarige Haax-lemse koopman geen vaste huisvesting. Door een conflict met de eigenaar van een huis in de Kleine Hout straat, waarin het gezin vijftien jaar lang woonde, heeft het deze woning moeten ver laten. Het conflict ontstond doordat het huis in een zeer slechte toestand verkeerde: het regende volop in en de ratten liepen er over de vloei'. Brieven aan de dienst Bouw en Woningtoezicht leidden tot de conclusie van deze dienst, dat aan het huis niets meer viel te vcrbetex'en. De koopman kwam echter onder aan de lijst van woningzoe kenden te staan, zodat hij voorlopig niet voor andere huisvesting in aanmerking kwam. Vanaf het ogenblik, dat het gezin de woning aan de Kleine Houtstraat heeft vex-laten, heeft het dan hier en dan daar zijn intrek genomen. Als de koopman er gens een huis ziet leegstaan, trekt hij er zonder vei'gunning in. Hij blijft er dan zo lang met zijn gezin wonen, totdat de huurder van het huis komt opdagen. Dan gaat de man weer op zoek naar een andere leegstaande woning om deze zolang te be trekken tot ook hier de huurder komt op dagen. „Deze man wox-dt langzamerhand een paria", zei mr. M. D. Proper in een toe lichting op dit woningnoodgeval, toen de koopman vanmorgen voor de Haarlemse kantonrechter, mr. F. J. Gerritsen, wegens het tweemaal betrekken van woonruimte zonder vei'gunning terechtstond. De sub stituut-officier van Justitie eiste tegen de man oen boete van tweemaal twintig gul den. De kantonrechter toonde begrip voor 's mans moeilijkheden en veroordeelde hem tot tweemaal vijf gulden. De r.-k. inwoners van Haarlem hebben zondag de feestdag van O. L. Vrouw van Haai'lem gevierd. Op deze dag werd een zeer oude traditie in ere hersteld en een stille bedetocht gehouden, waaraan meer dan achthonderd mannen, vrouwen en kinderen deelnamen, 's Moi'gens om zes uur zette de stoet zich voor de dekenale St. Josefkerk in de Jansstraat, in welke kerk de kapel van O. L. Vrouw van Haai' lem is, in beweging. De tocht voerde onder meer langs de Nieuwe Gracht, Kruisstraat, Grote Markt, Anegang, Damstraat, Spaar- ne, Bakcncssergracht en Begijnhof. Tot besluit droeg deken W. N. Zijlstra in de St. Josefkerk een heilige mis op. Het ligt in de bedoeling, deze stille omgang ook in volgende jaren te houden, 's Avonds cele breerde mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, in dezelfde kerk een plechtig Lof. De secretaris van het bisdom Haar lem, dr. H. W. J. Kuipers, hield een predi katie over Maria als Moeder Gods. Ten slotte werd het beeld van O. L. Vrouw van Haarlem in processie rondgedragen. De vorige week werd in Enschedé de 34- jarige W. V. uit Leiden aangehouden. Hij was reeds gedetineerd, maar in het begin van april uit Leiden ontvlucht, toen hij ver lof kreeg zijn zte<ke moeder te bezoeken. Hij is thans in het politiebureau in Over veen: ingesleten, .waar hij aanvankelijk ont kende de inbraken op zondag 28 april in een villa aan de Tètterodewe-g en op 3 mei in een villa aan de Lonbart Petrilaan te Over veen