Speeltuin „Duinweide" door burgemeester geopend Albert Heijn VOORTREKKERS TABAK Verkeersopstoppingen op Zeeweg en bij Jansbrug in Haarlem Twaalf Haarlemse jongens verdacht van diefstal en heling van fietsen Feest in Vogelenzang Kinderoperette en balietklas uperMörb i/lees uperMals vlees Grote drukte in Zandvoort op de eerste zomerse zondag Nieuwe bromfiets in het Spaarne geworpen Pastoor A. F. C. van Noort in Haarlem overleden handig stoppen heerlijk roken Radio-telefonische pijprookwedstrijd Muziekinstituut Verkiezing van voorzitter 158 188 50 119 47 49 90 75 140 65 120 42 79 Jeugdcabaret „Succes" met aardig programma Bloemkoolinvoer stopgezet uit België en Luxemburg UIT STAD EN STREEK Amerikaan slaat met auto over de kop Pakistan's ambassadeur bezocht Kweekschool J. G. Visser veertig jaar bij P.E.N. Burgerlijke Stand van Haarlem MAANDAG 3 JUNI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Begunstigd door prachtig weer had za terdag onder de belangstelling van vrijwel geheel Vogelenzang de opening van de speeltuin „De Duinweide" plaats. Vóór de opening maakte de jeugd van Vogelenzang, voorafgegaan door de r.k. harmonie „Cres cendo" uit Hillegom een rondgang door het dorp. Bij de ingang van de speeltuin sprak de voorzitter, de heer S. van der Vossen, een openingswoord en heette alle belangstel lenden, in het bijzonder de burgemeester, dr. D. H. Peereboom Voller en het perso neel van Publieke Werken, dat op zulk een buitengewone wijze medewerking had ver leend, van harte welkom. Ook dankte de heer Van der Vossen allen, die binnen en kele weken deze speeltuin tot stand hadden gebracht, door vrijwillig enige avonden daarvoor op te offeren. De voor zitter deed voorts een dringend beroep op geheel Vogelenzang, blijvende en actieve belangstelling te tonen. Daarna wendde hij zich tot de kinderen, die allen voorzien waren van een mooie ballon, waarmede ze deel zouden nemen aan een ballonwedstrijd. Spreker gaf de jeugd verscheidene adviezen om in de tuin een zo goed mogelijke sfeer te bewaren. Ook de burgemeester wees op het be lang daarvan. „Een pracht gelegenheid", zo zei dr. Peereboom Voller, „om fijn te spe len, of.een beetje vervelend te zijn, een beetje krieuwen, juist naar gelang de In de nacht van zaterdag op zondag is in de Mariastichting te Haarlem op bijna 76-jarige leeftijd pastoor A. F. C. van Noort overleden, die sinds enige jaren als rus tend priester in het St. Bavogesticht in Heemstede woonde. Pastoor Van Noort brak enige weken geleden door een val een arm. Aanvankelijk liet zijn toestand zich niet ernstig aanzien, doch er ontstonden als gevolg van dit ongeval ernstige complicaties, welke tenslotte de dood ten gevolge hadden. Met pastoor Van Noort is een priester heengegaan, die vooral in de oorlogsjaren de parochie van Onze Lieve Vrouwe He melvaart aan het Valkenburgerplein met zeer veel wijsheid en tact heeft bestuurd. Door zijn vriendelijk en rustig optreden stond hij in zijn parochie, welke hij zoveel jaren heeft geleid, in zeer hoog aanzien, zoals duidelijk tot uiting kwam bij de vie ring van zijn veertigjarig priesterfeest in 1945. De hoop van velen dat hij ook zijn gouden priesterfeest zou vieren, is niet vervuld, aangezien hij enige jaren daar voor eervol ontslag aan de bisschop van Haarlem vroeg en verkreeg. De plechtige uitvaart heeft donderdag plaats. ADVERTENTIE ;WW5CeCCa5COMCCO;OCCCCCCCCCCC<XCCCO^OC«XCCCCCOCCOOC<' Een geselecteerde ploeg pijprokers koos vrijdagavond te Den Haag VOORTREKKERS-TABAK als de beste pijptabak voor de a.s. grote pijprookwedstrijd Nederland— Amerika, waarvan een ooggetuige- verslag via radio - telefonie en tele visie zal worden uitgezonden. Doe als deze pijptabak-experts en kies VOORTREKKERS-TABAK, de heerlijk lichte pijptabak in de handige tabakszak met patent accor- deonvouw XXXXXXDOCX DOCOOC03000000000000C Een internationale pijprookwedstrijd zal J3? 27 juni worden gehouden tussen Neder land en Michigan in Amerika. De kampioen-langzaamroken van Michi gan, Robert Rudl, heeft namelijk een uit daging gericht tot de Nederlandse kam pioen Bouke Dijkstra en de Europese kam pioen Wijert Sino. De strijd zal langs radio- telefonische weg geschieden. In café- restaurant „Den Hout" te 's Gravenhage ontsteken 's avonds om kwart over acht uur de heren Dijkstra en Sino hun pijpen °P hetzelfde ogenblik, dat Robert Rudl dit in Michigan doet. De heer J. F. Wesseling, vice-president voor Europa van de „In ternational Association of Pipe Smokers Clubs", heeft de leiding van de wedstrijd. Tot de bijzonderheden van de zater dagmiddag door Bloemendaals burge meester, dr. D. 1-1. Peereboom Voller, geopende speeltuin „Duinweide" in Vogelenzang behoort een grote speel vijver, waarin de kinderen niet alleen zoet kunnen pobtjebaden, maar de waaghalzen ook van het ene betonblok naar het andere kunnen springen. Na de officiële opening bleek de vijver dan ook het doelwit waarop de meisjes en jongens afstormden. stemming is." Wat dit laatste betreft, hoopte hij, dat elk kind zal proberen zo prettig mogelijk voor anderen te zijn en niet altijd de eigen zin zal willen door drijven. In dit opzicht is een speeltuin een goede leerschool voor later. Spreker prees verder het prachtige werk door de Voge- lenzangse gemeenschap hiermede tot stand gebracht. De burgemeester beschouwde dit als de ideale wijze waarop men iets in de maatschappij kan beginnen; alleereerst het particulier initiatief, voorzover nodig ge steun door de overheid, die zich op de achtergrond houdt en alleen maar kijkt of het goed gaat. Met grote voldoening con stateerde spreker dat het inderdaad uil- stekend is gegaan. Grote aandacht vroeg de burgemeester voor die jeugd, die niet uit zichzelf naar de speeltuin komt. Spreker gaf uiting aan zijn vertrouwen in het bestuur om vooral die kinderen aan te trekken, want juist voor hen is de speeltuin in de allereerste plaats. Nadat de burgemeester de sleutel was overhandigd en honderden kleurige ballon netjes in de vorm van een menselijk ge zicht waren opgestegen, opende de burge meester het hek en stroomden groot en klein de speeltuin binnen, om de speel- werktuigen te veroveren. Haarlems Muziekinstituut had zondag middag tijdelijk zijn intrek in de Stads schouwburg genomen. Het ging namelijk om het optreden van de balletklasse en de operettegroep: De leidster van de balletklasse, Roeki Aronds, zorgde voor innemende toelichtin gen. De oefeningen gaven een goede in druk van de eisen, welke bij het dans- onderricht aan lichaamsbeheersing en rit mische nauwgezetheid worden gesteld en waaraan de opti-edende meisjes al in be hoorlijke mate konden voldoen, zij het dan natuurlijk in uiteenlopende graden van volmaaktheid, afhankelijk van psychi sche, muzikale en lichamelijke dispositie. Roeki Aronds behoefde om pianisten niet verlegen te zitten, want beurtelings kon zij een der danseressen van het toneel naar de orkestbak sturen om aldaar, heel vaar dig, de vleugel te gaan bespelen. De dansen, die na de oefeningen kwa men, lieten de artistieke toepassing daar van zien. Er kwamen fleurige tafereeltjes met de Midinettes, waarmede het wat deer niswekkende „meisje met de zwavelstok jes" een groot contrast vormde. Een bijzon der verdienstelijke indruk maakte de dans naar eigen ontwerp, waarmede een leer linge haar danskunde op de teenspits kon demonstrerén. Geestig en joyeus werd „Circus" gedanst door veel jongere leer lingen. Een gracieuze „Wals" kwam hierna nog en een schattige reeks improvisaties door de