gepleegd te hebben. In de buurt van de villa aan de Tetterodeweg werd toen wèl door een voorbijganger onder de struiken een tas met inbrekersgereedschap gevonden, welke de politie onder haar hoede hield. Met behulp van de speurhond Arno van de rijksspeurhondgeleider adjudant De Groot uit Santpoort, heeft men thans met behulp van die tas vijf sorteerproeven ge nomen en vijf keer wees de hond de ver dachte als de eigenaar van de werktuigen aan. De verdachte heeft nu een bekentenis afgelegd. 3% "Io Nederl. '47 3 °/n Nedl. 1962/64 A. K. U. Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew. PhilipsGloeil pref.PhilipsGloeil Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn.. N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Vorige koers Slotknprs vrijdag 86®'/io 89 7s 186% 339 18914 30514 28414 284 286 1497s 43414 256 1020 204,20 exc 76% 130,— 174% 180 269/4 114 9514 204% 160% 17514 182 66l5/i6 186 66% 43 93 42% Heden 13.45 uur 86" ia 89u/i6 185 340 189 306 280 285 284% 149%* 43514 255 1017 207,40 73 128,80 174J4 17914 269% 114 95% 205 160 17514 182* 67% 189 66% 43% 93 42% Laagste Hoogste koers koers Alg. Kunstzijde Unie182Va I86V4 Van Berkei's Patent 193'A- 195'% Van Gelder Zonen 187V2 190 Kon Ned Hoogovens302 305V2 Ned Kabelfabriek 283 288 Philips 283 286'/i Unilever 428 435'/2 Wilton-Fijenoord 254 256 Kon. Petroleum 197,20 205 Holland-Amerika Lijn 173'/2 175 Kon Ned Stoomboot Mij löO'/i 153 Ned Scheepvaart Unie 1793/4 I8IV4 Van Ommeren 269%4 270 Amsterdam Rubber 75 8P/4 H.V.A109 115 Ver. Deli Maatschappijen93'/4 96 3%°/o Staffellening 1947 863/s 867/s 3°/o Invest, cert Nederland90 90V< 3% Nederland 1962—64 S9l/i 90 Omzetten (nominaal): Vorige week (def)Aandelen 11.267.317,— Deze week (voorL) Aandelen 8.650.975,- Vrijdag 31 maart 1957 Laatste Koersverschil tijdvak t.o.v. 24 mei 186'/s 195»/» 1891/» 305'/2 284 2853/4 434>/s 256 204 1743/s 152'/2 180 269'/4 76 1133/i 95»/« 86°/is 90</s 897s 1 37» l'/i IO'/Ï 47s 5,60 3/s 1 Vs P/4 47s 5S/4 1 Vii - V« Obligaties 10.808.260,- Obligaties S. 134.769,- WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Almkerk, .11 v. Marseille n. Antwerpen. Anker, 31 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Atje Ray S, 31 te Rotterdam v. Hampton Roads. Alliena, 2 te Rotterdam. Andijk, 2 te Rotterdam. Akkrumdi.ik, 2 v. Vitoria n. New York. Alblasserdijk, 2 te New Orleans. Aldabi, pass. 2 St. Paulsrock n. Rio de Janeiro. Abbekerk. 2 te Genua. Adonis, 3 te Curasao. Alderamin, 2 te Aden. Almkerk, pass. 2 Gibraltar n. Antwerpen. Alpherat, 3 te Rio de Janeiro. Alüdra, 2 v. Philadelphia n. Nederland. Amsteldijk, 1 v, Antwerpen n. Havana. Annenkerk, 1 v. Singapore n. Manilla. Arendskerk, 2 te Zanzibar. Argos, 1 te Wismar. Arnedijk, 1 v. Houston n. Le Havre. Axeldijk, 5 te New Orleans verw. Artemis, 2 te Antwerpen. Abbedijk, 1 te Panamakanaal n. Cristobal. Andijk, 1 te Antwerpen. Attis. 1 te Philadelphia. Aldabi, 10 te Rio de Janeiro verw. v. Rotterdam. Alnati, 4 te Santos verw. n. Rotterdam. Abbekerk. 