jongste meisjes, die als veertjes zo licht over het toneel zweefden. Toen was de beurt aan de kinderope- rettegroep om ons met „Klein Duimpje" op tekst van P. W. Franse en op muziek van Jac. Zwaan naar sprookjesland te voe ren, waar soms heel begrijpelijke gebeur tenissen zich afspelen, maar waar men ook voorvallen kon beleven, waar een gewoon mensenvei'stand niet bij kan. Want het was toch een raadsel, waar opeens al die sprekende vogeltjes, die dansende elfjes en die opgewonden, bakkeleiende kabouters vandaan kwamen? En wat moeten we nog zeggen van die verschrikkelijke veelvraat: de reus? Hel slimme Klein Duimpje was hem toch maar te glad af! De kinderen en ook de volwassenen in de zaal hebben met spanning gekeken naar wat zich op het toneel afspeelde bij deze aardige voorstelling. Anton de Beer had daarvan de leiding. Gezeten achter de vleugel, die hij bespeelde, wist hij ad rem in te grijpen, wanneer dit nodig was. Er waren heel veel kinderen, die aan de op voering medewerkten. Hen allen in hun rol te noemen zou te ver voeren. Maar voor het zeer bewust spelende Klein Duim pje wil ik een uitzondering maken. Dat .hij" aan het slot door de stoere soldaten en ook nog door Anton de Beer op de schouders werd genomen, was zeker ver diend. P. Zwaanswijk „Oud Heetnsfede-Bennebroek" De vereniging „Oud Heemstede-Benne- broek" houdt op vrijdag 7 juni in de foyer van het Minerva-theater een vergadering. De agenda vermeldt de verkiezing van een voorzitter ter vervulling van de vacature welke door het overlijden van de heer H. Disselkoen is ontstaan en waarin tot heden nog niet is voorzien. Voorts is er nog een vacature als bestuurslid waarvoor door het bestuur de heer M. Thierry de Bye Dolle man als kandidaat wordt gesteld. Na af loop van de vergadering zal de heer H. Dijkstra een lezing met kleurendia's hou den over De valkerij vroeger en nu. Hij zal daartoe een afgerichte valk meenemen. Verder is het bestuur van deze vereni ging, die thans 269 leden telt, voornemens op zaterdag 22 juni een excursie te houden naar het slot Loevestein. ADVERTENTIE Alleen' dinsdag en woensdag 4 en 5 juni a.s. Gehakt half om half, 500 gram Schouderkarbonade 500 gram Biefstuk tartaar per stuk Veiling-verse groenten tegen extra-lage dagprijzen Blanke asperges 500 gram Verse champianons 100 gram Sunkist-slnaasappeien 5 voor 1 00 Californ. Grape-fruits per stuk 25 In de A.H.- Sup er M art nu extra-voordelig mooie blan ke bloemkool, spersiebonen, snijbonen en worteltjes. Vei ling-vers, een ware traktatie. Uit onze k r u i d e n i ers ware nafd. Uit onze Pinkster aanbieding „2 is nog voordeliger t/m zaterdag 8 juni a.s. Fijne Vruchtensappen Ananassap Sunpearl per blik 2 voor Sinaasappelsap DelMonte per blik 2 voor Grapefruitsap DelMonte per blik 2 voor Citroensap Sunkist per blikje 2 voor Garantie voor kwaliteit Laagste Drflzen Rente winstaandeel GROTE HOUTSTRAAT 99 In het zuidelijk deel van Haarlem is het zondag minder druk geweest dan gewoon lijk als honderden fietsers en automobilis ten zich naar Zandvoort begeven of terug- Kcren. Daarentegen is het langs de Zee weg, Verspronkweg en de omgeving van de Jansbrug drukker geweest dan vroeger. De reden is dat er minder verkeer bij de Zandvoortselaan in Heemstede passeerde door de werkzaamheden bij het station Aerdenhout-Hecmstede. Er hebben zich zich dikwijls opstoppingen voorgedaan. Des morgens ging het verkeer vrij regel, matig. Zij, die van de Amsterdamsevaart of de Schipholweg kwamen maakten over het algemeen gebruik van de aanwijzin gen route naar Zandvooi't over de Zeeweg te kiezen. Het gevolg was, dat parkeerter reinen in het zuidelijk deel van Zandvoort spoedig vol waren en dat tenslotte ook ge bruik gemaakt moest worden van de Zee weg. Tussen vijf en zes uur keerden vele huis waarts en dat had opstoppingen tot ge volg, zowel bij het station Heemstede-Aer. denhout als op de Zeeweg in Overveen. Op de Zeeweg vormden zich twee rijden en het duurde geruime tijd voor men de Bloe- mendaalseweg en later het centrum van Haarlem bereikte. Moeilijkheden deden zich bij de Jansbrug te Haarlem voor en het verkeer liep af en toe vast. Rustiger dan bij de Jansbrug was het op het Houtplein. Gewoonlijk heeft de po litie daar haar handen vol om het verkeer in goede banen te leiden. Zondag had zij het aanmerkelijk rustiger dan in vorige zo mers en tijdens de drukte in de bloeipe riode der bol bloemen. In Zandvoort Voor Zandvoort was het zondag een dag. waarvoor de bewoners en speciaal de ne ringdoenden zich aanbevolen houden. De Nederlandse Spoorwegen hadden extra maatregelen getroffen en een groot aantal treinen bereikte Zandvoort. Per auto, autobus, tram, motor of fiets kwamen ve len in de badplaats aan en dat betekende, dat er van de politie veel vereist werd. De parkeerplaatsen werden alle bezet en de fietsenstallingen waren vol. Vele dui zenden hebben van het strand genoten Ongevallen van ernstige aard hebben zich in Zandvooi't niet voorgedaan. Wel moest de E.H.B.O enkele malen optre den. Voor het eerst in dit seizoen patrouil leerde de politie te paard langs het strand en het bleek, dat deze afdeling zich in gro te populariteit mag verheugen. In de kinderbewaarplaats der politie zijn tweehonderd kinderen bijeen geweest en gebleken is, dat deze instelling van de van groot belang is. Het is zo vroeg in het seizoen nog niet voorgekomen, dat zovele kindex-en zoek geraakt zijna De hotels en pensions beleefden drukke Het jeugdcabaret „Succes" onder leiding van de heer G. Pouw, werkzaam in Haar lem-Oost. bestaat, een jaar en ter gelegen heid daarvan heeft het in gebouw St. Jan aan het Teylerplein een feestavond gege ven voor leden en donateurs. De groep jeug dige ..artiesten" heeft zich intussen ver nieuwd en is aangevuld met jongere krach ten. die slechts enkele weken aan de voor bereiding van het programma hebben ge werkt. Het programma was het boven staande in ogenschouw genomen alleraar digst en plezierig. Dit was mede te danken aan het Jeugdvarieté van Club- en Buurt huizen. waarvan enkele leden als gast op traden. Sketches en acrobatennummers volgden elkaar op. Een vuureter demon streerde hoe hij zijn vuurmaaltijd verorbert. Een voortreffelijke, jeugdige Dorus de Tweede liet zich getooid met bolhoed, snor en wandelstok horen met ondermeer het liedje over de twee motten en twee eigen liedjes. De gasten oogstten met hun jeug dige vrouwelijke acrobaten, eenwielige fiet sen en de acrobatiek op een tweewielige fiets veel succes. Een vlot spelend bandje ver zorgde de muzikale omlijsting en een leuke conferencier kondigdè met veel bravour de diverse nummers aan Voor de hardwerken de groep was het jammer, dat de belang stelling zo matig was. De laatste tijd is er op de Nederlandse markt een zeer groot aanbod van Mechelse bloemkool. Ook het aanbod van Neder landse bloemkool wordt steeds groter en dit resulteert in lage prijzen. Thans heeft Nederland besloten om ïTxet ingang van 5 juni de invoer van bloemkool uit België en Luxemburg in ons land stop te zetten. Deze maatregel is genomen op grond van de prijsontwikkeling voor dit produkt. Het aanhouden van een jongeman in Heemstede, die met een vriend een ge stolen bromfiets vervoerde, heeft tot ge volg gehad, dat de Haarlemse politie tegen twaalf jongens van zeventien en achttien jaar, allen leerlingen van het middelbaar en uitgebreid lager onderwijs, proces-ver haal heeft opgemaakt wegens diefstal, verduistering en heling van fietsen, brom fietsen en een motor. Acht jongens