2 te Genua v. Port Said. Amstelpark, 1 400 m. o.n.o. Tarakan n. Tarakan. Amstelkroon, 1 te Rotterdam v. Dakar. Arendskerk, 1 v. Mombasa n. Tanga. Astrid Naess, 1 200 m. w. Str. Ormoes n. Shimotsu. Breda. 31 v. Amsterdam n. Antwerpen. Bengalen, 2 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Baarn, 2 v. Trinidad n. Roterdam. Balong, 5 te Surabaja verw. Banka, 1 v. Barcelona n. Amsterdam. Beninkust. 3 te Freetown. Britsum, 30 200 m. w. Honolulu n. Osaka. Blijdendijk, 1 te New York. Boskoop, 1 te Puntarenas. Bloemfontein, 6 te Amsterdam verw. v. Durban. Bonaire, 2 v. Paramaribo n. Amsterdam. Cinulia, 1 v. Rotterdam n. Curasao. Calamares, 3 te Pto. Barrios. Caltex Nederland, 2 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Utrecht, pass. 2 Lissabon n. Hamburg. Camitia, 3 te Adelaide. Carillo, 3 te New York. Ceronia, 2 te Singapore. Corilla, 2 v. Singapore n. Calcutta. Coryda, 2 te Singapore v. Balikpapan. Camerounkust, 31 v. Antwerpen n. Hamburg. Cleodora, lte Little Quoin n. Abadan. Concepcion, 31 488 m. n.n.o. St. Paulsrock naar Sao Francisco. Cöttica, 10 te Barbados verw. n. Georgetown. Caltex Rotterdam, 3 te Rotterdam verw. Caltex The Hague. 17 te Rotterdam verw. Diemerdijk, 2 te Bermuda. Dongedijk, 2 te Portland. Dorestad, 31 v. Thameshaven n. Gdasgow. Eenhoorn. 3 te Bourgas. Engano, 3 te Tj. Priok. Eos, 2 te Alexandrië. Esso Nederland, 2 te Port Said. Esso Amsterdam. 4 te Antwerpen v. Sidon. Kernland, 1 te Bahia v. Recife. Esso Den Haag, 7 te Rotterdam verw. Friesland, 1 te Kopenhagen v. Methil. Gabonkust, pass. 1 Las Palmas n. Dakar. Gooiland, 3 te Rio Grande. Graveland, 3 te Las Palmas. Groote Kerk, 3 te Aden. Guineekust, 2 te Matadi. Ghanakust. 1 v. Lagos n. Douala. Groote Beer, 3 te Rotterdam verw. v. Montreal. Hispania, 1 te Rotterdam. Haarlem, pass. 2 Flores (Az.) n. Le Havre. Hathor, 2 te Limassol. Houtman. 1 v. Surabaja n. Shanghai. Hecuba, 1 te Baltimore v. Cartagena. Helicon, 1 te Pto. Cabello. Hera, 1 v. Port of Spain n. Paramaribo. Ivoorgust, 31 v. Accra n. Freetown. Ittersum, 3 te Duinkerken. Hos, pas. Kp. Bon n. Famagusta. Jagersfontein. 31 v. Amsterdam n. Durban. Jason, 3 te Funchall. Java, 2 v. Aden n. Suez. Johannes Frans, 2 v. Guayaca n. Cristobal. Japara KPM, 31 ten anker te Sagy. Johan van Oldenbarnevelt, verm. 3 v. New York naar Rotterdam. Krebsia, 31 dw. Kp. Comorin n. Singapore. Kenncmerland. 31 v. proefvaart te Amsterdam. Kalinga, 2 v. Singapore n. Kawasaki. Karimata, 2 te Marseille. Keizerswaard, 2 v. Geelong n. Las Palmas. Kellia. 3 te Cristobal. Kosicia, pass. 2 Dominica n. Curacao. Kalianda, 1 te Balikpapan v. Kota Baru. Kaloekoe. 1 te Sarmi v. Seroei. Kieldrecht, 31 v. Madras n. Calcutta. Lekhaven, 2 v. Rotterdam n. Lulea. Leto, 2 v. Rotterdam n. Wabalia. Loenerkerk, 1 v. Rotterdam n. Antwerpen. Louis Lantz, 2 te Rotterdam. Leersum. 4 te Las Palmas verw. Leopoldskerk, 3 te Bahrein. Liberty Bell, pass. 2 Mozambique n. Ph.delphia. Lindekerk, 2 te Le Havre. Laertes. 2 v. Tj. Priok n. Tj. Pandan. Lombok, 2 San Francisco. Lutterkerk, 2 te Genua. Leuvekerk, 2 of 3 te Karachi verw. Macuba, 1 te Rotterdam. Maasdam, 2 te New York. Maasland. 1 v. Santos n. Bahia. Macoma, 2 te Beira. Mataram, 1 v. Aden n. Belawan. Modjokerto, 3 v. Singapore n. Tj. Priok. Myoma, 3 v. Brisbane n. Singapore. Meliskerk, 2 rede Bombay. Marisa, 1 te Faslane. Marpessa, 1 te Aruba. Muiderkerk, 1 ,300 m. w. Fremantle n. Aden. Maasdam, 3 v. Rotterdam te New York verw. Merwede. 3 te Iagos. Mentor, 31 v. Trinidad n. Paramaribo. Nanusa, 2 v. Singapore n. Manilla. Nestor, 1 v. New Orleans n. Maracaibo. Nieuw Amsterdam, 8 te R'dam verw. v. N. York. Noordam, 1 v. Rotterdam n. New York. Orion, 1 v. Piraeus n. Ceuta. Ondina, 1 te Arubo. Ouwerkerk, 2 v. Rotterdam n. Marseille. Oldekerk, 3 v. Port Said 11. Genua. Ommenkerk, 1 v. Genua n. Port Said. Oostkerk, 1 v. Calcutta n. Chittagong. Oranje, verm. 6 v. Tj. Priok n. Amsterdam. Oranjefontein, verm. 8 v. Durban n. Amsterdam. Ootmarsum, pass. 1 Vlissingen n. Hamilton. Oranjestad, verm. 2 v. Cristobal n. Amsterdam. Poelau Laut, 31 v. Savannah n. Houston. Pieter S, 1 v. Rotterdam n. Swansea. Pr. Frederik Willem, 31 v. R'dam n. Antwerpen. Prins Willem IV. 1 te Rotterdam. Parkhaven, 2 te Rotterdam. P. G. Thulin, 2 v. Rotterdam n. Seven Islands. Pendrecht, 2 dw. Aden n. Fao. Pern a2 v. Chittagong n. Bombay. Poelau Laut, pass. 2 Key West n. Houston. Prins Casimir, 2 te Le Havre. Pr. Willem v. Oranje, 2 v. Baltimore n. Macaio. Peperkust, 1 te Accra. Prins Frederik Willem. 1 te Antwerpen v. R'dam. Pygmalion, 1 te Pto. Cabello. Rondo, 3 te Palembang. Roepat, 2 dw. Kreta n. Beyrouth. Ridderkerk, 3 te Durban. Rijnkerk, 3 te Antwerpen. Radja, 1 v. Vizagapatam n. Naven. Raki. 31 te Bandarshapur. Rijndam, 8 te Rotterdam verw. v. New York. Stad Dordrecht, 31 v. Melilla n. Rotterdam. Steenwijk. 5 te Norfolk verw.' Straat Madeira, 31 v. Colombo n. Bombay. Senegalkust, 1 te Amsterdam. Stad Gouda, 2 te Rotterdam. Stad Leiden, 3 te ÏJmuiden. Salatiga, 1 v. Vancouver n. Tacoma. Sarangan. 2 v. New York n. Baltimore. Schiedijk 2 v. Antwerpen n. New York. Singkep, 3 te Port Said. Sliedrecht. 2 te Aden. Sommelsdijk, 2 te Antwerpen. Stad Breda, 2 v. Monrovia n. Emden. Stad Maassluis, 3 te Melilla. Straat Madura, 3 te Bombay. Stanvac Benakat, 1 te Pulobukom. Stanvac Lirik, 2 te Durban v. Dakar. Stanvac Selo, 1 te Singapore. Sumatra, 1 te Singapore. Straat Malakka, 1 te East-London v. Kaapstad. Schie, 1 te Barranquilla. Soestdijk, 1 te Baltimore v. Boston. Sloterdijk, 1 350 m. z.w. Kp. Race n. New York. Sibajak, verm. 5 v. Tj. Priok n. Aden. Statendam, 5 v. Rotterdam te New York verw. Scherpendrecht, 1 315 m. w.z.w. Bombay naar Yokkaichi. Stad Delft, 2 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Haarlem, 2 v. Vlaardingen n. Wabana. Steven, 1 te Tanger. Trajanus, 3 te Amsterdam. Teucer, 1 te Halifax. Tiba, 2 v. Santos n. Montevideo. Tjitjalengka, 1 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Telamon, 31 