zijn voor de officier van Justitie geleid en in het Huis van Bewaring ingesloten. Uit het onderzoek van de politie is ge bleken, dat de jongens in de vorige zomer reeds begonnen zijn met het plegen van diefstallen. Op geregelde tijden, als zij weer geld nodig hadden voor aankoop van een pick-up, grammofoonplaten en derge lijke, of voor het bezoeken van bioscopen namen zij, aldus hun verklaring aan de po litie, een fiets of een bromfiets weg en verkochten die. De opbrengst was spoedig gebruikt. Zoals wij gemeld hebben zag een agent van politie te Heemstede enkele weken geleden twee jongens een bromfiets ver voeren. Hij sprak het tweetal aan, waarna een van hen op de vlucht sloeg. De ander werd naar het bureau van politie overge bracht, verdacht van diefstal. De vluchte ling zag bij een woning een fiets staan en daarmee is hij naar Haarlem teruggei'eden. Later op de dag fietste hij in Heemstede en een andere politieman wilde hem aan houden. Dit gelukte hem niet, want de jongeman gooide de fiets op de grond en verdween. Ook thans nam hij op zijn vlucht een rijwiel weg. Later heeft de po litie hem aangehouden. Na de aanhouding in Heemstede heeft de Haarlemse rechei'che het onderzoek voortgezet, omdat gebleken was, dat zich een aantal misdrijven op Haarlems grond gebied had afgespeeld. Het resultaat was, dat in totaal twaalf jongens verdacht wer den van diefstal, verduistering en heling van vijf rijwielen, dertien bx'omfietsen en een motor. De meeste voertuigen zijn op gespoord, behalve drie bromfietsen, die aan onbekenden verkocht zijn. Eén der jongens wordt verdacht van diefstal van een nieuwe bromfiets, ter waarde van zevenhonderd gulden. De jon gens hebben het niet aangedurfd de brom fiets te verkopen en daarom hebben zij haar in het Spaarne gegooid. Ook heeft de politie tegen twee meisjes proces-verbaal opgemaakt wegens joy riding. Zij zouden tochtjes op gestolen bromfietsen hebben gemaakt. dagen en velen blijven ook in de komende dagen in Zandvoort. Twee uur naar Heemstede Vele automobilisten hebben zich na af loop tevreden moeten stellen met de moei lijkheden die ontstaan zijn door de werk zaamheden aan de Zandvoortselaan te Heemstede. Een bewoner uit Heemstede stond met zijn auto geparkeerd op de bou levard en wilde via de Zandvoortselaan huiswaarts keren. Het lukte hem met moeite de Zandvoortselaan in Zandvoort te bereiken, maar toen werd hem meege deeld, dat het verkeer in oostelijke rich ting gestremd was. Na één uur en drie mi nuten bereikte hij weer de plaats, waar zijn auto geparkeerd was geweest. Toen werd de Zeeweg gekozen en twee uur na zijn instappen was hij thuis. „Beangstigend" „De drukte op de Zeeweg te overzien was zondag bijna beangstigend", zo vertel de de Bloemendaalse politie. Het begon al vi-oeg, veel vroeger dan anders en om halftien was het al bijzonder druk op de Zeeweg. In de loop van deze stralende dag werd het steeds erger. Aan de kop van de Zeeweg stonden zoveel wagens geparkeei'd, dat het parkeerterrein in minder dan geen tijd vol was en de automobilisten hun wagens maar op de taluds parkeerden. Dit gaf in de namiddag bij het wegrijden ech ter tal van moeilijkheden, want veel auto's waren zo diep in het zand weggezakt, dat zij er alleen met hulp van anderen uitge trokken konden worden, waarbij de politie ook de behulpzame hand bood. Op het strand zijn niet minder dan tweehonderd verloren geraakte kinderen bij de politiepost aan de kop Zeeweg ge bracht, waar zij door de ouders konden worden teruggehaald. Langs de gehele boulevard tussen de Zeeweg en Zandvoort stonden de auto's in rijen geparkeerd. Tussen vijf en zes uur veroorzaakten deze wagens bij het uit rijden telkens opstoppingen. Het was dan ook om die tijd één file van auto's