v. New Orleans n. La Gualra. Tiberius, 31 v. Fort Liberte n. New York. Tomocyclus, 1 op Meer v. Maracaibo. Tamo, 1 v. Hamburg n. Antwerpen. Utrecht, 3 te Genua. Vasum, pass. 1 Finisterre n. Thameshaven. Van Neck, 1 te Wellington v. Auckland. Van Kiebeeck, 1 te Tj. Priok v. Singapore. Wester toren, 1 te Aden. Wonorato, 1 te Longview. Willemstad, 2 te Amsterdam. Wltmarsum, 1 v. New Orleans n. Jacksonville. Woensdrecht, 2 te Suez verw. Waibalong, 1 te Surabaja. Westertoren, 1 te Aden v. Bandarmashur. Waterman, 3 te Rotterdam verw. v. Kaapstad. Westcrdam, 1 v. New York n. Rotterdam. Willem Ruys, verm. 13 v. Rotterdam n, Tj. Priok. Willemstad, verm. 6 v. Amsterdam n. P. Limon. Westland, 1 v. Las Palmas n. Amsterdam. Wieldrecht, 1 v Spez n. Ummsaid. IJssel, 2 te Barbados Zuiderkerk, 2 te Rotterdam. Zaanland, 3 te Montevideo. Zeeland, 2 te Karachi. Zuiderkruis, 5 te Melbourne. 8 te Sydney verw. Zijpenberg, 1 te ÏJmuiden. KLEINE VAART Atlas, 31 te Rotterdam n. Amsterdam. Bab T, 23 v. Gefle te Zaandam. Bebox, 1 v. Hedsinki n. Mantyluoto. Bloemgracht, 1 v. Antwerpen n. Helsinki. Boreas, 1 te Roterdam n. Tanger. Deni, 1 te Bremen v. Tonnay Charente. Eljo, 31 v. Huil n. Genua. Elsa, 28 v. Ostrand te Skutskaer. Flevo, 31 v. Tarragona n. Valencia. Julia Mary, 31 30 m. n. kp. Vilano n. Pto. Belfast. Kaap Falga, 30 v. Oscarsbamn te Obbola. Nore, 1 v. Amsterdam n. Stockholm. Pavo, 30 v. Antwerpen te Munksund. Plato, 31 v. Oran n. Barcelona. Ponza, 22 v. Gothenburg te Kristinehanm. Schippersgracht, 1 te Kotka v. Helsinki. Tilly, 29 v. Sikea te Zaandam. SLEEP VAART Blankenburg, 1 v. Wilhelmshaven te Maassluis. Gele Zee, pass. 31 Bermudas n. New York. Humber, 31 v. Southampton te Avonmouth. Loire, 31 120 m. n.w. Monapassage n. Caripiao. Noordholland, 31 50 m. w. Kp. Juby n Savona. Poolzee. pass. 31 Kp. San Antonio n. Trinidad. Thames, pass. 31 Brunsbüttel n. Rotterdam. Clyde, 30 320 m. o. Recife n. Hikari Japan. Ebro, 30 te Mombasa. Hudson, pass. 30 Wight n. Hamburg. Noordzee, 29 v. Newport Mon n. Rotterdam. Titan, 30 te Bremen. Tyne,29 te Maassluis. Witte Zee. 29 50 m. z.w. Finisterre n. Rotterdam. Zeeland, 31 te Maracaibo verw. Waarom nog langer rondlopen met die onfrisse „jeugdpuistjes", die u telkens openhaalt bij het scheren? H?t helder vloeibare D.D.D. Geneesmiddel dringt in twee tellen door tot diep in de huidporien. doodt de ziektekie men en bedwingt het gevaar van infectie. Jeuk verdwijnt. Verras send snel geneest uw huid - wordt gaaf en kerngezond. Héér lijk om uw huid 'geregeld met D.D.D. intens te zuiveren en t.e verfrissen. Kleine flacon f. 1.20. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Verzorg uw overgevoelige huid met luchtige D.D.D. BALSEM en desinfecterende D.D.D. ZEEP. waarbij dames nylon jupons met breed kant, haast voor niets 3.95, dames nylon trui tjes, hoe bestaat 't, voor 4.95, zuivere wollen damestruitjes 100 wol 7.95, ook met V-halzen, grote maten dames jupons met breed kant in kleuren voor 2 95, wol len sweaters met korte mouw vanaf 3.25, 3.95, grote maten dames di rectoires tot maat 50 voor 1.95,- dames slips alle maten vanaf 89 ct. dames bikini's voor 98 ct„ spotprijs, heren slips alle maten voor 1.35, kinderbroekjes en slips voor 69 ct., wollen kindersokjes 49 ct., pracht partij nylon kousen van 4.95 nu 2.95, heren nylon sok ken in kleuren 2.75, kinder sportkousjes vanaf 89 ct.. zijden shawls in kleuren 49 ct.. grote sortering da mes shawls, keus uit lOOderden vanaf 98 tot 1.95, nu of nooit, jon genstruien. 't mooiste van 't mooiste voor 5 50. heren truien 't modernste wat er is nu 7.50. Maakt dat u er bij komt! Kinder jupon met kant voor 1.95 en 2.25. Wij heb ben nog duizenden koopjes. U komt, U kijkt, U koopt. DOELSTRAAT 28 bij de Grote Hcutstr. Voor f 19.75 deze prachtige full length peig noir... dat is ongelooflijk! Die wilt u natuurlijk meenemen op reis. Daar bent u ook thuis een fleurige verschijning in. Mooie katoenen imprimé, in geliefde Kashmir-dessins, diverse kleuren en maten. Voelt u meer voor het moderne en zo populaire "duster"-model Ook die vindt u bij Gerzon- te kust en te keur voor slechts f 19.75 Gr. Houtstraat 54-60 Haarlem Tel. 11955 Uw naam en merkartikelen moeten voortdurend onder de aandacht van het publiek worden gehouden. Alleen regelmatig adverteren kan dit bewerken 4e klas 9e !i|st HOGE PRIJZEN ^rVwsvm'4-OO1-34-qc/ «O0, 2427 4584 5244 8710 12611 13556 19072 f400 1°87 2650 3/140 3331 11241 11482 11504, 14454 173(5 17886 18050 200 2957 3032 ii? 0201 D663 58lo 6/o4 93o4 9D64 10407 11389 11850 12475 12K5Q 129^2 19940 13907 15894 16974 17244 17547 18160 20186 20465 20H9 20868 PRIJZEN VAN ƒ80.— 1041 174 281 326 391 446 461 496 504 629 702 790 954 2149 191 195 230 318 359 530 596 615 633 653 672 754 816 825 865 909 981 3095 167 262 350 455 510 551 552 723 726 840 898 974 4012 159 162 255 339 428 563 667 745 879 olSO 384 505 596 668 690 890 922 926 6017 081 434 469 471 549 664 737 769 912 7238 343 351 423 554 641 728 876 8016 124 229 230 239 306 523 617 665 669 697 715 757 816 905 973 9037 054 133 140 160 333 448 547 634 668 961 971 976 10035 140 lab 273 296 320 494 505 558 609 748 7S4 902 941 962 11062 146 174 287 348 361 383 477 665 847 909 NIETEN 1018 030 102 195 274 2S2 285 297 301 319 12106 137 244 382 583 693 617 655 737 793 797 844 13039 161 220 442 562 650 667 845 866 898 951 992 14019 029 230 310 396 519 788 798 801 917 962 977 15000 15099 406 740 766 830 977 983 16037 042 075 121 169 356 358 376 532 536 543 5S4 903 17024 026 103 120 194 585 610 849 995 18002 140 165 262 275 556 602 611 633 640 S24 919 989 19047 061 096 234 254 426 447 581 622 684 699 785 814 858 859 901 942 976 985 20022 1S2 251 2S1 540 587 665 688 690 704 833 882 889 949 21014 055 058 163 1S1 263 381 391 586 714 752 759 812 823 835 878 881 S9S 973 984 359 367 416 428 429 432 455 472 477 551 580 586 617 637 653 668 6S3 700 720 727 794 803 843 851 880 S90 931 964 992 994 2028 032 038 045 048 052 133 192 206 227 260 269 321 331 388 547 651 