op de boulevard, die zich slechts met een slakke- gang voortbewoog. Ook in Aerdenhout. op het Bloemendaal se Kopje en in het Brouwerskolkje is het overstelpend druk geweest. Het Open luchttheater kreeg ongeveer vijfhonderd bezoekers te verwerken. Het is namelijk zo, dat op zo'n warme zondag het publie,k het strand prefereert. Nieuws in het kort E Geen spreekuur. Wethouder mr. J. C. C. W. Hijszeler te Bloemendaal is dinsdag verhinderd spreekuur te houden. Handje gewond. Een vierjarige jon gen speelde zaterdagmiddag in een timmer werkplaats aan de Kanariestraat in Haar lem-noord. Zijn handje kwam in aanraking met een draaiende zaag, waardoor de top van een wijsvinger afgesneden werd en een middelvinger ernstig gewond. Van hek gevallen Bij het spelen op een hek van de Sint Petrus Canisiusschool aan de Timorstraat in Haarlem-noord is een negenjarig meisje op een punt van het hek gevallen, waardoor het een grote wond aan het rechter onderbeen kreeg. Verdacht van diefstal. Als verdacht van diefstal van driehonderd gulden heeft de Haarlemse politie een eenentwintigjarig meisje aangehouden. Af en toe haa'de het geld uit de woning, waar het woonde. Het geld werd besteed aan bezoeken van biosco pen, aan kopen van kleren en aan het eten buitenshuis. Achterband sprong. Zondagavond om kwart over zes sprong de achterband van een scooter, bestuurd door een Hagenaar, die op de Rijksweg nummer 4 in Haarlem mermeer reed, ter hoogte van de Vcnneper- weg. De bestuurder en zijn duopassagier vielen op het wegdek en zijn met een her senschudding naar een ziekenhuis te Leiden vervoerd. Getuigen gevraagd. Zaterdagavond omstreeks kwart ov:<r zes reed een drieën twintigjarige autohandelaar uit Haarlem op de Leidsevaart te Haarlem in de richting van de Zijlsingel. Bij de hoek van de Brou werskade remde hij krachtig, waardoor zijn tweeëntwintigjarige verloofde uit de auto viel. Zij is met een lichte hersenschud ding ingestapt, waarna de bestuurder is doorgereden. Later werd hij aangehouden, en na zijn verklaring, dat hij enkele glaas jes jenever had gedronken, is zijn rijbewijs afgenomen. De politie verzoekt getuigen van het ongeval zich te melden. Slachtoffer verkeert nog levensgevaar in Zaterdagmiddag om half zes is een 23- jariee Amerikaan uit Florida met zijn sport wagen op het circuit te Zandvoort ter hoogte van het sterrenbos over de kop geslagen. De Amerikaan werd met een zware schedel- basisfi'actuur overgebracht naar het Sint Elisabeths Gasthuis in Haarlem. Vanmorgen was er in zijn toestand een lichte verbete ring ingetreden; het levensgevaar is echter nog niet geweken. Begum in Haarlem Als onderdeel van haar intensieve stu diereizen door Ncdei'land heeft de Begum Ra'ana Liaquat Ali Khan, Pakistans on- vermoeibare ambassadeur, vandaag een bezoek gebracht aan Haarlem. Haar voor naamste doel gold de Rijkskweekschool aan de Leidsevaai't waar de sympathieke diplomate, die gekleed was in een lang, gedrapeerd gewaad van lichtgele zij, om tien uur arriveerde. In de hal van het schoolgebouw werden zij en de heer A. F. Zianddin Ahmad, eerste secretaris van de ambassade van Pakistan, verwelkomd door de directeur van de Kweekschool, de heer J. van der Meulen, die even later in het muzieklokaal, waar alle docenten en leerkrachten bijeengekomen waren, een korte toespraak hield waarin de directeur er zijn vreugde over uitsprak dat juist zijn instituut - „de oudste Nederlandse kweek school in jaren, maar een der mondernste qua systeem en methodiek" was uitge kozen voor dit hoge bezoek. Hij gewaagde van het groeiende verlangen der volken, om elkaar beter te leren kennen en begrij pen en van de in dit verband zeer belang rijke uitwisseling vr.n studenten en leer krachten der verschillende naties, waaraan ook de Haarlemse kweekschoolgemeen schap reeds jaren een steentje tracht bij te di'agen. „Wij hebben duidelijk erva ren, met hoeveel toewijding uzelf streeft naar de verwerkelijking van deze ver broederingsgedachten en voorts naar alles wat mede in dit verband tot de ont wikkeling van uw eigen volk zou kunnen bijdragen. Als wij u daarbij, nu of in de toekomst, op onze eigen bescheiden wijze zouden kunnen helpen, dan zal het ons een eer en een vreugde zijn, u met onze onder wijservaringen en inzichten van dienst te zijn", aldus de heer Van der Meulen. Het schoolkoor zong de hoge gasten „Abide with me" toe, gevolgd door een vierstemmig gezongen „Donna nobis pa- cem", dat door de gehele schoolgemeen schap werd meegezongen. De Begum woonde daarna verschillende lessen bij, onder andere een muziekles, tekenonder richt van kweeksclioolleerlingen, een gymnastiekles door de tweedejaars van de leerschool en een kwartiertje handenar beid door leerlingen van beide scholen. Na de rondleiding volgde in de leraarskamer een langdurig gesprek over de Nederland se onderwijsersopleiding, de pedagogie en de culturele vorming met behulp van de moderne expressiemiddelen. De Begum toonde voor dit alles een grote belangstel ling en liet zich tenslotte een grote hoe veelheid studiemateriaal verstrekken. Kort na halftwaalf namen de ambassa- Met grote interesse nam de Begum kennis van de resultaten van hel onder wijs in de handenarbeid op kweek en leerschool. Hier is zij verdiept in de beschouwing van een kinderteke ning. Links de heer Van der Meulen, directeur van de Rijkskweekschool. deur en haar secretaris afscheid van de kweekschool. De Begum bezichtigde daar na de Grote Kerk. 's Middags gebruikte zij met het college van B. en W. in de Ridderzaal van het stadhuis de lunch, waaraan mede aanzaten de directeur der Rijkskweekschool en de heer Van Meei'ten, leraar pedagogie aan deze school. Maandagmorgen is de heer J. G. Visser uit Amstelveen, chef-monteur bij het PEN te Bloemendaal. tei: gelegenheid van het feit dat hij de elektriciteitsvoorziening van Noordholland veertig jaar heeft gediend door de directie ontvangen en toegesproken door de economische adjunct-directeur van genoemd bedrijf, de heer F. W. J. Straaken- broek, die hem tevens de gebruikelijke gra tificatie ovei'handigde. Van het Provinciaal bestuur was er een bloemenhulde. Maandagmiddag recipiëerde de jubilaris in gebouw „Patrimonium" te Amstelveen, waar hij onder meer door de collega's van het district Amstelland gehuldigd werd. De hëer J. Poen complimenteerde hem daar namens de jubileumcommissie van het PEN. Haarlem. 1 juni 1257 ONDERTROUWD. 29 mei: B. Verkerk en M. A. Mesman; 1 juni: J. Ykema en J. H. Roosjen. GEHUWD. 1 juni: B. J. J. Willems en T. Pellikaan; J. V. Konselaar en C. van den Berg; R. Loot en Chr. Bakker: G. H. J. de Jong en C TI H Grootveld; J. Th T.ehman de Lehnsfeld en J. Chr. van der Knik. BEVALLEN van een zoon, 29 mei: W. van DamElderbroek; 31 mei: E. J. Hage—Wes terink; A. M. ReijneveldPeschier; F. W. van der Form—Drechsler; C. R. M. Ver- sehuerenDe Hoog. BEVALLEN van een dochter, 31 mei: C. J. S. van Leeuwen—Berkhout; C. J. Heins- bergen—Visser; J. J. M. Thoolen Westhof; A. F. van Zanten—Lvngeveld; J. M. P. Wes- selingh—Peeters; A. van Wooning—Post; 1 juni: N. ClarenburgBenus. OVERLEDEN, 30 mei: B. Chr. van der Meer, 64 j„ Busken Huetstraat; G. J. Pauli- des. 58 j., Maerten van Heemskerkstraat: M. H. Slosser, 81 j„ Nieuwe Gracht; 31 mei: E. Vooges, 91 j„ Spiegelstraat; J. Ven-nik, 75 j., Antonides van der Goesstraat; H. Siebeling, 37 j., Romeinenstraat; D. van Ruitenburg— Van Daalen, 82 j„ Kenaupark: H. van den BergBos, 71 j., Ten Katestraat

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 7