664 703 706 769 770 789 794 823 842 854 875 883 899 3013 030 045 062 088 107 110 122 137 185 204 211 213 225 271 329 342 376 403 500 503 530 562 568 606 631 679 704 751 7S4 863 S64 881 903 906 963 981 983 999 4047 097 104 105 125 131 155 164 203 208 283 284 301 336 348 353 455 615 621 663 675 681 709 770 793 S19 S31 S90 892 5007 010 047 063 102 126 197 289 308 348 354 414 422 449 451 49S 52« 681 684 697 726 751 800 805 S24 83S 865 883 907 960 6003 007 116 161 171 198 200 213 271 368 383 431 450 454 482 516 518 553 566 583 590 603 611 618 629 630 636 699 726 764 767 789 854 868 899 987 7005 036 045 051 054 083 097 168 249 269 333 367 370 411 420 433 435 448 455 461 471 478 480 494 504 509 515 530 534 575 617 664 667 703 712 713 729 759 763 805 831 975 979 8012 021 025 049 067 220 227 242 248 276 292 320 324 332 342 394 408 421 467 524 533 543 560 567 580 587 625 649 687 692 712 716 736 743 766 780 782 846 852 859 919 994 8075 079 108 117 197 206 238 249 250 271 294 336 344 358 361 363 369 402 444 486 574 594 606 614 642 655 674 811 822 825 846 854 858 860 861 872 874 875 925 932 10UU7 036 038 075 097 135 149 224 243 276 279 304 374 377 414 445 496 510 521 523 534 541 555 569 592 626 657 695 711 753 807 855 885 905 920 923 930 985 987 996 11024 067 104 109 11S 139 159 165 258 297 308 404 480 574 613 635 642 652 672 673 707 712 713 768 772 829 S60 941 979 990 999 12022 023 038 041 045 097 100 112 145 164 190 218 219 229 237 239 245 269 308 351 356 376 383 415 431 493 529 540 560 572 502 594 639 645 695 720 731 750 758 897 916 937 976 9S0 13017 052 124 129 131 189 236 359 365 394 407 417 427 466 502 519 620 638 689 730 734 794 809 815 824 826 884 904 908 924 934 966 977 985 987 998 14013 034 043 076 115 135 179 195 219 243 287 303 322 345 388 392 395 404 480 535 542 553 578 658 694 736 758 765 783 785 856 879 944 959 15025 068 100 114 115 154 176 194 210 218 243 258 326 343 356 374 375 385 3S8 454 491 494 533 563 572 582 584 59S 634 658 66S 688 700 725 813 853 856 876 908 920 927 943 16051 071 106 124 141 144 194 399 404 405 407 411 442 50S 512 537 550 575 582 589 611 64S 670 679 720 725 761 781 791 804 815 S33 869 883 892 969 17051 069 112 136 139 143 146 147 178 1ST 201 210 223 232 265 292 294 416 445 453 496 573 603 618 642 646 692 738 8S7 921 927 955 989 18019 025 152 185 209 236 261 27S 369 374 384 389 444 539 567 582 599 621 623 626 670 719 720 728 745 757 761 784 798 844 878 962 997 19005 039 052 108 143 183 195 208 227 239 284 287 292 329 343 350 353 357 369 390 401 446 457 521 529 567 655 671 739 783 897 918 921 20015 033 049 056 076 140 161 162 173 209 213 290 297 310 311 312 363 367 368 374 413 419 438 504 506 529 538 542 543 548 568 588 629 649 703 750 753 787 803 824 910 929 972 2X017 022 034 053 117 135 147 156 165 223 224 227 250 268 292 295 345 350 402 417. 429 458 466 474 489 518 540 574 600 610 640 695 69.9 768 772 822 837 841 842-876 882 S92 900 926 927 981 J

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3